Cserépkályha javítása, hibák

Nem kis vállalkozás egy cserépkályha építés. Vitassuk meg a kérdéseket.
Csucsu
Regisztrált tag

Cserépkályha javítása, hibák

Hozzászólás Szerző: Csucsu » 2010. november 27., szombat 11:45

Üdv mindenkinek !
Bátorkodom új témát nyitni, ha nem jó helyre tettem, akkor kérem helyretenni köszönettel.
Új albérletbe kellett költöznünk, ahol nagy örömömre van egy cserépkályha a szoba és a nappali között /falba építve/. Imádok hozzádőlni amikor átfagyva hazaérek.Használatba is vettük nagy örömmel ebben a hónapban megelégelve a magas gázszámlát. Nem tudom mikor építették, de nem tűnik rossznak, belenéztem a tűztérbe és ép, kívülről van néhány apró repedés a csempék között.Fával tüzelünk benne. Néhány nap után tapasztaltam, hogy amikor már eléggé fel van fűtve a kályha /21-22 fok van a lakásban/, akkor a szobában füstszagot érzek. A kályha megrakása a nappaliból történik. Napközben rövid szellőztetések a nappaliban.Eddig nem tudtam kideríteni, hogy honnan jön a füst, talán egy hozzáértő kályhás tud nekem segíteni, látom van itt jó néhány.

Köszönettel: Róbert.
A cserépkályha melege legyen veletek.

xGames
Kemencefűtő segéd

Re: Cserépkályha javítása, hibák

Hozzászólás Szerző: xGames » 2010. november 28., vasárnap 18:07

Szia!
A füstszag inkább akkor érezhető ha már felfűtötted a kályhát és lezártad? Vagy már lezárás előtt is?
Asszem inkább felhívlak, látom megadtad a számodat.

x.

kobanan
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: kobanan » 2012. szeptember 23., vasárnap 15:22

Jó napot.
Ugyan ebben a bajban vagyok mint az előző fórumozó albérletben vagyunk és van cserépkályha viszont ahogy begyújtottam elkezdett füstölni a kémény bekötésnél kiszedtem a falat mert körbe volt falazva és látom jön a kályha kémény és a kémény bekötésnél a füst, másnap kikapartam a falat és akkor látom hogy a kémény és a fal között 1 fél centis rés van bele sem ér a kémény a falba azt szeretném kérdezni mivel lehet betapasztani a lyukat hogy ne füstöljön

IgazTamas
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: IgazTamas » 2012. szeptember 23., vasárnap 18:07

Szia bár én nem vagyok kályhás de szerintem ........tűzálló habarcs ugyanis a kilépő fűst magas hőmérsékletű, és a cementhabarcs gondolom kipotyogna................
Csatolmányok
prod_habarcs_barath.jpg
prod_habarcs_barath.jpg (7.9 KiB) Megtekintve 18201 alkalommal

Sisek
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Sisek » 2012. október 31., szerda 20:24

Sziasztok!
Cserépkályhával fűtök. A kémény utólag lett a ház mellé építve és ezért nem a falban van hanem a külső fal mellett 40 centivel! A kályha kéménybe kötése egy kerámia csővel van megoldva ami egy picit a kémény felé emelkedik. Az a problémám, hogy fűtés közben /után azt tapasztalom hogy a falon a bekötés alatt kormos víz szivárog ami nagyon büdös is. azt szeretném megtudni ,hogy a kerámia cső miatt csapódik le a pára a csőben vagy teljesen más az oka? A kerámia csövet a fal és a kémény közt már betekertem isover hőszigetelővel (üveggyapot) de ez sem segített a problémán. azt gondolom hogy minél hidegebbek lesznek annál több pára fog lecsapódni. Ha ugyan ez az oka.Gondoltam a fára is de nagyon oda figyelek és csak teljesen száraz fával fűtök.Megoldás lehetne az ha a kerámia csövet a kémény irányába lejtetnem meg és a víz a kéménybe folyna??? Vagy van megoldás arra hogy egyáltalán ne jelentkezzen ez a víz????
A válaszokat köszönöm előre is.

