Közérdekü információk, hirek

Minden téma, ami nem kapcsolódik szorosan a kemencézéshez (politizálás nélkül persze)
danono
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Közérdekü információk, hirek

Hozzászólás Szerző: danono » 2014. február 28., péntek 8:02

Elismerésünk PyTom meg::) meg::)
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. március 2., hétfő 16:16

Létrehoztam egy csoportot a facebook-on a Kemencebence.hu oldal "mellékleteként" azért, mert úgy gondolom, hogy a mai világban a kemencebencés emberek gyakrabban lépnek be a facebook oldalukra, mint a kemencebence oldalra. Ott lehetőség van arra, hogy "személyesen" is megszólítsuk egymást és arról rögtön tudomást is veszünk, lehetőség van az azonnali reagálásra, utalni tudunk a kemencebencén tett dolgokra oda és vissza. Ezenkívül bármilyen file-t azonnal fel lehet ide tölteni, nem kell képeket átméretezgetni, pillanatok alatt meg tudjuk egymással osztani. Ezenkívül úgy gondolom, hogy privátabban tudjuk megbeszélni dolgokat, nem biztos, hogy mindent kell tudni a nagyközönségnek, márpedig ide regisztráció nélkül is be tud kukkantani bárki.
Sokunknak már nem a kemence építéséről szól ez a Kemencebarátok csoport, annál inkább a kemencével kapcsolatos örömökről, baráti kapcsolattartásról és ott szerintem családiasabban tudjuk ápolni ezt a barátságot.
Az oldalhoz itt tudtok csatlakozni: https://www.facebook.com/groups/kemencebaratok/
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DacaGaby 2015. március 2., hétfő 16:56-kor.
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. március 2., hétfő 16:39

DacaGaby írta:Létrehoztam egy csoportot a facebook-on a Kemencebence.hu oldal "mellékleteként" azért, mert úgy gondolom, hogy a mai világban a kemencebencés emberek gyakrabban lépnek be a facebook oldalukra, mint a kemencebence oldalra. Ott lehetőség van arra, hogy "személyesen" is megszólítsuk egymást és arról rögtön tudomást is veszünk, lehetőség van az azonnali reagálásra, utalni tudunk a kemencebencén tett dolgokra oda és vissza. Ezenkívül bármilyen file-t azonnal fel lehet ide tölteni, nem kell képeket átméretezgetni, pillanatok alatt meg tudjuk egymással osztani. Ezenkívül úgy gondolom, hogy privátabban tudjuk megbeszélni dolgokat, nem biztos, hogy mindent kell tudni a nagyközönségnek, márpedig ide regisztráció nélkül is be tud kukkantani bárki.
Sokunknak már nem a kemence építéséről szól ez a Kemencebarátok csoport, annál inkább a kemencével kapcsolatos örömökről, baráti kapcsolattartásról és ott szerintem családiasabban tudjuk ápolni ezt a barátságot.
Az oldalhoz itt tudtok csatlakozni: https://www.facebook.com/groups/kemencebaratok/
Nekem nem sikerült... csatlakozni ezt adta vissza!!!
2015-03-02_153209.JPG
2015-03-02_153209.JPG (7.92 KiB) Megtekintve 1148 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

csokiati

Hozzászólás Szerző: csokiati » 2015. március 2., hétfő 16:46

Szia Gaby!

Nem engedélyezett a hozzáférés nekem sem.
Üdv: Csoki

Akit a kemence füstje megcsapott!
----> Így készült a kemencém <----

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2015. március 2., hétfő 16:53

Gaby kedves, nem hozzáférhető erre az általad közzétett linkre kattintva a létrehozott csoportod.
Mamóca

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. március 2., hétfő 16:59

Ismétlés a tudás anyja! :lol:
Kettyintgessetek csak az alábbi linkre és előbb-utóbb sikerülni fog..... ;)
DacaGabi
Kép

