Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
Tu-Ja
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2011. február 24., csütörtök 18:14

Tibi te ezt most komolyan kérdezted??!
Hát, hogy a viharba lehet hosszú távonpénznélkül bármit is megőrizni ebben a *** országban?! Szerinted? Húúú már miket írok itt hirtelen mérgemben!
Tudod testvérem ha mindenkit leszegényítenek és elfogy a tartalék nemcsak pénzből de türelemből, toleranciából, és főleg a jókedvű hozzáállásból akkor bizony az fog bekövetkezni amit szerintem tudatosan idéznek elő már igen régóta. Szépen belesimulunk majd valami nem is tudom minek nevezzem európai szürke szolgaságba. Elveszítve gyökereinket, értékeinket, hagyományainkat, önös érdek nélküli segítőkészségünket honfitársainkkal szemben. Majd csak leszegett tekintetű,kedvetlen droidok leszünk akiket idegen nációk rángatnak kényük-kedvük szerint. Nem állunk ettől már túl messze. Majd csak nézd meg amikor elkezdődnek tavasszal a kilakoltatások, mennyi "boldog" embert fogsz látni.
A nyáron mi is vendégül láttunk harmincegynéhány árvizkárosult gyereket és az őket kísérő felnőtteket. Tezsek ide pár képet csak szemléltetés végett.
Vajon pénz nélkül meddig tudunk ilyen szívet melengető dolgokat cselekedni?! Naná, hogy mindenféle ellenszolgáltatás nélkül teszünk ilyen és ehhez hasonló dolgokat. Csak az ember nem dicsekszik az ilyesmivel mert valahogy természetesnek veszi, hogy ha tud akkor segít. De meddig leszünk képesek erre? Azért mi továbbra is küzdünk ezért, úgy magánszemélyként, úgy egyesületi szinten.
Csatolmányok
3.jpg
3.jpg (46.5 KiB) Megtekintve 1120 alkalommal
2.jpg
2.jpg (45.16 KiB) Megtekintve 1120 alkalommal
1.jpg
1.jpg (50.07 KiB) Megtekintve 1120 alkalommal
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2011. február 24., csütörtök 18:16

S tudod, amikor elmentek nekem folytak a könnyeim, nem nekik. Bár nem láttam később a felnőtteket akik velük voltak.
De én nem rád lettem mérges hanem erre a szinte kilátástalan helyzetre ami itt tapasztalható.
Csatolmányok
5.jpg
5.jpg (52.68 KiB) Megtekintve 1120 alkalommal
4.jpg
4.jpg (48.54 KiB) Megtekintve 1120 alkalommal
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2011. február 24., csütörtök 18:29

Kedves Barátok!
Nagyon örülök a nagy egyetértésnek.
Tu-Ja barátunk, minden "Húúú, basszus, de hosszú lettem!"szavadat örömmel olvastam,jóeső érzéssel a szívem táján!
"Az idei kemencés találkozó megszervezését a hagyományőrzés okán...." mélységes egyetértéssel, kíváncsisággal és nagy-nagy örömmel várom!

Tengelic kedves!
"A kemencés találkozók, szerintem nem kell sok idő,világhírűek lesznek! Emlékezzetek erre a mondatomra! Garancia erre a szervezők és a mögöttük felsorakozó....MINK." Ennél jobb szó erre NINCS, amivel befejezhetted volna a mondatodat! Néha félre kell lökni a mondattant, a szívből jövő MEGFELELŐ kifejezés sokkal többet ér! :iii
Mamóca

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2011. február 24., csütörtök 18:32

Tu-Ja! meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
Olyan nincs,hogy ezt ne lehessen folytatni!!!!!! meg::) meg::) meg::)

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2011. február 24., csütörtök 18:36

Kedves Mamóca!

