Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
Gabibá
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. november 27., csütörtök 10:46

wetzi !
Szép munka. :k :k :k :k Nekem tetszik! meg::) meg::) meg::) meg::)

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2014. november 27., csütörtök 18:55

wetzi! nagyon klassz lett meg::) meg::) meg::) meg::) Teljen benne sok örömötök.
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

zotya

Hozzászólás Szerző: zotya » 2014. november 27., csütörtök 19:19

wetzi :!: :!:

Nagyon :k lett az objektum. Ügyesen kihasználtad a kis helyet.

üdv:zotya
A munka a kemencével mennyire fárasztó, de az eredmény utáni vágyakozás mindent legyőz. Ha kész a munka gyümölcse minden fáradozást kárpótol.

Kemencém építési folyamata.

https://plus.google.com/photos/10731869 ... 6069996881

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. november 27., csütörtök 20:01

wetzi!

Nagyon szép munka, le a kalappal :bo

A tűztéralja és a terelőlapok tűzálló betonból készültek?

Ha megengedsz egy kis észrevételt a hátfalakat én hagytam volna hogy átszellőzzenek ezáltal növelve a fűtőfelületet :idea:

wetzi7
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: wetzi7 » 2014. november 27., csütörtök 20:59

Szentpet írta:wetzi!

Nagyon szép munka, le a kalappal :bo

A tűztéralja és a terelőlapok tűzálló betonból készültek?

Ha megengedsz egy kis észrevételt a hátfalakat én hagytam volna hogy átszellőzzenek ezáltal növelve a fűtőfelületet :idea:
Koszonom mindenkinek az elismero szavakat, bar en csak masoltam a jol bevalt technologiat.

Jol tippelted: a tuzter alja es langterelok is tuzallo betonbol keszultek, a kemence jobb oldalara eso falat sajnos kenyszerbol kellett vegulis a hazfalra epiteni, egeszpontosan utolag toltottuk fel a rest,amit eredetileg meghagytunk. Itt volt kifustoles, igy sajnos a kisebbik rossz megoldast valasztottuk. A nagyobbik rossz a bontas lett volna, ha ujra epitenem, mar nehany dolgot biztosan maskepp csinalnek. A kepeken nem latszik ugyan, de a bal-hatra eso reszen azert maradt nagyjabol 1.5 m2 felulet, szamitasam szerint a tervezett holeadas igy is kielegiti a 70 m3 szuksegletet. Ez majd a hasznalat soran kiderul. Vagy nem. :))

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2014. november 28., péntek 0:10

Igen sajnos az élébe állított téglafal önmagában nem füst tömör, ha kívülről vagy belülről szalagcseréppel lett volna burkolva nem füstölt volna ki... Sebaj, legalább tanultál belőle!

torp-papa
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: torp-papa » 2014. november 30., vasárnap 19:40

Kedves Kórtársak!

Sikerült kiégetnem a kemencémet, úgy tűnik, már nem izzad tovább és megúsztam a dolgot látszólag minden kalamajka nélkül.

Azért van egy kérdésem, amiben szakmai segítséget szeretnék kérni.

A dongát 3 sor, kötésbe rakott téglaközépből építettem fel. Belülről nincsen semmi változás a felfűtés során, de a donga külső rétege azért megrepedt. Igaz, a három sornak köszönhetően sehol sem füstöl ki, de a felfűtött állapotban ez a repedés mintegy 2 mm szélességre nő. Hidegen visszaáll egy minimális méretre. Kvázi lélegzik a donga.
Megpróbálok mellékelni két képet:
donga repedés hidegen.jpg
A donga külső rétege hideg állapotban.
donga repedés hidegen.jpg (24.73 KiB) Megtekintve 1595 alkalommal
donga repedés melegen.jpg
A donga repedése felfűtött állapotban.
donga repedés melegen.jpg (24.53 KiB) Megtekintve 1595 alkalommal
Mit tegyek? Tegyek-e egyáltalán valamit?

