Paszulyka csatlakozása

Ha új vagy a fórumon, akkor kérlek írj pár szót magadról egy új témában
Paszulyka
Regisztrált tag

Paszulyka csatlakozása

Hozzászólás Szerző: Paszulyka » 2016. február 19., péntek 21:12

Üdvözletem, kedves Kemencebarátok!

Egész véletlenül tévedtem Hozzátok, két napja. Nem gondoltam volna hogy itt is ragadok, de ez történt :-)
Azóta olvasom a hozzászólásaitokat. Az egymással szemben tanúsított kedvességetek, segítőkészségetek teljesen elvarázsolt. Nagyon ritkán tapasztalni ilyet egy-egy fórumon.
A kemencéitek, és az irántuk való rajongásotok maga a melegséget árasztó CSODA!
Két napja még nem sejtettem, de ma már tudom, hogy vágyaim netovábbja egy édes kis kemence.
Ezt a sóvárgást csak fokozza, Cibatapapa "Oszi"-ja, és Tinker minden egyes újabb remekműve.
Egyelőre szorgalmasan olvasgatok, tanulgatok. Még nem tudom milyen lesz majd a kiválasztottam, de hogy lesz, az biztos :-)
Minden egyes hőtárolós kályhakövem közelebb visz hozzá :-)
Imádok sütni-főzni, a családom, a barátaim, és a magam örömére.
Tanácsokat csak fogadni tudok, adni sajnos nem, kivéve talán majd a receptek terén.
Kérlek Benneteket, gondoskodjatok majd rólam is, ha eljön az ideje! Előre is köszönöm!

Milyen jó lesz már majd, ha ezekhez hasonlók készülhetnek a kicsikémben. :-)
Kép Kép
K.B.Ü. Paszulyka

siposjani
Kemencefűtő segéd

Re: Paszulyka csatlakozása

Hozzászólás Szerző: siposjani » 2016. február 19., péntek 22:05

Szia Paszulyka!
Én mint az előtted lévő bemutatkozó üdvözöltek itt!
Mert ugye a pék kemence nélkül olyan mint a hó hideg nélkül. Van de minek. ;)

csácsó2
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2016. február 19., péntek 22:15

Hölgyem érezze "Magát" otthon szerény társaságunkban :!:
A képeket elnézve lesz az a tudomány amit meg kell osztani! meg::)
Jani
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2016. február 19., péntek 23:08

Paszulyka :!: üdvözöllek körünkben :hej A magnezittégla az egyik legjobb kemence sütőfelületnek! az idő jobbulásával szívesen megmutatjuk a mi POCAKOS-unkat!
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

cibatapapa
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2016. február 20., szombat 0:36

Paszulyka írta:Üdvözletem, kedves Kemencebarátok!

Egész véletlenül tévedtem Hozzátok, két napja. Nem gondoltam volna hogy itt is ragadok, de ez történt :-)
Azóta olvasom a hozzászólásaitokat. Az egymással szemben tanúsított kedvességetek, segítőkészségetek teljesen elvarázsolt. Nagyon ritkán tapasztalni ilyet egy-egy fórumon.
A kemencéitek, és az irántuk való rajongásotok maga a melegséget árasztó CSODA!
Két napja még nem sejtettem, de ma már tudom, hogy vágyaim netovábbja egy édes kis kemence.
Ezt a sóvárgást csak fokozza, Cibatapapa "Oszi"-ja, és Tinker minden egyes újabb remekműve.
Egyelőre szorgalmasan olvasgatok, tanulgatok. Még nem tudom milyen lesz majd a kiválasztottam, de hogy lesz, az biztos :-)
Minden egyes hőtárolós kályhakövem közelebb visz hozzá :-)
Imádok sütni-főzni, a családom, a barátaim, és a magam örömére.
Tanácsokat csak fogadni tudok, adni sajnos nem, kivéve talán majd a receptek terén.
Kérlek Benneteket, gondoskodjatok majd rólam is, ha eljön az ideje! Előre is köszönöm!

Milyen jó lesz már majd, ha ezekhez hasonlók készülhetnek a kicsikémben. :-)
Kép Kép
Kedves Paszulyka, Klára, szomszéd-ka... Isten hozott a diliházban, Mivel majdnem szomszédok vagyunk és beléje szerettél Osziba szívesen lát téged a gazdival együtt, egy kis tanácsadásra, tapasztalat szerzésre. Csokoltatom a hőtárolós kályha köveidet is !! :D üdv: Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2016. február 21., vasárnap 9:13

Légy üdvözölve a kis csapatban.Tény , hogy ilyen csapat nincs még egy ...... :D
Adjon az Isten szerencsét,szerelmet, forró kemencét. Üdv: icsengod
Nagy László - Adjon az Isten

https://plus.google.com/u/0/photos/1146 ... 8332812849

Paszulyka
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Paszulyka » 2016. március 1., kedd 12:06

Igazán jól esik ez a kedves fogadtatás, nagyon szépen köszönöm az üdvözléseiteket!

yoda52!
Köszönöm az invitálást, és várom a jobb időt! :-)
Már olvasgattam egy keveset a fórumon írt hozzászólásokból, de a bőséges kínálatnak csak a töredékéig jutottam. Szerintem jó pár estémet ki fogja még tölteni. Említed, hogy a magnezit tégla az egyik legjobb sütőfelület. Viszont, olvastam hogy kenyér sütésére talán nem a legmegfelelőbb. Pedig, a legfontosabb épp a kenyérsütés lenne számomra. Eddig még nem volt szerencsém olyan kenyeret kóstolni, ami házilag, kemencében sült, A konyhai villanysütömben próbálkozom vele már egy ideje, de még nem sikerült elérnem az általam elképzelt minőséget. A családtagjaim szerint, akik még ettek kemencében sütöttet, nem rosszak a próbálkozásaim, de szerintem csak hízelegnek :-)
Szívesen veszem majd, és megköszönöm a tapasztalataidon alapuló tanácsaidat!

Faterosz!
Valóban, ha jobban kinyitom a szemem, akár el is láthatnék Hozzátok! Köszönöm, és nagyon szívesen élek majd az invitálásoddal. Először, Oszi oldalbordája, a füstölő rész tetszett meg. Nagyon szépen köszönöm Neked a feltett videódat a füstölésről, sokat segített a mostani első próbálkozásomban. Mindjárt teszek fel róla képet a füstölgős részbe, mert ha jól értelmezem az itteni szokásokat, akkor oda illik. :-)
K.B.Ü. Paszulyka

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2016. március 11., péntek 11:48

Szia Paszulyka

Üdvözöllek én is a kemencés zártosztályon.
Véleményem szerint kenyér sütésére a legjobb a régi tégla vagy a Siógabi féle kő sütőfelület, de végülis vannak itt samottos meg magnezittéglás kemence aljak is, szerintem azokon is meg lehet sütni éppúgy, csak ki kell tapasztalni mindenkinek a saját kemencéjét, mert valóban nincs két egyforma kemence.
Örömmel látni, hogy valóban olvasod s nem csak mondod a fórumot. A többieknek segitségként mindig a legjobb ha a képeket hozzászólásokat a megfelelő oldalra teszed fel.
Nagyon szépen köszönjük előre is a képeket, további jó olvasást és tudod ha szükségét érzed segitünk.
Üdv Csirijó
Inkább legyek egy kicsit tulsúlyosan boldog, mint soványan boldogtalan!

Válasz küldése