Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
jani
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: jani » 2011. június 11., szombat 21:43

Üdv a zártosztályon cslaca! Kemence építtetés helyett javaslom a kemence saját kezű építését! Szerintem olvasgassál itt az Építési tanácsban,ill. a Kemencebarátok kemencéi topicban,és ráfogsz jönni,hogy a saját kezűleg megépített kemence éri a legtöbbet.De ha sok pénzed van-kb. olyan 3 ,4 kilódba kerül-akkor csináltasd mesterrel.De még akkor sem biztos, hogy olyan lesz amilyet akarsz és működik. Tehát:olvass és építs!
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. június 11., szombat 22:07

Üdv cslaca meg::) a kórteremben! Ahogy az előttem is szóló kortársak ajánlották, egy kicsit nézzél szét előbb itt a kórteremben, amiket kérdeztél már nagyon - nagyon sokszor meg van itt válaszolva. A türelem pedig majd jó kemencét terem, meglátod :idea: :!:

Egy kis kedvcsináló!

K.B.Ü. cibatapapa

PyTom

Hozzászólás Szerző: PyTom » 2011. június 13., hétfő 9:09

Papa!!! :k :k

Nagy vagy, mint mindig :!: :!: :!:

Persze f@xa kemencék nélkül ez sen jöhetne létre :!: :D :P
KEMENCEBARÁTI üdvözlet: ****** :shock: ********

s@muk@
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2011. június 13., hétfő 17:20

Szevasztok

Ugy nez ki , sikerult osszedobnom az anyagot a bubos kemencemre. Tegla az nagymeretu lesz, agyagot is sikerult beszerezni , pontosabban valyog teglakat. A bubot teglabol fogom csinalni , eddig ugy nez ki , mert cserepet nem sikerult itt a kornyekemen beszerezni. Mondjuk , nekem jobban tetszik a cserepes megoldas , de jo lesz gondolom a teglabol is.
Azert nem tetlenkedtem eddig sem , mert keszitettem a teglak egy reszebol falat, amit ugy probakent szantam, hogy fog -e menni a kemence rakas vagy sem, hehe. (mert a szakmam az kicsit mas iranyu - informatikus vagyok)
Itt a vegeredmenyem, tessetek mondani rola velemenyt, ne kimeljetek ;)

takijoci

Hozzászólás Szerző: takijoci » 2011. június 13., hétfő 19:08

Samuka! Te aztán igazán letagadhatod az eredeti foglalkozásodat :lol: :lol: :lol: .
Ezt a falat látva szerintem nyugodtan nekiláthatsz a kemencének :bo :bo :bo .
Kemence Baráti Üdvözlettel:
takijoci
A bort tisztán szeretem, a pálinkát pedig piszkosul!

Kemencém építése: https://plus.google.com/photos/10764661 ... JCT56PIuAE

takijoci

Hozzászólás Szerző: takijoci » 2011. június 13., hétfő 19:15

Cslaca! Csak semmi kishitűség! Nézd meg hány kőműves van itt! Ha mindenki úgy építette volna a kemencéjét, akkor ez a fórum nem létezne és fele ennyi kemence sem lenne az országban. A magyar ember szerintem bármire képes, ha valamit nagyon akar. És itt minden segítséget megkaphatsz az építéshez és most nem csak virtuálisra gondolok. Szerintem is előbb olvasgasd a honlapot és majd megjön a kedved az építéshez!
takijoci
A bort tisztán szeretem, a pálinkát pedig piszkosul!