Amúgy ma megtörtént az első sütés, íme az eredmény. (Már efogyott, nem kellett senkit sem nógatni!)
Az első eredmény.jpg
Első kemencés élményem ...
Az első eredmény.jpg (31.83 KiB) Megtekintve 1595 alkalommal
Valahol a fórumon azt olvastam, hogy csak a repedt kemence a jó kemence. Ebbe bele is nyugodhatok?

kemencebencés üdvözlettel

torp-papa

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2014. november 30., vasárnap 19:56

Szia torp-papa! csigaszeg barátunkkal egyet értve:kétféle kemencés van,akinek megrepedt a kemencéje és aki letagadja! Kívülről még nincs kiégve.Híg agyag vizes rongy v.ecset kicsit javít a helyzeten .Különben gratulálok meg::) ÉS ::e :t
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2014. november 30., vasárnap 22:35

Törp papa nyugi ne csinálj semmit szerintem.
Én onnan tudom, hogy megfelelően meleg a kemi csak ránézek a repedésre :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. november 30., vasárnap 23:04

torp-papa írta:Kedves Kórtársak!

Sikerült kiégetnem a kemencémet, úgy tűnik, már nem izzad tovább és megúsztam a dolgot látszólag minden kalamajka nélkül.

Azért van egy kérdésem, amiben szakmai segítséget szeretnék kérni.

A dongát 3 sor, kötésbe rakott téglaközépből építettem fel. Belülről nincsen semmi változás a felfűtés során, de a donga külső rétege azért megrepedt. Igaz, a három sornak köszönhetően sehol sem füstöl ki, de a felfűtött állapotban ez a repedés mintegy 2 mm szélességre nő. Hidegen visszaáll egy minimális méretre. Kvázi lélegzik a donga.
Megpróbálok mellékelni két képet:

Mit tegyek? Tegyek-e egyáltalán valamit?

Amúgy ma megtörtént az első sütés, íme az eredmény. (Már efogyott, nem kellett senkit sem nógatni!)

Valahol a fórumon azt olvastam, hogy csak a repedt kemence a jó kemence. Ebbe bele is nyugodhatok?

kemencebencés üdvözlettel

torp-papa
Szia torp-papa
fal:) mivel én uszítottalak rá a klinker tégla középre de a habarcs táskát én mindenhol belűre javasoltam. Akkor hogy kerül a harmadik sorban kívülre? De ha már így sikerült le kellene tapasztani, majd kőzet gyapot rá és dryvit háló csemperagasztóval lesimítva, oszt alatta had repedezzen. Gratula az első sütéshez, legyen sok örömötök a kemencétekben.....Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. december 1., hétfő 16:37

Danono írta:Törp papa nyugi ne csinálj semmit szerintem.
Én onnan tudom, hogy megfelelően meleg a kemi csak ránézek a repedésre :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szia torp-papa!
Én is úgy vagyok mint Danono,nekem is megreped a búbos kalapja alatt , ( emeli a kalapját a tűz előtt) de engem nem zavar,mert ez is vissza áll mikor kihűl.Szerintem ,ha egyszer elrepedt kenhetem én akármivel,úgyis el fog . De ha zavar,kenegesd.

torp-papa
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: torp-papa » 2014. december 1., hétfő 19:14

Szervusztok Kemencések!

Köszönöm a tanácsokat, igazából nem döntött le a lábamról a repedés a dongán, mert kihűlve valóban visszamegy kicsire, no meg nem is füstöl. Valahol emögött is a fizika működik, a belső sor téglaközép "kicsit" melegebb, mint a külső sorok, ha nem is nagy a hőtágulás, azért nem elhanyagolható. A forró belső tégla sor nyúlik egy kicsit, a külső meg nem akar megrepedni, hát nyílik a fuga. Ez így rendben is van. De ....

Úgy terveztem a kemencét, hogy a donga fölött légréssel helyezem el a hőszigetelt burkolatot, sütés után a maradék hőt "kifújom" a kemencéből a lakás irányába. Így nem kell "tejberizst főznöm" a már hűlőfélben (de a donga külső felületén éppen felmelegedett) kemencében és nem sajnálkozom a kidobott hőmennyiség miatt.

