Kemenceajtó gyártása házilag

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
Tu-Ja
Tiszteletbeli kemencebence tag

Kemenceajtó gyártása házilag

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2008. augusztus 18., hétfő 18:11

Tisztelt Uraim akit érdekel!

Pár sorban leírom miként készítettem el kemencém ajtaját teljesen házilag.

Mellékelek pár fotót is hozzá abban a sorrendben ahogy készült az ajtó.

A meglévő tök egyszerű öntöttvas grillsütőben *** tüzet raktam, majd egy kis plusz levegőt
nyomtam hozzá kompresszorral egy hoszabb csövön keresztül. Ahogy a parázsba dugtam a vasat
folyamatosan nyomtam rá a levegőt míg sárgán nem izzott. Ezt követően egy komolyabb egyengetőlapon
ami 30-40mm vastag kazánlemezből van a lemezvágó ollóm hátsó részén, elkezdtem lapítani az anyagot.
Majd amikor elérte az általam elgondolt vastagságot ás formát, egy hidegvágó és apósom segítségével
hosszanti irányban néhány díszítő bordát ütöttem az újból felhevített laposvasba. Jött az anyag összetekerése
kalapálással ill. a zsanérok sarkainak felhajtása ugyanígy. Ezeket előtte egyszerűen sarokcsiszolóval kb. 15mm
mélységben bevágtam, hogy majd ketté tudjam nyitni a hevítés után.
Miután ezekkel elkészültem rápróbáltam a már félkészre gyártott fél ajtótestre. Leszabást követően a helyükre
hegesztettem a díszítő elemeket és a zsanérokat.
Az ajtó kertetét 30-as szögvasból csináltam. Hideg kovácsolással hajlítottam meg a szögvasat a kívánt és a sablonnak megfelelő
ívre. A sablont egyszerűen papírból kivágtam és erre a formára hajlítottam a vasat. Ezt úgy tudod ívre hajlítani, hogy mindig
csak egy oldalát ütöd a szögvasnak a kalapács élével. Az ütések mindig egymással párhuzamosan érjék a vasat.
Egy sorozat ütés után úgy üsd, hogy az előző ütést keresztezd a következő sorozattal, de ezek is párhuzamosan menjenek egymáshoz.
Olyan gyönyörűen fog hajlani a vas, hogy elsem hiszed! Vigyáznod is kell amikor már több sorozatot rávertél, mert olyan gyorsan hajlik
majd, hogy könnyen túlhajthatod és onnan már nincs visszaút! Ha egyszer kinyúlott az anyag azt már vissza nem tömöríted deformáció nélkül.
Ugyanígy készítettem az ajtó tokját is ami a falazatba lett beépítve.
A meghajtott szögvaselemeket összehegesztettem és csiszolást követően belülről belemezeltem. A keretet a lemezzel együtt egyforma távolságra egy-
mástól megfúrtam és vasszegecseket raktam bele amit hátulról szintén behegesztettem és belülről simára csiszoltam.
Aztán kivágtam a szellőzők helyét és a helyére csavarotam a mozgó alkatrészeket.
Hőálló festékkel lefújtam majd arany festékkel egy szivacsdarab segítségével antikoltam. Ez úgy zajlik, hogy egyszerűen a festékbe éppenhogy csak
bemártott szivaccsal meghúzgálod a felületet.

Helyére szerelés és mehet bele a tűz!

Hát röviden ennyi!

Jó munkát és kellemes szórakozást hozzá!

Üdv.

Tu-Ja

u.i.: hát a képek felrakása még nem sikerült, de egyeztetek Robrt-el aztán pótlólag felteszem, bocs.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tu-Ja 2008. augusztus 19., kedd 11:16-kor.
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

Robrt

Re: Kemenceajtó gyártása házilag

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. augusztus 18., hétfő 20:30

Szia Tu-Ja!

