Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
Gabibá
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. március 21., péntek 21:11

Hook írta:Köszönöm az információt. Igazad van hódfarkú :) viszont annak nagyon örülök hogy a hagyományos is jó. Nem szeretnék mobilkemencét, nem tudom miért. De közben nézegetem képeket és Gabibá kicsi kemencéje nagyon megtetszett, csak sajnos nem sok információt találok róla.
Szia Hook!
Valamelyik nap megmérem a kemit és pontos méreteket mondok.
Örülök,hogy tetszik,de én lehet,hogy dongásat csinálnák,ha még egyszer csinálnám.

Novi68
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Novi68 » 2014. március 21., péntek 21:35

Úgy látszik,a legutolsó hozzászólásom senkinél nem érte el az ingerküszöböt,ennek ellenére folytatom az építést és ha kész lesz,teszek fel egy képet róla... :roll:

Köszönettel!

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 21., péntek 21:42

Gabibá írta:
Hook írta:Köszönöm az információt. Igazad van hódfarkú :) viszont annak nagyon örülök hogy a hagyományos is jó. Nem szeretnék mobilkemencét, nem tudom miért. De közben nézegetem képeket és Gabibá kicsi kemencéje nagyon megtetszett, csak sajnos nem sok információt találok róla.
Szia Hook!
Örülök,hogy tetszik,de én lehet,hogy dongásat csinálnák,ha még egyszer csinálnám.
Mi a baj a kemivel ,hogy inkább dongásnak állnál ha még egyszer nekikezdenél ?

Szerk .

Novi68: Ha a donga hátulját ivesre csinálod szerintem annak csak akkor lesz jelentősége ha olyat sütsz benne aminél bent hagyod a parazsat . Katlannál én az első sort hátulról vagyis a tevő felől még agyagba tenném.

Teljesen más de nagyon fontos lenne: Kérdezném ,hogy ha a dongámat futóra kötésben falaznám és még egy sort ráfalaznék de azt nem élére hanem lapjára tenném az elegendő falvastagsággal járna e ? Szóval futóra az 12 cm itt lenne 2 cm sárréteg tapasztás rajta és erre raknám rá lapjával a téglát (légrés nélkül ) ez plusz 6 cm tehát 20 cm donga vastagság . Szóval a kérdés elegendő lenne e kőzetgyapot szigetelés nélkül ? Mennyire bírná a hőtágulást ?

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2014. március 21., péntek 22:07

Novi68 írta:Sziasztok!

Én is elkezdtem a kemencém építését Szigetbecsén-ezért is lett a projekt neve: "Kemencebecse".
Még csak az alapépítmény rakásánál tartok-a terasz lejtése miatt nem kevés téglát kellett vágnom a vízszint eléréséhez-,de már elindultam és ez a lényeg.
Télen végigolvastam az összes építési tanácsban lévő hozzászólást is,de mégis vannak kérdéseim és kérek segítséget.
-Először is kérdezném,hogy a dongás kemencénél van-e jelentősége a hátfal egyenes vs íves rakásának?
-A katlan/kémény mely részét lehet már malterba rakni?

Még annyi,hogy szereztem sárga agyagot,ami vizesen összegyúrva a levegőn is keményre szárad,"kiégetés" után leejtve kettétört,szép homogén a belseje,de az ujjam hegyével el tudom dörzsölni a törés felületén ill. a külső része körömmel kaparható valamennyire és nem repedt meg ezalatt. Jó lehet ez az agyag?

Üdv!
Szia....

A kemence fenekét, a sütőtér alját értem ezen, és a tűzkaput raktam én agyagba.A többi mehet erősített habarcsba!! A hátfal lezárása, egyenesen lezárva sokkal egyszerűbb mint az íves!!Szerintem nincsen semmi hátránya,ill. előnye sem egyiknek sem a másiknak....csak a lezárást a dongába kelled beleépíteni, nem mögé!!!!Ezzel a módszerrel nem fog elrepedni!!!!Az agyagot sem szabad túlsoványítani!!!!
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

gyetvang
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: gyetvang » 2014. március 21., péntek 22:57

Szisztok!

