Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
öregnigger
Kemencefűtő

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. április 21., hétfő 6:22

Sziasztok!

A sok sonka és sütemény :s :e :i ellenére haladtam én is.
Csatolmányok
ápr20 011_461x346.jpg
ápr20 011_461x346.jpg (51.5 KiB) Megtekintve 1626 alkalommal

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 21., hétfő 7:15

Szép lesz Öregnigger!

Áldott húsvétot mindenkinek!

SzKaresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: SzKaresz » 2014. április 21., hétfő 7:35

PRÓBA KEMENCE1 írta:Sziasztok,tudnátok építéssel kapcsolatosan tanácsot adni a képen lévő piros színnel jelzett részre szeretnék egy kb 1 m magas téglafalat húzni,,nem tudom rakhatom e a téglát élére állítva egymásra elég stabil lenne e vagy rakjam a hagyományos módon lapjára !?
Én inkább "D" lambériát javasolnék, könyöklővel, minta mellékelt kép mutatja - https://picasaweb.google.com/lh/photo/d ... directlink Csak a párkány lehet szélesebb, nehogy leessen a sörös doboz:) :i :i :i :i :i :i :i :i :i Üdv
Üdv SzKaresz http://szkaresz.blog.hu/
A kemencém: https://goo.gl/photos/ExNcubcuwdU71eox8
A kemence az élet sója, de mint minden só, annyit ér, amennyit használják.

SzKaresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: SzKaresz » 2014. április 21., hétfő 7:39

HZsolt írta:laca55 tepsi kérdése mert 25 cm-es akár 3 is :)

Az enyémbe se fér az én fajtámból 4 db csak 2 , de anyósom tepsijéből 4 rakja teli a tűzteret és még parazsat is lehet bennhagyni . De neccesen befér az enyémből 2 és az övéből is 2 , mondjuk így is lett tervezve a kemi, amit kicsit-sem bánok ,mert így legalább építenem kell még 1 mobil kemit is :j :j .
Elvégre párosan szép az élet:) https://picasaweb.google.com/lh/photo/0 ... directlink Üdv
Üdv SzKaresz http://szkaresz.blog.hu/
A kemencém: https://goo.gl/photos/ExNcubcuwdU71eox8
A kemence az élet sója, de mint minden só, annyit ér, amennyit használják.

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. április 21., hétfő 8:00

SzKaresz írta:
PRÓBA KEMENCE1 írta:Sziasztok,tudnátok építéssel kapcsolatosan tanácsot adni a képen lévő piros színnel jelzett részre szeretnék egy kb 1 m magas téglafalat húzni,,nem tudom rakhatom e a téglát élére állítva egymásra elég stabil lenne e vagy rakjam a hagyományos módon lapjára !?
Én inkább "D" lambériát javasolnék, könyöklővel, minta mellékelt kép mutatja - https://picasaweb.google.com/lh/photo/d ... directlink Csak a párkány lehet szélesebb, nehogy leessen a sörös doboz:) :i :i :i :i :i :i :i :i :i Üdv

Rönkház profil-nak hívják a D lambériát . Egy nagy baj van vele mégpedig az ára :( 3000-4000 huf/nm ) és ugye mivel itt egy előtét fal lenne és látszana kívülről belülről így a nm-ert duplán kell számolni ami már igencsak nem olcsó dolog.

szerk :
A kis kemi nálam is hasonlóan fog kinézni csak 90 fokkal elforgatva a bográcsozóval előkészítő asztallal egybeépítve.

csigaszeg
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2014. április 21., hétfő 8:46

Szia.....

Kellemes ünnepet.....jó locsolkodást,kívül-belül...... :j

A KÉRDÉSEDHEZ VISSZATÉRVE, NYUGODTAN MEGRAKHATOD AZ ÉLTÉGLA, MÁSNÉVEN KANT FALAT!!

