lobogó tűznél becsukott kemenceajtó következményei

Ha új vagy a fórumon, akkor kérlek írj pár szót magadról egy új témában
papprobi
Kemencefűtő segéd

lobogó tűznél becsukott kemenceajtó következményei

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 14., szerda 20:51

Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Két évvel ezelőtt létrehoztam egy kemencés udvart három kemencével, melyeket nagy gonddal a műemlék felügyelőség felügyelete mellett kiviteleztem. Szinte azonnal fel is jelentett a szomszéd, mára már bírósági szakaszban vagyunk, sőt igazságügyi szakértő is megjelent, aki azt szerette volna elérni, hogy egy belépő és egy kilépő nyílással( kémény) rendelkező kemencénél ezerrel lobogó tűznél csukjam be a kemence ajtaját. Persze ezt megtagadtam, mondván akkor erősen füstölni fog a kémény az oxigénhiány miatt. Utána azt kérte, tegyek hasítatlan kugli fát a kemencébe kb felsőkar vastagságút. megtagadtam, mondván túl vastag, így füstölni fog. Ekkor jött az ötlete, hozott mohás-vizes kőrisfát, fűtsek azzal. Mondtam nem, mert vizes, mohás, egybe kugli, és mi csak száraz hasogatott akáccal fűtünk.Egyet mégis rátettem, persze elhasítva, hogy bizonyítsam annak vizességét. Sistergett sziszegett is rendesen a víztől.
A kérésem az lenne, írjátok meg a saját tüzelési szokásaitokat, mivel, milyen méretben fűtetek, mikor zárjátok le az ajtót. Égő tűz, vagy parázs, esetleg kikotort tűztérben süttök e. Mi kenyeret, langallót pogácsát sütünk.
Sokat segítenétek a hozzászólásotokkal.
üdv papprobi
itt láthatjátok a kemencéket: http://kemencespeksegtihanyban.tihanyin ... ekseg.html

Annamari
Kemencefűtő

Re: lobogó tűznél becsukott kemenceajtó következményei

Hozzászólás Szerző: Annamari » 2012. március 14., szerda 21:47

Szia Papp Robi!
Én azt gondolom, amatőrökkel szóba se állj. Mi csak parázsnál rakjuk fel a tévőt. Kenyeret pedig tisztított tűztérben sütünk.

csigaszeg
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2012. március 14., szerda 21:58

Szia......

Ezt a topicot olvasd végig, mindenre választ kapsz........................

http://kemencebence.hu/distribution/vie ... ?f=2&t=171
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 15., csütörtök 11:13

Annamari írta:Szia Papp Robi!
Én azt gondolom, amatőrökkel szóba se állj. Mi csak parázsnál rakjuk fel a tévőt. Kenyeret pedig tisztított tűztérben sütünk.
Szia Annamari,
csak hogy világos legyen mindenki számára, mekkora fahasábbal tüzelsz,(kb centiméter ármérő) milyen nedvességtartalmú a fád?

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2012. március 15., csütörtök 13:15

Nem hiszem,hogy normális az a szakértő. egyrészt nem értem mi a vizsgálat célja,másrészt csak a rosszindulatot érzem benne. A tévőt (belső ajtó) SOHA nem teszük be,ha nyilt láng van !Csak ha már parazsal,vagy ha a parazsat is kisöpörtem belőle. Mondjuk ezért kár volt egy ujabb topikot létrehozni . Ezt a kérdést feltehetted volna az építési tanács ,a kémény ,a tűztér ,a Tüzelö meg miegymás amivel lehet tüzelni a kemencébe, az építési engedély, topikba is .

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2012. március 15., csütörtök 23:15

Ha a lobogó tűznél becsukod a belső ajtót, minimum elalszik, de a felszabaduló fagázok miatt fel is robbanhat, úgyhogy NE CSUKD BE!
És ne markolássz forró vasat, és ne pisilj konnektorba stb..
Bocs , lehet hogy egy pohár cuvée-vel többet ittam.... :)

PyTom

Hozzászólás Szerző: PyTom » 2012. március 16., péntek 8:02

PappRobi :!:

Szép, tetszetős, amit létrehoztatok. Jártam már nálatok.
A kérdésre a válasz valóban Csigaszeg által idézett helyen a legnagyobb részletességgel mgleled!

