Krisz bemutatkozása

Ha új vagy a fórumon, akkor kérlek írj pár szót magadról egy új témában
Krisz
Regisztrált tag

Krisz bemutatkozása

Hozzászólás Szerző: Krisz » 2011. november 28., hétfő 9:00

Üdvözletem Kemencés Társadalom!

Az egész egy császárszállási szalonnasütéssel (igen szalonnasütéssel!) kezdődött.

Az unokatestvérem már 7 éve férjhez ment és gyakran össze is járunk, de a férj családjának császárszállási (ez egy Nyíregyháza melletti üdülőövezet) hétvégi házába, telkére csak idén augusztusban jutottunk el. Eddig valahogy ott soha nem jöttünk össze.
A feleségemnek annyira megtetszett az a miliő, hogy azt mondta, hogy „Krisztián nekünk is kell egy ilyen”. Ez annál is inkább meglepett, mivel jelenleg lakásban élünk, de Ő soha nem szorgalmazta és nem támogatta, hogy kertes házba költözzünk.
Visszakézből rávágtam, hogy „Ha kertes ház nem kell, akkor ilyenre miért van szükség”. De nem is tűnt olyan komolynak, így hamar lezártuk a témát.
Ami ezt követően jött - annak ellenére, hogy velem történt -, még engem is meglepett.
Pár nappal később arra eszméltem, hogy a császárszállási hirdetéseket böngészem telek után érdeklődve.

Néhány nap múlva pedig találtunk is egyet, megosztattuk és megvettük, megterveztettük rá a kis hátvégi házunkat, terepet rendeztünk szerszámtároló és autóbeálló alapot csináltunk. Persze ez nem ment ilyen gyorsan, ahogy leírtam. A többit meg jövő tavasztól.

Most, hogy már az idő miatt nem nagyon lehet dolgozni kint, elkezdtem tervezgetni a kisházon kívüli dolgokat. Gyerekeknek (mert ilyen is van, két lány) hinta, valami mászóka, homokozó, csúszda kombináció. Jó lenne nekünk is egy hintaágy, napozási lehetőség a feleségemnek (ebből egy van) és természetesen valami főző-sütő alkalmatosság.
Gondoltam a szalonnasütőt idén beszerzem kiküszöbölve az ÁFA és szokásos év eleji áremelést. Megdöbbentem, hogy néhány évvel ezelőtthöz (amikor beszereztünk a társasház udvarára egyet) képest mekkora árak vannak. El kezdtem gondolkodni, hogy hogyan lehetne olcsóbban és eszembe jutott a bontott tégla, erről pedig az apósom által oly sokszor emlegetett és vágyott kemence. De az is amit említett, hogy milyen drága a megvalósítása.
Még jó, hogy ez nem szegte kedvem és utána kerestem már többek által is „barátunknak” nevezett Google-on.
Így találtam a kemencebencére!

Az oldalt, az építéseket, fórumokat olvasgatva rájöttem, hogy magamnak is megépíthetem, ezzel jelentősen csökkentve a kivitelezés költségeit, mivel csak az anyagköltség merülne fel. Úgy tűnik, hogy gasztronómiai elképzeléseim elérhetővé vállnak, mert megvalósíthatom azokat egy saját kemencével.

Azt vettem észre, hogy egy kicsit „elkapott a gépszíj” a tervezgetések során. Jött a láncreakció: A kemence az mindenképpen kell, de ha már építünk, akkor jó lenne egy bográcsoló is (mivel innen indult ki az egész), ja meg grillezni is szeretünk, jó lenne az is. És még eszembe jutott, hogy egy kis főző alkalmatosságot, sparheltet is lehetne csinálni.
Hogy ezekből mire lesz pénz és energia, az még a jövő zenéje.
Egy biztos, hogy a kemencéből nem engedek, a bográcsoló meg ahhoz képest már nem nagy feladat. A többit meg majd látjuk.

