Kemencebarátok.

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
DacaGaby
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Kemencebarátok.

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 21., hétfő 12:48

..........egy valami azért csak b@ssz@ a csőrömet, már bocs!!! fal:)
Igazat kell, hogy adjak Tibinek, ha ez egy skype -s történet volt akkor maradjon is az!
Nem tudom, hogy miért érzem lenézve magam, mert nem szoktam használni azt a kommunikációs programot, de valahol ezt érzem, meg azt is, hogy ez teljes titokban szerveződött dolog volt, mert itt a fórumban egyetlen szó nem esett erről.
A buli eseményeit beszéljétek meg skype -n, mert ha keveritek a kettőt, akkor csak ez van belőle......
Nyissatok egy topicot Röfi találkozó néven ha akartok, mert itt a Kemencebarátok témában kicsit felhergeltetek néhány embert, ez tény!
Aztán ha akar valaki hozzászól abba a témába, ha meg nem akar akkor be se lép!
Igen jól érzitek, tényleg meg vagyok sértődve és nem sajnáltatás képen mondom, de kicsordult szemem sarkából a könny!
Ez van, nekem érzéseim voltak ezzel a csapattal szemben, de sajnálatos módon csalódnom kellett!
Nem vagyok olyan ember aki az átlagosnál több időt tud itt, vagy skype -n tölteni, csak egy szürke melós vagyok akinek van egy kemencéje és szeretett itt lenni ebbe a társaságba mikor ideje engedte. Ezért még nem kellene kiközösíteni azt a parasztot is aki a lelkét kitette értetek, hogy tavaly 1-2 nap jól érezzétek magatokat. Ugyanis akárhogy nézzük, de akik nem vettek részt ezen a röfis ankéton, páran joggal érezzük ezt.
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2011. február 21., hétfő 12:50

Ajaj!!!!! Micsoda parázs vita megint. fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) Minek a sértődés?????? Úgy tudom vannak itt fogyókúrázók!!!!! Na ez a buli nem a fogyókúráról szólt!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mottó nélkül is forog a föld!

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 21., hétfő 12:50

Húúúú Tengelic, megelőztél, de azért látom egy rugóra jár az agyunk! :k
DacaGabi
Kép

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 21., hétfő 12:53

lili írta:Ajaj!!!!! Micsoda parázs vita megint. fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) Minek a sértődés?????? Úgy tudom vannak itt fogyókúrázók!!!!! Na ez a buli nem a fogyókúráról szólt!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Most majdnem olyat írtam amit nem tűrne a klaviatúra sem!!!!!! fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:)
Ha esetleg kaptam volna egy gesztust, hogy meghív valaki, akkor had döntsem már ÉN el LILI FÓRUMOZÓ TÁRS, hogy részt veszek e ezen!!!
DacaGabi
Kép

Annamari
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Annamari » 2011. február 21., hétfő 12:58

Tibi!

Isten lássa lelkem, nem bántani akartalak, és oda is írtam, hogy sarkított példa. Megkövetlek, ha valami rosszat tettem, nem szándékos volt. :oops: Ez a fórum eddig nem a széthúzásról szólt, és remélem, ezután sem fog arról szólni. Itt alapjáraton tisztaszívű emberek vannak és a kölcsönös tisztelet a jellemző. Mindahányótokat a szívünkbe zártuk a családommal, ezért is gondolom, hogy a véleményem fontos, minden hátsó szándék nélküli.
Ennyit szerettem volna, megyek dolgozni.

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2011. február 21., hétfő 13:00

fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) Nem értem!!!!!! fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:)
Mi itt a baj!!!!!!!!!!!! fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) Ezen túl be kell jelenteni, ha esetleg 2-nél több kemencés találkozik??????????????

Részemről KEMENCÉS TÁRSAK vita lezárva!!!!!!

elmes

Hozzászólás Szerző: elmes » 2011. február 21., hétfő 13:05

DacaGaby írta:
lili írta:Ajaj!!!!! Micsoda parázs vita megint. fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) Minek a sértődés?????? Úgy tudom vannak itt fogyókúrázók!!!!! Na ez a buli nem a fogyókúráról szólt!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Most majdnem olyat írtam amit nem tűrne a klaviatúra sem!!!!!! fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:)
Ha esetleg kaptam volna egy gesztust, hogy meghív valaki, akkor had döntsem már ÉN el LILI FÓRUMOZÓ TÁRS, hogy részt veszek e ezen!!!
Lili,
Nem akarok rőzsét rakni a tűzre, de szerintem másvágányos ez a gondolatod. A véleményemet megírtam a Kenyérsütés rovatba, ehhez tartom magamat. De őszintén megmondva nekem is kicsordult valami a szemem sarkában. GAbival meg eggyütt érzek.