Ide írtam egy hozzászólást a képek feltöltéséről:
viewtopic.php?f=6&t=22

Robrt
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

zsole
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: zsole » 2008. augusztus 20., szerda 13:09

Szia Tu-Ja

Köszi az infót, de nekem erre nincs időm sajnos.
Vennék valahol, de nem tudom lehet e egyáltalán venni ilyesmit vagy hogy ki csinál ilyet.
Körülnézek a neten, hátha...

Azért köszi!

üdv

zsole

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2008. augusztus 29., péntek 19:01

Zsole!
Megmondom őszintén én sem vállalkoznék arra, hogy saját kezűleg kovácsoljak kemence ajtót, mint Tu-Ja barátunk. Megemelem kalapom Janinak a "barkácsolása" de inkább profizmusa előtt! Ha nincs időd, türelmed, de tudsz hegesztővel és sarokköszörűvel bánni, akkor ne add fel! Elmész egy kovácsoltvas termékeket árusító helyre ahol össze tudod szedni elemekből az ajtónak valót. Otthon meg "csak" egy kicsit darabolni, hajtani, hegeszteni kell és már készen is van az ajtó. :) Hasonlóképpen jártam el a szalonnasütő-bográcsozó tűzhelyem készítésekor. Egy lakatos barátom segített összeállítani, mert azon vagyok, hogy a suszter maradjon a kaptafánál. Igaz nem kevésbe került, (a vasanyag 15.000.-Ft-ba került) de a végeredmény elfelejteti mindezt, mert azt kaptam amit vártam: egy igazán egyedi "udvar díszt". A képgalériában meg tudod nézni, ha esetleg érdekel. Ha tényleg kovácsoltvas ajtót szeretnél, gondolkozz el a javaslatomon.
Üdv!
Csatolmányok
Erről beszéltem.JPG
Erről beszéltem.JPG (53.8 KiB) Megtekintve 38555 alkalommal
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

zsole
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: zsole » 2008. szeptember 5., péntek 21:04

Egyetértek, Tu-Ja munkálya, igazán nagyon szép lett, minden elismerésem.
Nekem most készül a kemencém, teljesen más lesz mint amit itt eddig itt a weblapon láttam, egyedi darab lesz az biztos és minden nap megcsodálom ahogy készülget, jelenleg kb 1200 tégla van benne, de még szükséges pár százas...:)
Fényképeket természetesen készítek róla ahogy haladunk a munkával, de teljesen tavasszal lesz kész.
A munkalapra kaptam árajánlatot csak kb...100e ft lenne.
Ennyit előzetesnek, többit majd tavasszal srácok :)

Ja és azért csak tavasszal lesz kész, mert én angolban dolgozom és amikor itthon vagyok, akkor tudunk dolgozni rajta, nem azért, mert úgy készül, mint a Luca széke...:)

Üdv Kemencések!

zsole

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2008. szeptember 5., péntek 21:48

Szia zsole!

Mit nevezel hozzászólásodban "munkalap"-nak? Amúgy kössz az elismerést.
Tényleg nem nagy ördöngősség ám ez a kemenceajtó gyártás. Viszont úgy van ahogy
kedves Dacagaby barátom momndja, hogy azért haverságban kell lenni pár szerszámmal meg géppel
ahhoz, hogy a végén ajtó legyen belőle. Na jó tényleg megvan mindenfajta cuccom az ilyesmi készí-
téséhez. Már fiatal srác korom óta hegesztek, köszörülök meg fúrok-faragok, mégha nem is mindennapi
tevékenység ez nekem, de ha egyszer nekiállok akkor nagyon bele tudok merülni. Igazán nem is a melóval
magával van néha bajom hanem az állandó ki- és bepakolással. Na ezzel tele a puttonyom és így nagyon
nehezen veszem rá magam, hogy nekiálljak. Hát én ezért nem írtam neked, hogy esetleg készítenék egy ajtót
a kemencédre. Meg aztán a melóm mellett nem marad annyi időm, hogy határidőre készen legyen egy ilyen
kis csoda dolog. Pedig szeretem csinálni. Nem szeretnék senkivel ilyesfajta konfliktusba keveredni. Aztán jön
egy ilyen cucc ára! Most erre megint mit lehetne mondani? Ha nálunk a pécsi vásárban megnéznéd - ahol van
mindig kint egy kovács mester leülnél mit mond a szivar. Egyszer megkérdeztem még az én ajtóm gyártása előtt.
Azt mondta a fazon, hogy egy egyajtós kivitelü ívelt tetejű ajtó ára a tokkal együtt 35-40.000 Ft, a kétajtós kivitelű
ennél csak több. Hát most ilyenkor mi van? Akkor mennyiért szabad egy ilyet bevállalni, mert bizony nem két perc
amíg elkészül?!

