Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
lacima
Regisztrált tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: lacima » 2014. június 9., hétfő 11:37

Sziasztok!

Beléptem én is a kemencések táborába (tavaly), bár idő hiányában nem sokat használjuk. Apróbb cseprőbb hibákkal de üzemel a kemence (bemutatkozást már írom és szerkesztem bele a képeket :)) Dryvit hálóval és eps-sel lett lezárva a donga, sajnos túl hamar így nem tudott kiszáradni a kemence és "ledobta a kabátját", körben elvált a dongától ezt majd levesszük és sima agyag+valamilyen kenderszövettel pótoljuk. Viszont egy ideje megjelent pár repedés a kemence elején, kell tőle félni vagy normális dolog? A kemence fugázásához műgyantás téglafugát használtunk. A másik kérdésem pedig, hogy nem tetszik, hogy a tevőt ha a kemencébe beteszem két oldalon nincs aminek nekitámaszkodjon. Hiába vitatkoztam a mesterrel, hogy csináljunk rendes keretet a vége ez lett. Így szerintem berakott tevőnél van légmozgás a fugák között. Van e erre valamilyen utólagos megoldás?

Előre is köszi!

Laci
IMG-20140609-00141.jpg
IMG-20140609-00141.jpg (32.79 KiB) Megtekintve 1757 alkalommal
IMG-20140609-00142.jpg
IMG-20140609-00142.jpg (34.82 KiB) Megtekintve 1757 alkalommal
IMG-20140609-00143.jpg
IMG-20140609-00143.jpg (23.57 KiB) Megtekintve 1757 alkalommal

lacima
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: lacima » 2014. június 9., hétfő 11:38

Egy kép még lemaradt.
IMG-20140609-00144.jpg
IMG-20140609-00144.jpg (26.1 KiB) Megtekintve 1757 alkalommal

Illés Ferenc
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: Illés Ferenc » 2014. június 9., hétfő 13:29

Lacima ! üdvözöllek a csapatban! nálunk általában ugy müködik a dolog, hogy mindenki megépiti magának a kemit .Segitség, kérdésre válasz mindig van.Igy nincs kit szidni utólag, és megvan azaz öröm, hogy magam, és magamnak épitettem!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 9., hétfő 14:17

Mazsim1972 írta:Szervusztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy a zsírt, kifolyt olajat mivel lehet a tégláról eltüntetni? Nagyon csúnya foltok maradtak a felületükön.

Előre is köszönöm ha válaszoltok!
skype 2013.10.24. 18:55:00 írta: Katona István cibatapapa: Szia Mazsim! Amennyiben jól emlékszem annó én is mondtam, hogy valami keret kellene annak a platninak, a Teki is azt javasolja. Abban tudna tágulni, és tisztítható is lenne, A tégláról pedig le nem vakarsz semmit, ha használod, kifut, ráragad ráég a téglára. Hallgass az öregekre!
[2013.10.24. 19:12:06] mazsim Almási Rezső: Köszönöm a tanácsot. Megfogadom!
Akkor ez nem jött össze :?:

Tavaly októberben küldtem neked ezt a Skyppen, onnan másoltam ide. Nem mondod, de gondolom nem a kemencében van a gond, mert ott a következő hevítésnél, eltűnik és kitisztul, leég minden.
Amúgy legalább látszik, hogy használva van. meg::)
Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 9., hétfő 15:03

lacima írta:Sziasztok!

