Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
*SirLancelot
Kemencefűtő segéd

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: *SirLancelot » 2014. március 28., péntek 18:36

Sziasztok!

Hosszas hallgatás és olvasás után most már én is bekapcsolódok:)
Egy fazekas emberrel beszélgettem és ő azt mondta nekem hogy ha építem a kemencémet akkor az üvegtörmelék közé szórjak fa hamut. Ezen felbuzdulva az ezen a télen rendszeresen a zsákban landolt a cserépkályhából kinyert fa égéstermék. A véleményetekre lennék kíváncsi hogy lehet-e jelentősége ennek?
Már pucolom a platzot a kemencének :) és ásom ki a tükröt neeki. Azaz Örömmel jelentem be Én is elkezdem a búbosomat építeni.
Üdv.: Lancelot

Tu-Ja
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2014. március 28., péntek 20:02

Szia *SirLancelot!

Kiváló ötlet! Én a helyedben tennék a küszöbre is abból a fahamuból, nehogy az ártó szellemek meglepjenek munka közben.
Aztán az üvegbe szerintem kellene még hétféle macskaszőr és ami a legfontosabb, gatyamadzag. Ha ezeket kihagyod az egész nem fog
érni egy kőhajítást sem.
Mondanom sem kell talán, hogy mindezeket teliholdkor és közvetlenül éjfél után kell elvégezni!!!!

A fazekas barátodat pedig melegen üdvözlöm! fal:) fal:) fal:)

Ja azt majdnem elfelejtettem, hogy lesznek nekem ilyen előre készített csomagok, különböző méretű és formájú kemencékhez.
Csak fel kell majd vágni és egyszerűen beleszórni a keveréket a kemencébe. Nem fogom túl drágán árulni de azért megkérem az árát, mert
olyan ősi recept alapján állítom össze ami komoly odafigyelést igényel.
Kűldök szívesen mintát annak a fazekas embernek hátha így méginkább tudja szolgálni a köz javát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tu-Ja 2014. március 28., péntek 20:08-kor.
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2014. március 28., péntek 20:04

*SirLancelot írta:Sziasztok!

Hosszas hallgatás és olvasás után most már én is bekapcsolódok:)
Egy fazekas emberrel beszélgettem és ő azt mondta nekem hogy ha építem a kemencémet akkor az üvegtörmelék közé szórjak fa hamut. Ezen felbuzdulva az ezen a télen rendszeresen a zsákban landolt a cserépkályhából kinyert fa égéstermék. A véleményetekre lennék kíváncsi hogy lehet-e jelentősége ennek?
Már pucolom a platzot a kemencének :) és ásom ki a tükröt neeki. Azaz Örömmel jelentem be Én is elkezdem a búbosomat építeni.
Üdv.: Lancelot
Szia Lancelot!

Biztos jó megoldás, hogy az üvegtörmelék közzé fahamut raksz? Ugyanis a fahamunak van egy olyan tulajdonsága, hogy megköti a környezetéből a nedvességet.

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2014. március 28., péntek 20:12

Kell az oda, mert ha elmegy megnézni a kemencét a fazekas ember és annyira tetszik neki, hogy ott rögtön bebrunyál, akkor lesz ami felszívja.
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

*SirLancelot
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: *SirLancelot » 2014. március 28., péntek 20:31

HÚ de gyorsak vagytok :)
Kedves Tu-Ja! Ezért kérdeztem :) Amúgy nem a barátom, mindössze egy beszélgetés alkalmával jegyezte meg. Én pedig kikértem a véleményeteket amit röviden összefoglalva egy kategorikus NEM-nek veszek engedelmetekkel:) Hamu a komposztban végzi.
Jaaa!! Ha gondolod a beszállnék csendestársként az egységcsomag gyártásba és eljuttatnám hozzád a hamut mely többféle ha gondos keveréknek a hamuja. Nem holmi korhadt raklaptuskó tele szeggel.

Tengermély tisztelettel : Lancelot
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára *SirLancelot 2014. március 28., péntek 20:40-kor.