Köszönöm. A magnezit sütőaljal meg lettem győzve.
A hőcsapda ötletemet elvetettem, és akkor megerősítem a külső boltívet oldalsó falát megtámasztom a egy 24 cm-es fallal jobbról balról és megcsinálom a közel vízszintes boltívet a hőcsapdának. Elviekben a külső boltív viszi majd a kémény terhét, de ha mégse akkor a magnezit hőcsapda se hátráljon meg a feladattól. MAjd próbálom bekötni külső boltívbe a hőcsapdát. Érdekes szabászat lesz. :D
Ahogy méricskélek, az üveg alatt csak egy 20x50x90 teret kellene feltöltenem. Kérdezném, hogy homokkal vagy földdel töltsem ki? Vagy inkább rakjam ki ytongból? Ezek állnak rendelkezésemre.
Eddig úgy volt hogy a kemi neve GUSZTI lesz, de lehet hogy át kell keresztelnem, MARIra mert szinte minden ami ebbe épül az ki maradt MARIdék anyagok. :roll:
Jön még kutyára teherautó

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2014. március 22., szombat 1:46

gyetvang írta: Ahogy méricskélek, az üveg alatt csak egy 20x50x90 teret kellene feltöltenem. Kérdezném, hogy homokkal vagy földdel töltsem ki? Vagy inkább rakjam ki ytongból?
A 20 cm a vtg-a ?
Javasolom az Ytong lapokat az üveg alá mindenképpen, hogy a tárolt hő ne kússzon el a talaj felé.
( az Ytong alá akármilyen polietilén fóliát terítsél)
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

leando

Hozzászólás Szerző: leando » 2014. március 22., szombat 7:22

Novi68!!( Névrokon) :hej

Ha rám hallgatsz a donga hátulját ívesre rakod. :bo :bo
Hellosziaszevasztok!

leando

gyetvang
Kemencefűtő

ytong

Hozzászólás Szerző: gyetvang » 2014. március 22., szombat 8:09

Az üveg alá amúgy is tervesztem egy 20 cm ytong réteget.
Akkor ez 40 cm lesz, és terítek alá fóliát.
Jön még kutyára teherautó

Hook
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Hook » 2014. március 22., szombat 14:07

Gabibá írta:
Szia Hook!

Azért nagyon hálás lennék, esetleg ha még emlékszel tudnál anyagköltséget is írni kb. mennyi tégla, illetve cserépre volt szükséged?

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. március 22., szombat 20:14

Hook írta:
Gabibá írta:
Szia Hook!

Azért nagyon hálás lennék, esetleg ha még emlékszel tudnál anyagköltséget is írni kb. mennyi tégla, illetve cserépre volt szükséged?
Szia Hook!
Ne haragudj,de ma nem tudtam mérni,(sötétben értem haza)de ha minden igaz holnap megmérem.
Anyagköltséget nem tudok írni,mert:én nem számolgattam csak azt,hogy van 200 db kémény téglám és abból mekkora kéményt tudok csinálni.Hódfarkú cserepem volt több is,úgyhogy azt sem tudom mennyi fogyott,DE: Eldöntöd mekkora kemit akarsz és a cibatapapa által készített kalkulátorral ki tudod számolni miből mennyi kell.Az alját dirib-darab téglából raktam(ami itthon volt és csak útban volt.Nem kellett valahová elvinni)azért van bepucolva. Így nem látszik rajta.
HZsolt!
Dongásat azért csinálnák,ha újra csinálnám,mert a búbosnak szerintem inkább fűtés volt a feladata,de ha már az volt hát megsütötték benne a kenyeret is.A dongás alacsonyabb , közelebb van a hőt sugárzó tégla a sütnivalóhoz.A másik meg az,hogy egy négyzet alakú térben jobban lehet pakolni,mint egy kerekben.EZ CSAK AZ ÉN DILIM! Lehet,hogy nem is így van.Különben nosztalgiából döntöttem akkor a búbos mellett. Remélem érthető voltam.

