Téglából kályhát

Nem kis vállalkozás egy cserépkályha építés. Vitassuk meg a kérdéseket.
Gőcze Tibor István
Kemencefűtő

Re: Téglából kályhát

Hozzászólás Szerző: Gőcze Tibor István » 2016. január 6., szerda 14:35

A mélység maradhat, vagy ha azt is növelem fél téglával, mennyi lesz a KW?
Sokkot kapok ezektől a számoktól... :shock:
goczetibi@freemail.hu
A türelem kályhát és kemencét terem. ( meg::) A nagy Tibityű után szabadon meg::) ) :sor

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. január 6., szerda 15:10

0.5-0.6 KW /nm ezzel számolhatsz kb.

Ferike81
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Ferike81 » 2016. január 6., szerda 15:36

kész lett :hej :hej

Már csak papír kell róla .[/quote]

Gratulálok! Szuper! Ha megunod, csomagold be kartonba és mondom a címet hova postázzad. :D Ilyen kell nekem! Szép lett! Esetleg nem tud valaki Szabolcsban olyan mestert aki megfizethető áron tud ilyet csinálni?
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. január 7., csütörtök 18:08

Na holnap jön a Budapest kémény . Kíváncsi vagyok mekkora összeget fognak mondani a másik kémény bélelésére . 4 téglás 7 m es ,elvileg kéményseprőtől elkezdve intéznek mindent .

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. január 11., hétfő 21:16

Urak !
Milyen magasságba lehet a kéménybe füstcsövet kötni? (tisztító ajtó tetejétől számítva)
Ugye most adakoznak nekem a kéményes emberek árajánlatokkal .(még eddig csak 4 en voltak kint felmérni megnézni,de árat még egyiktől sem kaptam) A lényeg az ,hogy van az étkezőm és oda szeretnék egy jó kis padkás kályhát . A magassága max 90 cm lehetne a kályhának (parapet miatt ) de lehetne csinálni 2m fűtött padkát .
A problémám annyi ,hogy a kémény az a mellette lévő falon van .

tinker
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. január 11., hétfő 22:01

Már a múltkor is akartam kérdezni... miért bélelteted a kéményeket ???
Ahogy én tudom 180 cm magasság alatt nem lehet tüzelőberendezést csatlakoztatni... nem nagyon látom amit mondasz a bekötéssel kapcsolatban, de ha jól értem egy segédkémény lehet a megoldásod.

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. január 11., hétfő 23:24

tinker írta:Már a múltkor is akartam kérdezni... miért bélelteted a kéményeket ???
Ahogy én tudom 180 cm magasság alatt nem lehet tüzelőberendezést csatlakoztatni... nem nagyon látom amit mondasz a bekötéssel kapcsolatban, de ha jól értem egy segédkémény lehet a megoldásod.
Ugye tartalék kéménynek van nyilvánítva az étkezőben lévő kéményem. Namármost ha ezt én üzemeltetni szeretném akkor ki kell béleltessem. Mert a kéményseprők nem veszik át csak úgy megbüntetnek mint a huzat. Közben befutott az első ajánlat laza 236 ezer+áfa majdnem leültem. Egy 7m magas 4 téglásról beszélünk. amit azért tartok nevetségesnek mert egy leier 16 os kémény nem kerül ennyibe és arra van 30 év garancia . (lehet ezt kéne inkább csináltatni a ház elé mint béleltetni a 30 éveset )

A 180 cm szerintem nem lehet valós mert a tömegkályhák bekötése mind alul van .

