Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
tinker
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. február 21., péntek 22:39

Varady :hej
Csak most látom, hogy egy "faluban" tengetjük napjainkat :)
Ha esetleg tudok segíteni, keress meg.
Építettem már párat...

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. február 21., péntek 22:44

Hidas írta:HZsolt meg::)
Kedves barátom én az átmérő 230mm-es gyémánt vágó tárcsát 3200ft-ért vettem,amivel az összes táglát a kemencéhez ezzel vágtam méretre,sőt utána a kemence külső részét ezzel frissítettem fel fal:)
Küldhetek képet a lecsiszolt téglákról,
4féle téglából készült a LÁVA névre hallgató kemi,de nem lehet észre venni,ezzel az egy vágó koronggal dolgoztam át ;)
Egy jó asztalos vetekszik egy jó esztergályossal,NEKED sem lehet ez akadály :hej
Igen , egy kemencéhez nem kell horror áron venni korongot az olcsóbb is megfelel.

Mintegy öt éve használok egy Diatech gepard korongot, ami egy másik kategória, de én sok samottot is vágok.

Hidas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Hidas » 2014. február 21., péntek 22:49

tinker meg::)
Kedves barátom teljesen igazad van a koronggal kapcsolatban,sőt sok mindenben egy állásponton vagyunk meg::)
Jó egészséget kívánok NEKED,remélem találkozunk Dinnyésen,üdv hidas ;)
ISTEN áldja a tisztes ipart!

Hidas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Hidas » 2014. február 21., péntek 22:52

HZsolti meg::)
Egy kép a 4 féle téglákról :hej
Csatolmányok
IMG_8026k.JPG
IMG_8026k.JPG (55.35 KiB) Megtekintve 1650 alkalommal

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. február 21., péntek 22:54

Igen, én is úgy gondolom, koccintanunk kellene már egyszer...:)
No ha nem hamarabb, majd Dinnyésen.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. február 21., péntek 22:55

Ez emaradt... :lol: :iii :ii

Hidas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Hidas » 2014. február 21., péntek 23:03

tinker Barátom meg::)
Ami késik az nem múlik, a legjobb pálinkámból és olaszrizlingemből foglak megkínálni üdv hidas :ii :iii

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. február 22., szombat 9:31

Köszönöm Hidas a hozzászólásod.

Azért kérdeztem, mert az agyag amit tudok venni Tatán, abba sok kis gömbölyű összeállt idomtalan darabok vannak, amiket nem tudom hogyan tudnék feldarabolni. Rakhatom én ilyen agyagba? Mennyi vizet tegyek hozzá? Gondolom krémes állagúnak kellene lennie.
Egyébként samott téglát teszek majd a sütőtér aljába. Ebből pár 15db használt, kicsit le van töredezve a sarkuk, 5db pedig új. Síkban szeretném betenni őket, hogy ne kelljen dolgozni vele utána. Vajon lehetséges ez?

Üdv

varady73
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: varady73 » 2014. február 22., szombat 11:14

tinker írta:Varady :hej
Csak most látom, hogy egy "faluban" tengetjük napjainkat :)
Ha esetleg tudok segíteni, keress meg.
Építettem már párat...
Igen ismerős voltál a profilkép alapján a kislányom ismert meg szerinte : " a Zoli bácsi az oviból"!! A segítséget lehet, hogy igénybe venném csak jönne már a jó idő :bol
Üdv Tamás

gyetvang
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: gyetvang » 2014. február 22., szombat 15:48

Tinker!

