Kerti füstölő

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
csigafrédi
Regisztrált tag

Re: Kerti füstölő

Hozzászólás Szerző: csigafrédi » 2014. február 24., hétfő 16:10

Nekünk nagyon lassan szikkad a kolbász és a kuláréba töltött szalámi is ebben az enyhe időben. Pedig úgy szeretem legjobban, ha már kopog.
Összeraktam a hordós füstölőt, és tegnap fel is avattam egy 7-8 órás menettel. 2,5 kg-os, száraz fűszerkeverékkel bevont tarja ment bele, 140-150 C°-on izzasztottam végig. 1,5 óra az egyik-, 1,5 óra a másik oldal, utána fólia és még 4 óra, majd egy óra pihentetés után szétcincáltam. Isteni lett. Sajnos bükköm nem volt, legközelebb már lesz az is. Meg szárnyas, meg bordasor...

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2014. február 24., hétfő 20:38

Siógabi írta:Szia Hobbifüstölő!

Egyébként értékelem a lelkesedésedet a téma iránt! :)
Azért gondold át a beszerzési forrásaidat mert hosszútávon tényleg húzós (bár senki pénztárcája felett nem kívánok őrködni) :) . A legtöbb fűrészüzem általában meg szokta engedni, hogy "kitakarítsam" a fűrészgép környékét ingyen, de ott általában akácot kapok csak. A parkettagyári már kapitalista formációnak számít ebben a tekintetben a maga 250 ft-os egység árral számolva de bükkhöz csak ott jutok. Amit Te használsz az nem lehet, hogy húsipari felhasználásra van? Egy ismerősöm akinek feldolgozója van ő is ehhez hasonlót használ, mondjuk az Ő gépesített füstölője egy fél liternyivel 12 órát is elfüstöl ezért nem számít az ár, ja és elfér benne 2 q áru...

Üdv: Gábor

Gabi ! Ezek szerint az akác is jó füstölni ? Úgy teszek mintha még nem füstöltem volna vele de a szomszédom elbizonytalanított, hogy keserű lesz tőle a cucc. Mindegy mostmár már ez van, ezt tudtam hirtelen szerezni de szerintem jó lesz ez is. A port betoltam a dongába, elé egy jó fánglinyi parazsat hoztam a kandallóból és hajrá. HOzzá se kell nyúlni "automatán" működik. Hajnalig megy majd a kolbászokra.

Siógabi
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. február 24., hétfő 22:03

Hidas írta:Siógabi meg::)
Nem tudtam megállni,pénteken töltöttem 20kg kolbászt fal:)
Most van a füstön,remélem ez nem fogy el olyan hamar mint az előző ;)
Meg kívántam a füstölt kolbászt ami nálad lógott a fa rúdon :eh

:hej :hej :hej :nya
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. február 24., hétfő 22:05

a pecás írta:
Siógabi írta:Szia Hobbifüstölő!

Egyébként értékelem a lelkesedésedet a téma iránt! :)
Azért gondold át a beszerzési forrásaidat mert hosszútávon tényleg húzós (bár senki pénztárcája felett nem kívánok őrködni) :) . A legtöbb fűrészüzem általában meg szokta engedni, hogy "kitakarítsam" a fűrészgép környékét ingyen, de ott általában akácot kapok csak. A parkettagyári már kapitalista formációnak számít ebben a tekintetben a maga 250 ft-os egység árral számolva de bükkhöz csak ott jutok. Amit Te használsz az nem lehet, hogy húsipari felhasználásra van? Egy ismerősöm akinek feldolgozója van ő is ehhez hasonlót használ, mondjuk az Ő gépesített füstölője egy fél liternyivel 12 órát is elfüstöl ezért nem számít az ár, ja és elfér benne 2 q áru...

Gabi ! Ezek szerint az akác is jó füstölni ? Úgy teszek mintha még nem füstöltem volna vele de a szomszédom elbizonytalanított, hogy keserű lesz tőle a cucc. Mindegy mostmár már ez van, ezt tudtam hirtelen szerezni de szerintem jó lesz ez is. A port betoltam a dongába, elé egy jó fánglinyi parazsat hoztam a kandallóból és hajrá. HOzzá se kell nyúlni "automatán" működik. Hajnalig megy majd a kolbászokra.