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 22., szombat 21:07

Gabibá : Köszönöm szépen az infót , Filoztam én is rengeteget ,hogy dongás vagy búbos . Búbost azt lakásba tenném ,de félek gyenge lenne a ház alapja . Ezért is maradtam a kinti dongás mellett ,és persze azért mert téglám van és nem cserepem :) tudom lehet téglából is . Amúgy ma felraktam a dongát 2x :) először kész lettem és kivettem a ramonádot akkor vettem észre ,hogy nagyon előre hoztam 6 cm fal:) fal:) . Lebontás újrarakás este fél 8-ra végeztem :) holnap rakok fel képet ide a topikba ha lesz időm . Albumba tettem párat .

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. március 23., vasárnap 18:12

Szia Hook!
Megmértem a kemencét:Alap,80x130,80 magas. A sütőtér 50x60.Egy nagy kacsasütő kényelmesen befér.A búb teljes magassága 100,a kémény 280 cm.A tévő boltíve 34x35 cm.Remélem tudtam segíteni,ha még van kérdésed,mondd nyugodtan.Ja és van a külsején egy 10 cm Isotherm szigetelés

Era
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Era » 2014. március 23., vasárnap 20:12

Sziasztok! Most épitjük a kemencét, a tüztérig kész van. Kolesz terve alapján készül, és azt szeretném megkérdezni,hogy hol kell elkezdeni a dongát rakni? A képeken nem lehet jol látni. Még egy olyan kérdésem lenne hogy hány sorbol áll a donga. Segitségeteket elöre is köszönjük!!!

Üdv. ERA :e

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 23., vasárnap 20:19

Ma sajnos nem tudtam egész nap a kemivel foglalkozni ,de azért sikerült félig meddig aláfalaznom a dongának .
A tegnap ígért képek a maival együtt:

Kép

Kép

Kép

Most lesz ideje száradni a kicsikének , mert előreláthatólag csak hétvégén fogok tudni vele foglalkozni .

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 23., vasárnap 21:28

Era írta:Sziasztok! Most épitjük a kemencét, a tüztérig kész van. Kolesz terve alapján készül, és azt szeretném megkérdezni,hogy hol kell elkezdeni a dongát rakni? A képeken nem lehet jol látni. Még egy olyan kérdésem lenne hogy hány sorbol áll a donga. Segitségeteket elöre is köszönjük!!!

Üdv. ERA :e
Kedves Era :hej

Nehezeket kérdezel nagyon. fal:) A dongát itt a Bencében főleg alulról felfelé építi a nép, mert mindig az alsó sor tartja a következőt :idea: Ezenkívül lehet elölről hátrafelé, hátulról előre felé, lehet a bal oldalon kezdeni, lehet jobb oldalon kezdeni, de az a szerencsés ha egyszerre rakod a két oldalt :idea:
Hogy hány sorból áll majd a donga az attól függ mekkora lesz a kemence, ilyen ecerű. Ha már készen van a ramonád, akkor ráméred a tégla széllességét, és ahány ráfér annyi sor lesz majd a dongád, ez is ilyen ecerü :!:
Itt az előző hozzászólásban, ha megszámolod az egyik felén a téglákat, ami 13 x 2 + a zárósor = 27 sorból áll ez a donga! cibatapapa a :twisted:
K.B.Ü. cibatapapa

Hook
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Hook » 2014. március 23., vasárnap 21:59

Gabibá köszönöm az önzetlen segítségedet! Ha tutira elmúltak a fagyok, hozzákezdek az alapozáshoz. és ha közben lesz valami kérdésem majd írok. Még egyszer köszönöm szépen!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 23., vasárnap 23:47