IgazTamas
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: IgazTamas » 2012. november 1., csütörtök 5:44

Sisek írta:Sziasztok!
Cserépkályhával fűtök. A kémény utólag lett a ház mellé építve és ezért nem a falban van hanem a külső fal mellett 40 centivel! A kályha kéménybe kötése egy kerámia csővel van megoldva ami egy picit a kémény felé emelkedik. Az a problémám, hogy fűtés közben /után azt tapasztalom hogy a falon a bekötés alatt kormos víz szivárog ami nagyon büdös is. azt szeretném megtudni ,hogy a kerámia cső miatt csapódik le a pára a csőben vagy teljesen más az oka? A kerámia csövet a fal és a kémény közt már betekertem isover hőszigetelővel (üveggyapot) de ez sem segített a problémán. azt gondolom hogy minél hidegebbek lesznek annál több pára fog lecsapódni. Ha ugyan ez az oka.Gondoltam a fára is de nagyon oda figyelek és csak teljesen száraz fával fűtök.Megoldás lehetne az ha a kerámia csövet a kémény irányába lejtetnem meg és a víz a kéménybe folyna??? Vagy van megoldás arra hogy egyáltalán ne jelentkezzen ez a víz????
A válaszokat köszönöm előre is.
Szia

A falazott kéményeket lehetőség szerint mindig az épület belsejében kell elhelyezni. Külső falakban építése nem ajánlott, mert a füst nagyon lehűl, így a huzat lecsökken és páralecsapódás keletkezik.
Szerintem a kéményedet szigeteld le és azt gondolom akkor megszűnik ez a problémád. :hej :hej :hej

Sisek
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Sisek » 2012. november 3., szombat 21:23

Köszönöm a választ,de akkor inkább tavasszal elbontom és berakom a lakásba....Úgy is tető cserére készülök.

tinker
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: tinker » 2012. november 4., vasárnap 14:13

Szia! :hej
Szerintem érdemes lenne elgondolkodni azon a szigetelésen....
Főleg , ha ez egy engedélyes kémény, és továbbra is ebben gondolkodsz...

Még ha tetőt cserélsz is egy új kémény alapozással és födémáttöréssel is jár.
A km. tégla kéményt béleltetned kell minősített anyaggal.
A Schiedel, stb kéményrendszerek k...a drágák.
Ha szerelt kéményben gondolkodsz, az alapozás elmarad, de el kell burkolni, mert a beltérben igen randa.
És még ehhez jönnek az építési és használatbavételi engedélyek

Ellenben ha 6-8 cm vastagon leszigeteled a kéményed, kb. ugyanazt az eredményt éred el

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2012. november 4., vasárnap 14:39

:hej Sziasztok

Mondjuk megoldás lehet az ilyen szigetelésre a vakolható kőzetgyapot RP-Pt típusszámú.
Mert mindenki a maga kemencéjének a pogácsa!
Hagyj fel azzal, hogy arra panaszkodsz a te Istenednek, hogy mekkora vihar vesz körül. Inkább mondd a te viharodnak, hogy mekkora Isten áll mögötted.
Asyron

http://fazekasmester.5mp.eu/

Sisek
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Sisek » 2012. november 4., vasárnap 20:44

Sziasztok!
Ha teljesen biztos lennék benne hogy megszűnik a probléma gondolkozás nélkül leszigetelném. De a legegészségesebb ha a házban van ezért még mérlegelek egy kicsit. Amúgy a szakmám kőműves ezért nem okoz gondot egyik megoldás sem :) És nincs az a kéményseprő aki megmondja hogy hol volt tavaly a kémény :)

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2012. november 5., hétfő 1:17