Mindenkinek üdv.

Tu-Ja
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

zsole
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: zsole » 2008. szeptember 6., szombat 21:03

Hello Tu-Ja

Amiket leírtál azokkal én tisztában vagyok, én is ugyanúgy fel vagyok szerelkezve szerszámokkal, mint te, de nekem nincs erre időm, sajnos, mert mint írtam Londonban dolgozom keveset vagyok itthon, inkább készíttetek ilyet.
Írok pár infót a kemencémről, ami, nem csak kemence lesz, hanem grill, bográcsos, kemence, előkészítő asztallal és egy beépített főzőlap is lesz bent, no meg hűtő, stb....
L alakban készül egy térkővel lerakott terasz egyik sarkában és erre az egészre kell majd egy munkalap, ami mészkőből lesz, ha minden igaz, méretre szabva, vége lekerekítve... ez lesz még kicsit drága...
Egy igazi monstrum lesz a kemencém, de már most imádom, alig várom, hogy készen legyen :)
Kemencém belmérete nem túl nagy lesz kb 60x70 cm talán, de kis családomnak bőven elég, főleg hogy nem hül ki pillanatok alatt majd. Ma elkészült a szép íves atókeretem, hamarosan ajtó is lesz talán.

na üdv

zsole

pampalini
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: pampalini » 2008. szeptember 17., szerda 22:51

Sziasztok!

Én még új vagyok itt. Most készülök kemencét épiteni, és a képek , és a leírás alapján Robrt kemencéje a leg szimpatikusabb, bár a többiből is sok jónak gondolt ötletet meritettem a tervezésnél. Azomban a kemence ajtó hovatételénél tanácstalan vagyok. Belülre, vagy kivülre, esetleg mindkét helyre kell tenni ajtót. Kérlek segitsetek benne.
Előre is köszönöm a segitséget.

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. szeptember 18., csütörtök 18:37

pampalini írta:Sziasztok!

Én még új vagyok itt. Most készülök kemencét épiteni, és a képek , és a leírás alapján Robrt kemencéje a leg szimpatikusabb, bár a többiből is sok jónak gondolt ötletet meritettem a tervezésnél. Azomban a kemence ajtó hovatételénél tanácstalan vagyok. Belülre, vagy kivülre, esetleg mindkét helyre kell tenni ajtót. Kérlek segitsetek benne.
Előre is köszönöm a segitséget.
Szia Pampalini,

Először is üdvözöllek a fórumon, remélem sok hasznosat fogsz majd itt olvasni.
Az én véleményem:

A külső ajtó csak dizájn, illetve minimális szerepe van, ami nélkülözhető, ezek fontossági sorrendben a következők:
-Égési levegő mennyiségének szabályzása: a sütőtérben égő tűz égési levegőjét lehet befolyásolni vele (ha beljebb zárod kevesebb levegőt engedsz be, lassul az égés).
- Ha ba van zárva üzemen kívül, a belső ajtó lehet nyitva, így szellőzik a sütőtér, a macska viszont nem tud bemászni :)
- Kemence dísze lehet, ha szép

Döntés kérdése, hogy kell e. Nekem nincs és jól megvagyok nélküle. De pl. a pizzasütő kemencékre sem raknak, mert felesleges.

A belső ajtó lehet tévő is, amit kézzel kivehetsz. Pl. én olyat használok. De lehet ajtó is. Lényeg, hogy a külső ajtóval szemben jó hőszigetelőnek kell lennie. Ebbe lehet beépített hőmérő is.