Szia olvastam a 2012-es bejegyzésedet egy kis kemencédről. Csinálnál nekem egy összehasonlítást, méret, tüzifa, hőtárolás.
Mivel az én célom egy hétvégén max 4 kenyér a hétre, továbbá általában max. 8-10-en jövünk össze barátok. Nálam nem baj, hogy az étel folyamatában és nem egyszerre készül el, mert általában kezdünk 17:00-kor és végzünk 5:00-kor. :).
Nem szeretnék fazabáló kemencét, viszont kicsit összezavarodtam, mert olyat is olvastam, hogy van egy minimális méret ami alá mer nem szabad menni. Mivel állítólag valaki lebontotta mert nem fordult meg benne a levegő, hátra tolva elaludt a tűze. Mellesleg megjegyzném, hogy a sütőterem mérete:H:90 Sz:50 M:55 és hátul is gömbölyített falazás lenne.
Jön még kutyára teherautó

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. február 22., szombat 18:08

gyetvang Hasonló méretű lesz az enyém is Sütőtér: 90 Hossz 86 széles és 57 vagy 64cm magas .

Hidas szép a kemencéd és az előtető is tetszik Szinét leszámítva :oops:

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2014. február 22., szombat 19:33

Kedves barátom én az átmérő 230mm-es gyémánt vágó tárcsát 3200ft-ért vettem,amivel az összes táglát a kemencéhez ezzel vágtam méretre,sőt utána a kemence külső részét ezzel frissítettem fel fal:)
4féle téglából készült a LÁVA névre hallgató kemi,de nem lehet észre venni,ezzel az egy vágó koronggal dolgoztam át ;)
Egy jó asztalos vetekszik egy jó esztergályossal,NEKED sem lehet ez akadály :hej
Én téglavágó gépet készítettem és azóta is 1 darab koronggal szeletelem a téglát igaza van Tinker mesternek, nem kell horror összeget fizetni.350 mm vídiás.5000 ft bolha piac :) :) :)
Ez a gép minden kemencés barátnak rendelkezésre áll.
Csatolmányok
DSC03139.JPG
DSC03139.JPG (44.22 KiB) Megtekintve 1626 alkalommal
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. február 22., szombat 20:05

Danono írta:
Én téglavágó gépet készítettem és azóta is 1 darab koronggal szeletelem a téglát igaza van Tinker mesternek, nem kell horror összeget fizetni.350 mm vídiás.5000 ft bolha piac :) :) :)

Ez szép meg jó de a sütőfelület is ezzel a vizes vágóval lett síkba csiszolva?
Nem a tégla darabolással van gondom hanem a sütőfelület tégláinak minél szebb jobb síkbacsiszólásával .
Próbáltam csisz (kőhöz való ) vászonnal de az keserves , majd kipróbálom harang kővel is , ha az sem válik be akkor marad a gyémánt CSISZOLÓ tárcsa. meg::)

Hidas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Hidas » 2014. február 22., szombat 21:13

Mazsim1972!
Én az agyagot amibe még 2öklömnyi darabok is voltak,nem cicóztam,ledaráltam a nagy teljesítményű termény darálómmal ;) Mint a finom liszt olyan lett!
Törd össze és előtte nap keverd be vízzel,másnap átkevered és olyan legyen mint a tejföl,kenheted is :hej
A homokot enyhén öntözd meg,hogy ne kapja el az agyagból a nedvességet,mindig csak egy-egy részt kenj meg agyaggal,és jöhet precízen a tégla ;)
Nem kell félni a síkba csiszolástól,főleg ha egyforma a tégla vastagsága 8-)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. február 22., szombat 21:23

HZsolt írta:

Nem a tégla darabolással van gondom hanem a sütőfelület tégláinak minél szebb jobb síkbacsiszólásával .
Próbáltam csisz (kőhöz való ) vászonnal de az keserves , majd kipróbálom harang kővel is , ha az sem válik be akkor marad a gyémánt CSISZOLÓ tárcsa. meg::)
Ha egy mód van rá magnezit-téglából rakom a sütőfelületet, vagy új samottból.
Ilyenkor csiszolni sem kell, tükörsimára rakhatók.

Ha téglából rakom , akkor kiválogatom a legszebbeket, próbálom a legegyenesebben lerakni.
A csiszolásához két módszer a legcélravezetőbb.
- a Csiga féle homokos-téglás megoldás
- sarokcsiszolóval, lamellás csiszolókoronggal

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. február 22., szombat 21:41

gyetvang írta:Tinker!