Hook írta:Gabibá köszönöm az önzetlen segítségedet! Ha tutira elmúltak a fagyok, hozzákezdek az alapozáshoz. és ha közben lesz valami kérdésem majd írok. Még egyszer köszönöm szépen!
Kedves Hook ápolt :hej
Az a helyzet hogy olyan fagyok ami ártana az alapodnak már csak, jövő télen lesznek, úgyhogy nyugodtan elkezdheted.
A Gabibá kemencéjének méreteit beírod a búbos kalkulátorba akkor ezt az eredményt kapod.
A kalkulátorokat innen tudod letölteni! KATT Ide!
hook.jpg
hook.jpg (37.22 KiB) Megtekintve 1464 alkalommal
A kémény ha 6 téglás kb 210 darab téglát jelent. Ebből már tudsz árakat kalkulálni!
üdv: cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

1242
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: 1242 » 2014. március 24., hétfő 7:52

HZsolt írta:Ma sajnos nem tudtam egész nap a kemivel foglalkozni ,de azért sikerült félig meddig aláfalaznom a dongának .
A tegnap ígért képek a maival együtt:

Kép

Kép

Kép

Most lesz ideje száradni a kicsikének , mert előreláthatólag csak hétvégén fogok tudni vele foglalkozni .

Szép donga, gratulálók. Csak így tovább :D
"Aki mindig csak a szelet figyeli, nem vet, és aki csak a fellegeket lesi, nem arat." (Prédikátor 11,4)

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. március 24., hétfő 8:24

Na ez az üzenet se érte el az ingerküszöbötöket! Jól írta valaki ezt korábban!

Sajnálom!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mazsim1972 2014. március 24., hétfő 22:29-kor.

Louie
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Louie » 2014. március 24., hétfő 10:18

Szia HZsolt!

Nagyon szépen haladsz, Gratulálok!

Tettél az agyagba töreket?

1242
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: 1242 » 2014. március 24., hétfő 12:45

Mazsim1972 írta:Szervusztok!

Tegnap estig eddig sikerült eljutnom a második dongával! Szerettem volna, de nem tudtam sajnos befejezni. fal:)

Csak ezen a héten hétvégén fogom tudni folytatni vasárnap. Remélem ez nem lesz gond! Talán jobb is így mert addig köt az elejébe a habarcs!

Szép napot mindenkinek!

HZsolt! Szép a donga amit építettél! Ez sem kicsi!!!:D

meg::) meg::) meg::) :iiii
"Aki mindig csak a szelet figyeli, nem vet, és aki csak a fellegeket lesi, nem arat." (Prédikátor 11,4)

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. március 24., hétfő 17:42

Köszönöm, igyekszem...

Era
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Era » 2014. március 24., hétfő 19:32

kedves cibatapapa!

Köszönöm a segitségedet, elolvassuk a mellékelt kisokost biztos nagyon sok hasznos információt találunk benne. ha nem haragszol akkor majd értesitünk a fejleményekről.

üdv Era

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 24., hétfő 19:39

Nem bírtam ki :( kész az alá elé falazás és bedobtam egy fél marék gallyat ez lett belőle.

Kép

:bol :bol :bol :bol

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2014. március 24., hétfő 19:43

HZsolt írta:Nem bírtam ki :( kész az alá elé falazás és bedobtam egy fél marék gallyat ez lett belőle.

Kép

:bol :bol :bol :bol

Szia!

Remek munkát végeztél, meglásd :k lesz az aparát. A tüzeléssel azért vigyázz, csak apránként és kis szárító tüzeléseket! :bo :bo :bo

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 24., hétfő 19:54

Már ki is húztam a parazsat belőle . Ráérek április 10 ig kész lenni vele .

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2014. március 24., hétfő 20:33

HZsolt írta:Már ki is húztam a parazsat belőle . Ráérek április 10 ig kész lenni vele .
ez valamilyen fogadalom, hogy akkora kész kell, hogy legyen?