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. március 2., hétfő 17:16

DacaGaby írta:Ismétlés a tudás anyja! :lol:
Kettyintgessetek csak az alábbi linkre és előbb-utóbb sikerülni fog..... ;)
Az élet nem habostorta :))) :))) :))) Kettyintgetek de mindig a korpásba megy.... :twisted:
Mostmár a link sincs.. ezek jönnek be a linkekről...
Csatolmányok
Daca2.JPG
Daca2.JPG (40.13 KiB) Megtekintve 1143 alkalommal
Daca1.JPG
Daca1.JPG (46.33 KiB) Megtekintve 1143 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. március 2., hétfő 17:18

Gaby !

nekem se sikerült fal:)
lehet, hogy azért mert nem fészbukozom ??? :roll:

:lol: :D :lol:
( bocs a *** viccért :oops: )
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

zotya

Hozzászólás Szerző: zotya » 2015. március 2., hétfő 19:02

Nekem sikerült és még további 17 személynek a csapatból :bol :bol :bol :bol , Már csak a visszaigazolást várom. :lol: :lol: :lol: :lol:
A munka a kemencével mennyire fárasztó, de az eredmény utáni vágyakozás mindent legyőz. Ha kész a munka gyümölcse minden fáradozást kárpótol.

Kemencém építési folyamata.

https://plus.google.com/photos/10731869 ... 6069996881

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. március 2., hétfő 20:02

Akiknek nem sikerül, azok véletlenül nem félre kettyintgetnek? :-D
DacaGabi
Kép

szantozs
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: szantozs » 2015. március 2., hétfő 20:56

DacaGaby írta:Akiknek nem sikerül, azok véletlenül nem félre kettyintgetnek? :-D
Látod Gabi!
Mennyivel egyszerűbb f-en nyomni egy tetszik-et!
Csatolmányok
fészs.PNG
fészs.PNG (51.04 KiB) Megtekintve 1128 alkalommal
Üdv.: szantozs
Kemencém képei!

Tomcsopapa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Tomcsopapa » 2015. április 26., vasárnap 1:06

Sziasztok Kisbencék !
Nekem is sikerült elsőre ,már csak az admin jóváhagyása kell .
Köszönjük DacaGaby ,nagyszerű ötlet volt :iii :s
.

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2015. június 2., kedd 11:37

A pálinka Isten ajándéka, tehát nem függő vagyok hanem hívő!!!
:bol :bol :bol :bol :bol :bo :bo :bo :ty :ty :ty
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2015. június 5., péntek 0:07

Inkább ide rakom, mint a mobil kemence topicba.

Drágaszágok!
meg::) meg::) meg::)
A mobil kemencés topicban született néhány bejegyzés, amely arra késztetett, hogy billentyűt ragadjak, és egy-két gondolatomat megosszam veletek. Nem kért, és nem hatalmazott fel rá senki, de úgy érzem, hogy Bencés „múltam” és a közösségünk féltése már nem engedi, hogy néma maradjak.
Sokan talán meglepődnek, hogy írhatnékom támadt, hiszen jó ideje már, hogy feladtam a tőlem korábban megszokott aktivitást. Ennek egyik oka -amint azt az említett topicban mások is kifogásolták -, hogy az elmúlt egynéhány évben tényleg megváltozott valami. És sajnos ez a változás nem feltétlenül pozitív. Egy kb. két évvel ezelőtti hozzászólásomban (sok másikkal együtt ez is ki lett törölve, de nem általam) már én is hangot adtam ezen véleményemnek. És azt is tudom, hogy még sokan éreznek így olyanok is, akik nem adnak ennek hangot. Csak nézzétek meg, hogy hány régi tag aktív a Fórumon! És a távolmaradásuk igazi okát szerintem nem a Facebook szolgáltatásainak kiválóságában és a KemenceBence technikai hiányosságaiban kell keresni, ebben teljesen biztos vagyok!
Nem tisztem, és nem is szeretnék igazságot tenni a kirobbant vitában, hiszen ahogy a Laca fogalmazott: „nem tudok hozzászólni, hogy mi történt, vagy nem történt a facebookon…” mert én sem vagyok regisztrálva. De azt tudni vélem, hogy a háttérben nem a moderálás kérdése, és nem az érintett Bencések egymásnak feszülése áll igazi okként. Sokkal összetettebb és szerteágazóbb ez az egész, mint ahogy azt a Tinker is írta.