Kemencém építése: https://plus.google.com/photos/10764661 ... JCT56PIuAE

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. június 13., hétfő 20:19

s@muk@ meg::) meg::) meg::) :k :k :k Te egy kemenceileg és építőipari informatikailag felűlképzett szakmunekás vagy :!: :lol: :lol: :lol: Gratulálok az építményedhez, nagyon pofás :hej :bo
K.B.Ü. cibatapapa

cslaca
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: cslaca » 2011. június 13., hétfő 20:27

Sziasztok!

szeretnék építtetni egy búbos kemencét,csak nem tudom mi hogy lenne a jó...
első vagy hátsó kéményes..igen ám de ha én szeretnék mellé egy kis takarék tőzhelyet vagy egy bográcsozót akkor már se lehet úgy hogy első kéményes,ahogy láttam a képeket is csak a hátsó kéményesnél lehet rákötni pluszba dolgokat!
én egy teljesen hagyományos búbos kemencét szeretnék.tehát semmi tégla semmi extra bele,csak ahogy régen is csinálták....
ha esetleg valaki ebbe tudna segíteni és leírná hogy ez hogy működik akkor megköszönném!
üdv.:Laci!
***.l@freemail.hu
címre küldenétek ötleteket

s@muk@
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2011. június 13., hétfő 23:14

takijoci , cibatapapa koszi
Asszem nekikezdek az alapnak, majd a fejlemenyeket adagolom :bol

TIS

Hozzászólás Szerző: TIS » 2011. június 13., hétfő 23:17

s@muk@ írta:Szevasztok

Azert nem tetlenkedtem eddig sem , mert keszitettem a teglak egy reszebol falat, amit ugy probakent szantam, hogy fog -e menni a kemence rakas vagy sem, hehe. (mert a szakmam az kicsit mas iranyu - informatikus vagyok)
Itt a vegeredmenyem, tessetek mondani rola velemenyt, ne kimeljetek ;)
Samuka remek futurisztikus téglafalat építettél gratulálok, ezek után nincs kifogás kezdheted az alapot ásni, -ha még nem tartasz ott. meg::) meg::) meg::) :bo :bo :bo
Kép
"Egy ismeretlen barát is barát."-Lessing
https://picasaweb.google.com/1077772856 ... directlink

szassz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szassz » 2011. június 14., kedd 10:12

tengelic írta:Nálam a fagerendák,mivel a műhelyem váza az, 1 m magasságig meg lettek pörkölve gázpörzsölővel. Ezek lettek bebetonozva . Örök élet meg egy nap! A kokszos fa nem szívja a vizet!
Tengelic Barátunknak igaza van. A kokszos fa nemcsak hogy nem szívja a vizet, hanem a ***/koksz ami kialakul a fán kívülről az bizony még a kártevők ellen is kiváló.

A szurokkal kezelt fa abban ez esetben jó, ha benzinnel kissé meghigitott kátránnyal hosszasan (napokig) áztatva van, majd kívürről bekenve. De ebben az esetben is a külső réteg pár év alatt kikeményedik, majd megrepedezik. Utána a földben tanyázó bogaraknak egyenes út a fa belseje felé.

A kemény fa kezelésére még lehetséges a fáradtolajos beeresztés, lásd régi vasúti tapfák, illetve villanyoszlopok.

De összeségében a leghasznosabb, ha fogod a fát - persze keményet, mert pufahát nem teszünk semmiképpen föld alá, vagy ahol víz érheti - és egy gázpörzsölőt. Nekiállsz égetni azt a részt, ami belekerül plusz 5-10 centi és fél-egy centi vastag szenes részt égetsz rá. Ezek után pár tíz évig jó ellesz.

De visszatérve az eredeti problémára. Csináld meg az oszloprészt betonból amíg gondolod, bele a tartóvas. Arra utána rájöhet a fa, és akkor csak a lazúrral kell törődnöd. Majd téglaszeletekkel ragaszd körbe. Vagy zsaluzd ki téglával és öntsed ki betonnal. Néhány szál vas függőlegesen nem árt bele.

Ellenben ajánlanám mindenki figyelmébe lazúr terén a milesi-t. Elsőre drágának tűnik, de kétszer kiadósabb mint bármely másik és méhviaszos. 5 évente elég átkenni általában. Nagyker boltjaikban kell venni, mert ott van elérhető áron.