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. január 11., hétfő 23:42

Nekem nincs kibélelve, a kéményseprő egy szót sem szólt... csak működjön. Szerintem viszont esélyes, hogy jo a 180 cm, mivel a tisztító alatt még kell lenni 50 cm koromzsáknak, és a tisztító felett kell hagyni x cm-t ami mindig változik. A tömegkályhák közül csak a dánt kellene alul bekötni, de akkor biztos nem veszik át a kéményesek. Ilyenkor jön segítségül a segédkémény és ott kötöd be ahol akarod. Kályhát meg csak csak kivitelezői nyilatkozattal, és méretezett tervvel vesznek át. Már ha mindent papír szerint szeretnél csinálni... :)

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. január 12., kedd 14:33

Sajnos tartalék kémény. Ezért üzembe hejezéshez ki kell béleltetni vagy vakoltatni (kamix) . De ha ennyi az ára akkor elgondolkozom egy kintre felhuzott leier 16-os kéményen a fal mellé. Lehet olcsóbban kijövök vele. Itt nagyfaluba sajnos túlzottan is komolyan veszik ráadásul idéntöl meg katasztrofásokhoz kerül.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. január 12., kedd 20:27

Nem akarok kötözködni, de a tartalékkémény mivel rosszabb mint a nem tartalék... :) Az enyémre is mondhatjuk, hogy tartalék, mégis 5 éve pöfög bele a kályha.. a napokban néztem bele, a belselye sötétbarna, és egy lapát hamu volt benne, semmi korom... Még egyszer mondom nem kötözködöm, de nam látom értelmét. Többet nem fogom említeni a Te döntésed.
Ugyanaz a MAgyar Kémény jár itt is é nálatok is... csak akkor kerül a katasztrófavédelemhez az ügy, ha a kéményseprő veszélyesnek minősíti, és nem működsz vele együtt... de ez eddig is így volt. A shiedel és a leier lobbizott ( finoman így hívják másr a korrupciót) hogy csak az ő kémnyeik legyenek jók... és látod Te is arrafelé kacsingatsz a könnyebb , de drágább út felé.

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. január 12., kedd 21:36

Semmivel sem rosszabb a tartalék kémény mint a leier vagy shiedel ,ebben egyetértünk .
Nekem már tavalyelőtt pofázott a a kéményseprő (nem volt még bélelve ) ,hogy fejezem be a fa fűtést mert mivel bélelve nincs így nem használhatóm , és ha nem szüntetem be a fűtést vagy nem béleltetem akkor feljelent . Akkor béleltettem az elsőt és engedélyeztettem , és fizetek érte évi 1-2 ezer forintot.
bélelök azt mondták ,hogy tök jó állapotban van a kémény . (sajnos befejezték pályafutásukat ezért keresgéltem új szaki szakik után)
Most befutott pár ajánlat bélelésre és azért vagyok a leier mellett mert olcsóbban kijövök azzal mintha a régit béleltetném . Sajnos a mi kéményseprőnk egy nagy genya .

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. január 12., kedd 21:53

Értem... túltárgyalva... :)

Gőcze Tibor István
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gőcze Tibor István » 2016. január 13., szerda 21:59

A napokban olvastam valamelyik topicban a csikós tűzhelyről, de nem találom. Segítsetek...
Beszereztem egy-két cuccot, pontosabban egy rozsdás sparheltet bontottam szét.
goczetibi@freemail.hu
A türelem kályhát és kemencét terem. ( meg::) A nagy Tibityű után szabadon meg::) ) :sor

merops
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: merops » 2016. február 2., kedd 10:12

Sziasztok!

Terveim szerint a házunk fűtését egy téglakályhával oldanánk meg. Az utóbbi időben megpróbáltam a legalaposabban körbejárni a témát, de tapasztalatok híján egy pár (néha akár alapvető) kérdésben még bizonytalan vagyok...
Rögtön itt van a kályha anyaga. Kisméretű tömör téglából készülne, de arra nem találtam információt, hogy a régi bontott tégla és az új között mi a lényegi különbség. Van aki a régi bontottra esküszik, de sok képet láttam teljesen új téglából is rakva. Előnye-hátránya mindkettőnek meglehet szerintem, nem zárkózom el egyiktől sem, de egyértelműen sem tudom letenni a voksomat valahova... A régit nehéz beszerezni, bizonytalan az előélete (egyáltalán bírja-e a terhelést kályhaként...) és alapvetően vakolatlant szeretnék, ahová valóban szépen bontott tégla kellene. Az újra sokan mondják, hogy hitványabb a minősége (itt a fórumon is olvastam, hogy pl a putnoki nem a legjobb, a kanizsai már jobb erre a célra) ugyanakkor könnyebb vele dolgozni, vakolatlanul szépen mutat.