Abban a bizonyos korábbi bejegyzésemben (kár, hogy nem tudom beidézni) például szóvá tettem az új belépőkkel szemben megnyilvánuló türelmetlenséget. Sokszor félreérthető vagy éppen nem félreérthető stílusban lettek felszólítva - az adott témával kapcsolatban feltett kérdésükre mintegy „válaszként” -, a korábbi (nem csekély mennyiségű, és sokszor nem is a témához kapcsolódó bejegyzés) visszaolvasására. (Minek a fórum, ha nem lehet kérdezni?)
De az is romboló hatású, amikor egy jószándékú hozzászólást félreértelmezve, keresetlen szavakkal illeti valaki a bejegyzés gazdáját, megvádolva őt olyasmivel, ami még csak meg sem fordult a fejében. Az „építési tanács” topicban nem egyszer előfordult, hogy az egyik hozzászóló tanácsát kimondatlanul is hülyeségnek állította be a másik hozzászóló azzal, hogy a saját javaslatát úgy tárta elő, mint az egyedüli üdvös megoldást vagy feleslegesnek, értelmetlennek nyilvánította a másik javaslat megvalósítását. Biztos sokan tudnának még hasonló „élményeket” felidézni. Ezek csak példák a Fórumon tapasztalt problémákra. Sajnos a Fórumon kívül, a való életben is voltak félreértésre vagy megbántódásra okot adó dolgok, amelyek okozták, okozhatják ezeket a negatív irányú változásokat.

DE!
Én hiszek abban, hogy minden fórumozó, és főleg a „régi” (bocsáss meg Karol) tagok még emlékeznek a korábbi időszakra. Még él bennük az első személyes találkozás varázsa, és az a sajátos és egyedülálló érzés, ami magával ragadta az embert: a Kemence Barátokhoz tartozás érzése. Emlékeznek még arra a sürgető és édes kényszerre, ami már kora reggel bekapcsoltatta velük a gépet, hogy láthassák és olvashassák az új bejegyzéseket a Fórumon. (Jellemző egyébként – és ezt most nem pozitív fejleményként értékelem -, hogy a fent említett vitát követően hirtelen sokkal nagyobb lett a Fórum látogatottsága, mint az azt megelőző hosszú időszakban.)
És abban is hiszek, hogy a tagjaink között nincs senki, aki ártani akarna a Fórumnak, vagy bármely fórumlakónak. Sokszor kimondtuk már együtt, hogy mi Bencések más aggyal gondolkodunk, más lélekkel érzünk, és más értékeket érzünk a magunkénak, mint amivel ebben a mai világban sokan gondolkodnak, éreznek és azonosulnak. Higgyétek el és higgyetek abban, hogy így van, és hogy tényleg ilyenek vagyunk. És ilyenek is leszünk, ha mindenki, akinek csak egy iciri-piciri oka is van rá, magába néz és átgondolja az elmúlt hosszabb-rövidebb időszakot és megvizsgálja önmagát. Én magam biztos, hogy ezt fogom tenni.
Nem gondolom, hogy ez a mostani bejegyzésem megváltja a világot és a hatására majd minden olyan szép és jó lesz, mint régen. Ez pofátlan beképzeltség és egoista küldetéstudat-túltengés lenne. Abban viszont reménykedem, hogy elindíthatunk közösen valamiféle „gyógyulási” folyamatot, ami segít megelőzni azt, hogy a Fórum „csak egy nagy adathalmaz’ legyen. A félelmemet és az igazi veszélyt Tinker ezen idézett szavai fejezik ki a legjobban.
Nagyon közel van a VI. Találkozónk. Nem kergetek illúziókat, de jó lenne, ha ez egyben arra is lehetőséget adna, hogy közösen kibeszéljük magunkból a rossz érzéseinket és visszataláljunk korábbi önmagunkhoz, újraélesztve a régi Fórum szellemiségét. Egyetlen találkozónkon sem tartottunk még élő „fórumot”, lehet, hogy itt az ideje. Próbáljuk ki, hogy a higgadt, személyeskedéstől és indulatoktól mentes párbeszéd lehet-e gyógyír vagy marad az „adathalmaz”.
Javaslom tehát, hogy a Találkozón megjelenő regisztrált KemenceBencések tartsanak egy zártkörű – nem kötelező részvételű – beszélgetést a múltunkról, jelenünkről és jövőnkről, (vagy akármiről). A lényeg, hogy beszélgessünk egymással! Biztos lehet rá találni egy kis időt. (Nem! Nem vagyok teljesen zakkant! :mrgreen: Késő van :al , fröccsöt is ittam vagy 3 pohárral, :shock: tudjátok be ennek az elmezavart!)