Beléptem én is a kemencések táborába (tavaly), bár idő hiányában nem sokat használjuk. Apróbb cseprőbb hibákkal de üzemel a kemence (bemutatkozást már írom és szerkesztem bele a képeket :)) Dryvit hálóval és eps-sel lett lezárva a donga, sajnos túl hamar így nem tudott kiszáradni a kemence és "ledobta a kabátját", körben elvált a dongától ezt majd levesszük és sima agyag+valamilyen kenderszövettel pótoljuk. Viszont egy ideje megjelent pár repedés a kemence elején, kell tőle félni vagy normális dolog? A kemence fugázásához műgyantás téglafugát használtunk. A másik kérdésem pedig, hogy nem tetszik, hogy a tevőt ha a kemencébe beteszem két oldalon nincs aminek nekitámaszkodjon. Hiába vitatkoztam a mesterrel, hogy csináljunk rendes keretet a vége ez lett. Így szerintem berakott tevőnél van légmozgás a fugák között. Van e erre valamilyen utólagos megoldás?
Előre is köszi!
Laci
Üdvözöllek a kórteremben :hej
EPS
Mi az?
Az EPS (expandált polisztirol) hőre lágyuló, habosítható, polimerizált sztirolból készülő cellás szerkezetű keményhab . Gőzzel történő hőkezeléssel, az alapanyagban lévő pentánnal kerül habosításra. Szintén már az alapanyagba kevert égéskésleltető adaléknak köszönhetően önkioltóan viselkedik. Az anyag készítése során hőkezeléssel kiégetik a pentánt, így nagyon apró lyukak keletkeznek az anyagban, amik jó hőszigetelést biztosítanak.

Ha jól értelmezem az eps burkolat a lehető legrosszabb megoldás, mivel a kemence külső felülete is felmelegedhet annyira, hogy megolvad ez a burkolat és összeseik mivel hőre lágyuló ez az anyag. Ez a szigetelés kiváló épületek hőszigetelésére, de kemencékhez teljesen alkalmatlan és ezért megolvadt rajta ez a burkolat. fal:)
A műgyantás téglafuga nélkül itt már több száz kemence működik, szerintem nincs vele tapasztalatunk.
A tévő pedig nem dugó, elég, ha csak a szájhoz támaszkodik, ezért valami más lehet a probléma, ha nem süt rendesen a kemencéd.
A bői Kántor szerint pedig kétféle kemence létezik, 1./ amelyik megreped 2./ amelyiket letagadják, hogy megreped :mrgreen: :lol:
cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

lacima
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: lacima » 2014. június 9., hétfő 16:45

Bocsánat rosszul fogalmaztam :) EPS ragasztó :)

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. június 9., hétfő 16:59

cibatapapa írta:

Tud valaki abban segíteni, hogy a zsírt, kifolyt olajat mivel lehet a tégláról eltüntetni? Nagyon csúnya foltok maradtak a felületükön.

skype 2013.10.24. 18:55:00 írta: Katona István cibatapapa: Szia Mazsim! Amennyiben jól emlékszem annó én is mondtam, hogy valami keret kellene annak a platninak, a Teki is azt javasolja. Abban tudna tágulni, és tisztítható is lenne, A tégláról pedig le nem vakarsz semmit, ha használod, kifut, ráragad ráég a téglára. Hallgass az öregekre!
[2013.10.24. 19:12:06] mazsim Almási Rezső: Köszönöm a tanácsot. Megfogadom!
Akkor ez nem jött össze :?:

Tavaly októberben küldtem neked ezt a Skyppen, onnan másoltam ide. Nem mondod, de gondolom nem a kemencében van a gond, mert ott a következő hevítésnél, eltűnik és kitisztul, leég minden.
Amúgy legalább látszik, hogy használva van. meg::)
Faterosz
De igen, "összejött"! a fotókon is látszik az albumomban, hogy a sparhelt platnikat a gyári keretükbe raktam.
A baj hétvégén történt, hogy nem voltam itthon. A gyerekek szalonnát sütöttek a grillezőben, nyárson. És persze nem érdekelte őket, hogy összezsírozzák az elejét a grillezőnek. Nagyon csúnyák a zsírfoltok rajta! Nagyon mérges voltam rájuk, mert én is úgy tudom, hogy nem lehet kiszedni belőle, csak drótkefével, vagy flexxel. Persze nem az a megoldás! Eléggé el vagyok keseredve...

