Cserépkályha javítása, hibák

Nem kis vállalkozás egy cserépkályha építés. Vitassuk meg a kérdéseket.
Szentpet
Kemence mester

Re: Cserépkályha javítása, hibák

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. december 21., vasárnap 10:24

Az a kis kör alakú valami a tisztítódugó! Onnan lehet a járatokat kitisztítani amit a vissz aragasztás előtt célszerű megtenni! A *** a samott-vízüveg keveréket nem ajánlom mert az beton keményre megköt, úgy hogy azt roncsolás nélkül szétszedni többet nem lehet.
A *** agyaghabarccsal szokott történni amivel a kályhát is rakják.
Képet azért nem enged feltölteni, mert le kell kicsinyíteni 50 Kib alá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szentpet 2014. december 22., hétfő 16:38-kor.

muhitomi
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: muhitomi » 2014. december 21., vasárnap 11:29

Köszönöm a választ! Sokat segített! :bo Ma utána járok a habarcsnak!

cibatapapa
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. december 21., vasárnap 14:22

muhitomi írta:Sziasztok!
Mi szintén albérletben lakunk, és van egy nagy cserépkályhánk. Az ajtaja mellett van egy kis kör alakú valami, ami kiesett belőle. Vissza szeretném valahogyan tapasztani. Van itthon samottporunk. Az lenne a kérdésem, hogy mivel és milyen arányban keverjem be? Segítségeteket köszönöm! Képet nem tudok feltölteni, mert nem engedi.
Szia muhitomi, :hej Isten hozott a dalárdában :mrgreen: A képfeltöltéshez itt kapsz segítséget ha érdekel.
http://kemencebence.hu/distribution/vie ... 193#p94193
Amúgy 500 X 500 pixel és 60 Kb-os képet lehet feltenni három darabot. Amúgy érdemes kisebb felbontásban fotózni, mert a kicsinyítés után élvezhetőbb és nagyobb terjedelmű a feltöltött kép. :idea:
üdvözlettel, cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

Abczola
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Abczola » 2015. január 17., szombat 13:49

Sziasztok! Vettünk egy házat, amiben cserépkályha van. A lenti képen látható a cserépkályha teteje, ezt lehet valamivel javítani- cserélni?
PB220191_k.jpg
PB220191_k.jpg (55.77 KiB) Megtekintve 1434 alkalommal

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2015. január 18., vasárnap 23:09

Szia Abczola, üdv a klubban!

Szerintem egy ilyen állapotú kályha fedését mindenképpen érdemes lebontani és belekukkantani, mi újság belül. Ne ijedj meg 2 sor cserép szokott lenni a fedés agyagba rakva, a kályhát valószínűleg megpukkantották és a leggyengébb helyen engedett! Egy szakember nem árt ha ránéz! De ha érzel magadban elég bátorságot tedd meg te és mellékelj képeket!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. január 20., kedd 10:55

Abczola írta:Sziasztok! Vettünk egy házat, amiben cserépkályha van. A lenti képen látható a cserépkályha teteje, ezt lehet valamivel javítani- cserélni?
PB220191_k.jpg
Szia! A kép alapján nem látom akkorának a bajt. Ha megemelte volna a kályha a tetejét, akkor ott koromnak is kellene lennie. Ha most begyújtanál a kályhába, meglátnád kifüstöl-e a repedésen. Ha igen, akkor bontani kell a tetejét, ha nem ,akkor csak be kell javítani agyaghabarccsal.