Most, hogy ezt a sok dolgot leírtam, erősen elgondolkodtam azon, hogy van-e értelme és elküldjem-e? Lehet, hogy van olyan, aki felesleges okoskodásnak vagy szócséplésnek tartja az egészet. Elfogadom, de egy kicsit jobban érzem magam, hogy leírtam és bízom abban, hogy megbocsájtja a buzgóságomat. Mint sokatoknak, úgy nekem is a szívemhez nőtt a Csapat és reménykedem a boldog folytatásban.

Bazi sokat írtam, úgyhogy csak azért is elküldöm (és az édesanyám köszöni szépen, hál’ Istennek jó egészségnek örvend! :mrgreen: :lol: )!

Pusszantás Nektek!
:hej :hej :hej
K.B.Ü. Papi (aki születésekor a 3 333 162 411. ember volt a földön)
1.§ Amit ma megsüthetsz, ne halaszd holnapra!
2.§ A kemencézés legfontosabb eszköze a dugóhúzó!

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. június 5., péntek 6:50

Papi!

Ezúton is köszönöm a hozzászólásod és az abban leírt igazságokat! :)
Egyszer egy kommunikációs tréningen azt tanultam, hogy egy párbeszéd során "De" rész előtti részt el lehet felejteni mert a valódi üzenet mindig a "De" rész után következik!

Üdv: Gábor
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2015. június 5., péntek 10:13

Papi meg::) meg::)

Teljesen egyetértek veled.Kár lenne ha nem simúlnának el ezek a szerintem félreértések.Valóban kéne egy élő forum, :iii :iii
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

csokiati

Hozzászólás Szerző: csokiati » 2015. június 5., péntek 11:29

Papi!

Örülök, hogy írói oldalad is megvillantottad.

DE!

Teljesen igazad van! meg::) meg::) meg::)
Üdv: Csoki

Akit a kemence füstje megcsapott!
----> Így készült a kemencém <----

papa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: papa » 2015. június 5., péntek 16:46

Sziasztok!
Én is billentyűzetet ragadok, hogy a bennem is őrlődő gondolatoknak „TERET” adjak! Fórum egyenlő tér! Azért van a fórum, hogy a dolgokat megbeszéljük. Ez nem mostani kitaláció, mert a rómaiak már több ezer éve is a fórumon vitatták meg az ügyeiket. A fórum „szabad” használata mindenkinek saját belátása szerinti joga! Természetesen a szabályok betartásával és betartatásával.
Én is a szabályok betartatásának híve vagyok. DE! Tudom, hogy a kivétel erősíti a szabályt, de vannak jelen pillanatban is olyan hozzászólások, kommentek a fórumon, melyek nem biztos, hogy a szabályzat rostáján átmennének, tehát törölni kellett volna azokat. Voltak viszont olyanok is, melyek semmivel nem vétettek a szabályzat ellen és mégis törölve lettek. Ez A probléma, mely feszültséget gerjeszthet, és sajnos gerjeszt is.
Nem hálás feladat egy moderátornak lenni, (nincs az a pénz, melyért azt elvállalnám) ha annak személye ismert. Pontosan ezért kellene a kommentek cenzúrázása előtt azt alaposan megfontolni, hogy senkiben se legyen sértődés. Az egyik fő ok, hogy én sem írogatok a fórumra, hol ott naponta minimum kettő alkalommal végig olvasom az új hozzászólásokat. Ezt a témát én részemről lezártnak tekintem, többet nem is akarok foglalkozni vele, de lehet, hogy most sem kellett volna.

