Mobil kemence építése

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
Mazsim1972
Kemence mester

Re: Mobil kemence építése

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. szeptember 8., csütörtök 11:52

jupiszi írta:Nálunk egy évben kb ötször fúj a szél keletről. Ma onnan fújt. A kémény meg pont kelet felé néz.
Alig tudtam begyújtani, tolta vissza a füstöt. Aztán meg alig akart felmelegedi a kemence.
A ferde kémény nyílás hátránya.
Nem érdemes megdönteni a záró fedelet, hogy párhuzamosan fusson a kéménycső külső szélével?

Vagy esetleg forgathatóra csinálni, hogy tudd állítani.
Csatolmányok
Capture 2.JPG
Capture 2.JPG (23.14 KiB) Megtekintve 3312 alkalommal

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. szeptember 8., csütörtök 14:01

ezek sem rossz ötletek

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. szeptember 8., csütörtök 18:45

Tulajdonképpen már kitaláltam, hogy levágom 45 fokba és 180 fokkal elfordítva visszahegesztetem, csak hát a a gondolatot lassan követi a tett. Meg Itthon nem tudok 0.8-as lemezt hegeszteni.
Leginkább a a tanulág miatt meséltem el, mivel eddig nem fújt bele a szél.

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. szeptember 9., péntek 17:13

kenyérke
Csatolmányok
DSC00021.JPG
DSC00021.JPG (38.54 KiB) Megtekintve 3289 alkalommal
DSC00023.JPG
DSC00023.JPG (41.78 KiB) Megtekintve 3289 alkalommal

Djadji
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Djadji » 2016. szeptember 10., szombat 19:42

Üdvözletem Mindenkinek!
A kemencém már képes működni, még ha nincs is igazán kész.
Külső vakolás, kivinni a helyére, stb..

Ma lettem kész és gyorsan be is gyújtottam. Szépen alig valami fával fel is ment a hőfok 250 fokra.
Viszont azt vettem észre, hogy az égéstér alja felhólyagosodott. Ez normális? (nem hiszem)
HA nem, akkro mitől lehet, mennyire gond, mit tudok vele tenni?

Leszedni és csiszolni az alját majd újra samottal és vízüveggel kikenni? Vagy csak vízüveggel?
Tanácsot kérnék

UI: a hólyagos kép mellékelve és egy kép a jelenleg külsőről.
Sajnos nem tudtam csatolni, így a linket rakom be, bocsi!
https://www.dropbox.com/s/qadtdsiqw44ek ... 1.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/6af6ihs1rs7j9 ... 1.jpg?dl=0

tinker
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. szeptember 10., szombat 20:49

Az ytongban levő víz gőze nyomja fel... igazából azért van mert nem kötött hozzá rendese, a habarcs.
Szerintem most már szárítsd kirendesen... majd ha kiszáradt akkor nedvesítsd meg a alját, és samottporos vízüveggel kend ki.
én már egy jó ideje cserepet ragasztok az aljába is ... akkor ilyen jelenség biztosan nem lesz... :lol:

Djadji
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Djadji » 2016. szeptember 10., szombat 21:43

Ezt most nem egészen értem.
Egyrészt, az Ytongot vagy fél éve vettem, hogy a fenébe nem száradt ki?
Amikor összeragasztottam őket, akkor vagy 2 hét eltelt mire kikentem, és az egész folyamat egy hónapnál is tovább tartott. Hogy a fenébe vizes?

Másrészt igazad lesz, mert amikor kikentem az Ytongot, előbb a belseje alsó felét, akkor ahol abbahagytam a kikenést samottpor és vízüveggel, ott a széle felpenderült, mint a matrica és tényleg nem fogta meg rendesen. Akkor sem értettem miért, de ami nem fogta meg azt leszedtem és úgy kentem ki megint.

Ráadásul: a samottpor nekem olyan darabos volt, hogy le kellett csiszolnom az első adagot (a nagyobb darabookat) és 4 réteg szúnyoghálón átszitálva tudtam csak felhasználni.