De, minden sorba drótot kell húzni, és hosszabbított(erősitettt) habarcsba kell rakni,és ezer évig áll mint a cövek........
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. április 21., hétfő 9:20

Köszönöm a segítséget,akkor még gondolkodom melyik megoldást is válasszam :D
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

Pinochet
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Pinochet » 2014. április 22., kedd 11:36

Sziasztok!
Kemence építés előtt állok, de annyi mindent olvasta már, hogy nem tudom, mit hogyan, melyiket... Alapvetően dongás vagy búbos kemencéket nézegettem. Vegyesen használnám a kemencémet, és nem akarok hatalmas, több tonnás dögöt építeni. Inkább a dongás felé húz a szívem, de pl elakadtam a tervezésnél ott, hogy a dongánál most mégis milyen anyagot használjak. olvastam már a modern anyagokat, meg, hogy csak a régi megoldás semmi vízüveg stb. Mit ajánlanátok, mi az amit tutira kerüljek el? Végigolvastam sok fórumot, de totál össze vissza van. Esetleg tudtok olyan oldalt, ahol vannak tervek összegyűjtve? Előre is köszi a segítséget!!!!

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 22., kedd 11:50

Pinochet írta:Sziasztok!
Kemence építés előtt állok, de annyi mindent olvasta már, hogy nem tudom, mit hogyan, melyiket... Alapvetően dongás vagy búbos kemencéket nézegettem. Vegyesen használnám a kemencémet, és nem akarok hatalmas, több tonnás dögöt építeni. Inkább a dongás felé húz a szívem, de pl elakadtam a tervezésnél ott, hogy a dongánál most mégis milyen anyagot használjak. olvastam már a modern anyagokat, meg, hogy csak a régi megoldás semmi vízüveg stb. Mit ajánlanátok, mi az amit tutira kerüljek el? Végigolvastam sok fórumot, de totál össze vissza van. Esetleg tudtok olyan oldalt, ahol vannak tervek összegyűjtve? Előre is köszi a segítséget!!!!
Szervusz Pinochet!

Ismerős az érzés! Ahhoz, hogy kicsit rendet rakj a fejedben szerintem olvasd el a Kemencés Kisokost, amit itt megtalálsz a fórumon. Cibatapapa hozzászólását ha keresed pl. ezen a fórumon kicsit lentebb akkor az aláírásában benne van: "KISOKOSHOZ KATT IDE!"

Jó olvasgatást, tervezgetést!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. április 22., kedd 12:24

Pinochet írta:Sziasztok!
Meg vagyol értve :mrgreen: :))) Pinochet DIKTÁTOR névrokon :roll:
Itt van egy mondás..... a türelem, jó kemencét terem.
A kisokost is, és a kalkulátorokat is innen letöltheted. http://osztott.com/CLqx/ Nem kell elkeseredni, nyugi. :idea: Meg kell várni amikor feljön az az egy kemence a hegyre, akkor kell jól meg....tervezni, oszt jól van :idea: :mrgreen: :mrgreen: Abker a Fatre fal:)
K.B.Ü. cibatapapa

Pinochet
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Pinochet » 2014. április 22., kedd 14:10

Köszönöm a gyors válaszokat!!! Elolvasom amint lehet meg::) Nagy segítség volt!!

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2014. április 22., kedd 21:45

Sziasztok kemencések. Na végre elkészült a kéményem is bár még nem teljesen. De az már nem sok idő amíg megcsinálom a zárást a tetejére. Megtörtét a szigetelés is és csinosítottam a tálaló pultomon is kicsit ,de még annak is megy a tetejére két centis műkő. Ami a legfontosabb a kicsi befűtések után most kicsit komolyabban befűtöttem. Akit érdekel az nézze meg a képeket raktam az albumomba párat. köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat. egy kérdés olyan topi van ami a kemence fűtésről szól? mert nem tudom mennyire kell nagy lánggal fűteni ebben szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Adjon az Isten szerencsét,szerelmet, forró kemencét. Üdv: icsengod
Nagy László - Adjon az Isten

https://plus.google.com/u/0/photos/1146 ... 8332812849

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 23., szerda 6:58

icsengod írta:Sziasztok kemencések. Na végre elkészült a kéményem is bár még nem teljesen. De az már nem sok idő amíg megcsinálom a zárást a tetejére. Megtörtét a szigetelés is és csinosítottam a tálaló pultomon is kicsit ,de még annak is megy a tetejére két centis műkő. Ami a legfontosabb a kicsi befűtések után most kicsit komolyabban befűtöttem. Akit érdekel az nézze meg a képeket raktam az albumomba párat. köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat. egy kérdés olyan topi van ami a kemence fűtésről szól? mert nem tudom mennyire kell nagy lánggal fűteni ebben szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Szép lett Icsengőd! Gratulálok, és jó egészséget kívánok hozzá! Tetszik a kemence fölé (köré) épített terasz is!