Lazúrlista: http://www.milesi.hu/ipari/kulteri-lazu ... lucfenyon/
boltok: http://www.milesi.hu/ipari/szakipari-viszonteladok/
Üdv. Szassz

A Mátyásföldi füstöllér
www.kemencemania.hu - Akit a KemenceMánia megcsapott

delysa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: delysa » 2011. június 14., kedd 11:35

Laca írta: Van még egy olyan gondolatom is, hogy amikor körberakom a lábakat, akkor a fa és a tégla közé vékony hungarocellt vagy parketta alá való alátét fóliát raknék. Azokon nem megy át a víz....
Ne tedd! A hungarocell képes teljesen átázni, egy csomó vizet magába szívni mint a szivacs!!! Csak idő és nedvesség kérdése...
üdv. delysa
"Adjon az Isten szerencsét, szerelmet, forró kemencét...

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. június 14., kedd 11:59

szassz! Ez a lazúr rákenhető korábban lekent lazúrra? Nálam minden sadolinnal van kenve,de nem nagyon vagyok vele megelégedve.

Josef
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Josef » 2011. június 14., kedd 21:49

Sziasztok!

Kicsiny családunk egy kemence beszerzése mellet döntött. Viszont nem tudunk dönteni. Neki álljunk és csináljunk egy "nagyobb" tégla kemencét vagy vegyünk egy kisebb mobil kemencét (2 tepsi helyes szánkós) abból is vályogból készültet vagy agyagból. Sajnos nem nagyon van tapasztalatom még ezen a téren. Célunk finom családi ebédek, kenyér és más finomságok elkészítése lenne akár mondjuk télen. Fedett helyett tudnánk biztosítani bármelyik megoldásnak talán a mobil mérete miatt jobban elférne. Ti mit javasolnátok? Melyikkel érdemes foglalkozni?

Segítségeteket előre is köszönöm! meg::)

delysa
Kemencefűtő

Re:

Hozzászólás Szerző: delysa » 2011. június 14., kedd 22:01

Josef írta:Sziasztok!

Kicsiny családunk egy kemence beszerzése mellet döntött. Viszont nem tudunk dönteni. Neki álljunk és csináljunk egy "nagyobb" tégla kemencét vagy vegyünk egy kisebb mobil kemencét (2 tepsi helyes szánkós) abból is vályogból készültet vagy agyagból. Sajnos nem nagyon van tapasztalatom még ezen a téren. Célunk finom családi ebédek, kenyér és más finomságok elkészítése lenne akár mondjuk télen. Fedett helyett tudnánk biztosítani bármelyik megoldásnak talán a mobil mérete miatt jobban elférne. Ti mit javasolnátok? Melyikkel érdemes foglalkozni?

Üdv rád s házad népére!
Szerintem: ha van sok pénzed, vegyél egy mobilt, ismerd ki a gyengéit, aztán építs egy igazit. Ha nincs, olvasgass, kérdezz itt a környéken, akkor is a hasznodra lesz, ha esetleg "szakemberrel" készítteted majd.
üdv. delysa

Josef
Regisztrált tag

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Josef » 2011. június 14., kedd 22:04

Köszönöm a gyors választ. még egy kérdés :) Ha vennél akkor melyiket? Agyagból vagy vályogból készültet?

delysa írta:
Josef írta:Sziasztok!

Üdv rád s házad népére!
Szerintem: ha van sok pénzed, vegyél egy mobilt, ismerd ki a gyengéit, aztán építs egy igazit. Ha nincs, olvasgass, kérdezz itt a környéken, akkor is a hasznodra lesz, ha esetleg "szakemberrel" készítteted majd.
üdv. delysa

delysa
Kemencefűtő

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: delysa » 2011. június 14., kedd 22:28

Josef írta:Köszönöm a gyors választ. még egy kérdés :) Ha vennél akkor melyiket? Agyagból vagy vályogból készültet?
Ezt sajnos nem tudom megmondani, bármelyik lehet jó. A vályogban biztosan vannak növényi rostok, az "agyag" nem tudom hogy készül, de nem kizárt, hogy ahhoz is kevernek pelyvát, töreket. A két anyag tulajdonképpen ugyanaz, az én kemencém pl. majdnem vályog nyers téglagyári téglaanyagból van agyaghabarcs kötéssel falazva.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2011. június 15., szerda 10:14

