Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
norbec25
Kemencefűtő

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 6., péntek 19:55

Sziasztok! Találtam ma kályhás agyagot 1250 ft/25 kg ért ytong vásárlásakor. vettem egy zsákal, majd abba akarom ralkni a tüztér alját. Kell hozzá homok a tüztér aljának rakásakor? Kell gyengíteni? A téglákat szorosan egymás mellé illesztve kell rakni, vagy kell kis fuga? A szélein értem az egy cm tágulási rést... 10 cm ytongra, 2-3 cm agyagba elég ágyazni a tüztér alsó tégláit? Elegendő rétegrend ez? Okoskodik mindig valaki aki megnézi. Fater szerint elég, és én hiszem is, de a sok okos már üvegtöl kezdve a kohósalakig mindent rakatna...köszi a segítséget.

laca55
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2016. május 6., péntek 20:41

Norbec !
Megkérdezted Fatert , és Ő véleményt mondott.
Ezek után tőlünk, a sok okostól azt várod,
hogy cáfoljuk meg Fater nagymester véleményét?
Nem fog menni ! :(
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

pit975
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pit975 » 2016. május 6., péntek 20:43

Üdvözlök minden kedves kemencebencést!

Építettem egy dongás kemencét amit már kiszárítottunk és megtörtént benne az első sütés is, nagyon finom lett. Vannak képeim is majd teszem őket csak ismerjem ki magam a fórumon.

Viszont egy kérdéssel fordulnék hozzátok, a donga részt kiszárítottuk ami futóra rakott régi bontott kisméretű tégla ezt akarom szigetelni kőzetgyapottal.
De a mai nagy felfűtés után kételkedni kezdem ebben a dologban mert olyan iszonyat meleg lett a külső része a dongának hogy szerintem egy egyszerű 5 centis kőzet gyapot nem hiszem hogy megbirkózik a feladattal. Csak 150 fokik sikerült fel fűteni olyan szinten szökött a meleg a külső részen.
Van olyan itt köztetek aki így használja a kemencéjét (12cm + kőzetgyapot) ha van kérem ossza meg velem tapasztalatát meddig tartja a meleget meleg e a külső rész stb...

Vagy rakjak a meglévő mellé plusz egy dongát ami így 24 cm lenne + még kőzetgyapot szigetelés.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv.
Péter

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 6., péntek 21:00

Kedves Laca! Teljesen az Ő tanácsait fogadom meg, csak félek rosszul értelmezek valamit ,azért kérdezek vissza.. Eszem ágában nincs másra halgatni, főleg azokra akik még nem építettek kemencét! Hallottak láttak valahon valamit....A sok kibicet le sem viszem megmutatni hogy állok!!!
A tisztelet és az érdem az itt felhalmozott tudást, és segítőkészséget illeti! Köszönöm Nektek, de főleg Faternak az önzetlen segítségért!

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2016. május 6., péntek 22:21

pit975 írta: Csak 150 fokik sikerült fel fűteni olyan szinten szökött a meleg a külső részen.

Üdv.
Péter
Üdv Péter !

ott valami nem stimmel !
olyat még nem olvastam, hogy csak 150 fokig tudta valaki felfűteni a téglaépítésű kemencéjét!
Esetleg fotó a donga külső - belső felületéről?
:hej

pit975
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pit975 » 2016. május 6., péntek 23:13

üdv, köszönöm hogy foglalkozol a kérdésemmel! Itt vannak a kért képek a dongáról. remélem sikerül felrakni..
Kép

Kép

Kép
Látszik a hőmérő elhelyezkedése sütőtér felett 6-7 cm, ha máshol lenne többet mutatna valószínűleg..

