bemutatkozás

Ha új vagy a fórumon, akkor kérlek írj pár szót magadról egy új témában
Boszibanya
Regisztrált tag

bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Boszibanya » 2017. július 25., kedd 21:11

Sziasztok
Üdvözlök mindenkit!

Először is szeretnék köszönetet mondani hogy itt lehetek és olvasgatva sokat tanulhatok tőletek!
Olvasgatom a fórumokat szépen sorba. egyszer csak a végére érek. Öröm számomra hogy látom milyen jó kis közösség alakult itt ki !
Nálunk is készül a kemence és alig várom hogy végre használhassuk!
Az alföldön lakunk kis családunkkal és egy kis szolid kemence épülget az udvarunkon jófajta régi téglából.
Elfogadnék pár tanácsot a beüzemeléssel kapcsolatban mert sokféle verziót olvastam már és kissé tanácstalan vagyok.
üdvözlök mindenkit
Boszibanya

pilupapa
Kemencefűtő segéd

Re: bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: pilupapa » 2017. július 25., kedd 23:33

Szia Boszibanya!
Örömmel látlak a fertőzöttek között! Kérdésekkel nyaggas bennünket, jó irányú tanácsokat fogsz kapni. Sok sikert az építéshez, még többet a sütéshez főzéshez. Üdvözlettel Pista
A tűz legyen veletek, segítsen melegedni és finom ételeket sütni-főzni.

Boszibanya
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Boszibanya » 2017. július 25., kedd 23:37

pilupapa írta:Szia Boszibanya!
Örömmel látlak a fertőzöttek között! Kérdésekkel nyaggas bennünket, jó irányú tanácsokat fogsz kapni. Sok sikert az építéshez, még többet a sütéshez főzéshez. Üdvözlettel Pista
már a kéménynél járnak a fiúk. A kiszárítás fokozatos "kiégetés" befűtés érdekelne jelenleg legföbbkép.
de olvasok tovább és egyre biztosabb vagyok benne hogy jó helyre kerűltem

cibatapapa
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2017. július 26., szerda 11:47

Boszibanya írta:
már a kéménynél járnak a fiúk. A kiszárítás fokozatos "kiégetés" befűtés érdekelne jelenleg legföbbkép.
Isten hozott a csoportban. Érezd jól magad.
http://www.kemencebence.hu/index.php?op ... &Itemid=42
Innen töltsd le a Kememncés Kisokost. Ott külön téma a felfűtés. Amúgy minden kemence más és meg kell tanulni. :bo :bo :bo
K.B.Ü. cibatapapa

Boszibanya
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Boszibanya » 2017. július 26., szerda 13:14

cibatapapa írta:
Boszibanya írta:
Isten hozott a csoportban. Érezd jól magad.
http://www.kemencebence.hu/index.php?op ... &Itemid=42
Innen töltsd le a Kememncés Kisokost. Ott külön téma a felfűtés. Amúgy minden kemence más és meg kell tanulni. :bo :bo :bo

Nagyon szépen köszönöm

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2017. július 27., csütörtök 19:54

Boszibanya írta:Sziasztok
Üdvözlök mindenkit!

Először is szeretnék köszönetet mondani hogy itt lehetek és olvasgatva sokat tanulhatok tőletek!
Olvasgatom a fórumokat szépen sorba. egyszer csak a végére érek. Öröm számomra hogy látom milyen jó kis közösség alakult itt ki !
Nálunk is készül a kemence és alig várom hogy végre használhassuk!
Az alföldön lakunk kis családunkkal és egy kis szolid kemence épülget az udvarunkon jófajta régi téglából.
Elfogadnék pár tanácsot a beüzemeléssel kapcsolatban mert sokféle verziót olvastam már és kissé tanácstalan vagyok.
üdvözlök mindenkit
Boszibanya

Kedves és csinos Boszibanya!Az előző hozzászólásom azért volt egy kicsit szegényes, mert nyaraltam és nagyon gatya volt a netem.
http://kemencebence.hu/distribution/vie ... ?f=2&t=171
Itt van egy téma ez is segít ha olvasgatjátok a fűtéssel kapcsolatban.
Az tapasztalat, hogy tökéletes tanácsot nem lehet adni és ne is várj, soha senkitől. Még akkor sem ha tudnánk milyen kemencéhez kéred, valamit segítene ha látnánk milyen a kemencétek (fénykép esetleg) Az a lényeg, hogy ha az első sütések nem úgy sikerülnek ahogy elképzelted ne keseredj el. Az vigasztaljon, hogy tapasztalt kemencések is égettünk már szénné ételeket, ez benne van a pakliban. Amikor nem sül meg valami nem volt eléggé felfűtve, ha megég akkor meg túl volt fűtve a kemence. Először próbálj meg majd pogácsákat, pizzát sütni és tepsis köretes húsokat, csirke, comb stb. Az első sütéseknél nem árt többször ránézni a süleményre. Nem árt egy hőmérőt sem beszerezni Ennyit így elsőre. :bo :bo :bo Sok kemencés sikert nektek! :hej
K.B.Ü. cibatapapa

Boszibanya
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Boszibanya » 2017. július 27., csütörtök 21:54

köszönöm a segítséget!
holnap rakok fel képet .....igaz a tető még nem készült el.
egyenlőre nem is a felfűtés ami igazán fontos hanem a szárító fűtés mikéntje illetve hogy honnan tudom hogy mikor merjem teljesen befűteni.
hőmérőt milyet és honnan ajánlatok?