Magamról már csak egy pár szót, mivel így is sokat írtam.
Mint fentebb kiderült házas ember vagyok, van egy csodálatos feleségem, aki két gyönyörű lánygyermekkel ajándékozott meg (2009, 2011).
Nagyon ínyenc vagyok szeretem a különlegességeket. Bármerre járunk, a helyi specialitásokat mindenképp végig kóstolom. Kimondottan szeretem a szabad tűzön készített ételeket, amolyan mindenevő vagyok. A fehérbort tisztán szeretetem, a vöröset meg piszkosul:-). Persze mindkettőt száraz fajtában.
Szeretek síelni (a snowboardozással most ismerkedem) és fényképezni. Amolyan mindent magának megbütykölő vagyok (persze néha apósom segítségével), nálam még szaki nem járt. Ezért is bízom abban, hogy a kemenceépítés is menni fog.

Ezúton jelentkezem, és amennyiben elfogadja az igen tisztelt Kemencés Társadalom, úgy szeretnék segítő jobbotokra támaszkodni az építésem folyamán.

tengelic
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Krisz bemutatkozása

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. november 28., hétfő 12:28

A felvételt támogatom. Kérem a tisztelt testületet,hogy a jelentkezést pozitívan bírálják el.
Indoklás : Tisztán látszik,hogy gasztronomitisz és fornaxitiszel van dolgunk. (fornax latinul kemence) Teljesen gyógyíthatatlan,ezért a zártosztályos kezelés indokolt. Persze majd Gera doktor felállít egy teljes kórismét,én csak a tünetekre alapoztam :)
Ja és fotózik is,szerintem teljesen gáz az ürge meg::) :k Ez mán bizony az utolsó stáció :lol:

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2011. november 28., hétfő 15:05

Krisz :hej
Fertőzöttnek vagy nyilvánítva! :)
Itt a kemence az alapja mindennek, a barátság az már csak hab a tortán ;)
"Látni, amit mindenki lát, és gondolni, amit még senki sem gondolt." Szent-Györgyi Albert
K.B.Ü. Peti

Kandallóm: https://lh6.googleusercontent.com/-Zqt0 ... G_0879.JPG

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. november 28., hétfő 17:31

Üdv !
A fertőzés mértéke jó , idővel fokozódik majd elhatalmasodik !
A zárt osztály eléréséhez még kell kevéske idő .
Hali

:hej
Halihó !
A kemence az élet sója!: http://lacaur.xfree.hu

krissz80
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: krissz80 » 2011. november 28., hétfő 18:04

Üdv a fedélzeten.

Ezen a télen olvassgass sokat, tervezz, ha kérdésed merül fel, akkor itt sokan és szívesen segítenek. Tavasszal pedig építés indul, aminek minden mozzanatára kíváncsiak vagyunk, ezért fotózni kötelező.
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatőr készítette a Bárkát és egy halom szakértő a Titanicot.

https://picasaweb.google.com/1053729600 ... 57/Kemence

K.B.Ü. Krissz!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. november 28., hétfő 18:31

Isten hozott Krisztián a fokozottan sérült fornaxitisz ápoldában. Kedves feleségedet is üdvözöljük. :hej :bo
A feleségemnek annyira megtetszett az a miliő, hogy azt mondta, hogy „Krisztián nekünk is kell egy ilyen”.

Pár nappal később arra eszméltem, hogy a császárszállási hirdetéseket böngészem telek után érdeklődve.

Az oldalt, az építéseket, fórumokat olvasgatva rájöttem, hogy magamnak is megépíthetem, ezzel jelentősen csökkentve a kivitelezés költségeit, mivel csak az anyagköltség merülne fel. Úgy tűnik, hogy gasztronómiai elképzeléseim elérhetővé vállnak, mert megvalósíthatom azokat egy saját kemencével.