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2016. május 6., péntek 23:18

egy kicsit nagyobb képekből többet látnánk !
próbáld kihasználni a maximális lehetőséget, (ha jól emlékszem 450 pixel)

arra lennék kíváncsi, hogy a téglák közötti rések mennyire kitöltöttek.
( a pici képekből egy tetszetős kemence sejlik)

a hőmérőt én sajnos nem látom

pit975
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pit975 » 2016. május 6., péntek 23:32

Sajnos csak 300 pixel, próbáltam manuálisan beírni de akkor nem jelent meg a kép :cry:
Így csak 200 pixel látszódik, próbálkozok tovább.

Úgy döntöttem holnap beszigetelem és megnézem akkor hogyan viselkedik valószínűleg nagyság rendekkel jobb lesz. :eh
Nagyon jól néz ki, 8 téglás kéménnyel igazi monstrum lett, impozáns látvány a kertben,szomszédok nem győznek csodálkozni.

FeFe
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: FeFe » 2016. május 7., szombat 12:48

laca55 írta:
pit975 írta: Csak 150 fokik sikerült fel fűteni olyan szinten szökött a meleg a külső részen.

Üdv.
Péter
Szia Péter !

Az elején, mikor még nekem is csak egy sor tégla volt a donga, akkor baromi forró volt a külső rész.
Hamar fel tudtam fűteni, cserébe hamar le is hűlt. De ettől még rendesen fel lehetett fűteni.
Ha Te csak 150 fokig tudod felfűteni, akkor ott szerintem valami más gond van.
Így a képek alapján nehéz bármit is megállapítani, de a hőcsapda rendben van ?
Nem fordul ki a láng a kéménybe ?

pit975
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pit975 » 2016. május 7., szombat 22:13

Üdvözlet FeFe!

Rendben van a hő csapda, 45cm a belmagasság és 30 cm a tévő nyílásom 1/3 meg van. Ez egy ököl szabály a dongás kemencéknél,erre oda figyeltem.

Egy nehéz napon vagyok túl, beszigeteltem a dongát és láss csodát pillanatok alatt 300 fokot mutatott a hőmérő, még vártam is vele míg betudtam tenni a sütni valót.
Nem kellet sokat várni sőt szerintem túl hamar le is hűlt a kemence kb 2 óra alatt 150 fokos lett és iszonyat meleg volt a szigetelés teteje is. Igaz megsütöttem mindent amit akartam de akkor is...
Fogtam és leszedtem a szigetelést és du neki láttam a második dongának is szorosan a másikhoz megraktam, sötétedésre végeztem. Remélem így már jó lesz, nem fog annyira melegedni a kb 25-26 cm. ha kell-illetve nagyon melegszik ez is, akkor adok neki egy lépés álló 2-3 cm kőzet gyapotot. Mindenről van képem majd fel teszem őket.

Üdv.
péter

FeFe
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: FeFe » 2016. május 8., vasárnap 7:57

Üdv Péter !

Nekem is két sor kisméretű tégla a donga. ( Igaz a belső sor samott )
Mire kívül átmelegszik, már régen megsütöttünk benne mindent.
Ezt a kétsoros dongát leszigetelni már teljesen felesleges.
Várjuk a fejleményeket ! :hej

pit975
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pit975 » 2016. május 8., vasárnap 12:27

FeFe írta:Üdv Péter !

Nekem is két sor kisméretű tégla a donga. ( Igaz a belső sor samott )
Mire kívül átmelegszik, már régen megsütöttünk benne mindent.
Ezt a kétsoros dongát leszigetelni már teljesen felesleges.
Várjuk a fejleményeket ! :hej
Ez nagyon jó hír számomra, nincs kedve szigetelni.
Viszont tegnap írni akartam még neked hogy a kemencéd egy mester munka.. nagyon tetszik!!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. május 8., vasárnap 14:36

Laca építőmesterünk, éa jó barátja régebben készített egy hőtechnikai modellezést a különböző donga típusokról vastagság és szigeteltség szerint...
Én abból azt szűrtem le, és a saját tapasztalatom is az, hogy a leggazdaságosabb a futó soros donga, leszigetelve....
Nem véletlen hgy az összes közösségi kemenceépítés ezzel a rétegrenddel készült.