Úgy érzem jóval régebbről ismerlek mint azt gondolnád. A legutóbb feltöltött képeken látható egy hölgy sárga nadrágban. Van ahol fotózik éppen. Na szerintem ő éppen olyan mint te lehetsz. Nyugdíjas pedagógus barátunk aki él-hal a gyerekekért és mindenféle szuper kis programokat szervez nekik még ma is. Amolyan izgő-mozgó tüsténkedő alkat, haláli jó fej.
A szemnélyes találkozást én is várom már veled. Mindig a bíztatást és a jószándékot hallom ki soraidból, amiket örömmel olvasok.
Pusszantás neked innen délről!

Persze, hogy nincs olyan csak néha lendületét veszti az ember gyereke. S jó lenne egy-két komoly "sallert" kisoztani annak aki megérdemli és minden mehetne tovább.
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2011. február 24., csütörtök 19:00

Tu-Ja kedves, a "sallerek"kiosztásában számíthatsz :lol: :lol: :lol: rám!!!
Köszi a kedves szavaidat, pusszantás innen északról!
Mamóca

Annamari
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Annamari » 2011. február 24., csütörtök 19:25

Szia skacok.
Szerintem nem pénz kérdése a hagyományőrzés, sőt. Mi csóróságunk okán raktunk kemencét, potom 10-esből. Magunk sütjük a kenyeret, ami jóval olcsóbb, és tegyem hozzá jobb, mint a bolti. A gázzal való spórolásról meg ne is beszéljek...
Kukorica szárral fűtünk éppen (küzdök is az elemekkel :D ) De egyúttal csuhébabát is lehet készíteni. A magyar találékony, és szerintem ennek is megtalálja a módját, hogy a régi hagyományok ne sikkadjanak el a rohanó világunkban.
Általánosban orosz tagozatos voltam, de a napközis tanárnéni stikában mindig tartott kézműves foglalkozásokat, nagyon élveztük.

Annamari
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Annamari » 2011. február 24., csütörtök 19:33

Félbe maradt az írnivalóm :D Tu-Ja minden tiszteletem a tiétek. A te szemszögedből igazad is van, de én úgy gondolom, minden a kisember szintjén, az otthonokban kezdődik. Soha nem lesz pénz hagyományőrzésre, mert ahogy írtad, népbutítás folyik beolvasztás céljából. Ha csak az anyák fele nem tököt farag, hanem tojást fest, (húsvétit tyúkból :D ) már elértünk valamit. Én mikrokörnyezetemben megpróbálok minél több anyát megtéríteni, én ennyit tehetek az ügy érdekében. Meg persze gyereknevelés terén is.

elmes

Népi hagyomnyok őrzése

Hozzászólás Szerző: elmes » 2011. február 24., csütörtök 19:47

tengelic írta:Ami nekem nagyon szimpatikus volt és példa értékűnek tartok az Sziszi , Lóri és csapatuk munkássága,hogy egy rég elfeledett hagyományt feltámasztva hasznára tesznek a falunak a gazdáknak a turizmusnak és persze nekünk kemencéseknek is. Valamilyen szinten, valóban,mi magunk is hagyományt ápolunk a kemencéinkel. A hagyomány teremtés is jó dolog! A kemencés találkozók, szerintem nem kell sok idő, világhírűek lesznek! Emlékezzetek erre a mondatomra!!! Garancia erre a szervezők személye és a mögöttük felsorakozó..... mink :) (nem tudom jobban kifejezni,most lehet Mamóca azt mondja, mondattanilag nem helyes a "mink" szócska a végére ;) )
Testvérek,
Ahogy Tengelic sem, én sem nyitottam még TÉMÁT.
Nem azért hogy mindenképpen új témát akarok nyitni, de azért Tengelic gondolata alapján megfordult az agyamban egy "Népi Kemencés és Más hagyományok" téma nyitása, majd ezeknek a hozzászóllásoknak az átvitele abba.

Mit szóltok hülyeség?