Josef! :hej :hej
A helyedben hozzáfognék a saját kemencém építéséhez!
Legyen az kicsi vagy nagy, sokkal jobb érzés használni, mint a vettet.
Merj hozzáfogni, itt megkapsz minden segítséget.
Csak egy példa: egy barátom aki egy nagy multinál nagyvezér, csikkzsebből megvett volna bármilyen kemencét, ehelyett rábeszéltem, hogy csinálja maga (persze segítettem neki).
Malterozott, sárt dagasztott és sikerült!
Talán ez az első dolog amit saját kezűleg csinált, és ezt becsüli a legjobban.
A sokmilliós házában mindenkinek ezt mutogatja.
Úgyhogy :bo :bo

ArchiTomi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: ArchiTomi » 2011. június 15., szerda 10:25

tengelic írta:szassz! Ez a lazúr rákenhető korábban lekent lazúrra? Nálam minden sadolinnal van kenve,de nem nagyon vagyok vele megelégedve.
Tengelic!
Amikor építkeztünk, mi is Sadolinnal kentük le a házon az eresz- és oromdeszkákat. Ahol nem éri a nap, ott nincs is semmi gond vele, ahol viszont éri, ott szépen "felpöndörödött" 5 év alatt.

A kemence feletti tetőt viszont már Milesivel kentük. Az még nincs 5 éves, így nem tudom összehasonlítani a 2 anyag viselkedését ugyanannyi idő elteltével.

Ami viszont a kérdésedet illeti: tavaly rákentem a Sadolinos oromdeszkákra, meg van egy pergolám arra is a Milesit és nem lett semmi baja. A különbség a Sadolinnal szemben, hogy ez vizes bázisú, meg hogy az alapozója adja meg a színt. A lakkrétegét is simán rá lehet kenni a Sadolinra.
Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

szassz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szassz » 2011. június 15., szerda 10:51

tengelic írta:szassz! Ez a lazúr rákenhető korábban lekent lazúrra? Nálam minden sadolinnal van kenve,de nem nagyon vagyok vele megelégedve.
Hívd fel a terméktámogatásukat. Nagyon segítőkészek, az igazat megvallva ők sokkal jobban értenek hozzá. Azt tudom hogy új felületnél nem kell előkészíteni, mint sok másiknál. A benne lévő méhviasz a kulcs.
Üdv. Szassz

A Mátyásföldi füstöllér

szassz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szassz » 2011. június 15., szerda 10:59

delysa írta:
Laca írta: Van még egy olyan gondolatom is, hogy amikor körberakom a lábakat, akkor a fa és a tégla közé vékony hungarocellt vagy parketta alá való alátét fóliát raknék. Azokon nem megy át a víz....
Ne tedd! A hungarocell képes teljesen átázni, egy csomó vizet magába szívni mint a szivacs!!! Csak idő és nedvesség kérdése...
üdv. delysa
Hello Delysa!

Azt a szót, hogy hungarocell kéretik mindenki által elfelejteni. Ez pont olyan mint a xeroxálni, meg társai. Az ugye egy márkanév amit régebben Fűzfőn csináltak, ma már Nikecellt csinálnak.

Amiről te beszélsz az az expandált polisztirol lemez azaz EPS, ez laza szerkezetű levegő is van benne és meg tud ülni benne a víz. Homlokzatra való, illetve lépésálló változat aljazbeton szigeléshez lakáson belülre.

Ami vízálló az az extrudált polisztirol lemez azaz XPS. Ez teljesen zárt szerkezetű, nem tud vizet felszívni, vízzáró. Lábazati illetve pince vízzáró szigetelésre használható.

Szín alapján sokszor nehéz megmondani, mert pl rózsaszín van mind a kettőben. Fehér ált EPS. Ahonnan meg tudod mondani az a keménység. Kézzel nem tudod az XPS-t összenyomni.