Na de most mit tegyek? Leszedjem az egészről a samotot? Ha igen, akkor honnan és hogyan? Az égéstér aljáról, vagy az egész belsőről, vagy csak ahol felpúposodott?? És hogy szárítsam ki, ha az eddig fél év nem volt neki elég?
Vagy várjak vele, és pár begyújtás után úgyis szétmegy az egész alja a púposodástól és ha ez megvan akkor kenjem ki megint? Legfeljebb leég valamennyi az Ytongból és akkor lesz helye a cserépnek, vagy vaslemeznek.. vagy valaminek amit az aljára teszek.. (?)
(Bár a cserépnél jobban tetszik egy vékony réteg fazekas agyag. Nem tudom az beválna e...)

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. szeptember 11., vasárnap 8:44

jupiszi írta:kenyérke
Szép lett Jupiszi! Gratulálok!

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. szeptember 11., vasárnap 10:35

Djadji írta:Ezt most nem egészen értem.
Amikor összeragasztottam őket, akkor vagy 2 hét eltelt mire kikentem, és az egész folyamat egy hónapnál is tovább tartott. Hogy a fenébe vizes?

Másrészt igazad lesz, mert amikor kikentem az Ytongot, előbb a belseje alsó felét, akkor ahol abbahagytam a kikenést samottpor és vízüveggel, ott a széle felpenderült, mint a matrica és tényleg nem fogta meg rendesen. Akkor sem értettem miért, de ami nem fogta meg azt leszedtem és úgy kentem ki megint.

Ráadásul: a samottpor nekem olyan darabos volt, hogy le kellett csiszolnom az első adagot (a nagyobb darabookat) és 4 réteg szúnyoghálón átszitálva tudtam csak felhasználni.

Na de most mit tegyek? Leszedjem az egészről a samotot? Ha igen, akkor honnan és hogyan? Az égéstér aljáról, vagy az egész belsőről, vagy csak ahol felpúposodott?? És hogy szárítsam ki, ha az eddig fél év nem volt neki elég?
Vagy várjak vele, és pár begyújtás után úgyis szétmegy az egész alja a púposodástól és ha ez megvan akkor kenjem ki megint? Legfeljebb leég valamennyi az Ytongból és akkor lesz helye a cserépnek, vagy vaslemeznek.. vagy valaminek amit az aljára teszek.. (?)
(Bár a cserépnél jobban tetszik egy vékony réteg fazekas agyag. Nem tudom az beválna e...)
Félő, hogy ha az aljáról feljött, az oldaláról is előbb utóbb levállhat, ahol nagyobb meleg éri.
Ha úgy érzed, inkább még most vakard le, főleg ha könnyen jön. Később már sajnálni fogod szétszedni, meg kormos is lesz a belseje.

Szerintem a legtöbben Rath tűzálló habarcs vizes higításávak kentük ki.
Lehet, hogy pont az volt a hiba, hogy nagyon száraz volt az ytong és és hamar elvonta a nedvességet a bevonatodtól, nem tudott beleszívódni elég mélyen.
Nekem Zoli azt tanácsolta, hogy alaposan (akár slaggal)vizezzem be a belselyét a hőállózás előtt.
Azután mehet rá a híg tejföl állagú hőálló habarcs, amit egy mosogató szivaccsal jól bele kell dörzsölni.
Közben a szemcséket le lehet sepregetni róla ahogy szárad.
Ahogy végig értem, már majdnem meg is száradt az eleje.
Ezután ecsettel felvittem rá még egy vékony réteget, úgy, hogy az ecset hegyét a simításhoz belemártottam vízüvegbe.
Vagy a végén az egészet át lehet kenni vékony vízüveggel.
Nem jó a vízüveget belekeverni a habarcsba, mert nagyon gyorsítja a kötését, és gyorsan elkezd húzni az anyag.
Ezeket a rétegeket úgy értsd, hogy 0,5-1mm egy-egy réteg. Nem kell vastagabb.

Mondjuk az aljába már én is samott lapot tettem, tanulva a több éves tapasztalatokon, amit mások szereztek :lol:

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. szeptember 11., vasárnap 15:48

Ezt most nem egészen értem.
mivel nem műszáritottad így az alap páratartalom miatt a víz benne van.. Pluszban amikor felviszed a samottos habarcsot komolyabban be kell nedvesíteni, mivel másképpen nem köt oda rendesen ( lehet ez is volt a baj ?)

most samottpor-vízüveggel, vagy tűzálló habarcsal kented ki?