Akác gyaluforgácsot szoktam keverni bükk fűrészporral fele fele arányba, eddig nem volt panasz. :)
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

ikervaritibi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: ikervaritibi » 2014. február 24., hétfő 22:11

Szia Pecás!

Ha vissza olvasol a füstölés kezdő oldalaira,akkor több leírást is fogsz találni. Közöttük az enyémet is melyben megtalálod milyen száraz fűrészporral tudsz füstölni,vagy természetesen fával. Megnyugtatlak az akác használható.
K.B.Ü. Ikervaritibi

Tedd meg és bánd meg,mielőtt megbánnád,hogy nem tetted meg!

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2014. február 25., kedd 10:10

Köszönöm a válaszokat. Természetesen olvastam a korábbi összes hozzászólást, csak nem mostanában. tegnap este 6 kor tettem fel a kolbászokat és ma reggel fél hétkor vettem le. Addig nem kellett hozzányúlni a kemencéhez. Még tán most is füstöl. Szerintem a kolbi is jó lett. Majd pár hét szikkadás után eldől.
A kemence jeleslre vizsgázott. Tartottam egy kicsit a fűrészportól, mert nem volt csontszáraz. Így azonban szépen lassan parázslott. A füst megfordult a dongában, majd így jutott a kéményba ahol a 8 téglás részben lett kialakítva a füstölő. A szokásosnál nedveseb fűrészpor se okozott lepárásodást.

Három hete ebben fütöltem a csukafilét. Akkor bükkforgácsot használtam, ami viszont csontszáraz volt. Persze annak job a bukéja. Arra kellet vigyázni, hogy ne gyulladjon meg. Elég is volt a halra 5-6 óra füstölés.

Hobbifüstölő
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Hobbifüstölő » 2014. február 26., szerda 19:47

a pecás írta:Köszönöm a válaszokat. Természetesen olvastam a korábbi összes hozzászólást, csak nem mostanában. tegnap este 6 kor tettem fel a kolbászokat és ma reggel fél hétkor vettem le. Addig nem kellett hozzányúlni a kemencéhez. Még tán most is füstöl. Szerintem a kolbi is jó lett. Majd pár hét szikkadás után eldől.
A kemence jeleslre vizsgázott. Tartottam egy kicsit a fűrészportól, mert nem volt csontszáraz. Így azonban szépen lassan parázslott. A füst megfordult a dongában, majd így jutott a kéményba ahol a 8 téglás részben lett kialakítva a füstölő. A szokásosnál nedveseb fűrészpor se okozott lepárásodást.

Három hete ebben fütöltem a csukafilét. Akkor bükkforgácsot használtam, ami viszont csontszáraz volt. Persze annak job a bukéja. Arra kellet vigyázni, hogy ne gyulladjon meg. Elég is volt a halra 5-6 óra füstölés.
Szia a pecás!

Most olvasom a csukafilédet!
Szeretnék hideg, és forró halfüstöléssel is foglalkozni. Igaz a húsfüstölést is most kezdem (kezdtem), de szívesen venném, ha halfüstölés ügyben tudnál tanáccsal szolgálni. Néha fogok is halat, de a Lidl-ben biztosan kapható! :)

Milyenre sikeredett a csuka?

Legyen szép a napod!
Üdv: Hobbifüstölő

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2014. február 27., csütörtök 12:28

Üdv. Hobbifüstölő !

Ebben a topikban a 42-43 oldalt nézd vissza. Ott képekben bemutattam a halfüstölőmet, ami egy végtelenül egyszerű szerkezet. Ezt melegfüstölésre használom. A kemencében most füstöltem először halat, amit írtam csukát. Ez hideg füstöt kapott. kb5-6 órát. Azért csak ennyit, mert utána mégegyszer ennyi olajba főzés következett, ugyanis végül olajos hal lett belőle. A főzés előtt azonban a filékből vágtam pár nagyon vékony szelet, amire citromlevet csepegtettem. Már így nagyon jó íze volt. Éppen átjött egy komám az álapotos feleségével. Hááát úgy ette a füstölthalat mint kacsa a nokeldit.

Hobbifüstölő
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Hobbifüstölő » 2014. február 28., péntek 7:16

a pecás írta:Üdv. Hobbifüstölő !

