Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
laca55
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2014. április 6., vasárnap 22:31

icsengod írta:Egy kérdés kémény mekkora legyen mostani méret 50x23-as mennyire lehet össze szűkíteni fölfele?
Miért gondolod, hogy szűkítenéd az 50x23-as kéményt ?
ha szükséges, az 1 / 1 1/2ed arány alá nem mennék .
:hej
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. április 7., hétfő 5:09

icsengod írta:Sziasztok kemencések dolgoztam most kicsit a kemencémen ,és megvolt az első tűz is a kemiben. Egy marék venyige megy egy kis újság. Kíváncsi voltam működik-e a füst kivezetés de hibátlanul. Nem raktak vasat a tévőbe szerintem nem lesz vele gond. Szerintetek? Hőmérőmet kihúzhatósra csináltam. Egy kérdés kémény mekkora legyen mostani méret 50x23-as mennyire lehet össze szűkíteni fölfele?
Köszönöm a segítséget és a tanácsokat előre is.

ui: Dokumentáltam vannak új képek nézzétek meg azt is.

Üdv mindenkinek és köszönöm , hogy itt lehetek rengeteg tanácsot és ötletet kaptam.. :ty :ty

Szia Icsengond!

Jók a képek,szépen haladsz, gratula meg::)

Én is gondolkozom hőmérőn. Te honnan vásároltad, mennyibe került?
Illetve mástól is kérdezem, infra hőmérő az analóg helyett? Olvastam,pár ember itt a fórumon ilyet használ. (gondolom a hőmérődnek addig van jelentősége, amíg kiismered a kemencédet, és esetleg az infrát másra is tudnád mellette használni,bár hirtelen nem jut eszembe semmi, hogy mit mérnék még vele :D

SzKaresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: SzKaresz » 2014. április 7., hétfő 5:24

icsengod írta: Egy kérdés kémény mekkora legyen mostani méret 50x23-as mennyire lehet össze szűkíteni fölfele?
Valahol vannak képletek is hozzá, de nem tűnik bőnek - http://kemencebence.hu/distribution/vie ... 215#p91456 Az eső ellen pedig sok megoldás van: lemez dizájn kéményfedő, avagy fityma, esetleg ablakozás, mint nálam. Üdv
Üdv SzKaresz http://szkaresz.blog.hu/
A kemencém: https://goo.gl/photos/ExNcubcuwdU71eox8
A kemence az élet sója, de mint minden só, annyit ér, amennyit használják.

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. április 7., hétfő 6:59

öregnigger írta:Sziasztok!

Szavazás ide-oda, haladtam a hétvégén, meg van a tökmagasság ! :D
Szép,nagyon tetszik,gratula hozzá !!!
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 7., hétfő 7:03

öregnigger írta:Sziasztok!

Szavazás ide-oda, haladtam a hétvégén, meg van a tökmagasság ! :D
Szép lesz és különleges! :)

Louie
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Louie » 2014. április 7., hétfő 7:27

Sziasztok! :hej

Nagyon köszönöm az észrevételeket javaslatokat! meg::)
Akkorát billent a mérleg a füstölős kémény irányába, hogy fel is borult. :)))

Füstölős lesz és kész!

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 7., hétfő 8:34

Szervusztok!

Nem ragozni akarom a dolgot, csak reflektálni szeretnék 1-2 (egyébként teljesen valótlant állító) hozzászólásra címszavakban:

- Nem megsértődtem, azt férfi nem teszi. Hiszen mindig elhatároztam egy-egy ilyen csalódás után, hogy nem teszek fel több képet...mégis feltettem. Egyszerűen bántott az, hogy többször semmilyen visszajelzést nem kaptam a fotókra. A fórumhoz azért fordultam, hogy segítséget, megerősítést kapjak. Bár a legtöbben ezt megkapják.
- Éppen az "öreg" tapasztaltaktól vártam volna a megjegyzéseket.
- Elhiszem, hogy a pihenés mindenkinek kell. Viszont láttam, hogy míg nekem nem, azért másnak és más témában mentek a hozzászólások.
- Nem a dícséretet vártam, hanem az építő jellegű vagy éppen hibára rámutató hozzászólást. Hiszen ez volt az első kemencém és féltem, hogy valamit rosszul csinálok.
- Gondolom a személyemmel lehetett valami gond (nem tudom miért, nem akartam senkit megbántani a *** kérdéseimmel. Bár egy kezdőnek minden kis hülyeség fontos.), mivel másnak egyszerű dolgaira is több hozzászólás érkezett.
- Értem, hogy át kell venni az "öregek" stafétáját és hatékonyan segíteni a kezdőket, de azt csak akkor tudjuk megtenni, ha kész a kemencénk és használtuk is már jópárszor. Addig szerintem nem.
- Természetesen mindennek ellenére semmilyen harag nincs bennem senki felé, nincs is jogom hozzá, hogy ismeretlenül embereket ítéljek meg. Csak a véleményem írtam le, hogy más ne járjon úgy mint én mert nem jó érzés. Én igyekezni fogok, hogy információimmal, tapasztalatommal, fotóimmal segítsem őket.
- A Találkozóra szeretnék elmenni amennyiben a munkám is engedi majd. Ezt már korábban jeleztem privátban. Ott pedig majd "leisszuk" ezeket a dolgokat!

Szép napot mindenkinek! A kemenceépítőknek jó időt, sok sikert és sikerélményt kívánok!

aquame
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: aquame » 2014. április 7., hétfő 9:10

öregnigger írta:
Illetve mástól is kérdezem, infra hőmérő az analóg helyett? Olvastam,pár ember itt a fórumon ilyet használ. (gondolom a hőmérődnek addig van jelentősége, amíg kiismered a kemencédet, és esetleg az infrát másra is tudnád mellette használni,bár hirtelen nem jut eszembe semmi, hogy mit mérnék még vele :D

Én innen vettem ket analogot:
http://www.comtherm.hu/kapcsolat

Kerult egy a tevobe, egy meg a donga homersekletet meri es igy egyutt kb 5000 Ft-ba fajt. Persze lehet ezek nelkul boldogulni, de a tapasztalatszezesben es azok ertekeleseben sokat segit!

(Mobilrol irok, bocs az ekezetekert!)
Üdv,

aquame
Aki kérdez, az h ü l y e !
Aki nem, az az is marad! :-)

aquame
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: aquame » 2014. április 7., hétfő 9:15

Mazsim1972 írta:Szervusztok!

Nem ragozni akarom a dolgot, csak reflektálni szeretnék 1-2 (egyébként teljesen valótlant állító) hozzászólásra címszavakban:

- Nem megsértődtem, azt férfi nem teszi. Hiszen mindig elhatároztam egy-egy ilyen csalódás után, hogy nem teszek fel több képet...mégis feltettem. Egyszerűen bántott az, hogy többször semmilyen visszajelzést nem kaptam a fotókra. A fórumhoz azért fordultam, hogy segítséget, megerősítést kapjak. Bár a legtöbben ezt megkapják.
- Éppen az "öreg" tapasztaltaktól vártam volna a megjegyzéseket.
- Elhiszem, hogy a pihenés mindenkinek kell. Viszont láttam, hogy míg nekem nem, azért másnak és más témában mentek a hozzászólások.
- Nem a dícséretet vártam, hanem az építő jellegű vagy éppen hibára rámutató hozzászólást. Hiszen ez volt az első kemencém és féltem, hogy valamit rosszul csinálok.
- Gondolom a személyemmel lehetett valami gond (nem tudom miért, nem akartam senkit megbántani a *** kérdéseimmel. Bár egy kezdőnek minden kis hülyeség fontos.), mivel másnak egyszerű dolgaira is több hozzászólás érkezett.
- Értem, hogy át kell venni az "öregek" stafétáját és hatékonyan segíteni a kezdőket, de azt csak akkor tudjuk megtenni, ha kész a kemencénk és használtuk is már jópárszor. Addig szerintem nem.
- Természetesen mindennek ellenére semmilyen harag nincs bennem senki felé, nincs is jogom hozzá, hogy ismeretlenül embereket ítéljek meg. Csak a véleményem írtam le, hogy más ne járjon úgy mint én mert nem jó érzés. Én igyekezni fogok, hogy információimmal, tapasztalatommal, fotóimmal segítsem őket.
- A Találkozóra szeretnék elmenni amennyiben a munkám is engedi majd. Ezt már korábban jeleztem privátban. Ott pedig majd "leisszuk" ezeket a dolgokat!

Szép napot mindenkinek! A kemenceépítőknek jó időt, sok sikert és sikerélményt kívánok!