:hej Sisek

Ha lehet "házon belül",nyílván az a király!Amúgy mekkora a kályhád kályhacsempében számolva,és mekkora a jelenlegi kéményed,méretei (kéményátmérő belső átmérő)?
Mert mindenki a maga kemencéjének a pogácsa!
Hagyj fel azzal, hogy arra panaszkodsz a te Istenednek, hogy mekkora vihar vesz körül. Inkább mondd a te viharodnak, hogy mekkora Isten áll mögötted.
Asyron

http://fazekasmester.5mp.eu/

Sisek
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Sisek » 2012. november 5., hétfő 20:12

Szia Aquadigio!
A jelenlegi kályhám egy 4×2,5×7-es .Azt gondolom hogy a leggyakoribb méret.a kéményem pedig egy síma négy téglás kémény 14×14-es. A bekötéstől a kémény teteje 4 méter.A huzattal és a kályhával semmi problémám nagyon jól működik.még én is meglepődök rajta hogy milyen hatásfokkal dolgozik!Igaz nem sajnáltam belőle a samottot építéskor,de meg is hálálja.Csak ez a pára lecsapódás...De jövőre nem tűrök neki. Behozom a kéményt a lakásba :)

Zsömle
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Zsömle » 2014. január 22., szerda 9:33

Sziasztok! :hej

Nekünk lakók tették tönkre nem megfelelő tüzeléssel a cserépkályhánkat. Állítólag, a teteje szét van menve. Milyen kenőanyaggal kellene rendbehozni a tetőt és a fugákat? Nem akarjuk magunkat nagy költségekbe verni, mert úgyis megint tönkreteszik.

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. január 22., szerda 19:54

Szia Zsömle!
Nekünk is megemelkedett egyszer a kályha teteje. Anya tett a tűzre ,de nem gyulladt meg rögtön és amikor begyulladt, a keletkező fagáz úgymond berobbant és megemelte a tetejét.Óvatosan leszedtem a tetejét,csavarhúzóval kivéstem a sarat,kiszedtem a cserepet.Újat raktam helyette sárba.Olyanba amilyenbe a kemencét rakod.Letapasztod és kész. A fugákat is ki lehet kenni ugyan azzal.Nálunk utána le van festve,porfesték és víz keverékével,kis ecsettel.De vannak itt kályha építők is ,hátha ők jobbat tudnak,vagy másképp.

Zsömle
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Zsömle » 2014. január 23., csütörtök 10:16

Nagyon köszönöm, Gabibá meg::) !

Csodálatos, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.
Utána nem újult ki a probléma? Mire kell figyelni, hogy ilyenek ne történjenek meg?

Ja, és milyen porfestéket használtál?

Zsömle
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Zsömle » 2014. január 23., csütörtök 10:21

Anyukám Horvátországban él és ott vett valami port, amiről nem tudja biztosan - samotpor-e? Ezt kellet vízzel elkeverni és fúgázáshoz használni a cserépkályhához. Nem tudjátok, van-e ilyesmi Magyarországon és ha igen, hogy hívják és hol lehet kapni?

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. január 23., csütörtök 12:45

Zsömle :hej
Ha csak fugázni kell akkor ezt ajánlom:
http://www.mester.hu/Cserepkalyha-Fugazo-uJDONSaG/51/
Régebben az aktuális színű kályhához választott porfestékkel kevert agyaghabarccsal fugáztak.

Nem akarlak elkeseríteni, de a fugázás nem, vagy csak rövid ideig oldja meg a gondokat.
Gondolom már kifüstöl a kályha, így jelentkezett a probléma.
Ilyenkor már a bélelés olyan mértékben károsodott, hogy a fugázás csak átmeneti megoldás.
Ha továbbra is szakszerűtlenül fűtik akkor meg pláne....
Láttam már az általad említett samottpor- vízüveg keverékes fugázást is, de ez meg olyan szinten tapad rá a csempe felületére, hogy átrakáskor sem lehet róla letakarítani.
Azt tudom tanácsolni mutasd meg egy hozzáértő kályhásnak, kérd ki a tanácsát.