Ebben a topikban a 42-43 oldalt nézd vissza. Ott képekben bemutattam a halfüstölőmet, ami egy végtelenül egyszerű szerkezet. Ezt melegfüstölésre használom. A kemencében most füstöltem először halat, amit írtam csukát. Ez hideg füstöt kapott. kb5-6 órát. Azért csak ennyit, mert utána mégegyszer ennyi olajba főzés következett, ugyanis végül olajos hal lett belőle. A főzés előtt azonban a filékből vágtam pár nagyon vékony szelet, amire citromlevet csepegtettem. Már így nagyon jó íze volt. Éppen átjött egy komám az álapotos feleségével. Hááát úgy ette a füstölthalat mint kacsa a nokeldit.
Köszi az ötletet. Jártam már ott kiváncsiskodó-vendég koromban, de most újra visszanéztem. Szerintem a termékeidben sikerült összhangot teremtened az esztétikai, és gasztronómiai élményekben. A füstölőd -a maga egyszerűségével- tökéletes, melyeket a termékeid bizonyítanak.
Én kisebb kapacitásban, forró füstölőben gondolkodom, mely lefedné azt az igényem, hogy a mindennapi étkezési szokásainkon gazdagítsak, valamint egy-egy alkalommal családi-baráti összejövetelen a szokásos bográcsolás, grillezés helyett frissen (akkor) füstölt halat tudjak felszolgálni. Jellemzően négy főre, és egy étkezésre lenne gyakoribb a füstölés nálam.
Ha van kipróbált, és bevált halpácolásról recepted, és nem hétpecsétes titok. kérlek oszd meg velem. Nálam leginkább keszegfélék-, kárászok-, ritkábban pontyok-, süllők-, csukák- kerülhetnek terítékre, kecsege sajnos nem. Azt a Lidl-ben
kapható pisztránggal próbálnám helyettesíteni.

Legyen szép a napod!
Üdv.: Hobbifüstölő

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2014. február 28., péntek 10:15

Köszönöm a jó kívánságokat.

Kérdésedet illetően, a pácolást nem szoktam túlzásba vinni. 10 liter vízbe 75 deka 1 kilónyi só. Ebnen áll a hal kb. egy napot. Ez viszont nem szentírás, lehet a sómennyiséget is változtatni a hal méretétől függően. Aztán lehet különböző fűszereket (bors, babérlevél, boróka, fokhagyma stb.)és beletenni. Én nem szoktam.
Sajnos a kecsegével bajba leszek én is, mert idén már nem fogható, az az nem lehet megtartani, mert védetté nyílvánították. Egy pár darab még van tavalyról a fagyasztóban és ennyi. :(

Szóval a képek a legutóbbi csukafüstölésről.Itt már a kész termék szikkad:
Csatolmányok
készfilék.jpg
készfilék.jpg (55.51 KiB) Megtekintve 2551 alkalommal

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2014. február 28., péntek 10:17

Most látom, egy menyus is közéjük került :)

Az olajban történő főzéshez feldarabolva így nézett ki. Állaga íze, mint a legfinomabb sonkáé :nya
Csatolmányok
csukasonka.jpg
csukasonka.jpg (53 KiB) Megtekintve 2551 alkalommal

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2014. február 28., péntek 10:18

Ezek meg a hétfői kolbászok. Jobb híján a halfüstölő kampóimra akasztottam őket :)
Csatolmányok
kolbik.jpg
kolbik.jpg (56.53 KiB) Megtekintve 2552 alkalommal

Hobbifüstölő
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Hobbifüstölő » 2014. március 1., szombat 11:17

Ami óta elkövetőként is jelen vagyok e fórumon, újabb alakításokat hajtottam végre a műszeren. Mint ahogy a képeken látható, beépítettem egy kémlelő ablakot, valamint egy első-, és egy hátsó fokozatmentesen :lol: szabályozható levegő nyílásokat. Itt ismét köszönet szassznak az alapötletért, mert noha gondoltam a levegő mennyiség növelésére, de nagy valószínűséggel a keresztmetszettel óvatosabban bántam volna, és több lépcsőben jutottam volna idáig. Az óvatosságom így is megjelent, azért tettem szabályozhatóvá a réseket. Jelentem, műlödik a renndszer!!! :bol A képen a kísérleti termék látható. (A hosszú kolbásztartó rúd a töretlen optimizmusom jelképe!)
Csatolmányok
DSC01020.JPG
DSC01020.JPG (43.25 KiB) Megtekintve 2514 alkalommal
DSC01022.JPG
DSC01022.JPG (55.73 KiB) Megtekintve 2514 alkalommal
DSC01024.JPG
DSC01024.JPG (55.29 KiB) Megtekintve 2514 alkalommal

