Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
jani
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: jani » 2011. május 31., kedd 21:06

Nem kell abba a kemibe a vas,legalábbis nem oda :!: Legfeljebb csak öntöttvas fazék vagy lábas! Én nem raktam sehová sem vasat,mégis áll mint a cövek!Nem roskad az össze,nyugodtan mehet rá a szűkítés és a kémény.
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. május 31., kedd 22:03

Ha nem tennék vasat a súly miatt a félboltív kinyomna az alsó két falat . :lol: fal:) :lol: :evil:
Ne viccelj !A Római építészet emlékei pár éve állnak ha minden igaz ! :shock:
Fémet nem használtak soha ! :o
Ne bonyolítsad a dolgod !
Halihó !
A kemence az élet sója!: http://lacaur.xfree.hu

pici
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: pici » 2011. június 1., szerda 7:02

Tisztelt Mesterek,

Az lenne a kérdésem, hogy a tűztér alatti üvegréteg lehet vastagabb mint a donga vastagsága?

pici
AKI UGRÁL BÜSZKE MAGYAR HEJ HEJ
Képek az építésről:http://kemence.borgond.fotoalbum.hu/galleryview

geriszonn
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: geriszonn » 2011. június 1., szerda 8:57

Sziasztok !!!

Legnagyobb örömömre megszületett a mi kis kemencénk :hej !Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek aki csak hozzászólt ehhez a fórumhoz :ty :ty :ty .
Csak a TI intelmeitek alapján építettem abszolút analfabéta ként.Van még mit csinosítani rajta : fugázás ,kéménytető,tető ,ajtó de csak szépen sorjában :D
Három hetes szárítás után a tegnapi "túl jól sikerült" :lol: és úgy megijedtem hogy gyorsan egy kis pipihusi utána pedig egy kis pogácsa beszaladt a kemi szályán :)))
Nagyon finom lett minden de sajnos fényképet nem sikerült csinálnom mert elkapott a vihar :cry:
Csatolok pár képet/ha sikerül/

Mégegyszer köszi mindenkinek meg::) meg::) :ty
Csatolmányok
IMG_0039.jpg
IMG_0039.jpg (44.83 KiB) Megtekintve 1748 alkalommal
IMG_0034.jpg
IMG_0034.jpg (45.98 KiB) Megtekintve 1748 alkalommal
IMG_0032.jpg
IMG_0032.jpg (38.73 KiB) Megtekintve 1748 alkalommal

geriszonn
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: geriszonn » 2011. június 1., szerda 8:58

Még egy pár kép :D
Csatolmányok
IMG_0043.jpg
IMG_0043.jpg (41.55 KiB) Megtekintve 1749 alkalommal
IMG_0042.jpg
IMG_0042.jpg (49.83 KiB) Megtekintve 1749 alkalommal
IMG_0040.jpg
IMG_0040.jpg (44.28 KiB) Megtekintve 1749 alkalommal

geriszonn
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: geriszonn » 2011. június 1., szerda 9:00

És az utolsó !

Nem a legszebb de nekünk Ő a leglegleg" :lol:
Csatolmányok
IMG_0044.jpg
IMG_0044.jpg (45.71 KiB) Megtekintve 1750 alkalommal

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2011. június 1., szerda 9:16

Szerintem mindenkinek a sajátja a legszebb és a legkedvesebb. :bo
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

Janibá
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Janibá » 2011. június 1., szerda 9:54

tibcsi48 írta:Szevasztok.

Régebbi hozzászólásokban olvastam,hogy van valamilyen anyag amivel le kell kenni a kemi falát,és nem tapad meg rajta semijen zsíros szennyeződés sem.Csak le kell törölni és tiszta. Annak idején fel is jegyeztem én ezt,de sajna sehol nem találom.Ha tudja valaki és leírná örök hála.
előre is köszi fal:)
Szeva tibcsi48!