Mindemellett nem értem, miért az első topic első sorába kellett ezt bevágnod?! Annyi fáradtságot vehettél volna, hogy legalább a téged érintő, érdeklő témát megekeresed itt...... ;)
KEMENCEBARÁTI üdvözlet: ****** :shock: ********

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2012. március 16., péntek 14:11

Ez még a szagához se ért ! Az már tuti ! Hajtsd el ha megjelenik !
:hej
Halihó !
A kemence az élet sója!: http://lacaur.xfree.hu

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2012. március 16., péntek 19:47

Szia azt nem írtad meg mi a kifogása a szomszédnak.Oda füstölsz??CVagy csak írígy??
Egyébbként szerintem is rossz helre nyítottál egy uj topikot.Ráadásul a válaszokat is megtalálod más topikban.Bocs.

Egyébbként én is jártam nállatok Révfülöpi nyaralom vendégeivel.Valóban kellemes szép hely finom ízekkel.Gratula. :hej :hej :hej :hej
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2012. március 16., péntek 19:58

papprobi írta:Szia Annamari,
csak hogy világos legyen mindenki számára, mekkora fahasábbal tüzelsz,(kb centiméter ármérő) milyen nedvességtartalmú a fád?
Isten hozott a kórteremben Robi ! Engedd meg, hogy én válaszoljak az Annamari helyett, mivel a férje vagyok. :D :D :D Mi általában rőzsével fűtjük a búbos kemencénket,tehát olyan max 3 cm vastagságig terjed amivel fűtjük. Persze ha húst sütünk,akkor rakunk rá vastagabbat is,de az se sokkal vastagabb mint a csuklóm. A külső ajtót mi becsukjuk,de kap elég levegőt a hamus nyíláson.A tévőt ( belső ajtót) akkor rakjuk fel,ha sütünk .
Ha az építési engedélyt megkaptad, akkor a szomszéd két dolgot tehet: -elmegy a p i c s á b a, -mikor sütés van csorgathatja a nyálát.
Az irígység beszél az ilyen szomszédból szerintem :!:
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 16., péntek 21:18

Sziasztok!
Keresem máig hol vannak azok a topikok ahová írnom kellett volna, de nem találom. Bevallom nem vagyok túl nagy guru a fórumozásban.Küldje el valaki a fórumok linkjét ahol van válasz. Hétfőn tárgyalás. sürgős lenne. jön a szakértő bizonyítani hozzáértését a kemencék használatával kapcsolatosan. Ha akartok segíteni, addig tudtok. Aki fával fűt, milyen vastagot rak rá? hasítva, vagy kugliban? Én tudom, de ŐK nem.
köszönöm a segítséget.

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2012. március 16., péntek 22:06

Hát ***, harmadszor tesszük föl hol a válasz............ fal:) fal:) fal:) Istenuccse itt csupa segítőkész ember van.................de segíteni csak azon lehet, aki hagy magán segíteni.............

Mégeccer beteszem a linket..................

Többet nem fogom belinkelni, állj neki, olvasd el , mindenre választ kapsz...................

Kép

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 16., péntek 23:46

ezt olvastam köszönöm. mi csak akácot használunk. Na még az kéne hogy náddal vagy kukorica szárral fűtsünk. Akkor már a jó istennél is perelnének. köszönöm

