Teki008 bamutatkozása

Ha új vagy a fórumon, akkor kérlek írj pár szót magadról egy új témában
Teki008
Regisztrált tag

Teki008 bamutatkozása

Hozzászólás Szerző: Teki008 » 2014. január 2., csütörtök 13:14

Sziasztok!
Csaba vagyok.
Örülök ennek az oldalnak, látom nem csak én vagyok megszállott pár dologban :)
A kemencémet még csak hosszú távon tervezgetem, de már most is van egy futó projektem, ami kapcsolódik a fórum Téglából kályhát topicjához. Én is rákattantam a tömegkályhára és még ebben az évben szeretném is megépíteni a sajátomat. A magas gázárak miatt úgy gondolom, hogy ennek a megtakarításából akár a kerti kemencém is meglehet.
Na de hogy olyat is írjak, ami esetleg hasznos is lehet számotokra. Mérnök lévén otthon unalmas perceimben 3D terveket készítek (mindenről, ami nem élő). Így elkészítettem saját kályhám tervét is. Soronként, téglánként, mérethelyesen. Ráment a téli szabadságom egy része.
Na jó, de ennek mi haszna számotokra? - kérdezhetitek.
Nos: mivel a terv, ami alapján készítettem a sztem még nem az igazi, szeretnék még több tervet megnézni. Ezért cserébe elvállalom, hogy bárkinek, akinek legalább egy kézzel skiccelt terve van, annak elkészítem a modelljét. Soronként, téglánként, látványtervvel.
Figyelem! A kályhát nem tervezem, nem vagyok szakember, csak modellezek!!! Pontos méretek kellenek: beépítési lehetőség, járatok elhelyezkedése, kémény helyzete, illetve a felhasználni kívánt anyagok mérete - ha az nem szabványos.
A tervhez tudok mellékelni egy anyaglistát (tervezéskor nem árt tudni, hogy miből mennyivel kalkuláljunk), illetve egy 3D modellt is, amit otthon is forgathattok, nézegethettek, szétszedhettek, összerakhattok soronként kedvetekre egy ingyenes szoftverrel.
Mindezt bevállalom egy minimális díjazásért (Nem ebből élek, de egy ilyen terv bonyolultságtól, előkészítettségtől függően 8-40 munkaóra alatt készül el. Legyen mondjuk ez a tervezett anyagköltség 10%-a. Ezt most találtam ki, sztem nem túl sok :)
Szóval ha tudok segíteni írjatok bátran!
Üdv.
Teki008
(A 007 a különleges ügynök száma, a 008 pedig a még ennél is különlegesebbé :)))
(hétvégén teszek fel képet a tervemről...)

s@muk@
Kemence mester

Re: Teki008 bamutatkozása

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2014. január 2., csütörtök 15:04

Szeva Csaba

Legy udvozolve itt a forumon, remelem megtalalod amit keresel.
A nick neved nem sikeredett a legjobbra, mert egy Teki "nagymesterunk" itt mar van , legjobb esetben majd
"kisteki" -nek hivunk :)
Remelem az elkepzelesed is sikerul, hogy majd keszitsz 3D modelleket a vazlatokbol, de azt most itt megirom neked -ezen a forumon minden barati alapon mukodik tehat ingyen segitunk egymasnak.
En is ezt teszem , tettem most is a unnepek kozti szabadidomben , informatikus leven a szamitogepeket javitgatom tavolbol :-) eme barati tarsasagnak ezen a forumon.
Tehat hajra, mutasd meg mi jo rejlik benned!

csigaszeg
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2014. január 2., csütörtök 17:38

fal:) fal:) Szevasz Csaba........................... fal:) fal:)

Tervezgess rajzolgass ha el tudod adni bármikor , bárkinek, senki nem fog vissza!!!! DE..... ez itt nálunk nem így műkszik.....ez a csapat önkéntes!!!! A szó legnemesebb értelmében!!!Szívesen segítünk, segítettünk, és segíteni fogunk egymáson, vagy aki megkér minket bármikor..... ITT NINCS HELYE A PÉNZEZÉSNEK!!!!!!Villany!!!!!