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 1., szombat 12:02

A kolbászok egyik legrosszabb tulajdonsága, hogy bármilyen hosszú rúddal is készíted őket, akkor is képesek rá és nagyon hamar elfogynak. fal:) Úgyhogy a méretes rudad a gyakorlás után majd rövid lesz, meglátod, jogos az optimizmusod.
A füstölőd, pedig egyre jobb lesz! :k meg::) gratulálok. Nekem az a tapasztalatom, hogy a füstölőnek, teljesen mindegy hogy tele van pakolva, vagy csak két szál kolbi lóg benne. Ezért én már megpróbálom mindig telerakni a füstölőt.
kolbi.JPG
A tegnapi töltés.
kolbi.JPG (52.18 KiB) Megtekintve 2512 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. március 1., szombat 13:04

Sziasztok Füstölők!

Nekem most hál Isten megint tele a füstölő, a 3 héttel ezelőtti sonkák, szalonnák szoliznak.

Ami miatt írok, hogy épp tegnap hallottam egy újabb füstölő alkalmatosságról. Állítólag mostanság divat a telefonfülkék ilyen irányú újra hasznosítása... :) Ötletes a Magyar, nemde?

Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. március 2., vasárnap 20:01

Mi is a hétvégén ezzel töltöttük a szabad időnket .Jövő héten majd folytatjuk .
A képen komám és az egyik barátom .
Csatolmányok
Kép1944.jpg
Kép1944.jpg (27.46 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
Fénykép0081.jpg
Fénykép0081.jpg (31.67 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára panda965 2014. március 3., hétfő 10:19-kor.
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. március 2., vasárnap 20:58

Panda!

Hozod a formád, szép látvány!

Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. március 3., hétfő 10:17

Siógabi írta:Panda!

Hozod a formád, szép látvány!

Hát most a meg szokott öt helyet csak hármat vágtunk . fal:) fal:) fal:)

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. március 7., péntek 10:37

Füstölés után .
Csatolmányok
Fénykép0083.jpg
Fénykép0083.jpg (29.13 KiB) Megtekintve 2383 alkalommal

Lac
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Lac » 2014. március 12., szerda 7:49

Üdv!
Eléggé új vagyok még ezen a fórumon, csak olvasgatni szoktam a tapasztalatokat. Most viszont lenne egy kérdésem:
Építettem egy hidegfüstölőt és hozzá egy füstgenerátort, ami egy vascsövön keresztül tolja a füstöt a füstölőtérbe. Sikerült szereznem hozzá tölgyfaforgácsot, és tegnap kipróbáltam. Minden tökéletesen működik, de a füsttérben a bejövő vascső alatt kb. 2 tenyérnyi fekete olajos folyadéklecsapódást tapasztaltam. Füstöl még valaki tölggyel? Lehet ez valami kicsapódó összetevője a füstnek? (Annak már tegnap utánanéztem, hogy a forgács biztosan száraz kezeletlen tölgydeszkából származik, tehát nem volt benne idegen oldószer...) A próba során még csak sajtokat füstöltem, (a hús még a pácban lubickol) és a sajtokon egy szép egyenletes sárgás színű réteg képződött. (Gondolom forgatni kellett volna, mert csak a felső felén és az oldalán lett sárga...)
Szóvak normális dolog ez a kicsapódás? (Megpróbáltam fotókat is feltenni, de ahhoz sajnos nem értek...Esetleg azt is elmagyarázhatná vki...)
Előre is köszi mindent!
Lac