Miért haldoklik a honlapunk? Ez jó kérdés, de szerintem nincs köztünk olyan személy, aki meg tudná mondani a tutit! Okok vannak, de azok megléte miatt józan paraszti ésszel gondolkodva (én az vagyok, így csak azzal tudok elmélkedni) nem szabadna, hogy ennyire ellaposodjon a KemenceBence!
Mint ahogy Papi már leírta, ez a folyamat nem most kezdődött. Évek óta egyre jobban visszaesik az aktív résztvevők száma. Kiemeltem egy mondatot a fórumról! A legtöbb felhasználó (108 fő) 2012. október 25., csütörtök 11:13-kor tartózkodott itt. Jelen pillanatban egy hét alatt sem gyűlik össze ennyi személy! Akik pedig megnézik a honlapot vagy inkognitóban teszik azt (köztük én is), vagy nem regisztrált látogatók. Ezeknek a személyeknek is elsőre leesik, hogy valami nincs rendben.
Tegyük rendbe! Rakjuk tisztába! Beszéljünk róla! Dünnyögéssel, sértődéssel (nekem is kell ezen változtatni és fogok is) makacssággal, csőlátással halálra ítéljük ezt a csodálatos közösséget! Igen! Csodálatos! Ezt még most is kimerem jelenteni, annak tudatában, hogy már nem olyan ez a csapat, amilyen volt. Sajnos a találkozók hangulata sem olyan már, mint a kezdetekben. (SióGabi! Hozd vissza a múltat!)
Itt az alkalom, hogy visszahozzuk a régi énünket, elfelejtsük a sértéseket, elássuk a csatabárdot! Teljes mellszélességgel támogatom szeretett Öcsém ötletét, miszerint vonuljunk félre, beszéljünk a múltról, de inkább a jövőről! A múlton nem lehet változtatni, de a jövőt lehet alakítani!

Üdv,papa

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2015. június 6., szombat 14:43

Sziasztok.
Nem szoktam már hozzászólni a Fórumhoz de most annyit azért kérdek megint, hogy kasztokra van osztva a fórumozás van aki azt csinál amit akar van aki kérdezni sem kérdezhet?Gaby igenis ne szégyelld magad mindenkinek lehet más véleménye! Olvassa el a moderáló is a fórum szabályzatát!
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2015. június 6., szombat 21:31

Sziasztok!

Sok mindenkinek jogában áll elmondani a véleményét akár pozitív, akár negatív. De olyannak aki több nick néven van ide bejelentkezve és a gyűlölet hajtja, ezzel mérgezi mások elméjét. Aki annak örül, hogy barátságokat, kapcsolatokat dúl szét a maga kicsinyes sérelmeit megbosszulva. Úgy gondolom neki nincs joga, talán más az ő helyébe már rég lepattant volna innen és tovább tolta volna a .........

Akinek nem inge az ne vegye magára, akié az gondolkodjon el rajta!!!!!!!
Remélem az ártó szellemek nem lesznek jelen Sástón, és a Papi által javasolt fórumon meg mindenki elszívja a békepipát, megissza a béke pálinkát, és 2015. június 22-vel egy új élet indul itt a Kemencebencén. Mert sokan- sok félék vagyunk, de akik ott lesznek a VI. találkozón azoknak a szíve egy fele fogja tolni a kemencések szekerét.

Uff. beszéltem!!!! Millió puszi Mindenkinek. :hej :hej :hej :hej :hej :hej
Mottó nélkül is forog a föld!

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. június 6., szombat 21:41

Uff beszélő !

A békepálinka mellé, kérhetünk egy ici-pici, sörös csokilikőrt ??? !!!
Abból e legjobbik fajtából!
Annak senki nem tud ellenállni ;)

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2015. június 6., szombat 21:44

laca55 írta:Uff beszélő !

A békepálinka mellé, kérhetünk egy ici-pici, sörös csokilikőrt ??? !!!
Abból e legjobbik fajtából!
Annak senki nem tud ellenállni ;)
Drága Laca!

Nem fogod elhinni, de a holnapi nap lesz a likőrgyártás napja. Cseresznyés rétes sütéssel összekötve. Mivel dupla mennyiséggel készülök ezért Anyukámat holnapra kirendeltem kevergetni a likőr alapot, ami ennél a mennyiségnél elég hosszú időt vesz igénybe, neki meg a nyugdíjas idejébe belefér.
Remélem izleni fog azoknak is akiknek még eddig nem volt szerencséje megkóstolni.

