Építési tanács

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
horaciopepi
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Építési tanács

Hozzászólás Szerző: horaciopepi » 2015. április 15., szerda 17:56

Hali FeFe
a zsaluról nincs képem még nem készült el .
ha lesz megosztom veletek.
Különben a kemence nem a mi udvarunkba készül egy kedves barátomnak segítek
azzal hogy Laca megtervezte
agyagot le kockáztattam és részt veszek az építési folyamat némely fázisaiba. (meozok) :D
az építési érdemek nem az enyémek.
Üdv: horaciopepi

Ha azt hiszed, hogy a jó Istenek nincs humorérzéke.
Hát tervezz előre, majd meglátod.

HZsolt
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HZsolt » 2015. április 16., csütörtök 17:23

laca55 írta:HZsolt !

Gratula a kisgyermekhez !

:hej
Köszönöm szépen . Megpróbálok húsevőt faragni belőle :e

FeFe
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: FeFe » 2015. április 17., péntek 11:52

Sziasztok,

Többen tapasztották kívülről a búbost agyag, és zsákszövet kombóval.
Az én dongámhoz ( Belül kisméretű samott, kívül kisméretű nagy szilárdságú tégla, futóra falazva. ~ 24-25 cm vastag így a falazat )
Lehetne-e üvegszövet hálót, és Mapetherm ragasztótapaszt használni ?
http://www.mapei.com/public/HU/products ... 130701.pdf
Ez felújításból maradt a rokonságban, és így pont kapóra jönne.
Hőállóságra -30°C-tól +90°C-ig írnak.
Mérte már valaki a donga külső hőmérsékletét ?
Van valakinek ilyen, vagy hasonló anyaggal tapasztalat ?
Gondolom a mobil kemencéknél is inkább ilyesmit, mint agyagot használnak. (persze ott van hőszigetelés is, nekem nincs..)

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. április 17., péntek 14:44

FeFe írta:Sziasztok,

Többen tapasztották kívülről a búbost agyag, és zsákszövet kombóval.
Az én dongámhoz ( Belül kisméretű samott, kívül kisméretű nagy szilárdságú tégla, futóra falazva. ~ 24-25 cm vastag így a falazat )
Lehetne-e üvegszövet hálót, és Mapetherm ragasztótapaszt használni ?
http://www.mapei.com/public/HU/products ... 130701.pdf
Ez felújításból maradt a rokonságban, és így pont kapóra jönne.
Hőállóságra -30°C-tól +90°C-ig írnak.
Van valakinek ilyen, vagy hasonló anyaggal tapasztalat ?
Gondolom a mobil kemencéknél is inkább ilyesmit, mint agyagot használnak. (persze ott van hőszigetelés is, nekem nincs..)
Szia azért mert ráfalaztad a külső kisméretűt a dongára nem biztos, hogy meg fog repedezni a felülete. Csak az lenne az ideális ha van légrés.. Persze a kültéri, főleg fedetlen, kemencéink külső burkolata, befűtések nélkül is nagy hőingadozásnak vannak kitéve ami a téli nyári időjárástól függően akár 60C° is lehet. A kemencéd 25 cm-es falazata, folyamatos fűtésnél sem fogja túllépni még az 50C°-ot sem, nyugodtan használd a dryvit hálót és a mapethermet. A csemperagasztónál biztos jobb és sz.t. drágább is de ha ajándék, had szóljon..
A kemencéink külső felületét minden sütésnél mérjük, szerintem egy simogatás erejéig, még soha senki nem ragadt oda és nem égett meg. Az én szutyokjaim még kéz melegek sem, soha sem melegebbek mint a kezem. Sőt télen még hidegebbek is, nyáron lehet melegebbek..
Van hőtechnikai mérés is keresem.Megtaláltam, vagyis feltöltöttem ide!
http://osztott.com/KPMs/
.üdv.Faterosz..
K.B.Ü. cibatapapa

zotya

Hozzászólás Szerző: zotya » 2015. április 17., péntek 15:21

FeFe írta:Hőállóságra -30°C-tól +90°C-ig írnak.
FeFe!
A te dongavastagságodnál biztos, hogy nem fog átmelegedni a megadott hőmérséklet határig.
Olvastam egy hozzászóllásnál egy fényképet, amin egy mobilkemi van amibe 250 fok volt, külsejét digitáli hőmérővel mérték meg és az ha jól emlékszem 40-50 fok között mutatott. Ebből kiindulva a te falvastagságod sem lessz melegebb. :) :) :)
A munka a kemencével mennyire fárasztó, de az eredmény utáni vágyakozás mindent legyőz. Ha kész a munka gyümölcse minden fáradozást kárpótol.