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 12., szerda 11:06

Lac írta:Üdv!
Eléggé új vagyok még ezen a fórumon, csak olvasgatni szoktam a tapasztalatokat. Most viszont lenne egy kérdésem:
Építettem egy hidegfüstölőt és hozzá egy füstgenerátort, ami egy vascsövön keresztül tolja a füstöt a füstölőtérbe. Sikerült szereznem hozzá tölgyfaforgácsot, és tegnap kipróbáltam. Minden tökéletesen működik, de a füsttérben a bejövő vascső alatt kb. 2 tenyérnyi fekete olajos folyadéklecsapódást tapasztaltam. Füstöl még valaki tölggyel? Lehet ez valami kicsapódó összetevője a füstnek? (Annak már tegnap utánanéztem, hogy a forgács biztosan száraz kezeletlen tölgydeszkából származik, tehát nem volt benne idegen oldószer...) A próba során még csak sajtokat füstöltem, (a hús még a pácban lubickol) és a sajtokon egy szép egyenletes sárgás színű réteg képződött. (Gondolom forgatni kellett volna, mert csak a felső felén és az oldalán lett sárga...)
Szóval normális dolog ez a kicsapódás? (Megpróbáltam fotókat is feltenni, de ahhoz sajnos nem értek...Esetleg azt is elmagyarázhatná vki...)
Előre is köszi mindent!
Lac
Ebből a szemszögből seckó-jednó, hogy mivel föstölsz. Teljesen normális, mert a vascsőben lecsapódik a pára, hiába száraz a forgács a levegőnek is van páratartalma. Még mindig jobb mintha visszafolyna a forgácsra ez a kátrány szerű folyadék, az már nem volna szerencsés. Fogd fel egy edénybe ezt árulják méreg drágán füst aromának :?: :lol: Mennyi időt szolizott a sajt? Lehet kell még neki egy kanyar :?:

A fotókat le kell kicsinyíteni 500 x 500 pixelre és 60 Kiló bitesre. Ennél nagyobb képeket nem lehet feltenni. Ebből is hármat egy hozzászóláshoz.
A képfeltöltésre pedig itt találsz információkat és segítséget, nyisd meg ezt a linket!

http://kemencebence.hu/distribution/vie ... 560#p49560
Itt pedig egy képszerkesztő program, ami ingyen letölthető.
Xn vieW letöltése
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/xnview.html
K.B.Ü. cibatapapa

Lac
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Lac » 2014. március 12., szerda 14:15

Köszönöm a választ! Megpróbálok fotókat feltenni, remélem sikerül...
Csatolmányok
B3.jpg
Füstgenerátor 1
B3.jpg (41.79 KiB) Megtekintve 2307 alkalommal
B2.jpg
B2.jpg (51.69 KiB) Megtekintve 2307 alkalommal
B1.jpg
Bográcsozó, grillező, füstölő kombó...
B1.jpg (57.8 KiB) Megtekintve 2307 alkalommal

Lac
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Lac » 2014. március 12., szerda 14:16

És még három:
Csatolmányok
B4.jpg
Füstgenerátor 2
B4.jpg (38.75 KiB) Megtekintve 2307 alkalommal
B5.jpg
A füsttér...
B5.jpg (43.95 KiB) Megtekintve 2307 alkalommal
B6.jpg
A füst...
B6.jpg (36.93 KiB) Megtekintve 2307 alkalommal

Lac
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Lac » 2014. március 12., szerda 14:24

A sajtot és a tojást 4 órán keresztül füstöltem, ez a füstgenerátor kétszeri teljes feltöltése tölgyfaforgáccsal. Elsőre még egy kicsit erősnek is éreztem az ízeket, mára ez valahogy visszafinomodott (lehet, hogy a füstölés után egy darabig még hagyni kell beérni?)
Ez a "füstaroma" dolog tetszik, legközelebb megy a cső alá egy kis fémtálca... :D

Takcsi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Takcsi » 2014. március 12., szerda 14:27

Szia!
Jó ez a füstgenerátor. :)
Tetszik. Saját gyártmány vagy vetted?
Üdv: Takcsi
Legjobb szakács az éhség.
A multunk valamikor a jelenünk volt! :)

Lac
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Lac » 2014. március 12., szerda 18:59

Szia! A füstgenerátort 10-es zártszelvényből, 10-es laposvasból és két szögvasból bütyköltem össze. A hosszú a tűztér, felülről eteted a forgáccsal. A mellette levő füsttérhez tenyérnyi helyen kis lyukakat fúrtam, a füsttérből pedig egy vékony kóracél csövön egy kerti tó levegőztető tolja a luftot a másik oldali vastag csőbe. Abból a hideg füst a gumicsövön át megy a füstölőbe...
Az egész megvan pár ezer forintból még a levegőztetővel együtt is... Viszont elég optimálisan használja fel az anyagot...