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 8., vasárnap 15:35

Sziasztok!
Azt hiszem kevés lesz a dongához a régi "bontott" tégla. 100 db van kb ami használható fal:) fal:) fal:) átnéztem és sok benne a sérült, amiinek a felszíne puha, vagy nagyon csorbult . Lehet e kapni olyan téglát a mit ajánlanátok a dongához, amit érdemes tüzépen megvenni.... Esetleg keverve rakhatom e ? Vagy külön rakjam hátfalnak, meg a tevőajtó elé?

pit975
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pit975 » 2016. május 8., vasárnap 21:41

tinker írta:Laca építőmesterünk, éa jó barátja régebben készített egy hőtechnikai modellezést a különböző donga típusokról vastagság és szigeteltség szerint...
Én abból azt szűrtem le, és a saját tapasztalatom is az, hogy a leggazdaságosabb a futó soros donga, leszigetelve....
Nem véletlen hgy az összes közösségi kemenceépítés ezzel a rétegrenddel készült.
Én sajnos nem találtam ezt a modellezést, és bevallom őszintén egy kicsit szkeptikus is voltam ezzel az egy soros dongával,lehet csak ki kellett volna tapasztalni.
Eleve a felmelegedett tömegben hittem,de majd meglátom hogy a dupla donga hogyan fog muzsikálni nálam.
Remélem egy picit jobban tartja majd a hőt,kíváncsi leszek-alig várom hogy tesztelhessem.
Köszi Tinker a reagálást!!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. május 9., hétfő 8:43

A jó kemenceméretezés a felmelegítendő tömeg, ás a benne elkészítendő sütni, főzni, aszalni valók egyensúlyából áll... :)
Az én kemencém egysoros szigetelt, és nem is nagy... de ma még kisebbet építenék, pedig nálunk van vendégjárás.... :) :)
Sok sikert az építéshez.. használathoz... !!

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 9., hétfő 21:13

:? :? Sziasztok! Eljutottam ma a kemence tüzteréig! Köszi az eddigi segítséget , mindenkinek. Jó 5cm sárba raktam a téglákat. Az lenne a kétrdésem mivel lehetne síkba csiszolni a téglákat?
Csatolmányok
20160509_201324.jpg
20160509_201324.jpg (32.82 KiB) Megtekintve 1237 alkalommal

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2016. május 9., hétfő 21:31

Azt hiszem,hogy szinte minden kérdés már elhangzott itt ami felvetődhet egy kemence megépítése során. A téglacsiszolásra is volt pár jó ötlet korábban. Ami bevált, és nem fogyaszt áramot,csak seritalt,.. az jó magad leszel. A felületre száraz folyami homokot öntesz és egy másik téglával jó erősen elkezded dörzsölni a felületet. MAjd kortyintasz egyet és folytatod. Nem ajánlott a kortyintást a dörzsölés rovására szaporítani,mert akkor fröcsköl :) Érted,hogy fröcs-köll :)

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 10., kedd 5:07

Szia! Köszi! Sajnos nemrég elfogyott a piros borom, fehér nem volt.... marad a sör :i :cs

pit975
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pit975 » 2016. május 10., kedd 7:39

Szerbusztok kemencések, most jelenleg így állok. Újra szárítási folyamat, utána vízhatlanná teszem a dongát és a kéményt is befejezem.
Csatolmányok
20160507_131217.jpg
20160507_131217.jpg (44.13 KiB) Megtekintve 1223 alkalommal
20160508_132412.jpg
20160508_132412.jpg (49.97 KiB) Megtekintve 1223 alkalommal
20160503_111213.jpg
20160503_111213.jpg (59.49 KiB) Megtekintve 1223 alkalommal

Stefan
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Stefan » 2016. május 10., kedd 19:09