Kemencém építési folyamata.

https://plus.google.com/photos/10731869 ... 6069996881

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. április 17., péntek 15:44

.....azt is vegyétek ám figyelembe, hogy az YTONG (mobilkemence esetében) sokkal jobb hőszigetelő, mint a putnoki tégla.
Ha jól be lesz fűtve, ne adj' Isten folyamatosan üzemel, néhány óra elteltével szerintem ontani fogja magából kifelé a meleget, viszont annyira nem, hogy a Mapetherm ne bírná el. Én simán rákenném és le üveg szövetezném..... ;) :) :k
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. április 17., péntek 16:03

25-ös falvastagságnál már nem kell szigetelni...nyugodtan dryvitold, baja nem lesz...

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. április 17., péntek 16:10

DacaGaby írta:.....azt is vegyétek ám figyelembe, hogy az YTONG (mobilkemence esetében) sokkal jobb hőszigetelő, mint a putnoki tégla.
Ha jól be lesz fűtve, ne adj' Isten folyamatosan üzemel, néhány óra elteltével szerintem ontani fogja magából kifelé a meleget, viszont annyira nem, hogy a Mapetherm ne bírná el. Én simán rákenném és le üveg szövetezném..... ;) :) :k
Gabykám, a Nagy Oszi falvastagsága nekem is kb. 25 cm. Igaz én soha sem fűtöm folyamatosan, csak alkalmakra, de télen amikor még esett a hó is nem nagyon olvadt meg rajta soha. Keresem a képet... A hőtechnikai vizsgálat sem azt mutatja, hogy túlmelegedne a külső burkolat.
http://osztott.com/KPMs/ Fatresz
DSCF1566.JPG
2011-es fotó
DSCF1566.JPG (54.33 KiB) Megtekintve 1379 alkalommal
DSCF1591.JPG
A jégcsapok nem a belső fűtéstől hanem a napsugárzástól keletkeztek..
DSCF1591.JPG (28.32 KiB) Megtekintve 1379 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

FeFe
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: FeFe » 2015. április 17., péntek 17:27

Uraim ! Köszönöm !
Megy rá a Mapetherm .

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. április 17., péntek 18:29

cibatapapa írta: A hőtechnikai vizsgálat sem azt mutatja, hogy túlmelegedne a külső burkolat.
Hőtechnikai vizsgálat ide vagy oda, én nem azt mondtam, hogy túlmelegszik......
Nem ezekkel a szavakkal, de azt akartam mondani, hogy ha sokáig van benne tartva a sütési hőmérséklet (200-240°C), akkor előbb, vagy utóbb át fog melegedni az a tégla donga, de ezt még bőven bírni fogja a külső vakolat..... lásd tömegkályha.
DacaGabi
Kép

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. április 17., péntek 20:51

DacaGaby írta:
cibatapapa írta: A hőtechnikai vizsgálat sem azt mutatja, hogy túlmelegedne a külső burkolat.
Hőtechnikai vizsgálat ide vagy oda, én nem azt mondtam, hogy túlmelegszik......
Nem ezekkel a szavakkal, de azt akartam mondani, hogy ha sokáig van benne tartva a sütési hőmérséklet (200-240°C), akkor előbb, vagy utóbb át fog melegedni az a tégla donga, de ezt még bőven bírni fogja a külső vakolat..... lásd tömegkályha.
Gaby kedves meg::) én nem vagyok penge a tömegkályhában, de kemencében sem persze, csak tudod reszelgetem a körmöm és hülyeségeket beszélek néha. Ha jól emlékszem a kérdés erre az egyterű dongás kemencére vonatkozott, amit felfűtenek, majd sütnek benne, vagyis folyamatosan ez miatt nem is lehet tüzelni benne mint egy tömegkályhában, amit ősztől tavaszig egyfolytában fűtenek, ha jól sejtem. Vagyis ez nem egy tömegkályha, de még nem is egy pékség kemencéje, hanem egy hasonló amatőr kemence mint a mieink általában. Ezért bátorkodtam írni amit írtam A Tinker Zolitól kérdezném ha szabad! Van 25 centis falú tömegkályha ami le van dryvitolva és be van vakolva? Egy cserépkályhának hány fok a felülete? Nagyon jókat melegítettem rajta a hátamat az öreg házunkban.. szerintem is az a lényeg, bőven bírja majd ebben az esetben a külső lezáró felület és időtálló lesz. Remélem nem fogunk tévedni ebben. Faterosz :hej
K.B.Ü. cibatapapa