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2014. április 23., szerda 12:40

icsengod írta:Sziasztok kemencések. Na végre elkészült a kéményem is bár még nem teljesen. De az már nem sok idő amíg megcsinálom a zárást a tetejére. Megtörtét a szigetelés is és csinosítottam a tálaló pultomon is kicsit ,de még annak is megy a tetejére két centis műkő. Ami a legfontosabb a kicsi befűtések után most kicsit komolyabban befűtöttem. Akit érdekel az nézze meg a képeket raktam az albumomba párat. köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat. egy kérdés olyan topi van ami a kemence fűtésről szól? mert nem tudom mennyire kell nagy lánggal fűteni ebben szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Szia :hej

Nagyon szépen előre haladtál a munkálatokkal meg::) :k Kezdetben csak több, de kicsi tüzeket rakj, mert különben szétfűtöd a munkád gyümölcsét. :bo :bo :bo

colos
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: colos » 2014. április 23., szerda 17:57

Sziasztok Kemencések ! Szeretném bemutatni Nektek az elkészült kemencénket. Üdv.: Colos https://plus.google.com/photos/11554433 ... qsv218fSag
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára colos 2014. április 26., szombat 10:31-kor.

Pinochet
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Pinochet » 2014. április 23., szerda 18:22

Tisztelt cibatapapa!
Nagyon jó kis összeállítás! Az lenne a kérdésem, hogy az agyagos habarcs milyen agyaggal érdemes megcsinálni, illetve milyet érdemes (és hol) venni? Zsákos kemenceépítő cement nélkülit, vagy milyet? Írod, hogy érdemes keverni a jobb állag miatt. Sima falazóhabarcs elég? Valamint az alapot milyen vastagra illik megcsinálni? Illetve a donga résznél lenne még az a kérdésem, hogy láttam olyan boltozatot, amit simán egyenes tetejűre felfalaztak, és a köztes részt homokkal bélelték ki. Ezt érdemes megcsinálni, vagy felesleges plusz? Kinti lenne a kemence, és első körben nem biztos, hogy akarok fölé tetőzetet csinálni.
Erről egyébként mi a véleményetek? Totál ellenkező mindennel amit eddig olvastam, de nem néz ki rosszul...
http://rozmaring.net/kemenceben-sutes/kemence-epitese/

Előre is köszi

Novi68
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Novi68 » 2014. április 23., szerda 20:50

Sziasztok!
A hétvégén tudtam egy kicsit dolgozni,leraktam a tűztér alját. Nem lett minden tökéletes,de talán olyan nincs is. Beton aljzatra ment hőtükör,6 cm lépésálló gyapot majd magnezit tégla és a végén csengő-bongó tégla.
Hamarosan a donga jön,azzal vagyok gondban ,hogy a hőcsapda bele legyen-e kötve a dongába ahogy építem vagy sem. Láttam ilyet is olyat is... :oops:
Csatolmányok
SSC_0322.JPG
SSC_0322.JPG (26.37 KiB) Megtekintve 1469 alkalommal

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. április 23., szerda 21:02

Pinochet írta: Erről egyébként mi a véleményetek? Totál ellenkező mindennel amit eddig olvastam, de nem néz ki rosszul...
http://rozmaring.net/kemenceben-sutes/kemence-epitese/

Előre is köszi
Elsőre ami így a képeket átnézve eszembe jut :
1: Viszonylag kevés az üveg kb 5 cm az is a betonra téve szigetelés nélkül . (szerintem kevés és a beton pluszba elszívja a hőt az üvegből)
2: Füstelvezetés kúpcserépél ,alapból nem rossz megoldás de mondjuk ha eltömődik akkor ,hogy fogja kipucolni?
3: 12cm vastag búb szigeletlenűl kültéren ,szerintem a hőtartása nem lehet túl eget verő ,főleg ha az 1 es pontban irt dolog is igaz .

De készen tényleg pofás, az ácsmunka meg kifejezetten szép és szakszerű így képről nézve .

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. április 24., csütörtök 12:24

Hello Novi68 !

Gratulálok az eddigiekhez !
A dongát kösd be a hőcsapdához, ami szerintem a kemence első fala. Ha jól gondolom.