Ez remek hozzaallas! Palinkat biztositok a nezetelteresek likvidalasahoz! :-)
Sajnalom, hogy nem jartam erre akkor, amikor lett volna mibe beleugatni. Mindenesetre amit osszehoztal az egyedi es remek apparat! meg::) Kivancsi leszek a tapasztalatokra!
Üdv,

aquame
Aki kérdez, az h ü l y e !
Aki nem, az az is marad! :-)

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 7., hétfő 10:19

Aquame!

Az első tapasztalatom felraktam a Pogácsás fórumra!

FabianBalazs
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: FabianBalazs » 2014. április 7., hétfő 11:00

sziasztok!
A sütőtér alját tervezgetem, elképzelésem szerint tufából.
szerintetek ez megfelel? ha igen, milyen vastag legyen? 5,5 és 11 cm-es van itt.
köszönöm
további szép napot mindenkinek!

:ty :ty :ty

bencés
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: bencés » 2014. április 7., hétfő 13:36

aquame írta:
öregnigger írta:

Kerult egy a tevobe, egy meg a donga homersekletet meri es igy egyutt kb 5000 Ft-ba fajt. Persze lehet ezek nelkul boldogulni, de a tapasztalatszezesben es azok ertekeleseben sokat segit!

Sziasztok!
500 fokosnál alább ne add! Én a hétvégén keményen befűtöttem, lazán elmehet a hőmérséklet 500 fok fölé is! Persze ekkor nemigen sütsz…hacsak nem aktív szenet készítesz... :mrgreen:

Próbáltam már a pisztolyos, lézeres hőmérőt is, az 420 fokig mér, ha ennél melegebb, akkor kiakad.
300-400 fokon sütik a pizzát.
bencés

kemencém tervrajza itt: http://osztott.com/PPCg/

Építési képek meg itt: https://plus.google.com/photos/11204769 ... _pilk_u1QQ

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. április 7., hétfő 13:39

aquame írta:
öregnigger írta:

Köszönöm Aquame és Bencés!

Akkor marad az analóg,nem olyan drága.

Ha csak egyet tennék a dongába, az nem lenne elég? Gondolom az alapján lehet tudni, hogy kell e még fűtenem a kemibe vagy már elég meleg.
üdv öregnigger

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. április 7., hétfő 13:54

icsengod írta:Sziasztok kemencések dolgoztam most kicsit a kemencémen ,és megvolt az első tűz is a kemiben. Egy marék venyige megy egy kis újság. Kíváncsi voltam működik-e a füst kivezetés de hibátlanul. Nem raktak vasat a tévőbe szerintem nem lesz vele gond. Szerintetek? Hőmérőmet kihúzhatósra csináltam. Egy kérdés kémény mekkora legyen mostani méret 50x23-as mennyire lehet össze szűkíteni fölfele?

Üdv mindenkinek és köszönöm , hogy itt lehetek rengeteg tanácsot és ötletet kaptam.. :ty :ty
Mire össze szedem magam már majdnem nem aktuális a mondani valóm, azé elmondom, gyorsan :mrgreen:
icsengond.jpg
icsengond.jpg (56.72 KiB) Megtekintve 912 alkalommal
Szerintem ezek a katlanod méretei, ha jól látom. Szóval én sem értem miért kellene szűkíteni, de hat téglás alá ne menjél, felteszem a kémény segédletet.
kémények7kicsi.jpg
kémények7kicsi.jpg (30.18 KiB) Megtekintve 912 alkalommal
Még valami, A hőmérőket, kedves ápoltak felfűtés közben tessék kivenni mindig a mozdonyból, mert képes rá és felrobban. :idea:
K.B.Ü. cibatapapa

bencés
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: bencés » 2014. április 7., hétfő 15:11

"Ha csak egyet tennék a dongába, az nem lenne elég? Gondolom az alapján lehet tudni, hogy kell e még fűtenem a kemibe vagy már elég meleg.
üdv öregnigger"

Másnak egy hőmérője sincsen és kiválóan süt! Olvass vissza, hogyan lehet hőmérő nélkül is tudni, alkalmas-e a mozdonyod az utazásra?
Eszerint 1 hőmérő is bőven elég!
Figyelj Faterosz mondandójára, ne hagyd bent felfűtéskor! :sor
Öregnigger, nem vén nigger!? (föl ne vedd! :-))
bencés

kemencém tervrajza itt: http://osztott.com/PPCg/

Építési képek meg itt: https://plus.google.com/photos/11204769 ... _pilk_u1QQ

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. április 7., hétfő 15:39

bencés írta:"Ha csak egyet tennék a dongába, az nem lenne elég? Gondolom az alapján lehet tudni, hogy kell e még fűtenem a kemibe vagy már elég meleg.
üdv öregnigger"