Itt is fontos, hogy mi a minőségi és mi nem. Szakmabeliként mondhatom, hogy jelenleg a piacon kapható legjobb az a Nikecell féle Dryvit márkanévre hallgató termékcsalád homlokzati termékekből. Lábazati lapokból pedig a BASF által gyártott Stryrodur lemezek zseniálisan jók.
Üdv. Szassz

A Mátyásföldi füstöllér

szassz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szassz » 2011. június 15., szerda 11:02

ArchiTomi írta:
Tengelic!
Amikor építkeztünk, mi is Sadolinnal kentük le a házon az eresz- és oromdeszkákat. Ahol nem éri a nap, ott nincs is semmi gond vele, ahol viszont éri, ott szépen "felpöndörödött" 5 év alatt.

A kemence feletti tetőt viszont már Milesivel kentük. Az még nincs 5 éves, így nem tudom összehasonlítani a 2 anyag viselkedését ugyanannyi idő elteltével.

Ami viszont a kérdésedet illeti: tavaly rákentem a Sadolinos oromdeszkákra, meg van egy pergolám arra is a Milesit és nem lett semmi baja. A különbség a Sadolinnal szemben, hogy ez vizes bázisú, meg hogy az alapozója adja meg a színt. A lakkrétegét is simán rá lehet kenni a Sadolinra.

Hello ArchiTomi!

Én általában nem lakkozgatom mert amúgy is kellően jó és tapasztalatok alapján így is visz 5 évet ereszen simán, de ilyen esetben a lakkréteg pár éventkénti felújítása elegendő, pigmenttel nem kell törődni, mert az nem kopik a védőréteg miatt. Ugyanúgy érdemes erről a terméktámogatást megkérdezni.
Üdv. Szassz

A Mátyásföldi füstöllér

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. június 15., szerda 13:35

ArchiTomi írta:
Tengelic!

Szevasztok barátaim!

A natúr fát kb. 25% lakbenzinnel meghígított olajfesték hígítóval impregnáljátok, ha megszikkadt, mondjuk másnap akkor mehet rá egy kissé meghígított SADOLIN EXTRA, száradás után csiszolószivaccsal finoman el kell távolítani a kiadott szálkákat, "szőröket" majd a gyönyörű végleges selyemfény eléréséhez 2 sor hígítatlan SADOLIN EXTRA.
Ez teljesen professzionális felületet ad Nektek. 2007-ben lett ezzel a módszerrel festve a kemence filagóriája, nem tervezem az idén, de még jövőre sem átkenni....
A kerítést viszont igen, 2006-ba volt átkenve a LAZURÁN-os akác deszka, pereg róla lefele a festék. Ha szabin leszek neki esek, leszedem az összes deszkát, szalagcsiszolón átcsiszolom és fent említett módszert alkalmazom ismét: olajfesték hígítós beeresztés + 3 rétes festék. :k
Jó munkát!!!
DacaGabi
Kép

D Benji
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: D Benji » 2011. június 16., csütörtök 9:11

Sziasztok!

Tapasztalataim szerint a Sadolint célszerű lenolaj kencével hígítani lakkbenzin helyett. Maximum 50%-ig! Lassabban fog száradni, viszont ahogyan a fa beszívja az olajat, úgy a Sadolin is mélyebben felszívódik.

Üdv.
Benji
www.terkep.net
    • Az ég kék, a fű zöld, akkor a fontosabb dolgok rendben vannak!

zgLO
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: zgLO » 2011. június 16., csütörtök 14:36

Sziasztok!