Csókollak benneteket, Kemencére, Kemencebarátságra fel, hej!

KBÜ elmes

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2011. február 21., hétfő 13:09

Ez nem volt szép... :(
Annamari írta: Ez a fórum eddig nem a széthúzásról szólt...
Hát nem... :(

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 21., hétfő 13:36

lili írta:fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) Nem értem!!!!!! fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:)
Mi itt a baj!!!!!!!!!!!! fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) Ezen túl be kell jelenteni, ha esetleg 2-nél több kemencés találkozik??????????????

Részemről KEMENCÉS TÁRSAK vita lezárva!!!!!!
Azt hiszem nem én tettem a bejelentést...utólag kedves lili. Azt hiszem egy minimális empátia elvárható,ha már a "Kemencebarátok" topikban folyik a a történet. Tegyétek már szívetekre a kezetek. Vegyetek egy nagy levegőt,szép lassan kifúlyod, pfff..... Majd megkérded magadtól. Jól esne e nekem, ha nem hívnának el egy nagyszerű buliba,ha lemaradnék a listáról ? Nem kell ragozni. Ezek után aki azt meri válaszolni magának,hogy semleges, az nem hiszem,hogy azt a jelzőt megérdemli, hogy Kemencebarát. Ha semleges,akkor semmi érzelmi kötődése nincs a párthoz,nem ???? :) A másik,hogy nem ,én sem tudtam volna elmenni,mert szülők nevelők bálján voltunk és szmk-s a párom, rész vett a szervezésben,ami még a buli utáni nap is teendőket rótt rá. CSak a gesztus, amire azt mondhattam volna,hogy bocs nem, mert fogyózom :) (bár,nem fogyózom,csak helyesebben PRÓBÁLOK táplálkozni ) ,csak annak a hiánya, ami rosszul esett. Szóval,nem ,nem kell bejelenteni a bulikat ezek után sem,meg azt sem,hogy miről maradtunk le. ;) :)

UI. Lehet,hogy nem így akartátok,de ebből azt lehet le szűrni,hogy vannak nem kívánatos személyek,akik jobb ha utólag szereznek csak tudomást a dolgokról.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tengelic 2011. február 21., hétfő 13:48-kor.

duzsimi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: duzsimi » 2011. február 21., hétfő 13:43

Vagyunk még itt páran akinek ez *** sz.rul esett.

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2011. február 21., hétfő 14:17

Lehet egy buta kérdésem?Mikor volt a Buli?
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 21., hétfő 14:38

tinker írta:
Ez nem volt szép... :(
Annamari írta: Ez a fórum eddig nem a széthúzásról szólt...
Hát nem... :(
tengelic írta: Azt hiszem nem én tettem a bejelentést...utólag kedves lili. Azt hiszem egy minimális empátia elvárható,ha már a "Kemencebarátok" topikban folyik a a történet. Tegyétek már szívetekre a kezetek. Vegyetek egy nagy levegőt,szép lassan kifúlyod, pfff..... Majd megkérded magadtól. Jól esne e nekem, ha nem hívnának el egy nagyszerű buliba,ha lemaradnék a listáról ? Nem kell ragozni. Ezek után aki azt meri válaszolni magának,hogy semleges, az nem hiszem,hogy azt a jelzőt megérdemli, hogy Kemencebarát. Ha semleges,akkor semmi érzelmi kötődése nincs a párthoz,nem ???? :) A másik,hogy nem ,én sem tudtam volna elmenni,mert szülők nevelők bálján voltunk és szmk-s a párom, rész vett a szervezésben,ami még a buli utáni nap is teendőket rótt rá. CSak a gesztus, amire azt mondhattam volna,hogy bocs nem, mert fogyózom :) (bár,nem fogyózom,csak helyesebben PRÓBÁLOK táplálkozni ) ,csak annak a hiánya, ami rosszul esett. Szóval,nem ,nem kell bejelenteni a bulikat ezek után sem,meg azt sem,hogy miről maradtunk le. ;) :)

UI. Lehet,hogy nem így akartátok,de ebből azt lehet le szűrni,hogy vannak nem kívánatos személyek,akik jobb ha utólag szereznek csak tudomást a dolgokról.
elmes írta: Lili,
Nem akarok rőzsét rakni a tűzre, de szerintem másvágányos ez a gondolatod. A véleményemet megírtam a Kenyérsütés rovatba, ehhez tartom magamat. De őszintén megmondva nekem is kicsordult valami a szemem sarkában. GAbival meg eggyütt érzek.

Csókollak benneteket, Kemencére, Kemencebarátságra fel, hej!