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. április 18., szombat 7:03

A tömegkályhák általában 12 cm külső köpenyfallal épülnek. De vannak pl olyan hatalmas tömegű finn kályhák a hol a falvastagság eléri a 25-30 cm-t ez hálózható, vakolható tehát lehet ilyen kályhát építeni.
A lényeg nem ez hanem a hatásfok és a max égési hőmérséklet. A kemencéink, bármennyire is szeretjük őket kb 50 % hatásfokon dolgoznak mintegy 600 fokos égési hővel. A kályhák képesek 80 % feletti hatásfokra és 900-1000 fokos égési hőre. A szerkezetük is eltérő. Nem biztos, hogy objektív hasonlat.

merci!
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: merci! » 2015. április 19., vasárnap 19:53

Üdvözlet!!! Pár éve már jártam erre,azóta most jutottunk odáig hogy rengeteg téglánk lett :D az én örömömre :D nem ússza meg az uram a kemence gyártást :D
Segítséget kérnék hol találok méreteket,képeket,leírásokat hogy tudjak választani és a munkásoknak mutogatni :D

Köszönöm a segítséget elölre is ! Üdv!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. április 19., vasárnap 23:25

merci! írta:Üdvözlet!!! Pár éve már jártam erre,azóta most jutottunk odáig hogy rengeteg téglánk lett :D az én örömömre :D nem ússza meg az uram a kemence gyártást :D
Segítséget kérnék hol találok méreteket,képeket,leírásokat hogy tudjak választani és a munkásoknak mutogatni :D

Köszönöm a segítséget elölre is ! Üdv!
Kedves merci :hej Rengeteg infót találsz itt a fórumon, de mondjuk ahhoz nem elég az a pár perc, amióta regisztráltál, olvasgasd a fórumot. Ez egy kis segítség az induláshoz!
http://www.kemencebence.hu/index.php?op ... &Itemid=42
üdv.: cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

merci!
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: merci! » 2015. április 20., hétfő 7:12

Kedves cibatapapa :ty ,hálás köszönet a linkért,természetesen nézelődök csak tegnap ennyi idő volt rá.Régebben más néven voltam már a fórumon,és tudom hogy rengeteg hozzászólásban rengeteg szép mű van :) azért fordultam hozzátok.
Remélem hamarosan tudok képet feltenni hogy halad a munka,már ha lesz idő hamarosan elkezdeni... De a nyár folyamán biztos hogy megcsinálják,nem hagyom magam :)
:bo

G J
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: G J » 2015. április 23., csütörtök 21:53

Mesterek
Nem tévedésből tettem ide ezt a szerkezetet. Ez kemence, aminek az elvét Tinker és Cibata Mesterektől lestem el. A platnik fűteni vannak, de az alsón talán főzni is lehet, próba hamarosan. Maradék csempéből, azért a tégla pótlás. Azért nem lett rossz.
Csatolmányok
csempe1.jpg
csempe1.jpg (24.9 KiB) Megtekintve 1221 alkalommal

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. április 23., csütörtök 22:24

G J Mester !! meg::)
Ez nagyon-nagyon Király !!!! :k :k :k

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2015. április 24., péntek 8:05

Üdv mindenkinek!Ismét egy lelkes amatőr az idióta kérdéseivel.Terveim között egy padkás búbos takaréktűzhellyel szerepel.A fellelhető anyagok:szalag cserép,1-2m3 vályogtégla,1m3 égetetlen nagyméretű tömör tégla,bontás tégla (szusza,de gondolom az aljának az is jó,mert vakolni szeretném?!) A kérdésem egyenlőre a kötőanyagra vonatkozna .Melyiket válasszam a cserép rakásához és a tapasztáshoz??? Előre is köszönöm a segítséget. Zsóti

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. április 24., péntek 8:42

A cserépbúbost sárral érdemes rakni.. nevezhetjük agyaghabarcsnak is... :)
Akkor valami ilyesmit szeretnél:
https://www.youtube.com/watch?v=xdDisk5JUrY
Qqca barátom remekműve. :k

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2015. április 24., péntek 9:02

Igen,valami ilyesmit vagy a Sabján féle könyv 89.oldalán lévő hasonlót,azzal a kiegészítéssel,hogy a kemence elejében lenne egy grillező (ha megvalósítható)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. április 24., péntek 9:59

Az meg az enyimbe van...
https://picasaweb.google.com/1057203723 ... 8664483858
Bár ez nem búbos, de ott is megvalósítható...