Sziasztok! Qqca kemencéjét kezdtem el építeni, és ezúton is szeretném neki megköszönni a tanácsait. Elkészítettem a kocka próbát és van vele egy kis gondom mégpedig az, hogy összes arány sem repedt meg, de amikor fejmagasságból a betonra ejtettem összes összetört, de a kakukktojás az hogy felsőpetényi tűztér építő és fugázó agyagot használtam. Itt a fórumon már említésre került, hogy kell soványítani mert nagyon megrepedezett, azért csináltam meg a kockapróbát, és én azt a kockát két ezemmel képes voltam ketté törni és porrá zúzni. Lehet ilyen agyag habarccsal dolgozni? Nem túl sovány? Köszönöm a tanácsaitokat.
Csatolmányok
DSC_0081.JPG
DSC_0081.JPG (46.64 KiB) Megtekintve 1195 alkalommal
DSC_0070.JPG
DSC_0070.JPG (30.68 KiB) Megtekintve 1195 alkalommal
DSC_0078.JPG
DSC_0078.JPG (51.25 KiB) Megtekintve 1195 alkalommal

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. május 11., szerda 7:55

Szia! A petényi agyagpor se mindig egyforma... próbáld ki tisztán is, vagy csak kevés homokkal keverve.

Stefan
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Stefan » 2016. május 11., szerda 15:45

Helló de agond az, hogy én nem agyagport vettem Felsöpetényen hanem kész agyaghabarcsot Petényi Tűztér építő és fugázó agyag habarcs amit ők javasoltak búbos kemence építéséhez és az hullik szét.

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 11., szerda 23:19

Stefan írta:Helló de agond az, hogy én nem agyagport vettem Felsöpetényen hanem kész agyaghabarcsot Petényi Tűztér építő és fugázó agyag habarcs amit ők javasoltak búbos kemence építéséhez és az hullik szét.
Sztem vegyél hozzá agyagot, és azzal keverd erősitsd! Ez csak egy ötlet egy hozzá nem értőtől!

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 12., csütörtök 9:27

norbec25 írta:Sziasztok!
Azt hiszem kevés lesz a dongához a régi "bontott" tégla. 100 db van kb ami használható fal:) fal:) fal:) átnéztem és sok benne a sérült, amiinek a felszíne puha, vagy nagyon csorbult . Lehet e kapni olyan téglát a mit ajánlanátok a dongához, amit érdemes tüzépen megvenni.... Esetleg keverve rakhatom e ? Vagy külön rakjam hátfalnak, meg a tevőajtó elé?
Az egész megyét bekerestem piros tégla után ...de nem igazán találtam a közelben. :( Erre a hatodik szomszéd néni mondja van neki vagy 3000db fal:) :D :lol: :hej
erről ennyit :lol:

drsp
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: drsp » 2016. május 12., csütörtök 11:53

Sziasztok!
Új vagyok még itt, első kéményes dongás kemencén gondolkodom, de már az alapozásnál elakadtam. A helyzet az, hogy adott egy kb 30 éves aszfaltozott terület, ahol a kemence lenne, feltáró ásással az aszfalt 5-6 cm vastag, alatta kőkemény sárgás kavicsréteg kb 10 cm. Ha erre ráteszek 10 cm vasbetont alapnak, akkor elkerülhető az ásás szerintetek? A kemence mellett komplett kerti konyhát is tennék ide, az egész alaptest így kb 15- 20 nm lenne.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Péter

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2016. május 12., csütörtök 13:07

Szia drsp !