KBÜ elmes
Bocs barátaim ha kihagytam valamelyikőtöknek az idézetét!
:k meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
DacaGabi
Kép

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2011. február 21., hétfő 16:14

Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!

Bár az elébb azt írtam hogy részemről a "téma ugrik" de az egész lavinát ez a fikázás indította el..

Szerintem szüli napi buli,vagy privát kemencés találkozó,esetleg jelmezbál!De,ha jelmezbál,akkor elég sivár tartalommal bírt,hogy mindenki malacnak öltözött!
Vagy?.....?!

Hogy jön valaki ahoz hogy a mások szórakozását, SIVÁR jelzővel illesse,csak azér mer ő nem volt hivatalos.........................Asszem nem nekünk van szégyellni valónk...............

És én tényleg befejeztem ebben a témában kommenteket, de ez naon bökte a csőröm.........

Maradjon meg ez a topic annak, amire készült....................Köszöntsük föl a mai ünnepeltet

P U Z S I Jókomám..............................
Képeslap 2.gif
Képeslap 2.gif (53.59 KiB) Megtekintve 620 alkalommal
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 21., hétfő 16:40

Csigabátyó! kár ,hogy neked a történet akként jött le,hogy valaki fikázta volna a bulitokat. Inkább az ellenkezője ,írigykedve néztük. Kicsit még keserű a szánk íze,ez talán a hsz-eken is meglátszik,ezért az olvasata hmm, legalább annyira irónikus,mint a megírata és az azt kiváltó ok.
Levontuk a tanulságot.
Bocsánat érte.

leando

Hozzászólás Szerző: leando » 2011. február 21., hétfő 16:52

Puzsi nagyon boldog szülinapot kívánok!!!

:iii :iiii :iii :iiii
Hellosziaszevasztok!

leando

G J
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: G J » 2011. február 21., hétfő 16:53

Hello Barátok
Nem kéne ezt ennyire túllihegni.
Hetente, naponta többször megsértődhetne mindenki, hogy hova, ki nem hívta meg. Van, hogy hely nincs, van, hogy idő, esetleg van hogy a pofánkat nem bírják. Valóban sokszor rosszul esik, de én nem mutatnám kifele, főleg nem sértődnék meg. Legközelebb, ha én szervezek valamit figyelembe lehet venni ezeket a történéseket. Egy idő után kialakul egy olyan egyensúly, hogy az ember majd mindig olyanokkal van együtt akiket szeret és őt is szeretik. Mindenkinek ez a legjobb!
Tehát vissza a kemencebarátkozáshoz, de főleg a tapasztalatok továbbadásához.
Üdv
GJ

leando

Hozzászólás Szerző: leando » 2011. február 21., hétfő 16:55

Minden felköszöntö kemencésnek köszönöm mégegyszer a jókívánságokat.
:ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty
Hellosziaszevasztok!

leando

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 21., hétfő 17:22

csigaszeg írta: Hogy jön valaki ahoz hogy a mások szórakozását, SIVÁR jelzővel illesse,csak azér mer ő nem volt hivatalos.........................Asszem nem nekünk van szégyellni valónk...............

És én tényleg befejeztem ebben a témában kommenteket, de ez naon bökte a csőröm.........

Tibibátyám!!! Mielőtt elkezdeném a hozzászólásomat, szívemre teszem a kezem úgy írom Neked, hogy SEMMILYEN rosszindulat, piszkálódás vagy gúnyolódás nem vezérel!!! :D :D :D Én tisztellek Téged, nem akarok Veled vitába keveredni, de mond már meg, hogy:
Mit kell nekünk (akik nem voltunk a bulin) szégyellni? Mit tettünk mi azok, akik nem szoktuk használni a skype -ot, hogy azt szégyellnünk kellene?
Mond meg kérlek, had nyugtassam már meg a lelkemet, hogy mit qrt@m el, had fogjam be a számat és ne lovagoljak tovább ezen a témán.
Mert míg meg nem magyarázza nekem valaki, hogy miért volt ez a rendezvény TOP SECRET, addig nagyon *** fogom magam érezni.
Én is csak kérdeztem az elején, erre támadás lett, megkaptam a fejemnek, hogy úgy is fogyókúrázok, mit kerestem volna ott, vagy valami ilyesmi, most lusta vagyok már visszalapozni. Úgyhogy már megbocsájts Csigaszeg, nem hinném, hogy nekem lenne szégyellnivalóm.
...és azzal fejezem be soraimat, hogy nem támadóan, bántóan kérdeztem mindezt, hanem a régi tisztelettel, szeretettel amit irántad kemencebarátom iránt érzek! Tudom, hogy szabad szájú hirtelen felinduló emberke vagy, most mégis arra kérlek, hogy olyan higgadtsággal próbálj nekem válaszolni, amilyennel én kérdeztem. Köszönöm Neked előre is!!!
meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
DacaGabi
Kép

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2011. február 21., hétfő 17:59

1. A skypon feldobta valaki kellene egy disznóvágás.
2. Gondolkodtunk, hol hogyan.
3. Véletlenül sikerült egy olyan hely ami senkinek sincs olyan nagyon messze.
4. A létszámot a hely befogadó képessége, nagysága korlátozta
5. Sajnos így is volt skypos aki nem tudott eljönni.
6. Előre bejelentem a nyáron szervezek egy vargánya gyűjtő bulit.