A kályha,kemence építésben bármikor a segítségedre állunk,ha szükséged van rá!!!!! ( nem fizikai munka),mert azt mindenki maga oldja meg....De köztünk nincs helye a pénzért dolgozásnak,segítésnek!!!
A továbbiakban kéretik magad e ehhez tartani......

Üdvözlettel: Csigaszeg...........
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

banya 1950

Hozzászólás Szerző: banya 1950 » 2014. január 2., csütörtök 19:01

Szervusz Csaba!

Elősször végig kellene olvasnod a fórumot, és csak utána másodállás kereső helynek tekinteni.

Banya

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. január 2., csütörtök 20:11

Teki008 írta:Sziasztok!
Csaba vagyok.
Örülök ennek az oldalnak, látom nem csak én vagyok megszállott pár dologban :)
A kemencémet még csak hosszú távon tervezgetem, de már most is van egy futó projektem, ami kapcsolódik a fórum Téglából kályhát topicjához. Én is rákattantam a tömegkályhára és még ebben az évben szeretném is megépíteni a sajátomat. A magas gázárak miatt úgy gondolom, hogy ennek a megtakarításából akár a kerti kemencém is meglehet.
Na de hogy olyat is írjak, ami esetleg hasznos is lehet számotokra. Mérnök lévén otthon unalmas perceimben 3D terveket készítek (mindenről, ami nem élő). Így elkészítettem saját kályhám tervét is. Soronként, téglánként, mérethelyesen. Ráment a téli szabadságom egy része.
Na jó, de ennek mi haszna számotokra? - kérdezhetitek.
Nos: mivel a terv, ami alapján készítettem a sztem még nem az igazi, szeretnék még több tervet megnézni. Ezért cserébe elvállalom, hogy bárkinek, akinek legalább egy kézzel skiccelt terve van, annak elkészítem a modelljét. Soronként, téglánként, látványtervvel.
Figyelem! A kályhát nem tervezem, nem vagyok szakember, csak modellezek!!! Pontos méretek kellenek: beépítési lehetőség, járatok elhelyezkedése, kémény helyzete, illetve a felhasználni kívánt anyagok mérete - ha az nem szabványos.
A tervhez tudok mellékelni egy anyaglistát (tervezéskor nem árt tudni, hogy miből mennyivel kalkuláljunk), illetve egy 3D modellt is, amit otthon is forgathattok, nézegethettek, szétszedhettek, összerakhattok soronként kedvetekre egy ingyenes szoftverrel.
Mindezt bevállalom egy minimális díjazásért (Nem ebből élek, de egy ilyen terv bonyolultságtól, előkészítettségtől függően 8-40 munkaóra alatt készül el. Legyen mondjuk ez a tervezett anyagköltség 10%-a. Ezt most találtam ki, sztem nem túl sok :)
Szóval ha tudok segíteni írjatok bátran!
Üdv.
Teki008
(A 007 a különleges ügynök száma, a 008 pedig a még ennél is különlegesebbé :)))
(hétvégén teszek fel képet a tervemről...)

Szia Csaba!
Üdvözöllek közöttünk!
Nekem úgy tűnik(javíts ki ha nem jól gondolom),hogy a te kályhádnak a tervét így akarod össze szedni és még mi fizessünk érte! Nincs is ezzel gond,(az összeszedés részével)csak mi megszoktuk mondani,úgymond "szemtől pofába",hogy ez meg ez a kérdésünk,mert elakadtunk valamiben.Itt annyi segítőkész embert találsz,mint máshol sehol sem.Ki mihez ért INGYEN közre adja KÉRÉSRE.Remélem nem sértettelek meg,de ezek az ÖNZETLEN EMBEREK nagyon érzékenyek arra,ha valaki rajtuk akar keresni.További jó fórumozást,jó tervezgetést,építést és ha elakadsz kérdezz bátran ,biztos lesz aki tud segíteni.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. január 2., csütörtök 22:27