Fertőzésed jó irányba halad, mert ha tudsz téglát szerezni akkor már szinte fillérekből meg tudod majd építeni a kemencédet és a többi bacit is.
Mint al és körápoló azt tanácsolom mindig az új ápoltaknak, hogy a türelem jó kemencét terem.
Meg lehet építeni sorba is a létesítményeket, nem muszáj egyszerre.
Minden esetre a hosszú téli estékre küldök neked egy dongás kemence kalkulátor receptet, hátha hasznát veszed! Ezzel borogasd magad esténként!

http://www.kemencebence.hu/index.php?op ... la-kemence
K.B.Ü. cibatapapa

banya 1950

Hozzászólás Szerző: banya 1950 » 2011. november 28., hétfő 18:37

Krisz!!!

Üdv a zárt osztályon. :) A fórumot olvasd el utána, ha marad kérdésed biztos választ kapsz a csoporttól.

Banya

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2011. november 28., hétfő 19:15

Krisz kedves! :bo

Köszöntünk szeretettel az Ápoldában :lol: ,érezd jól magad közöttünk! :bo
Addig is, amíg elkészül a "fertőzöttség tárgya", szeretnénk,ha a fotózás és sütés-főzés szeretetét "bizonyítandó" :lol: :lol: :lol: Te is tennél fel saját gyártmányú "menüsort",képeket az otthoni alkotásokról, mert mint azt tapasztalhatod, feneketlen bendőjű :nya , mindig harcra kész :eh ápolttársaid is ezekkel
:e :s :t :esz ::e :sz
traktálják nap mint nap egymást...,( hál'istennek), és ki is próbálják, amit más megkreált!!!
Úgyhogy dokumentálva jöhetnek a receptek!
:ty
Kedves Feleségedet is szeretettel köszöntjük a Kemencés Asszonypajtások között!
:bo Mamóca

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2011. november 28., hétfő 20:15

Krisz :!: Télen átolvasni a fórumot,tervezni, tavasszal pedig építeni! Utána meg kajálni jókat! Más dolgod nincsen.Üdv itt a zártosztályon,fertőzésed már csak súlyosbodhat,gyógyulni soha nem fogsz :!:
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

karádpisti

Hozzászólás Szerző: karádpisti » 2011. november 28., hétfő 20:55

Halihó Krisz! :hej

Üdv "A Csapatban" ! meg::) meg::) meg::)
Nézegess,tervezgess,tavasszal építgess,aztán meg sütögess! :bo
Üdvözlettel,karádpisti!

"Az ember döntésén múlik,hogy beteljesíti-e sorsát,ami által valóban ember lehet,vagy pedig a létezés misztériuma köré szőtt teóriáknak él."

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2011. november 28., hétfő 22:13

Szia Krisz!

A helyzet az, hogy tavaly valahogy nálam is így kezdődött. A többiek persze ápoltak, de sehogy sem gyógyultam, sőt a fertőzés egyre csak terjed terjed... :)
Egyébként azért jó az őszi fertőzés mert lesz időd lábadozni. Télen úgysem tudsz építeni, csak anyagot gyűjteni és olvasgatni. Így viszont kb legalább 10 X fog változni a elképzelésed, így közelítve a tökéletes végeredményhez.
Sok sikert az építéshez, meglátod minden perce egy élmény lesz!

Üdv: Gábor
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

mazsi-drazsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: mazsi-drazsika » 2011. november 28., hétfő 22:17

Üdv krisz

A fertözés tünetmentesithetö de sajnos már többé nem mulik el visszatér mindig mihejt jó kaját lácc vagy csak felnézel ide az oldalra és már megis csapott ujra a kór :)
:)
tervezz és majd ugyis másképp csinálod :)
Elgurult a gyogyszerem de keresem !!!