Ezek után ha meg lett volna hirdetve, tegyétek a szívetek a kezetekre, akkor kinek nem lehetett volna nemet mondani? Mert ha már egy olyan is jött volna akivel erről nem a skypon lett beszélve, akkor lenne ok a többieknek a sértődésre.

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 21., hétfő 18:39

"Ezek után ha meg lett volna hirdetve, tegyétek a szívetek a kezetekre, akkor kinek nem lehetett volna nemet mondani?"

Semmi baj nincs abban,ha van egy csapat,akik jól érzik magukat egymás társaságában privát bulit rendeznek. Ha meg limitált férőhelyes, és már megvan a létszám : így jártunk. Ezt szerintem sértődés nélkül megérti az ember,ha nem utólag közlik vele. Szívemre teszem a kezem,nem ez az első dolog,amiről hely hiány miatt lemaradok :) Valahogy akkor is a tudtomra adták, oszt nem volt hiszti. Ha viszont így tálalják az embernek,azt gondolhatja a személyének szól a nélkülözés. Tudom,hogy nem így gondoltátok,tudom,hogy nagyszerű emberkék vagytok, ez máshol is bizonyított,de tudjátok meg ,hogy xarul esett. Ez nem azt jelenti,hogy ott kell lenni minden bulin és azt is elfogadom,ha tényleg nem vagyok része annak a csapatnak. A tálalása viszont a dolgoknak akkor legyen olyan,amilyen a szervezés. SECRET. Tudok örülni mindenki örömének,lásd a Miháldi ,a Velence tavi ,kakas főzős, stb,stb. rendezvényeket. Egyiken sem voltam,mégis mindenhová meghívtak mindenkit ! Szerintem még telt ház sem volt. Jó szívvel,örömmel megnéztük a fotókat és boldogok voltunk ,hogy részesei lehettünk ,így látásiból a dolgoknak. Ez a katarzis élmény most elmaradt, pedig látom fényképben és videóban nincs hiány. -előre bejelentem,hogy EZ VOLT AZ UTOLSÓ MONDAT AMIT EZ ÜGYBEN LEÍRTAM.

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2011. február 21., hétfő 18:44

Anyuci!Én is akarok Disznót vágni!
Akkor megvárjuk míg apád hazajön! :lol:
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2011. február 21., hétfő 18:46

Drága arany sziveim! meg::) meg::) meg::)
Rögtön húha jól kellene érezni magam, fal:) fal:) fal:) mert végre öljük mi is itt egymást, mint az egész ország népe. :bol :bol :bol
Mint vén ***, ha beléje pofázhatnék, ebbe az adok kapok-ba, :?: ami itt elindult és megosztja ezt a rég óta (nekem egy éve - mióta ide evett a fene) összetartó bandát.
Arany bogaraim meg::) meg::) meg::) én 2010. április 26.-án nyitottam egy új topicot, ahova szeretettel meghívtam az egész fórumot, Jászapátiba a kakaspörkölt főző versenyre, (meg lehet nézni!) amit már kétszer megnyertem.
Csak a közelből kettő, az-az 2 család jött el, mert mindenki mást húhára nem érdekelt gondolom. Nagyon *** volna, így utólag belegondolva, ha mondjuk a bandából, még ötvenen (nem 1560-an!) megtisztelnek és akkor ott a rendezőkkel is kellett, volna egyezkedni, mert ha már megígértem a gyerekeknek ugyi!!!!
Akkor nagyon rosszul esett nekem ez a dolog, hogy ekkora érdektelenség övezte a felhívást, de rájöttem, hogy így nem lehet ilyen bulit szervezni. És ha többen lettünk volna, vajon mit csinálok?!
Most kapott itt ez a szervezés, szegény Teki, KKn, főleg hideget-meleget, a s z a r jelmezünkért meg mindenért amit most „idézek!”
Szerintem szüli napi buli,vagy privát kemencés találkozó,esetleg jelmezbál! De,ha jelmezbál,akkor elég sivár tartalommal bírt,hogy mindenki malacnak öltözött!
Vagy?.....?!Hát igen! csak ilyen c a r jelmezre tellett és egy darabra nekünk!
Szülinapi buli volt, amire disznót vágtunk, na most mi a probléma?
Pisti, Tengelic fiam! Ti is vágtatok már disznót ugyi! Kaptam is kóstolót de nem hívtatok meg, és meg még vagy hatvan embert sem! Nem is vártam el, mert az a ti dolgotok volt. Itt aki rendezte nem hívott több embert, mert nem, volt hova.