:bo :bo :bo
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

Novi68
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Novi68 » 2014. április 24., csütörtök 17:41

savgerinc írta:Hello Novi68 !

Gratulálok az eddigiekhez !
A dongát kösd be a hőcsapdához, ami szerintem a kemence első fala. Ha jól gondolom.

:bo :bo :bo
Szia savgerinc!

Köszönöm! Igen,az első fala a kemencének és bele fogom kötni. :ty

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2014. április 27., vasárnap 9:37

Sziasztok! Na megvolt az első sütés a kemencében. Az eredménye itt látható : https://plus.google.com/photos/11468047 ... 3PLHy9nYeA
Igaz csak 300fokig melegítettem föl a kemencét.
Adjon az Isten szerencsét,szerelmet, forró kemencét. Üdv: icsengod
Nagy László - Adjon az Isten

https://plus.google.com/u/0/photos/1146 ... 8332812849

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. április 27., vasárnap 13:36

Gratula és jó étvágyat :D

varady73
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: varady73 » 2014. április 28., hétfő 7:54

Üdv mindenkinek,
A bokros teendőim és munka mellett lassan de biztosan haladok a kemence építésével és az lenne a kérdésem hogy, a hőcsapda samott tégláim mivel kell rakni? Megfelel az eddig használt agyaghabarcs keverék vagy kell valami mást is belerakni, samottpor vagy más anyag?

Üdv Tamás

aquame
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: aquame » 2014. április 28., hétfő 8:12

varady73 írta:Üdv mindenkinek,
A bokros teendőim és munka mellett lassan de biztosan haladok a kemence építésével és az lenne a kérdésem hogy, a hőcsapda samott tégláim mivel kell rakni? Megfelel az eddig használt agyaghabarcs keverék vagy kell valami mást is belerakni, samottpor vagy más anyag?

Üdv Tamás
Szia!
Ugy tudom megoszlanak a velemenyek. En ugyanabba az agyagba raktam, mint a donga teglait. Egy ev hasznalat utan hibatlan.
Van aki samottport is kever bele, de en nem tettem.

( bocs az ekezetmentessegert!)
Üdv,

aquame
Aki kérdez, az h ü l y e !
Aki nem, az az is marad! :-)

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 28., hétfő 8:36

icsengod írta:Sziasztok! Na megvolt az első sütés a kemencében. Az eredménye itt látható : https://plus.google.com/photos/11468047 ... 3PLHy9nYeA
Igaz csak 300fokig melegítettem föl a kemencét.
Jól néz ki, biztosan finom is volt! Gratulálok!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. április 28., hétfő 8:56

varady73 írta:Üdv mindenkinek,

Üdv Tamás
A saját kemencémet én is vagy 3 hónap alatt építettem föl.. :)

Megfelel a bevált agyaghabarcs is.
Ha jobbat akarsz soványítsd samottporral homok helyett.
Ha még jobbat, akkor a kaolin-samottpor keverék a befutó.
Érden van samottpor 80 Ft/kg vagy ha nem sok kell, valamennyi nekem is van itthon.

varady73
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: varady73 » 2014. április 28., hétfő 9:38

Köszönöm a gyors válaszokat Aquamenek és Tinkernek.

hangya
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: hangya » 2014. április 28., hétfő 11:51

Üdv mindenkinek!
Én is a hőcsapda résznél tartok , és lenne is kérdésem. A felső 2 sor samott téglákat Rath c30 as habarccsal ragasztottam össze, mert ez jobban
bírja a hőt , mint az agyag. A leírása alapján 2mm vastagságban tegyük lehetőleg, én így is csináltam , de még 4 nap után is puha , benyomható a
ragasztó. Ha van valakinek ezzel az anyaggal tapasztalata , mondja már meg, hogy normális -e ez? Még vissza tudok állni az agyagra , ha szükséges.
Köszönöm.
Csatolmányok
IMG_3511.JPG
IMG_3511.JPG (47.75 KiB) Megtekintve 1274 alkalommal

