Edények a kemencébe

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
teki
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Edények a kemencébe

Hozzászólás Szerző: teki » 2013. szeptember 30., hétfő 12:13

Sziasztok!
Fejtsük meg a legújabb tepsim titkát :? ! Tudni kell róla minden éle 2X 45 fokba van hajtva, felső éle nincs peremezve, 2 mm vastag saválló . Ilyet még nem láttam, :o soha nem deformálódik, tehetem parázs mellé is :k . Mi a kulcsa? :?:
Mihály nap 135a.JPG
Mihály nap 135a.JPG (43.73 KiB) Megtekintve 2319 alkalommal
"A hagyomány nem a hamu őrzése,
hanem a láng továbbadása"

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. szeptember 30., hétfő 13:03

A videón látható tepsim is tekeredés mentes. http://www.youtube.com/watch?v=-KmKyY7Vs1s

Más ,de a témához tartozik egy vagy sok köszönettel megtoldva.
A HoPI napon tinker mestertől rengeteget tanultam, (már ezért is megérte elmenni) Egyrészt a sütödéje valóban tanulmány értékű,másrészt az általa használt 0.8 as sima lemez tepsik a maguk egyszerűségében páratlanok. Oly annyira,hogy én is csináltam 4 db.ot ,igaz 0.6 os lemezből, hasonló metódussal. Talán annyi változtatásal,hogy a lemez vékonysága miatt elől az élénél peremeztem. Enélkül a tepsik nélkül a tegnapi Szt. Mihály napi kenyérlángos sütés be is fuccsolt volna. 12 kg. lisztből csináltunk kenyérlángost , úgy,hogy a kemencébe egy kis vasállványt eszközöltem ,szintén tinker ajánlása szerint. Jelentem bevált,sőt felül volt a gyors sütő rész alul a melegítő :) A tepsik vetemedése abszolút nem rontotta az étel ízét :)
ezen albumba töltöttem fel a HOPI-s képeket és a tegnap esti Szt. Mihály napi sütés képeit.
https://picasaweb.google.com/1089629835 ... 7/20130930

S ha már edények a kemencébe topik, tepi mestertől ellesett technologiával leandó mestre féle savanykás vetrece levest követtünk el ami elég rövid életű volt. Mihely híre ment a 10 liternyit úgy benyalták a fáradtgyomrúak,hogy amit mi kisérlet kép főztünk az nagyüzemiben is kevés lett volna. Szeretnék köszönette mondani nektek,mert amit fentebb leírtam azt mind mind tőletek tanultam el. Továbbá Tu-Ja mester barátságvizét és mennyei mézeskalácsait is köszönöm meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2013. szeptember 30., hétfő 13:50

Köszönöm a választ Urak !

Igazából nem zavarna a vetemedés. Attól tartok, hogy a lé az egyik ldalra folyik, és ahol nincs, ott lekap a cucc. A tepsi 48x77 cm-es. Nem túl nagy oldalakkal (6-8 cm). Ebben szeretnék 8 db. csülköt megsütni, ami már magában vagy 9 kiló. Ehhez jön még a krumpli és a hagyma. Mindezt, illetve először a csülköt alufólia alatt szeretném párolni. Ez korábban is bejött. Aztá lehet, hogy ennyi súly elég lesz ahhoz, hogy ne vetemedjen a cucc ?

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. szeptember 30., hétfő 14:44

a pecás írta:Köszönöm a választ Urak !

