Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
öregnigger
Kemencefűtő

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. május 23., péntek 16:51

Tisztelt Uraim!

Megtöröm én a 4 napos csendet. Yvette elvonulása után összezárult a 2. donga. Már csak a kémény van hátra.
Nem rakok fölé tetőt, nemes vakolatot szeretnék a dongára. Kérdésem: rakjak rá flexi csemperagasztót (fentebb említett módon) és arra a nemes vakolat vagy vakoljam és arra a nemes ? Esetleg más jobb ötlet?
Köszönöm.
Csatolmányok
máj 23 004_323x430.jpg
máj 23 004_323x430.jpg (59.28 KiB) Megtekintve 1487 alkalommal
máj 23 002_346x461.jpg
máj 23 002_346x461.jpg (56.96 KiB) Megtekintve 1487 alkalommal

PRÓBA KEMENCE1
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. május 23., péntek 17:16

öregnigger írta:Tisztelt Uraim!

Megtöröm én a 4 napos csendet. Yvette elvonulása után összezárult a 2. donga. Már csak a kémény van hátra.
Nem rakok fölé tetőt, nemes vakolatot szeretnék a dongára. Kérdésem: rakjak rá flexi csemperagasztót (fentebb említett módon) és arra a nemes vakolat vagy vakoljam és arra a nemes ? Esetleg más jobb ötlet?
Köszönöm.
Én így hagynám,annyira szép így a téglák látszanak legalább !!! Gratula !
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2014. május 23., péntek 18:28

Feledd el a vakolást és miden mást !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Igy kerek az egész . :hej :hej :hej :hej

Ne akard eltakarni a szépet ! :ty
Halihó !
A kemence az élet sója!: http://lacaur.xfree.hu

Illés Ferenc

Hozzászólás Szerző: Illés Ferenc » 2014. május 23., péntek 19:02

Nem venném a bátorságot, hogy ebből a falazásból akár egy tenyérnyit is eltakarjak bármi malternak mondott valamivel!!!!!!!

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. május 23., péntek 19:39

Köszönöm, kedvesek vagytok.

De Nélkületek és főleg Cibatapapa nélkül nem lenne kemencém, ezért nagyon hálás vagyok, hogy szíveteken viselitek ezt a fórumot. meg::) meg::)

Azért gondoltam vakolásra, mert nem fog szétfagyni télen, ha így hagyom ?
A két tégla közti vakolatba belemegy a hólé és szétfagy vagy rosszul okoskodom?
Ja csak magát a dongát gondoltam vakolni, onnan, ahonnan elkezdődik az ív ( a kis perem fölötti 4 téglasor után)
Köszönöm.

Toroka
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Toroka » 2014. május 23., péntek 20:24

Uraim! Hogy öregnigger szavaival éljek, én is megtöröm a soknapos csöndet. Ciabatapap tevőleges tanácsadása mellett és kb. két hét folyamatos tervezés és áttervezés után két hete nekiláttam az Oszi kemence sajátos változatának megépítésébe. Az egyesszám első személy nem fedi a valóságot, mert az egyik nyugdíjas kőműves barátom vállára vette a projektet és az én elképzeléseimet a saját több mint negyvenéves tapasztalatával itt-ott felülbírálva elkezdte építeni. Én csak zulagerkedem. Röstellem, de ha én csinálnám talán még a födém környékén járnék, miközben most már csak a kémény és a tető van hátra, pedig csak délelőttönként építjük és volt két nap esőszünet is.

Szóval nem végleges és közel sem olyan szép rusztikus, mint öregniggeré, de lassan nekem is kemencém lesz.

Az építési fázisokról készített képeket és a kemence metszeti rajzát kitettem azhttp://osztott.com/aQMh/ oldalra. A tervrajzok zömét (rétegrajzok) levettem, de ha valakinek kell, akkor elküldöm, vagy újból kirakom. Igazából egy nagyon kis finomítás kellene még, hogy a valósághoz igazodjanak.

Az alapelv, hogy a belső mag és a külső héj minimálisan érintkezzen. Egy kötősor támaszkodik a hamutér teteje környékén régi típusú támasztó téglákhoz. A légteret pedig maradék kőzetgyapottal töltöttem, illetve töltöm ki.