Én ezeket mentettem el:
"Kőbalzsam a titok nyitja!
Ezzel kezeltem a putnoki tégla felületét és a bográcsozó-szalonnasütő műkövét is. Folyt már rá szalonnazsír, pörkölt szaft stb. egy gyenge törlés és nyoma sincs a zsírnak, nem ivódik bele a műkőbe, egy fátyolréteget képez rajta.
http://www.kemikalrt.hu/dok/kemikal_255.pdf

A kérdés az volt hogy mi van a téglán. Először is Stopsó 1:3-ban higitva desztillált vízzel, hogy ne jöjjön ki a salétrom.
Aztán knauf kőápoló viasz ettől ilyen a színe, de sajnos ezen is át jön az a fránya salétrom, úgyhogy előtte le kezelem a stopsóval kétszer így már ok!"
"Enni és enni hagyni!"
K.B.Ü. Janibá

Annamari
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Annamari » 2011. június 1., szerda 11:14

Geriszonn!

Gratulálok az új családtaghoz, használjátok egészséggel, süljön benne jó sok finomság :k

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. június 1., szerda 15:45

geriszonn
Lehet még rajta cicomázni,de funkcionalitásban verhetetlen. meg::) Később ráérsz díszíteni,de addig is ellát jóféle koszttal :)

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2011. június 1., szerda 16:49

A szépítgetéshez is nagyobb kedve van az embernek, ha már közben eszeget is kicsikét. :k

Sok finomságot süssetek benne! :bo :bo

Irány a kajás topic!
KBÜ: tolaci

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. június 1., szerda 18:07

Geriszonn! meg::) meg::) meg::)
Legyen veled kisbencés Jó Istenünk és minden finomság amit majd meg tud és fog sütni a kemencéd. Használjátok a magatok és mindnyájunk örömére ezt kívánom!

Gyerekek it Zuglóban olyan trópusi zápor van jelenleg, Észak felől gyött, ha nem olvad szét ettől Oszi dobok a Szent Antalnak egy huszast. (Én h ü l e meg locsulni akartam fal:) fal:) fal:) ) (Az is lehet, hogy ketőtt, mert it csapkod a ménkü a közelben,minden riasztó vernyog fal:) )

Janibá a stoppsó az nem egy TV műsor, :mrgreen: :lol: :))) Bocsi meg::)
K.B.Ü. cibatapapa

betonos
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: betonos » 2011. június 1., szerda 19:11

Gerisszon

Én ilyenkor aszt szoktam mondani ,hogy nem szép de az enyém.Külőnben gratula hozzá. :k :k :k
K.B.Ü. BETONOS

TOROK NE MARADJON SZÁRAZON, HAS ÜRESEN

Szlaci
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Szlaci » 2011. június 1., szerda 19:26

Üdv kemencések!
Geriszonn én is szeretnék gratulálni nagy vállalás meg csinálni egy ilyen nagy művet főleg, hogy nincs hozzá képzettsége az embernek. Olyan sok dolgot kell menet közben megoldani és lehetőleg a jó utat megtalálni, hogy mióta belevágtam az építgetésbe teljesen más szemmel nézem az építményeket. Sok örömet és finom ennivalókat kívánok az új családtaggal. :lol:

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2011. június 2., csütörtök 5:00

Sziasztok!
Irigykedve nézem a földből egyre jobban kinövő kemiket, hisz
én még csak a terveknél tartok no meg az alapanyag beszerz-
ésnél ami viszont jól sikerült a hétvégén. Összedőlt egy kis vályog
házacska aminek a gangja tégla volt amit elbonthattam és
elhozhattam 650 kisméretű 300 nagy. Gondolom ez már jó
tárgyalási alap kemenceépítéshez. A tetőt is elhozhattam,
igaz azért egy dísz kerekes kutat kell összefabrikálnom a
többi megy a kemi fölé a korhadt leeső részek a belsejébe.
Szomszédos kertbe vetettünk kukoricát, hogy a fűtőanyag
is szaporodjon.További szép hetet mindenkinek!
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2011. június 2., csütörtök 5:15

Geriszonn, gratulálok a műtárgyhoz és tudd Te is azok közé
tartozol akiket még jelenleg irigykedve figyellek de bízom benne
ez nem tart sokáig. Jó egészséget és sok-sok jó kaját belőle!
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

tibcsi48
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: tibcsi48 » 2011. június 2., csütörtök 7:39

Janibá írta:
tibcsi48 írta:Szevasztok.

