Honlap frissétése

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
papa
Kemencefűtő

Honlap frissétése

Hozzászólás Szerző: papa » 2018. július 19., csütörtök 15:54

Tisztelt honlap tulajdonos, üzemeltető!
Választ szeretnék kapni Öntől, hogy a megújított honlapon minden bejelentkezés nélkül miért tette elérhetővé a tagok adaait! Tisztában van Ön azzal, hogy több ezer személy nevét, telefonszámát, email elérhetőségét, lakcímét tette nyilvánossá? Ezekkel az adatokkal vissza lehet és sajnos vissza is élnek. Nem akarok példákkal elő állni, mert azzokkal esetleg tippeket adok jogsértő cselekedet végrehajtására.

Hallott Ön már a GDPR-ről? Ajánlom figyelmébe!

A honlap több olyan oldalát mentetem, amin a már említett adatok nyilvánosan szerepelnek. Megkérem Önt, hogy a honlapot még a mai nap alakítsa úgy át, hogy az a régi oldalon volt. Nem fenyegetéskép mondom, hanem tényként közlöm, amennyiben a kérésnek nem tesz eleget, úgy feljelentéssel fogok élni a NAIH (NEMZETI ADATVÉDELMI ÉS INFORMÁCIÓSZABADSÁG HATÓSÁG) illetékes osztályán! Tájékoztatásul és ösztönzésül közlöm, hogy a büntetési tétel a honlap esetleges törlése mellett húszezer és húszmillió eurónak megfelelő Magyar Forint!

Megkérem továbbá Önt, hogy válaszát itt, az általam nyitott témában nyíltan közölje!
Illetve szeretném megkérni Önt egy rövid bemutatkozásra, mivel mi még nem tudunk az uj honlaptulajdonosról semmi információt!
Tudja, van egy Magyar mondás, miszerint az ajtón kopogtató személynek kell előre köszönnie és bemutatkoznia, nem annak, aki az ajtót belülről kinyitja! Ön jött a "MI" oldalunkra, nem mi kerestük fel Önt!

Üdvözlettel,
papa (nevem az adatbázisban)

Tomcsopapa
Kemencefűtő

Re: Honlap frissétése

Hozzászólás Szerző: Tomcsopapa » 2018. július 19., csütörtök 16:24

Teljes mértékben egyet értek !!
.

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2018. július 19., csütörtök 16:43

Támogatom én is papa"kérését"!
Mert mindenki a maga kemencéjének a pogácsa!
Hagyj fel azzal, hogy arra panaszkodsz a te Istenednek, hogy mekkora vihar vesz körül. Inkább mondd a te viharodnak, hogy mekkora Isten áll mögötted.
Asyron

http://fazekasmester.5mp.eu/

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 19., csütörtök 16:50

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal és egyértelműen támogatom a jogi lépéseket amennyiben szükséges.
Tisztelettel :Csirijo
Adataim szintén az adatbázisban.
Üdv Csirijó
Inkább legyek egy kicsit tulsúlyosan boldog, mint soványan boldogtalan!

laca55
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2018. július 19., csütörtök 17:13

Maximális egyetértésem papa hozzászólásával !!!
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 19., csütörtök 17:27

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/%C3%81l ... i_rendelet

Érintettek jogai
Az érintettek jogait a rendelet 12–22. cikkei tartalmazzák. Ezek a következők:

Átlátható tájékoztatáshoz való jog
Hozzáféréshez való jog
Helyesbítéshez való jog
Törléshez és elfeledtetéshez való jog
Korlátozáshoz való jog
Adathordozhatósághoz való jog
Tiltakozáshoz való jog
Automatikus döntéshozatal elutasításához való jog
Üdv Csirijó

durmolos
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: durmolos » 2018. július 19., csütörtök 18:21

Én is egyetértel papa és a többiek hozzászólásával, valamint érdemes lett volna a fórumtagoktól engedélyt kérni az esetleges leírásaik, fényképeik közzétételéhez a kemencebence.hu főoldalán levő cikkekhez. (Ami valamely oknál fogva egy kemencebolt.hu nevű webshop reklámjaival van tele... Ergo más szellemi tulajdona és munkája segítségével próbálja reklámozni és értékesíteni a saját termékeit...)

Lidérc
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Lidérc » 2018. július 19., csütörtök 19:25

Egyetértek az előttem szólókkal.
Üdv. Lidérc
Lidérc
,,megcsinálom,csak figyelj"
:P

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2018. július 19., csütörtök 20:48

egyet értek az elöttem szólókkal

a tulaj csak ma regisztrált felhasználóként itt volt olvasott de válaszra sem méltatott minket.
K.B.Ü.
RICHIE

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2018. július 19., csütörtök 21:09

Csatlakozom papa írásához! Az új tulajdonos igazán bemutatkozhatna! Ha olvastava fórumot, akkor tudhatná, hogy az oldal csak a megvehető, mi NEM! A fórumot a KEMENCEBARÁTOK alakították ilyenre, mi írtuk, a mi tudásunk, tapasztalatunk van leírva. A mi szellemi termékünk, nem a Dávida Roberté.
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2018. július 19., csütörtök 21:30

Teljes mértékben egyetértek Veletek!
Jani
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2018. július 19., csütörtök 21:46

Ezek után csodálkozunk hogy még többen elmennek innen !
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

erby
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: erby » 2018. július 19., csütörtök 21:50

meg::) Tisztelt Kemencés Társak! meg::)