A kéménynél szintén eltért az eredeti elképzeléstől. Nem tartotta elég stabilnak és stílszerűnek a hattéglás kémény, hanem helyette 14 cm-es samottcső béléssel lesz a külső burkolatra használt téglákból.

Szóval, talán jövő hét közepére készen leszünk és jöhet az első, lassú felfűtés.

Még egyszer ezer köszönet Cibatatpapának az Oszi bemutatásáért, a tanácsokért és az ötletekért.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. május 23., péntek 23:46

Zavarba vagyok hozva fal:) :ty :D csak működjön is, mert jobb lenne majd, Buktával dicsérni a napot :lol: :hej :ty
K.B.Ü. cibatapapa

Toroka
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Toroka » 2014. május 24., szombat 6:54

1. Miért ne működne?!
2. Azért egy kicsit én is izgulok, de még ráérek rinyálni. :mrgreen:

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. május 24., szombat 7:56

Nagyon szépen lett a kemencétek Öregnigger! Szép a munka rajta!

house
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: house » 2014. május 25., vasárnap 1:27

Köszönöm.
A tetőnek én akkor vettem hasznát mikor építéskor nem kellet takargatni ki-be, ki-be ,( ezen már te túl vagy) meg mikor szemetelő esőbe vendégeskedtek nálunk. Nagyon hálás tud lenni.
Egyébként a kemencéd pucér téglásan hidd el sokkal szebb mint bármilyen nemes vakolattal betakarva. Ha semmikép nem akarsz tetőt lehet kapni téglabalzsamot ( tégla impregnálót) festékboltokban, de horror áron és ezek a bontott téglák úgy szívják mint szivacs. Én lenolajkencével kentem be jó vastagon. Két legyet ütsz egyszerre, a téglád sokkal "erősebb" szebb színű lesz , és víz taszító is.

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. május 25., vasárnap 7:31

house írta:

Köszönöm.
A tetőnek én akkor vettem hasznát mikor építéskor nem kellet takargatni ki-be, ki-be ,( ezen már te túl vagy) meg mikor szemetelő esőbe vendégeskedtek nálunk. Nagyon hálás tud lenni.
Egyébként a kemencéd pucér téglásan hidd el sokkal szebb mint bármilyen nemes vakolattal betakarva. Ha semmikép nem akarsz tetőt lehet kapni téglabalzsamot ( tégla impregnálót) festékboltokban, de horror áron és ezek a bontott téglák úgy szívják mint szivacs. Én lenolajkencével kentem be jó vastagon. Két legyet ütsz egyszerre, a téglád sokkal "erősebb" szebb színű lesz , és víz taszító is.
Én is abból a célból keresek ilyen anyagot, hogy életet, színt adjon a téglának. Ha lenolajjal béke és akkor nem lesz tőle ragadós a felülete? Nem ragad bele a virág hulló levele, ökörnyál, pókháló stb.?

house
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: house » 2014. május 25., vasárnap 17:52

Mazsim1972 írta:
house írta:

Köszönöm.
Én is abból a célból keresek ilyen anyagot, hogy életet, színt adjon a téglának. Ha lenolajjal béke és akkor nem lesz tőle ragadós a felülete? Nem ragad bele a virág hulló levele, ökörnyál, pókháló stb.?

Én mivel nem tudok téglát fugázni, telibe vakoltam a felületet, és drótkefével tisztítottam meg a téglát. A problémám az lett hogy a malter benne maradt a pórusokba. Ezért a olajozás előtt óvatosan átkentem csak a téglákat háztartási sósavval, ügyelve hogy a fugához ne érjen. A téglák sokkal erősebb színűek lettek, és csak ez után kentem át olajjal. A lenolaj elég vékony olaj rendkívül jól betud szívódni a pórusokba, a színe idővel halványodik (kb 2 hónap), de erősebb lesz mint volt. A felülete már párnap múlva is tapintható, nem ragacsos. A kerítésemet téglabalzsammal kezeltem, kb 32 m2 vettem rá 5 flakonnal. A vége 13 flakon lett. Lehet hogy erre van kitalálva és a tégla impregnálását jól el látja, de esztétikailag semmit nem dobott a téglán.
Érdemes kipróbálni hátul, oldalt kevésbé látható helyen, és eldöntened tetszik e neked.