Régebbi hozzászólásokban olvastam,hogy van valamilyen anyag amivel le kell kenni a kemi falát,és nem tapad meg rajta semijen zsíros szennyeződés sem.Csak le kell törölni és tiszta. Annak idején fel is jegyeztem én ezt,de sajna sehol nem találom.Ha tudja valaki és leírná örök hála.
előre is köszi fal:)
Szeva tibcsi48!

Én ezeket mentettem el:
"Kőbalzsam a titok nyitja!
Ezzel kezeltem a putnoki tégla felületét és a bográcsozó-szalonnasütő műkövét is. Folyt már rá szalonnazsír, pörkölt szaft stb. egy gyenge törlés és nyoma sincs a zsírnak, nem ivódik bele a műkőbe, egy fátyolréteget képez rajta.
http://www.kemikalrt.hu/dok/kemikal_255.pdf

A kérdés az volt hogy mi van a téglán. Először is Stopsó 1:3-ban higitva desztillált vízzel, hogy ne jöjjön ki a salétrom.
Aztán knauf kőápoló viasz ettől ilyen a színe, de sajnos ezen is át jön az a fránya salétrom, úgyhogy előtte le kezelem a stopsóval kétszer így már ok!"

Szia Janibá!
Köszönöm a gyors segítséget.Már meg iskerestem az üzletet,amejik a legközelebb van hozzánk.
:ty
Üdv.tibcsi48

pici
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: pici » 2011. június 2., csütörtök 8:21

Szia Mindenki,

Szóltam az ismerősöknek a múltkor, hogy kéne a kemence aljába üveg hozzanak. meg::) Hát hoztak végül is én kértem, 40 cm lett összetörve és még a szemem sem vertem ki. Erre jön majd a 3cm samottlap és ha az idő engedi vasárnap rakjuk a boltívet na az nagy kaland lesz. Kicsit tartok tőle, de egy út van előre :hej

pici
Csatolmányok
helyén.jpg
helyén.jpg (57.53 KiB) Megtekintve 1670 alkalommal
technika.jpg
technika.jpg (44.93 KiB) Megtekintve 1670 alkalommal
üveg.jpg
üveg.jpg (56.45 KiB) Megtekintve 1670 alkalommal
AKI UGRÁL BÜSZKE MAGYAR HEJ HEJ
Képek az építésről:http://kemence.borgond.fotoalbum.hu/galleryview

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2011. június 2., csütörtök 9:21

Szia Pici !
Fog az menni !
Fotózásra ne sajnáld az időt !
:bo :bo :bo
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

gyu
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: gyu » 2011. június 2., csütörtök 20:57

Sziasztok!
Végre rászántam magam, hogy én is aktív(?) TAG LEGYEK. Jó pár évvel ezelőtt vagy a hagyományápolás, vagy az Isteni sugallat miatt takaréktűzhelyet építettem egy kerti filagória alá. Megjegyzem, hogy az is építési hulladék eltüntetése miatt készült. Saját kézzel, csak az ácsmunka volt másé...
Azóta már a harmadik átépítés után kemence, füstölő is van hozzá. Tudományosság ide, internet oda, őseink is a fellelhető anyagokból építkeztek. Látva a rengeteg jobbnál jobb! tanácsot, az fogalmazódik meg bennem, hogy nekünk sem az örökkévalóságot kell megcéloznunk. Az elkövetett hibáink, vagy anyagaink öregedése után unokáink tettrekészsége fogja emlékünket és-kemencénket!- helyreállítani.Tehát: vas, agyag, homok, üveg, víz, tégla, cserép, fa.
Isten őrizz, hogy kőbevésettnek tűnjön ami felböffent bennem, de a dolgok néha egyszerűbbek annál, aminek látszanak.Legalábbis így utólag ...
Bátorság, üdv.: Gyu

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2011. június 3., péntek 6:49

Szia Gyu!