A komplett kerti konyha az egy építmény lesz ?
Falakkal és tetővel?
A kemence ezen tető alatt lesz?
Ha a fentiekre igen a válasz, akkor a kőkemény kavicsos felületet nem bántanám.
Leszedném az aszfaltot és készítenék 15 cm vtg vasalt lemezalapot a kemence alá.
A tető biztosítja a kemence körül a csapadékmentességet.
A kőkemény kavicsos felületet nem bántanám.
( az aszfalt helyére térbeton burkolat készül? az alá amúgy is kell egy finom
tört zúzalék ágyazat, így a 15 cm betonalap a kemencénél nem jelenthet gondot)
Ha épített falai lesznek a konyha építménynek, azok alá természetesen sávalap kell.

drsp
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: drsp » 2016. május 13., péntek 0:03

Az a helyzet, azon gondolkodtam, esetleg az aszfalt is maradhatna...
Az elképzelésem az, hogy lenne egy kemence, egy grill, egy füstölő, egy mosogató szépen L-alakban, és az egész fölött, illetve körülötte *** cseréptető. Ezért gondolkodtam egy 10-15 cm-es monolit VB alapban simán rá az aszfaltra. A jelenlegi aszfaltozott rész egy 5x12m-es csík, és az egészet borítaná a tető, hogy legyen kiülő rész is sörpaddal, topolyafával egyebekkel :).
Ahol nem a VB alap lenne, ott is fedném az aszfaltot térkővel. Fázom a gondolattól, hogy az évtizedek óta tömörülő felületet elkezdjem bontani, de persze ha a kemence terhét nem bírja....akkor nincs más megoldás
Köszönöm a segítséget.
Péter

mullipe
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: mullipe » 2016. május 13., péntek 5:31

Sziasztok Kemencesek! A segitsegetekre lenne szüksegem. Hasonloan jartam, mint Stefan. Megcsinaltam a kockaprobat, a tiszta agyagkocka megrepedt, a többi nem. Az 1:1 -es kocka tünik a legstabilabbnak, de 2 oras sütes utan siman el tudom törni a kockakat. A tiszta agyagkocka nem porlik. Az egyik ismerösömnek elpanaszoltam a problemamat. Az ö nagyapja azt mondta, hogy ne foglalkozzak a kockaprobaval, ö meg fiatal koraba csinalt egy valyogteglas kemencet, es ök meg nem is hallottak a kockaprobarol, az udvar vegeböl szedtek agyagos földet. Probaltam vele vitatkozni, hogy a donganal a teglak kilazulhatnak, ha nincs megfelelö kötes, erre ö azt mondta, hogy ott ugyis az ekek tartanak, *** is meg kell a boltivnek allnia, es különbenis a donga külsejenel a höfok meg 100 fok alatt van, tehat nem eg kemenyre. A hetvegen csinalnam atüzteret, de nem tudom, hogy merjem-e ezzel az agyaggal csinalni, vagy menjek at Györbe, es vegyek valamilyen masik agyagot. (Apropo masik agyag. Ha atugrok Györbe, nem tud valamelyikötök egy tuti boltot ajanlani Györben, ahol kapok biztosan szombat delelött agyagot? Visszaolvastam, Husquvarna ajanlotta a Ke-tüsz kemenyseprüs boltot a Szerüskert uton, de az interneten rakeresve azt irjak, a ceget felosztottak, es a több kisebb boltok ajanlasaban csak tüzterajtokat, es mas egyebeket ajanlanak, de agyagot nem talaltam az ajanlatukba. Tölünk Györ 120 Km-re van, mast is szeretnenk venni, de a tavolsag miatt nem szeretnenk sürün leutazni) A segitsegeteket elöre köszönöm! Peter

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. május 13., péntek 8:33

Néha túl nagy jelentőséget fordítunk, a nem a legnagyobb jelentőséggel bíró dolgoknak... :)
Természetesen lényeges, hogy az agyaghabarcsod milyen minőségű, de ennek állagát egy tapasztalatlan építőnek lehetetlen elmagyarázni.
Többször , többen elmondtuk már, hogy aki bizonytalan, az keressen bontásból vályogot, törje össze, áztassa fel, és úgy ahogy van falazza fel vele a dongát, búbot. Ezzel nemigen lehet melléfogni.
Vagy kályhástól vegyen agyagot, aki megmondja mindig mennyi homok kell hozzá. A tüzépesek, boltosok ezt nagyon ritkán tudják megtenni.
Nagyapáink tényleg a kert hátuljából ásták a sarat... és akkor még a kemencének nem hobbi célja volt... :)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. május 13., péntek 8:40