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 24., hétfő 20:42

Barat67 írta:
HZsolt írta:Már ki is húztam a parazsat belőle . Ráérek április 10 ig kész lenni vele .
ez valamilyen fogadalom, hogy akkora kész kell, hogy legyen?
Nevem napja :) és szeretnék magam által sütött kenyeret enni . Szóval lehet fogadalomnak is felfogni ,de nem az csak elhatározás és probálom tartani . Tudom nem leszek vele kész teljesen mert nem lesz mindenre idő de bízom benne,hogy használható lesz és csak apróságok maradnak csak vissza . Mint pl előtte a téglaburkolat a földre ,a betonalap burkolása .

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. március 24., hétfő 21:30

Sziasztok :-)
Lassan, de biztosan haladok az epitessel, a het vegen mar szeretnek en is icipici tuzecsket, mint Zsolt, majd meglatjuk :-)
Kepet mellekelni nem tudok, de alabb a linken latszik az eddigi munka :-)
Szep estet :-)
Bármilyen felhős is az ég, fölöttük mindig ragyog a nap :-)
Julcsi

https://picasaweb.google.com/1067083522 ... 24/Kemence

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 24., hétfő 21:54

Julcsika írta:Sziasztok :-)
Lassan, de biztosan haladok az epitessel, a het vegen mar szeretnek en is icipici tuzecsket, mint Zsolt, majd meglatjuk :-)
Kedves Julcsika, szépen haladtok, csak lefekvés előtt ne felejtsétek el a téglákat is megkefélni, :lol: :twisted: :))) mielőtt nagyon ráköt majd a malter :?: üdvözlettel: FatErosz :mrgreen: :bo :bo
Csatolmányok
julcsi.jpg
julcsi.jpg (31.61 KiB) Megtekintve 1374 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. március 24., hétfő 22:06

cibatapapa írta:
Kedves Julcsika, szépen haladtok, csak lefekvés előtt ne felejtsétek el a téglákat is megkefélni, :lol: :twisted: :))) mielőtt nagyon ráköt majd a malter :?: üdvözlettel: FatErosz :mrgreen: :bo :bo
Igyekszem :-) koszonom :-)
Hat errol mar lecsusztam, de ferjuram igert nekem egy csiszolot a flexre amivel a vegen athuzom az egeszet, mivel bontott a tegla es biza regi malterfoltok is vannak ottan :-) de a folytatasban majd kefelek is :-D
Bármilyen felhős is az ég, fölöttük mindig ragyog a nap :-)
Julcsi

https://picasaweb.google.com/1067083522 ... 24/Kemence

Hook
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Hook » 2014. március 24., hétfő 22:27

cibatapapa írta:
Hook írta:Gabibá köszönöm az önzetlen segítségedet! Ha tutira elmúltak a fagyok, hozzákezdek az alapozáshoz. és ha közben lesz valami kérdésem majd írok. Még egyszer köszönöm szépen!
Kedves Hook ápolt :hej
Az a helyzet hogy olyan fagyok ami ártana az alapodnak már csak, jövő télen lesznek, úgyhogy nyugodtan elkezdheted.
A Gabibá kemencéjének méreteit beírod a búbos kalkulátorba akkor ezt az eredményt kapod.
A kalkulátorokat innen tudod letölteni! KATT Ide!
hook.jpg
A kémény ha 6 téglás kb 210 darab téglát jelent. Ebből már tudsz árakat kalkulálni!
üdv: cibatapapa
Nagyon szépen köszönöm!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 24., hétfő 22:29