:hej :hej :hej :hej :iii

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2015. június 6., szombat 21:57

Azt hogy mi a véleményem és hogy jogom van e elmondani majd eldöntöm én,azt hogy hova megyek el azt szintén én döntöm el azt hogy ki az ellenséges és ki a gonosz azt döntse el mindenki maga,tudtommal ez egy nyitott fórum.Ezt meg nem tolni kell hanem tekerni... :lol: :lol: :lol:
Csatolmányok
11401428_955655847798671_6193504135683242026_n.jpg
11401428_955655847798671_6193504135683242026_n.jpg (16.7 KiB) Megtekintve 845 alkalommal
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. június 6., szombat 22:07

Drága Lili !

:bol
meg::) meg::) meg::)

Éljenek a likőrgyártók és a ráérő nyugdíjas Édesanyák!!!
Puszilgasd meg helyettünk is !
Mi majd a találkozón !
:hej :bo :hej

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 6., szombat 23:00

Sziasztok!

Mélységesen egyetértek a PaPapikkal.... Ottó és Győző nagyon jól lát, és gondolkozik... meg kell beszélni a dolgokat, semmi vesztenivalónk nincs... legfeljebb minden marad, és következik a lassú elmúlás... mert becsukja a szemét, aki nem látja, hogy ez következik, ha nem csinálunk semmit... :(

Előszóban... nem vagyok senki mellet vagy ellen... csak próbálom megérteni...
Igen, mindenkinek jogában áll megmondani a véleményét... nem tudhatjuk, ki hány nicknéven van bejelentkezve,ha ezt tudnánk, az hatalmas hiba lenne...
A gyűlöletről és a kinyinyességről.... lehet amit gyűlöletnek látunk, az csak megkeseredettség, és pont azért amit kicsinyességnek gondolunk...
Sokan túl tudták tenni magukat a "kicsinyességükön", páran nem... ez kinek a hibája? szerintem egyikőnknek se... nem vagyunk egyformák.
Nem tudom hogy lehet ezt megoldani úgy, hogy ne maradjon tüske senkiben sem... de a ""békepipát" is csak azután szívják el, hogy eldöntötték a "béke" feltételeit...

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 6., szombat 23:08

Zolikám................

Szerintem, egy ember, egy név..............szerintem ez a frankó................aki két...három néven jelentkezik be, az a mai világban,nem egészen érthető................pillanatok alatt megbukik a mutatvány............a napraforgó effektus nem igazán az igaz emberek jellemzője.............

uffffffffffffff................ én beszéltem................
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 6., szombat 23:14

Tibi!
Senki nem tudja bizonyítani, hogy valakinek több nickneve van.... aki esetleg belelát az IP címekbe, az sem... és ráadásul nem is adhatja közre ezt az információt... pont azért sem mert nem tudja bizonyítani...
... és ezt továbbra is pártatlanul...

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 6., szombat 23:17

Zolikám................

Soha nem a jó úton járónak kell bizonyítani,hogy nem téves úton jár............... de aki csak a szálkát látja másban, magában meg a gerendát sem....................és ezt minden személyes indíttatás nélkül írom...................

Kép

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 6., szombat 23:22

Én pont ugyanígy gondolom.... de mindenkinek jár az előítéletmentes, pártatlan elbírálás... másképpen nincsen értelme...
azért mert valamit többen mondanak, még nem mindig biztos, hogy Ők nem tévednek...

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 6., szombat 23:26

Zoli..............

Nah ,látod ez a legnagyobb baj..............hogy egy "emberke" el tudja vetni a métely magját egy nagyon, nagyon jó közösségbe.............és jól gondolkodó többségnek kell magyarázkodni........sajnálatos dolog............

Kép

papa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: papa » 2015. június 6., szombat 23:29

Sziasztok!