Segítsetek Mesterek, hol rejlik az igazság, kinek mi a tapasztalata? Hogy tudom kiválasztani a célra legjobb téglát?

Előre is nagyon köszönöm, üdv:

merops

Sura
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Sura » 2016. február 3., szerda 0:01

Tibi!
Nem kozossegitanya bemutatkozására gondolsz?
http://kemencebence.hu/distribution/vie ... f=15&t=755

Merops!
A csikótűzhelyemet bontott téglából építettem. Én úgy tudom, hogy ha a megtisztított téglát összekoccintják és az cseng, akkor az jó tűzhely építéshez. Az enyém szépen csengett és iszonyat kemény is volt. A keménysége miatt nem is tudtam drótozni, mert kb. 5-6 lyuk után megadta magát a fúró. Viszont gyönyörűen lehetett kőműves kalapáccsal vágni, mert pontosan ott tört ketté, ahol akartam.
Nekem ez a tapasztalatom.
Az igazság pedig odaát van! ;)

KBÜ: Sura

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. február 3., szerda 22:14

merops írta:Sziasztok!

Terveim szerint a házunk fűtését egy téglakályhával oldanánk meg. Az utóbbi időben megpróbáltam a legalaposabban körbejárni a témát, de tapasztalatok híján egy pár (néha akár alapvető) kérdésben még bizonytalan vagyok...
Rögtön itt van a kályha anyaga. Kisméretű tömör téglából készülne, de arra nem találtam információt, hogy a régi bontott tégla és az új között mi a lényegi különbség. Van aki a régi bontottra esküszik, de sok képet láttam teljesen új téglából is rakva. Előnye-hátránya mindkettőnek meglehet szerintem, nem zárkózom el egyiktől sem, de egyértelműen sem tudom letenni a voksomat valahova... A régit nehéz beszerezni, bizonytalan az előélete (egyáltalán bírja-e a terhelést kályhaként...) és alapvetően vakolatlant szeretnék, ahová valóban szépen bontott tégla kellene. Az újra sokan mondják, hogy hitványabb a minősége (itt a fórumon is olvastam, hogy pl a putnoki nem a legjobb, a kanizsai már jobb erre a célra) ugyanakkor könnyebb vele dolgozni, vakolatlanul szépen mutat.

Segítsetek Mesterek, hol rejlik az igazság, kinek mi a tapasztalata? Hogy tudom kiválasztani a célra legjobb téglát?

Előre is nagyon köszönöm, üdv:

merops
A bontott szinte mindig jobb minőségű... a legjobb a kézzel vetett... ennek viszont nagy hátránya hogy nemigen van benne 2 egyforma... nehéz szép munkát végezni vele.
Ha a kézzel vetettet egyenméretüre vágjuk... az parádés.., csak rengeteg munka.
Vannak elég tűrhető új kistéglák is.... pl a bakonytherm... vagy a fertőszéplaki

merops
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: merops » 2016. február 4., csütörtök 11:42

Kedves Sura és Tinker!

Köszönöm a válaszotokat! :cs

Ha bontott téglát keresgélek, mennyire figyeljek arra, hogy hogyan/hol volt tárolva? Értem ezalatt különösen, hogyha esetleg évekig állt egy udvaron takaratlanul, lehet-e benne még bizodalmam, vagy az eső, fagy stb. megkezdheti annyira, hogy kályhának nem (annyira) jó? Keressek frissen bontottat esetleg?
Netes apróhirdetésekben találkoztam olyannal, hogy cégek fölvásárolnak bontott téglát, kétoldalt szeletelnek belőle (gondolom rusztikus burkolatnak), a szeletelés után fennmaradt "közepét" pedig eladásra meghirdetik. Szerintetek érdemes lehet alternatívaként ebben gondolkodni? Keskenyebb, mint az eredeti tégla, de lehet, hogy hozná a jó minőségű kézzel vetett tulajdonságokat és még a felülete is vágott, akár vakolatlanul is mutatós lenne...

