Folytonégő kandalló

Kandalló tervezéssel, kiválasztással, beépítéssel kapcsolatos információk.
sono
Regisztrált tag

Folytonégő kandalló

Hozzászólás Szerző: sono » 2011. november 22., kedd 15:42

Egy Supra Temporis kandallót használok, ami laboratóriumi körülmények között 12-14 órás folyamatos égést tud biztosítani. Én messze nem tudom azt a környezetet biztosítani, de száraz akácfával 3-4 óránál tovább nem marad parázs a tűztérben. Én ezt nagyon kevésnek tartom.

Arra lennék kíváncsi ki milyen hosszan tudja égetni a fát a kandallójában? Tényleg valós ez a 10-14 óra amiket írnak a prospektusok?

befaster
Kemencefűtő

Re: Folytonégő kandalló

Hozzászólás Szerző: befaster » 2011. november 22., kedd 17:38

sono írta:Egy Supra Temporis kandallót használok, ami laboratóriumi körülmények között 12-14 órás folyamatos égést tud biztosítani. Én messze nem tudom azt a környezetet biztosítani, de száraz akácfával 3-4 óránál tovább nem marad parázs a tűztérben. Én ezt nagyon kevésnek tartom.

Arra lennék kíváncsi ki milyen hosszan tudja égetni a fát a kandallójában? Tényleg valós ez a 10-14 óra amiket írnak a prospektusok?
valamit nem jól csinálsz, de szerintem 7-8óra is szép teljesítmény, 5-6órát az enyém is tud pedig sajnos nem supra.

tepertő
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: tepertő » 2011. november 22., kedd 21:47

Csatolmányok
temporis_2d_metszet.jpg
temporis_2d_metszet.jpg (27.53 KiB) Megtekintve 1498 alkalommal
Kép

Kép
Üdv :t tepertő

sono
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: sono » 2011. november 23., szerda 11:18

befaster írta:
sono írta:Egy Supra Temporis kandallót használok, ami laboratóriumi körülmények között 12-14 órás folyamatos égést tud biztosítani. Én messze nem tudom azt a környezetet biztosítani, de száraz akácfával 3-4 óránál tovább nem marad parázs a tűztérben. Én ezt nagyon kevésnek tartom.

valamit nem jól csinálsz, de szerintem 7-8óra is szép teljesítmény, 5-6órát az enyém is tud pedig sajnos nem supra.

A 7-8 órát mire írtad? Szerinted annyit legalább tudnia kellene?

befaster
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: befaster » 2011. november 23., szerda 21:08

igen, de hozzá kell tenni ,hogy a parázsról való gyújtás szerintem csak apró fával működik. (legalább is nálam)

Válasz küldése