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2012. március 16., péntek 23:54

papprobi írta:Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Két évvel ezelőtt létrehoztam egy kemencés udvart három kemencével, melyeket nagy gonddal a műemlék felügyelőség felügyelete mellett kiviteleztem. Szinte azonnal fel is jelentett a szomszéd, mára már bírósági szakaszban vagyunk, sőt igazságügyi szakértő is megjelent, aki azt szerette volna elérni, hogy egy belépő és egy kilépő nyílással( kémény) rendelkező kemencénél ezerrel lobogó tűznél csukjam be a kemence ajtaját. Persze ezt megtagadtam, mondván akkor erősen füstölni fog a kémény az oxigénhiány miatt. Utána azt kérte, tegyek hasítatlan kugli fát a kemencébe kb felsőkar vastagságút. megtagadtam, mondván túl vastag, így füstölni fog. Ekkor jött az ötlete, hozott mohás-vizes kőrisfát, fűtsek azzal. Mondtam nem, mert vizes, mohás, egybe kugli, és mi csak száraz hasogatott akáccal fűtünk.Egyet mégis rátettem, persze elhasítva, hogy bizonyítsam annak vizességét. Sistergett sziszegett is rendesen a víztől.
A kérésem az lenne, írjátok meg a saját tüzelési szokásaitokat, mivel, milyen méretben fűtetek, mikor zárjátok le az ajtót. Égő tűz, vagy parázs, esetleg kikotort tűztérben süttök e. Mi kenyeret, langallót pogácsát sütünk.
Sokat segítenétek a hozzászólásotokkal.
üdv papprobi
itt láthatjátok a kemencéket: http://kemencespeksegtihanyban.tihanyin ... ekseg.html

Szia paprobi!
Körülnéztem a forumotokon, és nyugger gyammal nem tudok valamit felfogni fal:)
Két éve kemencéztek kemencéket is árultok.
Kemencés pékség Tihanyban > Mobil kemencék
Mobil kemencék
Mobil kemencék gyártásával is foglalkozunk, azokat jól kikísérleteztük, hiszen mi is ezeket használjuk kitelepüléseink alkalmával. Típus kemencéinket elõszeretettel vásárolják piacozók, langallósok, ahol fontos a gyors mûködés, a nagy forgási sebesség kevés fa használatával. Számukra találtuk ki, és mi is ezt használjuk kemencés pékségünkben a 12 tepsis emeletes mobil kemencéket.
Mint ez a pár sor is mutitja. Tudod engem törököri széntrógerek neveltek, ezért nekem valami azt súgja, hogy hülyének vagyunk nézve itten! Ügyes :idea:

Ne csak a nádat olvasd el mert van ott még más is akác is mindenféle fa és hogy száraz fával kell tüzelni! Vagy mi lenne ha gázzal fűtenétek az nem füstöl :idea: Találtam egy képet begyújtás előtt Osziról ahol jól látszik mivel van megrakva. Nekem csak addig füstöl (az sem vészes!) ameddig be nem gyullad az egész rakat fa. Utánna csak vibrál a levegő a kémény felett mert elégnek a gázok.
Az a bibi ide nem lehet képeket feltenni! Ez a kép linkje
http://kepfeltoltes.hu/view/120317/DSCF ... es.hu_.jpg
üdv: cibata
K.B.Ü. cibatapapa

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 17., szombat 8:34

Cibatapapa!
Én ezekről mindent tudok, nem magamnak kérdezem, hanem azért, hogy rávilágítsak arra a tényre, hogy kemencés körökben csak parázsnál zárunk ajtót. Két éve magyarázom a kemence működését, gondoltam több kemencésnek hisznek . A fő irányelv elhitetni végre hogy én jobban értek hozzá mint a szakértő.Ez a cél.Meg azt hogy csak a begyújtásnál füstöl egy két percig, aztán nem. Ő leírja a szakvéleményben hogy vélelmezhetően jelentősen zavarja a füst a szomszédokat, ugyanennek a végén meg azt, hogy a várt füsthatást nem észlelte. Nem tudta fotózni. és ez az őrület csak egy kicsi adalék a két év terméséből. (a szomszéd alacsonyabb kéménynél feljelentett, magasítottam(béke miatt) feljelentett, jöttek az építési osztályról, miért magasítottam, visssza bontottam, ismét feljelentett hogy alacsony.Van sapka nincs sapka, tökmindegy .ez megy már két éve. Nincxs itt semmi becsapás.