Nagyvezir
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Nagyvezir » 2014. június 10., kedd 0:46

Sziasztok
Az lenne a kérdésem a kemence hőmérőt +500 c -ig mér/ csak a falba kell építeni hogy ne érjen be a tűztérbe és a fal hőmérsékletét kell hogy mérje vagy más a elhelyezés módja
köszönöm ha valaki segít

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. június 10., kedd 6:29

Nagyvezir írta:Sziasztok
Az lenne a kérdésem a kemence hőmérőt +500 c -ig mér/ csak a falba kell építeni hogy ne érjen be a tűztérbe és a fal hőmérsékletét kell hogy mérje vagy más a elhelyezés módja
köszönöm ha valaki segít
Be kell,hogy érjen a sütőtérbe ott mérje a hőmérsékletet,de csak akkor kell berakni amikor már nincs tüzelés már ha nagy kemencéről van szó,azért hogy tűz ne érje !Ha mobilkemence akkor maradhat mert ritka az 500 fok benne !
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

Nagyvezir
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Nagyvezir » 2014. június 10., kedd 8:20

Köszönöm a gyors választ, megfogadom a tanácsodat.

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. június 16., hétfő 7:13

FabianBalazs
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: FabianBalazs » 2014. június 16., hétfő 12:00

Szép napot kemencések! :hej

Lassan elkészül az én kemencém is :D , már csak kisebb szépészeti munkák vannak hátra.
1 db kérdésem még volna hozzátok: dupla dongát raktam (hosszában 1 réteg nagyméretű tégla agyagba, majd ez köré egy réteg kisméretű tégla malterba), mivel van otthon 3cm-es hungarocell +ragasztó+háló is, okozna szerintetek bármilyen proplémát, ha ezzel beburkolnám a dongát? mennyire melegszik fel kívülről?
Valamennyi hőzáró szerepe lenne és simábbra tudnám húzni mert festeni szeretném, másrészt vízhatlanabb is lenne.
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
U.I.:
Pár hónapja léptem be a fórumba (stílusosan április 1-én kezdtem hozzá a munkálatokhoz :lol: ), és nagyon köszönök minden hasznos információt, amit kaptam. Bárkihez is fordultam, készségesen segített, :hej külön köszönettel tartozom Papinak meg::) , akivel jelenleg is tartom a kapcsolatot.
Amint tudok, töltök fel képet én is, de sajnos a munkahelyi szerver nem engedi :)

gubalazs
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: gubalazs » 2014. június 16., hétfő 13:01

Üdv mindenki!
szóval megtörténtek az első kapavágások :) sajnos nem tudom feltölteni a képeket.. HELP!! :)

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. június 16., hétfő 15:46

FabianBalazs írta:Szép napot kemencések! :hej

Lassan elkészül az én kemencém is :D , már csak kisebb szépészeti munkák vannak hátra.
1 db kérdésem még volna hozzátok: dupla dongát raktam (hosszában 1 réteg nagyméretű tégla agyagba, majd ez köré egy réteg kisméretű tégla malterba), mivel van otthon 3cm-es hungarocell +ragasztó+háló is, okozna szerintetek bármilyen proplémát, ha ezzel beburkolnám a dongát? mennyire melegszik fel kívülről?
Valamennyi hőzáró szerepe lenne és simábbra tudnám húzni mert festeni szeretném, másrészt vízhatlanabb is lenne.
U.I.:
Pár hónapja léptem be a fórumba (stílusosan április 1-én kezdtem hozzá a munkálatokhoz :lol: ), és nagyon köszönök minden hasznos információt, amit kaptam. Bárkihez is fordultam, készségesen segített, :hej külön köszönettel tartozom Papinak meg::) , akivel jelenleg is tartom a kapcsolatot.
Amint tudok, töltök fel képet én is, de sajnos a munkahelyi szerver nem engedi :)
-Szerintem elég rá a sima ragasztó ,azzal jól be kell simítani és kész is,a dupla dongának bőven lesz hőtartaléka anélkül is !

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 16., hétfő 19:57

gubalazs írta:Üdv mindenki!
szóval megtörténtek az első kapavágások :) sajnos nem tudom feltölteni a képeket.. HELP!! :)
Szia! :hej Itt kellene szétnézned a képfeltöltéssel kapcsolatban :!: :idea: :!: :idea:
http://kemencebence.hu/distribution/vie ... 193#p94193

cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 16., hétfő 20:09

FabianBalazs írta:Szép napot kemencések! :hej

U.I.:
Kedves Balázs :hej

A hungarocell nem a legjobb hőálló és tűrő tulajdonságokkal rendelkező anyag, főleg épületek szigetelésére alkalmas (ezért használunk inkább kőzetgyaapotot :idea: ) de a dongád mérete lehet már nem olvasztaná meg a felületén az EPS-t, kb. 25 centire saccolom a közölt tégla rétegek alapján a dongádat, (mert a méreteket gondosan titkolod, majd mi kitaláljuk :mrgreen: fal:) ) Hőtechnikailag biztos nem oszt és nem szoroz, ilyen falvastagságnál, a hőzárás szempontjából. Vízhatlanság szempontjából viszont lehet, hogy van értelme!
Abker a Fatre cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