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2014. március 28., péntek 20:35

Kedves Tu-Ja mester :kaba nagy vagy.Nekem is van kettő méter gatyamadzagom. Mit csináljak vele :idea: fal:) fal:)
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 28., péntek 20:54

Na eljött a hétvége . :) Holnap lehet folytatni a katlan és kémény falazását . Ma sikerült megvennem a hiányzó dolgokat (10cm es kőzetgyapot, homlokzatfesték , flexibilis csemperagasztó , és 2 zsák falazóhabarcs ) .Most már csak időt kell ráfordítanom és kész is lesz.

Hamut sajnos én kihagytam az üvegtörmelék közül . :D

Kérdés . Hőálló üveget hol lehet viszonylag olcsón beszerezni?

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2014. március 28., péntek 20:56

Azért a fahamuval vigyázni kell a komposzt készítésénél, ha már bele akarod a hamut rakni. Max. 10%-nál többet ne rakj bele!

*SirLancelot
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: *SirLancelot » 2014. március 28., péntek 21:03

Igen tudom, hogy szemcseppel kell mérni. Van kb 5-6 m3 komposzt abba az a pár zsák elveszik és nem is egyszerre rakom majd bele . Jövőre pedig táplálja a pálinkafákat.

Köszi :)

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2014. március 28., péntek 21:50

Tu-Ja írta:Szia *SirLancelot!

Kiváló ötlet! Én a helyedben tennék a küszöbre is abból a fahamuból, nehogy az ártó szellemek meglepjenek munka közben.
Aztán az üvegbe szerintem kellene még hétféle macskaszőr és ami a legfontosabb, gatyamadzag. Ha ezeket kihagyod az egész nem fog
érni egy kőhajítást sem.
Mondanom sem kell talán, hogy mindezeket teliholdkor és közvetlenül éjfél után kell elvégezni!!!!

A fazekas barátodat pedig melegen üdvözlöm! fal:) fal:) fal:)

Ja azt majdnem elfelejtettem, hogy lesznek nekem ilyen előre készített csomagok, különböző méretű és formájú kemencékhez.
Csak fel kell majd vágni és egyszerűen beleszórni a keveréket a kemencébe. Nem fogom túl drágán árulni de azért megkérem az árát, mert
olyan ősi recept alapján állítom össze ami komoly odafigyelést igényel.
Kűldök szívesen mintát annak a fazekas embernek hátha így méginkább tudja szolgálni a köz javát.
:j :j :j :j :j :j :j
:))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :)))
Hááát barátom régen mulattam magamba ilyen jót!!!!!!!!!!!!!!!!
Akartam írni én is valamit, na de ezek után.......!!!!! :D :lol:
meg::) meg::) meg::)
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2014. március 28., péntek 21:54

HZsolt írta:
Mire kell a hőálló üveg? A tévőbe? Egyébként méhtelepeken kell megnézni, sütőajtókból ki kell buherálni, ha festett, akkor le kell róla maratni a festéket és már van is hőálló üveged. ;) :k
DacaGabi
Kép

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. március 29., szombat 7:59

Szepseges szombat reggelt mindenkinek :-)
Mintha lett volna, de most nem talalom az a temat, igy itt jeleznem, ha valakinek kell uveg, egy kozepes kemencere valo van még egy kedves baratomnak, barmikor elviheto Kerepesrol! Ablakuvegek voltak, nagyon jol torik :-)
Bármilyen felhős is az ég, fölöttük mindig ragyog a nap :-)
Julcsi

https://picasaweb.google.com/1067083522 ... 24/Kemence

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 29., szombat 8:29

DacaGaby írta:
HZsolt írta:
Mire kell a hőálló üveg? A tévőbe? Egyébként méhtelepeken kell megnézni, sütőajtókból ki kell buherálni, ha festett, akkor le kell róla maratni a festéket és már van is hőálló üveged. ;) :k
Igen a tévőbe . Találtam Erzsébeten egy üvegest aki árul és szabja is 80000 huf/m2 áron .