Ezért is készült a donga három, kötésbe rakott téglaközép sorból. Belül befelé mutató habarcstáskával, a középső sorban 2 sima oldalával rakott, majd a külső sorban kifelé rakott habarcstáskával (lásd. Kisokos - radiátorhatás!). És ne verd a fejed a falba kedves Faterosz, mert nagyon is jó ötletet adtál, álom volt dolgozni ezzel a téglával, gyönyörűen kiég a kemence belseje és nagyon jól adja ki később a meleget a külső. No és a felületek nagysága így majd másfélszerese, mint nagyméretűből. A nem igazán kicsi 60x95 méretű sütőlap és 54 cm dongamagasság mellett is másfél óra múlva már mehetett be a pizza (18 percre) és másnap reggel is meleg volt odabenn (pedig csak lazán le volt takarva).

Viszont pont emiatt nem szeretném kívülről "besározni".

Tehát egyelőre várok és fűtögetek, most úgyis a kéménytoldatot meg az ajtókat csinálom, csak utána teszem rá a burkolatot, ha biztosan nem füstöl ki, mert a lakásban nem vagyok oda a füstszagért. Addig is dolgozgasson csak a donga, majdcsak kiforrja magát.

Még egyszer köszi a tanácsokért és beszámolok a fejleményekről
torp-papa

Gyuri58
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gyuri58 » 2014. december 7., vasárnap 16:40

Sziasztok kemencések!
Tanácsot szeretnék kérni szigeteléssel kapcsolatba.Azt szeretném tudni,hogy a tűzteret el lehet e szigetelni habsamot téglávat.Itt küldöm a képeket a habsamot tégláról .A másik tégla csak a hasonlítás végett van ott.A válaszokat előre köszönöm. .https://plus.google.com/photos/10654652 ... banner=pwa
K.B.Ü.Gyuri58
Jó kemence mellett könnyű a telelés.
Kemencém:
https://plus.google.com/photos/10654652 ... 8803050897

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. december 7., vasárnap 20:02

Gyuri58 írta:Sziasztok kemencések!
Tanácsot szeretnék kérni szigeteléssel kapcsolatba.Azt szeretném tudni,hogy a tűzteret el lehet e szigetelni habsamot téglávat.Itt küldöm a képeket a habsamot tégláról .A másik tégla csak a hasonlítás végett van ott.A válaszokat előre köszönöm. .https://plus.google.com/photos/10654652 ... banner=pwa
Szerintem el lehet! Amúgy miből lenne amit el kell szigetelni? Ha lehetne egy kicsit bővebben :idea: Fatresz
K.B.Ü. cibatapapa

Gyuri58
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gyuri58 » 2014. december 7., vasárnap 20:22

cibatapapa írta:
Szerintem el lehet! Amúgy miből lenne amit el kell szigetelni? Ha lehetne egy kicsit bővebben :idea: Fatresz
Még nem tudom,hogy samot vagy csengő táglából legyen a tűztér,ezt is meg szerettem volna kérdezni.Dongát azt csengő téglából fogom készíteni,úgy ahogy a Kisokosban van leírva.
K.B.Ü.Gyuri58
Kemencém:

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. december 8., hétfő 0:31

Gyuri58 írta:
cibatapapa írta:
Még nem tudom,hogy samott vagy csengő táglából legyen a tűztér,ezt is meg szerettem volna kérdezni.Dongát azt csengő téglából fogom készíteni,úgy ahogy a Kisokosban van leírva.
Akkor hajrá. Az alja lehet samott is, vagy amiből sok van!
K.B.Ü. cibatapapa

Gyuri58
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gyuri58 » 2014. december 8., hétfő 19:55

Köszönöm cibatapapa a tanácsot.Akkor samotból lesz az alja,abból van sok.
K.B.Ü.Gyuri58
Kemencém:

G J
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: G J » 2014. december 8., hétfő 22:07

Gyuri58 írta:Köszönöm cibatapapa a tanácsot.Akkor samotból lesz az alja,abból van sok.
Gyuri Mester

Ha közelebb lennél mondanám, hogy cseréljünk samottot téglára. Samottból inkább kályhát, tűzhelyet kellene építeni (építtetni).
Készítettem már olyan kemencét, ahol az alapanyag egy utánfutónyi törött cserép és tégla volt, pénzbe került volna az elhelyezése. Ezt a benne készült ételről senki nem mondaná meg, egyenlőre kémény sincs, a szemünkbe füstöl. (Persze van annyi eszünk, hogy amíg füstöl, félrehúzódunk fröccsözni)
Persze az első kemencémnél én is tele voltam kétségekkel:), de nem kell félni, az alapvető méreti és építési szabályokat betartod és jó lesz az.
Jó munkát, sok sikert!