Másnak egy hőmérője sincsen és kiválóan süt! Olvass vissza, hogyan lehet hőmérő nélkül is tudni, alkalmas-e a mozdonyod az utazásra?
Öregnigger, nem vén nigger!? (föl ne vedd! :-))

Hali.

Köszi, akkor egyet rendelek az objektumba. :eh

Mielőtt elkezdtem az építkezést másfél évet visszaolvastam,de ez nyilván kimaradt,mert nem emlékeztem rá, hogy fefűtésnél hőmérő ki.
De most már ezt is tudom . meg::)

üdv öregnigger ( nem vok sértődős, 12 éves korom óta kenuzom, na ott kapja az emmber :lol: )

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. április 7., hétfő 15:57

Azért borotválkozom négy naponta,(Mamezlim bánatára :lol: ) ha sütni kell Osziban csak benézek a macskaajtón sütés előtt és ahogy göndörödik a szőr a pofámon, ahogy süti a kemence a bűrőm, azt még nem tudom megmondni hány fok van odabent, csak azt tudom ebből, hogy lehet e már sütni vagy nem :mrgreen: A hőmérőt pedig azé kell kivenni felfűtéskor, mert nekem már lelőtt a kilőtt higany egy sz a r kát az Oszi feletti hársfáról. S z a r k a azóta van másik, csak hőmérő nincsen! :bo :bo :bo :lol: :lol:
üdv.: Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. április 7., hétfő 17:34

hát igen,gondolom a rutinos rókák már sz..nak a hőmérőre, ha egyáltalán van nekik, de egy kezdőnek gondolom segítenek valamit. 2500 pénz pedig már ment rosszabb helyre is :i :ii

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2014. április 7., hétfő 20:32

laca55 írta:
icsengod írta:Egy kérdés kémény mekkora legyen mostani méret 50x23-as mennyire lehet össze szűkíteni fölfele?
Miért gondolod, hogy szűkítenéd az 50x23-as kéményt ?
ha szükséges, az 1 / 1 1/2ed arány alá nem mennék .
Köszönöm a tanácsot.
Adjon az Isten szerencsét,szerelmet, forró kemencét. Üdv: icsengod
Nagy László - Adjon az Isten

https://plus.google.com/u/0/photos/1146 ... 8332812849

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2014. április 7., hétfő 20:35

bencés írta:Másnak egy hőmérője sincsen és kiválóan süt! Olvass vissza, hogyan lehet hőmérő nélkül is tudni, alkalmas-e a mozdonyod az utazásra?
:k :k :k :k :k :k :k
Talán "öreg kemencésnek" számítok és van hőmérőm.....
....a kemence melletti grillezőbe van jól becsomagolva, hogy nehogy poros legyen! :lol:
Életembe nem használtam még, de az tény hogy ha be van kohintva, tombol bent a "pokol" tüze, akkor több mint 1000°C uralkodik a kemencébe :!: :!: :!:
Hőmérő legyen a talpán amelyik ezt kibírja... :lol: :lol: :lol:
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2014. április 7., hétfő 20:40

SzKaresz írta:
icsengod írta: Egy kérdés kémény mekkora legyen mostani méret 50x23-as mennyire lehet össze szűkíteni fölfele?
Valahol vannak képletek is hozzá, de nem tűnik bőnek - http://kemencebence.hu/distribution/vie ... 215#p91456 Az eső ellen pedig sok megoldás van: lemez dizájn kéményfedő, avagy fityma, esetleg ablakozás, mint nálam. Üdv
Szia köszönöm szépen.

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2014. április 7., hétfő 20:51

cibatapapa írta:

Mire össze szedem magam már majdnem nem aktuális a mondani valóm, azé elmondom, gyorsan :mrgreen:
icsengond.jpg
Szerintem ezek a katlanod méretei, ha jól látom. Szóval én sem értem miért kellene szűkíteni, de hat téglás alá ne menjél, felteszem a kémény segédletet.
kémények7kicsi.jpg
Még valami, A hőmérőket, kedves ápoltak felfűtés közben tessék kivenni mindig a mozdonyból, mert képes rá és felrobban. :idea:
Szia igen jól látod a méreteket. Azért kell majd kicsit szűkítenem a kéményem ,mert fölötte fut a kiülőmnek a talpszelemene.