szerk: Julcsika itt a topik : http://kemencebence.hu/distribution/vie ... f=13&t=254

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 29., szombat 9:37

HZsolt írta:
DacaGaby írta:
HZsolt írta:
Kérdés. Hőálló üveget hol lehet viszonylag olcsón beszerezni?
Igen a tévőbe . Találtam Erzsébeten egy üvegest aki árul és szabja is 80000 huf/m2 áron .

szerk: Julcsika itt a topik : http://kemencebence.hu/distribution/vie ... f=13&t=254
Egy tűzhely ajtó üveg 20.5 X 37.5 = 770 cm2 x 8Ft= 6160 Ft Ezek szerint fal:) :k
Próbáld meg a FÖKEFE kerületi gyűjtő telepein! Vittem a Cerberus néninek egy tábla csokit és be engedett üveget kiszedni :idea: (Csillag csavarhúzó kell a művelethez :!: ) üdv.:Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

house
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: house » 2014. március 29., szombat 15:43

A legolcsóbb megoldás szerintem, ha van a házon biztosítás és azon belül üvegkárra is, elmész egy igazi magyar üvegeshez és levágatod számlára. Ő tudja mit hogyan kell kitölteni hogy ne legyen feltünő. Én egy 25*25cm darab üvegért fizettem 5000 Ft-ot, amit a biztosító három napon belül utalt is. Ez az összeg a mai világban már nem az a tétel amire a biztosító kiküldi az kárszakértőjét. A sütő üvegéről itt olvastam korábban hogy gyakran törik, akkor valaki azzal magyarázta hogy a sütőben jó ha van 250 fok még a kemencében amikor a láng éri akár a duplája is lehet, egyszóval nem arra van kitalálva. Ha van a lakáson biztosítás szerintem nem éri meg próbálgatni, ha nincs akoor viszont te döntésed.
További szép napot.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 29., szombat 16:09

house írta:A legolcsóbb megoldás szerintem, ha van a házon biztosítás és azon belül üvegkárra is, elmész egy igazi magyar üvegeshez és levágatod számlára. Ő tudja mit hogyan kell kitölteni hogy ne legyen feltünő. Én egy 25*25cm darab üvegért fizettem 5000 Ft-ot, amit a biztosító három napon belül utalt is. Ez az összeg a mai világban már nem az a tétel amire a biztosító kiküldi az kárszakértőjét. A sütő üvegéről itt olvastam korábban hogy gyakran törik, akkor valaki azzal magyarázta hogy a sütőben jó ha van 250 fok még a kemencében amikor a láng éri akár a duplája is lehet, egyszóval nem arra van kitalálva. Ha van a lakáson biztosítás szerintem nem éri meg próbálgatni, ha nincs akoor viszont te döntésed.
További szép napot.
Nó comment, fal:) fal:) fal:) de a tévőt felfűtéskor soha sem tesszük a helyére,(mert elaludna a tűz, esetleg :idea: ) mifelénk, ezért nem éri láng soha az üveget, csak sütéskor van betéve :idea: , ezért ha akkor még 300C° felett van a hőfok a mozdonyban, akkor nem csak az üveg a tévőben, :( de minden c a r á fog égni, odabent is.
Faterosz, akinek csak sütő üveg tévője van (mégpedig ugyan az!) lassan öt éve az Osziban :twisted:
Amúgy :k jó az ötlet meg::)
K.B.Ü. cibatapapa

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2014. március 29., szombat 17:28