Szia olvastam a 2012-es bejegyzésedet egy kis kemencédről. Csinálnál nekem egy összehasonlítást, méret, tüzifa, hőtárolás.
Mivel az én célom egy hétvégén max 4 kenyér a hétre, továbbá általában max. 8-10-en jövünk össze barátok. Nálam nem baj, hogy az étel folyamatában és nem egyszerre készül el, mert általában kezdünk 17:00-kor és végzünk 5:00-kor. :).
Nem szeretnék fazabáló kemencét, viszont kicsit összezavarodtam, mert olyat is olvastam, hogy van egy minimális méret ami alá mer nem szabad menni. Mivel állítólag valaki lebontotta mert nem fordult meg benne a levegő, hátra tolva elaludt a tűze. Mellesleg megjegyzném, hogy a sütőterem mérete:H:90 Sz:50 M:55 és hátul is gömbölyített falazás lenne.
Nehéz dolgot kérsz... hasonlítsam össze a Volkswagent a Rolls-royce-al...?:)
Már többször is megpróbáltuk többen is.
nem igazán lehet
Az egyik takarékos, praktikus, szeretnivaló...
a másik monumentális, kápráztató,és szintén szeretnivaló...
És mindkettő jól dolgozik, teszi a dolgát.
Többen is megállapítottuk: mindkettő kell.

...nem tudom mivel lettél előrébb, de ez így van...:)

Azért ha csak az egyiket válaszhatnám, az a kicsi lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tinker 2014. február 23., vasárnap 10:59-kor.

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2014. február 22., szombat 21:45

Jóó estét kivánok. T.Danono bencés,egyszer szivesen megnézném a téglavágó ketyerédet!?
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. február 22., szombat 21:51

varady73 írta:
Igen ismerős voltál a profilkép alapján a kislányom ismert meg szerinte : " a Zoli bácsi az oviból"!! A segítséget lehet, hogy igénybe venném csak jönne már a jó idő :bol
Üdv Tamás
A gyerekek a legjobb megfigyelők :) :)

Amúgy szerintem jó idő van, +8 fok volt ma is, éppen egy szép nagy kemencét alapoztam Ráckevén.
Egy biztos, a ma öntött alap nem fog megégni :lol: :lol: (remélem megfagyni sem :) )

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2014. február 23., vasárnap 6:33

HZsolt írta:
Danono írta:

Igen
úgy lett szeletelve a tégla körbe vágva minden oldala. Azután illesztve, csiszolni sem kellett hiszen olyan sima lett mintha csempézve lenne. :) :) :) :) :) :) :)
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. február 23., vasárnap 9:27

Danono

Hát igen körbevágva biztos szépen lehet illeszteni . Nekem marad a csiszolás . Bár gondolkoztam ,hogy asztali körfűrészre felrakni vágókorongot , de a portól biztos behalna .

Novi68
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Novi68 » 2014. február 23., vasárnap 19:10

tinker írta:
varady73 írta:
Üdv Tamás
A gyerekek a legjobb megfigyelők :) :)

Amúgy szerintem jó idő van, +8 fok volt ma is, éppen egy szép nagy kemencét alapoztam Ráckevén.
Egy biztos, a ma öntött alap nem fog megégni :lol: :lol: (remélem megfagyni sem :) )

Szia Tinker!

Olvasom,hogy Ráckevén alapoztál egy kemit. Én ráckevei vagyok,de Szigetbecsén vettünk házat-egy faluval lejjebb. Esetleg meg lehetne nézni a kevei kemence építését,ha ez megoldható?
Én is nemsokára neki akarok állni az enyémnek,de annyi dolog kavarog még a fejemben,hogy a tervezésnél tartok még mindig. Lehet,jó hatással lenne rám egy épülő kemence látványa...

Köszönettel!

