Közérdekü információk, hirek

Minden téma, ami nem kapcsolódik szorosan a kemencézéshez (politizálás nélkül persze)
csirijo
Kemence mester

Közérdekü információk, hirek

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2009. június 10., szerda 20:50

Sziasztok, tudom nem tartozik a kemenceépités témához, de értesitenem kell a kemencés testvéreim a következőkről:

Győrben egy nagy fekete autóból 4 jól szituált fiatalember szólít le fiatal (14-18 év közötti) fiúkat és lányokat, valamilyen utcát, hidat, vagy bármit keresve. Amikor a leszólított gyerek elmondja, hogy merre van, amit keresnek, úgy tesznek, mintha nem hallanák, és közelebb hívják az illetőt. Miután ő gyanútlanul közelebb megy, megpróbálják az autóba tuszkolni, és ha ez sikerül, a gyereket innentől kezdve senki nem látja többet. Egyik ismerősöm lányát próbálták meg így elrabolni (péntek, fényes nappal a Szigethy Attila utcában! ADYVÁROS ), de neki szerencsére sikerült elmenekülnie. A rendőrség tud a dologról, de valamilyen okból nem publikálja, azért írtam, hogy mindenki beszélgessen el a csemetéjével, és akit tud, értesítsen erről, amit írtam, mert tényleg nem vicc....!!!! Ha már hallani nem lehet róla sehol, legalább itt figyelmeztessétek az ismerőseiteket!! "

Én most beszéltem egy ismerősömmel telefonon,és Ő azt mesélte,hogy Egerben is lesötétített fekete Mercedesszel szedik össze a 14 - 19 éves gyerekeket!
Hol élünk?
A Rendőrség ilyenkor mit csinál?????

KÉRLEK, ADD TOVÁBB, MERT ÉLETEKET MENTHETSZ VELE!
Üdv Csirijó
Inkább legyek egy kicsit tulsúlyosan boldog, mint soványan boldogtalan!

Tu-Ja
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Közérdekü információk, hirek

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2009. június 10., szerda 22:50

Na ezért kellene az ilyen alakokat nekünk felnőtteknek elkapni és kivágni a heréjét ott a helyszínen! Gyerekek ez már több a soknál, mi lesz ebből az országból? Nagyon erősen remélem egyszer már felébrednek a magyarok és talán lesz itt még szebb élet mint most.

Nyilván én is akinek tudom ezt tovább fogom adni! Itt Pécsett még nem talákoztunk ezzel a jelenséggel. Viszont ami késik az nem múlik.

Nagyon felháborít és elkeserít, hogy ilyen sorokat kell olvasnom! :twisted:

Kössz a figyelmeztetést! Mindenki nagyon vigyázzon a csemetéjére, mert ha már felnőnek akkor is a mi gyerekeink maradnak!

Most nem vagyok nagyon feldobva! :cry:
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

Tallerek
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Tallerek » 2009. június 11., csütörtök 13:48

Szó szerint fel vagyok háborodva,mert a rendőrség ilyenkor hol van???Az autósoktól kérik az izzókészletet meg az eü. ládát,ez a legfőbb dolguk.Vagy csak erre képesek?

Nagyon jó,hogy ilyen információ eljut,(ha még így is )hozzánk.Bennünket is" érint a téma",hisz ilyen korú gyermekeink vannak.Már nagyon sokszor beszéltünk velük ilyen és hasonló témákról,de remélem élesbe nem kell megtapasztalniuk.És különben is:mit tudnának csinálni 4 nagydarab fickó ellen?Oda jutunk,hogy kísérgetjük gyermekeinket mindenhova?