Tinker!

Sok hozzászólásodat olvastam a fórumon, maximális tiszteletem Neked meg::) ! A képgalériás kályhád gyönyörű (nem titkolom, jelentősen terelt a téglakályha irányába...), ha egy kis időd engedi, pár gondolatot leírnál nekem róla, akár privátban is? Nagyon köszönöm előre is, üdv:

merops

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2016. február 6., szombat 14:52

merops :!: Az én kemencém dongája is ebből a maradék ( klinker téglaközép) téglából lett készítve. Itt a méretezést kell átszámolni ! Pl.én duplán raktam a dongát!!
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

merops
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: merops » 2016. február 9., kedd 17:09

Szia Yoda!

Köszi az infót, ezek szerint nem szabad elvetni a lehetőséget :-)

Viszont hamár méretezés, ebben a témában is szeretnék kérdezni Tőletek!

Ha jól emlékszem, a cserépkályhánál van egy elég egyszerű mankó, miszerint egy légköbmétert egy csempe fűt ki. Létezik hasonló sorvezető téglakályhára? Szeretném saját magam is kb belőni a leendő kályhám méretét, már csak az anyagszükséglet miatt is... Persze tudom, hogy a kályha méretezése valójában egy összetett feladat, a házad hőveszteségének a számolásán át sok tényezőt kell figyelembe venni, mégis egy leegyszerűsített modell létezik-e úgy, mint a cserépkályhánál?

Köszi és üdv:

merops

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. február 9., kedd 20:49

A cserépkályha ilyetén töténő méretezése is csak a 70-es 80 -as évekig lehetett helytálló...
Mitóa vannak normális ablakok, és az emberek hőszigetelnek is , az teljesen felborult.
Normális méretezésnél nem lehet elkerülni a hőveszteség számítást... de azért tájékoztatólag itt is van ökölszabály.
A szigeteltségtől függően vannak légm3-enkénti alapadatok, 20-50 W/ m3... és a kályha is nagyjából 500W-ot ad le négyzetméterenként óránként.
Ebből már lehet valamit számolni ... egy átlagos kályha 5-6 m2 tehát 2,5-3 kW-os... egy mostani lakás, aminél már fordítottak valamit a hőszigetelésre mondjuk 30W-ot veszit m3 enként a hőjéből... tehát egy átlagos kályha mintegy 100 m3 helyiséget fűt be... ami 2.7 m-es belmagasságnál 37 m2.. Ez elég hasraütős méretezés, de még mindig pontosabb mint az egy csempe/légm3 :)

merops
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: merops » 2016. február 10., szerda 22:49

Tinker, köszönöm!!

Kicsit le is hervadtam...Ezek szerint a régi nyílászárós, szigeteletlen házamat neccesen fűtene ki egy általam gondolt méretű kályha...Van kb 143 fűtendő légköbméterem. Ha 50-60 W/m3-rel számolok, akkor kb 8,5 kW-os eredményt kapok. Ez hatalmas kályha ezek szerint. Nekem kb egy 1x1 méteres helyem lenne a kályhának :-(

Persze a ház felújításra kerül, ablakcserét tervezünk, később szigetelést, de most már kezdek kételkedni, egyáltalán reális, hogy egy központi kályhával kifűthető legyen egy kb 50 m2-es ház? Ha javul a ház hőtechnikája, akkor is kellene legalább egy 4-5 kW-os kályha.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. február 11., csütörtök 6:54