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2014. február 23., vasárnap 19:18

HZsolt írta:Danono

Hát igen körbevágva biztos szépen lehet illeszteni . Nekem marad a csiszolás . Bár gondolkoztam ,hogy asztali körfűrészre felrakni vágókorongot , de a portól biztos behalna .
Kedves HZsolt!
Nyugodtan csinálhatsz vizes vágót a cirkulából. A vágókorong fölé tettem egy műanyag dobozt amibe
belevezettem a vizet,
hogy ne csapkodjon a korong alá felcsavaroztam egy tejes v. húsos ládát és ide gyűlt a téglapor
a vízzel, amikor a víz elérte a tárcsát akkor velem ellenkező irányba kicsapkodta de a nagyja por
a ládában maradt. Arra kell NAGYON!!! ügyelni, hogy a motor kellően védve legyen mindenféle víztől!
mert a gyári téglavágóknak felül van a motorja.
Talán 2500 vagy 3000 Ft-ért vettem a vizes kővágó tárcsát de nem nagyon látni rajta kopást pedig ha
valakinek vágni kellett hát nekem kellett mert minden kerek, ami egyenes az pedig ferde.
Csatolmányok
kemence 149.jpg
kemence 149.jpg (43.34 KiB) Megtekintve 1578 alkalommal
kemence 150.jpg
kemence 150.jpg (44.05 KiB) Megtekintve 1578 alkalommal
kemence 067.jpg
kemence 067.jpg (48.21 KiB) Megtekintve 1578 alkalommal
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. február 23., vasárnap 20:00

Hidas írta:Mazsim1972!
Én az agyagot amibe még 2öklömnyi darabok is voltak,nem cicóztam,ledaráltam a nagy teljesítményű termény darálómmal ;) Mint a finom liszt olyan lett!
Törd össze és előtte nap keverd be vízzel,másnap átkevered és olyan legyen mint a tejföl,kenheted is :hej
A homokot enyhén öntözd meg,hogy ne kapja el az agyagból a nedvességet,mindig csak egy-egy részt kenj meg agyaggal,és jöhet precízen a tégla ;)
Nem kell félni a síkba csiszolástól,főleg ha egyforma a tégla vastagsága 8-)
Köszönöm, így lesz!

Hidas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Hidas » 2014. február 23., vasárnap 20:26

csácsó2 meg::)
Nagyon faintos lett a vágó és a remekmű is :k

takijoci

Hozzászólás Szerző: takijoci » 2014. február 23., vasárnap 20:58

HZsolt írta:
Danono írta:

Próbáltam csisz (kőhöz való ) vászonnal de az keserves , majd kipróbálom harang kővel is , ha az sem válik be akkor marad a
gyémánt CSISZOLÓ tárcsa. meg::)

Szia!

Én kőzethez való fazékkővel csiszoltam, de úgy viszi mint pap **** a gyöpöt!
Kemence Baráti Üdvözlettel:
takijoci
A bort tisztán szeretem, a pálinkát pedig piszkosul!

Kemencém építése: https://plus.google.com/photos/10764661 ... JCT56PIuAE

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. február 23., vasárnap 21:04

csácsó2 írta:
HZsolt írta:Danono

Kedves HZsolt!
Nyugodtan csinálhatsz vizes vágót a cirkulából. A vágókorong fölé tettem egy műanyag dobozt amibe
belevezettem a vizet,
hogy ne csapkodjon a korong alá felcsavaroztam egy tejes v. húsos ládát és ide gyűlt a téglapor
a vízzel, amikor a víz elérte a tárcsát akkor velem ellenkező irányba kicsapkodta de a nagyja por
a ládában maradt. Arra kell NAGYON!!! ügyelni, hogy a motor kellően védve legyen mindenféle víztől!
mert a gyári téglavágóknak felül van a motorja.
Talán 2500 vagy 3000 Ft-ért vettem a vizes kővágó tárcsát de nem nagyon látni rajta kopást pedig ha
valakinek vágni kellett hát nekem kellett mert minden kerek, ami egyenes az pedig ferde.
Az a baj ,hogy nekem egy nagyobbacska inkább közepes ELU gépem van asztaliban ,és a motor tengelyén van a fűrészlap ezért necces vizest csinálni belőle . De ma kipróbáltam egy harang követ és azt kell mondanom egy álom ,úgy viszi a téglát mint kés az olvadt vajat ,ráadásul nem is porzik nagyon mert vizezni kell . :D
Amúgy nem semmi építményt csináltál.