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2015. szeptember 20., vasárnap 19:58

Tisztelt mesterek!
Egy barátom rakatott cserépkályhát a régi kéményhez.Egy ismerős megnézte a kéményt (tűzoltó) szerinte a kémény életveszélyesen kátrányos vissza kellene bontani.(Nem is csodálkoznék hisz évtizedekig fűrészporos kályhával fűtöttek komolyabb tisztítás nélkül.)A kályhás szerint csak a téglából falazott kémény a jó "LEGO" kémények nem!??? A kémény egyébként hagyományos kisméretű négytéglás.
Előre is köszönöm ha valaki fényt gyújtana tudatlan elmémben!
Üdv:Zsóti

Fejes Norbert
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Fejes Norbert » 2016. szeptember 23., péntek 13:44

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Tavaly vettünk egy házat, szép kis cserépkályhával, amit szerintem alig használtak előtte, mivel főleg nyáron laktak csak a házban.
A fűtésszezon vége felé vettük észre, hogy a fuga több helyen is sérült, hiányos.
A kályha begyújtáskor a fugák helyén füstöl, de huzamosabb használat során ez általában megszűnik.

Annyi kérdésem lenne, hogy ez egy kereskedelemben kapható fugával történő átfugázással megoldható-e (akár saját kezűleg) vagy ennél nagyobb a baj és szakembert kell hívnom?

Előre is köszönöm!

N.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. szeptember 23., péntek 19:27

Fejes Norbert írta:Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Tavaly vettünk egy házat, szép kis cserépkályhával, amit szerintem alig használtak előtte, mivel főleg nyáron laktak csak a házban.
A fűtésszezon vége felé vettük észre, hogy a fuga több helyen is sérült, hiányos.
A kályha begyújtáskor a fugák helyén füstöl, de huzamosabb használat során ez általában megszűnik.

Annyi kérdésem lenne, hogy ez egy kereskedelemben kapható fugával történő átfugázással megoldható-e (akár saját kezűleg) vagy ennél nagyobb a baj és szakembert kell hívnom?

Előre is köszönöm!

N.
Van külön cserépkélyhához való fugázó... a csempékhez gyártott nem felel meg... de azért lehet hogy előtte megmutatnám egy kályhásnak, hogy kukkantson bele... Ha felraksz pár képet a külső/belsejéről lehet itt is tudunk valamit tanácsolni.

tcxsimi
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: tcxsimi » 2017. január 9., hétfő 15:25

Sziasztok!
Új tag vagyok, ezért ha rossz helyen teszem fel a kérdésemet, akkor kérlek szóljatok.
Nemrég vásároltunk egy házat, ahol hagyományos vegyes tüzelésű cserépkályha is van, amit tegnap gyújtottunk be először.
Remek huzata van, egyből begyulladt, fugák és tető is jónak tűnik, nem látom füstölni sehol.
Első begyujtásra 7-8 db nagyobb szenet és a meggyujtásához kellő fát raktam rá, ami szépen le is égett kb. 12 óra alatt, viszont ami érdekes volt, hogy
nagyon furcsa szagot áraszt a kályha. Nem füstszag, hanem inkább ilyen húsleveshez hasonló, vagy enyhén tojásszag...
Találkozott már valaki ilyennel? Utalhat ez a kályha valamilyen hibájára?
A mondás szerint, "ahol a büdös ott a meleg", :lol: de azért nem lenne jó ezt szagolni folyamatosan, pláne, mivel a gyerekszobában van a cserepkályha.
Előre is köszönöm a segítségeteket/hozzászólásotokat!
Üdv,
Gábor

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2017. január 15., vasárnap 19:41

Szerbusz Gábor ! Én a helyedben előbb kitakarítottam volna ! Lehet , hogy az időközben beköltözött egerek fészke égett el ! A lengyel tipusun két oldalt van egy-egy kerek csempe (alul) azt finoman levéve lehet hozzáférni az össze gyűlt koromhoz-hamuhoz !
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

takacsat
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: takacsat » 2017. október 20., péntek 20:59