Igazából nem zavarna a vetemedés. Attól tartok, hogy a lé az egyik ldalra folyik, és ahol nincs, ott lekap a cucc. A tepsi 48x77 cm-es. Nem túl nagy oldalakkal (6-8 cm). Ebben szeretnék 8 db. csülköt megsütni, ami már magában vagy 9 kiló. Ehhez jön még a krumpli és a hagyma. Mindezt, illetve először a csülköt alufólia alatt szeretném párolni. Ez korábban is bejött. Aztá lehet, hogy ennyi súly elég lesz ahhoz, hogy ne vetemedjen a cucc ?
Szia pecás :hej Ne foglalkozz a vetemedéssel, ekkora súlytól is meg fog majd vetemedni, a vetemedés sokkal erősebb 9 kilónál.
Már viszont többször említettem, hogy a kemence nem gázsütő ezért nem értem miért akartok úgy sütni benne mint egy gázsütőben :?: A kemence amikor felfűtjük akkor a legmelegebb ezért én akkor pirítom meg a dolgokat, vizet sem öntök alá, mert nem főzni hanem sütni szeretnék benne, mégpedig kemencésen, ahogy őseimtől tanultam. Sőt a krumplit előfőzöm, blansírozom hogy ne eresszen vizet amit a csülök alá teszek, sütés közben, mert nyersen képes rá :!: Egy óra pirítás után takarom le és párolom a péknét, csülök módra. Ilyenkor a közben kisült, eresztett levét is leöntöm róla :!: A grillezésnek is az a lényege, hogy előbb kérget sütünk a húsokra, hogy az értékes szaftok benne maradjanak, szurkálni, bökdösni is tilos :!: Eddig még minden így sütött kaja vaj puha a kérge ropogós és ízletes lett, az alá tett krumpli pedig finom, fűszeres és ízletes a húsokból rácsorgó finom szaftoktól!
DSCF5004.JPG
DSCF5004.JPG (52.54 KiB) Megtekintve 2306 alkalommal
DSCF5014.JPG
Ez csak három csülök felezve, Pékné módra
DSCF5014.JPG (56.81 KiB) Megtekintve 2306 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2013. szeptember 30., hétfő 15:21

Köszönöm a kimerítő választ Cibatapapa ! meg::)

Kéérdésem annyi lenne, hogy az általad alkalmazott módszernél (előbb pirít aztán párol) a ropogósra pirult bőr nem puhul vissza ?

A pároláskor mivel feded a tepsit ?

MIvel nincsen fedőm, ezt én alufóláiűval oldottam meg eddig. Kisebb tepsinél nem volt vele gond. Ennél a nagynál többek közt ezért is tartottam a vetemedéstől, nehogy a "csomagolás" kiszakadjon.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. szeptember 30., hétfő 15:58

teki írta:Sziasztok!
Fejtsük meg a legújabb tepsim titkát :? ! Tudni kell róla minden éle 2X 45 fokba van hajtva, felső éle nincs peremezve, 2 mm vastag saválló . Ilyet még nem láttam, :o soha nem deformálódik, tehetem parázs mellé is :k . Mi a kulcsa? :?:
Szerintem az amit leírtál róla a 45°-os hajlítás a 2mm lemez és a jó széles felső vízszintes éle. A tengelic tepsije pedig szintén a széles és hengeres peremezés miatt nem vetemedik.
K.B.Ü. cibatapapa

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. szeptember 30., hétfő 16:49

a pecás írta:Köszönöm a kimerítő választ Cibatapapa ! meg::)

Kéérdésem annyi lenne, hogy az általad alkalmazott módszernél (előbb pirít aztán párol) a ropogósra pirult bőr nem puhul vissza ?

A pároláskor mivel feded a tepsit ?

Mivel nincsen fedőm, ezt én alufóliával oldottam meg eddig. Kisebb tepsinél nem volt vele gond. Ennél a nagynál többek közt ezért is tartottam a vetemedéstől, nehogy a "csomagolás" kiszakadjon.
Hát igen a letakart tepsin nincs mit fényképezni, de most bepótolom! :mrgreen:
Két tepsit csináltattam ezt amit látsz és egy alacsonyabb pereműt ami kicsit nagyobb, hogy rátudjam erre tenni fedőnek, de pogácsát, vagy hasonló dolgokat is tudok benne sütni, úgyhogy két funkciós.
Tedd a tepsibe belülre a fóliát, és ne a tepsi peremére :?: Akkor is fog párolódni alatta, a szerepe inkább az, hogy ne süljön, égjen tovább a felülete a húsoknak, ennél a módszernél. (lehet kapni 40 cm széles grill fóliát ami vastagabb és jobb minőségű mint a háztartási gagyik! LIDL akcioban pl.) A zárt kemencékben elég a páratartalom a pároláshoz! Tálalás előtt megint le lehet venni a takarást, sőt jót tesz minden sültnek ha visszahűl egy kicsit, mert 100-150 fokosan úgysem lehet megenni, ilyenkor szikkad, szépül és felkészül a tálalásra a gyönyörűség!
A bőrével kapcsolatban még eddig soha senki nem panaszkodott az eljárás során, mind megettük :nya :k
fedőésfólia.JPG
fedőésfólia.JPG (47.28 KiB) Megtekintve 2312 alkalommal
Még valami, gondoljatok bele a kemencéinkben, sütéskor, felfűtés után mindig csak csökken a hőmérséklet!
Akkor miért akarunk mi a kezdeti magas hőfokon párolni, és amikor már alacsonyabb a hőfok akkor pirítani? Nem logikus a fordított sorrend?? Persze akkor is 100C° felett még bőven pirít és süt a kemencénk :idea: Ezért lesz "kemencés" majd a benne készült csoda! Amúgy ezt sem az ujjamból szoptam, hanem az őseimtől tanultam és hallottam, ja és kipróbáltam már nem egyszer, különben nem is ajánlanám soha senkinek! :bo
cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2013. október 1., kedd 10:51