Kedves -008-as ügynök fal:) fal:) fal:)
Nagyon belecsaptál itt a lecsóba piszkosul fal:) fal:) fal:) , mert fogalmad nincs arról, hogy hova is csöppentél.
Ha rászántál volna pár percet és beléje olvasol a topicba akkor nem kapsz ennyi hideget és meleget.
Ez egy nagyon fertőző osztály, ahol a fertőzöttek rögtön összezárnak, ha egy normális bepottyan közéjük.
Mi nem kérünk pénzt és semmilyen földi javakat, sem a kalkulátorokért sem a 3D- tervekért, kisokosokért, tervekért, ötletekért, mert mi nem vagyunk teljesen normálisak. De vannak ügyes mérnökeink, informatikusaink, kályhaépítőink, kemence építőink, tapasztalataink, amit ingyen és bérmentesen megosztunk a fórumon mindenkivel akik szintén nem normálisak és mindezt pusztán csak barátságból!
Na erre varrjál gombot -008-as!
K.B.Ü. cibatapapa

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. január 2., csütörtök 23:06

Háát.. Csaba!
Többen beleestek már abba a hibába hogy rajz, videó alapján akarnak ún.tömegkályhát építeni.
El kell hogy keserítselek, sajnos nem fog menni...

Ha nem szánod rá a kellő időt, tapasztalatot lesz egy halom téglád egy csomóban, ami még lehet hogy jól is néz ki, de szinte biztos, hogy nem hozza a kívánt hatásfokot.

Javaslom olvass, menj el workshop(ok)ra, tanulj!
A végére kicsit több ráfordításnál fogsz tartani, mintha megépíttetted volna..... de beleszeretsz a kályhaépítésbe, és nem lesz nélkülük eltöltött napod. ( én így jártam)
Azóta építettem már dánt, harangot, finnt is a saját gyönyörűségemre, barátaim hasznára.

Bocs, ha nyers voltam de csak így működik...

Teki008
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Teki008 » 2014. január 3., péntek 14:30

Sziasztok Fórumozók!
Látom sikerült rendesen félreérteni szándékomat.
Ahogy kezdődött:
Nyáron az egyik kis tanítványom (15 gyereket edzek hetente kétszer. INGYEN. Ennyit a másodállásról :) Németországban dolgozó apukája említette először a tömegkályhát. Ezután elég rendesen átbújtam a neten fellelhető hazai és külföldi irodalmat, amit onnan meg lehet találni, azzal már kb. találkoztam. (na jó, egy kis részével.)
Azt látom, hogy a tömegkályha olyan, aminek építéséről számos beszámoló megtalálható. (Nem a szakemberek, hanem laikusok által épített jól működő kályhákról beszélek.) Mivel a házamon - a jelenlegin is, meg az előzőn is- saját magam csináltam meg olyan dolgokat, amiről többen állították, hogy ha nem szakemberrel csináltatom, akkor csak kidobott pénz lesz, úgy gondolom, hogy a kályhaépítés is belefér ebbe. Tudom, hogy ez nem hasonlítható össze központi fűtés, konyhaszekrény vagy fürdőszoba építésével, de azért belevágok. (Azóta van ilyen nagy arcom, hogy a munkámat látva burkolók kérdezték nem akarok-e menni hozzájuk dolgozni :) Nem akarok. Van szakmám és szeretek benne dolgozni.)
A terv:
Természetesen nagyon szívesen megcsinálom bárkinek ingyen a méretezett tervet egy skiccről (ez pár órás munkával bármilyen bonyolult kályháról megcsinálható). Ez azonban nem jó másra, minthogy odaadja egy szakembernek, aki ebből meg tudja csinálni a kályhát. Ezzel meg úgy vagyok, hogy ha a szakember nem tud egy vázlatból dolgozni - ahogy a fórumon levő legtöbb kályhás tud - akkor azért fölösleges fizetni. Főleg nem annyit, mint amibe a kályha összes anyaga kerül! (Bocs ha rosszul tudom senkit nem akarok megbántani, de én olyan infókat kaptam, hogy egy kályha árának kb. 50%-a munkadíj. És ez sztem jól is van így. A JÓ szakembert - ha szükség van rá - meg kell fizetni.)
Amatőr kőmíveskedéseim során azt volt mindig a legnagyobb problémám, hogy pontosan mit mire is rakjak, hogy minden méret, és kötés is megfelelő legyen és a végén se legyen kutyaház az eredetileg napernyőnek induló barkácsolásból. Ehhez jön, hogy találtam számtalan kályhatervet, amit annak ellenére, hogy napi szinten 3D testeket modellezek rajzok alapján - nekem is össze kellett kapnom magam, hogy PONTOSAN megértsem mi hogyan épül fel, kapcsolódik stb.
Akinek szól:
Ezért gondoltam arra, hogy esetleg aki hozzám hasonló cipőben jár, életében nem csinált még hasonlót és valószínűleg egynél többet nem is akar és nincs pénze megfizetni egy szakembert -, annak nagy segítség lehet egy ilyen vázlatból készített téglaszintre lebontott terv. Amennyiben ilyenre nincs szükségetek, akkor felejtsétek el hogy írtam róla.
Ennyit a múltról.
A továbbiak:
Tanácsot nem nagyon tudok adni - elég furcsa is lenne előképzettség, gyakorlat nélkül-, azt meg, hogy olyan kommenteket küldjek, hogy "jaj de szép ez az új kályhád" annak nem látom sok értelmét (Ha nem lenne rá jogosan büszke biztos nem tette volna fel, de ennek ellenére van akitől az "öreg" fórumozók közül semmi másfélével nem találkoztam, hiába olvastam végig a téglából kályhát topicot :). Ha azt tudja mondani valaki, hogy jó lett, de én ezt vagy azt ezért vagy azért máshogy csináltam volna, azt építő jellegű hozzászólásnak gondolom amiből mindenki tud tanulni. Én ilyet sajnos még nem tudok, de ez nem is célom.
Ha van azonban bármi, amiben úgy gondoljátok tudok segíteni szóljatok, nem fogom vissza magam.
(Hopp. Közben eszembe jutott egy tanács és amilyen disznó vagyok nem átallom közreadni: Ha valaki szaktudás, gyakorlat nélkül akar megcsinálni valamit, akkor az általában sokkal több időbe, sok feleslegesen kidobott anyagba fog kerülni, többe, mintha elég pénzes lenne ahhoz, hogy megcsináltassa szakemberrel. Ettől a végeredmény még lehet ugyanolyan jó. Ezt viszont tapasztalatból mondom! És ha valaki az ember gyereke, akkor nem baj ha kicsit gügye, kicsit sántít meg még kancsal is, de a SAJÁTJA!)