cibatapapa írta:
house írta:A legolcsóbb megoldás szerintem, ha van a házon biztosítás és azon belül üvegkárra is, elmész egy igazi magyar üvegeshez és levágatod számlára. Ő tudja mit hogyan kell kitölteni hogy ne legyen feltünő. Én egy 25*25cm darab üvegért fizettem 5000 Ft-ot, amit a biztosító három napon belül utalt is. Ez az összeg a mai világban már nem az a tétel amire a biztosító kiküldi az kárszakértőjét. A sütő üvegéről itt olvastam korábban hogy gyakran törik, akkor valaki azzal magyarázta hogy a sütőben jó ha van 250 fok még a kemencében amikor a láng éri akár a duplája is lehet, egyszóval nem arra van kitalálva. Ha van a lakáson biztosítás szerintem nem éri meg próbálgatni, ha nincs akoor viszont te döntésed.
További szép napot.
Nó comment, fal:) fal:) fal:) de a tévőt felfűtéskor soha sem tesszük a helyére,(mert elaludna a tűz, esetleg :idea: ) mifelénk, ezért nem éri láng soha az üveget, csak sütéskor van betéve :idea: , ezért ha akkor még 300C° felett van a hőfok a mozdonyban, akkor nem csak az üveg a tévőben, :( de minden c a r á fog égni, odabent is.
Faterosz, akinek csak sütő üveg tévője van (mégpedig ugyan az!) lassan öt éve az Osziban :twisted:
.......250°C-nak a duplája :?: :?: :?:
:j :j :j :))) :))) :)))
Nem :!:
Ha ég bent a tűz, a láng nyaldossa a dongát ott a 250°C -nak több mint a -e tombol :!: :!: :!:
Megint csak Öregsas kemencebarátunk mérését elevenítem fel, Ő a 3 karakteres kijelzőjű digitális hőmérőnek a szondáját dugta be a kemencébe és 999-t mutatott. Nekem egy 750°C-ig mérő hőmérőm van, mikor bekohintottam és a kb. 7cm vastag parazsat szétterítettem, a kemence fenekétől 30cm-re 750°C-t mértem, a 1/2 óra múlva miután kihúztam a parazsat 350°c volt. Na, de mind ennek nincs jelentősége, mint ahogy Cibata Paposz ecsetelgette a dolgot, tüzeléskor nem használjuk a tévőt, de ha használnánk is, az a sütőajtó üveg bírná a meleget! Nem 250°C-ra van kalibrálva, hőterhelhetősége 700°C tartósan, 1000 °C rövid ideig.
:hej :hej :hej
DacaGabi
Kép

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 29., szombat 20:15

Na ma tudtam egy keveset melózni és kezd formát ölteni a csöppség . Holnap lehet folytatni ,a ponyvát már bontanom kell mert útban van a kéménynek.

Kép

Ennyire futotta ma , ott középen fen az egyetlen címeres téglám van . :)

Szlaci
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Szlaci » 2014. március 29., szombat 20:27

HZsolt írta:Na ma tudtam egy keveset melózni és kezd formát ölteni a csöppség . Holnap lehet folytatni ,a ponyvát már bontanom kell mert útban van a kéménynek.

Kép

Szia nálam van a többi csak nem jössz érte :D
Nagyon szépen haladsz látom te sem bírtad megállni, hogy egy kis tüzet láss a kemibe! :k

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 29., szombat 20:30

Szlaci írta:
HZsolt írta:Na ma tudtam egy keveset melózni és kezd formát ölteni a csöppség . Holnap lehet folytatni ,a ponyvát már bontanom kell mert útban van a kéménynek.

Kép

Nagyon szépen haladsz látom te sem bírtad megállni, hogy egy kis tüzet láss a kemibe! :k
Már 1 hete tüzelek benne óvatosan . napközben pedig megy bele a 35 cm-es ventilátor.

Szlaci
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Szlaci » 2014. március 29., szombat 20:32

HZsolt írta:
Szlaci írta:

Kép

Már 1 hete tüzelek benne óvatosan . napközben pedig megy bele a 35 cm-es ventilátor.
Gratulálok csak szépen lassan had száradjon! :hej

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. március 29., szombat 20:48

Sziasztok.

Ma én is befejeztem a füstjáratot. Felrakom, hátha később kell majd valakinek.

Szép estét mindenkinek !
Csatolmányok
Márc vége 001_480x360.jpg
Márc vége 001_480x360.jpg (49.06 KiB) Megtekintve 1873 alkalommal

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 29., szombat 22:31

öregnigger írta:Sziasztok.