Nagy vagy Cibatapapa ! meg::)

Próbálkozom majd a dologgal. 8 db. csülök bepácolva. Estére meg előfűtök egy kicsit, mert rég volt begyújtva. Kicsit inprovizálnom is kell majd, mert úgy néz ki a hőmérőm tönkre ment. Addig állígattam vissza a mutatóját, hogy valami megpattant benne :/ . Így aztán emlékezetből kell majd tüzelnem.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. október 1., kedd 12:25

a pecás írta:Nagy vagy Cibatapapa ! meg::)

Próbálkozom majd a dologgal. 8 db. csülök bepácolva. Estére meg előfűtök egy kicsit, mert rég volt begyújtva. Kicsit inprovizálnom is kell majd, mert úgy néz ki a hőmérőm tönkre ment. Addig állígattam vissza a mutatóját, hogy valami megpattant benne :/ . Így aztán emlékezetből kell majd tüzelnem.
Figyú :hej már én is elpukkantottam vagy három hőmérőt :mrgreen:
De van egy jó módszer, befűtesz rendesen, amikor már csak parázs van hátra és félre tolod, beteszed elé a téglákat, 10-15 perc múlva benézel a tévőn :?: Az arcodon érzed milyen a hőfok, ha viszket a szőröd, és vissza rakod a tévőt akkor jó a kemence :mrgreen: :lol: :)))
Viccet félretéve, próbáld ki a szikra és lisztpróbát, húsok sütésénél amikor elrendezed a parazsat a kemence aljának szikrázni kell a szí vonó alatt. Sütés előtt a beszórt liszt, vagy kukoricadarának meg kell pirulni, kenyér sütés előtt csak halványan barnulni. A sütés kezdetén tapasztalat szerzésileg, nézzél rá időnként a süleményre, főleg ha érzed közelben az illatokat, nehéz így átadni a tapasztalatokat, de nem olyan bonyola, majd rá fogsz jönni. Ha nagyon elkezd pirulni, takard le a fóliával!
Sok sikert, és ne felejts el fotózni, mielőtt eltűnik majd, hatalmas üres gyomraitokban a küzdelem és sütésed nyoma ez a gyengee kis cssülök :nya :idea: :mrgreen: :nya :nya :k :eh :bo
K.B.Ü. cibatapapa

a pecás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: a pecás » 2013. október 3., csütörtök 9:19

Köszönöm a jótanácsokat ! Megtörtént a sütés. Hál'istennek nem vetemedett el a tepsi, csak nagyon minimális mértékben, de ez egyáltalán nem volt zavaró. Cibatapapa, meg::) ha nem haragszol meg a tanácsaidat ugyan megfogadva de az előpirítás nélküli utat választottam, mivel ezen már jártam és most nem mertem reckírozni a közönség előtt. Így fólia alatt pároltam a csülköt szűk két órát. Nagyon jó lett, nem ragadt le. A krumplit, és hagyamát valamint némi káposztát és egy kis saját szedésű és tartósított erdei gombár ezután tettem a tepsibe. Amíg ezzel foglalatoskodtam, addig két tepsi ökröszem sült a kemencében. Ezt követően egy nagyobb köteg gallyal ráfűtöttem, ( a parázs 80 %-át ugyanis kivettem és a kemence mellett bogárcsolóba tettem, egy kis f a s z énnel, hogy a kolléga nők tudjanak hol melegedni) a majd a tepsi, immár takarás nélkül ment a helyére. A csülkök gyönyörűen ropogósra pirultak. A krupli és a hagyma is megpuhult, megsült.