Hogy ki hány néven van fenn a fórumon, az nem hiszem, hogy nagyon befolyásolja azt, hogy haldoklik a fórum! Az viszont aggodalomra ad okot, hogy ezt Te, Csiga honnan tudod? Nem láthatsz rá erre. Aki ezt láthatja, az a honlap üzemeltetője, tulajdonosa és moderátora, ha erre van jogosultsága. Arra viszont nincs jogosultságuk, hogy ezt nyilvánosságra hozzák, illetve azt harmadik személynek kiadja, tudomására hozza. Az IP címek ellenőrzése, annak tulajdonosának megnevezése adatvédelmi törvény sérti. Ezért sem jó, hogy egy honlapnak több moderátora van. Ráadásul lassan már azok a személyek is tudják, hogy kik ezek a személyek, akik egy órát olvasgatják a honlapot.

Legjobb lenne, ha Robi visszavonná ezeknek a személyeknek a megbízását és ugyan úgy, mint régen, azt maga végezze. Ráadásul sajnos nem sok hozzászólást kell moderálni, mert szinte hozzászólások sincsenek.

A leírtak nem a moderátorok személye ellen irányult, mert nekem tök mindegy, hogy kik ezek a személyek.

Üdv,
papa

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 6., szombat 23:38

Papa................
Nem kell ehhez moderátornak lenni...............olvasni kell a sorok közt és kész............egyszerű mint a faék..............olyant kell föltenni amit csak te tudsz meg ő...........és ha válaszol rá, megbukott.............ennyi..............nem látok rá semmire,senki nem adott ki nekem adatot nem is érdekel..............józan, paraszti ész...........

Kép

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 6., szombat 23:46

...................és még egy gondolat,nem fenyegetőzés, az nem az én asztalom................hat éve vagyok a fórum tagja............... de erősen gondolkodom az egész elhagyásán.....................mert ennek így nincsen semmi értelme!! Azokkal hadakozni akik csak ártanak ennek a közösségnek..........nem tudom kell-e...............majd két hét múlva kiderül.............

Szebb jövőt.....................

Kép

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 6., szombat 23:47

Szerintem ez már csak okozat... az okot kell megtalálni, és akkor lehet hogy ki lehet irtani a métely magját is... nem azt kell keresnünk miért nem szeretjük a másikat, hanem azt hogy miért igen...

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 6., szombat 23:48

Tibi!
Akik eddig ezt tették, nem lettek boldogabbak ettől...

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 6., szombat 23:52

Zoli..............
De valamiért nekik szurkolnak,akik szurkolnak...............de ide nem állnak ki elmondani az érveket...................akkor meg nem kuss van????

Kép

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 6., szombat 23:56

Nem gondolom, hogy szurkolnak... csak lehet jobban túl tudták magukat tenni a "kicsinyességükön"... legalább is kívülről így mutatják.

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2015. június 6., szombat 23:57

Sziasztok

Szerintem is zárjuk le ezt a beszélgetést azzal, hogy két hét múlva személyesen, nem álnevek mögé bújva, szemtől - szembe, ahogy a tisztesség megkívánja beszélgetni lehet erről is. Beszélgetni lehet arról is hogy kellenek-e esetleges változtatások itt a fórumon is hogy mindenki jó érzéssel lépjen fel erre az oldalra.
A boldog béke időket visszahozva reméljük sok régi fórumozó vissza fog térni köreinkbe.

Addig is készüljenek a tinkeriumok /huha jól irtam???/, Na megy a csokilikőr, amit meg kell kóstolni mindenkinek akinek még nem volt benne része.

uff. millió puszi Lili

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 7., vasárnap 10:38

Gondoljuk azért át.... milyen formában lenne célszerű ezt megbeszélni...
Sástón?.... Biztosan ez a legmegfelelőbb időpont és helyszín? Szerintem a kemencések éves ünnepére rányomná a bélyegét nem kicsit... és ha még meg is isszuk hozzá a békeitalokat... szóval gondoljuk át...