Az a luk azért van ott mivel nem tettem be vas kertet és így oldottam meg a téglával. 40cm a tévőm azt szűkítettem két lépcsőben 2x10-10 cm-ert húztam be rajta. A hőmérő az kivehető fugába raktam agyagba.

qqca
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: qqca » 2014. április 8., kedd 0:00

Szia Mazsim!
te írtad:
"- Gondolom a személyemmel lehetett valami gond"
Szerintem rossz nyomon jársz. Biztosan nem ez az oka.

Hogy pontosan miért érzed úgy, hogy a te építésed kisebb figyelmet kapott azt persze nem tudom.
Az biztos, hogy egy nagyon fullos komplex építményt hoztál össze amiben nem nagyon lehet hibát találni.
Az elején mikor már megláttam a terveidet látszott, hogy ez egy komoly projekt lesz ami profin van megtervezve.
Talán kicsit túl részletes is volt amihez már több idő kellett értelmezni. Ha valaki hibát talált volna az elképzelésedben akkor az elején már jelezte volna.
Inkább kíváncsian vártuk hogyan készül majd el, amit hűségesen és mindig idejében képekkel dokumentáltál.
A kivitelezésben sem nagyon lehet kifogásolnivalót találni, szépen pontosan dolgozol.
Mindenképpen hálásak vagyunk neked hogy ezt megtetted és emelted a topic színvonalát.

Amikor én építtetem a saját kemencémet ugyanígy tettem,
elhatároztam, hogy a tervektől kezdve az elkészültéig a fórum nyilvánossága előtt fogom megépíteni. Az építés közben hol több hol kevesebb visszajelzést kaptam, egy kicsit talán én is többre számítva, de azért ilyen érzésem nem volt mint neked.
Szerintem neked sem kellene ezen agyalnod, nagyot és újat alkottál amit majd az új fórumozók hasznosítani fognak egészen biztosan.
Én nagyon kíváncsian várom majd a tapasztalataidat a kemencéddel kapcsolatban. Örülök, hogy én is tudtam segíteni a tanácsaimmal, egyben izgulok is amiatt, hogy teljesen elégedett leszel e vele? Nem érzem magam "öregnek" a sem a fórumon sem a gyakorlatban ezért sem írtam mindent nyilvánosan, inkább személyesen próbáltam segítgetni.
Remélem Dinnyésen találkozunk!
IX. KEMENCEBARÁTOK TALÁLKOZÓJA 2018 regisztráció:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Kemencém:
https://www.youtube.com/watch?v=xdDisk5JUrY

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. április 8., kedd 6:18

Egyetértek Qqcával.
Egy új, nem szokványos objektumot alkottál szépen kivitelezve meg::)
a tökéletességre törekedve.
Tökéletes kemi szerintem nincsen, utólag valami apróságot mindenki másképpen csinálna :)
A pogácsáid is remekül sikerültek.
Nagyon fogod szeretni ezt a kemencét, ha kitapasztalod!

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 8., kedd 7:09

qqca írta:Szia Mazsim!
te írtad:
"- Gondolom a személyemmel lehetett valami gond"
Szerintem rossz nyomon jársz. Biztosan nem ez az oka.

Hogy pontosan miért érzed úgy, hogy a te építésed kisebb figyelmet kapott azt persze nem tudom.
Az biztos, hogy egy nagyon fullos komplex építményt hoztál össze amiben nem nagyon lehet hibát találni.
Az elején mikor már megláttam a terveidet látszott, hogy ez egy komoly projekt lesz ami profin van megtervezve.
Talán kicsit túl részletes is volt amihez már több idő kellett értelmezni. Ha valaki hibát talált volna az elképzelésedben akkor az elején már jelezte volna.
Inkább kíváncsian vártuk hogyan készül majd el, amit hűségesen és mindig idejében képekkel dokumentáltál.
A kivitelezésben sem nagyon lehet kifogásolnivalót találni, szépen pontosan dolgozol.
Mindenképpen hálásak vagyunk neked hogy ezt megtetted és emelted a topic színvonalát.