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. április 28., hétfő 13:08

hangya írta:Üdv mindenkinek!
Én is a hőcsapda résznél tartok , és lenne is kérdésem. A felső 2 sor samott téglákat Rath c30 as habarccsal ragasztottam össze, mert ez jobban
bírja a hőt , mint az agyag. A leírása alapján 2mm vastagságban tegyük lehetőleg, én így is csináltam , de még 4 nap után is puha , benyomható a
ragasztó. Ha van valakinek ezzel az anyaggal tapasztalata , mondja már meg, hogy normális -e ez? Még vissza tudok állni az agyagra , ha szükséges.
Köszönöm.
Ezt itt találtam ebben a Pdf-ben.
Van benne vízüveg és soványítottad?

http://www.rath.hu/pdf_products/c30_hafnermortel_hu.pdf

• Az C30 kályhás habarcsot soványítani kell. Soványítóanyagként samottgríz ajánlott, de pl. kvarchomokot is használhatunk
• A soványító anyag mennyisége kb. 40 súly% legyen
• Az C30 kályhás habarcs nem tartalmaz hidraulikus kötésű adalékokat. A vegyi kötést folyékony vízüveg hozzáadásával (30 súly%-ig) érhetjük el
Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

hangya
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: hangya » 2014. április 29., kedd 0:02

Köszönöm cibatapapa a linket. Én a boltban kértem el a használati utasítását, de abban nem volt szó soványításról, vízzel elkeverem és kész.
Az áthidalóhoz a samott téglákat összevágtam ék alakban , hogy ne kelljen 2mm-nél vastagabb ragasztó. Mivel itt lesz a legnagyobb a hő ezért szerettem volna valami komolyabb habarcsot használni, de így kezd komplikált lenni. Ha a C30 helyett azzal az agyaggal folytatnám , amivel a dongát ,az is jó lehetne?
Csatolmányok
IMG_3519.JPG
IMG_3519.JPG (57.28 KiB) Megtekintve 1229 alkalommal

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. április 29., kedd 5:50

Köszönöm.
Szia!
Mennyire áztattad be a téglákat? Akkor lehet még az általad leírt jelenség, ha túláztattad, és nincs szívóképessége. Azért napok alatt így is megszilárdul.
A C30 kötőanyaga túlnyomórészt agyag. Ez a soványítás meg nekem is új dolog.
Én már régebbóta nem használom, helyette a kaolin-samottpor keverék vált be .

aquame
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: aquame » 2014. április 29., kedd 7:30

cibatapapa írta:

• Az C30 kályhás habarcsot soványítani kell. Soványítóanyagként samottgríz ajánlott, de pl.

kvarchomokot is használhatunk
• Az C30 kályhás habarcs nem tartalmaz hidraulikus kötésű adalékokat. A vegyi kötést folyékony vízüveg hozzáadásával (30 súly%-ig) érhetjük el
Faterosz

Khm...
Ez csak nekem tunik olyannak, mint a meseben a koleves?!? Tegyunk hozza 30% ragaszto anyagot es 40% ragasztando anyagot es maris remek ragacs kevereket kapunk... Akkor mi van a zsakban? *** agyagliszt es egy kis homok?!?
Avagy, ha volna tojasunk, suthetnenk szalonnas tojast, ha lenne szalonnank.

Persze lehet, hogy rosszmaju vagyok, mindenesetre nalam a bontott valyogtegla leaztatva, keves homokkal sovanyitva bevalt, nem hasznalnek helyette mast akkor se ha ujrakezdenem. (Bar egy hordozhato Ytong kemencenel valszeg a Tinker fele keverekre lenne szukseg. Tudjatok, Tinkeriqum!:-))
Üdv,

aquame
Aki kérdez, az h ü l y e !
Aki nem, az az is marad! :-)

hangya
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: hangya » 2014. április 29., kedd 10:28

tinker írta: Szia!
Mennyire áztattad be a téglákat? Akkor lehet még az általad leírt jelenség, ha túláztattad, és nincs szívóképessége. Azért napok alatt így is megszilárdul.
A C30 kötőanyaga túlnyomórészt agyag. Ez a soványítás meg nekem is új dolog.
Én már régebbóta nem használom, helyette a kaolin-samottpor keverék vált be .