Na de most mit tegyek? Leszedjem az egészről a samotot? Ha igen, akkor honnan és hogyan? Az égéstér aljáról, vagy az egész belsőről, vagy csak ahol felpúposodott??
Ahol le akar jönni ott szedd le.
És hogy szárítsam ki, ha az eddig fél év nem volt neki elég?
javaslom, hogy gyújts be... :)
Vagy várjak vele, és pár begyújtás után úgyis szétmegy az egész alja a púposodástól és ha ez megvan akkor kenjem ki megint? Legfeljebb leég valamennyi az Ytongból és akkor lesz helye a cserépnek, vagy vaslemeznek.. vagy valaminek amit az aljára teszek.. (?)Az ytongból sok begyújtás alatt is csak mm-ek porlanak le
Az is feljön... [/quote]

Djadji
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Djadji » 2016. szeptember 11., vasárnap 19:24

Oké, köszönöm a tanácsokat!
Ez is lesz, használom kicsit, aztán kiderül hol jön föl és hol nem. HA nagyon lejön, porlik, akkor azt lekaparom, szedem, tépem csiszolom, aztán most tűzálló habarccsal próbálom kikenni.
Most vízüveg+samottpor keverékét használtam, és az Ytong építésnél eszembe jutott hogy nedvesítsem, amikor kikentem belülről, nem gondoltam erre fal:)
NO, de mindegy, a lényeg, hogy működik.
Egyébként 2 db kb 10cm átmérőjű akác rönköcskét hasogattam föl. Az elsőt nem hasogattam elég apróra, az nem is égett jó, aztán a következőt egészen vékonyra hasogattam.
A lényeg, hogy ezzel 2-vel 250 fok fölé melegedett a kemence. Jó lesz ez!!

Köszi a tanácsokat!!

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. szeptember 12., hétfő 16:01

Már régebb óta ki akartam próbálni, milyen lehet a mobilkemencét fa szén parázzsal fűteni. Szentségtörés? :roll:
(elnézést, de ha egyben írom a fa szenet ***, trágárnak minősíti a szerkesztő)

Konkrétan nagyobb mennyiségű linzer sütésében segédkeztem, így folyamatos 180-200 fokra volt szükség,
300 fokon is lehet linzert sütni, de nagyon kell figyelni. :D

A felfűtést mindenképen a hagyományos módszerrel, fával kell elkezdeni.
Amikor elérte az üzemi hőfokot a kemence, akkor elkezdtem egy erre a célra kilyuggatott lemez tepsibe a f@szenet izztani a kemencén kívül. Ez kb 30-40 perc, amir teljesen átparázslik

Amikor a kemence hőfoka elkezdett a 200C közelébe csökkenni, betettem a parazsat a tűztérbe, elzártam a kéményt, és résnyire hagytam a tűztér ajtót.
Ezzel a módszerrel több mint 3 órán keresztül sikerült a hőmérsékletet 200 fok körül tartani, úgy hogy közbenn negyed óránként kellett nyitogatni a sütőtér ajtót a süti cseréhez.
Lehet, kicsit körülményes, biztos hogy a fa olcsóbb is, de így elég egyenletes hőfokot lehet csinálni, hosszabb ideig is.
Persze normál üzemhez továbbra is marad a jó öreg fa.

Két óra elteltével még ennyi parázs volt.
Csatolmányok
DSC00450.JPG
DSC00450.JPG (32.32 KiB) Megtekintve 3221 alkalommal
DSC00418.JPG
DSC00418.JPG (31.83 KiB) Megtekintve 3221 alkalommal

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. szeptember 16., péntek 10:16

Sziasztok!

Hogyan érdemes beletenni a kémény kivezetést a kemence tetejébe? Úgy értem, hogy a szűkített szájával kifelé, vagy a normál méretű átmérőjével kifelé? Mintha olvastam volna valamit a kondenzvíz visszafolyásról, bele a kemencébe a felső samottlapra.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. szeptember 16., péntek 11:11

Mazsim1972 írta:Sziasztok!