És arról nem is beszélve, hány füstölős kép van fenn, amihez SENKI nem hívott meg SENKIT disznóvágásra, csak megosztotta velünk kemencebarátokkal az örömét! Azok a kolbászok is disznóvágásból lettek. Mindenhol ott kellene mindenkinek lenni.
Tudom ezért nem leszek megdicsérve mert szívesen elmentem volna Svájcba de nem lettem meg hívva! Én nem is vártam el.
Drágáim itt adva volt egy Dezső, a szálláshely, És a feszültség oldása miatt a vén *** azt javasolja nektek! Szervezetek valahol egy Dezső vágást, mert még mindíg van (30 stück Rot für schwerste Tiere (zugefaltet)) lőszerem amivel én benne vagyok minden ilyen buliban!
Gyerekek! Jó lenne ha nem ölnénk egymást! Csak a Dezsőket!
K.B.Ü. cibatapapa

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2011. február 21., hétfő 19:26

Kedves Kemencés Barátaim !

Sokáig gondolkodtam, hogy billentyű ragadjak-e, kellenek- e nekem újabb ellenségek. Mert hazánkban - sajnos - akinek más a véleménye, rögtön ellenséggé válik. De nem tudom befogni a szám.
Sokszor találkoztatok már - kettőnél többen egyszerre. Bevallom elsőre nekem is rosszul esett. A következő gondolatom azonban az volt, hogy nem hívhat meg mindenki mindenkit, talán legközelebb. Meg kell tanulnunk a toleranciát, empátiát és még sok mindent.Több lenne a boldog ember és kevesebb az ellenségeskedés. Hogy ki mit ír a fórumon és hogyan, intelligencia kérdése. Hál' istennek olvastam objektív, higgadt nyilatkozatot is. Nekik gratulálok ! Egyre kell vigyázni, nehogy két táborra szakadjunk, mint a társadalmunk. Mert akkor vége a KEMENCEBENCÉNEK.! Egy gondolatot engedjetek meg: valakinek eszébe jutott, hogy adjunk az iszapkatasztrófa áldozatainak 1000 Ft-okat. Ha mindenki adott volna, aki látogatja az oldalunkat, a befolyt összeg a sokszorosa lett volna a ténylegesnek. Akkor miért nem emelték fel ennyien a szavukat ? Pedig az nyílt felhívás volt. Ilyenek vagyunk, ezt tudomásul kell venni !Sok száz ember nem hívhat meg magához sok száz kemencést. A többség egyet sem hív meg és mégis ott van a találkozókon. Itt úja és újra meg kell emelnem a kalapom Gaby és Peti előtt, akik vették a fáradtságot és csodát tettek.
Én személy szerint örülök, hogy meghívtak és, ha másnak is eszébe jutok, oda is szívesen elmegyek. Ha nem hívnak, azt is tudomásul veszem. Egy privát találkozó nem az eddigi érdemekről és a hozzászólások számáról szól.
Egy utolsó gondolat: a kemence avatómra kb. 10-15 embert tudok meghívni. Nekem kell a döntést meghozni -a következményeivel együtt. Vagy szelektálok, vagy egyedül ünneplem meg a teljesítményemet, amit vagy 300 kemencés barátom segítségével értem el. Ti, hogy döntenétek a helyemben ???????
Most megyek és iszom vagy három fröccsöt.
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2011. február 21., hétfő 19:40

Kedves Savgerinc! :ty
Szívemből szóltál, nagyon egyetértek.
Nagyon jó közöttetek a kemencebencés társaságban, nagyon sajnálnám,ha elromolna közöttetek az a jópofa, baráti viszony, aminek a jóindulat, a kreatívitás, a segítő szándék és a humor az összekötő szálai.
Ne vagdossátok szét! fal:)
Én, gyönge asszonyállat, csak ennyit szólnék a Férfiak dolgába4
Pusszantalak benneteket, MINDANNYIOTOKAT!!!! :bo

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2011. február 21., hétfő 19:51

Kedves Barátaim!

Mindenkinek köszönet , hogy megemlékeztetek a szülinapomról! meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) :D :D :D :D :D :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ha van kemencéd,nagy bajod nem lehet.Üdvözlet mindenkinek!Puzsi

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2011. február 21., hétfő 19:54

Dezső témában még egy utolsó gondolat és részemről a téma lezárva.