Takcsi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Takcsi » 2014. március 12., szerda 19:07

Szia!
Köszi a választ :) :k
Legjobb szakács az éhség.
A multunk valamikor a jelenünk volt! :)

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2014. március 27., csütörtök 22:40

Drágaszágok!
meg::) meg::) meg::)
Elkészültem a mobil füstölőmmel. Mert ugyi, ha mobilkemence, akkor mobil füstölő...
Tetőcsomagtartón simán szállítható és sok füstölnivaló belefér.
Kinőttem a kemencém kéményébe épített füstölőt, ezért döntöttem az építése mellett. Az volt a célom, hogy bárhova rakhassam a kertben, és olcsón, meglévő anyagok felhasználásával tudjam megcsinálni. Így született ez a tetőlécekből összeállított keretből és lambériából álló füstölőszekrény avagy "kerti budi".
A "füstgenerátor" egy használaton kívüli kandalló-porszívó tartálya, amelybe a legnagyobb (éppen passzol bele) kapcsos tortaformát aplikáltam. Átfúrtam a tartályt és a tortaforma palástját három helyen és a tartály aljától 10 cm magasságban szárnyas csavarokkal rözítettem. A tartály fedelén két lyuk van. Az egyik kb. 6-8 cm átmérőjű és egy konzervdoboz tetejét csavaroztam rá elforgatható módon. Ezzel tudom szabályozni a fűrészpor izzását a tartályba beáramló levegő mennyiségének változtatásával. A másik lyukban egy 10 cm átmérőjű csődarab (a légtechnikában használatos összekötő idom) van. Erre húzom azt a szintén légtechnikában használatos aluminium csövet, amely harmónikaszerűen kihúzható (az általam használt példány 1 méterről akár 2,5 méterig is) vagy összetolható. Ennek a másik vége csatlakozik a füstölő aljába vágott lyukba rögzített másik csődarabba.
Az ajtó tetején és a szekrény hátoldalának alján egy-egy műanyag szellőző van, amelyek állíthatóak. Forgatással lehet nyitni vagy zárni a nyílásaikat, ezzel szabályozva a füstölőbe áramló levegőt és a távozó füstöt.
Használatkor a tortaformát megtöltöm fűrészporral és egy kézi (kis gázpalackkal működő) forrasztóval beízzitom. Lezárom a tartály fedelét, a csőre ráhúzom az aluminium harmonikát, beállítom a levegőnyílást az elfordítható "tárcsával" és mehet a buli. Éppen most avatom két sonkával.
Na, a sok szöveg után jöjjenek a képek:
füstgenerátor részei.jpg
füstgenerátor részei.jpg (19.1 KiB) Megtekintve 2213 alkalommal
Eleje.jpg
Eleje.jpg (25.74 KiB) Megtekintve 2213 alkalommal
Háta.jpg
Háta.jpg (24.34 KiB) Megtekintve 2213 alkalommal
Folyt köv...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Papi 2014. március 27., csütörtök 22:53-kor.
K.B.Ü. Papi (aki születésekor a 3 333 162 411. ember volt a földön)
1.§ Amit ma megsüthetsz, ne halaszd holnapra!
2.§ A kemencézés legfontosabb eszköze a dugóhúzó!

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2014. március 27., csütörtök 22:42

összeállítva, bekészítve.jpg
összeállítva, bekészítve.jpg (24.8 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
beindult a füst.jpg
beindult a füst.jpg (16.02 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
Szellőző.jpg
Szellőző.jpg (17.49 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2014. március 27., csütörtök 22:51

Még egy utolsó képet berakok.
Füstölés kapcsán sokszor volt már szó a kukorica csutkáról és kedvező hatásáról a füstökendő cuccos küllemére és ízére.
Fűrészporos füstölés esetén nehéz megoldani a csutka használatát, így sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan lehetne mégis alkalmazni.
És egyszer, kutyakaja vásárlása közben szembe jött velem a megoldás :
Csutka.jpg
Csutka.jpg (21.77 KiB) Megtekintve 2218 alkalommal
Kiszórtam egy keveset a zsacskóra, így látszik, hogy könnyedén belekeverhető a fűrészporba a kívánt mennyiségben.
Egyébként teljesen natúr, nincs szagosítva, vegyszerezve.