Na, ez az én véleményem.
Robrt

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2008. szeptember 18., csütörtök 19:46

Hááát! Ehhez a hozzászóláshoz nem lehet mit hozzáfűzni :) !
Teljes, pontos, kerek!
:D Mintha csak én írtam volna! :D
DacaGabi
Kép

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. szeptember 18., csütörtök 20:16

:D
Robrt

oregsas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: oregsas » 2008. szeptember 20., szombat 8:44

Sziasztok itt egy kép kemence ajtóm ról.A hozzávalókat egy kovácsolt vas szaküzletben vettem meg az ajtó összesen 10 000Ft ba került.

DSCF2812.jpg
DSCF2812.jpg (38.08 KiB) Megtekintve 38712 alkalommal
Üdv öregsas
K.B.Ü.
-----------
Öregsas

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2008. szeptember 21., vasárnap 11:55

:) Hoppppáááá!!!! :)
Na ugye! Pont erről beszéltem egy hozzászólásomban! Csodás lett, grtula! Nagyon tetszik, gondolkodóba estem, hogy lehet még én is lecserélem jövőre a rozsdamentes ajtót......... :shock:
DacaGabi
Kép

csaba
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: csaba » 2008. szeptember 21., vasárnap 15:36

Hát szerintem is jobb hangulata van egy fekete ajtónak, bár ahogy nézegettem a képeid a bográcsozó hátterében, nem rossz a rozsdamentes sem.
Az én kemencém legelső, ugymond' "gyári" ajtaja sárból készült, igaz nem is bírta sokáig, de ez a klasszikus belső ajtó, azaz előte. Felénk valamikor így nevezték.
K.B.Üdvözlettel:
csaba

csaba
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: csaba » 2008. szeptember 27., szombat 14:07

Saját készítésű ez az ajtó, igaz ma már más fazont adnék neki, de akkor hirtelen ezt sikerült kiagyalnom. Elkészítése néhány órát vett igénybe.
Csatolmányok
P9221365.JPG
egy kis felületkezelés tudom ráférne.
P9221365.JPG (28.68 KiB) Megtekintve 60632 alkalommal
K.B.Üdvözlettel:
csaba

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2008. szeptember 28., vasárnap 0:26

Én is pont így jártam! Ha most építenék kemencét, biztos, hogy kovácsolt jellegű ajtót tennék rá. :idea: De nem biztos, hogy jövőre nem fogom lecserélni! Sőt, most azon agyalok, hogy egy csikós tűzhellyel megtoldom a kemencét. Visszatérve arra, hogy ha most építeném: nem dugnám el a búbját a kerítés mellé, úgy építeném, hogy padkája lenne és körül lehetne ülni. Késő bánat :!: :cry:
DacaGabi
Kép

debreczeniattila
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: debreczeniattila » 2008. október 9., csütörtök 13:53

Én gondolkodtam rajta, hogy megcsinálom magamnak az ajtót, de sajnos csak egy kisebb CO hegesztőm van, ami vékonyabb lemezhez tökéletes, de 2-3mm-es szögvasat nem olvaszt össze rendesen. Meg azért az én hegesztésem erős ugyan, de alapos köszörülés után sem mindig szép. :roll: Ezért egy lakatos ismerősöm állította össze a keretet és most már készül az ajtó is. A keret szögvasból van, a teteje pedig U szelvény, amibe belefér a tégla, így a felső sorral bele is van kötve és nem kell más befogatás.
Az ajtó laposvas keretet kap, belső, lemez borítással. A laposvas a kovácsoltra emlékeztető, ha jól tudom mángorolt, vagy hogy hívják. Az ajtó belő oldalára 3cm vastag samott tégla kerül, amit egy keretbe lehet belecsúsztatni.