Zsömle
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Zsömle » 2014. január 23., csütörtök 13:47

Köszi szépen, Tinker! Milyen jó, hogy Te ennyire képben vagy :) :bol

Jó tudni, hogy létezik kimondottan cserépkályha fugázó. Sajnos, igazad van - mindenki úgy fűti, ahogy éri és nem sok jót lehet várni a lakóktól. Ha nem saját tulajdon, nem érdekli őket sem a cserépkályha, sem egyéb lakberendezés... sorsa. Már sok érdekes dolognak voltunk tanúi. Beszéltek valami füstölésről, de nem mindig, meg fura szagokról - ki tudja mivel fűtöttek. Spórolni szerettünk volna, mert gondolom, az újrarakás vagyonokba kerülne és nem éri meg, mert ismét tönkreteszik :( Lehet hogy első lépésnek megpróbáljuk a fugát, mert az tényleg nem lenne jó, ha le se lehetne szedni a cserepekről a samotot.

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. január 23., csütörtök 18:20

Zsömle írta:Nagyon köszönöm, Gabibá meg::) !

Utána nem újult ki a probléma? Mire kell figyelni, hogy ilyenek ne történjenek meg?

Ja, és milyen porfestéket használtál?

A mi kályhánkat 9-10 éve rakta egy mester.Ez a malőr tavaly előtt történt,azóta is úgy fűtünk vele.A fugákról annyit,hogy tavaszra egy pár helyen szokott kihullani az anyag amit azzal a sárral szoktam kijavítani amit a mester használt.Tettem el belőle egy marékkal,szárazon ,azt áztatom be.Azért már nem soká át kell rakni,pedig szaga nincs és jól is fűt,de a robbanásnál megrepedt két sarok csempe.
Legalábbis ennyi látszik.
Halgass Tinkerre, ő szakember.
Csatolmányok
DSCF4602.JPG
DSCF4602.JPG (59.56 KiB) Megtekintve 17080 alkalommal

Zsömle
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Zsömle » 2014. január 25., szombat 7:59

Köszi szépen, Gabibá! A cserépkályhátokhoz gratulálok! Nagyon szép csempékből van :)
Csak azért vagyok meglepődve, mert a gyerekkori cserépkályháink fugái (Horvátországban) sosem mentek szét (és a teteje sem). Most vagy mi fűtöttünk nagyon profin, vagy szuper mesterünk volt és anyaga :)

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. január 27., hétfő 20:54

A kályha elhasználódásának a mértéke 2 dologtól függ! Az egyik a mester, hogy építette, a másik a felhasználó aki tüzel benne, mindkettő összefügg a kályha élettartalmával. Csak hogy tudd, tőlünk nyugatabbra pl.:Ausztria, Németroszág, nem ismerik a cserépkályha átrakás fogalmát. Sokkal korszerűbb kötő és falazó anyagokat használnak mint kis hazánkban, az élettartalmat pedig emberöltőben mérik, az árukat meg milliós nagyságrendben ami fizetőeszközünkkel :shock:
A nálunk elterjedt építési mód szerint 10 maximum 15 évente szükséges újrarakni egy cserépkályhát, az elhasználódást nagyban elősegíti a nem megfelelő tüzelő (nedves fa, szemét, dióhéj, műanyag...) égetése, és a nem megfelelő égési levegő adagolása, lefojtjuk mert tovább ég c. műsor.
Ha jót akarsz magadnak én is azt tanácsolom mint a többiek nézesd meg egy szakemberrel!