Kedves kemencés barátunk Lalapapa kétszer is összehozott Miháldon egy csodálatos kemencés pecapartit. Először május 15.-én. Tökig érő sárban toporogtunk ott kb 15-20-an. Örültünk egymásnak. Éleveztük egymás társaságát jókat beszélgettünk, ettünk, ittunk. Aki pecálni indult az kicsit bosszankodott csak a rossz idő miatt nem jött össze a nagy fogás. De mindezek ellenére nagyon jó volt és számomra örök emlék maradt az a nap.
Utána még egyszer meghirdetette ugyancsak itt a fórumon, akkor kicsit jobb idő volt. szintén nagyon csodálatos 2 napot töltöttünk együtt! De nem ragozom aki ott volt az tudja mit szalasztottak el azok akik nem voltak ott.
Akik most itt háborognak, hogy nem lettek ide meghíva, miért nem tették tiszteletünket Miháldon?????? Pedig meglettek hívva, Lalapapa tiszta szívvel és szeretettel várt mindenkit. És sokan még egy telefonra sem méltattátok, hogy megmondjátok neki, hogy sorry nem tudok elmenni. Nem gondoljátok, hogy neki akkor nem esett jól az érdektelenségetek???????
De nem sértődött meg senkire sem, mert novemberben még megpróbált egy balatoni találkozót is összehozni /ami sajnos elsősorba a rossz idő miatt/, másodsorba pedig a túljelentkezés miatt nem jött össze. Mert nem tudott akkora hajót szerezni amire mind ráfértünk volna. Akkor ő úgy döntött, hogy akkor nem szervezi meg, mert mivel már meghirdette, nem akar senkinek nemet mondani. Így inkább elmaradt az egész parti.

Most mindenki szálljon magába és gondolkodjon el!!! Én ezt hangosan megteszem. Valóban meglehetett volna hirdetni, valóban lehetett volna nagyobb helyet keresni a Dezső vágáshoz. Valóban szegényes volt a jelmez amit vittem, mert csak egy vacak sapkára telett. /igazán kirukkolhattam volna, valami dizájnosabb dologgal is./
De tudjátok most már örülök neki, hogy nem lett meghirdetve, nem lett mindenki külön meghívva. Ja, és nem utolsó sorba örülök annak hogy az a szegényes malac sapek, ennyi kiváló ember fejét megjárta. Ennyi nagyszerű embernek mosolyt csalt az arcára. Mert a mosoly az egyetlen dolog ami minden ember számára egyet jelent!

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2011. február 21., hétfő 19:57

Tengelic kedves! :bo
Amit az utólagos közzétételről (fotók,videó) írtál, azzal egyetértek.Megértem,hogy rosszul esett, de nem kell megsértődni,próbáld megérteni a helyzetet.
(Én sem voltam ott, de ez más téma, nem bírom a "szagokat")
Semmiféle diszkrimináció nem volt, se előre megfontolt szándék, egyszerűen így alakult az összejövetel a fiúknak.
Jól látod kedves elmes mester! meg::)
Ezt üzenném karádpistinek is és dacagabynak is, meg mindenkinek,aki sértve érzi magát...mellesleg mindannyiotoknak sok puszi, és ne haragudjatok a Többiekre.
Jön még kutyára Vau-vau!!! :lol: :lol: :lol:
Lilike!
Veled is egyetértek, most olvastam, míg írtam, te is írtál. :ty :ty :ty
Puszi:Mamóca

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2011. február 21., hétfő 20:09

:hej Kedves Puzsi,Boldog Évjáratot neked! :hej

Azért együtt tudok érezni,egy pár jó emberrel..,vagy jópár emberrel!Ha nem fűződnénk ehhez a fórumhoz érzelmileg nem is fájna,de ez nem így van.. :?
Mert mindenki a maga kemencéjének a pogácsa!
Hagyj fel azzal, hogy arra panaszkodsz a te Istenednek, hogy mekkora vihar vesz körül. Inkább mondd a te viharodnak, hogy mekkora Isten áll mögötted.
Asyron