Kigyógyúlva a sérvből, nekiálltunk a fiammal a kemencének. Jelenleg így állunk:

Azt szeretném kérdezni, hogy a belső ajtó kialakításánál elengedhetetlenül fontos e a samot és a fémkeret használata, mert a képeket elnézve, sokan így csinálták/tátok. Vagy elég ezt is úgy mint a tűzteret, agyagos-törekkel építeni?
Remélem érthető voltam!
Válaszotok előre is köszi:)
Csatolmányok
Másolat - P1431[01]_13-06-11.JPG
Másolat - P1431[01]_13-06-11.JPG (40.31 KiB) Megtekintve 1608 alkalommal

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2011. június 16., csütörtök 14:55

Üdv újra zgLO!

Nem elengedhetetlen a samott és a "fémkeret". Áthidalóra akkor van szükség, ha a kemence szája nem boltívbe van rakva. Ekkor valami kell, hogy megtartsa a vízszintes téglasorokat és a kémény rá terhelődő részét.
Ha a boltíves megoldást választod, akkor az áthidaló felesleges.
A samott azért "hasznos ezen a részen, mert a kemenceszáj felső 1/3-a kapja a legnagyobb hőterhelést. A kiáramló forró füstgázok ezt a területet érik a leginkább, és ezért ez a rész kritikus fontosságú a tartósság szempontjából. Amennyiben nem samott téglából építed a kemenceszáj ezen részét, akkor a legjobb, legcsengősebb, legépebb tégláidat használd a boltív kialakítására.
Kötőanyagnak megfelel a donga (ami a képet nézve, igen jól sikerült) építéséhez használt agyag.
Jó építést, de a sérvedre vigyázz! :bo
K.B.Ü. Papi (aki születésekor a 3 333 162 411. ember volt a földön)
1.§ Amit ma megsüthetsz, ne halaszd holnapra!
2.§ A kemencézés legfontosabb eszköze a dugóhúzó!

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. június 16., csütörtök 16:11

Köszi a Sadolinos tippeket! Nemsokára aktuális lesz ,szinte mindent át kenni,kivéve a kemence környékét,az még jól bírja.

betonos
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: betonos » 2011. június 16., csütörtök 17:02

Zglo

Gratula a kemencédhez,alakulgatt

:bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo
K.B.Ü. BETONOS

TOROK NE MARADJON SZÁRAZON, HAS ÜRESEN

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. június 16., csütörtök 19:42

Zglo tengely szomszéd, gratulálok az objektumhoz! meg::) meg::) meg::)

Papi mindent elmondott én még a tévőről szólnék pár szót. Ezt már többször leírtam. Ha rám hallgatsz a tévő nyílását kicsit ferdére falazod és a tévőt majd csak neki támasztod, minél egyszerűbben, nem fogod megbánni!
Lumbágó mentes jó folytatást, és ha lehet több fényképet és nem csak bévülről :idea: :mrgreen: :bo :bo :bo
K.B.Ü. cibatapapa

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2011. június 16., csütörtök 23:52

Papi írta:Üdv újra zgLO!

Nem elengedhetetlen a samott és a "fémkeret". Áthidalóra akkor van szükség, ha a kemence szája nem boltívbe van rakva. Ekkor valami kell, hogy megtartsa a vízszintes téglasorokat és a kémény rá terhelődő részét.
Ha a boltíves megoldást választod, akkor az áthidaló felesleges.
A samott azért "hasznos ezen a részen, mert a kemenceszáj felső 1/3-a kapja a legnagyobb hőterhelést. A kiáramló forró füstgázok ezt a területet érik a leginkább, és ezért ez a rész kritikus fontosságú a tartósság szempontjából. Amennyiben nem samott téglából építed a kemenceszáj ezen részét, akkor a legjobb, legcsengősebb, legépebb tégláidat használd a boltív kialakítására.
Kötőanyagnak megfelel a donga (ami a képet nézve, igen jól sikerült) építéséhez használt agyag.
Jó építést, de a sérvedre vigyázz! :bo
Szia!!!!

Az én kemimbe semmi vas, semmi samott nincsen.......................