Még egyszer köszönjük az infót Csirijónak,mi is továbbítottuk szóban és írásban egyaránt,mert ha már ezzel segíteni lehet ,rajtunk ne múljon.Ide ültettük Őket ,és elolvasták .Nem mondom,hogy nyugodt vagyok míg távol vannak.Azért bízom benne lefüleli valaki eme társaságot ,és elveszi a kedvüket egy életre az ilyen "akcióktól"!!
K.B.Ü.:TALLÉRÉK

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2009. június 15., hétfő 18:33

Üdvözletem az aggódó családnak.
Van egy jó meg egy rossz hirem.
A jó az az hogy az egri ismerösöm tegnap irta emilben, hogy a fekete mercis társaságot megfogták péntek délután a dolgos magyar rendőrök, egy román 4 tagu társaság volt, de egyenlöre smmilyen hivatalos jelentést nem adtak ki, talán mert
és ez a rossz hir, a győri banda még mindig garázdálkodik

Remélem már nemsokára ők is csak kocsonyát vagy pizzát esznek mert azokat be lehet tenni oldalraforditva a rácson
Üdv Csirijó
Inkább legyek egy kicsit tulsúlyosan boldog, mint soványan boldogtalan!

koresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: koresz » 2009. június 19., péntek 7:07

Sziasztok

Figyelem.Mindenki figyelje a környékélt ha bármi nem oda valot lát vagy embert azonnal hivjátok a rendöröket.Nem akarom hogy ti is ugy járjatok mint mi...

Üdv:koresz
Kemence Baráti üdvözlettel Koresz

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. június 19., péntek 7:44

ismeretlen szerző írta:Figyelmeztetés mindenkinek aki shopping központokba jár vásárolni! Ami velem megtörtént az nagyon tanulságos történet, érdemes minden ismerősötökkel megosztani. E hónapban egy nagyon furfangos csalás áldozata lettem, míg vásároltam a Praktikerben. Egyszerűen csak egy szerszámért tértem be, ami egy traumatikus élménnyel zárult Ne legyél naív, nehogy azt gondold, hogy ezek a dolgok mindig mással történnek meg, bármikor bárhol veled is megtörténhet. A következő történt: Én nyugodtan pakolásztam be a vásárolt holmit a csomagtartóba, két fiatal lány kb 19 -20 körüliek lehettek, odajöttek az autóhoz és elkezdték tisztítani a szélvédőt. Míg ezt csinálták, a hatalmas melleik majd kiestek a pólójukból. Egyszerűen képtelen voltam levenni róluk a szemem. Miután végeztem a bepakolással, borravalót akartam adni, mire ők nem fogadták el, hanem megkértek, hogy vigyem el őket a Metróba. Természetesen beleegyeztem. Erre ők gyorsan beültek a hátsó ülésre. Ahogy elindultunk, vadul egymásnak estek, csókolóztak, ölelték, fogdosták egymást. Egyszer csak az egyik előre mászott az első ülésre, és orálisan kezdett foglalkozni velem, erre a másik meg ellopta a pénztárcám. Nekem így lopták el a pénztárcám ebben a hónapban, másodikán, negyedikén, kilencedikén, kétszer tizenkettedikén, majd tizennegyedikén, és valószínűleg el fogják lopni ezen a hétvégén is, miután veszek magamnak egy újabb pénztárcát.
Bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. június 19., péntek 8:05

EZ NEM VICC!!!

PIN kód

Ne legyen rá szükségünk - de milyen
érdekes. Jó tudni, ha igaz!

PIN KÓD FORDÍTVA (jó tudni)

Ha egy rabló arra kényszerítene, hogy ATM-ből pénzt vegyél ki,
értesítheted a rendőrséget, ha a PIN kódodat fordítva adod meg.

Pl. ha a PIN kódod 1234, írd azt, hogy 4321.
Az ATM felismeri, hogy a PIN kódot fordítva adtad meg,
mint ahogyan az a kártyádon van.

A gép ugyan kiadja a kért összeget, de anélkül, hogy a
rabló tudná, a rendőrség azonnal a segítségedre jön.