Hogyan érdemes beletenni a kémény kivezetést a kemence tetejébe? Úgy értem, hogy a szűkített szájával kifelé, vagy a normál méretű átmérőjével kifelé? Mintha olvastam volna valamit a kondenzvíz visszafolyásról, bele a kemencébe a felső samottlapra.
Igen, úgy érdemes , hogy bele kelljen dugni a kéményt aa kemencén levő csonkba ....
ha esetleg a kondenzvíz visszafolyna, ne a kemi oldalán folyjon végig... az már nem patina... :)

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. szeptember 16., péntek 11:13

Mi az hogy a csülkös káposzta leve nem patina? :D

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. szeptember 16., péntek 12:21

Köszönöm a gyors segítséget! Jó hétvégét!

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. október 8., szombat 11:22

Sziasztok!

Bocsánat, hogy megszakítom a csöndet a fórumon, de valami elkezdődött...hideg őszi napokon szeretném befejezni.

A linken láthatóak fotók:

https://goo.gl/photos/WVikp6B3D6JRN1RF8

Kellemes hétvégét!

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. október 9., vasárnap 10:23

Sziasztok! Mikor az alsó ytongokba benne van a zárt szelvény keret, kétszer behálózva. Utána ti behúzzátok nemesvakolattal? És utána megfordítani és építeni rá az ytongokat?

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. október 9., vasárnap 20:06

Én csak elsimítottam a flexragasztót a hálón, és kész. Nem kentem az aljára semmi mást.

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. október 9., vasárnap 20:14

Köszönöm Jupiszi!

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. október 18., kedd 11:28

Sziasztok.

Arra gondoltam, úgy fűtöm be a kemencét, hogy a fa első feléből a sütőtérbe gyújtok be. Amikor kezd leégni, begyújtom a tűztérben is a többi fát, a sütőtérből meg letolom a parazsat alulra.
Lehet ezzel a kemencének ártani? Úgy láttam, az első tüzet tőbben is a sütőtérben rakták, kiszárításkor.
Nem lehet, hogy egyenletesebb lesz a meleg a kemencében?

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. október 18., kedd 16:13

Mazsim!

Arra figyelj, hogy a legfelső polcra lehessen becsúsztatni a samott lapokat akkor is, ha a keret már bent van a helyén.
Csatolmányok
Névtelen-2.jpg
Névtelen-2.jpg (63.41 KiB) Megtekintve 2545 alkalommal

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. október 20., csütörtök 9:19

jupiszi írta:Mazsim!

Arra figyelj, hogy a legfelső polcra lehessen becsúsztatni a samott lapokat akkor is, ha a keret már bent van a helyén.
Szia Jupiszi!

Megszakítjuk itt a fórum halotti csendjét. Igen, ott hagytam 35mm magasságot. De azért köszönöm, hogy szóltál!

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. október 20., csütörtök 10:36

Örülök, hogy Te figyelmesebb voltál.
Az enyém nem fért be. :oops: Így aztán vissza kellett vágnom a szögvas alsó feléből 15 centit. Az elején ott úgy sincs samott.

Esetleg érdemes lenne még egy sínt hegeszteni, kicsivel (2-3cm) az alsó samott fölé. Van amikor a samottra téve a tepsit túl meleg az alja, de a felsőre még nem kell tenni, vagy kettő tepsin sütsz egyszerre.
Ha legközelebb szétszedem az enyémet, azt még belehegesztem.
Most egy kicsi lábakon álló rácsra teszem a tepsit, hogy ne égessen az alja.

Ilyesmi
Csatolmányok
grillrács.jpg
grillrács.jpg (11.89 KiB) Megtekintve 2514 alkalommal

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2016. október 20., csütörtök 11:00

jupiszi írta:Örülök, hogy Te figyelmesebb voltál.
Az enyém nem fért be. :oops: Így aztán vissza kellett vágnom a szögvas alsó feléből 15 centit. Az elején ott úgy sincs samott.