Toroka
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Toroka » 2014. május 26., hétfő 7:55

Csatlakozom! Én is lenolajjal fogom átkenni a téglákat. Ha beszívódik, akkor utána már nem ragad, addig nem dőlök neki.

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. május 27., kedd 11:21

Sziasztok !

Én is vettem 2 flakon tégla impregnálót, teljesen feleslegesen. / 2X 2700Ft /
Bármilyen olaj jó rá: lenolaj, repceolaj / a multiknál már van 260Ft-ért / stb.
Csak natúr legyen, ne fáradt olaj, régi, lejárt motorolajat is használtam, az is tökéletesen megfelel.
:bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. május 28., szerda 13:44

Sziasztok.

A tévőnyílásom 42x32 . Szereztem egy sütőajtóból 38x21 es üveget.
Kérdésem: felezzem vagy harmadoljam az üveget? Gondolom az üvegnél a legnagyobb a hőveszteség, ezért jobb a kisebb bekukucskáló ablak?(köréje hőszigetelt vasból készült keretet gondoltam).
Ja és elég e 2-2 mm elhagyni mind a 4 oldalon (hőtágulás)
Mesterek mit ajánlotok ?

köszönöm előre is!!!!

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. május 28., szerda 14:07

öregnigger írta:Sziasztok.

Kérdésem: felezzem vagy harmadoljam az üveget? Gondolom az üvegnél a legnagyobb a hőveszteség, ezért jobb a kisebb bekukucskáló ablak?(köréje hőszigetelt vasból készült keretet gondoltam).
Mesterek mit ajánlotok ?

köszönöm előre is!!!!
Javaslom nézz szét az Ajtók gyártása házilag témában. Ott én sok infót találtam.
Azt az üveget a helyedben nem vágnám el, szét is robbanhat. Én is készíteni fogok egy tévőt, a terveim a fotók között vannak. Lehet az is segít a döntésben.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. május 28., szerda 14:58

Mesterek mit ajánlotok ?

köszönöm előre is!!!!
Figyú meg::) Nehogy bármit csinálj a sütő ajtó edzett üveggel. Amekkora azt úgy próbáld majd beépíteni. A két mili elég lesz körbe! Én megfúrtam egy ilyen üveget, hogy rászereljek egy gombot a Kis Oszira, ez lett volna, csak magában a tévő. Feljöttem a pincéből és felrobbant, miszlikbe az üveg. Az edzett üvegek, sajnos nem szabhatók és alakíthatóak. Barkácsold be úgy amekkora, nem lesz nagy hőveszteség, (a vas sokkal jobb hővezető mint az üveg, pont ezért vannak üvegből az ablakaink! szerintem.) a nagyobb lukon pedig könnyebb is benézni :mrgreen: ez a jó-tanács!
A ramonádod nagyon jó lenne egy épülő kemencéhez, egy ismerősömnek de bonyola lenne a szállítás ide a környékre. fal:) fal:) fal:) sajnos. Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2014. május 28., szerda 17:07

Baxxus Fatre én meg azt hittem azért van üvegből az ablak,mert az átlátszó :? :P

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. május 28., szerda 18:21

tengelic írta:Baxxus Fatre én meg azt hittem azért van üvegből az ablak,mert az átlátszó :? :P
:))) :))) :))) :))) :))) :))) :j :j :j :j :j

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. május 28., szerda 22:27

tengelic írta:Baxxus Fatre én meg azt hittem azért van üvegből az ablak,mert az átlátszó :? :P
Drága fijam fal:) fal:) ki mondta, hogy nem erre van kitalálva az üveg :?: De a lik mérete is ölég fontos, amin be akarsz kukkantani. :mrgreen: hogy mi is történik odabent :?: :?: :bo
Fatre
K.B.Ü. cibatapapa

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. május 29., csütörtök 10:12

Mesterek mit ajánlotok ?

köszönöm előre is!!!!
Nekem 5cm ytongból van .Egyszerű és nagyszerű .
Csatolmányok
Kép1438.jpg
Kép1438.jpg (21.4 KiB) Megtekintve 1278 alkalommal
Kép1439.jpg
Kép1439.jpg (19.38 KiB) Megtekintve 1278 alkalommal
Kép1442.jpg
Kép1442.jpg (26.92 KiB) Megtekintve 1278 alkalommal
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

G J
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: G J » 2014. május 29., csütörtök 10:46