Sajnos, ezt ritkán használják az emberek, mert nem tudnak róla.
DacaGabi
Kép

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. június 19., péntek 8:13

STROKE: gondolj három betűre M..B..E...
A levél eredetijét egy nővér küldte, aki ara kért, hogy terjesszem. Egyetértek vele.
Ha mindenki emlékezne a három betűre, életeket lehetne megmenteni vele.
A STROKE BEAZONOSÍTÁSA:
Egy kerti-partyn, egy barátnőm kissé megingott, el is ejtette a tányérját, de ezután, mindenkit megnyugtatott, hogy jól van (ugyanis a többiek orvost akartak hívni). Ő azt állította, hogy csak az új cipője miatt csúszott meg egy téglán. Felsegítették, kapott egy másik tányér ételt és bár egy kissé gyengének tűnt, tovább szórakozott.
Később felhívott a férje, hogy elmondja, a feleségét kórházba vitte, ahol el is hunyt. A parti során STROKE-ja volt. Ha tudták volna, hogyan kell beazonosítani a stroke jeleit, talán ma is velünk lehetne. Mások nem halnak meg, de reménytelen, tehetetlen helyzetbe kerülnek.
Egy neurológus azt állítja, hogy ha a stroke áldozatát 3 órán belül elkezdheti kezelni, teljesen visszafordítható az állapot, TELJESEN. Azt mondja, hogy a stroke felismerésének és diagnosztizálásának egyszerű a trükkje, azután pedig 3 órán belül el kell kezdeni a kezelését.
A stroke felismerése. Ne feledd a 3 betűt: MBE
Néha nehéz beazonosítani a stroke jeleit. Sajnos, a tudatosság hiánya katasztrófát okozhat. A stroke áldozata súlyos agykárosodást szenvedhet, ha a környezete nem ismeri fel a stroke jeleit.
Az orvosok szerint bárki felismerheti a stroke-ot, ha három egyszerű kérést mond az illetőnek:
1. M: Meg kell kérni az illetőt, hogy MOSOLYOGJON.
2. B: Meg kell kérni, hogy BESZÉLJEN, mondjon egy egyszerű mondatot (összefüggően: pl. Szép napunk van.)
3. E: meg kell kérni, hogy EMELJE FEL mindkét karját.
Ha az illetőnek a három kérés teljesítésének bármelyikével nehézsége van, azonnal hívd a mentőket és mondd el a tüneteket.
Még egy jel: Mondd az illetőnek, hogy ÖLTSE KI A NYELVÉT.
Ha a nyelv "kicsavarodott", ha egyik vagy másik oldalra megy a nyelv, ez is a stroke jele lehet.
DacaGabi
Kép

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2009. június 19., péntek 17:36

DacaGaby írta:
ismeretlen szerző írta:Figyelmeztetés mindenkinek aki shopping központokba jár vásárolni! Ami velem megtörtént az nagyon tanulságos történet, érdemes minden ismerősötökkel megosztani. E hónapban egy nagyon furfangos csalás áldozata lettem, míg vásároltam a Praktikerben. Egyszerűen csak egy szerszámért tértem be, ami egy traumatikus élménnyel zárult Ne legyél naív, nehogy azt gondold, hogy ezek a dolgok mindig mással történnek meg, bármikor bárhol veled is megtörténhet. A következő történt: Én nyugodtan pakolásztam be a vásárolt holmit a csomagtartóba, két fiatal lány kb 19 -20 körüliek lehettek, odajöttek az autóhoz és elkezdték tisztítani a szélvédőt. Míg ezt csinálták, a hatalmas melleik majd kiestek a pólójukból. Egyszerűen képtelen voltam levenni róluk a szemem. Miután végeztem a bepakolással, borravalót akartam adni, mire ők nem fogadták el, hanem megkértek, hogy vigyem el őket a Metróba. Természetesen beleegyeztem. Erre ők gyorsan beültek a hátsó ülésre. Ahogy elindultunk, vadul egymásnak estek, csókolóztak, ölelték, fogdosták egymást. Egyszer csak az egyik előre mászott az első ülésre, és orálisan kezdett foglalkozni velem, erre a másik meg ellopta a pénztárcám. Nekem így lopták el a pénztárcám ebben a hónapban, másodikán, negyedikén, kilencedikén, kétszer tizenkettedikén, majd tizennegyedikén, és valószínűleg el fogják lopni ezen a hétvégén is, miután veszek magamnak egy újabb pénztárcát.
Bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat, bocsánat :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Na! megyek pénztárcákat venni :lol: :lol: :lol: :lol:
-----------------------------------------------
K.B.Ü.: reikisgabi

Sokkal jobban bírja az ember az éhezést, ha közben eszik is valamit.

ujszaszg
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: ujszaszg » 2009. június 19., péntek 22:10

Kedves Gaby.

ez a pin kódos dolog szamárság, az urban legendek közé sorolható. :) :)
Az igazi célravezető megoldás lehet, ha 3x egymás után rossz pin kódot ad meg a kényszerített, ekkor elnyeli az ATM a kártyát.
üdv.