Szép estét mindenkinek !
Szuper lett, meg::) :k
Még lehetne növelni a füstjáratot, hűteni a füstöt, de nehogy szét szedd így is király lesz! A füst a labirint végén jöjjön majd ki!
füstölő.jpg
füstölő.jpg (47.08 KiB) Megtekintve 1853 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

house
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: house » 2014. március 30., vasárnap 0:14

cibatapapa írta:
További szép napot.

Még csak háromszor volt tesztelve a kemencém (bár még igazából el sem készült, hiányzik a külső szigetelés). Ezért még nagyon kezdő vagyok. A kéményem kb 4,5 m magas és kb 34*34 a belső mérete. A huzatra nem panaszkodom, sőt ellenkezőleg, mivel szőlővesszővel ( vinyegével) fűtöm hamar ellobban nagy lánggal, ezért a tévőt kb 5-10 cm távolságra oda teszem az ajtóhoz. Ezzel tudom a huzatot szabályozni és az égést elnyújtani. Bár a múlt héten bekerült utólag egy pillangó szelep a kéménybe, de ez még nem volt tesztelve. Butaságot csinálok ha a huzatot a tevő ajtóval szabályzom ??????

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 30., vasárnap 0:47

house írta:
cibatapapa írta:
További szép napot.

Még csak háromszor volt tesztelve a kemencém (bár még igazából el sem készült, hiányzik a külső szigetelés). Ezért még nagyon kezdő vagyok. A kéményem kb 4,5 m magas és kb 34*34 a belső mérete. A huzatra nem panaszkodom, sőt ellenkezőleg, mivel szőlővesszővel ( vinyegével) fűtöm hamar ellobban nagy lánggal, ezért a tévőt kb 5-10 cm távolságra oda teszem az ajtóhoz. Ezzel tudom a huzatot szabályozni és az égést elnyújtani. Bár a múlt héten bekerült utólag egy pillangó szelep a kéménybe, de ez még nem volt tesztelve. Butaságot csinálok ha a huzatot a tevő ajtóval szabályzom ??????
Szerintem nem csinálsz butaságot, ha jól kapiskálom akkor egy első kéményes búbosod van és akkor nem értem a pillangó szelep értelmét. Azért mert a kéménybe épített pillangó szelep ebben az esetben csak a kémény a 34 x 34 es méretet csökkenti, vagy növeli, de az égést a huzatot a kemencében nem befolyásolja. Egyszer próbáld majd meg nagyobb fűtő értékű, száraz fával is felfűteni a kemencédet, vagy több adag venyigével. A tévővel is lehet szabályozni az égést, de főleg a tüzelés végén a parázs és a hő megtartásának és sütéskor van a fő szerepe a tévőnek, a sütőtér lezárása, a légáramlás megszüntetése sütés közben ez a fő feladata.
üdv.:Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. március 30., vasárnap 6:29

cibatapapa írta:

Szép estét mindenkinek !
Még lehetne növelni a füstjáratot, hűteni a füstöt, de nehogy szét szedd így is király lesz! A füst a labirint végén jöjjön majd ki!
füstölő.jpg

Milyen igaz, nekem meg eszembe sem jutott fal:)

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2014. március 30., vasárnap 7:25

cibatapapa írta:

Szép estét mindenkinek !
füstölő.jpg
Igazából nem értek hozzá de a ha én építeném akkor a füstgátakkal szembe lévő téglákat csak úgy
immel-ámmal esetleg sárral rögzíteném, hogy időnként ki lehessen szedni takarítás végett mert elég
bonyolult lesz a tetejéről leszedni az ytongot ha már a kemi rá lesz építve! Nem okoskodás csak :idea:
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. március 30., vasárnap 19:21

Na 90% ban kész maga a kemence . Asszonykám lefotózott vele :)
Kép

Itt pedig tüzel :D

Kép

A tűz csak próbaként ekkora ,fotó után azonnal szét lett kotorva.

Jövőhét végén jön a 10 cm-es kőzetgyapot szigetelés ,és a kémény fedlap , addig csak a szárító tüzek lesznek .