FabianBalazs
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: FabianBalazs » 2014. június 17., kedd 7:53

Üdv cibatapapa ! :hej

igen, kb 25-30 cm között van a falvastagságom, a belső téglaréteget 2-3cm agyaghabarccsal kentem be, mielőtt a második sort köré raktam volna.
Ahogy kigoogleztam, kb 100fok-tól lágyul a hungarocell, és 240 az olvadáspontja.
Úgy döntöttem, kipróbálom :ugeek: , aztán majd lesz, ami lesz . ;)

:ty

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 17., kedd 10:31

FabianBalazs írta:Üdv cibatapapa ! :hej

igen, kb 25-30 cm között van a falvastagságom, a belső téglaréteget 2-3cm agyaghabarccsal kentem be, mielőtt a második sort köré raktam volna.
Ahogy kigoogleztam, kb 100fok-tól lágyul a hungarocell, és 240 az olvadáspontja.
Úgy döntöttem, kipróbálom :ugeek: , aztán majd lesz, ami lesz . ;)

:ty
Szia :hej Jó lesz az!!

Innen le tudsz tölteni egy pdf fájt, ami meg mutatja a kemencében és a dongában lévő hőmérsékletek alakulását. "hőm1.pdf" néven :bo
http://osztott.com/bjNa/
K.B.Ü. cibatapapa

sama2
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: sama2 » 2014. június 24., kedd 14:29

Üdvözletem!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sama2 2014. július 3., csütörtök 12:20-kor.

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. június 25., szerda 22:01

Szia Sama2!

Valószínűleg nem, de ez nem azt jelenti, hogy nem jó mesterről van szó. Csupán az a helyzet, hogy viszonylag kevés hivatásos kemence építő fordul meg itt, mivel nekik ez a "mesterségük", tehát érthető módon nem szívesen osztják meg tapasztalataikat melyet féltve őriznek. Ugyanakkor ennek a társaságnak megvan az a sajátossága, hogy majdnem mindannyiunknak van saját, jól működő kemencéje melyet a fórumozók segítségével épített meg a többség! A kérdés az, hogy mi tudunk e neked segíteni valamiben a kemencéd építésében?

Üdv: Gábor
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. június 25., szerda 22:07

Szia Mazsim!

Nekem volt már olyan, hogy kutya által összekent felületet (térkő) sósavval kezeltem, teljesen eltűnt a zsírfolt. Aztán szoktam olyat is, hogy kutyánk nekidől a házunk oldalának egy ponton és oda dörgölőzik... Egy szezon alatt csak úgy feketéllik a nyoma a sárga nemes vakolaton, na azt le szoktam fújni welldonnal és leöblítem vízzel, utána olyan mintha új lenne a festés...
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. június 26., csütörtök 7:36

Siógabi írta:

Szia Mazsim!

Nekem volt már olyan, hogy kutya által összekent felületet (térkő) sósavval kezeltem, teljesen eltűnt a zsírfolt. Aztán szoktam olyat is, hogy kutyánk nekidől a házunk oldalának egy ponton és oda dörgölőzik... Egy szezon alatt csak úgy feketéllik a nyoma a sárga nemes vakolaton, na azt le szoktam fújni welldonnal és leöblítem vízzel, utána olyan mintha új lenne a festés...
Köszönöm a válaszod Siógabi!

Kipróbálom.

Nálunk fehér a nemesvakolat. A welldone azt is "kitisztítja" vajon?

sama2
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: sama2 » 2014. június 26., csütörtök 11:13

:hej
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sama2 2014. július 27., vasárnap 20:27-kor.

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2014. június 26., csütörtök 11:31

sama2 írta:
Siógabi írta:Szia Sama2!