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. április 24., péntek 11:46

Zsótikertész írta:Igen,valami ilyesmit vagy a Sabján féle könyv 89.oldalán lévő hasonlót,azzal a kiegészítéssel,hogy a kemence elejében lenne egy grillező (ha megvalósítható)
Zsóti! Az enyém nem padkás, csikótüzhely sincs mellette (sajnos) de a búbos építése folyamán esetleg meríthetsz infót az alábbi linkből. A Felvidéken azt hiszem 6, az hazánkban pedig több mint 10 ugyanilyen kemence épült már ennek a linknek alapján.
http://www.kemencebence.hu/index.php?op ... 9:kezdolap
DacaGabi
Kép

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2015. április 24., péntek 21:29

Tisztelt urak(Tinker,DacaGaby)!
Köszönet az ajánlásokért,valószínű mindegyikből lopok egy kicsit!DacaGaby-é A-tól Z-ig tetszik, a dokumentációja még az én gyenge elmémnek is érthető.Egyébként a több száz kép és You tube felvétel közül amit láttam ezek számomra az elsők között vannak.(meg voltak az első nyelvcsapások is)
Miből tudnék jobb sarat csinálni a vályogtéglából ,vagy a nyers,de csonttá száradt nyers nagyméretű tömör téglából?Ha jól emlékszem 6-os kéményeket láttam.Vajon nekem is elég lehet (takaréktűzhely+kemence+grill)gyűjtőkémény gyanánt?Bár egyszerre max.2 aparát fog csak működni.A magassága 3,5-4 méter körül lenne.

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. április 24., péntek 23:08

......véleményem: "1000 éves" bontott vályogból ha csinálod, az akkor f@szányos lesz!
A kémény méretét illetően szerintem korrekt a 6 téglás és elegendő a 3m + a fityma.....

A szalagcserepet viszont nagyon nem pártolom. Jobb lenne a tömör hódfarkú.......
DacaGabi
Kép

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2015. április 25., szombat 21:09

Tudom,hogy most magam ellen beszélek a szalagcseréppel kapcsolatban,csak kérdezem.Nem lehet-e hogy a szalagcserépben a levegőjáratok ha le vannak fojtva sárral egy erősebb fűtés esetén úgy viselkedhet mint a kerámia égetésénél a légzárvány? Szerencsés esetben csak egy kisebb krátert hagyva maga után peches esetben BUMM.A szalagcserepet csak azért "erőltetném",mert legalább tudnám mi legyen vele.Más már csinált belőle itt a csipet-csapatból.Nem tudom hogy vannak meg elégedve? A kéményem csak azért lenne ilyen magas,mert a szaletli gerincmagassága kb.3m és a szomszéd is közel van(az meg ne az esetleges füsttől,hanem az irigységtől sírjon) Reszkessetek vannak még kérdéseim!!!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. április 25., szombat 21:23

Dongásat csináltam már szalagcserépből, az jól működik...

repulodelfin
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: repulodelfin » 2015. április 27., hétfő 15:06

Sziasztok!

Most fogom elkezdeni felfalazni a 2 sor magasítást a fürdőkád kemencének. Szerintetek érdemes e samott porral keverni keverni a falazóanyagot?

Köszönöm a segítséget.

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2015. április 27., hétfő 20:18

Üdv! Csak a tudatlanság kérdezteti velem.Kíváncsiságból csináltam nyers tégla,vályog tégla 1:1 arányú keverékét.Kockapróba:nem repedt,s nem porladt,elég volt megkaparni.Ékpróba:0-2,5cm-ig szintén nem repedt.Két téglát összeragasztottam vele.Nyersen is erősen tartotta,de száradás után szét kellett ütni hogy szétjöjjön.A kockapróbás anyagot ma tűzbe dobtam kb.1 órára és utána húztam rá parazsat úgy is állt 2 órát.A kihült kockát betonra ejtettem,a harmadik nekifutásra tört el négy darabra.Jó lehet ez valamire vagy inkább ne kisérletezzek maradjak a hagyományosnál?

tothlaci71
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: tothlaci71 » 2015. május 2., szombat 22:14

Sziasztok!
Az a kérdésem,hogy a búbos kemence építéskor,hogy kell kialakítani a huzatolás megoldását?