Asszem egyetérthetünk Veled! Üdvözöllek itt a fórumon!
Egy két képet feldobnál? Mi itten nagyon kíváncsi emberek vagyunk ám... :)

Üdv: Gábor
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. június 3., péntek 7:34

gyu! Üdvözöllek a megszállottak között :bo . MAximálisan egyetértek a gondolataiddal :k ,de az ember a tökéletességre törekszik ,az álmaiban ükonáit látja a saját kemencéje mellett sütkérezni,ezért az alaposság ez ügyben. A másik az,hogy az ember tökéletlen, amit létrehoz szintén annak kell lennie és itt lép életbe az általad leírtak érvényessége :) meg::) . Most képzeljétek el mi lenne,ha itt állna nekünk őseink minden kemencéje. MIt építenénk és hová? :D Szóval tök jó ,hogy leomlottak :) Én már azt várom mikor lesz a piramis ujra divat ;) :) Talán egy kicsit jobban menne a cégnek :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tengelic 2011. június 3., péntek 16:47-kor.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. június 3., péntek 8:26

Szia gyu ápolt! :o meg::)
Isten hozott a beszélős kórteremben :mrgreen:
Nagy igazságokat mondtál az imént hosszú halgatásod után, :ty :ty :ty
Kiszámoltam 917 napig hallgattál, mivel nem te vagy egyedűl így itt a fórumon, áruld már el légyszives a titkot, hogy miért :?: Persze csak nekünk ápolt kortársaknak. Biz Isten az ápolóknak a dokiknak nem áruljuk majd el. :ty :ty :ty

Ne haragudj, de nekem a Néma Levente jutott erről az eszembe :)))

K.B.Ü. cibatapapa

Marek
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Marek » 2011. június 3., péntek 21:20

Asszem a válaszra még várhatunk 2014januárig... :al

gyu
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: gyu » 2011. június 5., vasárnap 21:25

Sziasztok!
Örülök, hogy sok dologban egyetértünk.Végül is egy tüzet fújunk...Nem vagyok rendszeres és szorgalmas internetező, de a kérés alapján néhány képet -nem biztos, hogy kronológiai sorrendben- megpróbálok felrakni.
A téli kép szerinti a jelenlegi állapot, az előző az, amin oldalajtós volt a kemence. Volt egy elzáró súber a kéményhez, de néha a tűzhely is nehezen égett, ha az alacsony kéménybe belefújt az északi szél.
A jelenlegi mozdony kéményét egy takarmányszárítóból egy vadászcimborámtól kaptam. A vizslám és a nagylilik csak bizonyíték. Annak viszont szerintem sokan örülnénk, ha a vadászatot, mint sportot, hagyományt, szenvedélyt segítené a környezet a helyére kerülni. Hiszen mi vadászok is zöldek voltunk, vagyunk, leszünk. Már csak gyarló emberi mivoltunk miatt is. Nektek nem kell külön magyaráznom mi a különbség egy zacskós csodából vagy a fácánból készült húsleves között.
Ne haragudjatok, ha nem vagyok naprakész! Addig is: jó egészséget és jó étvágyat!
Üdv.: Gyu

https://picasaweb.google.com/1088276666 ... 8eGQu7q_IA#

sharpe
Regisztrált tag

Kültéri sparhelt építése

Hozzászólás Szerző: sharpe » 2011. június 7., kedd 9:46

Kedves kemence barátok!!!

Kérlek benneteket aki tud segítsen,tervrajzzal és képekkel,hogyan kell lépésről-lépésre kültéri sparheltet építeni téglából.Köszönöm.

gyu
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: gyu » 2011. június 7., kedd 20:11

Üdv, Sharpe!
Legelőször az öntvénylapot(platnit) kerítsd meg valahonnan! Ehhez készíts egy profilos keretet pl.:szögvasból úgy, hogy az ajtót is tartalmazza. Ezek után bizonyos méretek adottak, amelyekkel már ki tudod sakkozni az elhelyezést, Ha sütőt is akarsz, akkor -nem archaikus-, de gyors és célszerű egy leamortizált gáztűzhely sütőjét beépíteni úgy, hogy a füst alatta menjen el.
A nem kellő lyukakat egyszerűen tapaszd be agyaggal. esetleg borítsd régi tetőcseréppel. Így téglával körbeépítve egy viszonylag nagy hőkapacitású sütőd lesz, ami kissé nehezebben melegszik -pontosabban melexik- .de cserében nem éget.
Mellékesen a legjobb tanácsokat te fogod adni magadnak! Ha tudod használni, van néhány képem, ami az előző hozzászólásom végén levő linken elérhető.Még annyi,hogy a romos állapotú tűzhely sütője volt az igazi, a jelenlegit lehet olyanná fogom alakítani. Bár a kemence jól elvégzi a sütő dolgát, bár a tűzhely hulladékhője ingyen van.
Jó munkát: Gyu