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. június 7., vasárnap 13:21

DacaGaby írta:Nem tudom..... :?
Nem f@sz@ ez így.... :geek:
Na, tudjátok mit?! :D Leszek megint én a feláldozható, nekem már úgy is mindegy, kaptam, meg kapok még eleget érte..... :mrgreen:
Sokan beszélnek róla, mégsem mondja ki senki, hogy nem szerencsés olyan valakinek moderálni az oldalt, akinek tudható személye!
Dögöljek itt meg a helyszínen ha bántani akarlak Faterosz, NEM ÍGY VAN!!!! NEM ERRŐL VAN SZÓ!!! meg::) meg::) meg::)
Nem kellet volna inkognitódat leleplezni, én ezt meg mondom neked őszintén. Olyan valamikben döntesz olykor egy személyként, ami a közösségre is tartozna. Egy dolog, hogy szerinted mi a helyes és egy másik dolog, hogy a többi száz embernek mi a véleménye.
Egyetlen esetben helyeslem ezt a tevékenységet, ha megvásároltad Robrt-tól a honlapot és azért kezeled a sajátodként.
Ha így van, akkor minden rendben van, helyesen cselekszel! meg::)
Ebben az esetben rendben van, hogy hozzászólásokat pakolsz egyik topikból a másikba, átrendezed, törlöd, mented, módosítod, bár nem értem, hogy miért.

Nna, tessék nyugodtan szembeköpni, hogy bántom itt szegény lelkes nyugdíjas kemencebarátot! Aki ezt látja nyissa ki a szemét és értse meg, hogy nem erről van szó!!! ....hanem arról, hogy elkezdett a fórum kicsit belülről átalakulni és bocsájts meg Faterosz de én ezt ennek a moderálásnak, privátban való információk kiadásának és egyéb helytelen cselekedeteknek tulajdonítom. Had ne példálózzak....
Megjegyzem ugyanúgy mint a facebook-on, hogy nem kell békítő pálinkát innunk, csak olyat amilyen kéznél lesz Sástón, ez nem harag, nem személyeskedés, csak egy vélemény amit senki nem mer leírni.... így részemről továbbra is szent a béke, csupán másképpen gondolkodunk, ami nem is csoda, hiszen 30 évtől több korkülönbség van köztünk.
meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)

.....én ezt bárhol, bármikor szóról szóra felvállalom!!! Én nem akarok senkivel BÉKE PÁLINKÁT inni, nem értitek, hogy nem haragszok senkire!!! Elég szűk látókörű az, aki nem ismeri fel a hibát itt a fórumon. Erről volt józan paraszti véleményem és ezáltal én lettem kitámadva (már megint), mivel jó magyar szokás szerint legjobb védekezés a támadás szisztémáját alkalmazták.
Miért nem lehet tiszteletben tartani egymás véleményét, hozzászólását, miért kell abba rend szerint ok nélkül belejavítani, kiegészíteni? Ennek sincs semmi semmi értelme..... annak meg pláne nincs, hogy értelmesnek tartott felnőtt emberek a fizikai erejükkel fenyegetőznek a probléma megoldása véget. Nem gondoljátok, hogy már nagyon ciki? Óvodába a kis takony vagány gyerekek viselkednek így, felnőtt ember kulturáltan meg tudja ezt beszélni és én pont ilyen szándékkal írtam!!!!!!!!!!!!!!
Aki ismer az elhiszi ezt nekem és egyetlen szavamba se kételkedik, aki meg nem, azt nagyon sajnálom, idáig tévesen tartottam barátomnak.....
Úgy gondolom sok mindent tettem ezért a csapatért, voltam olyan ***, hogy 6 éve felvállaltam, hogy összehozom ezeket az embereket. Nem tudom, hogy a már akkor is rohanó világba lett volna e még egy ilyen h ü l y e aki bevállal egy ilyen merész dolgot..... nem leszek beképzelt, biztos lett volna. Most azon gondolkozok, hogy hagyok a fenébe mindent és ha nem lehet veletek értelmesen beszélni, csak hőbörögve, erőt fitogtatva, sértődötten magas lóról beszélve és fenyegetőzve, akkor töri magát a fene, hogy sátorért, fuvarért kuncsorgok, költekezek, kiteszem a lelkem a barátaimért és akkor engem tartotok h ü l y e gyereknek, mert volt egy őszinte véleményem, amit előre leszögeztem, hogy mindenféle bántás nélkül írok!!!!!!!
Nem hinném, hogy hiányozni fog az én felajánlásom, lesz ott annyi minden, hogy észre se vehető lesz az enyém hiánya.
DacaGabi
Kép

Válasz küldése