Az egyetlen gondom az, hogy mivel tudom feketére lekezelni? A keretet ugyanis majd ha végre ég a tűz nyaldosni fogják a lángok. Ami hőálló festéket láttam az max 300Cfok-ig bírja (ráadásul ezüstszürke színű). Van olyan ami nem ég le akkor sem ha tüzet kap? Ti mivel kentétek, fújtátok, szórtátok, esetleg dörzsöltétek be?

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2008. október 9., csütörtök 14:59

Helló!
Én PRISMA COLOR 600°C -ig hőálló fekete matt festékkel fújtam le a bográcsozómnak az alkatrészeit. Nem olyan drága, 880.- Ft és szerintem nagyon jó!
DacaGabi
Kép

csaba
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: csaba » 2008. október 9., csütörtök 17:37

Helló Attila!
Kiváncsi vagyok a samottal bélelt ajtódra, ha tudsz tegyél föl képet róla! A heggesztést viszont kitartó gyakorlással elsajátíthatod.
Csodálkozom, hogy nem sikerül 2-es 3-as anyagot összeheggeszteni.
Erre még a legolcsóbb bóvli trafó is alkalmas.
Nem okoskodni akarok, de próbáld meg úgy, hogy a két anyag között haggyál 1-2 mm hézagot az anyagvastagságtól függően, úgy, hogy az olvadt vas közéfolyhasson, vagy gyököld be.. Az áramerősség sem mindegy de gondolom azzal tisztában vagy!
Ha tudok, szivesen segítek!
üdv.
K.B.Üdvözlettel:
csaba

debreczeniattila
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: debreczeniattila » 2008. október 10., péntek 9:37

Helló!
Akkor azt hiszem átmegyek Tiszavasváriba, megnézem ott a PrismaColort. Van egy egész nagy festékbolt. Ott vettem az autómra is festéket. Ott biztos van...

Ha kész lesz az ajtó, akkor lefényképezem és felteszem. Remélem már a napokban, mert két sor ami hiányzik a kemencéből, meg a kémény, de az szaporább meló. Hétvégén befejezem és óvatosan elkezdek bele tüzelgetni. Ha minden nap egy-egy kicsit belegyújtok, akkor a hosszú hétvégén talán fel is tudjuk avatni.

A hegesztőm sajnos amiatt nem alkalmas nagyobb vasakhoz, mert 0,6mm-es huzal van benne. Az meg nem tud elég nagy áramot átvinni, emiatt nem melegíti eléggé át az anyagot. (Vastagabb huzalt meg csak akkor tudok bele tenni, ha az egész munkakábelt fejestől, mindenestől kicserélem, az meg sok idő és pénz...) Csak "felrakja", de nem olvad bele. Volt egy kis öreg terepjáróm, amit az utolsó csavarig újjáépítettem, azon minden kasztnismunkát ezzel a géppel hegesztettem.

Arra nagyon jó volt. Volt, vagyis van egy másik trafónk is, de azt meg leégették a munkások. Minek abba az a fekete izé... vegyük ki... biztos az rossz benne alapon kivették a hőkioldót és szétolvadt. Úgyhogy marad a lakatos cimbi, nem akarok kölcsönkérni hegesztőt, mert amilyen szerencsém van tuti, hogy nálam fog elromlani.
normal_festve36.jpg
Tudom, hogy nem ide tartozik, de a hegesztőm csak ilyenre való...
normal_festve36.jpg (4.99 KiB) Megtekintve 60163 alkalommal
001_kicsi.jpg
Ez az, amire az ajtó lesz.
001_kicsi.jpg (36.41 KiB) Megtekintve 60255 alkalommal

csaba
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: csaba » 2008. október 10., péntek 9:46

Jól néz ki az ajtónyílás, biztos szép lesz rá az ajtó!
Várjuk a képet arról is.
Terepjáróajtó, vagy kemenceajtó, .. tényleg nem ugyanaz.
K.B.Üdvözlettel:
csaba

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2008. október 20., hétfő 12:59

Üdv mindenkinek!