Egy jó tanács.... ha neked Győr van közel... Google.. Győri kályhás... telefon... a kályhások általában mindenfelé segítenek.. :) :) :)
Én is így szoktam ha messze, idegen terepen kell építeni... :)

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2016. május 13., péntek 8:43

Szia Mullipe !

A KÉTÜSZ él és élni fog....
Szérüskert utca. Szombaton zárva.
Pénteken is csak 1.-ig van pénztár.
35 Ft/kg a kályhás agyag. 5 kg-os kiszerelésben.
( a hölgy 1/3-as homok soványításról beszélt, mert azt lehet olvasni az interneten.... mondja ! :)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. május 13., péntek 8:45

Erről beszélek Lacám.... a hölgy még sosem kevert agyaghabarcsot... :) :) ezért megyek és kályháshoz agyagért... :)

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2016. május 13., péntek 8:58

Szia drsp !

A helyben maradó aszfalt esetén egy dologra figyelj: a leendő beton térburkolat és az aszfalt között legyen annyi vágottkő, vízáteresztő ágyazat ami biztosítja, hogy nem vízben ( fagyban) fog " tocsogni" a térkő.
A szerencsés az lenne ha lejtene valamely irányban az aszfalt, vagy bakhátas lenne.
Szóval , ezek a térkövek betonból vannak - nem is akármilyen beton- de úgy vannak kitalálva, hogy alatta vízáteresztő ágyazat jár nekik.

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 13., péntek 21:08

Hali!
A kész a donga :D. Az lenne a kérdésem, h. a dongát milyen vastagon érdemes letapasztani? Arra akarom az 5 cm közetgyapotot.
Csatolmányok
20160513_194058.jpg
20160513_194058.jpg (36.44 KiB) Megtekintve 1092 alkalommal

drsp
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: drsp » 2016. május 13., péntek 23:56

Szia Laca!
A lejtés megoldott, nem teljesen sík a felület. A kavics is elfér alatta, hiszen ha a vasbeton alappal (ami min. 10 cm) hozom egy szintbe a térkövet, akkor legalább 5 centi kavics mehet a térkő alá. Nagyon köszönöm a segítőkészséged, fogok még élni vele...:)
Péter

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2016. május 14., szombat 0:07

Tapasztás ?
Közel sík felület, oszt kész!

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 14., szombat 7:20

Sziasztok!
Köszi! Értettem!
Hőmérőt hol érdemes rendelni? Hol olcsóbb?
A katlan szűkités hogyan kell kivitelezni ? A katlant meddig kell agyagba rakni? Vagy azt már malterba?Köszi

ttamas
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: ttamas » 2016. május 14., szombat 17:57

Köszi! Értettem!
A katlan szűkités hogyan kell kivitelezni ? A katlant meddig kell agyagba rakni? Vagy azt már malterba?Köszi
Én innen vettem: http://www.langor.hu/webshop/termekek.p ... _LG21_pg30

norbec25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: norbec25 » 2016. május 14., szombat 18:49

ttamas írta:
Köszi! Értettem!
Én innen vettem: http://www.langor.hu/webshop/termekek.p ... _LG21_pg30
Szia/ Sziasztok!
Találtam 1500ft körüli áron, csak az a baj hogy 4,5cm szárral van:)Azt meg csak a tevőajtóra tudom szerelni:) Ott jó helyen lenne?
Csatolmányok
hőmérő.jpg
hőmérő.jpg (36.24 KiB) Megtekintve 1058 alkalommal

Válasz küldése