Mesterek!
Egy kicsit más stílusu kemence, nem a megszokott kerek monstrum. Nem kell erős alap, üvegréteg, sokszáz tégla, kémény, macskaajtó, tévő, külön tető, többheti munka, hosszú, faigényes felfűtés.
Tinker Mester ytongos mobilkemencéje alapján készült, 2 embernek kb 2 nap felépíteni. Új vagy bontott téglából, fugázva, vakolva, élével, lapjával lehet. Sütni, főzni, grillezni, füstölni is lehet benne. Fél óra alatt felfűthető. Van pár referencia, mindenki dícséri.
Csatolmányok
kiskemi41[1].JPG
kiskemi41[1].JPG (24.02 KiB) Megtekintve 1280 alkalommal

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. május 29., csütörtök 10:51

G J írta:Mesterek!
Egy kicsit más stílusu kemence, nem a megszokott kerek monstrum. Nem kell erős alap, üvegréteg, sokszáz tégla, kémény, macskaajtó, tévő, külön tető, többheti munka, hosszú, faigényes felfűtés.
Tinker Mester ytongos mobilkemencéje alapján készült, 2 embernek kb 2 nap felépíteni. Új vagy bontott téglából, fugázva, vakolva, élével, lapjával lehet. Sütni, főzni, grillezni, füstölni is lehet benne. Fél óra alatt felfűthető. Van pár referencia, mindenki dícséri.
Tetszikelném, ha lehetne! Nagyon klassz! Esetleg van rajzotok, vagy fotók az építésről?

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. május 29., csütörtök 11:45

GJ Mester! :hej

Örülök, hogy felraktad de is, szerintem új kategóriát alkot.
Cibatapapa Osziján kívül még keveset láttam így megépítve.
Egyesíti a háromaknás mobilkemence előnyeit a nagyokéval.
Nagyon szép a kivitelezés is meg::)

Készülj fel a sok kérdésre.... :) :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tinker 2014. május 29., csütörtök 14:39-kor.

G J
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: G J » 2014. május 29., csütörtök 12:01

Mesterek!
Az előbbi hozzászólásomat pontosítanám. Én Tinker ytongosát másolva építettem. Később láttam Cibata Kisokosában az Oszit, az is ilyen felépítésű, de lehet, hogy már korábban mások is megosztottak hasonlót.
A Kisokosban egyébként úgy emlékszem vannak méretek is.
Üdv

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. május 29., csütörtök 13:10

Igen, az általam készített mobilkemiket is a Faterosz Oszija ihlette...

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. május 29., csütörtök 14:26

Az előbbi hozzászólásomat pontosítanám. Én Tinker ytongosát másolva építettem. Később láttam Cibata Kisokosában az Oszit, az is ilyen felépítésű, de lehet, hogy már korábban mások is megosztottak hasonlót.
A Kisokosban egyébként úgy emlékszem vannak méretek is.
Üdv
Kedves G J :k meg::) Gratulálok a kemencédhez, és örülők, hogy terjed ez a fajta kemence is és egyre népszerűbb.
Azt nem tudom, hogy mások megosztottak e itt a fórumon rajtam kívül, és főleg előttem, hasonló típusú és rendszerű három aknás sütő alkalmatosságot, de nem is ez a lényeg. Csak azt tudom, hogy mielőtt ide beléptem a fórumra, már saját ötleteim alapján építettem meg az Oszit 2009 őszén, mert hasonlót addig nem láttam. Úgyhogy létezése itt a fórumon 2010-es belépésem óta nem titok, hogy nekem egy ilyen szerkezetem van és azóta megelégedéssel üzemel. Azokkal a feltételekkel persze amit te is leírtál. Ennek semmi más oka, nincs csak a három aknás megoldás és a hátra vezetett kémény és a szolid méretek, amit azért találtam ki, hogy megvalósuljanak, mindazok amit te is leírtál.
Osziról az első hozzászólás itt a fórumonKép2010. február. 16.-án :hej
cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. május 30., péntek 19:45

Uraim!

Újabb két kérdésre keresném a választ:

1. Meg volt a 3. begyújtás a kemiben a fokozatosság elve alapján (ez kb 30 percig égett). Hány tüzelés ajánlott, mielőtt elérem a teljes terhelhetőséget( a belső dongám ápr 20. készült el)?