http://fazekasmester.5mp.eu/

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 21., hétfő 20:29

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?!?!?!
Én szívesen hozzászólok ehhez a témához, nincs egy pici lelkiismeret furdalásom se, mert én egyetlen kérdéssel kezdtem az érdeklődést, mikor célozgatás, majdhogy nem személyeskedésbe torkolódott a dolog:
Poénnak szántad lili o.k. de már megbocsájtsatok egyáltalán nem voltam abba a kedvembe.
Talán a füstölős topicba emlegettem, hogy össze kellene hozni egy böllér-kemencebarátok találkozót. Előre közlöm a nagyérdeművel, hogy nyilvánosan fogom szervezni itt a fórumon és mi sem lesz természetesebb, hogy korlátozott létszámban fogok meghívni embereket.
Ez nem valami bosszúféleség lesz, nehogy azt higgyétek, csupán amilyen az "Adj' Isten" volt olyan lesz a "Fogadj Isten"
Most jöhettek itt nekem akármilyen válasszal, igaza úgy se lesz senkinek, lényeg az, hogy egy picit tényleg képzeljétek már azoknak a helyébe magatokat akik a mai nap folyamán olvastak a privát bulitokról. Kicsit fura lett volna ha a tavalyi találkozó első napjára szelektáltam volna az emberek között, pedig a cégemnél a hely is és a kaja is elég szűkös lett olyannyira, hogy több mindenki étterembe vacsorázott, erre akkor jöttem rá, mikor megérkeztek Pápai Szilviék és saját pénzemen elmentem 10 adag kajáért az étterembe, ott futottam össze Papiékkal akik éppen végeztek a vacsorával.
Most okoskodásnak hangzik tudom, de lehetett volna egy jó kis közös bulit szervezni, egy 110-120kg-s malackát eltudtam volna vinni utánfutóval oda ahova akartátok volna, mert ha megkongattam volna egy harangot a tavalyi támogatóink közül minden gond nélkül rendelkezésre bocsájtották volna az áldozatot! Azért is mertem emlegetni a bölléres találkozót. Na de ami késik nem múlik.......
Naaa, most már én is hagyom inkább, belefáradtam a mai nap hatalmas pofonjába. Okos enged.... Én engedek......
DacaGabi
Kép

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. február 21., hétfő 21:12

Szeressük egymást gyerekek !
Csatolmányok
Puszi coci.jpg
Puszi coci.jpg (8.37 KiB) Megtekintve 488 alkalommal
Halihó !
A kemence az élet sója!: http://lacaur.xfree.hu

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2011. február 21., hétfő 21:18

Akkor munkám végeztével-a napi nyolc órai,majd az itthoni teendőim után-engedjétek meg hogy véleményt nyilvánítsak én is.Igen limitált létszámú buli volt,mely tartalmazott Dezső gyilkolászást, és születésnapi bulit.Hogy miért raktuk ide a "Kemencebarátok " topicba?Mert annak tartjuk MAGUNKAT! Ugyanis MI mindig itt vagyunk a fórumon,segítünk a kis Bencéknek,megmutatjuk miket alkottunk a kemencéinkben.Csak meg kell nézni a képeket,hány 'Tiszteletbeli Kemencebence tag'ot találtok rajta?!Akkor miért nem rakhatjuk fel ide a képeinket?!Vagy csak nézzétek meg kik voltak ott,azért nagy részünk igen-igen aktív volt mindig is.
Higgyétek el mindenkit nem tudtunk el-meghívni,férőhely hiányában!Dezsőt akár kettőt is lehetett volna venni,volt a gazdánál,nem ezen múlott a dolog.Nem lehetett akkora nagy szabású rendezvény mint a nádudvari-ahol te Gaby hatalmas munkát végeztél a családoddal egyetemben,és ezt nem győztük hangsúlyozni és megköszönni anno.És ha nem hívtok,hívnak meg valamilyen összejövetelre én és a családom nem fog megsértődni,mivel nem lehet mindenütt ott az ember.
Szeretném megköszönni Tekinek és a Családjának azt a hatalmas munkát,amely lehetővé tette hogy mi ott jól érezzük magunkat :!: meg::) meg::) meg::)

Nemkülönben megköszönöm Zolinak alias Vacakfalat,és Cibatatatának,hogy oly tevékenyen vettek részt a Dezső halálában :!: meg::) meg::) meg::)

Teki,várjuk a beszámolót,és reméljük nem tünsz el hosszú időre!Végül is te voltál a főszervező,Te jobban összetudod foglalni az események folyamát,hisz átláttad az egészet :!: :k
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2011. február 21., hétfő 21:26

lacaur írta:Szeressük egymást gyerekek !

Lacaúr!!!!!!!! Fején találtad a szöget!!!!! Ez a lényeg!!!!!!!!! A többi meg nem számít!!!!!!!!!

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 21., hétfő 21:28

Váltsunk témát!
https://picasaweb.google.com/DacaGaby/I ... directlink
Az idén remélem gyarapodik ez a lista és akkor majd ott egymás torkának tudunk majd esni, :iii esetleg még küzdelemre is sor kerülhet :esz
Az ég kék a fű zöld a víz nedves mi meg szépek és "ápoltak" vagyunk! :D :D :D
DacaGabi
Kép

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. február 21., hétfő 21:31

:hej :ty :hej :ty :iii
Halihó !