KBÜ elmes

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. február 24., csütörtök 19:58

Annamari, igazad van! Nem pénz kérdése a kultúránk ápolása !
Elmes egyetértésem ! Nyissál !
Halihó !
A kemence az élet sója!: http://lacaur.xfree.hu

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. február 24., csütörtök 20:04

chat ?
Halihó !

horaciopepi

Hozzászólás Szerző: horaciopepi » 2011. február 24., csütörtök 20:09

Sziasztok
Tudom hogy nem ide való :oops:
de minden képen szeretem volna megosztani veletek :idea:
na persze még kérdezem is
"szerintetek?"
Csatolmányok
grill.jpg
grill.jpg (33.87 KiB) Megtekintve 1100 alkalommal
Üdv: horaciopepi

Ha azt hiszed, hogy a jó Istenek nincs humorérzéke.
Hát tervezz előre, majd meglátod.

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2011. február 24., csütörtök 20:18

Egyet is értek veletek meg nem is.
Annamari meg::) !
Az, hogy ti otthon magatoknak sütitek a kenyeret és a fűtés "melléktermékeként" még csuhébaba is készíthető az nagyon dícsérendő dolog. És igen a családoknál kezdődik az a bizonyos hagyományőrzés. A ti gyerekeitek már megvannak fertőzve ez tuti. Már az ő gyerekük is fog a régi dolgokról hallani.
Bizony ez a sok amerikai meg más nemzetektől átvett szokás meg ünnep nem használ a mi népi szokásaink megőrzésének. Nem kell nekünk "béééézbóóól" amikor nekünk is van hasonló. Mégpedig a "bigézés". Mi nagyon sokat játszottunk annak idején a reptéren meg réteken és legalább annyira élveztük mint az amcsik a sajátjukat. Csakhogy erről nem beszélünk eleget és nem tudjuk ezeket a dolgokat elég sokan.

Lacaúr egy kicsit vitatkoznék veled abban, hogy nem kelle a hagyományőrzéshez pénz. Bizony ha egyszerre tönn embernek vagy ember csoportnak akarod megmutatni értékeinket akkor sajnos elengedhetetlen, hogy legyen pénz a háttérben. Saját zsebből nagy dolgokat folyamatosan képtelenség finanszírozni. Azért némi fény látszik az alagút végén. A Köztársasági Elnök felesége Makray Katalin elkötelezett a hagyományőrzés, népi mesterségek támogatása terén. Talán, talán változik valamicskét a dolog megitélése, Már az nagy eredmény lenne, ha nem korlátoznának annyi mindent ebben a körben, ha már támogatni effektíve nem áll módjukban.
Szóval ez egy elég összetett kérdés, de az a szerencse, hogy vagyunk itt jópáran akik tenni akarnak valamit ezügyben ha még csak a saját mikrokörnyezetükben is. Ez nagyon fontos! Így azért egyben örülök is, hogy hasonlóan gondolkodó emberek vagyunk itt sokan.
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja

antal.koczka
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: antal.koczka » 2011. február 24., csütörtök 20:21

horaciopepi írta:Sziasztok
Tudom hogy nem ide való :oops:
de minden képen szeretem volna megosztani veletek :idea:
na persze még kérdezem is
"szerintetek?"
Mi ez?
Az amire gondolok?
Felhajtható fali grillsütő?
Nagyon ötletes!
Hol vetted?

horaciopepi

Hozzászólás Szerző: horaciopepi » 2011. február 24., csütörtök 20:54

Tu-ja meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
most olvastam vissza egy kicsit az oldalt :oops:
Rossz helyre roszkor érkeztem
na mid egy bocsi
Igen Antal ez az
nem az enyém neten találtam
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára horaciopepi 2011. február 25., péntek 10:46-kor.

szabojudit
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: szabojudit » 2011. február 24., csütörtök 21:15

Sziasztok !

Köszönöm , hogy segítenétek a hiányzó üres üvegek előállításában szívesen látunk mindenkit
ha arra jár. A kemence ha minden a terveink szerint történik Cserkeszőlőn fog épülni még csak
az alap kész , de reméljük hamarosan jön a jó idő és lehet folytatni az építést.