2. A kéménnyel még csak 2.2 m járok( a talajszinttől) . Már így is szépen kiviszi a füstöt, talán háromszor pöffentett ki a macskaajtón. Milyen magasra illik rakni, hogy a szomszédok ne ússzanak a füstben, ha bedurrantok a reaktorba?

Előre is köszönöm !

Üdv

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2014. május 30., péntek 19:59

öregnigger én 2 hétig tüzeltem benne minden nap egyre hosszabban a dongám és a katlanom elkészülte után a tüzelések között pedig egy 35cm es ventilátor forgatta ben a levegőt. A tapasztalatom pedig az ,hogy nem volt kiszáradva :) 2 hét után az első rendes félfűtésnél ami bő 2 óra rendes tüzelést jelentett (kb 7cm vastag parázs volt az eredmény) a donga még gőzölgött szépen kifelé :) szóval 2 hét minden napos tüzelés és 3 teljes felfűtés kellett az enyémnek ,hogy kiszáradjon .

A kéményem magassága vagyis az egész kemencéé 3.3m 7 téglás kéményem van . A szomszéd miatt lehetne még magasabb de elrondítani meg nem akartam a kemit így havonta kap egy tál pogácsát és így szívesen nyeli a füstöt :D

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. május 30., péntek 20:48

öregnigger írta:Uraim!

Újabb két kérdésre keresném a választ:

1. Meg volt a 3. begyújtás a kemiben a fokozatosság elve alapján (ez kb 30 percig égett). Hány tüzelés ajánlott, mielőtt elérem a teljes terhelhetőséget( a belső dongám ápr 20. készült el)?

2. A kéménnyel még csak 2.2 m járok( a talajszinttől) . Már így is szépen kiviszi a füstöt, talán háromszor pöffentett ki a macskaajtón. Milyen magasra illik rakni, hogy a szomszédok ne ússzanak a füstben, ha bedurrantok a reaktorba?

Előre is köszönöm !

Üdv
Üdv

Én Október 26-án pénteken össze értem a falazással és lezártam .Vasárnap 28-án pedig reggel nyolckor begyújtottam ,és este tízig tüzeltem benne intenzíven méteres akácfával .Nekem bevált .
Csatolmányok
Kép1137.jpg
Kép1137.jpg (20.39 KiB) Megtekintve 1169 alkalommal
Kép1124.jpg
Kép1124.jpg (45.23 KiB) Megtekintve 1169 alkalommal
Kép1132.jpg
Kép1132.jpg (23.29 KiB) Megtekintve 1169 alkalommal
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. május 31., szombat 18:58

Hogy egyik barátom szavajárását idézzem : "ez nem bizsu"

Bitang jól néz ki a hatalmas rönk bent a kemiben. gondolom ez teljesen kiszárította :)

D.Zsolti
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: D.Zsolti » 2014. június 5., csütörtök 20:07

Tisztelt Uraim(és Hölgyeim)!

Lenne egy kérdésem. A katlan alatti részt meg szeretném hagyni tárolónak. Így a parázsakna csak egy nagyobbacska hamutálban végződne. És itt jön a kérdés: elég lesz-e? Mert ha csak a hamut húzom ki akkor elégnek gondolom, de ha a parazsat is ki szokás kotorni akkor neccesnek érzem.Egyáltalán ki szokták kaparni a parazsat? Valahol láttam egy videóban, hogy viszonylag nagy mennyiségben húzták ki, én ezt pazarlásnak gondolom. Persze gyakorlatom 'még' nincs benne így lehet, hogy így kell.

Üdv: Zsolti

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 5., csütörtök 21:04

D.Zsolti írta:Tisztelt Uraim(és Hölgyeim)!

Lenne egy kérdésem. A katlan alatti részt meg szeretném hagyni tárolónak. Így a parázsakna csak egy nagyobbacska hamutálban végződne. És itt jön a kérdés: elég lesz-e? Mert ha csak a hamut húzom ki akkor elégnek gondolom, de ha a parazsat is ki szokás kotorni akkor neccesnek érzem.Egyáltalán ki szokták kaparni a parazsat? Valahol láttam egy videóban, hogy viszonylag nagy mennyiségben húzták ki, én ezt pazarlásnak gondolom. Persze gyakorlatom 'még' nincs benne így lehet, hogy így kell.