Gyuri58
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gyuri58 » 2014. december 8., hétfő 23:16

G J írta:
Gyuri58 írta:Köszönöm cibatapapa a tanácsot.Akkor samotból lesz az alja,abból van sok.
Gyuri Mester

Ha közelebb lennél mondanám, hogy cseréljünk samottot téglára. Samottból inkább kályhát, tűzhelyet kellene építeni (építtetni).
Készítettem már olyan kemencét, ahol az alapanyag egy utánfutónyi törött cserép és tégla volt, pénzbe került volna az elhelyezése. Ezt a benne készült ételről senki nem mondaná meg, egyenlőre kémény sincs, a szemünkbe füstöl. (Persze van annyi eszünk, hogy amíg füstöl, félrehúzódunk fröccsözni)
Persze az első kemencémnél én is tele voltam kétségekkel:), de nem kell félni, az alapvető méreti és építési szabályokat betartod és jó lesz az.
Jó munkát, sok sikert!
Köszi a választ G J.

Most már tényleg nem tudom,hogy mi legyen.Azért gondoltam a samotra mert azt nem kell simára csiszolni mivel az simább mint a tégla.Kétségekkel azzal bizony televagyok.Köszi a biztatást.
K.B.Ü.Gyuri58
Kemencém:

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. december 8., hétfő 23:25

Hogy ne legyen olyan egyszerű.... :) :)
Ha ennyi samottom lenne, abból raknám az egészet, mármint a dongát, és a sütőfelületet is.
A samott tartósabb, és jobb hőtároló. Azt mondják éget... csak annak aki nem tudja használni :)

Vagy add el az összes samottot, és építs egyet vályogból... :lol: :lol: :lol:

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. december 9., kedd 0:03

tinker írta:Hogy ne legyen olyan egyszerű.... :) :)
Ha ennyi samottom lenne, abból raknám az egészet, mármint a dongát, és a sütőfelületet is.
A samott tartósabb, és jobb hőtároló. Azt mondják éget... csak annak aki nem tudja használni :)

Szerintem is! Vagyis abból építeném az egészet, de a sütőteret biztos, Ahogy Zoli mondja a samott vagy bárminő anyag, csak annak éget aki nem tudja használni. Minden kemencét ki kell tapasztalni. A samott kemencéket jobban vissza kell hűteni, és később kell bepakolni, és az egyik legjobb hőtároló, szerintem is. üdv.. Fatresz
K.B.Ü. cibatapapa

G J
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: G J » 2014. december 9., kedd 10:39

Mesterek
Biztos tartósabb egy samottból épített, nem vitatom, csak én sajnálnám "elpazarolni" Bár ha van korlátlanul, miért ne?

Két kép az enyémről, amit törmelékből építettem. Agyagot vakondtúrásból nyertem, az állaga jobb volt mint amit úgy ástam. A külső tapasztáshoz az agyaghoz kb 1/3 lótrágya, rá dreivit háló darabok, kb 10 kg hongarocell ragasztó és lábazatfesték, mert nincs fölötte tető. A tévő osb lap, alulemezzel becsomagolva.
Az alját kb 2 ásónyomra kiszedtem, szigetelő papírral leterítettem, rá cserép, téglatörmelékmajd egy sor tégla agyagba ültetve. Szóval minden takarékos, de a benne készült ételeken ezt nem veszi észre senki.
Csatolmányok
duna.JPG
egy 120 cm es partfalba van beépítve
duna.JPG (24.79 KiB) Megtekintve 1471 alkalommal
duna1.JPG
hálózva,glettelve, festve azért szebb
duna1.JPG (47.45 KiB) Megtekintve 1471 alkalommal

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. december 9., kedd 14:09

G J írta:Mesterek
Biztos tartósabb egy samottból épített, nem vitatom, csak én sajnálnám "elpazarolni" Bár ha van korlátlanul, miért ne?