Én is szeretném magam elkészíteni a kemenceajtókat, konkrétan a hamuzóajtót, a kemence külső ajtót, és a füstölőajtót. (ugyanis füstölésre is szeretném használni a kemencémet, ami ha minden igaz a jövő tavasszal fog elkészülni)
Két okból is: az egyik roppant drága a kész ajtó, (nekem 3 kell), a másik: szeretek barkácsolni, ráadásul elmondhatom, hogy ez is a saját kezem munkája.
Egy kérdés: ha dupla falura készítem elég-e 1-es - 1.5-es lemez és közte milyen hőszigetelést alkalmazzak?
-----------------------------------------------
K.B.Ü.: reikisgabi

Sokkal jobban bírja az ember az éhezést, ha közben eszik is valamit.

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2008. október 20., hétfő 16:53

Nem tudom most mire gondolsz. A tévőre, vagy az ajtóra? Én a tévőt 1,5mm vastag lemezből csináltam, 4cm vastag kőzetgyapot van belepréselve a következő módon: A külseje mint már említettem 1,5mm lemez, ami olyan méretű, hogy kb. 2-2cm -re takarja a kemence száját. 40×3 -as laposvasat meghajtottam akkorára mint a kemence szája (minusz 5mm) ezt "rácsipkedtem" a lemezre. Belevágtam a kőzetgyapotot és 1mm vastag lemezzel lezártam, amit már CO hegesztővel vartunk körbe. Az a lényege, hogy a laposvas rész benyúlik a kemencébe a külső lemez pedig neki fekszik a kemence szájának. Meg vagyok vele elégedve. Tavasszal kicsit átalakítom, kibuherált gázsütő ajtajának az üvegét akarom beépíteni.
Lényeg az, hogy kőzetgyapottal szigeteltem. Ha a külső ajtót akarod szigetelni, szerintem célszerűbb ezzel a módszerrel, mint pl. 2cm -es samottal (ilyet is láttam már).
DacaGabi
Kép

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2008. október 20., hétfő 19:03

Szia!

A külső ajtóra gondoltam, de köszönöm a belső ajtó (tévő) leírását is.
Én is laposvasból tervezem, de úgy hogy van egy kovácsoltvas áru forgalmazó cég, onnan akarom megrendelni a zsanérokat, meg az élmángorolt laposvasat. Aztán majd tavaszig csak elkészül...

oregsas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: oregsas » 2008. október 22., szerda 21:47

Hali!

Az én ajtómhoz sima hagyományos zsanérokat vettem nálunk a müszaki vaskereskedésben,
350Ft/db áron.A fórum elején vant fent kép is róla.
K.B.Ü.
-----------
Öregsas

csaba
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: csaba » 2008. november 1., szombat 18:58

Azért ne csak az új ajtókról essen szó, régen is készültek szépen kivitelezett munkák. Mostanában bukkantam rá erre a neméppen mai építményre, ezzel az ajtóval, Látható, hogy a huzatszabályozást hogyan oldották meg. :o
Csatolmányok
PA3114850.jpg
PA3114850.jpg (26.82 KiB) Megtekintve 59714 alkalommal
PA3114840.jpg
PA3114840.jpg (28.16 KiB) Megtekintve 59662 alkalommal
PA3114830.jpg
PA3114830.jpg (24.71 KiB) Megtekintve 59571 alkalommal
K.B.Üdvözlettel:
csaba

kalibo
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: kalibo » 2008. november 1., szombat 20:27

Kedves Uraim! Új belépő vagyok,de már hetek óta olvasom a fórumot,mert én is szeretnék kemencét építeni tavasszal , mivel már időhiányban vagyok.Kemence ajtó szerepéről kérdezetem,és itt köszönöm Robrt-nek a felvilágosítást és a segítséget,majd még lesznek kérdéseim ,de azt majd később,most jön a tervezés.

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2008. november 1., szombat 22:53

Öregsas!

A kemenceajtód nagyon szép, gratulálok. A díszeket és az ajtó keretét (laposvas) hol szerezted be?

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. november 2., vasárnap 11:11

Szia Kalibo!

Jó tervezgetést, ha valami nem tiszta, akkor vesd fel nyugodtan!