Üdv: Zsolti
Az a helyzet, hogy ha fatárolónak is szeretnéd használni a katlan alatti részt felesleges és veszélyes is a nyitott parázs akna. A parázs használatára sütés közben pedig sok variáció lehetséges. A nagyobb sütőterű kemencékben bent is lehet hagyni sütés közben, de téglákkal mindig körbevéve, hogy ne égessen. Az Oszi típusú háromaknás kemencékben a tüzelőtérben szétterítve ki hűlésig fűti a felső sütőteret. Erdélyben sok esetben a katlan alja 10 centivel lejjebb van mint a sütőtér, és így a tévő elé húzzák ki a parazsat kenyérsütés közben! Amúgy nagy mennyiségben a hamut érdemes kihúzni, mert ameddig parázs nem baj ha a kemencét fűti.
cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. június 5., csütörtök 21:21

Ogregg kemencés barátom megoldotta a problémádat.
A fatároló felett ferdén kivezette oldalra a hamuzót. Okos megolás...
https://plus.google.com/photos/10406040 ... vmxrZ3lyQE
Itt megnézheted.

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. június 7., szombat 18:13

Ez nézze meg mindenki nagyon jó kis tégla vetés ! ! https://www.youtube.com/watch?v=09OEmpW-xBQ

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 7., szombat 22:08

PRÓBA KEMENCE1 írta: Ezt nézze meg mindenki nagyon jó kis tégla vetés ! !
Szenzációs, biztos csengő tégla készül, ami kemencéhez is kiváló! Isten áldja a mestert, és sokáig éltesse! meg::) meg::) meg::)
Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

öregnigger
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: öregnigger » 2014. június 9., hétfő 5:43

Sziasztok.

A kemencém még nincs 100% ban kész, mert a kéményt még magasítani kell, de tegnap megtörtént a főpróba.
Kenyérlángos és bukta.
A képek önmagukért beszélnek.
A hőség a kemence körül nem gyenge, nem irigylem a pékeket, de az élményt és a végeredményt imádtam.
Az egész család részt vett a felfűtésben, gyúrásban, kaja elpusztításban (ebbe már a szomszédok is).
Ezért még 1x köszönöm Cibatapapa és mindenki aki jó tanácsaival segített, hogy felépüljön az én kemencém.

meg::) meg::) meg::)
meg::)
:ty :ty :ty :ty :ty
Csatolmányok
máj-jún08_430x323.jpg
máj-jún08_430x323.jpg (33.94 KiB) Megtekintve 938 alkalommal
máj- jún08_430x323.jpg
máj- jún08_430x323.jpg (44.03 KiB) Megtekintve 938 alkalommal
máj-jún_134x100.jpg
máj-jún_134x100.jpg (3.44 KiB) Megtekintve 939 alkalommal

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. június 9., hétfő 6:05

A kemencém még nincs 100% ban kész, mert a kéményt még magasítani kell, de tegnap megtörtént a főpróba.
Kenyérlángos és bukta.
A hőség a kemence körül nem gyenge, nem irigylem a pékeket, de az élményt és a végeredményt imádtam.
Az egész család részt vett a felfűtésben, gyúrásban, kaja elpusztításban (ebbe már a szomszédok is).
Ezért még 1x köszönöm Cibatapapa és mindenki aki jó tanácsaival segített, hogy felépüljön az én kemencém.

Gratulálok ! :bo :bo

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 9., hétfő 7:27

Kenyérlángos és bukta.
Kedves Zsolt meg::) Ilyenkor, amikor elkészül egy kemence amiben benne van egy kicsit a tapasztalatom és a segítségem, nekem is akkora öröm, mint akinek segíthettem. Legyen nagyon sok örömötök benne, használjátok jó egészségben, és ne nőjetek túl nagyra a benne készült ételektől. :lol: Gratulálok és mint mondtam már párszor, "buktával dicsérd a napot" :k :nya A tapasztalatokat pedig add át te is majd másoknak, az új kisbencéknek :idea: :bo
Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. június 9., hétfő 8:01

Szervusztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy a zsírt, kifolyt olajat mivel lehet a tégláról eltüntetni? Nagyon csúnya foltok maradtak a felületükön.

Előre is köszönöm ha válaszoltok!

Válasz küldése