Na látod ezért mondtam , hogy kell a hőveszteség-számítás :)
Lehet úgy is számolni, hogy előre betervezed a szükséges szigetelés, ablakcsere adatait, és már ahhoz építed a kályhát. És azt se feledjük, hogy a fenti adatok -13... -15 fok külső hőmérséklethez vannak vonatkoztatva.
Amúgy az én kis kályhám mintegy 50m2-fűt be tökéletesen , de ahhoz hogy egy kályha kifűtsön egy lakást, azért szerencsés elrendezés kell.. :)
Ne add fel.... az oroszok egész templomokat temperálnak kályhákkal :) :) :)

merops
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: merops » 2016. február 11., csütörtök 10:26

Köszönöm a biztatást, nem adom fel! :-) :-)

Úgy gondolom, viszonylag szerencsés helyre lett tervezve a kályha, szó szerint a ház közepe. Az eleje egy nagy teret hivatott befűteni, a két hátsó sarka egy-egy kis szobát.

És hamár ablakok... Ez lett volna a következő kérdésen Felétek, rengeteg bizonytalan infót kaptam e téren. A klasszikus kérdés, miszerint egy belső levegőt használó tüzelőberendezéshez milyen ablakot lehet használni. Konkrétan egy neves, országos cégtől kértem ajánlatot hőszigetelt ablakra és gyakorlatilag kerek-perec kijelentette, hogy cserépkályhához nem ajánlja. Az általuk beépített szellőzők jóval kevesebb levegőt cserélnek ki a lakásban, azt is max a páratelítettség miatt.

Szóval Ti milyen ablakot javasoltok, milyen ablak mellett üzemel a kályhátok??

Kényes kérdés, hiszen ezek szerint a hőveszteséget - nincs mellébeszéd - le kell vinni egy elfogadható mértékre, különben egy átlagos méretű kályha nem bírja a feladatot. Ehhez valószínűleg kellenének a jobb hőszigetelő értékkel bíró nyílászárók is (a födém, homlokzat stb. szigetelésen kívül persze), viszont ekkor jön a képbe az elégséges levegőcsere a kályhához (és az egészséghez természetesen). Szerintetek érdemes régi típusú ablak felújításban gondolkodni (pl kapcsolt gerébtokos de utólag berakott hőszigetelt üveggel)? Vagy megfelelő lenne egy új faablak, de nem a leghermetikusabban beépíthető/záró fajtából?

Nagyon köszönöm, üdv:

merops

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. február 11., csütörtök 12:09

Adj a kályhának kintről levegőt . Létezik fali szelöztető is ami automata és a kéményseprő is elfogadja. Nálam amúgy winerberger téglából készült a kályha. A házat márciusban kezdem szigetelni ablakaim müanyag 3 rétegü üvegezéssel. Maga a kályha kb 4Kw teljesítményű és jelenleg 40 nm lát el. Mikor hideg volt napi 2 begyujtással volt 23-25 C fok most ez 1 begyujtással megvan.

merops
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: merops » 2016. február 16., kedd 17:06

Szia HZsolt!

Köszi az infókat!

Közben gondolkodtam a kinti levegőn is, közvetlenül nem valószínű, hogy meg tudom oldani, de ha sikerül egy jó fali szellőzőt találni, akkor akár működhetne is a dolog! Passzívházaknál olvastam, hogy teljesen szabályozott módon kerül be a szükséges levegőmennyiség (akár még elő is melegíti egy fűtőszál...) fali automata szellőzőn. Nyilván nekem nem kell a passzívhoz való tudás, de nem elvetendő meggondolni. Így ha jól záródó ablakaim lennének, sem lenne gond az elégséges égési levegő biztosítása.

A winerberger téglád egyébkét kéménytégla? Visszaolvastam a fórumon, szép munka!! :-) :-) Jó látni, hogy valahol már vígan duruzsol :-)

Mégegyszer köszi, üdv:

merops

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2016. február 16., kedd 21:55

Szia Merops !