Novi68
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Novi68 » 2014. február 23., vasárnap 21:26

Sziasztok!

Abban szeretnék tanácsot kérni,hogy ha magnezit téglából (25x12.5x6.5 cm) rakom a hőcsapdámat,mivel kell és érdemes kitölteni a téglaközöket-samotthabarccsal vagy valami mással...?

Köszi

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. február 24., hétfő 14:27

Sziasztok!

Szerintetek ilyen időben (nappal 8-10-15 fok C, este 1-2 fok C) lehet rakni az agyagba a sütőfelület samottégláit? Ugyanez a kérdésem, arra is vonatkozik, hogy a kémény kisméretű tégláit építhetem-e habarccsal?

Előre is köszönöm ha válaszoltok!

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. február 24., hétfő 16:10

Szia Mazsim !

Rakhatod, csak éjszakára takard le, hátha fagy.
A kéményt rakhatod habarccsal.
:bo :bo
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2014. február 24., hétfő 17:13

Novi68 írta:Sziasztok!

Abban szeretnék tanácsot kérni,hogy ha magnezit téglából (25x12.5x6.5 cm) rakom a hőcsapdámat,mivel kell és érdemes kitölteni a téglaközöket-samotthabarccsal vagy valami mással...?

Köszi
Szia Novi!
Hogy mivel kell, azt nem tudom, de én samotthabarcsot használtam. Gyárilag ék alakú magnezit téglából raktam a kemencém torkának felső kétharmadát (gyakorlatilag a hőcsapdát), így csak annyi hézag volt a téglák között amennyi habarcsot használtam közéjük, márpedig ez nagyon minimális volt. Az ék alak következtében arra sem volt szükség, hogy a téglák felső részénél törmelék téglákat (vagy cserepeket) használjak az illesztési hézagok kiékelésére, tömedékelésére (boltíves a torok). Viszont vízüveget használtam a bekeverésnél.
Láng- és hőterhelés szempontjából ez a rész nagy terhelésnek van kitéve, így a magnezitet én jó ötletnek tartom.
:bo :bo :bo
K.B.Ü. Papi (aki születésekor a 3 333 162 411. ember volt a földön)
1.§ Amit ma megsüthetsz, ne halaszd holnapra!
2.§ A kemencézés legfontosabb eszköze a dugóhúzó!

Novi68
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Novi68 » 2014. február 24., hétfő 20:07

Papi írta:
Novi68 írta:Sziasztok!

Köszi
Szia Novi!
Hogy mivel kell, azt nem tudom, de én samotthabarcsot használtam. Gyárilag ék alakú magnezit téglából raktam a kemencém torkának felső kétharmadát (gyakorlatilag a hőcsapdát), így csak annyi hézag volt a téglák között amennyi habarcsot használtam közéjük, márpedig ez nagyon minimális volt. Az ék alak következtében arra sem volt szükség, hogy a téglák felső részénél törmelék téglákat (vagy cserepeket) használjak az illesztési hézagok kiékelésére, tömedékelésére (boltíves a torok). Viszont vízüveget használtam a bekeverésnél.
Láng- és hőterhelés szempontjából ez a rész nagy terhelésnek van kitéve, így a magnezitet én jó ötletnek tartom.
:bo :bo :bo

Köszönöm a tanácsot!

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. február 27., csütörtök 8:11

Sziasztok :)
Abban szeretnek segitseget kerni hogy kb. hany kg agyagot vegyek? A sutoter 80x70 cm, futora rakom a teglat :)
Koszonom elore is :)
Bármilyen felhős is az ég, fölöttük mindig ragyog a nap :-)
Julcsi

https://picasaweb.google.com/1067083522 ... 24/Kemence

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. február 27., csütörtök 9:11