Elég komoly súlya volt a cuccnak. A tepsi 8 kg. a 8 db. csülök 9 kg., a krumpli 4 kg. plussz 1 kiló hagyma. Na kaja közben nem sok hangott lehetett hallani, mindenkinek ízlett. meg::)

Én meg :i , majd :()

MÉgegyszer köszönöm a jótanácsokat meg::)
Csatolmányok
készre sütve.jpg
készre sütve.jpg (57.25 KiB) Megtekintve 2213 alkalommal
pirítás előtt.jpg
pirítás előtt.jpg (53.15 KiB) Megtekintve 2213 alkalommal

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2013. október 3., csütörtök 13:42

Pecás!
Betartottad vagy sem a sörrendet akkor is igen gusztára sikeredett :!: :nya :nya :nya
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. október 3., csütörtök 17:02

Pecás :hej :nya :k
Gratulálok, kőszi a képeket :ty :ty Örülök, hogy jól sikerrült :bo
K.B.Ü. cibatapapa

Pincelakó
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Pincelakó » 2013. október 13., vasárnap 20:26

Kész van a tepsi amiben a jövő hétvégén csülök fog sülni,

:eh csak még egy jó receptet keresek Pékné módra. :eh
Csatolmányok
20131013161.jpg
Méretek:
600x400x100mm
610x410x50mm
20131013161.jpg (34.8 KiB) Megtekintve 2123 alkalommal
20131013158.jpg
Méretek:
600x400x100mm
610x410x50mm
20131013158.jpg (34.45 KiB) Megtekintve 2123 alkalommal
20131013159.jpg
Méretek:
600x400x100mm
610x410x50mm
20131013159.jpg (36.39 KiB) Megtekintve 2123 alkalommal

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. október 13., vasárnap 20:30

Pincelakó!

meg::) az új edényekhez, várjuk mielőbb a fényképes dokumentációkat a benne készülő étkekről :bo

francisco
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: francisco » 2013. október 29., kedd 11:40

Sziasztok Kemencések!

Drótozott-e már meg valaki közületek megrepedt cserépfazekat? Ha igen egyben maradt-e a használat során?
francisco
" Tedd, amit tudsz, azzal, amid van ! "

Kemencém: http://picasaweb.google.com/11302096836 ... directlink

Pedrobácsi

Hozzászólás Szerző: Pedrobácsi » 2013. október 29., kedd 14:29

Szia Francisko !

Látod milyen vagy? Neked is meg kell, hogy repedjen a fazekad, hogy halljunk valami hírt felőled.
Azt tudom, hogy Tolaci eredményesen megdrótozta a fazekát, miután a villany tűzhelyre tette, meg is repedt neki. Ne akard, hogy én is kipróbáljam.

szeretettel üdvözölllek :hej
Pedrobácsi

A boldog élethez szükség van egészségre, pénzre, szép családra, de egy jó kemence nélkülözhetetlen.

https://picasaweb.google.com/1147813610 ... directlink

SzKaresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: SzKaresz » 2013. október 29., kedd 15:02

Pedrobácsi írta:Szia Francisko !

Látod milyen vagy? Neked is meg kell, hogy repedjen a fazekad, hogy halljunk valami hírt felőled.
Azt tudom, hogy Tolaci eredményesen megdrótozta a fazekát, miután a villany tűzhelyre tette, meg is repedt neki. Ne akard, hogy én is kipróbáljam.

szeretettel üdvözölllek :hej
Ne verjetek meg, de hívd Másenyka nénit:) Amit ő a kezébe fog az nem reped meg:) http://youtu.be/UUmy-v1IOU0 ~ a harmadik percnél a megoldás:)
Üdv és :iii :s :iii :iii
Üdv SzKaresz http://szkaresz.blog.hu/
A kemencém: https://goo.gl/photos/ExNcubcuwdU71eox8
A kemence az élet sója, de mint minden só, annyit ér, amennyit használják.

francisco
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: francisco » 2013. október 29., kedd 21:58