Két kép az enyémről, amit törmelékből építettem. Agyagot vakondtúrásból nyertem, az állaga jobb volt mint amit úgy ástam. A külső tapasztáshoz az agyaghoz kb 1/3 lótrágya, rá dreivit háló darabok, kb 10 kg hongarocell ragasztó és lábazatfesték, mert nincs fölötte tető. A tévő osb lap, alulemezzel becsomagolva.
Az alját kb 2 ásónyomra kiszedtem, szigetelő papírral leterítettem, rá cserép, téglatörmelékmajd egy sor tégla agyagba ültetve. Szóval minden takarékos, de a benne készült ételeken ezt nem veszi észre senki.
G J Mester! :hej
A Te általad készített kemencét nevezném igazán autentikusnak, mely pontosan úgy készült, mint a nagyapáinké... meg::) Abból alkottak mesterit, ami elérhető volt, szinte ingyen építették fel kemencéiket.
Ez többször eszembe jut mostanság, amikor itt-ott milliós kemencéket látok elkészülni, amelyeknek jó része csak státusszimbólum, és szinte sosem nincsenek használva... fal:)
De ez már egy más dolog...

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. december 9., kedd 14:58

Kedves GJ mester.
Ahogy írod te is szinte csak abból építetted ezt az autentikus kemencét amit a ház körül találtál, ami kéznél volt. Akkor akinek a samott van kéznél bőven miért ne építhetné abból. Az első kemencémet a Boszit, Úzdi sárga földből SK készített vályogtéglákból építettem az Úzdi rokonaim útmutatásai alapján Nekik anno, egy lapát és egy taliga, vagy kordé kellet egy kemence építéséhez, amivel haza furikkolták az agyagot. A munkán és az emberi leleményen kívül szinte semmi más nem kellett egy kemence megépítéséhez. Még valami a te kemencédet is az különbözteti meg egy vásárolt méregdrága csicsás kerti dísztől, hogy ez a te kemencéd, hogy észrevetted a vakondtúrásban az agyagot, fel szetted hozzá a ló s z a r t az utcán, kezed melegével magadnak szeretettel építetted, legyen sok örömöd benne. Faterosz.
K.B.Ü. cibatapapa

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2014. december 9., kedd 16:37

Gratulálok,ez az igazi leleményesség ! meg::) meg::) meg::)
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

Gyuri58
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Gyuri58 » 2014. december 9., kedd 22:38

cibatapapa írta:
tinker írta:Hogy ne legyen olyan egyszerű.... :) :)

Szerintem is! Vagyis abból építeném az egészet, de a sütőteret biztos, Ahogy Zoli mondja a samott vagy bárminő anyag, csak annak éget aki nem tudja használni. Minden kemencét ki kell tapasztalni. A samott kemencéket jobban vissza kell hűteni, és később kell bepakolni, és az egyik legjobb hőtároló, szerintem is. üdv.. Fatresz
Sziasztok Kemence mesterek!

Nekem csak annyi samot téglám van amiből kirakom a sütőteret és a csapdát.(mert annyit gyűjtöttem).Nálunk a városban van olyan lerakat ahol zúzzák a bontásból származó anyagot.Ott van csengőtégla meg samottégla is csak válogatni kell(és kell egy jó barát) :D
K.B.Ü.Gyuri58
Kemencém:

G J
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: G J » 2014. december 10., szerda 8:47

Gyuri Mester, ha van bőven samott, akkor használd, attól nem lesz rosszabb.
Amúgy olvasmányos emlékeimből úgy rémlik, a kemence és kályhaépítés munka falun, egy bizonyos kisebbséghez kapcsolódott, rokon szakma volt a vályogvetéssel.
Amúgy meg, az se tartom rossz dolognak, ha valaki csili-vili, státuszszimbólum kemencét akar, ha abban tudok segíteni, az nekem is jobb lehet :)
A dícséretet pedig köszönöm.

Üdv mindenkinek.