Julcsika írta:Sziasztok :)
Abban szeretnek segitseget kerni hogy kb. hany kg agyagot vegyek? A sutoter 80x70 cm, futora rakom a teglat :)
Üdv
Én négy zsákkal vettem Pirihez és egy zsák ki maradt .
sütőtér 115x97 cm
Csatolmányok
Kép1081.jpg
Kép1081.jpg (35.69 KiB) Megtekintve 1436 alkalommal
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. február 27., csütörtök 10:37

panda965 írta:
Üdv
Én négy zsákkal vettem Pirihez és egy zsák ki maradt .
sütőtér 115x97 cm
Köszönöm :-)
Julcsi

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. február 27., csütörtök 16:22

Abban szeretnek segitséget kerni hogy kb. hány kg. agyagot vegyek? A sütőter 80x70 cm, futóra rakom a téglat :)
Köszönöm előre is :)
Kedves Julcsika :hej

Gratulálok és sok sikert a kezdéshez :bo :bo :bo

Van egy kalkulátor itt a fórumon, és a kisokosban is. Ha megkeresed, téglát, légteret és sújt is számol.
A kemence mérete nem csak a sütőtér mérete. Kisméretű vagy nagyméretű a tégla amiből építed. Van magasítás, és a tévő mérete, persze ez már nem oszt nem szoroz, esetleg pár kiló (egy zsák ) lehet a differencia.
Ezeket azért találtuk ki, hogy segítséget adjon és a te méreteidet számolja. Itt találod a dongás kalkulátort is!
A te sütőtered méreteit írtam beléje :mrgreen: . Katt ide :!:
Üdvözlettel cibatapapa :!:
K.B.Ü. cibatapapa

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. február 27., csütörtök 16:28

cibatapapa írta:
Abban szeretnek segitséget kerni hogy kb. hány kg. agyagot vegyek? A sütőter 80x70 cm, futóra rakom a téglat :)
Köszönöm előre is :)
Kedves Julcsika :hej

Gratulálok és sok sikert a kezdéshez :bo :bo :bo

Van egy kalkulátor itt a fórumon, és a kisokosban is. Ha megkeresed, téglát, légteret és sújt is számol.
A kemence mérete nem csak a sütőtér mérete. Kisméretű vagy nagyméretű a tégla amiből építed. Van magasítás, és a tévő mérete, persze ez már nem oszt nem szoroz, esetleg pár kiló (egy zsák ) lehet a differencia.
Ezeket azért találtuk ki, hogy segítséget adjon és a te méreteidet számolja. Itt találod a kalkulátort!
üdvözlettel cibatapapa :!:
Kedves Cibatapapa :)
Multkor megvolt a kalkulator, most seholsenem talalom :( :)
Koszonom a segitseget :)
Epp most jottem be, az alapot betonoztuk párommal :) annyira jo!!!!! :D
Julcsi

varady73
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: varady73 » 2014. február 27., csütörtök 17:39

Elkezdődött az alap ásása,voltak érdekes dolgok a földben, de sajnos nincs értékük! :ii :ii
Csatolmányok
alap1.jpg
alap1.jpg (44.96 KiB) Megtekintve 1410 alkalommal

SzKaresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: SzKaresz » 2014. február 27., csütörtök 17:55

varady73 írta:Elkezdődött az alap ásása,voltak érdekes dolgok a földben, de sajnos nincs értékük! :ii :ii
Sok sikert:) És az a műanyag cső a földben?
Üdv
Üdv SzKaresz http://szkaresz.blog.hu/
A kemencém: https://goo.gl/photos/ExNcubcuwdU71eox8
A kemence az élet sója, de mint minden só, annyit ér, amennyit használják.

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. február 27., csütörtök 18:01

varady73 írta:Elkezdődött az alap ásása,voltak érdekes dolgok a földben, de sajnos nincs értékük! :ii :ii
Jo munkat :) :bo :bo :bo
Julcsi

varady73
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: varady73 » 2014. február 27., csütörtök 18:03

SzKaresz írta:
Sok sikert:) És az a műanyag cső a földben?
Üdv
Na igen azóta az már ki van szedve. Az öntőzőrendszer vezetéke. De át kellet kötni. Nagyon jó megfigyelő vagy:)

Válasz küldése