Üdv. Judit

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 25., péntek 11:01

A kérdést szándékosan mindenféle szmájli nélkül tettem fel. Úgy kérdeztem,hogy a választ én sem tudom. Aki kérdez néha azért kérdez,mert nem tudja a választ és nem azért,hogy indulatokat keltsen. Sajnos nem tudom,hogy hagyomány őrzéshez kell e a pénz. AZ biztos,hogy ha van,akkor könnyebb. Az is biztos,hogy ha a mindennapi megélhetés gondjai nyomasztják az embereket,akkor nem a hagyományőrzés lesz az első . Nem bántam meg a kérdést,mert lásd rengeteg gondolat vált így szabaddá, íródott le. Amit kimondasz az már fele annyira nem nyomja a lelkedet,mint amit magadban tartasz. Annak a következménye,hogy elfogy a pénz, az olaj ,a nejlon tasakos szalámi, a kinai cipő sem fog ideérni mert a konténres hajók is olajjal mennek,annak csak egy következménye lehet. Vissza fog térni a hagyomány. Lesz cipőjavító, szabó, gyógyfüves, piócás, a kerékjavító bognár stb. Ebből mi fog bekövetkezni előbb mi nem,csak idő kérdése . Ha nem lesz pénzünk kilóméterekre moziba járni és nem jön sztár dj. a városba,majd lesznek táncházak és ha nem lesz áram akkor szólnak az akusztikus hangszerek. Lehet túl sarkosan fogalmaztam,de én úgy gondolom,hogy a nélkülözés fog minket visszavezetni a hagyományainkhoz,mert ami most van az mind mesterséges és a végtelenségig fentarthatatlan. Az átmenet,vagyis a jelenlegi szint megtartása,az fog nekünk a legtöbb
energiánkba kerülni a hagyományőrzés és a megélhetés terén is. Hacsak nem találnak valami csoda energia forrást,ami új lehetőséget ad a szénhidrogénekre alapuló társadalmunknak ,azt javaslom,hogy a rongyos batyut ne dobjátok ki.
Szóval a kérdés az kérdés volt . Minden elismerésem a tiétek akik tesztek valamit az ügy érdekében. meg::)

horaciopepiné Timi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: horaciopepiné Timi » 2011. február 25., péntek 12:17

Kedves Tu-Ja !
Ismeretlenül is, bár a bejegyzéseidet olvasva olyan mintha ismernélek minden elismerésem a Tiétek. Igazán nagy feladat ez amit nem könnyű megoldani és csak az igazán elhivatottak képesek megtenni. Nekünk kedvesemmel 3 lányunk van és igyekszünk minden lehetőséget megragadni, hogy a hagyományőrzést megtanítsuk, megmutasuk nekik, remélve, hogy ezt majd ők is továbbadják. :)

Tengelic !
Csak egyetérteni tudok a leírtakkal. meg::) meg::) meg::) meg::)

Üdv.
horációpepiné Timi

"A múltból érdemes elhozni a parazsat, a hamut pedig ott kell hagyni...''

m.chriss
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: m.chriss » 2011. február 25., péntek 14:26

Kedves Kemencés Társak!

Mélységesen egyetértek veletek. Ez mifelénk is így van. Figgyet hánynak a hagyományokra.
Ne vegyétek tolakodásnak vagy kötekedésnek, de halgassunk elmes társunkra és nyissunk ennek a témaának egy új topikot. Már majdnem 3. oldalon keresztül megy a mélyen szántó beszélgetés a Hagyományokról. És ez az Építési tanács című topik. Csakis az újonnan érkezők számara, hogy itt csak az építéssel kapcsolatos információkat olvasgassák. Én is átéltem ezt mikor elkezdtem olvasni. Elmélyültem az építési tanácsokban és hopp 3-4 oldalon keresztül olyat olvasok ami nem az építésről szól.

Ez komolyan nem tolakodás vagy okoskodás. Ez egy ötlet.

KBÜ.: Krisztián

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 25., péntek 14:44

Nyissunk!
Valaki vállalja fel, és mehet a topik. Mondjuk akinek még nincs nyitott topikja, esetleg az ötletadó :)

Más téma:
Viszont nem ártana egy nagytakarítás topik ügyben,mert van olyan amiből mindjárt ugyanazon cím alatt kettő is van. Pl-ul az építési tanácsból kettő van és azután van olyan,hogy kemence építés. ,majd külön búbos kemence,meg kemence építő ,majd külön,hogy tűztér építés stb,stb. Szerintem ez mind mind egy téma. Jó,hogy nincs külső meg belső ajtós topik :lol: Ezt a takarítást majd a gazduramnak kellene megtennie :) VAgy a topikot lezárni,úgy,hogy a benne lévő adathalmaz azért ne vesszen el.