Kemenceépítés: https://picasaweb.google.com/mazsidrazs ... directlink

elmes

Hozzászólás Szerző: elmes » 2011. november 28., hétfő 22:31

tengelic írta:A felvételt támogatom. Kérem a tisztelt testületet,hogy a jelentkezést pozitívan bírálják el.
Indoklás : Tisztán látszik,hogy gasztronomitisz és fornaxitiszel van dolgunk. (fornax latinul kemence) Teljesen gyógyíthatatlan,ezért a zártosztályos kezelés indokolt. Persze majd Gera doktor felállít egy teljes kórismét,én csak a tünetekre alapoztam :)
Ja és fotózik is,szerintem teljesen gáz az ürge meg::) :k Ez mán bizony az utolsó stáció :lol:
Kedves Krisz,
Befogadottnak tekintetik :!: :!: :!: .
Lájkolom bemutatásod. Én kb. 3 hónapig inkognitóban olvasgattam a Kemencebencét, sok mindent elolvastam.
Tervezgettem, felhasználtam e kiváló társaság tanácsait, változtattam terveimen, végül is olyat épitettem, amit nem is nagyon változtatnék.
Egy kiválóan működő kemencét. Sok sok köszönettel tartozom e becses társaságnak a tanácsokért.
De ami ettől is nagyobb örömmel telit el az az, hogy sok önzetlen barátot találtam itt, akikkel személyesen is találkoztunk.
Akit még nem ismerek személyesen, a lehetőség szerint tervezem a találkozást. Remélem, hogy egyszer sok minden össze jön.
A jövő évi Kemencebence találkozóra meg kivételesen örülök. Biztos vagyok benne, hogy sok új barátra találok.
Mert ilyen ez a társaság - önzetlen, segitőkész, kiváló önáldozó, szeretetet adó, szeretetre méltó, nem lehet benne csalódni. Ez a tapasztalatom meg::) meg::) meg::)
A kemence csak kifogás ahogy a halászoknak a halászat - értsd amikor halászáskor csülök pörköltet főznek :j :enne

Érezd magad jól itt. Sokat tanulmányozz, mindent megtalálsz. Ha kérdésed van kérdezz, de csak akkor ha itt nem találsz választ :mrgreen:

Na, azért mindenek ellenére itt a háttér... elrontani biztos nem tudod.

Hajrá, ahogy Laca úr mondja, kemencére fel, hej,meg a bográcsolóra is :bo :bo :bo

KBÜ elmes

elmes

Hozzászólás Szerző: elmes » 2011. november 28., hétfő 22:36

Siógabi írta:Szia Krisz!

A helyzet az, hogy tavaly valahogy nálam is így kezdődött. A többiek persze ápoltak, de sehogy sem gyógyultam, sőt a fertőzés egyre csak terjed terjed... :)
Egyébként azért jó az őszi fertőzés mert lesz időd lábadozni. Télen úgysem tudsz építeni, csak anyagot gyűjteni és olvasgatni. Így viszont kb legalább 10 X fog változni a elképzelésed, így közelítve a tökéletes végeredményhez.
Sok sikert az építéshez, meglátod minden perce egy élmény lesz!

Üdv: Gábor
Gábor Testvér,
Na, az üzeneted közbe jött - Te nem nálunk jártál annak idején?!?!
Mintha magamot olvasnám! ;)