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2012. március 17., szombat 9:41

Van egy magyar mondás,"jó szomszédság,török átok" ilyen emberrel nem lehet mit kezdeni, meg hát ha írtad hogy a szakértő nem talált se füstöt, se egyebet akkor nem tudom kinek vagy minek fognak hinni, de bízunk benne hogy a józan észnek.............talán..............mindenesetre , a szélmalomharcodhoz kitartást kívánok neked...............

:k :k :k :k :k :k :k :k :k

Mert mi itt hiába bizonyítjuk hogy bizony nem füstöl a' attól még a szomszéd *** marad.............. :( :( :(

Kép

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2012. március 17., szombat 9:57

A következőt kell tenned,de szerintem ez te is sejted. Ez a szakértő az ő szakértőjük. Fogadj te is egy szakértőt aki valóban szakértő. A kemencében száraz tüzelő anyaggal fűtünk csak !!!!! Ezt a hü-lye is tudja ! . Nem teszünk se vizes se korhadt se kátrányos se festékes fát bele,mert az ártana egyrészt az ételnek másrészt a kemencének. Ehez még diploma sem kell,csak józan paraszti ész. Igen a kemence füstölhet az első fél órában,mig el nem éri az üzemi hőmérsékletet. Utána már nem füstöl,mert az égéshőtől a füst részecskék egyre nagyobb része fog elégni és füstgázzá válni,az az olyan végtemékké ami nem okoz se szagot se komor fellegeket. A felfűtés utolsó két órájában már abszolút nincs füst! addig is jelentéktelen ! Nálam is csak azt lehet látni a kéménynél,hogy vibrál a levegő. Most olyanokat írok le ide,amiket mindenki megtapasztalt aki kemencét valaha látott működni. Ezért ez nem ujdonság gondolom még neked sem. Abban bízok,hogy a szagértő,legalább tanulmányozza a szakirodalmat,mielőtt szagért fal:)

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 17., szombat 10:36

egy biztos! ha bárki beperelne benneteket, nagy szakmai tapasztalatom van ez ügyben.Ismerem a NOX(nem az együttes, a CO, és a PM10 koncentrációkat, hatásterületüket, tudom a szélmérés szabályait,ismerem a jogi csűrcsavar minden mozzanatát. Két év mégiscsak pallérozta az elmém.
Tengelic,, jól látod a szakértői kérdést. idézet a szakvéleményéből vastagon szedte, aláhúzta: "a teljes begyújtási folyamat ismételten nyitott kemence ajtók mellett történt. A kemencék ajtaját szakértői felszólításra sem zárta be alperes. Mivel alperes a szakértő kérésével ellentétesen cselekedett, a szakértő a helyszíni szemlét felfüggesztette. " még jó hogy én vagyok a *** a szakvélemény szerint.
de a legjobb most jön: a szemle folytatása a felperes ingatlanán folytatódott, szakértő ellenőrizte a szélmérő működését( azt is szerelt fel) ezután megállapította hogy a felperes udvarán is érezhető némi füst illetve szaghatás, de erről jelenlévők egybehangzóan nyilatkozták (felperes is) hogy az még nem zavaró hatású-
majd a verdikt:
a helyszini szemlén tapasztaltakra is tekintettel az iratokból fotókból( nem fotózott, ezt le is írta, mert begyújtásnál sem volt füst) megismert keletkező füstmennyiség zavaró tényező a környezetére.
na ezért ez már a mai magyar cirkusz. én viszont nem jelentkeztem bohócnak.

Annamari
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Annamari » 2012. március 17., szombat 19:10

Aki ***, az is marad... De ettől neked nem lesz jobb :( Bízzunk a bíróság józan paraszti eszében, ami ugye igen ellentmondásos feltételezés :)

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2012. március 18., vasárnap 10:02

papprobi!