Kemenceszáj.jpg
Kemenceszáj.jpg (51.92 KiB) Megtekintve 1545 alkalommal
Állított donga.jpg
Állított donga.jpg (41.95 KiB) Megtekintve 1545 alkalommal
6 téglás kémény.jpg
6 téglás kémény.jpg (56.67 KiB) Megtekintve 1545 alkalommal
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

JARIZOLI
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: JARIZOLI » 2011. június 17., péntek 15:39

Üdv mindenkinek!!

Szerintetek elég a tűztér falvastagságának a 12.5cm(kisméretű tégla szélesség)??

kkn
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: kkn » 2011. június 17., péntek 15:52

Hali!

Ha visszaolvasol, bőven sokszor meg lett ez vitatva....

A kereső, a Te barátod is...
Kemence Baráti Üdvözlettel: Krisztián

"Adjon az Isten szerencsét, szerelmet, forró kemencét..."

Pedrobácsi

Hozzászólás Szerző: Pedrobácsi » 2011. június 17., péntek 17:40

JARIZOLI írta:Üdv mindenkinek!!

Szerintetek elég a tűztér falvastagságának a 12.5cm(kisméretű tégla szélesség)??
Minél vastagabb a kemence fala, annál jobban tartja a hőt.
Pedrobácsi

A boldog élethez szükség van egészségre, pénzre, szép családra, de egy jó kemence nélkülözhetetlen.

https://picasaweb.google.com/1147813610 ... directlink

JARIZOLI
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: JARIZOLI » 2011. június 17., péntek 17:41

Jó! Ahogy időm lesz rá megkeresem!! De egy igen-nem hasznosabb lett volna!

delysa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: delysa » 2011. június 17., péntek 21:34

JARIZOLI írta:Jó! Ahogy időm lesz rá megkeresem!! De egy igen-nem hasznosabb lett volna!
Nem elég.

üdv. delysa

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. június 17., péntek 22:15

JARIZOLI írta:Jó! Ahogy időm lesz rá megkeresem!! De egy igen-nem hasznosabb lett volna!
Igen, csak szigetelni kell :!:
Amikor nekem nem volt időm akkor Mac DriVet vállasztottam, 15 másodperc mulva kajáltam. A kemencéhez egy kicsit több idő szükségeltetik ápolttárs! :mrgreen:
K.B.Ü. cibatapapa

gyuri196607
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: gyuri196607 » 2011. június 19., vasárnap 17:59

Sziasztok!
Most tanulom, hogy a fórumon, hogyan lehet levelezni.
Szeretnék segítséget kérni az itthoni kemencémmel kapcsolatosan.
Mint előző hozzászólásomban írtam egy éve kezdtem el. a kemence agyaggal van felrakva, de a belsejét már kikentem.
Kívül az agyag porlik ( lehet, h. csak a felületén) a fuga között.
Mit csináljak vele, kikaparjam, és úgy folytassam, és égessem ki a kemencét?
Vagy visszabontsam?

Másik kérdésem, a telepen próbálkozunk kemence tűztérrel, amit kivágtunk téglavágóval régi nagyméretű téglából és így a búbot 15 cm idomból ( élére állított régi tégla trapézra vágva) alakítottuk ki.
A két indító profil L alakú élére állított tégla.
A kemence eleje, és hátulja lapjára helyezett tégla.
Az ajtó áthidalója samott, és az áthidaló felett is samott lenne.

Az egészet leborítanám egy tapasztással, és arra ásványgyapot, majd egy beton búb az időjárás ellen.

Megkérek mindenkit, aki tud segíteni, véleményezze az elképzelésem.
Valamint segítsetek, hogyan tudnék feltenni művemről képet a véleményezésetekhez.

Ja, és az itteni fórum alapján csináltam egy kis csirke májat, amitől mindenki elájult:) !