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2017. július 28., péntek 17:03

Boszibanya írta:köszönöm a segítséget!
egyenlőre nem is a felfűtés ami igazán fontos hanem a szárító fűtés mikéntje illetve hogy honnan tudom hogy mikor merjem teljesen befűteni.
Kedves Bbanya! A kemence lenne fontos nem a tető, a szárításhoz nem fontos, azt áruld el milyen és kb. mekkora a kemencétek. Dongás , búbos boglyás és miből miből van építve. :ty :ty :ty
K.B.Ü. cibatapapa

Boszibanya
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Boszibanya » 2017. július 28., péntek 18:49

cibatapapa írta:
Kedves Bbanya! A kemence lenne fontos nem a tető, a szárításhoz nem fontos, azt áruld el milyen és kb. mekkora a kemencétek. Dongás , búbos boglyás és miből miből van építve. :ty :ty :ty
Szia
Itt a mi kis drágánk alakulóba , tudom hogy nem a tető számít :) de azzal lesz majd kerek egész :)
A mérete ha jól emlékszem 1,4x2m a külső mérete és a sütőtér meg 70x90cm
Kép

Kép

Kép

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2017. július 29., szombat 11:59

Boszibanya írta:
cibatapapa írta:
Szia
Itt a mi kis drágánk alakulóba , tudom hogy nem a tető számít :) de azzal lesz majd kerek egész :)
A mérete ha jól emlékszem 1,4x2m a külső mérete és a sütőtér meg 70x90cm
Kép

Kép

Kép
Gratulálok, ez egy tökéletes tégla dongás kemence a kéménye is tökéletes. Pár melegítő fűtés és be lehet fűteni rendesen, pizza, pogácsa sütéssel kezdjétek. Száraz nem túl vastag fával tüzeljetek. :bo :bo :bo
K.B.Ü. cibatapapa

Boszibanya
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Boszibanya » 2017. július 29., szombat 20:01

Nagyon szépen köszönöm!

remélem idővel én is megtudok pár finomságot csinálni. Olvasgatom a fórumot és látva a ti profi kajáitokat kissé elbizonytalanodtam mikor leszek képes már csak hasonlókra . :(

De izgalommal várom a teljes felfűtést , tudom hogy pár kudarc övezi a tanulási folyamatot de bízom benne hogy legalább annyi öröm is . cibatapapa egy megközelítő fa menyiséget (csak némi irányvonalnak) tudsz írni a méretek alapján az első kenyérlángos és pogisütésre?

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2017. július 29., szombat 21:36

Boszibanya írta:Nagyon szépen köszönöm!

remélem idővel én is megtudok pár finomságot csinálni. Olvasgatom a fórumot és látva a ti profi kajáitokat kissé elbizonytalanodtam mikor leszek képes már csak hasonlókra . :(

De izgalommal várom a teljes felfűtést , tudom hogy pár kudarc övezi a tanulási folyamatot de bízom benne hogy legalább annyi öröm is .
cibatapapa egy megközelítő fa menyiséget (csak némi irányvonalnak) tudsz írni a méretek alapján az első kenyérlángos és pogisütésre?
Képes leszel rá. Szerintem 6-7 kiló fa és a parazsat ha leég akkor toljátok oldalra és hátra Amikor le fog égni a tűz a parazsat terítsd el a z aljában, akkor már érezni fogod az arcodon a hőt. Sütés előtt szórjál be egy kis lisztet a sütőtérre és ha nem ég meg, csak barnul mehetnek be a tepsik. Fogod érezni majd a sülő tészta illatát, A pogi és pizza ha nagyon meleg a sütőtér akkor 6-7 perc alatt is képes megsülni. Ezért kell ránézni és őrizni az első sütéseknél. Ne izguljál sikerülni fog! :bo :bo :bo
K.B.Ü. cibatapapa

Boszibanya
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Boszibanya » 2017. július 29., szombat 22:41

Nem tudok elég hálás lenni a sok tanácsért és segítségért ! ígérem ahogy eljutok odáig hogy süssünk benne be fogok számolni bármilyen is lesz az eredmény !

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2017. július 29., szombat 22:45

az én kemencém hasonló méretű... 2 óra hosszát fűtöm... még sosem mértem.. de legalább 20 kg fával.. akkor kellően üzemmeleg :)

Válasz küldése