Valószínűleg nem, de ez nem azt jelenti, hogy nem jó mesterről van szó. Csupán az a helyzet, hogy viszonylag kevés hivatásos kemence építő fordul meg itt, mivel nekik ez a "mesterségük", tehát érthető módon nem szívesen osztják meg tapasztalataikat melyet féltve őriznek. Ugyanakkor ennek a társaságnak megvan az a sajátossága, hogy majdnem mindannyiunknak van saját, jól működő kemencéje melyet a fórumozók segítségével épített meg a többség! A kérdés az, hogy mi tudunk e neked segíteni valamiben a kemencéd építésében?

Köszi a választ, nekem a legnagyobb gondom, hogy eltűnt a "mester úr" és rengeteg hibát hagyott maga után, hetekig hitegetett, hogy jön és kijavítja mert hogy Ő nem olyan. Mostanra nincs előfizető a telefonján, minden hirdetése köddé vált, én meg ott állok mindenféle műszaki tudás és érzék nélkül egy hibás kemencével. Igazából olyan fórumot szeretnék találni, hogy felhívjam a figyelmet erre az emberre (most az sem biztos, hogy Vékony Gábor, lehet,, hogy Harcsa a vezetékneve) nehogy más is dolgoztasson vele. A hibák kijavításáról még fogalmam sincs
Fotó nincs az emberről? Hátha felismerik itt a fórumon.

sama2
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: sama2 » 2014. június 26., csütörtök 11:52

Mazsim1972 írta:
sama2 írta:
:i
K
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sama2 2014. július 27., vasárnap 20:32-kor.

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. június 26., csütörtök 15:33

Bár bosszantó a dolog amit írsz de szerintem foglalkozzunk a inkàbb a jövővel. Szerintem inkább dobj fel képet a kemidről és írd le a problémát. Lehet, hogy egyszerűbben lehet orvosolni mint gondolnád...
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

sama2
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: sama2 » 2014. június 27., péntek 15:28

[quote="Siógabi"]Szia Sama2!
An
:i
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sama2 2014. július 27., vasárnap 20:29-kor.

horaciopepi

Hozzászólás Szerző: horaciopepi » 2014. június 27., péntek 15:44

sama2 írta:
An

Annyi lenne a kérdésem, hogy mikor kész lett a kemence legnagyobb csodálkozásomra van egy téglányi hely (lyuk) elől, oldalt. Azt mondta a mester, hogy ez így jó, de én még ilyet nem láttam, kérdezem tudja e valaki, hogy tényleg jó e ez így, kösz
Hali Sama2
Ezt így elég nehéz lesz megoldani
Képet képet képet
Hol az a fránya lyuk a tűztérnél a kéménynél..
Dongás ,búbos, mobil...
Képet és megy a segítség
Üdv: horaciopepi

Ha azt hiszed, hogy a jó Istenek nincs humorérzéke.
Hát tervezz előre, majd meglátod.

Illés Ferenc

Hozzászólás Szerző: Illés Ferenc » 2014. június 27., péntek 17:16

Sama! ennyi imfóra nincs azaz ember, aki legalább hozzátudna szólni! képek a vélt hibákról, aztán csak segít valaki közülünk!

godlock
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: godlock » 2014. június 29., vasárnap 8:14

Jó reggelt kemencések

a tegnapi nap folyamán megtörtén az első komolyabb felfűtés :D, minden jól működött kivéve, hogy a donga szétrepedt több helyen :(
mi a véleményetek arról ha kimosom az agyagot a téglák közül és újra bevonnám agyaggal? Vagy csak erre húzzak egy új agyaghabarcs réteget?

Kép
Kép

az első pogácsa

Kép

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2014. június 29., vasárnap 8:53

Szia......