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. március 30., vasárnap 20:19

csácsó2 írta:
cibatapapa írta:

Szép estét mindenkinek !
füstölő.jpg
Igazából nem értek hozzá de a ha én építeném akkor a füstgátakkal szembe lévő téglákat csak úgy
immel-ámmal esetleg sárral rögzíteném, hogy időnként ki lehessen szedni takarítás végett mert elég
bonyolult lesz a tetejéről leszedni az ytongot ha már a kemi rá lesz építve! Nem okoskodás csak :idea:

Ok. Köszönöm. mobilra csináltam a füstölő alatti részt, aztán majd látjuk. Mondjuk nem tudom mennyi idő alatt tömődne el, évente max 2x füstölnék, gondolom.

Szlaci
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Szlaci » 2014. március 30., vasárnap 20:19

Sziasztok, szia HZsolti!

Te aztán nem lopd a napot nagyon jól haladtál gratula! meg::)

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. március 30., vasárnap 20:24

ma Szegeden is jó idő volt, haladtam :)
Csatolmányok
Márc 30 036_461x346.jpg
Márc 30 036_461x346.jpg (46.39 KiB) Megtekintve 1813 alkalommal

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 30., vasárnap 20:33

öregnigger írta:ma Szegeden is jó idő volt, haladtam :)
Szépen haladol öreg :D Az ötszázadik füstölésnél, már lehet, hogy lesz benne majd egy kis pernye, úgyhogy nagyon ne aggódgyá :mrgreen: . :cry: fal:) Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. március 30., vasárnap 20:35

Jo estet mindenkinek :-)
Ebben a szep idoben nalunk is jol ment a munka :-)

https://picasaweb.google.com/1067083522 ... 4491541042
Julcsi

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. március 30., vasárnap 21:19

Julcsika írta:Jo estet mindenkinek :-)

Szia Kedves Júlcsi, jó estét nektek is szépen haladtatok ti is meg::) meg::) érdeklődnék, az objektum mögötti épület a tietek, vagy a szomszédé, a kis ablakokkal?
20140330_190645.jpg
20140330_190645.jpg (25.61 KiB) Megtekintve 1815 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. március 30., vasárnap 21:24

cibatapapa írta:

Szia Kedves Júlcsi, jó estét nektek is szépen haladtatok ti is meg::) meg::) érdeklődnék, az objektum mögötti épület a tietek, vagy a szomszédé, a kis ablakokkal?
Koszonjuk :-)
Az a szomszed hazikoja :-) eddig is itt sutogettunk, fustolgettunk rendszeresen, nem okozott nekik gondot :-)
Julcsi

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. március 31., hétfő 5:44

Szép lett a kemence Zsolt. Jó egészséget hozzá! Jó munkát és jó időt pedig a készülő kemencékhez!

1242
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: 1242 » 2014. március 31., hétfő 7:12

Julcsi meg::) meg::) meg::) :bo :bo :bo

És minden nőnek, aki két kis kezecskéjével felépítette a kemencéjét. meg::) meg::) meg::) :bo :bo :bo
"Aki mindig csak a szelet figyeli, nem vet, és aki csak a fellegeket lesi, nem arat." (Prédikátor 11,4)

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. március 31., hétfő 7:21

Gratulálok minden építkezőnek, király !!!
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

Julcsika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Julcsika » 2014. március 31., hétfő 7:42

1242 írta:

Julcsi meg::) meg::) meg::) :bo :bo :bo

És minden nőnek, aki két kis kezecskéjével felépítette a kemencéjét. meg::) meg::) meg::) :bo :bo :bo
Koszonom szepen:-) :ty :ty :ty :ty
Julcsi

ikervaritibi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: ikervaritibi » 2014. március 31., hétfő 10:45

Julcsika!!!

GRATULÁLOK!!! meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)

Lassan tervezheted a kemence avatót!!
K.B.Ü. Ikervaritibi

Tedd meg és bánd meg,mielőtt megbánnád,hogy nem tetted meg!

Válasz küldése