Sziasztok ! Üdvözöllek benneteket !
Köszi a hozzászólást. Valóban mostanában nem szólogattam hozzá a dolgokhoz, mert deres fejjel iskolás voltam két esztendeig. Néha -néha azonban belepillantottam, hogy áll a helyzet a kemencebence fronton. Sok szép kemence épült. Egyébként meg kell védjem magam, nem én voltam a "repesztő" . Egy kedves nagynéném hozta a fazekat a minap Veszprémből. Az ő barátnője főzött benne gázon és megrepedt. Így elhozta, hogy talán a kemencében még jó lesz , vagy marad dísztárgynak. Én használnám de , előtte talán megdrótoznám . Nekem már pottyant a földre 100 db. töltött káposztám, azt nagyon sajnáltam, és egyszer a kezemben esett darabokra egy leveses fazék , az viszont leforrázott térdtől a gyepig, így inkább nem rizikóznék. A drótozás technikája érdekelne. Megpróbálom felvenni a kapcsolatot Tólacival.
Mellékelve a repedt fotója.

Üdv. Francisco
Csatolmányok
100_9251.JPG
100_9251.JPG (51.54 KiB) Megtekintve 2066 alkalommal
" Tedd, amit tudsz, azzal, amid van ! "

Kemencém: http://picasaweb.google.com/11302096836 ... directlink

SzKaresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: SzKaresz » 2013. október 30., szerda 7:02

Üdv SzKaresz http://szkaresz.blog.hu/
A kemencém: https://goo.gl/photos/ExNcubcuwdU71eox8
A kemence az élet sója, de mint minden só, annyit ér, amennyit használják.

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2013. november 7., csütörtök 20:43

Ő az új szerzeményem . :bol
Csatolmányok
Kép1757.jpg
Kép1757.jpg (19.94 KiB) Megtekintve 1982 alkalommal
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2013. november 7., csütörtök 21:26

Tehát ez miatt kellett sürgősen távoznod Herendről és kifújnod Magad Győrben :!: :oops: :lol:
K.b.üdvözlettel csácsó2

1242
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: 1242 » 2013. november 24., vasárnap 22:11

Hello. :hej

Komoly edénykészlettel rendelkező kemencés társaim, szeretném tanácsotokat kérni. Komárom, Esztergom környékén tudna valaki komoly, kemencebarát fazekast, öntöttvas edényest és tepsikészítőt ajánlani? Lehet 100 km-s körzetben is,
Előre köszönöm a segítséget. meg::) meg::) meg::)

:iiii
"Aki mindig csak a szelet figyeli, nem vet, és aki csak a fellegeket lesi, nem arat." (Prédikátor 11,4)

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. november 24., vasárnap 22:47

1242 írta:Hello. :hej

Komoly edénykészlettel rendelkező kemencés társaim, szeretném tanácsotokat kérni. Komárom, Esztergom környékén tudna valaki komoly, kemencebarát fazekast, öntöttvas edényest és tepsikészítőt ajánlani? Lehet 100 km-s körzetben is,
Előre köszönöm a segítséget. meg::) meg::) meg::)

:iiii
Tóth Geri fazekasmesterünk egy kicsit messzebb van ugyan, de nem nagyon, Tüskeváron. Oda mindenképpen érdemes elmenned, mert a legjobb ami létezik, az biztos. Öntött vas edények a kacatos Józsinál találhatók a Bosnyák téri piacon.
K.B.Ü. cibatapapa

Illés Ferenc

Hozzászólás Szerző: Illés Ferenc » 2013. november 25., hétfő 8:44

1242! Tata Végh Ákos keramikus. Én személyesen nem ismerem, de van forumozó, aki vett már tőle! Révay út. 34/382-850

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2013. november 25., hétfő 12:23

teki írta:Sziasztok!
Mihály nap 135a.JPG
Ecccerű ez Teki!