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2011. február 21., hétfő 21:34

VÁLTSUNK!

Puzsi koma! Sok boldog születés napot! :iiii
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. február 21., hétfő 21:35

:iii
Halihó !

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 21., hétfő 21:47

Az utolsó szó jogán :
"Akik most itt háborognak, hogy nem lettek ide meghíva, miért nem tették tiszteletünket Miháldon?????? Pedig meglettek hívva, Lalapapa tiszta szívvel és szeretettel várt mindenkit. És sokan még egy telefonra sem méltattátok, hogy megmondjátok neki, hogy sorry nem tudok elmenni. Nem gondoljátok, hogy neki akkor nem esett jól az érdektelenségetek??????? "

Jahh!!! Miért nem mondtátok,hogy ez a Miháldiak találkozója volt? Egy szót sem szóltam volna. Lalapaával, meg beszéltem telefonon,ha ő megbántva érezte volna magát,szerintem elmondta. volna nekem,de én sajna nem tudtam elmenni ,de nem is ígértem,hogy megyek a peca talira. Arra sem tudtam elmenni ,meg erre sem. Azt sem értem,hogy lehet ezt egy lapon emlegetni a meghirdetett találkozókkal? Miért van az,hogy a történet azoknak egyértelmű akik ott voltak és azoknak nem akik nem. Nem háborgok többet mert mintha a falnak beszélnék. Emlegetitek,hogy meg vagytok bántva mert fikázták a malac sapkát. Egyikőtök sem mondta azt, bakker ezt korrektebb módon is lehetett volna tálalni, bakker ,lehet,hogy mi bántottunk meg akarva- akaratlan másokat. Beszéltem Petivel telefonon,azt mondta,már nálatok is felmerült akkor ott a találkozón,hogy lehet ez nem fog jól esni másoknak. Felfogtam ,hogy limitált volt a férőhelyek száma. Azt hiszem nagyfiú nagylány itt mindenki,hogy ezt felfogja ha előtte van szólva,meg nem csak utólag. Tudjátok ez így hangzik: Volt egy nagyon klassz kemencés tali ,de ti úgy sem tudtatok volna eljönni ,mert sajnos a kezdet kezdetén betelt,de azért örüljetek a látványnak .

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 21., hétfő 21:59

Kedves Puzsi koma.! A többiek a megmondhatója,hogy én inkább privát üzenetben szoktam köszönteni az ünnepelteket,de nálad ez a lehetőség nekem nem működik :shock: ,vagy nem aktiváltad. Egyszerűen nem lelem a Pü küldési gombot az adatlapodon. Ezért most megkövetem magam és nyilvánosán kívánok boldog születésnapot :) Ilyet azé ritkán csinálok :)

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2011. február 21., hétfő 22:22

tengelic írta: Volt egy nagyon klassz kemencés tali ,de ti úgy sem tudtatok volna eljönni ,mert sajnos a kezdet kezdetén betelt,de azért örüljetek a látványnak .
Ez is *** hangzik :lol: Nekem már ehhez érzékem van! :j
Igazából valahol mindenkinek igaza van, meg nem is!Ez a fórum szépsége vagy épen hátrány.....soha nem fogjátok látni azt, ki milyen fejjel írja meg a monológját és hányszor törli ki a már megírt mondatát(Én is folyamatosan törlök, hogy ne írjak bántót )....A beszélgetés alatt látod a másik gesztusait,reakcióit na itt ez hiányzik így a beszurkálások(beszélgetések) is elfajulnak.Így történhet meg az, hogy valaki poénkodik és *** sül el, vagy valaki bejelent valamit, mint én egy pár oldallal ezelőtt aztán kétségbeesett emberek írnak nekem, majd visszaolvasom a mondatomat és én is kétségbe esek :lol: ezért bővebben leírtam a költözésünk okát.
Ha lesz egy disznóvágás, akkor én szívesen hallanék felőle nekem a szezonjában kettő már meg volt, ennél többet nem akarok.Viszont az étel remekeitekre kíváncsi lennék....
Szerintem ismerjük annyira egymást, hogy nem a szívünkre tesszük a kezünket, hanem megbocsájtunk egymásnak és legközelebb még jobban figyel mindenki!
Üdv Peti
"Látni, amit mindenki lát, és gondolni, amit még senki sem gondolt." Szent-Györgyi Albert
K.B.Ü. Peti

Kandallóm: https://lh6.googleusercontent.com/-Zqt0 ... G_0879.JPG

scaniás
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: scaniás » 2011. február 21., hétfő 22:58

Puzsi

:iiii :iii :iiii
Egy jó recept és sok venyige legyen veletek!

KBÜ: Scaniás

Válasz küldése