Szóval ha nem bánjátok maradok.
Sőt! Ha lenne olyan építő Aszód közelében, aki valamikor nyáron épít tömegkályhát és szüksége van ingyen segédmunkásra, olyanra, akinek nem titkolt célja ellesni a szakmája apró trükkjeit - szóljon. De szívesen elmegyek és fizetek olyan - akár többnapos - workshopért is, amin ezeket meg lehet tanulni. (Kályhások ne féljetek, csak a sajátomat szeretném megcsinálni! :) Meg aztán öreg is vagyok már, hogy új szakmát kezdjek, bár ez a kályhaépítés eléggé piszkálja a csőrömet :(
Egyébként, ahogy észrevehettétek jól megszívtátok egy grafomán fórumozóval. (több, mint 15 évig nyomdaiparban dolgoztam :)
Na most ti jöttök a gombvarrással, hogy cibatapapa-t idézzem :)
Jó fórumozást és kályházást mindenkinek!
Teki008
Ui.: Bocs a névválasztásért, de ezt használom már kb 10 éve a különböző fórumokon, illetve oldalakon.

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2014. január 3., péntek 15:19

Teki 008. :hej :hej :hej :hej

Üdvözöllek itt a fórumon :hej :hej :hej :hej :hej :hej ,meg kell mondjam szerintem sokan megelégszenek a második hozzászólásoddal.Nekem megfelelő a hozzáállásod. :) :) :) De én is csak egy autodidakta kemencés vagyok.

Igazad van maradj :!: :!: :!:
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

s@muk@
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2014. január 3., péntek 16:33

Szeva Csabi!

Én mar csak így foglak itt nevezni :)
Akkor sok sikert a fórumozáshoz, remélem sok jó tanáccsal leszel ellátva, aminek a feltétele hogy kérdezz ha megakadsz az
elképzeléseid megvalósításában. És azért itt a fotók úgymond kötelezők, tehát fotózz és rakd fel a fórumra amit szeretnél velünk megosztani.
Itt ebben a bemutatkozásosban nem lehet felrakni fotókat ezt jó tudni.

Válasz küldése