Tallerek
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Tallerek » 2009. június 20., szombat 20:27

Kedves Csirijó!

Az egyik szemem sír a másik nevet.Nem mondom,hogy megnyugodtam. Sajnos olyan világot élünk,hogy az egyik bandát elfogják ,másik kettő lesz helyette,mi meg tehetetlenül nézzük.
Vagy vegyük Koreszékat:Hát nem hiszem,hogy az ilyenre is fellehet készülni 100%-an.Én tuti diliházba jutottam volna. :( :( :(
Ezt a PIN kódos dolgot is érdemes átgondolni,az a személyes véleményem,hogy ne tudjuk meg melyik az igazi verzió.
Ami meg a pénztárcákat illeti aki 2 naponta újat vesz az keresi is gőzerővel az ilyen lányokat!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Végezetül Koreszt idézve:"Figyeljünk környezetünkre!"............

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. június 20., szombat 20:56

Tallerek írta: ...........végezetül Koreszt idézve:"Figyeljünk környezetünkre!"............
Sok helyen ennek érdekében létrehozták a "SZEM" (Szomszédok Egymásért Mozgalom) elnevezésű szervezeteket. Nagyon jól működnek kisebb településeken, de nagyobb városokban is, társasházakban, lakóközösségekben, kerületekben, stb.
Akiket esetleg érdekel a dolog itt olvashat róla:
http://www.c3.hu/~polgaror/szem.htm
http://csorog-polgaror.extra.hu/?q=node/19
http://www.bakonszegert.hu/page.php?id=22
http://www.freeweb.hu/szem/onszeme.html
stb. stb. stb......
DacaGabi
Kép

Tallerek
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Tallerek » 2009. június 20., szombat 21:10

Hálás KÖSZÖNET DACA GABY-NAK!!!!Azt hiszem most sokaknak segítettél , :!: :!: :!: :!: :!: továbbítottam privátba jó ismerőseimnek!!

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2009. szeptember 10., csütörtök 22:06

Sziasztok kememcebarátok!

Nálunk egész jól működik a polgárőrség,ha valami idegen ember, autó jön a falunkba,egyből szólnak valamelyikünknek-én is polgárőr vagyok-vagy vmelyik kmbsünknek.persze történnek "esemény"ek,DE 50%-kal csökkentek a bűncselekmények száma.Ott ahol müködik ilyen egyesület,érdemes felvenni velük a kapcsolatot.
Ha valami olyat láttok,ne legyetek lusták,rendszámot felírni,a benne ülőket lehetőség szerint megnézni-hány fő ruházat nemük,koruk-és rendőrnek,polgárőrnek átadni, értesíteni.Akár életet is menthet!Amit Gaby említett, a SzEM mozgalom az is jó,csak szervezés kérdése.
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. szeptember 10., csütörtök 22:16

DacaGabi
Kép

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2009. szeptember 11., péntek 21:10

Csutkaszáras jó estét a kemencebarátoknak!

Akkor nemcsak a kulináris élvezeteknek hódolunk Gaby!Hanem a lakhelyünket is óvjuk járőrözéssel!Holnap nálunk szüreti bál és felvonulás lesz,megyünk biztosítani a menetet.És már az se utolsó szempont,hogy mi is kapunk a fincsi sütikből.A menet végig megy az egész falun,közben énekelnek,táncolnak a nyugdíjas klub tagjai.Mindezt természetes hogy népviseletben adják elő.Este meg a szokásos járőrözés hajnalig.Reggel meg a Zsombi fiam Appa! felkiáltással a nyakamba,és lőttek a nyugodt alvásnak!
Kértük az önkormányzatot,hogy hozzanak olyan rendeletet,amely megtiltja a házalást mindenféle portékával-pl faárus, tollas,vasas,kínai gagyis.A tervezet kidolgozás alatt van.Ez már más településen már működik,és ki is táblázták.