Szia!
Rendesen be lettek áztatva a téglák , éppen azért , hogy ne tudjon szívni. Ha kapnék megerősítést, hogy a samott téglák agyaggal összeragasztva nem
jönnek szét pár év után, akkor a kísérletezés helyett azzal csinálnám. Ha még eddig nem rontottam el ,(nem tudni) akkor már ne itt a végén legyen gubanc.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. április 29., kedd 10:47

aquame írta:
cibatapapa írta:

• Az C30 kályhás habarcsot soványítani kell. Soványítóanyagként samottgríz ajánlott, de pl.

kvarchomokot is használhatunk
Faterosz

Khm...
Ez csak nekem tunik olyannak, mint a meseben a koleves?!? Tegyunk hozza 30% ragaszto anyagot es 40% ragasztando anyagot es maris remek ragacs kevereket kapunk... Akkor mi van a zsakban? *** agyagliszt es egy kis homok?!?
Avagy, ha volna tojasunk, suthetnenk szalonnas tojast, ha lenne szalonnank.
Persze lehet, hogy rosszmaju vagyok, mindenesetre nalam a bontott valyogtegla leaztatva, keves homokkal sovanyitva bevalt, nem hasznalnek helyette mast akkor se ha ujrakezdenem. (Bar egy hordozhato Ytong kemencenel valszeg a Tinker fele keverekre lenne szukseg. Tudjatok, Tinkeriqum!:-))
Nem vagy rosszmájú, de a samott téglák falazásához a mi kemencéinknél jobbnak tűnik a vízüveges samott. Oszi sütőtere könnyű samottból van építve és vízüveges samottporral lett ragasztva, sőt az alját is egy vékony réteg fedi. A keramikus kötés vízüveg nélkül 850C° alatt nem tud kialakulni a samottban. Az agyag nem biztos, hogy így bírta volna, már lassan öt évig Osziban.
Úgyhogy vannak esetek amikor ezt kell alkalmazni! Az egy másik kérdés, hogy miért hívják C30-nak és ugyanaz kell bele mint a samottporba- és miért kell soványítani fal:) Mivel nem ismertem, kíváncsi voltam, hogy.... mit is ír a hogyishívják :?: :mrgreen: . Remélem nem lesz majd nagyobb bajom ebből :lol: meg::)
Kedves hangya ne váltsál agyagra, tegyél hozzá vízüveget is!
Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

FeFe
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: FeFe » 2014. április 30., szerda 9:26

Cibatapapa,

"Oszi sütőtere könnyű samottból van építve és vízüveges samottporral lett ragasztva" Ez konkrétan mit jelent ?
A samottpor gondolom olyan állagú, mint mondjuk a homok, és ehhez adtál vízüveget, és vizet ? Más nem kell hozzá ? Ez így megköt ?
Lassabban köt, mint az agyag ? Milyen arányban kell a vízüveget a samottporhoz adagolni ?
Bocs a sok rád zúdított kérdésért, de nálad / nálatok a tudás, és tapasztalat.....

Üdv. : FeFe

Ui.: Egy kész kemencéhez képest csekélység, de nekem nagy dolog : elkészült az alapom ! :bol

Krisztike
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Krisztike » 2014. április 30., szerda 9:45

Krisztike írta:Drága Kemencés Barátaim!

Üdv engem ismét a köreitekben... :D
No, komolyra fordítva a szót, nagyon köszönjük cibatapapa sokadik "kéménybemutatóját" (megjegyzem, hogy én is nagy hasznát veszem majd), mármint ami a téglakötések és -felhasználások kéménybeli kiszerkesztését illeti. (Elnézést de nem sikerült ide becsatolnom a képet... :? )
Bár - mivel valaha én is mérnökszerű szerettem volna lenni - agyaltam a kémények méretein:
az öttéglás az szerintetek sem 26 x 13 centi? Szerintem 26 x 13+13/2 centi... :) :) :)

Bocsika, nem akarok okoskodni, csak hátha pont így számolja ki valaki a szükséges helyet, aztán meg falat kell bontani..... :oops: :oops:

Cibatapapa, egyébiránt veled együtt mindenkit ölelek, most hogy már közeledik a TAVASZ :!: :!: :!:

Mindenkinek addig is jó tavaszvárást kívánok és még 1x ölelek mindenkit:

Krisztike Bezenyéről (aki még mindig kemencétlen, bár fejben már kikupálódott :) :) :) )

Kedves Cibatapapa!