Julcsika írta:
cibatapapa írta:
Igyekszem :-) koszonom :-)
Hat errol mar lecsusztam, de ferjuram igert nekem egy csiszolot a flexre amivel a vegen athuzom az egeszet, mivel bontott a tegla es biza regi malterfoltok is vannak ottan :-) de a folytatasban majd kefelek is :-D
Júlcsika amíg félig van megkötve egy kopott sikér kefével is eredményes a kefélés. Ami már rákötött azt viszont már drót kefével is nehéz kefélni, mert, már nagyon öreg és nem hagyja magát, azé férjurad tudja a frankót, biztos szép lesz, jó csiszolást. Képfeltöltésben szívesen segítek, ha van Skyppetek akkor ott meg tudjuk beszélni, ha gondolod. Jó éjszakát, üdvözlettel, cibatapapa :bo
K.B.Ü. cibatapapa

qqca
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: qqca » 2014. március 24., hétfő 23:55

Julcsika, Hzsolt, Novi68 Gratulálok, szépen haladtok, jó építgetést! :bo

Mazsim!
Örülök, hogy a dupla donga megoldást választottad a füst hátravezetéséhez.

Ez egy nagyon elegáns megoldás, mert egyrészt szép.
Másrészt praktikus mert:
felfűtés után lezárva a kéményt és a macskaajtót becsukva megreked a két donga közt a hő.
A belső donga kívülről is fűtve volt plusz a külső donga is felmelegedett valamennyire és vissza is sugároz. Így egy felfűtött légrést kapunk.
Szerintem ez megközelítheti egy első kéményes kőzetgyapot szigetelésének hatásfokát, sőt....

Látom a két szélen legalább 6 centis légrés van (mert egy tégla is befér élével).
Így könnyű lesz takarítani, ha esetleg az évek alatt berakódik majd.
A füstjárat meg szemmel láthatóan elég nagy ahhoz, hogy emiatt kifüstölne!
Minden elismerésem! meg::)
WP_20140322_005.jpg
WP_20140322_005.jpg (13.27 KiB) Megtekintve 1371 alkalommal
IX. KEMENCEBARÁTOK TALÁLKOZÓJA 2018 regisztráció:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Kemencém:
https://www.youtube.com/watch?v=xdDisk5JUrY

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2014. március 25., kedd 1:26

Szia Julcsika!
Nagyon szépen haladtok ha van kefe ha nincs :!: :lol:
Szerintem még egy igen fontos dolog van esetetekben
még pediglen, hogy a "fácánleves" megfelelő hőmérsékletű legyen 5-7 c.fok :!: :i
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. március 25., kedd 7:21

Köszönöm Lajos a hozzászólásod, és az ötleted! Igen, így ki tudom majd takarítani. Keresek majd valami elegáns megoldást a tisztítónyílásra. Magáról a nyílásról egyébként van közeli kép az albumban. Szép napot!

bencés
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: bencés » 2014. március 25., kedd 13:56

Kedves Hölgyek, Urak!

Kicsinység eltűntem, de ezúton jelentkezem.
Ezúton köszönöm a segítséget és a kapott támogatást :ty , az eltűnésem oka a mellékelt képeken látható.

Sajnos a net bonyolult Bélatelepen, ahol Döme elkészült (merthogy ezt a nevet kapja majd a keresztségben, ha még ilyen névre keresztelt apparát nincsen), meg ha építek akkó nem netezek és viszont..nekem nem mén ez így együtt, hja biztosan öregszem.

Az eltelt heteket ismét átolvasva örömmel látom, hogy többen is nekiláttatok, kihasználva a jó időt. Sok-sok örömet kívánok a kemencétek építéséhez és használatához. Az elmúlt hetek nálunk is hasonló izgalommal teltek.
Az első -szárító- begyújtások 4-5 alkalommal megtörténtek, még e hét csütörtök - péntek szárítunk, oszt mihánst lehet (tán má szombaton), ahánst adunk az élvezeteknek.
Először tán kenyérlángos - pizza - pogácsa formájában, majd ahogyan a bátorság nő, úgy adunk a husikáknak is. Má alig várgyuk! :esz

Tájékoztatók majdan gyünnek...