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2014. december 18., csütörtök 21:15

Sziasztok bencések elkészült elméletileg itt a galéria...
Adjon az Isten szerencsét,szerelmet, forró kemencét. Üdv: icsengod
Nagy László - Adjon az Isten

https://plus.google.com/u/0/photos/1146 ... 8332812849

SzKaresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: SzKaresz » 2014. december 18., csütörtök 22:09

icsengod írta:Sziasztok bencések elkészült elméletileg itt a galéria...

Gratula kemencéhez:) Az aláírásodban lévő link a kemencéd - https://plus.google.com/u/0/photos/yourphotos

A google valamit újított, ha nem vagyok belépve, akkor nincs album, ha belépek, a saját képeimet mutatja ömlesztve.
Valami ilyen linket kell alkotnod - https://plus.google.com/u/0/photos/1084 ... 6641420961
Üdv
Üdv SzKaresz http://szkaresz.blog.hu/
A kemencém: https://goo.gl/photos/ExNcubcuwdU71eox8
A kemence az élet sója, de mint minden só, annyit ér, amennyit használják.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. december 19., péntek 0:26

icsengod írta:Sziasztok bencések elkészült elméletileg itt a galéria...
icsengod, kedves, gond van, mert nekem sem mükszik, gyakorlatilag, ahogy Karesz írta a saját albumom jön be! tájékoztatásilag.... üdv..:Fatresz
K.B.Ü. cibatapapa

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2014. december 19., péntek 6:58

Sziasztok elnézést már régen raktam ki képet... elméletileg jó most már....

zotya

Hozzászólás Szerző: zotya » 2014. december 19., péntek 18:06

icsengod írta:Sziasztok elnézést már régen raktam ki képet... elméletileg jó most már....

Teljesen jól működik a képnézegetőd is és a kemid is :k :k :k :k :bol :bol :bol :bol

üdv:zotya
A munka a kemencével mennyire fárasztó, de az eredmény utáni vágyakozás mindent legyőz. Ha kész a munka gyümölcse minden fáradozást kárpótol.

Kemencém építési folyamata.

https://plus.google.com/photos/10731869 ... 6069996881

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2014. december 19., péntek 19:07

Icsengod! Ez a rossz link került ki a Facebookra....ebből lett a patália! Ezért mondta a Próbakemence Gyuszi hogy az övé! Utána levetted,nem találtam,mert ha megnyitom én is,akkor lehet kiderült volna hogy nincs kaki a palacsintába,csak a link a rossz fal:) és nem esünk neked :oops: Bocs koma,eltoltuk..... :oops:
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2014. december 19., péntek 21:23

jani írta:Icsengod! Ez a rossz link került ki a Facebookra....ebből lett a patália! Ezért mondta a Próbakemence Gyuszi hogy az övé! Utána levetted,nem találtam,mert ha megnyitom én is,akkor lehet kiderült volna hogy nincs kaki a palacsintába,csak a link a rossz fal:) és nem esünk neked :oops: Bocs koma,eltoltuk..... :oops:

Szia igen reggel már rávilágítottak a problémára.. és javítottam itt ,de a Facén nem de mos már megtettem ott is fátylat rá majd a bencéstalálkozón iszunk rá egyet .....

CTDpeti
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: CTDpeti » 2014. december 22., hétfő 12:06

Szissztok Mindenki,

Gyors kérdésem lenne azokhoz, akinek esetleg nyitott térben Kolesz féle kemencéje van és már kicsit hosszabb ideje, (legalább éven túl). A tető nélküli megoldásnak a kemi szempontjából van-e valami negatívuma? (mindenkinek más tetszik, nekem pl egyre jobban bejön tető nélkül, de pl: Csigaszegusznak igaza volt mikor megnézhettem az övét, hogy főleg ha előre is lóg kicsit a tető, akkor a gépészkedő delikvenst is megóvja, ha esik az eső)

Nagy köszönettel

mókuska
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: mókuska » 2014. december 22., hétfő 18:11

Sziasztok! :bo

Egyik kedves kemence építő barátunk mintájára "riolit tufából" szándékozom a kemim sütőlapját rakni.
-A tél a tervezgetés ideje,így azon töprengek mi lenne, ha a dongát is abból építeném fel? :?:
-Pl. a donga hossza 1 m, lenne egy 60 cm és 40 cm-es elem ez váltott kezdéssel kötésben futna.Egy elem vastagsága 7 cm
szélessége 15 cm lenne / vagyis 15 cm lenne a falvastagság. Így minden sorban csak egy kötés lenne. :idea:

-Kíváncsi vagyok a véleményetekre :?:

Tisztelettel: Mókuska

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. december 22., hétfő 20:46

CTDpeti írta:Szissztok Mindenki,

Gyors kérdésem lenne azokhoz, akinek esetleg nyitott térben Kolesz féle kemencéje van és már kicsit hosszabb ideje, (legalább éven túl). A tető nélküli megoldásnak a kemi szempontjából van-e valami negatívuma? (mindenkinek más tetszik, nekem pl egyre jobban bejön tető nélkül, de pl: Csigaszegusznak igaza volt mikor megnézhettem az övét, hogy főleg ha előre is lóg kicsit a tető, akkor a gépészkedő delikvenst is megóvja, ha esik az eső)

Nagy köszönettel
Szia CTDpeti !

Mindennek két oldala van. Előnye és hátránya.
A tető szép is és jó is tud lenni, de van anyag ár, munka, idő, stb.
Előnye, hogy nem ázol el, ha meglep az eső és ott kell ácsorognod.
Ezeket neked kell mérlegelned, megéri, vagy nem. Minden megoldásra vannak szép példák.
Van aki nagy tetőt készít, ami egyben szaletli is, ahol le lehet ülni a barátokkal, stb.
Ha nincs tető, jobban le kell szigetelned. Nekem van néhány méterre egy nagy terasz, én azért nem csináltam tetőt.
Minél többet nézzél szét a fórumon, ott találsz ötleteket. Az igényeidet meg te tudod.
/ Nesze semmi, fogd meg jól ! / :)
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. december 22., hétfő 20:56

mókuska írta:Sziasztok! :bo

Egyik kedves kemence építő barátunk mintájára "riolit tufából" szándékozom a kemim sütőlapját rakni.
-A tél a tervezgetés ideje,így azon töprengek mi lenne, ha a dongát is abból építeném fel? :?:
-Pl. a donga hossza 1 m, lenne egy 60 cm és 40 cm-es elem ez váltott kezdéssel kötésben futna.Egy elem vastagsága 7 cm
szélessége 15 cm lenne / vagyis 15 cm lenne a falvastagság. Így minden sorban csak egy kötés lenne. :idea:

-Kíváncsi vagyok a véleményetekre :?:

Tisztelettel: Mókuska
Szia Mókuska !

Csak a véleményemet írom le, nincs tapasztalatom ez ügyben. Az enyémnek csak az alja tufa.
Szerintem megfelelő lenne tufából, az egésznek egyforma lenne a hőtároló és hőleadó képessége.
De várjuk meg a többiek véleményét is. Persze, ha lesz idejük idenézni a nagy ünnepi forgatagban.
Az ajándékok kibontása és a vendégek elmenetele után 25. -étől megélénkül a társaság. Én is ilyentájt találtam rá erre csapatra. :D

mókuska
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: mókuska » 2014. december 22., hétfő 22:40

Üdvözöllek Savgerinc! :hej

Egyet értek! és köszönettel fogadok minden észrevételt.
-A teljesség kedvéért hozzáteszem,borítanék rá egy hőtükör palástot,amit 5 cm-es kőzetgyapot követne.
Majd flex ragasztóba ágyazott dryvit háló amit szeletelt téglával tervezek leburkolni. :idea:

Kemence Baráti Üdvözlettel: Mókuska

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2014. december 22., hétfő 22:47

mókuska írta:Üdvözöllek Savgerinc! :hej

Egyet értek! és köszönettel fogadok minden észrevételt.
-A teljesség kedvéért hozzáteszem,borítanék rá egy hőtükör palástot,amit 5 cm-es kőzetgyapot követne.
Majd flex ragasztóba ágyazott dryvit háló amit szeletelt téglával tervezek leburkolni. :idea:

Kemence Baráti Üdvözlettel: Mókuska
Helló !

Ez a megoldás már sokunknak bevált.

Válasz küldése