Egy fenti - kéményméretes - okoskodásomért elnézést kérek, nem a rossz szándék vezérelt, csak a gépemen olyan mütyürke az "A fugától is függő belső méretek!"-mondat, hogy nem volt olvasható :? :? ....
(Ezt a hibámat tisztáznom kellett, mert azóta is rossz érzésem van - nem szeretek hülyének kinézni :) :) :oops: :oops: ...
Mindezek ellenére AKKORIS :D :D nagyon boldog, nagyon kellemes sörbenfürdős :i majálisozásos :pik hosszú hétvégét kívánok mindenkinek :!: :!: :!: :eh :eh :eh :bol :bol :bol

Mindenkit ölel:
Krisztike

Krisztike
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Krisztike » 2014. április 30., szerda 11:16

colos írta:Sziasztok Kemencések ! Szeretném bemutatni Nektek az elkészült kemencénket. Üdv.: Colos https://plus.google.com/photos/11554433 ... qsv218fSag

Kedves Colos!

Nagyszerű művet alkottál, úgy látom, hogy elsőként gratulálok hozzá... :D :k
Hol jártál eddig :?: :!:
Meghajlok előtted meg::) meg::) meg::) és a remekműved előtt...
Használjátok nagyon sokáig és főzzetek-süssetek benne sok-sok finom étket! :s :e :esz

Sörbenfürdős, virslis-majálisozós, nagyon kellemes hosszú hétvégét kívánok nektek! :D :D :D

Ölel:

Krisztike

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. április 30., szerda 11:21

Kedves Krisztike :hej

Elnézést a sokadik kéménybemutatóért :!: H ü ly ének senki sem szeret kinézni, de itt azért, mert téved valaki, senkit nem néztek még h ü ly ének. Azért nem nyitottam vitát a 26 X 13 + 13/2 méretről mert most sem értem mi az a +13/2, nem tudom hova tenni :) . Szerintem egy téglatest térfogata=az oldalak szorzatával. A fugától is függő méretek, pedig azt jelenti, hogy a téglától és a fugától is függő méretek. Minden méretre nem lehet és nem is akartam kiszámolni minden kémény variációt. Mindenki nyugodtan kiszámolhatja a saját tégláival a méreteket, nem lesz semmi baja tőle!
Ezt is már sokszor elmondtam, ezért elnézést, hogy a Ctrl billentyű lenyomása mellett az egérgörgőt tekergetve lehet növelni, vagy csökkenteni a kép és a szöveg méretét. Próbáld ki :idea: Neked is szép hétvégét, üdvözlettel cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. április 30., szerda 11:56

FeFe írta:Cibatapapa,

"Oszi sütőtere könnyű samottból van építve és vízüveges samottporral lett ragasztva" Ez konkrétan mit jelent ?
A samottpor gondolom olyan állagú, mint mondjuk a homok, és ehhez adtál vízüveget, és vizet ? Más nem kell hozzá ? Ez így megköt ?
Lassabban köt, mint az agyag ? Milyen arányban kell a vízüveget a samottporhoz adagolni ?
Bocs a sok rád zúdított kérdésért, de nálad / nálatok a tudás, és tapasztalat.....

Üdv. : FeFe

Ui.: Egy kész kemencéhez képest csekélység, de nekem nagy dolog : elkészült az alapom ! :bol
Kedves FeFe :hej
A csomagoláson rajta kellene legyen, ha kimérve veszed, akkor úgy emlékszem . A vegyi kötést folyékony vízüveg hozzáadásával (30 súly%-ig) érhetjük el. Lehet keverni a víz és vízüveg arányt, de a folyadék ne haladja meg a 30 %-ot. Úgy emlékszem felesben tettem vízüveget.
Még valami hagyományos téglákhoz felesleges, csak samotthoz érdemes használni. A téglákat nedvesíteni kell!
DSCF7114.JPG
öt éves samottozás Osziban
DSCF7114.JPG (34.29 KiB) Megtekintve 1155 alkalommal
Üdv.: cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. április 30., szerda 12:23

colos írta:Sziasztok Kemencések ! Szeretném bemutatni Nektek az elkészült kemencénket. Üdv.: Colos https://plus.google.com/photos/11554433 ... qsv218fSag
Én is gratulálni szeretnék a szépséges kemencéhez és a tetőhöz! Ötletes fölötte a lámpa és a macskaajtó nyíláskeret tetején a dísz is! A lámpa ötletet lehet lopom! Kellemes hosszú hétvégét!

Válasz küldése