Esetleg érdemes lenne még egy sínt hegeszteni, kicsivel (2-3cm) az alsó samott fölé. Van amikor a samottra téve a tepsit túl meleg az alja, de a felsőre még nem kell tenni, vagy kettő tepsin sütsz egyszerre.
Ha legközelebb szétszedem az enyémet, azt még belehegesztem.
Most egy kicsi lábakon álló rácsra teszem a tepsit, hogy ne égessen az alja.

Ilyesmi
Nagyon jó ötlet!

Köszönöm, megfogadom a tanácsod és teszek oda szövgasat. A tepsit betéve a tepsi alja legyen 2-3 cm-el a samottlap felső síkja fölött? Azert kerdezem mert amin becsusztatom a tepsit (élek), az alja lejjebb lóg.

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. október 20., csütörtök 13:04

Igen, a tepsi aljára gondoltam a 2-3 centit. .
Azzal is lehet játszani, hogy ha sínen teszed be, alacsonyabb lesz, ha rácsra kicsit magasabban lesz a tepsi.
A pontos méretre nehéz tanácsot adni, főleg úgy látom Te egy kicsit magasabbra is építetted a belsejét.
Az egyém, úgy emlékszem 21-22 cm a tűztér, és a felénél van a középső sín.

Nekem alapból mindig van bent egy rács, hogy könnyebben csússzanak az edények, ez már 1cm.
Főleg tésztáknál, kenyérnél jobb, ha kicsit távolabb van a samottól a tepsi.
Húsoknál nem annyira vettem észre a jelentőségét
Gondolom ez is olyan mint minden más a kemencénél, hogy ki kell ismerni a sajátod tulajdonságait.

Várjuk meg, hátha másnak is van ebben tapasztalata.

Jaradi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Jaradi » 2016. október 20., csütörtök 13:39

jupiszi írta: Nekem alapból mindig van bent egy rács, hogy könnyebben csússzanak az edények, ez már 1cm.
Főleg tésztáknál, kenyérnél jobb, ha kicsit távolabb van a samottól a tepsi.
Húsoknál nem annyira vettem észre a jelentőségét
Gondolom ez is olyan mint minden más a kemencénél, hogy ki kell ismerni a sajátod tulajdonságait.

Várjuk meg, hátha másnak is van ebben tapasztalata.
Szervusztok!

A sütőtér samott lapjára én cserepet tettem, és arra a rácsot.
Túl azon, hogy némileg nagyobb lett a hőtartása, a cserép meglágyítja a samott hőjét.
Azóta semminek nem kap oda az alja. Pl. tegnapelőtt töltött lapockát sütöttem 80 percig.
K.B.Üdv,
Jana
"Aki érti a humort, mindent tud, aki nem, mindenre képes."
https://rezsimentor.hu/

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. október 20., csütörtök 22:10

Na, addig is mutatok egy kis kemencés, jénais kenyeret
Csatolmányok
DSC00230.JPG
DSC00230.JPG (47 KiB) Megtekintve 2496 alkalommal

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2016. október 21., péntek 10:17

Tisztelt mesterurak!
Relatíve régóta foglalkoztat a gondolat,hogy volna-e létjogosultsága a nagyméretű nyerstéglának egy kisméretű kemence készítésénél.Direkt nem írtam mobilt,mert csak a tégla lenne 2 mázsa+vas+samott+szigetelés...stb.Olyasmi
paraméterekkel képzeltem el mint amit naggyából használtok.A téglákat kantjára állítva,össze drótozva szigetelve használnám,szigetelve az ytong helyett.Tudom,hogy a 3kg fa/felfűtési tulajdonságát elveszítené,de talán a hőtartása is jobb lenne :?: :!: Csak azért érdekelne mert biztos marad belőle és kell egy olyan kemi is amit esetleg sűrübben tud használni az emberfia.