Sziasztok (új fiú:)
Vettem egy házat kis régi parasztjellegű van benne egy szép nagy cserépkályha, újrarakattam (cserépkályhás bácsival) sok gond jelentkezett kémény, kályha aztán új kémény az se jó most megtoldották a kéményt így legalább ég és nem füstöl sehol, újrafugáztam habár olvastam fugán nem szabadna füstőlnie de azért megcsináltam 280C fokos szilóval, teteje kicsit repedezett de korom nem látszik sehol. Az egyik gond hogy a kettes szoba felől irtózatos szmog van szinte csípi az ember szemét, ez tüzelés közben van és pont ez a háló, a tüzelő oldal felől nincs ilyen probléma viszont ernyedő tűznél beriaszt a szénmonoxid érzékelő, ha 9 kor még rakok rá hajnali kettőre már szirénázik, most még kijavítom a tetejét aztán várok. A kéménynek most tényleg jó a huzata szóval nem értem ha lezárom ha nyitva hagyom beriaszt hogy tud vissza jönni. Remélem esetleg valakinek van valami tapasztalata ilyenre. Kérlek ha tudtok valami megoldást írjatok.
Köszönettel Ati
Csatolmányok
20171021_152825.jpg
ilyen a teteje a járólap alatt
20171021_152825.jpg (39.54 KiB) Megtekintve 599 alkalommal
DSC_1617.JPG
DSC_1617.JPG (41.08 KiB) Megtekintve 607 alkalommal
2015_cserepk.JPG
2015_cserepk.JPG (46.4 KiB) Megtekintve 607 alkalommal

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2018. május 29., kedd 21:28

Tisztelt mesterek meg::)
Adva van egy cserépkályha amit valamikor "elgázosítottak" fal:)
Vissza lehet-e alakítani,vagy egyáltalán van-e értelme :?:
Előre is köszönöm!

Üdv:Zsóti

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. május 30., szerda 14:48

takacsat írta:Sziasztok (új fiú:)
Vettem egy házat kis régi parasztjellegű van benne egy szép nagy cserépkályha, újrarakattam (cserépkályhás bácsival) sok gond jelentkezett kémény, kályha aztán új kémény az se jó most megtoldották a kéményt így legalább ég és nem füstöl sehol, újrafugáztam habár olvastam fugán nem szabadna füstőlnie de azért megcsináltam 280C fokos szilóval, teteje kicsit repedezett de korom nem látszik sehol. Az egyik gond hogy a kettes szoba felől irtózatos szmog van szinte csípi az ember szemét, ez tüzelés közben van és pont ez a háló, a tüzelő oldal felől nincs ilyen probléma viszont ernyedő tűznél beriaszt a szénmonoxid érzékelő, ha 9 kor még rakok rá hajnali kettőre már szirénázik, most még kijavítom a tetejét aztán várok. A kéménynek most tényleg jó a huzata szóval nem értem ha lezárom ha nyitva hagyom beriaszt hogy tud vissza jönni. Remélem esetleg valakinek van valami tapasztalata ilyenre. Kérlek ha tudtok valami megoldást írjatok.
Köszönettel Ati
Hogy nem látta senki ezt a kérdést... fal:)
valószínű, azóta már megoldódott, és hívtál hozzá egy kályhást... ugyanis ez így fokozottan életveszélyes...

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. július 31., kedd 22:24

Az elmúlt hetek sajnálatos/elkeserítő eseményei után érdemben nem kívánok hozzászólni a Fórumhoz ... :(
Ezen döntésem még változhat, de erre pillanatnyilag sok esélyt nem látok... :(
Rengeteg embernek segítettem, és sok segítséget kaptam a fórum keretei között... kemenceépítés,kályha-kandallóépítés, sütés-főzés, és még számtalan területen...
de egy webáruházzá alacsonyított lap látogatottságát nem szeretném emelni ezek után... :(
Kemencebaráti lelkiismeretem nem engedi, hogy segítség nélkül hagyjam a saját építésű kemencére vágyó , főleg újonnan csatlakozó társaimat..
Igy ezután, és egyelőre a zoltan.bacsa71@gmail.com email-cimemen tudtok megkeresni, ahol ezután is válaszolok mindenkinek...
Mindenkinek köszönöm a Barátságot .. ! :ty

Válasz küldése