elmes

Hozzászólás Szerző: elmes » 2011. június 7., kedd 21:06

cibatapapa írta:Szia gyu ápolt! :o meg::)
Kiszámoltam 917 napig hallgattál, mivel nem te vagy egyedűl így itt a fórumon, áruld már el légyszives a titkot, hogy miért :?: Persze csak nekünk ápolt kortársaknak. Biz Isten az ápolóknak a dokiknak nem áruljuk majd el. :ty :ty :ty

Na azért vigyázz Papa, mert a dokik is leskelődnek, akkor is ha egy időre elfoglaltságuk végett el kell nekik halgatniuk :j :j :j

Máskülönben gratuláció minden Kemencebarátnak, szuperek a műveitek :!: meg::)

KBÜ elmes

gyu
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: gyu » 2011. június 8., szerda 20:26

Sziasztok!
Ha tényleg fontos válaszolnom, akkor azért nem szóltam hozzá idáig, mert nem illet volna. Csak felesleges okoskodás lett volna. Ugyanis abban biztos voltam, hogy anyagi lehetőségeim nem engedik meg azokat, amikről egyesek írtak. Az is előfordulhat,hogy ha lett volna pénzem , akkor is magam fogok hozzá. Így először tapasztalatokat gyűjtöttem(mint a kis indián a fatuskón a kupiba való bebocsájtás előtt), és ezek után már talán van annyi mögöttem, hogy tudom miről van szó.
Szakember az szakember, ez vitán felül áll. Bár ő is tanulta valahol, valamikor valakitől, esetleg a más pénzén. Nekem a sajátomon kellett, sok fejtöréssel és idővel. De hát az megint nem újdonság, hogy az idő pénz...
Bocs, de ez egyik sem építési okosság volt.
Minden jót: Gyurka

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. június 9., csütörtök 0:17

gyu írta:Sziasztok!
Ha tényleg fontos válaszolnom, akkor azért nem szóltam hozzá idáig, mert nem illet volna. Csak felesleges okoskodás lett volna. Ugyanis abban biztos voltam, hogy anyagi lehetőségeim nem engedik meg azokat, amikről egyesek írtak. Az is előfordulhat,hogy ha lett volna pénzem , akkor is magam fogok hozzá. Így először tapasztalatokat gyűjtöttem(mint a kis indián a fatuskón a kupiba való bebocsájtás előtt), és ezek után már talán van annyi mögöttem, hogy tudom miről van szó.
Szakember az szakember, ez vitán felül áll. Bár ő is tanulta valahol, valamikor valakitől, esetleg a más pénzén. Nekem a sajátomon kellett, sok fejtöréssel és idővel. De hát az megint nem újdonság, hogy az idő pénz...
Bocs, de ez egyik sem építési okosság volt.
Minden jót: Gyurka

Kedves Gyurka!
Tényleg fontos a válaszod, csak részemről nem volt érthető a hosszú hallgatásod! Akkor itt többen illetlenűl szoltunk hozzá? Az lehet :!: ? :?: Nem te vagy az egyetlen aki saját erőből a ház körül található cuccokból építette, építi a kemencéjét mert nem veti fel a pénz. Ezért itt még soha senki és senkit nem szólt meg ezért. Sőt ennek a fórumnak pont ez a varázsa, ha szabad ezt mondanom, hogy itt mindenki a saját kreatinitását felismerve a lehető legegyszerűbben az elképzeléseit próbálja kemencébe önteni, és megvalósítani. Eddig még mindenkit lebeszéltünk róla, ha nem maga akarta építeni a kemencéjét! Amennyiben senki nem szólna hozzá három évig akkor ez a fórum, meghalna és nem működne. Pont az a lényege, hogy bárki elmondhatja a véleményét és szerintem mindenkit a segítő és jó szándék vezérel. Itt nagyon kevesen vagyunk „ szakemberek” és mégis nagyon sokat tanultunk, tanulunk, tanulhatunk egymástól. Persze csak akkor ha mindent nem tartunk magunkban és van is mit mondani másoknak. Úgyhogy én örülök, hogy lemásztál a fatuskóról és bejöttél a kúpiba :mrgreen: :lol:
Üdvözlettel cibatapapa!
K.B.Ü. cibatapapa