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. május 2., szombat 22:35

tothlaci71 írta:Sziasztok!
Az a kérdésem,hogy a búbos kemence építéskor,hogy kell kialakítani a huzatolás megoldását?
.....én momentán sehogy nem oldottam meg, tökéletesen működik anélkül is. De egyébként a kemence szájával szembe a hátfalba szoktak beépíteni a kemence fenekétől mérve 10-20cm magasságban egy darab 1" vagy 5/4"-s csövet, amit kívülről kezelnek.
AZ alábbi fotón látszik kívülről a szelelő nyílás:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Q ... directlink
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DacaGaby 2015. május 5., kedd 8:38-kor.
DacaGabi
Kép

Ó,a balga
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Ó,a balga » 2015. május 5., kedd 7:17

Sziasztok Mesterek! tok Ügyesek vagytok,nyomjátok ezerrel,szépek is,jók is,és a guszta ételek...,csak gratulálni tudok! Segítségeteket kérem-köszönöm is előre - míg el nem felejtem.! Dongás jellegű mobilt,3 huzamra,gondoltam,a tűztérig el is jutottam,most jönnek a dilemáim : a próbakockát laminátlapra raktam,nem repedt gyik sem,de úgy odakötött alig birtam leszedni,de nem is ez a baj,hanem ha bentöttem a törekes ,meszes agyagot a zsaluba,pár nap után hogy bontom vissza?,olajjal lekenni?,Hullámpapír jutott még eszsembe,ha beragad azért nem kár,meg úgy is kiég.-Van ötletetek? Egybe gondoltam kiönteni a tetejét,nem túl híg anyagból,közben csömöszölve.Érdekes az anyagom,homokosnak tünik tapintásra,de ahogy keverőszáárral átnyomtam,olyan májasnak tünt,a kanálhoz istapad tendesen(1:2) Hiába születteem kőművesnek :? :? Őskövületként még az jutott eszembe,hogy náddal nem lehet körbeszigetelni?10-12cm lenne a falvastagsága a falnak. 50x66 a tűzterem, tégla a tűztér alja , fugát hagytam körbe a hamuterét agyagból nyomtam le, :D ami qúva jó lett(1 repedés amit már telitömtem) . Itt állok ,hiába olvasgatom a tropikat erre nem kaptam okosságot , sok mást igen,le vagyok nyűgözve tőletek, mióta ezeket az oldalakat nyálazom nem játszottam a gépen,a párom már meg sem kérdi. Akit a mozdony füsje megcsapott,remélem a kemimé is utolér! Szép napot aranykezűek!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. május 5., kedd 13:25

Ó,a balga írta:Sziasztok Mesterek! tok Ügyesek vagytok,nyomjátok ezerrel,szépek is,jók is,és a guszta ételek...,csak gratulálni tudok! Segítségeteket kérem-köszönöm is előre - míg el nem felejtem.! Dongás jellegű mobilt,3 huzamra,gondoltam,a tűztérig el is jutottam,most jönnek a dilemáim : a próbakockát laminátlapra raktam,nem repedt gyik sem,de úgy odakötött alig birtam leszedni,de nem is ez a baj,hanem ha bentöttem a törekes ,meszes agyagot a zsaluba,pár nap után hogy bontom vissza?,olajjal lekenni?,Hullámpapír jutott még eszsembe,ha beragad azért nem kár,meg úgy is kiég.-Van ötletetek? Egybe gondoltam kiönteni a tetejét,nem túl híg anyagból,közben csömöszölve.Érdekes az anyagom,homokosnak tünik tapintásra,de ahogy keverőszáárral átnyomtam,olyan májasnak tünt,a kanálhoz istapad tendesen(1:2) Hiába születteem kőművesnek :? :? Őskövületként még az jutott eszembe,hogy náddal nem lehet körbeszigetelni?10-12cm lenne a falvastagsága a falnak. 50x66 a tűzterem, tégla a tűztér alja , fugát hagytam körbe a hamuterét agyagból nyomtam le, :D ami qúva jó lett(1 repedés amit már telitömtem) . Itt állok ,hiába olvasgatom a tropikat erre nem kaptam okosságot , sok mást igen,le vagyok nyűgözve tőletek, mióta ezeket az oldalakat nyálazom nem játszottam a gépen,a párom már meg sem kérdi. Akit a mozdony füsje megcsapott,remélem a kemimé is utolér! Szép napot aranykezűek!
Szia Mihály, isten hozott a Bencében, érezd jól magad közöttünk. Köszönjük a túlzó mekkszólítást meg::) :lol:
Elnézést, hogy vissza kérdezek. Azt írod, hogy mobil kemencét szeretnél építeni de mi az, hogy három huzamra gondolsz?
Az egy lényeges szempont, hogy egy közös nyelven beszéljünk, ezen légyszíves ne sértődjél meg, olvasd el a kisokost, abban igyekeztünk megfogalmazni egy két kemencés elnevezést, hogy, mi micsoda. Innen tudod letölteni :idea:
http://www.kemencebence.hu/index.php?op ... &Itemid=42
Akkor elmondom, hogy mit vettem ki az eszmefuttatásodból, ha tévednék, ne kímélj igazíts ki légyszíves :!: :idea:
Azt kapiskálom, hogy te egy olyan dongás kiöntött vályog kemencét szeretnél építeni ami még ilyen formában nem készült itt a Bencében.. Várom válaszodat :bo Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. május 5., kedd 21:39