A 45° pont fele olyan meleg, mint a 90°! Nincs olyan nagy hő ami megtekergetné a tepsit! :lol: :j :)))

A 2×45° jobban, kétszer annyi ponton merevíti a tepsit. Vagy nem? :-)
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. november 25., hétfő 22:09

Két hete nagyon félve,nehogy kárt tegyek ebben a gyönyörű műalkotásban,amit tőletek kaptam kerámia fedeles sütőtepsi Daca Gaby féle made in Nádudvar :) Szóval nagyon félve tetem bé a kemencébe. Mondom,ha elreped ,tökön szúrom magam. Nah,a félelmem alaptalannak bizonyult. Huha jó és nem akármilyen designű szerkeberke.
Egyszerűen imádom ! A nagy koracél tepsimben amit lehetetlen megtekerni,úgy meg van peremezve ,no ennek a tetejibe tetem keresztbe a "kő" tepsit sültzöldségekkel. Alatta a fémban a fűrésszel karikára vágott combszeletek figyeltek. MOst az előszőr úgy,ahogy aputól tanultam,előszőr pirítunk,utána fólia. És lás csodát, edény nem tört, hús pirult,Tibi okosabb lett :) Há ez van,ha rátok hallgat az ember :) meg::)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tengelic 2013. november 26., kedd 10:09-kor.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. november 25., hétfő 22:40

tengelic írta:Két hete nagyon félve,nehogy kért tegyek ebben a gyönyörű műalkotásban,amit tőletek kaptam kerámia fedeles sütőtepsi Daca Gaby féle made in Nádudvar :) Szóval nagyon félve tetem bé a kemencébe. Mondom,ha elreped ,tökön szúrom magam. Nah,a félelmem alaptalannak bizonyult. Huha jó és nem akármilyen designű szerkeberke.
Egyszerűen imádom ! A nagy koracél tepsimben amit lehetetlen megtekerni,úgy meg van peremezve ,no ennek a tetejibe tetem keresztbe a "kő" tepsit sültzöldségekkel. Alatta a fémban a fűrésszel karikára vágott combszeletek figyeltek. MOst az előszőr úgy,ahogy aputól tanultam,előszőr pirítunk,utána fólia. És lás csodát, edény nem tört, hús pirult,Tibi okosabb lett :) Há ez van,ha rátok hallgat az ember :) meg::)
Örülök, hogy kipróbáltad fijam :bol :bol :bol Fénkép nincs :?:

Ez a tepsi most Osziban úgy készült, hogy először kb. 10 percig alsó kis lángon lett pirítva a 220C°-os ra felfűtött Osziban fedő nélkül. Utána két órát lefedve sült és pirult. Fantasztikus lett az íze kellemesen füstölt ízű is lett!
töltöttcsirkecomb.JPG
töltöttcsirkecomb.JPG (46.62 KiB) Megtekintve 1880 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. november 26., kedd 10:08

Ja,bocs,a képek :)
Csatolmányok
P1180071.JPG
P1180071.JPG (58.22 KiB) Megtekintve 1866 alkalommal
P1180085.JPG
P1180085.JPG (44.89 KiB) Megtekintve 1866 alkalommal
P1180083.JPG
P1180083.JPG (54.73 KiB) Megtekintve 1866 alkalommal

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. november 26., kedd 16:35

tengelic írta:Ja,bocs,a képek :)
Tudod mit szokott mondani ilyenkor a bői kántor? Na azt kétszer, drága fijam :!:
Nagyon :k A kemencéjét pedig előbb vagy utóbb, mindenki meg tanulja, :mrgreen: :lol:
Örülök, hogy sikerűlt :ty :ty :ty A céklás köret, azóta is sláger Alsórákoson :nya :nya
az a lökött apád az a szenya, Abker Fatre :roll:
K.B.Ü. cibatapapa

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. november 26., kedd 17:14

No,.... legalább én is tuttttam újjat mondani néked :) :D meg::)

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2013. november 26., kedd 23:16

Tiborom nem írok egyebet csak annyit, ezt a látványt le kellett öblítenem egy sörrel :!: :i
Na jó kettővel :!: :i
K.b.üdvözlettel csácsó2

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. november 27., szerda 10:53

Úgy legyen,bár én ily tél tájt átkapcsolok borfogyasztó módba. :)
Egészen pontosan ezt kortyolgatom a korán sötétedés adta bezártságot enyhíteni:
http://www.szentpeteriborpince.hu/?page_id=11
Legalsó a késői szüretelésű a favorit most :)

Szentpet
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Szentpet » 2013. november 28., csütörtök 9:25

tengelic írta:Úgy legyen,bár én ily tél tájt átkapcsolok borfogyasztó módba. :)
Egészen pontosan ezt kortyolgatom a korán sötétedés adta bezártságot enyhíteni:
http://www.szentpeteriborpince.hu/?page_id=11
Legalsó a késői szüretelésű a favorit most :)
És hogy ez milyen finom, főleg hogy kiderült (vezeték)névrokon azóta még finomabb :nya

:ii Egészségünkre!