Zsömle
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Zsömle » 2014. január 27., hétfő 22:30

Szentpet írta:A kályha elhasználódásának a mértéke 2 dologtól függ! Az egyik a mester, hogy építette, a másik a felhasználó aki tüzel benne, mindkettő összefügg a kályha élettartalmával. Csak hogy tudd, tőlünk nyugatabbra pl.:Ausztria, Németroszág, nem ismerik a cserépkályha átrakás fogalmát. Sokkal korszerűbb kötő és falazó anyagokat használnak mint kis hazánkban, az élettartalmat pedig emberöltőben mérik, az árukat meg milliós nagyságrendben ami fizetőeszközünkkel :shock:
A nálunk elterjedt építési mód szerint 10 maximum 15 évente szükséges újrarakni egy cserépkályhát, az elhasználódást nagyban elősegíti a nem megfelelő tüzelő (nedves fa, szemét, dióhéj, műanyag...) égetése, és a nem megfelelő égési levegő adagolása, lefojtjuk mert tovább ég c. műsor.
Ha jót akarsz magadnak én is azt tanácsolom mint a többiek nézesd meg egy szakemberrel!

Köszi szépen, Szentpet!

Azt hiszem, sokan új információhoz jutottunk most. Szóval, más az anyag! gondolom, benne van az is, hogy a németek sokkal precízebbek.
Szerintem, a tüzelés is volt mindennel - hiszen "ami másé, arra nem kell vigyázni". Hát igen, nekünk otthon saját erdőink voltak. Azokból időben ki lett vágva az akácfa és rendesen meg lett szárítva, erre a célra alakított kamrában lett tárolva. Neked is van cserépkályhád? Hogyhogy ennyire értesz a külföldi tapasztalatokhoz?

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. január 27., hétfő 22:51

Kedves Zsömle!
Neked is van cserépkályhád? Hogyhogy ennyire értesz a külföldi tapasztalatokhoz?
Én épített kályhák iránt érdeklődő amatőr vagyok, tehát nem rendelkezem semmiféle kályhás végzettséggel, pusztán érdekel a téma. Volt szerencsém több közös tömegkályha építésen résztvenni, ott azért hall egyet-s mást az ember.
Igazából a szükség és a kíváncsiság terelt erre az útra és aki keres az talál, tavaly ősszel ezt raktam össze magamnak:
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_kepatmeretezes_hu_IMAG0309.JPG
kepatmeretezes_hu_kepatmeretezes_hu_IMAG0309.JPG (33.13 KiB) Megtekintve 16976 alkalommal

Zsömle
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Zsömle » 2014. január 30., csütörtök 6:02

Igazából a szükség és a kíváncsiság terelt erre az útra és aki keres az talál, tavaly ősszel ezt raktam össze magamnak:[/quote]

Ügyes vagy, Szentpet! :)

ntibcsike
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: ntibcsike » 2014. január 30., csütörtök 20:08

Nagyon jól néz ki a kályha :)
Én is szeretnék építeni egyet. Már megvettem a libik andrás fatüzelésű épített kályhák könyvet is :)
Mekkora helységet fűtesz a kályhával?

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. január 30., csütörtök 20:55

16nm szigeteletlen 40cm-es falú vályogház egy szobáját kifűti ezekben az időkben is napi 2x begyújtással!

ntibcsike
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: ntibcsike » 2014. január 30., csütörtök 20:58

Mekkora kéményed van? Nálam csak 4 téglás kémény van sajnos. Én is 16nm szobába szeretnék építeni egyet. Nálunk ikersejt téglából van a fal és olyan 40cm körül van itt is.

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. január 30., csütörtök 21:10

Sima 4 téglás kb 6 méter magas, bőven elég neki! Amit máshogyan csinálnék nem 2 tégla mélyre építeném hanem 3-ra akkor nagyobb teret is ki tudna fűteni és tovább lenne meleg!

ntibcsike
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: ntibcsike » 2014. január 30., csütörtök 21:14

Nem készítettél képeket az építésről? Kíváncsi lennék a belsejére :)

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. január 30., csütörtök 22:29

ment pü

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. január 30., csütörtök 23:21

Szentpet, mi nem láthatjuk? Engem pl. érdekelne. :oops:

leando

Hozzászólás Szerző: leando » 2014. január 31., péntek 19:52

Szentpet!!

Engem is érdekelne. meg::) :hej
Hellosziaszevasztok!

leando

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. január 31., péntek 20:11

Kedves Szentpet !