Na erről csak annyit, hogy nem irigyellek, hogy ilyen baromságok miatt kell bíróságra járnod!
Szerintem a bíró is ember és ha ügyesen érvelsz megérti:
Nem füstöl többet mintha a családi házban kazánnal fűtenél... (ahol ma már mindenféle gumit is elégetnek)
Ahogy a többiek is írták, megvannak a felfűtés szabályai, amik nem bonyolultak, a nyitott tévő ajtó a tökéletes oxigén ellátásához kell, száraz fával, ami nem vegyszerezett, szerintem az, hogy milyen vastagságú az nem releváns.
Én a Tengelic által számolt félórát is soknak tartom a füstölést illetően, mert amikor lángra kap onnantól számítva percek kérdése és tisztán kell égnie, egyébként ezen a linken prezentálva is van Robrt által:
http://www.kemencebence.hu/index.php?vi ... t&Itemid=3
A kemencém építése során az én szomszédom is megvolt ijedve, hogy mennyi füsttel jár majd ez a "hobbi", utólag viszont hálás mert sokkal kevesebb füsttel jár mint amikor bográcsoztam és tárcsáztam...

Azért így vagy úgy számolj majd be, hogy mi lett a vége a dolognak okulás végett, sok sikert!

Üdv: Gábor
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 18., vasárnap 11:13

Siógabi, a háttérből látom jártatok Tihanyban.

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 20., kedd 14:58

Ezt első körben elvesztettük.Több mint fájó. Pedig csak jót akartunk sütni. Nem így sült el.

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2012. március 20., kedd 22:03

Sajnálom! Nagy színjáték volt? Tudsz mondani néhány dolgot, hogy zajlott? :(
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 20., kedd 22:25

semmit nem engedett a bíró becsatolni, meg is mondta szó szerint, már unja a 2 éves ügyet, csatoljunk be amit akarunk most már a másodfoknak. kértük h a felperes ügyvédje után beterjeszthessük a dolgainkat, majd utána azt mondta mi ezt nem kértük, ezért berekeszti a tárgyalást. és kihiordeti az ítéletet. este nyolc és reggel nyolc között használhatjuk a kemencét. de tudjátok mi a baj? engem pereltek be, a vállalkozást meg a cégem végzi. azaz, engem mint magánszemélyt eltiltottak a nappali használattól, a cégem meg vidáman működhet tovább, mert nem ellene zajlott az eljárás. ennyit a szakmai kompetenciákól. én mint magánember nem is használtam soha. ezt a becsatolt működési engedélyem is bizonyítja, már a legelső tárgyalásnál becsatoltuk!!!!
a másodfok a következő lépés.

Law666
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Law666 » 2012. március 23., péntek 23:05

Az az áldott magyar jogrendszer. De szeretem. Meg a sok hozzá(nem)értő fa**kalap.
Remélem másodfokon már valami értelmesebb bíró lesz. Ja és én is javaslom a saját szakértőt.

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2012. március 24., szombat 7:53

Nem értek a polgári joghoz, de utána kellene nézni annak, hogy indítványozhatod-e, hogy tartsanak szemlét, esetleg helyszíni tárgyalást. (büntető ügyekben van rá példa)
Még szagértő se kell. A teljesen független bíróság személyesen és nagyon kellemes körülmények között hozhatná meg az elfogulatlan döntését.
KBÜ: tolaci

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2012. március 24., szombat 16:20

Szerintem a helyszínen elfogulttá lehetne tenni... :)
A viccet félretéve: szerintem manapság futószalagon mennek az ügyek, egy ügyvéd ismerősöm azt mondja, hogy szó sincs arról, hogy a bíró felkészül egy tárgyalásra, magát a jegyzőkönyvet is akkor olvassa el és próbálja értelmezni. Gondoljátok el, hogy két gyilkossági ügy tárgyalása között próbál egy ilyen ügyet megoldni. Szerintem csak vonogatja a vállát a tárgyalás végén, és amilyen hangulatba van olyan döntést hoz...
Mindenesetre elgondolkodtató...
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

Pedrobácsi

Hozzászólás Szerző: Pedrobácsi » 2012. március 24., szombat 17:13

Sziasztok !