KBÜ elmes

TIS

Hozzászólás Szerző: TIS » 2011. november 28., hétfő 23:15

Szia Krissz ápolttárs!
Igen derék bemutatást írtál, érezni minden során, hogy jó kórterembe keveredtél.Kicsit megijedtem, hogy valami újfajta ismeretlen betegséget szedtél össze, amikor ezt olvastam :arrow:
Krisz írta: A feleségemnek annyira megtetszett az a miliő, hogy azt mondta, hogy „Krisztián nekünk is kell egy ilyen”. Ez annál is inkább meglepett, mivel jelenleg lakásban élünk,
Elképzeltem ahogy a panelba elkezded építeni a kemencét....ha nem panel akkor is bizarr a kép. :lol: :idea:
Kertes házat vásárolni a kemence miatt teljesen természetes. :lol: meg::)
Na de félre a tréfát , van itt egy két kemence melyben próbálják ötvözni azokat a funkciókat amelyre Te is szeretnéd használni, olvass vissza és jó tervezgetést, anyagbeszerzést a téli hónapokra.
Kérdés esetén valakit biztos megtalálsz a kórteremben , aki segíteni tud. :hej :hej
Asszonykádhoz, és a lányokhoz gratula. meg::) :k
Kép
"Egy ismeretlen barát is barát."-Lessing
https://picasaweb.google.com/1077772856 ... directlink

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2011. november 29., kedd 7:06

:hej Krisz :hej
Üdv a Csapatban :!:
Úgy látom Téged már senki sem ment meg attól a kemencétől!
És ne aggódj, lesz ott bográcsozó, meg grillező is.
Sőt ha már ez mind meglesz, elkezdesz egy kandallón, vagy kályhán agyalni.
Sokunkon így hatalmasodott el a kór :)

Krisz
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Krisz » 2011. november 29., kedd 15:00

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat!
Úgy terveztem, ahogy többen is írtátok: Télen olvasgatás, tervezgetés, lehetőség szerint anyagbeszerzés, majd jövőre a megvalósítás!

Üdv mindenkinek!

sosperec
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: sosperec » 2011. november 29., kedd 20:17

Kedves Krisz!

Köszöntelek itt a csapatban. Jó egészséget ,és sok örömet kívánok a majd megépülő kemencédhez.
üdvözlettel:Gábor

Ha a Jóisten kemencét adott ,akkor a belevalóról is gondoskodni fog!

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2011. december 30., péntek 23:19

Üdv Krisz.
Én ugyan már közel 60 felé járok.De én is mindent megcsínálok.És ha jelzed szívesen segítek.
Gratula a döntéshez.
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2012. január 15., vasárnap 7:39

A sorrendet jól állítottad fel: első a kemence. Én is építettem bele bográcsozót, grillező és tárcsázó részt, de valahogy minden alkalommal a kemencébe készülnek el a kaják.
Azt nem tudom megunni és a vendégek is általában azt mondják, hogy tárcsázni, bográcsozni otthon is tudnak, inkább valami kemencés kaját kóstolnának meg...
A bogrács, tárcsa pedig várják a sorukat, hogy egyszer csak ők is sorra kerüljenek.
Igaz a tárcsát néha használom a benti gázon. (Cibatapapa után szabadon :D )

A téli időszak viszont a már említett tervezgetésen kívül naccerűen alkalmas a nem kis mennyiségű üveg összegyűjtésére! :k
Én is már majd bekemencéztem, hogy mikor lesz már tavasz, de az üvegek gyűjtésével és a töréssel kicsit tünetileg lehetett kezelni a dolgot. :oops:
KBÜ: tolaci

betonos
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: betonos » 2012. január 15., vasárnap 18:16

Üdv Krissz.

Ugy veszem észre hogy te már gyogyithatatlan virus fertőzőtt lettél.De ebben a társaságban ez természetes. :lol: :lol: :lol: :lol: Olvasd a régi hozzá szolásokat.Kérdésed van szivesen segitünk.
:hej :hej :hej :hej :hej :hej :hej :hej :hej :hej :hej :hej :hej
K.B.Ü. BETONOS

TOROK NE MARADJON SZÁRAZON, HAS ÜRESEN

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2012. január 16., hétfő 11:22

Krisz!
Köszöntelek a START vonalon aminek a hossza egyre nő, már többen várjuk
a pisztoly vagy ágyú eldörrenését és kezdjük az építést. Jó edzést mármint
olvasgatást,alapanyag felhalmozást, tervezgetést! Orvosságot ne keress nincs!
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

Válasz küldése