A Kemencebarátok mindent megosztanak egymással... kivéve a csajokat ! :mrgreen: ;)
A viccet félretéve, ez a csapat hihetetlen, hogy miket tett közzé. meg::) Nem akarok senkit sem kiemelni. :oops:
Talán csak.....nem, mert elbízzák magukat. ;)
Ellentétben az egyéb társaságokkal. Van, ahol még pénzt is kérnek érte. :twisted:
A szőlész- borászokat szeretném csak megemlíteni. Azt a titkolódzást.......! :cry:
Én az ötödik emeleten lakom, ezért csak úgy kíváncsiságból érdekel.
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

pollen
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pollen » 2014. február 1., szombat 10:35

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Bár én "csak" a harmadik emeleten lakom. :D

A kettő tégla mélységet szó szerint kell érteni? A téglákat drótoztad egymáshoz vagy csak simán kötésbe raktad?

Üdv!

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. február 1., szombat 23:13

Sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitől, eszem ágában sincs titkolózni (nem úgy mint egyesek) pusztán annyi minden történt mostanába velem, hogy kicsit halasztottam mert ugye a képeket kicsinyíteni kell stb.
A másik amit még kiemelnék rögtön az elején hogy én nem vagyok kályhás, és ez a 2. kályhám tehát, már most nagyon sok mindent máshogy csinálnék pl.: nem vágnám be 5cm-re a az alsó néhány sor tégláit hogy beleférjen a bélelés. Inkább az egész kályhát mélyebbre venném 1 téglával.
A terv Igor Kruztnetsov oldaláról származik, több csemege is van itt: http://www.stove.ru/index.php?lng=1&rs=137
De hogy ne csak a billentyűzetet koptassam:
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_1(1).jpg
kepatmeretezes_hu_1(1).jpg (22.1 KiB) Megtekintve 16754 alkalommal
kepatmeretezes_hu_3.jpg
kepatmeretezes_hu_3.jpg (21.43 KiB) Megtekintve 16754 alkalommal
kepatmeretezes_hu_4.jpg
kepatmeretezes_hu_4.jpg (18.99 KiB) Megtekintve 16754 alkalommal

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. február 1., szombat 23:17

Remélem a képekkel válaszoltam mindenki kérdésére, amennyiben nem nagyon szívesen megosztom a tapasztalataimat!
Ez egy kis költségvetésű kályha tehát igyekeztem 100e alatt maradni az építkezés során ami talán sikerült is, napjában 2x begyújtással nagyon szépen kifűti a 4x4x2,7m magas szigeteletlen falú szobám.
Csatolmányok
kepatmeretezes_hu_5.jpg
kepatmeretezes_hu_5.jpg (16.28 KiB) Megtekintve 16752 alkalommal
kepatmeretezes_hu_6(1).jpg
kepatmeretezes_hu_6(1).jpg (16.13 KiB) Megtekintve 16752 alkalommal
kepatmeretezes_hu_8.jpg
kepatmeretezes_hu_8.jpg (17.04 KiB) Megtekintve 16752 alkalommal

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. február 1., szombat 23:25

Szentpet !
meg::) meg::)
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

leando

Hozzászólás Szerző: leando » 2014. február 2., vasárnap 6:43

Szentpet!!

meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)

:k :k :k :k :k :k

:hej :hej
Hellosziaszevasztok!

leando

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. február 2., vasárnap 13:38

Szentpet!

:k Lett! :ty ,hogy felraktad.

muhitomi
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: muhitomi » 2014. december 20., szombat 22:18

Sziasztok!
Mi szintén albérletben lakunk, és van egy nagy cserépkályhánk. Az ajtaja mellett van egy kis kör alakú valami, ami kiesett belőle. Vissza szeretném valahogyan tapasztani. Van itthon samottporunk. Az lenne a kérdésem, hogy mivel és milyen arányban keverjem be? Segítségeteket köszönöm! Képet nem tudok feltölteni, mert nem engedi.

Válasz küldése