Előre is köszi! Balogh Gyuri

sandro63
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: sandro63 » 2011. június 19., vasárnap 18:06

Sziasztok.
Üdvözlök mindenkit az oldalon. Új belépő vagyok és ha minden igaz egy leendő kemence boldog tulajdonosa. A kemencémet saját kezűleg építem javarészt az oldalon található tanácsok és
leírások alapján. A kemence építésének ötletét nagyban elősegítette egy Noszvajon eltöltött hétvége és kemencés nap, valamint az itt írt biztatások. Az építést szorgos tégla gyűjtögetés, anyagbeszerzés és az oldal olvasása előzte meg. Májusban kezdtem hozzá és most a sűtőtér boltívét raktam meg.
Remélem hogy egy-két szabad hétvége és elkészülők vele és utánna marad a receptek olvasása. Addig is üdv. mindenkinek és mégegyszer köszönöm az eddigi tanácsokat, leírtakat.

TIS

Hozzászólás Szerző: TIS » 2011. június 19., vasárnap 18:24

Sziasztok!
Biztos vagyok benne , hogy a szakik hasonlóan hozzám, Nektek is minden kérdésetekre válaszolni fognak!
Próbáljatok feltölteni minél több képet, egyrészt mert abból sokat lehet tanulni, másrészt könnyebb a kérdésekre válaszolni.
Forum kezdőlap-----képfeltöltés fórumba topic.
Gyuri!
Az én véleményem, hogy ne bontsd vissza, a kisebb repedések természetesek ! Nekem is megjelentek egy-egy helyen a fugák között, másnap átkentem nedves ecsettel és kiszáradás után teljesen megszüntek! A Te kemencéd már kiszáradt ezért szerintem hígabb agyaggal kend át, hogy behatoljon a kisebb repedésekbe!
Sokunknak volt már hasonló (repedés) problémája, ezért ha a topic bal alsó részén beírod a keresőbe a pl. a "repedés " szót , utána tudsz olvasni.

Sandro!
Ne sajnáld a fotokat a kemidről! :bo :bo :bo
Kép
"Egy ismeretlen barát is barát."-Lessing
https://picasaweb.google.com/1077772856 ... directlink

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2011. június 19., vasárnap 20:30

gyuri196607 írta:Sziasztok!
Most tanulom, hogy a fórumon, hogyan lehet levelezni.
Szeretnék segítséget kérni az itthoni kemencémmel kapcsolatosan.
Mint előző hozzászólásomban írtam egy éve kezdtem el. a kemence agyaggal van felrakva, de a belsejét már kikentem.
Kívül az agyag porlik ( lehet, h. csak a felületén) a fuga között.
Mit csináljak vele, kikaparjam, és úgy folytassam, és égessem ki a kemencét?
Vagy visszabontsam?

Másik kérdésem, a telepen próbálkozunk kemence tűztérrel, amit kivágtunk téglavágóval régi nagyméretű téglából és így a búbot 15 cm idomból ( élére állított régi tégla trapézra vágva) alakítottuk ki.
A két indító profil L alakú élére állított tégla.
A kemence eleje, és hátulja lapjára helyezett tégla.
Az ajtó áthidalója samott, és az áthidaló felett is samott lenne.

Az egészet leborítanám egy tapasztással, és arra ásványgyapot, majd egy beton búb az időjárás ellen.

Megkérek mindenkit, aki tud segíteni, véleményezze az elképzelésem.
Valamint segítsetek, hogyan tudnék feltenni művemről képet a véleményezésetekhez.

Ja, és az itteni fórum alapján csináltam egy kis csirke májat, amitől mindenki elájult:) !

Előre is köszi! Balogh Gyuri
Szia !!!!!!

Semmit ne parázzál vele,keverjél agyagot egy kis törekkel,vagy *** keverve,és tapasszad bé vele, de előtte locsold jól meg :idea: Vissza ne bontsd a világért se, ugyanis minden kemence megreped,aki azt mondja hogy nem, az hazudik :!: :!: :!:
Képet feltölteni pedig legegyszerűbben egy webtárhelyről tudod,onnan csak a hivatkozást kell bemásolni a fórumra.Akkor nem köll tömöritgetni, a kép a teljes méretbe jelenik meg.

A tűztér leírása pedíg nagyon ***, ha így megcsinálod naon *** lesz....... :!: :!:
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

Válasz küldése