Napra kereken 5 éve tettem fel.... igaz nem 3 huzamú... de zsaluzott vályog... :) :) :)

http://kemencebence.hu/distribution/vie ... 440#p23424

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. május 5., kedd 21:43

Paposz! :hej A huzam az ipari kazánoknál használt szakkifejezés... a huzamok között 180 fokos fordulat van... nagyjából megegyezik a háromaknással.. :)

Ó,a balga
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Ó,a balga » 2015. május 6., szerda 5:07

Szerbusz Faterosz! Köszönöm a csapatba invitálást, remélem sikerül ,és a gyors reagálásod is .Oszi féle dongás kemi van készülőben,Néha nem kicsit sikerül nyakatekerten fogalmaznom,és ez csak nekem tünik érthetőnek,bocsi..... A zsaluzás folyamata zajlik igen időrabló,(nem sok derékszög van benne ,csapottíves lesz a hátulja ) nem egy klasszikus van a kezem alatt! Próbálom a küllemét a saját izlésvilágomhoz símítani,lehetséges,hogy 6-fős mobil lészen belőlle. ELTALÁLTAD . Képeket készítek,majd egy kis segítséggel feltöltjük.
Szép napot,-meg erre is,hogy tudjam folytatni !

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. május 6., szerda 8:04

tinker írta:Paposz! :hej A huzam az ipari kazánoknál használt szakkifejezés... a huzamok között 180 fokos fordulat van... nagyjából megegyezik a háromaknással.. :)
Napra kereken 5 éve tettem fel.... igaz nem 3 huzamú... de zsaluzott vályog... :) :) :)

http://kemencebence.hu/distribution/vie ... 440#p23424
Köszönöm a tájékoztatást, meg::) meg::) meg::)

A linkre kattintva nekem az alábbi oldal jön elő, nem találom sajnos. :?:
Most, hogy mondod, emlékszem egy óvodában építetted, már olyan régen volt. megpróbálom megkeresni. :ty
2015-05-06_075224.jpg
2015-05-06_075224.jpg (19.77 KiB) Megtekintve 980 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. május 6., szerda 8:14

Mekktaláltam Zoli :!: :bol
http://kemencebence.hu/distribution/vie ... 498#p23498
száradásra várva.jpg
száradásra várva.jpg (45.26 KiB) Megtekintve 983 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

merci!
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: merci! » 2015. május 6., szerda 21:00

Szép estét !

Ha már kigondoltuk,és van tégla akkor hajrá,mondá az uram :D
Következő dilemma a tűzállo habarcs beszerzése,mit honnan ?? na meg az "ajtó" honnan illetve volt kályhás boltba és kicsit húzós,17 ezerért egy nem tetsző darab,32 ezerért egy nincs olcsóbb ? Kérdés :)
az alap már kész,holnap indulnak az alsó rész falai :D :bol

Ó,a balga
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Ó,a balga » 2015. május 6., szerda 23:38

Üdvözöllek Tinker Mester! Lenne néhány kérdésem,ha tudnál jó tanáccsal ellátni . A zsalu és a vályog közé mit tettél hogy nem kötött rá? Egy pici mésszel turbóznám az agyagot a gyorsabb kötés érdekében,azsalut akkor bonthatum,ha az ujjam már nem megy bele?Itt olvastam két napos kötésidőről-ilyen gyorsan meghúz?Nem Déva várát építem

Ó,a balga
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Ó,a balga » 2015. május 6., szerda 23:39

Köszönöm!

Válasz küldése