Amikor én építtetem a saját kemencémet ugyanígy tettem,
elhatároztam, hogy a tervektől kezdve az elkészültéig a fórum nyilvánossága előtt fogom megépíteni. Az építés közben hol több hol kevesebb visszajelzést kaptam, egy kicsit talán én is többre számítva, de azért ilyen érzésem nem volt mint neked.
Szerintem neked sem kellene ezen agyalnod, nagyot és újat alkottál amit majd az új fórumozók hasznosítani fognak egészen biztosan.
Én nagyon kíváncsian várom majd a tapasztalataidat a kemencéddel kapcsolatban. Örülök, hogy én is tudtam segíteni a tanácsaimmal, egyben izgulok is amiatt, hogy teljesen elégedett leszel e vele? Nem érzem magam "öregnek" a sem a fórumon sem a gyakorlatban ezért sem írtam mindent nyilvánosan, inkább személyesen próbáltam segítgetni.
Remélem Dinnyésen találkozunk!

Köszönöm Lajos az elismerő szavaidat, és még egyszer köszönöm a sok segítséget, infót amit kaptam tőled! Sokat segítettek! A tapasztalataimat mindenképpen szeretném megosztani. Hátha valakit segítek abban, ha ilyen jellegű kemencét szeretne. Hétvégére már kértem is egy hőpisztolyt kölcsön, mivel hőmérőm nincs. Pompost vagy pizzát szeretnék készíteni!

Szép napot!

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 8., kedd 7:11

tinker írta:Egyetértek Qqcával.
Egy új, nem szokványos objektumot alkottál szépen kivitelezve meg::)
a tökéletességre törekedve.
Tökéletes kemi szerintem nincsen, utólag valami apróságot mindenki másképpen csinálna :)
A pogácsáid is remekül sikerültek.
Nagyon fogod szeretni ezt a kemencét, ha kitapasztalod!
Köszönöm Tinker!

Azt is le fogom írni természetesen mit csináltam volna másképpen. Van egy pár dolog! :D

Vizipoc

Hozzászólás Szerző: Vizipoc » 2014. április 8., kedd 7:55

Mazsim,Szuper kemit csináltál minden elismerésem a tied!!
Használjátok sokáig,sokat leljétek örömötöket a kemencézésben.
Meglásd másfajta világ kezdödik nálatok.
Hajrá Dinnyés!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:cs
K.B üdvözlettel      Vizipoc

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. április 8., kedd 14:07

Mazsim,FAXA lett az építményed,gratula hozzá !!!
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

gyetvang
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: gyetvang » 2014. április 8., kedd 14:21

Azt hittem mindent tudok :(

Eljutottam a a tűztérig. Az üveg benne van.Most üveg tetejével egy szintben van a külső fal amire tűztér boltíve fog menni (3 sor magasítással) Ugye az üveg még kerül 7cm-es sütőalj(tégla homokba rakva), mellette már párhuzamban indítanám a tűztér 3 soros emelését ilyenkor ez még falazóhabarcs vagy agyag. Az agyag is fogja kötni a téglákat egymáshoz, mert olvastam ilyet is meg olyat is, hogy csak kitöltő anyag.
Kérek megerősítést.
Köszönöm.
Jön még kutyára teherautó

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 8., kedd 14:35

gyetvang írta:Azt hittem mindent tudok :(

Eljutottam a a tűztérig. Az üveg benne van.Most üveg tetejével egy szintben van a külső fal amire tűztér boltíve fog menni (3 sor magasítással).
Lehet félreértelek, de az üveg tetejével ne legyen egy síkban a külső fal végleges magassága amire a boltív 3 sor magasítása megy. Talán a metszet segít...

u.i: Mi sem tudunk mindent!
Csatolmányok
Metszet.jpg
Metszet.jpg (46.6 KiB) Megtekintve 825 alkalommal

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. április 8., kedd 14:49

Gyetvang !

A tűztér szintjéig mindent rakhatsz habarccsal. Onnan agyag.

:bo :bo :bo
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2014. április 8., kedd 16:55

Gyetvang !

A Mazsim metszete nagyon jól mutatja, talán annyi kiegészítés a metszethez,
hogy a tűztér szorosan illesztett téglái ne fussanak ki a kemence külső
síkjáig , mert " kiviszik " a meleget feleslegesen!
Legyen egy hőhídmegszakítás a tűztér fektetett téglái és a boltív
3 sor induló téglái között.