Robrt
Robrt

oregsas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: oregsas » 2008. november 2., vasárnap 19:54

Szia Reikisgabi!

Én miskolcon vettem egy kovácsoltvas alkatrész boltban.A csipkés laposvasat 1,5m egy szál és 1500Ft
A nagy virág 700Ft a kicsi 500Ft a kovácsolt golyók 150-400Ft volt darabja.Vetten nég 2 db szőlő levelet is csak nem raktam rá mert már túlzsúfolt lett volna.Ha valakinek kell szivesen elküldöm ajándékba.
K.B.Ü.
-----------
Öregsas

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2008. november 4., kedd 15:35

Öregsas!

Köszi a választ, csak azért kérdeztem mert itt hozzánk közel, Mosonmagyaróváron is van egy kovácsoltvas szaküzlet, és azt tervezem, hogy onnan szerzem be a hozzávalókat.

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2008. november 10., hétfő 16:17

Kedves druszám!
Erre gondolsz:
Fűzfa és Társa Díszműkovács Bt.
Mosonmagyaróvár 9200
Szt. István Király u. 142.
Telefon/fax: 06/96-213-646

Én innen rendeltem a bográcsolómnak valót, futárral küldték és nagyon-nagyon jó áron. Kár járkálni utána, itt a neten kiválassza az ember és 3 nap múlva a kezébe adja a futár. Ajánlom mindenkinek!!!
http://www.fuzfa.hu/
DacaGabi
Kép

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2008. november 19., szerda 20:30

Szia Dacagaby!
Épp erre gondoltam, már rendeltem is tőlük katalógust.
Azért csak most válaszolok, mert elromlott a számítógépem és 2 hét net-nélküliség volt a családban.
Már elvonási tüneteim voltak... :P

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2008. november 29., szombat 18:59

Sziasztok!

Kemenceajtóhoz kerestem porcelán gombot és ezt találtam a neten:
Nagyon szépek és olcsók

http://shop.unas.hu/shop_art.php?shop_i ... t=492147,2

remélem nem számít reklámnak

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2008. december 9., kedd 15:22

Valóban! Hihetetlen, hogy van még a világon olyan valami aminek reális az ára.
Tényleg szépek! Elmentem magamnak a linket, jól fog még jönni!
DacaGabi
Kép

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2009. február 19., csütörtök 14:22

Végre elkezdtem a kemence ajtó gyártást.
Az első kép az ajtókeretről
Csatolmányok
DSCF169311.jpg
Kemenceajtó kerete 30x30 szögvas
DSCF169311.jpg (41.6 KiB) Megtekintve 57704 alkalommal

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2009. február 19., csütörtök 14:26

A következő a laposvasakból leszabtam a körülbelüli méreteket, ehhez szegecselem hozzá a lemezt.
Ha tovább készül természetesen megosztom veletek a részleteket.
Csatolmányok
DSCF169211.jpg
DSCF169211.jpg (43.04 KiB) Megtekintve 57589 alkalommal

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2009. február 19., csütörtök 14:28

Természetesem ez nem így fog kinézni, csak szerettem volna megörökíteni minden részletet.

Vizipoc

Hozzászólás Szerző: Vizipoc » 2009. február 21., szombat 9:33

Szia Reikisgabi.
Alakul az ajtod az ivelest te hogyan csinaltad.
Nekem is az ajtok hianyzanak.
Ideje lenne hozzafognom.
ÜDV.
K.B üdvözlettel      Vizipoc

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2009. február 21., szombat 11:42

Vizipoc!

Az ívelést úgy csináltam, hogy a szögvasnak az egyik szárát (de csak az egyiket!) kalapáccsal ütögettem az elejétől a végéig. Én speciel kovácsüllőn, de ha van egy nagyobb vasaztal, v. bármi amin jól felül.
Mellékelek egy másik fényképet amin talán jobban látszik. A felső laposvasakat is így csináltam.
Csatolmányok
DSCF169811.jpg
DSCF169811.jpg (19.35 KiB) Megtekintve 57217 alkalommal

Válasz küldése