tégla

Kandalló tervezéssel, kiválasztással, beépítéssel kapcsolatos információk.
tisza
Regisztrált tag

tégla

Hozzászólás Szerző: tisza » 2008. szeptember 18., csütörtök 21:48

Kandalló, esetleg kályha (betétes) építése előtt vagyok.
Hőtárolós kályha tégláihoz hozzájutottam.
Feltudom ezeket használni a betét mellé?

Robrt
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: tégla

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. szeptember 19., péntek 14:29

Mindenképp fel tudod használni, ha jó állapotban vannak.

Lehet cserépkályhához használatos cseréppel is körbeburkolni. Ennek építése azért igényel némi szakértelmet, ugyanis ezeket agyagba kell rakni, és dróttal szokták össszefogatni. A kandallóbetét hőjétől felmelegszenek és lassan adják ki a meleget. Tulajdonképpen ezt a megoldást nevezik csempekandallónak. Ez átmenet a cserépkályha és a kandalló között, de végül is csak kandalló. Ilyent lehet kapni készen is egyébként megépítve (mobil) az ismertebb barkácsáruházakban.

Ha csak téglát használsz fel, akkor kívülről nem fog látszani a különbség egy hagyományos kandalló építéséhez képest, mert gondolom vakolod. Én valószínűleg Ytongot fogok használni, a kürtőhöz meg (ha lesz) kálcium szilikát lapot, mert az könnyű. Ha nem lesz kürtő, hanem a betét fölött mennyezetig falazok, akkor Ytong.
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

tisza
Regisztrált tag

Re: tégla

Hozzászólás Szerző: tisza » 2008. szeptember 19., péntek 21:37

Jó állapotban vannak.
Most végignéztem egy cserépkálya újra rakását, ott is összefogatták kályha huzallal a csempéket.
Kályhakandalló lesz nálunk, egyre valószínűbb, tavaszi kezdéssel. Szerencsére nem sürgős. Addig össze tudom szedni az alkotó elemeket.
Kombinálnám, de nem feltétlenűl víztérrel és sütőtérrel.
A kályhacső melegét is mindenféleképpen akarom hasznosítani.

Válasz küldése