Röviden pár infó:
- a tervekkel ellentétben dupla dongás lett, sütőtér 60*90, 6 téglás kémény
- építési képeket majd lassacskán feltöltöm a picasa-ba
- jó néhány dologgal gazdagodtam az építés közben, ezeket ahogy tudom, megosztom Veletek.

Kérdés a Mesterekhez: jó barátom segítségével készítettünk 3 féle terv változatot (eltérés csak a külső köpenyekben van) a kemencére, ő szépen megtervezte és építész lévén meg is rajzolta. Ezeket a építész terveket szívesen feltölteném a "Kemencés kisokos"-ba, a többi leendő Bence tervezését megkönnyítendő, mert szerintem ott jó helye lenne és új topikot nem nyitnék. Mehetnek oda a tervek?
A 30 Kb-os méretkorlát elég szigorú, lehetne kicsit nagyobb lehetőséget biztosítani a terveknek, vagy ez nem megoldható?

Üdvözöl Benneteket:
Csatolmányok
IMG_1147-002.jpg
IMG_1147-002.jpg (21.56 KiB) Megtekintve 1346 alkalommal
IMG_1144-001.jpg
IMG_1144-001.jpg (17.07 KiB) Megtekintve 1346 alkalommal
IMG_1140.jpg
IMG_1140.jpg (27.52 KiB) Megtekintve 1346 alkalommal
bencés

kemencém tervrajza itt: http://osztott.com/PPCg/

Építési képek meg itt: https://plus.google.com/photos/11204769 ... _pilk_u1QQ

Toroka
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Toroka » 2014. március 25., kedd 17:11

Majdnem küldtem egy üres üzenetet. :)

Sz'al, tegnap meglátogattam Oszit, megismerkedtünk, bár a gazdája (ciabatapapa) nem engedte, hogy összemelegedjünk, már befűtött neki. Sokat tanultam a konzultációból, ezúton ismét köszönöm a tanácsokat és a pogácsát is. (Kár, hogy a ki... sz... időben nem tudtam bringával menni, kocsikázni kellett, a medvehagymás pogácsa pedig szárazon nem az igazi.)

A másik témánál már írtam, hogy visszatértem az Oszi-hívők táborába, egyszerű(nek tűnik) és nem birodalmi méret. Valamint tele van egyenesekkel, minimális görbület.

Ma eddig számolgattam és kezd alakulni az elképzelésem.

Papa, majd alkalomadtán (talán jövő héten) ismét elmennék és ezúttal illő módon egyeztetnénk, megmutatnám a vázlataimat.

Még egyszer köszönök mindent. (Ja, és a nagy újító kedvemben már sikerült félig olyan kenyeret sütnöm, mint amilyen nagyanyámé volt falun. Az alját rendesen odaégettem. :oops: )

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2014. március 25., kedd 17:32

Szia Bencés!

S bizony, bizony immáron kemencés!!!!!!
Nagy örömmel vettem észre az imént, hogy sikerült befejeznetek az objektumot.
Kérlek tisztelettel miután megnéztem az összes fotódat azt kell mondjam, hogy
nem fogtatok mellé. Az már biztos.
Igen szemrevaló az apparát! :k Főleg ha már a tető is felette leszen.
Nem volt hiábavaló kitartó érdeklődésed, alapos tervezésed.

Kívánom, hogy ugyanolyan örömmel használjátok, mint ahogy készült!

Gratulálok, ügyesek vagytok! :iiii
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

bencés
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: bencés » 2014. március 25., kedd 20:07

Vettem Tu-Ja és nagyon köszönöm!

Többi Bencének: Az építési képeket már feltöltöttem, lásd az aláírás melletti linket!
Alig várom, hogy :esz

Üdvözöl Benneteket:
bencés

kemencém tervrajza itt: http://osztott.com/PPCg/

Építési képek meg itt: https://plus.google.com/photos/11204769 ... _pilk_u1QQ

Válasz küldése