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2013. december 4., szerda 22:20

Eszt az edényt sikerült beszereznem vasárnap a Győri lómis piacon . :bol
Szombaton lehet hogy ki is lesz próbálva .
Csatolmányok
Kép1805.jpg
Kép1805.jpg (21.27 KiB) Megtekintve 1691 alkalommal
Kép1804.jpg
Kép1804.jpg (22.33 KiB) Megtekintve 1691 alkalommal

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2013. december 11., szerda 23:31

Üdv minden kinek .
Ma volt egy kis időm ,és felkerestem a Tatai fazekas mesteréket az az a Végh családot .
Ezeket a remek dolgokat láttam náluk ,és ha valakit érdekel akkor itt el lehet őket érni .
http://veghkeramia.hu/index.html
Csatolmányok
Kép1813.jpg
Kép1813.jpg (34.68 KiB) Megtekintve 1646 alkalommal
Kép1812.jpg
Kép1812.jpg (32.58 KiB) Megtekintve 1646 alkalommal
Kép1814.jpg
Kép1814.jpg (25.18 KiB) Megtekintve 1646 alkalommal

*SirLancelot
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: *SirLancelot » 2013. december 22., vasárnap 12:09

Sziasztok!

Bár kemencém még nincsen de akarok és most hogy nyakunkon a karácsony vettem az asszonynak egy párolót. Konkrétan ezt :
https://plus.google.com/photos?referrer ... 5946987003
De el ne mondjátok neki.... :D :ty
üdv: Lancelot

gilus65
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: gilus65 » 2013. december 25., szerda 10:32

Sziasztok!

Minden kedves Kemencésnek Boldog Békés Karácsonyi ünnepeket kívánok!
Egy kérdésem lenne, ha valaki tudna segíteni.... Kemencében agyagedényben töltött káposztát készítettem. Sajna az edény megrepedt (kb félig) amiért a nedvesség jó része elfolyt. Ez a repedés anyaghiba lehet, vagy mert kissé túlfűtöttem a kemencét??? Az edényt az ónodi vásáron vettem Románoktól (?) Lehet, hogy olcsó húsnak híg a leve???

További boldog Karácsonyt és Boldog új évet kívánok!

Gilus

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2013. december 25., szerda 11:11

Szia gilus65 !

Nem szerencsés Romániából hozott edényt vásásrolni a vásárokban.
Ugyanis többnyire az olcsó, rossz minőségű sz@rt hozzák ide.
Olvass vissza ebben a topicban és meglátod, mit szabad venni.
Bátran ajánlom Tiszteletbeli Mesterünk, Tóth Gergely, alias Geri munkáit.
Olcsó és kiváló. Már több ezer darabot vettünk belőle minden panasz nélkül.
Érdemes felkeresned !
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2013. december 25., szerda 17:47

Egyetértek Csabával nekünk nagyon sokféle edényünk van Geri mesteréktől. meg::)

Egy kis ízelítő a karácsonyi kemizésből és főleg az edényekre koncentrálj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A két MÁS fajta ;) ;) (köcsög) leveses és káposztás, őzgerinc sütő igaz most amur sült benne a nagyobbnak nem tudom a nevét de a töltött dagadó az remek lett.

Úgyhogy bátran Geri mesterhez fordulj. Nagyon sokszor sütüttünk az is előfordult, hogy kicsit nagy volt a meleg és nem repedt meg egy sem.

Boldog ujévet.
Csatolmányok
Karácsonyi sütögetés..jpg
Karácsonyi sütögetés..jpg (52.78 KiB) Megtekintve 1513 alkalommal
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

gilus65
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: gilus65 » 2013. december 26., csütörtök 13:13

Sziasztok!

köszönöm a tanácsokat! Szívesen meglátogatnám Geri mestert, de innét Miskolctól egy kissé távol lakik. Ha itt a környéken tudnátok ajánlani valakit, aki jó cserépedényeket készít, nagyon hálás lennék!

További Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!

Válasz küldése