A helyszíni szemle polgári ügyekben is működik csak akkor nem, ha lusta kimenni a bíró.
Szerintem saját szakértői vélemény beadásával, illetve az üzemeltetéshez szükséges hatósági engedélyek lehetnének a kiinduló pont.
Hivatkozni lehet még az idegenforgalmi jelentőségre, munkahely teremtésre, magyar gasztronómiai hagyományokra, állami adóbevételre stb. a többi fantázia dolga.
Amennyiben az ellenérdekű fél dohányzik rá kell mutatni, hogy attól fog tüdőrákot kapni, nem a kemencétől.
Pedrobácsi

A boldog élethez szükség van egészségre, pénzre, szép családra, de egy jó kemence nélkülözhetetlen.

https://picasaweb.google.com/1147813610 ... directlink

papprobi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: papprobi » 2012. március 24., szombat 18:42

na éppen ez az!
adtuk volna mi be másik szakértő véleményét a szakértésről, de lesöpörte, nem fogadta be. befizettük a 30 000 Ft ot, hogy a szakértő kegyeskedjen megjelenni a tárgyaláson, ezt be is mutattuk, azt mondta nem 8 napon belül fizettük be, mint ahogy azt ő kérte, ezért nem idézi be a tanút. pedig a felperes ügyvédje erre hajlandó lett volna.ez max rendbírságot vonhatott volna maga után. elfogult na!
fentiekre hivatkoztunk, le se sz... fotóztak a felperesek állandóan, videóztak is, ami azt bizonyította valóban, hogy jön ki füst a kéményből. olyat egyet se, hogy az udvarukban landolna. sőt, az uralkodó szélirány (MO-n észak észak nyugati) pont felőlük fúj, de a byírót ez sem hatotta meg.
ez van no! majd egyszer jön a II. fok. ja, egy régebbi tárgyaláson a felperes ügyvédje lobogtatta a szakértői véleményt úgy, hogy mi még meg sem kaptuk. nem furcsa? Ők nem dohányoznak, mégis csípi a szemüket valami . az nem a füst, erről biztosíthatlak benneteket.ez a cigis sztori különben tök jó ötlet lenne. a tanuinak ebbéli szokásairól tájékozódni fogok. ja, csak 2 alkalmazottja ment el tanúskodni, másik szomszédokat nem zavarja a tevékenység. hirtelen erről ennyit tudok. elvesztettük első fokon hétfőn, csütörtökön már újabb beadványban , mégis újabb birtokvédelmet kért az önkormányzattól. pedig az előzőt is elutasították, ezért ment bíróságra. ha ő nyert, miért ideges?
egyébként totális támadást intéztek ellenünk, mert másik vonalon, kezdeményezte a hivatalnál az építési engedély visszavonását, mondván, a KET szerint ő ügyfél, és kizártuk az engedélyeztetési folyamatból. nem akarom hogy a hasatokat fogjátok a röhögéstől, de a felperes férje készítette a grafikai látványterveket az engedélyhez. ingyen, mondván, a barátságunk ennyit megér. ez sem érdekelt senkit a magas hatóságoknál. se bírót se másodfokot az építésügyön Bp-en. új eljárásra köteleztek az építési ügyben úgy, hogy már 1.5 éve jogerős engedélyem volt használatbavételi engedéllyel, működési engedélyekkel együtt. magyarul van egy működő kemencés pékségem, ami nincs. amit látok, az csak a varázslat. ami meg itt történik, az a magyar jogrend szégyene.
hallottam hasonlókról, de amíg a bőrömön nem éreztem, azt hittem amit ti most, hogy elfogult, vagy félre beszél az ügyfél. higgyétek el, ez történt.
a másodfokkal az a baj, és a szándéka éppen ez volt a bírónak, hogy oda már nem nagyon lehet új bizonyítékokat becsatolni, csak nagyon indokolt esetben, és ritkán. így megnehezítette tudatosan a dolgunkat.

Válasz küldése