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2009. szeptember 11., péntek 21:26

Robrt :!: Nagyon szuper az új emotikonok :!: Az asszonykám kérdezi ,hogy ezeket hogyan lehetne átvinni a citrommailbe, vagy esetleg ott hol találná meg.Lehet hogy most hülyeséget kérdeztem, de nem vagyok 1 számítógépes zseni.

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. szeptember 16., szerda 10:38

Sajnos nem értek a citrommail-es dolgokhoz. Gyanítom a rendszergazda tudja csak beállítani. Esetleg át lehet másolni.
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2009. szeptember 21., hétfő 21:12

Köszi Robrt,párom majd próbálkozik vele valahogy.

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2009. október 3., szombat 19:57

Csutkaszáras jó estét a kemencebarátoknak!

2009.10.10-én Magyarok Vására rendeztetik Szolnokon a Széchenyi városrészben a Görög katolikus templom kertjében!Egész napos rendezvények kicsiknek és nagyoknak,és csak magyar áruk!

banya 1950

Hozzászólás Szerző: banya 1950 » 2009. október 5., hétfő 20:05

Sziasztok kemencések! A mi telepűlésünkön már a nappali járőr szolgálat is működik és az iparengedély nélküli árusitás is tiltott.Az a baj, hogy a polgárőrnek kicsi a hatásköre., ezért nem mindig hatásos a felszólítása. A párom is polgárőr ezért ismerem a témát.Már több esetben is sikeresen intézkedtek a koléggáival.

K.B.Ü. Banya

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2009. október 5., hétfő 20:48

jani írta:Csutkaszáras jó estét a kemencebarátoknak!

2009.10.10-én Magyarok Vására rendeztetik Szolnokon a Széchenyi városrészben a Görög katolikus templom kertjében!Egész napos rendezvények kicsiknek és nagyoknak,és csak magyar áruk!
Én bárhol vásárolok, ha "ugyanaz" az áru van magyar és külföldi származású is, mindig a magyart választom.
Volt pl. olyan, hogy télen a magyar paradicsom kb dupla áron volt mint a külföldi, akkor inkább kevesebbet vettünk, de magyart.
-----------------------------------------------
K.B.Ü.: reikisgabi

Sokkal jobban bírja az ember az éhezést, ha közben eszik is valamit.

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 5., hétfő 20:56

reikisgabi írta:
jani írta:Csutkaszáras jó estét a kemencebarátoknak!

Én bárhol vásárolok, ha "ugyanaz" az áru van magyar és külföldi származású is, mindig a magyart választom.
Volt pl. olyan, hogy télen a magyar paradicsom kb dupla áron volt mint a külföldi, akkor inkább kevesebbet vettünk, de magyart.
És milyen igazad van!!!
Ha van kemencéd,nagy bajod nem lehet.Üdvözlet mindenkinek!Puzsi

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2009. október 5., hétfő 21:11

Banya!Kitartást,és sok esemény mentes szlgálatot a párodéknak!Nagy visszatartó erő,ha már látjáka zsiványok,hogy itt figyelnek a polgárőrök az "olyanokra"!

Reikisgabi, Puzsi!Ezt mindig így kellene csinálnunk mindenben,hogy csak a magyart venni! Csak sajnos vannak igen szegény emberek is ,akik nem tehetik meg,hogy ne az olcsóbbik dolgot vegyék meg. :cry:

D Benji
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: D Benji » 2009. november 10., kedd 11:07

Sziasztok!

Ezt a figyelemre méltó cikket találtam:

Újinfluenza ellen igyon fehérbort! - Orvosi javaslat
Retteg az új típusú influenzától, de az oltástól is idegenkedik? Erre a dilemmára egy orvos napi 2 deciliter fehérbort javasol, amelyet akár forralt borként is bevehet. A védelmet nem az alkohol nyújtja, hanem a jó minőségű fehérborokban található Qercetin és Sikiminsav.
Az influenzapánik tetőzésének kezdetekor nyolcvanszor annyi Tamiflu-t vásároltak patikákban, mint egész télen. A Tamiflu a kínai csillagánizs kivonata, a fehérborokban is fellelhető Qercetint és Sikiminsavat tartalmaz - írja honlapján Tihanyi László orvos.