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2011. február 25., péntek 15:31

m.chriss írta:Ez komolyan nem tolakodás vagy okoskodás. Ez egy ötlet.
És nem is alaptalan! meg::) Elmes Mesteren a világ szeme! :k
KBÜ: tolaci

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2011. február 25., péntek 17:54

Pepi!

Nagyon ötletes ez a falra szerelt felhajtható grill.
megkerestem a neten és a katalógus ezen oldalát feltöltöttem a datára:
http://data.hu/get/3550786/fali_grill.jpg

érdemes a cég további termékeit ( főként kandallók ) megnézni amik nagyrészt acélból vannak
http://www.focus-creation.com/FluidBook ... cument.pdf

a linkek nem aktívak, ( nemtom miért?? ) , másold be a böngésződ címsorába!
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

Daró
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Daró » 2011. február 25., péntek 20:08

Tisztelettel üdvözlöm a kemencés Hölgyeket és Urakat! :? Hosszú vajúdás után szántam rá magam,hogy"tétlen" szemlélő vagy olvasgatóból aktív ápolttá váljak :D Talán sikerült az utóbbi hetek vitáját nézve a legcarabb időpontot kiválasztanom :oops: Én mégis úgy gondolom,bár soha semmilyen oldalon még nem levelezgettem,hogy IDE szeretnék tartozni :? Mert én még mindíg úgy gondolom .hogy ilyen önzetlen,segítőkész és összetartó csapatot soha, sehol/főleg a mai világban/ még nem találtam :!: :!: :!: Talán vagyunk egy páran, akik a tavaszt várva független minden civakodástól, csak a segítségeteket várjuk,s szeretnénk ha újra a kemenceépítés kedves, néha vicces tanácsaival látnátok el minket :!: :!: :!: :!: Ha senkit nem sértek meg, talán kérdezni is fogok....... Addig is a név KÖTELEZ...... Hali Atti
" ugyan mi bajunk lehet....?"

betonos
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: betonos » 2011. február 25., péntek 20:15

Daro

Biztos lehetsz hogy jo elme osztályra kerültél.Szerintem a felgyülemlet vitát az elhuzodo hosszu téli napok okozzák.Ez olyan elvonási tünet.De legalább a felesleges gőz eltávozott.Majd a jobb idő meghozza a békességet. meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
K.B.Ü. BETONOS

TOROK NE MARADJON SZÁRAZON, HAS ÜRESEN

karádpisti

Hozzászólás Szerző: karádpisti » 2011. február 25., péntek 21:02

Daro!
Tényleg jó helyen jársz! A tél,már pedig ilyen! De jön a jó idő és épülnek a kemencék! Isten hozott a Zárt Osztályon! meg::) meg::) meg::)
Betonos Ápolttárs pedig nagyon jól kezeli a dolgot! meg::)
Üdvözlettel,karádpisti!

"Az ember döntésén múlik,hogy beteljesíti-e sorsát,ami által valóban ember lehet,vagy pedig a létezés misztériuma köré szőtt teóriáknak él."

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. február 25., péntek 21:15

:hej Daró :hej
Halihó !