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. április 8., kedd 19:23

laca55 írta:Gyetvang !

Szia Laca55!

Ezt úgy érted,hogy pl az én esetemben a donga belső szélességét 50 cm esre szeretném, ezért a tűztér fektetett téglái ezen az 50 cm legyenek szorosan egymás mellett, majd hagyjak ki 2-2 cm és folytassam megint szorosan a fektetett téglákat a kemence külső síkjáig? illetve a kisokosban azt olvastam, hogy a szálén is el kell hagyni kb 2 cm t.
Jól értelmezem ?

Köszi

üdv öregnigger

godlock
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: godlock » 2014. április 8., kedd 19:54

gyetvang írta:Godlock

A bográcsozóból jövő füstöt hogy fogod a kéménybe csalogatni?
A kemence sütőterét milyenre tervezted?
Amert az elképzelésed nagyon szimpatikus nékem.
Csak működjön!
A bográcsozót egy kürtő segítségével szeretném majd bevezetni a kéménybe.
Majd kiderül, hogy mennyire fog beválni.

Amúgy hétvégén én is haladtam a munkával kész az alap.
Ma elhoztam 324 db téglát, hétvégén fojtatom a munkát.
Szépen külön válogattam a csengő hanguakat
Csatolmányok
DSC04526.JPG
Bontott tégla
DSC04526.JPG (45.77 KiB) Megtekintve 802 alkalommal
DSC04488.JPG
Betonozás
DSC04488.JPG (52.38 KiB) Megtekintve 802 alkalommal

godlock
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: godlock » 2014. április 8., kedd 19:58

Mazsim1972 írta:
gyetvang írta:Azt hittem mindent tudok :(

Eljutottam a a tűztérig. Az üveg benne van.Most üveg tetejével egy szintben van a külső fal amire tűztér boltíve fog menni (3 sor magasítással).
Lehet félreértelek, de az üveg tetejével ne legyen egy síkban a külső fal végleges magassága amire a boltív 3 sor magasítása megy. Talán a metszet segít...

u.i: Mi sem tudunk mindent!
Pont időben raktad fel a metszetes képet, én is most fogom feltölteni a tűztér alját.

Amúgy szép lett a kemencéd, a pogácsával együtt!

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2014. április 8., kedd 20:18

Öregnigger!

Igen ! Jól értelmezed !
Elvileg úgy volna a tökéletes, ha a elválasztó 1 cm hőszigetelés a donga külső vonalában
lenne és úgy alkotna azonos téglavastagságot körben , azonosan.
Csatolmányok
METSZET.jpg
METSZET.jpg (59.57 KiB) Megtekintve 798 alkalommal

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 8., kedd 20:25

öregnigger írta:
laca55 írta:Gyetvang !

Szia Laca55!

Ezt úgy érted,hogy pl az én esetemben a donga belső szélességét 50 cm esre szeretném, ezért a tűztér fektetett téglái ezen az 50 cm legyenek szorosan egymás mellett, majd hagyjak ki 2-2 cm és folytassam megint szorosan a fektetett téglákat a kemence külső síkjáig? illetve a kisokosban azt olvastam, hogy a szálén is el kell hagyni kb 2 cm t.
Jól értelmezem ?

Köszi

üdv öregnigger
Szia Öregnigger!

Én úgy csináltam ahogy írtad. Tehát az 50cm széles tűztér alját éppen betakarta nekem 2db kisméretű samott tégla hosszában. 2cm-t hagytam körbe majd sima tégla. Erre a sima téglára ültettem a donga emelését. A metszetek valóban nem túl jó ebből a szempontból. Majd javítani kellene, mert benne van a kisokosban.

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 8., kedd 20:26

Na, mire leírtam Laca feltette szemléletesebben.

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 8., kedd 20:29

Vizipoc, PK1, Godlock!

Köszönöm szépen! Remélem jól fog működni. Szép estét!

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2014. április 8., kedd 20:42

Állított téglából rakott tűztér padozat esetén valahogy így kellene.
( üveg nélkül, nem autentikusan!)

Kösz a figyelmeztetést Mazsim!
Csatolmányok
METSZET 2+.jpg
METSZET 2+.jpg (58.17 KiB) Megtekintve 789 alkalommal

Válasz küldése