tmarci
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: tmarci » 2014. március 27., csütörtök 23:17

Papi!

meg::)
Király lett, gratulálok.
A kukorica darával/csutkával viszont finoman kell bánni. A Kossuth rádióban azt mondta egy sok 10 éve füstölő "Pesti ember", hogy egy kevés kis kukorica szép színt ad a terméknek, de ha sokat használsz az kellemetlen mellékízt kölcsönöz neki!
Üdv.: Marci

--> Kemenceépítés képekben <--

Pedrobácsi

Hozzászólás Szerző: Pedrobácsi » 2014. március 27., csütörtök 23:37

Papi!

Pompás kis füstölőt dobtál össze, még egy jó nagy disznó is belefér. A következő szezonig, meg meteorologiai megfigyelő állmásnak is lehet használni. Ezek a sonkák, meg aliha nem, már a húsvéti sonkáid.

ügyes vagy.
Pedrobácsi

A boldog élethez szükség van egészségre, pénzre, szép családra, de egy jó kemence nélkülözhetetlen.

https://picasaweb.google.com/1147813610 ... directlink

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. március 28., péntek 0:00

Üdv én is gratulálok Papinak . :k :k :k :k :k

Most nálam is be van tárazva a füstölő .
Csatolmányok
Fénykép0102.jpg
Fénykép0102.jpg (34.34 KiB) Megtekintve 2205 alkalommal
Fénykép0101.jpg
Fénykép0101.jpg (33.49 KiB) Megtekintve 2205 alkalommal

Vizipoc

Hozzászólás Szerző: Vizipoc » 2014. március 28., péntek 7:22

Papi!!!!!!!!!ezzz király,huú de megoldottad,naccerü.

panda! ez ám a felhozatal.
;)
K.B üdvözlettel      Vizipoc

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2014. március 28., péntek 7:31

panda965 írta:Üdv én is gratulálok Papinak . :k :k :k :k :k
panda965, nem bíztál semmit a véletlenre! Most már nyugodt szívvel készülhetsz a húsvétra :bo

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2014. március 28., péntek 7:33

Papi!

Nagyon leleményes vagy! :k meg::)

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2014. március 28., péntek 12:19

Drágaszágos Fiúk!
:ty :ty :ty :ty :ty

Marci!
A csutkaörleményből még nem kevertem a fűrészporba, de ezek után majd csak az utolsó füstnél, és akkor is csak keveset. Köszi az infót!
Panda!
Nem kispályás a mennyiség, nagyon :k az árú!

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. március 28., péntek 23:26

Vizipoc írta:Papi!!!!!!!!!ezzz király,huú de megoldottad,naccerü.

panda! ez ám a felhozatal.
;)
Üdv
Tudod két szinten, szinte minden :) :) :)
Barat67 írta:
panda965 írta:Üdv én is gratulálok Papinak . :k :k :k :k :k
panda965, nem bíztál semmit a véletlenre! Most már nyugodt szívvel készülhetsz a húsvétra :bo
Hát pont arra készülök ,mert már sokan várják hogy kész legyen !!!
Papi írta:Drágaszágos Fiúk!
:ty :ty :ty :ty :ty

Marci!
A csutkaörleményből még nem kevertem a fűrészporba, de ezek után majd csak az utolsó füstnél, és akkor is csak keveset. Köszi az infót!
Panda!
Nem kispályás a mennyiség, nagyon :k az árú!
Én kukorica darát használok .

kamil
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: kamil » 2014. szeptember 12., péntek 9:21

Hidas! Kérlek Írj elérhetőséget ,a derelye@mipmail.hu ra köszönöm. üdv. kamil
A füst elszáll,de az íze ott marad!

Hidas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Hidas » 2014. szeptember 13., szombat 19:54

Szia kamil meg::)
Nézd meg a Kerti füstölő 34-35-36-45-46.oldalait végig.
Mindent megtalálsz leírtam részletesen :hej
ISTEN áldja a tisztes ipart!

Válasz küldése