gyu
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: gyu » 2011. június 9., csütörtök 19:56

Kedves Cibatapapa!
Valahol igazad lehet, amikor arról írtál, hogy talán jobb lett volna együtt haladni előre. Ugyanakkor nem titkoltam, hogy nem vagyok szorgalmas internetező. Így előfordulhat-mivel minden hozzászólást nem olvastam végig-, hogy nem igazán jól fogtam a fórum miliőjét. Egyébként facebookom sincs, és emailezni se szoktam. Nem szeretném ha őskövületnek tartanátok ezért, de szerintem modortalanság, ha valaki naponta nem válaszolgat vissza a neki jött dolgokra. Elég sok mással is kell, hogy foglalkozzam, és nem biztos, hogy a nap végén még effélékhez is lenne erőm, kedvem. Ezért inkább bele se fogtam.
Jól esett a személyes hangvételed! Üdv.: gyu

Laca
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Laca » 2011. június 10., péntek 10:57

Üdv mindenkinek!

Tanácsot szeretnék kérni az alábbi ügyben. :?:
A kerti kiülő fölé egy tetőt csinálok fából, amit majd egy 1 méteres fal fog majd körbe. Úgy terveztem, hogy a lábakat körberakom téglával. A kérdésem az lenne, hogy rakhatom-e a téglát közvetlenül a fa lábak mellé vagy hagyjak hézagot? Természetesen le lesz kezelve a fa, de nem fog elkorhadni ha teljesen lezárom? Viszont ha hézag marad, akkor az esővíz befolyhat és az se a legjobb. Esetleg nylonnal körbetekerni ott ahol a téglával találkozik? (próbáltam érthető lenni remélem sikerült...) meg::) meg::) meg::)
Előre is .....

Laca
(megpróbálok csatolni egy rajzot hogy miről is lenne szó...)
Csatolmányok
fal 001.jpg
fal 001.jpg (29.55 KiB) Megtekintve 1151 alkalommal

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. június 10., péntek 11:59

üdv Laca!
Ugye nem a téglafalad szolgálja a rögzítést? Mert akkor pici szél és kimozdulnak a tégláid. HA az alja le van rögzítve a betonba akkor hagyj egy kis rést ,kb 1-1,5 cm-ert és azt cementes misunggal öntsd ki. Mégjobb ha a cementhez keversz egy kis polimerizáló anyagot,mint pl a sealol,vagy bármilyen betonkontakt anyag jó. Ha nincs az sem gáz.

delysa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: delysa » 2011. június 10., péntek 14:52

Laca!

Szerintem a téglafalra is erősítheted a fa oszlopot, ha a fal elég erős. Én pl. egy 25 cm-es falra, vagy 25x25-ös pillérre biztos rá merném tenni.
A fa ha vizet kap és nem tud kiszáradni, elkorhad. Érdemes még azt is figyelembe venni, hogy az akác sokkal tovább bírja mint a fenyő.

üdv.
delysa
"Adjon az Isten szerencsét, szerelmet, forró kemencét...

karádpisti

Hozzászólás Szerző: karádpisti » 2011. június 10., péntek 16:44

Laca!
Ilyesmire,még nem gondoltál? Darabja kb. egy ezres!
Tetszés szerint szintezheted,körbe burkolhatod,stb.
Csatolmányok
Betonozható oszlop tartó.JPG
Betonozható oszlop tartó.JPG (10.77 KiB) Megtekintve 1132 alkalommal
Üdvözlettel,karádpisti!