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2011. február 25., péntek 22:02

Üdv a kórteremben Daró!
Azért a kemencéd terveiről is elárulhatnál néhány dolgot. :k
KBÜ: tolaci

horaciopepi

Hozzászólás Szerző: horaciopepi » 2011. február 26., szombat 11:02

Daro :hej

Daró
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Daró » 2011. február 26., szombat 12:18

Nagyon köszönöm a szives fogadtatást :bol
Pillanatnyilag a képfeltöltéssel bíbelődök :? nem tudom kellő méretűre csökkenteni a búrám,hogy beférjen az avataromba :oops: :oops: :oops: de valahol olvastam róla és úgy is rájövök.
A kemenceterveim már régóta elkészültek,(bár folyamatos átalakítás alatt vannak) csak a tavalyi árvíz nagyon odabacott :cry: :cry: november végén tudtunk csak rendesen visszaköltözni a házunkba....Így egy évet csúszott a kivitelezés :(
Nos egy bakonyi dongás mozdonykát szeretnék egy tárcsázós bográcsozós kombinációval a kéménybe némi füstárú készítővel :) :) Olyan Varpixos, Robrtos kombinációt egy kicsit saját szájízre hangolva :P (de egy akkorát mint egy 424-es :x :x :x )
És itt talán megkockáztatom az első kérdést: tudom az örök téma lesz de mint tudjuk mindenki abbol épít amije van, vagy amit szerezni tud :oops: :oops: és én eképesztő jó áron jutottam samott téglához.Méghozzá 25 magas 19 széles ékelt boltív téglához, úgy hogy ebből lesz a donga.nos a kérdés, ezt is rakhatom e agyagba :?: vagy samott por vízüveg esetleg höálló habarcs kő hozzá? bár ezeket nem nagyon szeretném. Köszi . Hali :!:
" ugyan mi bajunk lehet....?"

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 26., szombat 12:29

Üdvözöllek köreinkben Daró!
Kérdésedre megfeleljek,a véleményem szerint rakhatod agyagba a samot donga téglákat.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. február 26., szombat 16:15

pityere írta:Adjon Isten!

Mindenkit nagy tisztelettel köszöntök a fórumon.
Ezt Cibatapapa egy gondolatára csaptam a tervhez, ugyanis Ő mondta, hogy az óriási kemencék sok esetben nincsenek kihasználva.Én azért csinálnék egy nagyot is, de ha kisebb a társaság, egy Oszi méretű tökéletesen elég.Rögtön egy kérdés és egy kérés.
Mivel a kisebb kemence hátsókéményes lesz, ezen hogyan tudok tűzkaput előállítani?
A második egy nagy kérés Cibatatához.
Szeretném a két kemit Oszi és Dezső-re keresztelni a kiváló csendőrtisztek,Ormándy és Zentay után.
Egyelőre ennyit,remélem Cibatata megkönyörül rajtam!

(Lehet változtatok a nevemen Don Pityerére, mert a térkép kihelyezett valahova Spanyolhonba)
Don pityere! meg::) meg::) meg::) Isten hozott a kórteremben! neked nyitunk egy új kórtermet mert ha jól értem két kemencét szeretnél eccere. Engem is foglalkoztat egy Oszinál kissebb, hordozható pizza és tökipompos, pogácsa vánnyasztó kemence. Oszi és Dező kemencenevekre az engedélyt ezennel megadom. A Dezsőt csak azért nem ajánlom,mert sokakban rossz érzéseket keltene :!: :lol: :lol: (A tűzkaput és a többit majd mőgbeszéljük!)
K.B.Ü. cibatapapa

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. február 26., szombat 16:40

Daró írta:Tisztelettel üdvözlöm a kemencés Hölgyeket és Urakat! :? Hosszú vajúdás után szántam rá magam,hogy"tétlen" szemlélő vagy olvasgatóból aktív ápolttá váljak :D Talán sikerült az utóbbi hetek vitáját nézve a legcarabb időpontot kiválasztanom :oops: Én mégis úgy gondolom,bár soha semmilyen oldalon még nem levelezgettem,hogy IDE szeretnék tartozni :? Mert én még mindíg úgy gondolom .hogy ilyen önzetlen,segítőkész és összetartó csapatot soha, sehol/főleg a mai világban/ még nem találtam :!: :!: :!: Talán vagyunk egy páran, akik a tavaszt várva független minden civakodástól, csak a segítségeteket várjuk,s szeretnénk ha újra a kemenceépítés kedves, néha vicces tanácsaival látnátok el minket :!: :!: :!: :!: Ha senkit nem sértek meg, talán kérdezni is fogok....... Addig is a név KÖTELEZ...... Hali Atti
Kedves Daró! meg::) meg::) Isten hozott a kórteremben :!:

Szerintem kijózanító lehetne mindenkinek amiket mint új belépő itt nekünk leírtál. Kösz, hogy a civakodás ellenére így bízol bennünk. Remélem igazad lesz, én köszönöm a bizalmad, ami azt tükrözi nem a civakodásról szólt és szól ez a fórum. Én várom a kérdéseidet, és megpróbálok nem normálisan :mrgreen: (viccesen) :lol: vállaszolni ezekre, ahogy eddig :!: szoktam.
K.B.Ü. cibatapapa

duzsimi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: duzsimi » 2011. február 26., szombat 17:56

cibatapapa írta:
pityere írta:Adjon Isten!

Mindenkit nagy tisztelettel köszöntök a fórumon.
Ezt Cibatapapa egy gondolatára csaptam a tervhez, ugyanis Ő mondta, hogy az óriási kemencék sok esetben nincsenek kihasználva.Én azért csinálnék egy nagyot is, de ha kisebb a társaság, egy Oszi méretű tökéletesen elég.Rögtön egy kérdés és egy kérés.
Mivel a kisebb kemence hátsókéményes lesz, ezen hogyan tudok tűzkaput előállítani?
A második egy nagy kérés Cibatatához.
Szeretném a két kemit Oszi és Dezső-re keresztelni a kiváló csendőrtisztek,Ormándy és Zentay után.
Egyelőre ennyit,remélem Cibatata megkönyörül rajtam!

(Lehet változtatok a nevemen Don Pityerére, mert a térkép kihelyezett valahova Spanyolhonba)
Don pityere! meg::) meg::) meg::) Isten hozott a kórteremben! neked nyitunk egy új kórtermet mert ha jól értem két kemencét szeretnél eccere. Engem is foglalkoztat egy Oszinál kissebb, hordozható pizza és tökipompos, pogácsa vánnyasztó kemence. Oszi és Dező kemencenevekre az engedélyt ezennel megadom. A Dezsőt csak azért nem ajánlom,mert sokakban rossz érzéseket keltene :!: :lol: :lol: (A tűzkaput és a többit majd mőgbeszéljük!)
Fater :!:
De ez még titok :!:
Csatolmányok
Mobil.jpg
Mobil.jpg (37.86 KiB) Megtekintve 886 alkalommal

pityere
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: pityere » 2011. február 26., szombat 19:40

Don Ciba!
Az engedélyt a névhasználatra, ezúton is nagy hálával fogadom!
Mint keresztapa a Don Ciba de la Tryta megszólítás illeti meg ezután.
Egyébiránt az Ön hozzászólásait, videóit kedvelem leginkább a fórumon,pl a Tengeliccel folytatott levelezése, már már P. Howartot is maga mögé utasíthatja.
Ma egyébként egy újabb kemencés találkozás történt egy kemence nélkülivel.
Tepertő kollegával találkoztam, aki megmutatta nekem Hófehért, az öntöttvas kádból készült kemencét.
Le a kalappal előtte! Rendkívül kalandos úton, sok viszontagság után, érkeztem el hozzá.
Körülbelül 800 méterre lakik tőlünk.
"Szegények azok, akik nem érnek rá örvendeni a napfénynek, a víznek, a levegőnek, a virágoknak, a jó ételnek."
szentegyedi és czegei gróf Wass Albert

horaciopepi

Hozzászólás Szerző: horaciopepi » 2011. február 26., szombat 20:02

Körülbelül 800 méterre lakik tőlünk.[/quote]
fal:)
meg::)