Ennek nézz utána: rekuperátor, de alaposan !
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

merops
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: merops » 2016. február 19., péntek 12:10

Szia Savgerinc!

Átrágom magam a témán, köszönöm!! :-)

Üdv: merops

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. február 20., szombat 10:20

Hővisszanyerős szellőztetés (légutánpótlás ) nem egy olcsó dolog ,de hosszú távon valószínűleg kifizetődő . Ha nem kell a hővisszanyerés csak simán a légutánpótlás és viszonylag olcsón akkor http://www.air-tonic.hu/termek.html itt néz szét . Van fali és nyílászáróba szerelhető is Aereco-tol lényegesen olcsóbban . Kéményseprő elfogadja .

Szerk : ˇ"A winerberger téglád egyébkét kéménytégla? Visszaolvastam a fórumon, szép munka!! :-) :-) Jó látni, hogy valahol már vígan duruzsol :-) "

Nem kémény tégla vagyis nem hiszem ,sima mezei nagy szilárdságú tömör tégla . Azért esett erre a választás mert nem kellett messzire menni érte és nem egyszínű, hanem szép tarka barka . A faláttöréshez leier téglát vettem ami szép piros mintha festve lenne tök egyforma színű mind .

Dicsekvés : tegnap délután 5 kor volt felfűtve a kályha és jelenleg 50C fokos a külseje még .

zsoszlen
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: zsoszlen » 2016. március 1., kedd 10:31

Sziasztok kályhások :-)

Gőcze Tibor István
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gőcze Tibor István » 2016. március 6., vasárnap 21:23

Üdv Zsolti! Meg néztem az air-tonic oldalt. Tehát ha egy ilyet ( vagy kettőt) beszerelek a külső falba, nem kellene ki építenem a külső levegő bevezetést a kályhába? 7-12ezer forintért megéri. Ha jól értelmeztem, pl: a termosztátos változat -10 C' fokos külső hőmérséklet esetén 30 lég m3 /h hatásfokkal dolgozik. Nem kicsi ez? Bár ha kettőt építünk be, akkor dupla...

:iii Meg van a gyakorlati vizsga! :iii ::i
goczetibi@freemail.hu

Gőcze Tibor István
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gőcze Tibor István » 2016. március 10., csütörtök 17:58

Bár ha a kályhába vezetem be a levegőt, akkor a plusz luft a kéménybe megy. Szellőztetésre mennyire lenne hatásos?
Meg ebben az esetben hogyan befolyásolja a hő veszteséget, ha kiluggatom a falat? :?:
Ma az írásbeli is meg volt! :ii
goczetibi@freemail.hu

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2016. március 11., péntek 18:42

Gőcze Tibor István írta:Bár ha a kályhába vezetem be a levegőt, akkor a plusz luft a kéménybe megy. Szellőztetésre mennyire lenne hatásos?
Meg ebben az esetben hogyan befolyásolja a hő veszteséget, ha kiluggatom a falat? :?:Télen a lakáson átáramló hideg levegő nem fogja fűteni a lakásodat!!Van rá egy forintom..
Ma az írásbeli is meg volt! :ii
Már elnézést, hogy megint beléje pofázok a hagyományos kályhák légellátásának tárgyalásába, bár nem vagyok kályhás.
Egyik ismerősöm fia majdnem megfulladt fürdés közben, mert a cirkó elzabálta a levegőt a bezárt fürdőszobában. Pedig az nem is modern, ajtókkal, ablakokkal volt szerelve és mégis. Már említettem hogy szerintem a legegyszerűbb és a legbiztonságosabb megoldás, hogy a kémény mellet lévő kürtőből van bevezetve és szívja be a kályha az égéshez szükséges levegőt vagyis nem a hermetikusan lezárt lakásból fogyasztja azt. Semmilyen plusz luft nem megy a kéménybe.
Ettől még valamilyen szellőzést biztosíthatsz a lakásnak is. Nekem a régi redőnytokok a szellőzők. üdv: egy vén ***... :hej :hej :hej :bo
K.B.Ü. cibatapapa