"Az ember döntésén múlik,hogy beteljesíti-e sorsát,ami által valóban ember lehet,vagy pedig a létezés misztériuma köré szőtt teóriáknak él."

Laca
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Laca » 2011. június 11., szombat 10:08

tengelic írta:üdv Laca!
Ugye nem a téglafalad szolgálja a rögzítést? Mert akkor pici szél és kimozdulnak a tégláid. HA az alja le van rögzítve a betonba akkor hagyj egy kis rést ,kb 1-1,5 cm-ert és azt cementes misunggal öntsd ki. Mégjobb ha a cementhez keversz egy kis polimerizáló anyagot,mint pl a sealol,vagy bármilyen betonkontakt anyag jó. Ha nincs az sem gáz.
Először is köszönöm a válaszokat! meg::) :ty

Tengelic!

Nem csak a téglafal fogja tartani a lábakat. Ahogy a karádpisti rajzán látható, olyan lábak vannak betéve az alapba, az tartja majd őket. Én is gondoltam arra, hogy kis hézag, és kiöntöm misunggal. De ha vizet kap a fal, akkor nem fogja a fa magába szívni a téglából a nedvességet? Vagy nylon "zokni" a lábakra, és úgy kiönteni? :?:
Van még egy olyan gondolatom is, hogy amikor körberakom a lábakat, akkor a fa és a tégla közé vékony hungarocellt vagy parketta alá való alátét fóliát raknék. Azokon nem megy át a víz....

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2011. június 11., szombat 16:03

Tengelic!

Nem csak a téglafal fogja tartani a lábakat. Ahogy a karádpisti rajzán látható, olyan lábak vannak betéve az alapba, az tartja majd őket. Én is gondoltam arra, hogy kis hézag, és kiöntöm misunggal. De ha vizet kap a fal, akkor nem fogja a fa magába szívni a téglából a nedvességet? Vagy nylon "zokni" a lábakra, és úgy kiönteni? :?:
Van még egy olyan gondolatom is, hogy amikor körberakom a lábakat, akkor a fa és a tégla közé vékony hungarocellt vagy parketta alá való alátét fóliát raknék. Azokon nem megy át a víz....[/quote]

Laca!

Nekem vannak karók leszúrva a földbe (akác) mielőtt leszúrtam a korhadás elkerülése végett egy szurok szerű anyagot ajánlottak a festékboltban, vödrös kiszerelésbe lehet kapni, nem is drága, elég vastag bevonatot képez...

Üdv: Gábor
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. június 11., szombat 20:07

Nálam a fagerendák,mivel a műhelyem váza az, 1 m magasságig meg lettek pörkölve gázpörzsölővel. Ezek lettek bebetonozva . Örök élet meg egy nap! A kokszos fa nem szívja a vizet!

cslaca
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2011. június 11., szombat 20:24

helló!

viszonylag keveset tudok a kemence építésről,de ahogy látom itt vannak akik ebbe elég jártassak....
és ha esetleg tudnátok segíteni!
tehát.:
egy kis kerti kiülőbe szeretnék egy búbos kemencét csináltatni (én nem hiszem képes lennék rá)
tulajdonképpen egy "tradicionális"kemencét szeretnék, csak hogy ez miből készül,csak agyag meg az aljára tégla,kell-e bele üveg,mondják hogy cserepet is lehet a búbjába és úgy...
meg első vagy hátsó kéményes...
tehát mi lenne a legjobb,miből hogyan,vagy esetleg aki győr környékén ilyennel foglalkozik
ha valaki tudna segiteni és le is irná hogy miért ugy és miért nem amúgy..:) azt megköszönném!
köszi!

Laci

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2011. június 11., szombat 21:25

Először is üdvözöllek a kemencével fertőzöttek csapatában!
Egy jó tanácsot már tudok adni olvass ezen a honlapon sokat,és szerintem saját magad is fel tudod építeni az objektumot, saját magad!
De ha elakadsz találsz segítséget bőven,úgyhogy szerintem vágj bele! :bo :bo :bo :bo
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

Válasz küldése