Bertelli professzor már évekkel ezelőtt felfigyelt arra, hogy a jó minőségű fehérborok Qercetint és Sikiminsavat is tartalmaznak, 30-40mg-os mennyiségben literenként. A Tamiflu hatóanyaga kapszulánként 75mg - hívja fel a figyelmet a belgyógyász-kardiológus.

A fehérbor mellett kitűnő Quercetin forrás a tőzegáfonya, amelynek 100 grammja 150mg Quercetint tartalmaz. Az influenza vírusa RNS vírus, tehát benne az örökítő anyag nem DNS. Ahhoz, hogy egy sejtet megfertőzzön, szükséges egy enzim, az RNS függő DNS polimeráz, aminek a segítségével a vírus a genetikai anyagát beleírhatja a megtámadott sejtbe. Ezt az enzimet gátolja erősen a Quercetin.

A vírusnak le kell győznie még egy akadályt, nevezetesen be kell jutnia a sejtbe. Ehhez egy neuraminidáz nevű enzimet használ, amit hatékonyan roncsol a sikiminsav. A Sikiminsav úttal nem untatok senkit, de igen sok fás szárú növény meglehetősen gazdag sikiminsavban - írja honlapján Tihanyi doktor.

Fehérborban az igazság?

Tehát ha a fehérbort kiegészítjük citromos citromos teával (ha lehet fehér teával), akkor a teából és a citromból további fontos anyagok kerülnek be a szervezetünkbe.

A hatásos terápia Tihanyi László szerint: citromos tea, fehérbor (lehet forralt is) és tőzegáfonya kapszula.

A H1N1 vírus régi ismerősünk - állítja az orvos. Idén is itt járt köztünk egy variánsa, amit sokan elkaptak, ill. a védőoltásnak is részét képezte. Ezért valószínűsíthető, hogy a két H1N1-el szemben bizonyos mértékű kereszt védettség is kialakulhat, azaz nem vagyunk teljesen védtelenek ez ellen az új variánssal szemben (az oltottak és a korábban fertőzöttek).

Felnőtteknek tehát napi 2 deciliter jófajta fehérbor, ez bármikor elkezdhető, bátran fogyasztható. Ha pedig amúgy sem kapnánk el az influenzát, akkor is nagyon jót tettünk a szervezetünknek - vélekedik Tihanyi doktor

Üdv.
Benji

www.terkep.net
    • Az ég kék, a fű zöld, akkor a fontosabb dolgok rendben vannak!

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2009. november 10., kedd 19:30

Ha bele gondolunk abba,hogy az ősök még igazi pálinkát ittak,vöröshagymát ettek fehér kenyérrel,szalonnával,házi borral leöblítve,utánna mindez ledolgozták,nemis volt köztük ilyen nyavalya.Érdemes visszatérni a jól bevált dolgokhoz :!:

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2010. január 17., vasárnap 22:11

Barátaim szeretnélek benneteket tájékoztatni egy új fajta kábítószerről,ami mostanában terjedt el a falunkban.Ez az öngyújtógáz,illetve az utántöltő palackos gáz.Ezt szipuzzák mostanában itt a fiatalok-tizenévesen.Nagyon nem lehet ellene tenni,mert venni lehet,senkinek nem tiltott,hát veszik és használják is a kis h ü l y é k.Úgyhogy ha ilyesmit találtok a gyerekeknél,jobb ha tudjátok hogy mivel állhatok szemben.

banya 1950

Hozzászólás Szerző: banya 1950 » 2010. január 17., vasárnap 22:21

Jani!
:ty az infót! Kis kamaszos ismerősöknek a figyelmét felfogom hívni a veszélyre.

Banya

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2010. január 17., vasárnap 22:26

Nagyon szívesen Banya :!: Helyes a hozzá állásod!