Gőcze Tibor István
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gőcze Tibor István » 2016. március 17., csütörtök 23:44

valóban, a suliban nekünk is meséltek ilyen esetet, talán pont ezt. Egy agyon szigetelt házban a kályha oxigén szükséglete nagyobb, mint ami bent van, így nem mindegy, hogy fűtök, vagy lélegzem. viszont nem mindenkinek van plusz kürtője, ha csak nem tervezte előre az építésnél. Nálam adott a dolog, mert bontom majd a padozatot, szigetelni akarom, így a négy kályhámhoz bele tervezem, elfér, az már nem nagy anyagi ráfordítás. Viszont van akinél lehet ez a megoldás, mármint a falon történő szellőztetés, ami nem engedi ki a meleget, (a levegőt), de beengedi az oxigént. Anyagi megfontolás. Lehet, hogy a kettő kombinációja csökkentheti a költségeket bakancs feldobás nélkül is, és a szellőztetés is megoldható vele a a minimális hőveszteséggel??? Na én erre lennék kíváncsi!

Persze ez megint rengeteg számolási folyamat, elégséges ráhagyással.
Régen az átvételnél a szaki kitépte az ablak szigetelését, és átvette a konstrukciót....
goczetibi@freemail.hu

Gőcze Tibor István
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gőcze Tibor István » 2016. március 23., szerda 18:09

Embörök! Hun vagytok? :( Holnap szóbeli, tessék este imádkozni érettem! :ty

Ha holnap nem vagyok, akkor be találtam rugódni... ::i
goczetibi@freemail.hu

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. március 23., szerda 22:27

Nemeszik azt olyan forrón... :)
de azért egy kalappal.... :bo :bo

Gőcze Tibor István
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gőcze Tibor István » 2016. március 24., csütörtök 19:27

No mög lett ez is, levizsgáztam! :bol :cs Van mán még egy bizim is, csak az előző kettőt nem találom sehol. :shock: Tiszta macera! fal:)

A következő projekt a technikusi, de az kissé macerás az idő beosztás miatt! :idea:
goczetibi@freemail.hu

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2016. március 24., csütörtök 20:46

Gőcze Tibor István írta:No mög lett ez is, levizsgáztam! :bol :cs Van mán még egy bizim is, csak az előző kettőt nem találom sehol. :shock: Tiszta macera! fal:)

A következő projekt a technikusi, de az kissé macerás az idő beosztás miatt! :idea:
Gratula :cs :cs

Üdv:Zsóti

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2016. március 24., csütörtök 21:31

Gőcze Tibor István Air tonic nem rossz dolog és igen jól értelmezed ,hogy mennyi légmenyiségre képes . Én Azt mondom ha megoldható akkor külső szabályozható ( teljesen elzárható) légmennyiségű légutánpótlás a javasolt direkt a kályhába ,ha lehet előmelegítve. Persze amit cibatapapa ir ,hogy szellőzős kéménykürtő is egy nagy dolog de ugye ez ha már nem így épült a ház akkor nem occccco ,de ha viszont ilyen a kémény akkor a legjobb megoldás .

Gőcze Tibor István
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gőcze Tibor István » 2016. március 25., péntek 13:38

Akkor már csak az elő melegítést kell megoldani. Közvetlenül a kályhák alá, majd onnan az ajtókhoz is elvezetem, így szoba hőmérsékletű lesz a luft. Már csak az a kérdés, hogy a D.-i oldalról, a két tűztérbe csatlakozó kb. 4.5 m légvezetéknek mekkora kereszt metszetűnek kell lennie? Illetve elég-e egy vezeték, ami elágazik? Vagy legyen külön-külön égési levegő bevezetés?
goczetibi@freemail.hu

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. március 25., péntek 14:04

Gratulálok a vizsgához... :)
Tanultátok a rostély szabad felületének a számítását... e körül kell lennie a légbevezető területének is...

Válasz küldése