Üdv:Zsóti

Pedró
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Pedró » 2016. október 21., péntek 18:12

Szép napot!
Olvasom itt a kommenteket a vas szerkezettel kapcsolatban.
Csinált itt előttem már valaki, ha jól emlékszem, vas tartószerkezet nélkül is mobil kemit.
Én is megpróbáltam, de még nem volt próbafűtés.
Csak az ajtóknak van szögvas keret, és e tepsitartónak. A samott lapok az ytongból kialakított vállakon ülnek.
Csatolmányok
IMG_0112.JPG
IMG_0112.JPG (43.81 KiB) Megtekintve 2464 alkalommal
IMG_0155.JPG
IMG_0155.JPG (29.14 KiB) Megtekintve 2464 alkalommal

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. október 21., péntek 23:19

Kis ügyes :roll:

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2016. október 23., vasárnap 19:55

Pedró írta:Szép napot!
Csinált itt előttem már valaki, ha jól emlékszem, vas tartószerkezet nélkül is mobil kemit.
Csak az ajtóknak van szögvas keret, és e tepsitartónak. A samott lapok az ytongból kialakított vállakon ülnek.
Ez nagyon patent gratulálok. meg::) meg::) meg::) A kis Osziban nincs vas egyáltalán a kéményén kívül. A tévője pedig csak egy sütőajtó üveg.
DSCF5327.JPG
DSCF5327.JPG (63.55 KiB) Megtekintve 2417 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

Pedró
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Pedró » 2016. október 23., vasárnap 21:48

cibatapapa írta:
Ez nagyon patent gratulálok. meg::) meg::) meg::) A kis Osziban nincs vas egyáltalán a kéményén kívül. A tévője pedig csak egy sütőajtó üveg.
DSCF5327.JPG
Köszönöm!

BBQ
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: BBQ » 2016. október 24., hétfő 11:53

Szia!
Hogyne csinált volna, még ennél is kevesebb vassal. :)

21.jpg
21.jpg (65.17 KiB) Megtekintve 2382 alkalommal
:lol:

Amúgy kösz, végre "valaki" lettem. : :mrgreen:
Üdv :hej

Kép

Jaradi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Jaradi » 2016. október 24., hétfő 12:49

Igen, több is készült, pl. az enyém is:
vn1.jpg
vn1.jpg (28.88 KiB) Megtekintve 2381 alkalommal
vn2.jpg
vn2.jpg (31.72 KiB) Megtekintve 2381 alkalommal
vn3.jpg
vn3.jpg (36.76 KiB) Megtekintve 2381 alkalommal
Amennyiben komolyan érdekel a vasnélküli megoldás, olvass vissza ebben a topikban.
Találsz részletes tanácsokat is.

Jut is eszembe! nem osztottam meg a végleges terv rajzát. Hamarosan pótolom.
K.B.Üdv,
Jana

jupiszi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jupiszi » 2016. október 24., hétfő 17:43

Te Jana!

Nagyon tiszta még az a kemence. ;)

Jaradi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Jaradi » 2016. október 24., hétfő 18:25

Csak a fotó régi. :lol:
mint ez is, ami kb. a 4-5. felfűtéskor készült.
vn5.jpg
vn5.jpg (36.22 KiB) Megtekintve 2368 alkalommal
Ezen már van némi patina, de látnád most, hogy már túl vagyok az 50. felfűtésen.
K.B.Üdv,
Jana

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2016. november 4., péntek 22:11

Készül egy újabb mobil ,van ismét egy új fertőzött... :D :D :D :lol:
Csatolmányok
14980701_1285677938151739_298384519527971469_n.jpg
14980701_1285677938151739_298384519527971469_n.jpg (17.41 KiB) Megtekintve 2299 alkalommal
14962549_1285678098151723_7592942579463113557_n.jpg
14962549_1285678098151723_7592942579463113557_n.jpg (25.9 KiB) Megtekintve 2299 alkalommal
14910514_1285677964818403_7817763958133646939_n.jpg
14910514_1285677964818403_7817763958133646939_n.jpg (21.73 KiB) Megtekintve 2299 alkalommal
Adjon az Isten szerencsét,szerelmet, forró kemencét. Üdv: icsengod
Nagy László - Adjon az Isten

https://plus.google.com/u/0/photos/1146 ... 8332812849

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2016. november 5., szombat 0:54

Pisti !
gratula a vírusterjesztéshez!

:k

:hej
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2016. november 5., szombat 15:41

Öröm látni mindig egy egy újabb kemencét! :k

Gábor
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Barat67 2016. november 6., vasárnap 11:30-kor.
Üdvözlettel:
Barat67

Válasz küldése