Hát ,igen dolgozik a fizika :idea: De amíg a futó sorral rakott dongán (vagy bármely dongán) nincs valamilyen összetartó erő (zsákszövet, dryvit háló,vagy törekes agyagos tapasztás) addig így fogsz járni :!: Semmi nincs ami a dongát összetartja,ami a fugákban van agyag az kb a hő hatására 15-30%-t zsugorodik :!: Ettől néz ki ilyen randán most,kapard ki amit tudsz,javítsd ki agyaggal,és húzzál rá valamit az előbb fölsoroltak közül.......De erre a dongára a tapasztás után tegyél legalább 10 cm vastag hőszigetelést, és úgy a külső héjazatot,csudásan jól működő kemit fogsz kapni..... :k :k :k
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

godlock
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: godlock » 2014. június 29., vasárnap 10:54

csigaszeg írta:Szia......

Hát ,igen dolgozik a fizika :idea: De amíg a futó sorral rakott dongán (vagy bármely dongán) nincs valamilyen összetartó erő (zsákszövet, dryvit háló,vagy törekes agyagos tapasztás) addig így fogsz járni :!: Semmi nincs ami a dongát összetartja,ami a fugákban van agyag az kb a hő hatására 15-30%-t zsugorodik :!: Ettől néz ki ilyen randán most,kapard ki amit tudsz,javítsd ki agyaggal,és húzzál rá valamit az előbb fölsoroltak közül.......De erre a dongára a tapasztás után tegyél legalább 10 cm vastag hőszigetelést, és úgy a külső héjazatot,csudásan jól működő kemit fogsz kapni..... :k :k :k

Köszönöm a választ.
én is erre gondoltam, ki is szedtem az agyagot és újra tapasztom. majd van dryvit hálom azzal még egyszer újra tapasztom.

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. június 29., vasárnap 11:46

Kedves godlock!

Ha javasolhatom tedd meg az előttem leírtakat, majd fűtsd fel a kemencédet ami szintén meg fog repedni majd üzem melegen híg agyaghabarccsal korongecsetezd míg ki nem szárad. Ezt anno tinker ajánlotta nekem és tökéletesen bevált! Ez után mehet a szigetelés!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. június 29., vasárnap 13:19

Tomi megelőzött... :) :)
Ezt javaslom én is.

sama2
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: sama2 » 2014. június 29., vasárnap 13:46

:mrgreen:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sama2 2014. július 27., vasárnap 20:30-kor.

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. június 29., vasárnap 14:08

Szia Sama!

Bár első ránézésre úgy tűnik minta elfogyott volna a tégla.. egy egész alakos képet is kaphatnánk?
A "mester" milyen funkciót tulajdonított eme résnek? Lehet csak én nem hallottam ilyen megoldást...
Az első két képen mi a probléma?
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

godlock
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: godlock » 2014. június 29., vasárnap 14:53

Szentpet írta:Kedves godlock!

Ha javasolhatom tedd meg az előttem leírtakat, majd fűtsd fel a kemencédet ami szintén meg fog repedni majd üzem melegen híg agyaghabarccsal korongecsetezd míg ki nem szárad. Ezt anno tinker ajánlotta nekem és tökéletesen bevált! Ez után mehet a szigetelés!
Köszönöm a jó tanácsot! Ez lett volna a következő kérésem. El is kezdtem a karbantartás.

Kép

Kép

Kép

sama2
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: sama2 » 2014. június 29., vasárnap 15:11

:enne
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sama2 2014. július 27., vasárnap 20:31-kor.

Novi68
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Novi68 » 2014. június 29., vasárnap 16:59

Kedves Bencések!

Lassan,de biztosan alakul a kemencénk,egyedül építem,így kicsit lassabban haladok a tervezettnél. Most már a kéményt rakom,kidugtam a tetőn is,a 30 cm-t hátratolt kéményt egy szép boltív tartja,amit a kemence alaptestére raktam.
Azt szeretném kérdezni,hogy milyen magas legyen a kémény,ha a tűzterem 90x60x52 cm és a kürtőm 40x40 cm? Most kb 190cm magas és nagyjából 1 méter a tető feletti rész. Még kap valami kalapot is,de csak ha megvan a végleges magassága.
Köszönettel!
Csatolmányok
SSC_0504.JPG
SSC_0504.JPG (28.65 KiB) Megtekintve 1274 alkalommal

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2014. június 29., vasárnap 17:07

Szia Novi !

Én emelem a kalapom a munkád előtt meg::)
Te pedig tedd rá MOST a kalapot !

:hej
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

Válasz küldése