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. február 26., szombat 22:26

pityere írta:Don Ciba!
Az engedélyt a névhasználatra, ezúton is nagy hálával fogadom!
Mint keresztapa a Don Ciba de la Tryta megszólítás illeti meg ezután.
Egyébiránt az Ön hozzászólásait, videóit kedvelem leginkább a fórumon,pl a Tengeliccel folytatott levelezése, már már P. Howartot is maga mögé utasíthatja.
Ma egyébként egy újabb kemencés találkozás történt egy kemence nélkülivel.
Tepertő kollegával találkoztam, aki megmutatta nekem Hófehért, az öntöttvas kádból készült kemencét.
Le a kalappal előtte! Rendkívül kalandos úton, sok viszontagság után, érkeztem el hozzá.
Körülbelül 800 méterre lakik tőlünk.
Pityer! Őrülök, hogy egymásra találtatok, de ha mégegyszer le Önözöl fal:) fal:) fal:) a Tepivel kűdök neked olyan maflást, hogy kikeresztelkedel :!: :D ha már ott laktok egy rakáson :!: :lol: Ja és ha kifejtenéd bővebben ezt a de la Trytyát :!: :mrgreen: Én még csak a Trottyig jutottam el a szótárban :idea:
K.B.Ü. cibatapapa

pityere
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: pityere » 2011. február 26., szombat 22:43

Don Ciba!
Köszönettel fogadom a tegezés engedélyezését!
Annál is inkább, mert nem nagyon mennék bele egy testi inzultusba Tepertő úrral.
Jómagam ugyan mintegy 90 kilóval rendelkezem élősúlyban, de a kencés illető nem egy súlycsoportban van szerénységemmel!
El nem ítélhető módon kimondhatatlan nicknevedet én mindig csak cibata-tatának kerekítettem ki, így keletkezett a három ta, azaz Tryta. Bocsánat, ezúton is!
A trottyról meg csak annyit, hogy ilyen idős koromra, szeretnék én is ilyen jósvádályú úr lenni!

És ezt totál komolyan gondolom!!!!!
"Szegények azok, akik nem érnek rá örvendeni a napfénynek, a víznek, a levegőnek, a virágoknak, a jó ételnek."
szentegyedi és czegei gróf Wass Albert

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. február 26., szombat 23:26

Annál is inkább, mert nem nagyon mennék bele egy testi inzultusba Tepertő úrral.
Jómagam ugyan mintegy 90 kilóval rendelkezem élősúlyban, de a kencés illető nem egy súlycsoportban van szerénységemmel!
El nem ítélhető módon kimondhatatlan nicknevedet én mindig csak cibata-tatának kerekítettem ki, így keletkezett a három ta, azaz Tryta. Bocsánat, ezúton is!
A trottyról meg csak annyit, hogy ilyen idős koromra, szeretnék én is ilyen jósvádályú úr lenni!

Pityere meg::) meg::) meg::) Hamar megértettük egymást. Mindíg tanul az ember fija. A három ta=tryta komolyan elérzékenyültem, Mindíg meghatódom, ha valaki lököttebb mint én! fal:) ugye nem haragszol! Mégegyszer üdv a csapatban! Ja és azt kívánom minden kemencésnek, hogy minnél nagyobb trotty-svádályú úr legyen, és tegye tönkre a NYUFIG-ot.
Üdv Cibata :bo
K.B.Ü. cibatapapa

elmes

Trita

Hozzászólás Szerző: elmes » 2011. február 27., vasárnap 0:14

cibatapapa írta:

Pityere meg::) meg::) meg::) Hamar megértettük egymást. Mindíg tanul az ember fija. A három ta=tryta komolyan elérzékenyültem, Mindíg meghatódom, ha valaki lököttebb mint én! fal:) ugye nem haragszol! Mégegyszer üdv a csapatban! Ja és azt kívánom minden kemencésnek, hogy minnél nagyobb trotty-svádályú úr legyen, és tegye tönkre a NYUFIG-ot.
Üdv Cibata :bo
Drágaszágaim,
Nem pontos ivel kellene írni a három ta szinonimját? :roll: Mert szlovákul a hármat úgy írják, hogy tri :P :lol:

Máskülömben üdvözlégy ebben a "lökött" de nagyon szuper társaságban ;) 8-)

KBÜ elmes

Sza-Zo

Hozzászólás Szerző: Sza-Zo » 2011. február 27., vasárnap 0:25

Pityere!Te akkor jó messze laksz Tepitől!!! :lol: :lol: :lol: :k :k :k

Válasz küldése