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2010. január 18., hétfő 18:38

Jani :k :k :k

Köszi az infót............elvenni tőlük, és akárki fia-borja képen vágni, és hazazavarni a taknyosait...............
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2010. január 18., hétfő 21:05

Az a baj Csigaszeg,ha nyakon vágom akkor engenet jelentenek fel,aztán járhatok az ügyészségre meg a bíróságra!De az biztos,hogy hazaviszem az ősöknek,aztán megdícsérem a csemetéjüket meg őket is.Amit tudunk,azt úgyis megtesszük az egyesületnél,bár sok gyopár ...csak spiclinek,rendőrbérencnek nevez. :( De ha valami bajuk van nagyon tudnak rendőrért,polgárőrért kajabálni :x

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2010. január 18., hétfő 22:35

Hjjjjjaaaaaaa................... pedig hidd el nekem egy jókor ledörrentett maflás sokszor helyre tudja billenteni az ürgét, ha meg az ősök is agyalnak, max annak is egyet ho' tudja mi a dörgés oszt maj' nem jelenget,ez mindig így van, de amiko' s z a r b a vannak akko' aztán van ám az össznépi sírás rivás meg mindenféle ............az ilyenektől rókázhatnékom támad....Bocs.......

Kép

banya 1950

Hozzászólás Szerző: banya 1950 » 2010. január 18., hétfő 22:44

Mit képzel maga az én gyerekem rágalmazza! Majd teszek róla ,hogy ne ugrálhasson. Maga bunkó. Nálunk kb ez a stílus a menő. Főleg ha falu eleje csemetéről van szó. A román árusokat fel kell szólitani, hogy a településen tilos az árusítás. Szemköszt röhögi a polgárőrt nekünk emberünk van a faluba. Két házzal arrébb az önkormányzati képviselő tessékeli be aházba és hívja a kuncsaftokat. Na innentől az embenek hányingere lesz. Már megint sokat dumálok. Bocs.

Banya

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2010. január 18., hétfő 22:48

No Banyus......... ezt nekem egyszer mondaná akármelyik hatalomittas faluszenátorocska,meg újgazdag privatizációs majomka, mer a fogorvos( Az mingyá' helyben van) túlórázna a pofájám, elég hosszadalmasan. :roll: :roll: :roll: :roll
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csigaszeg 2010. január 18., hétfő 22:58-kor.

Kép

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2010. január 18., hétfő 22:50

Pofozni, megverni nem szab :!: :!:

Esetleg, feltéve, de nem megengedve egy "kis" kellemetlen fizikai érzéssel járó, verbálisan alátámasztott figyelmeztetés segíthet, melynek eszközölésére az önként jelentkező szemtanúk hiányában kerül sor. :twisted:
Amennyiben a kezelés nem bizonyulna hatásosnak, meghatározott időközönként ismételhető.
KBÜ: tolaci

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2010. január 18., hétfő 22:51

LOPNI se................. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2010. január 18., hétfő 22:54

Arra is hatásos a fenti recept, csak a kezelés időtartama növekszik.
KBÜ: tolaci

banya 1950

Hozzászólás Szerző: banya 1950 » 2010. január 18., hétfő 22:55

Ha ugyanezek a "Gáborosok" viszik a kasszát akkor a polgárőr a hibás amiért nem lépett fel határozottabban. Na erre varjatok gombot.

Banya

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2010. január 18., hétfő 22:59

Csak azt nem tudom akkor mi a rossebnek van fizetve a sok léhűtő perzekútor.......... :lol:

Kép

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2010. január 19., kedd 10:43

tolaci írta:Pofozni, megverni nem szab :!: :!:

Esetleg, feltéve, de nem megengedve egy "kis" kellemetlen fizikai érzéssel járó, verbálisan alátámasztott figyelmeztetés segíthet, melynek eszközölésére az önként jelentkező szemtanúk hiányában kerül sor. :twisted:
Amennyiben a kezelés nem bizonyulna hatásosnak, meghatározott időközönként ismételhető.
A számból vetted ki szót :!: :lol:
Mi ezt megkeresztelésnek,önkéntes keresztapaságnak hívjuk :!: :lol:
Banya az ilyen sz a r h á z i embereket nem kell megválasztani képviselőnek,egyébként meg teszek rá hogy kicsodamicsoda,odaszólok,vagy intézkedek is ha kell!

Válasz küldése