Csatlakozom a Papi nyitó gondolataihoz.
Mégiscsak illő lenne egy tájékoztatás, hogy tulajdonos-üzemeltetőváltás történt, és ezután XY lesz a kapcsolattartó.
A sztemélyes adatokat illetően pedig nagyon gyors intézkedés KELL, hogy minden visszakerüljön az eredeti nyilvános-nem nyilvános, vagy látható- nem látható állapotába.
Ez mint visszfogott Én írtam.
De a nem visszafogott másom a lentebbet tajtékzotta:

EMBEREK! :shock: :shock: :shock: :shock:

Miezitten? fal:) fal:) fal:) fal:) fal:)

Ki és miért, mit módosított, és miért látható mindenkinek az elérhetősége, és a személyes adatai??????? (Papi után szabadon.....)
JÓEMBER AKI A HONLAP FRISSÍTÉST INTÉZTE:
GYORSAN TEGYE VISSZA NEM LÁTHATÓVÁ AZ ADATAINKAT, VAGY PERRE MEGYEK! ELMEGYEK AKÁR HÁGÁIG IS!

A másik: ha már ennek a közösségnek az internetes felületét másnak adták, legalább annyi jóérzés, hogy bocsánat, Gipsz Jakab vagyok kemencegyáros vagymi, azt ezek után az én dolgaim lesznek itt webeledva. Akinek tetszik maradjon, akinek nem, ballagjon.

ERBY
Nem végeztem jó munkát, de legalább nem lett rossz!

pici
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: pici » 2018. július 19., csütörtök 22:24

Teljes mértékben támogatom az előttem szólókkal.
Pici
AKI UGRÁL BÜSZKE MAGYAR HEJ HEJ
Képek az építésről:http://kemence.borgond.fotoalbum.hu/galleryview

bokine
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: bokine » 2018. július 19., csütörtök 22:29

Jómagam már az első percben kértem az adminokat, hogy a személyes adataim NE látszódjanak. Ennek javítása a mai napig nem történt meg, ezért manuálisan kitöröltem.
Minden személyes adat harmadik félnek való kiadása az engedélyem nélkül, a személyiségi jogaimat sérti. Remélem ezzel tisztában vannak!
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_szem%C3 ... C3%A9delme
Kérem a fenti hivatkozást tanulmányozni, a hibákat javítani, mielőtt jogi útra tereljük e "nemes" cselekedetüket!!! fal:) fal:) fal:) fal:)

Bokine
"Az vagy, amit megeszel"
K.B. üdvözlettel: Erika ::e

szőkenő
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szőkenő » 2018. július 20., péntek 9:47

Köszönöm Papa, egyetértek
szőkenő

Sura
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Sura » 2018. július 20., péntek 10:34

.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sura 2018. július 20., péntek 14:37-kor.

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2018. július 20., péntek 12:20

Kedves Kemencebarátok!

Üdvözlök mindenkit és kérem legyetek kicsit toleránsak, senki nem akar semmi rosszat.

A honlap megújul, az ütemezéssel kapcsolatban sajnos én sem tudok többet, csak tapasztalom az új dolgokat.

Pár szót szeretnék nektek ezzel kapcsolatban mondani, kérlek fogadjátok szeretettel és megértéssel! :)

Pontosan 10 éve indult a Kemencebence.hu és az, hogy az ország kedvelt fóruma és kemencés oldala lett, ahhoz mindenki hozzájárult aki itt van és itt volt.

Büszke vagyok erre a társaságra és szeretném hogy mindenki továbbra is igazi Kemencebencés lenne úgy ahogy az utóbbi 10 évben.

Az én szerepem nem kicsi volt, amikor úgy döntöttem létrehozom ezt az oldalt, ami évek alatt egy remek oldal lett és ehhez Ti hozzájárrultatok a jóságotokkal, segítőkézségetekkel.

Az utóbbi időben csökkent a szerepem, és sajnálom, hogy egyre csökkenő mértékben tudtam részt venni a fórum és az oldal életében.

Ezért is döntöttem amellett hogy egy arra érdemes személynek ajánlom fel a honlap üzemeltetését, fejlesztését, mert ez a honlap sokkal jobb is lehetne, veletek.

Papp Loránd tapasztalt szakember, aki képviseli a szakmát és biztosan jó gazdája lesz az oldalnak. Fogadjátok a törekvéseit megértéssel, biztosan be fog mutatkozni nemsokára, csak kicsit fel lett paprikázva a helyzet, amiről ő nem is tehet, hiszen a honlap megújítását egy külső szakember végzi, még ha vannak is kezdeti hibák.

A megfelelő beállításokat biztosan hamarosan elvégzik, a javaslatokat kérem jelezzétek. Szerintem ide is be lehet írni.

Sajnos a kemencémet nem gyújtott be kb 3 éve, de szeretném átépíteni és újra kicsit visszacsöppenni a kemencés világba.

Szóval köszönöm a megértéseteket és kérem a fentiek fényében fogadjátok szeretettel az új, de még alakuló honlapot.

Robrt
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

foadmin19
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: foadmin19 » 2018. július 20., péntek 12:26

Tisztelt Fórumozók!

Mindenkitől elnézést kérünk és köszönjük, hogy az észlelt problémákat jelezték! A fórum rendszer szándékosan nem lett megváltoztatva, azon okból, hogy legkevésbé se okozzon problémát az itt fórumozó lelkes kemencebarát közösségnek. Mindössze egy technikai, biztonsági frissítés történt, amit a fórum motor fejlesztőének javaslata alapján mindenképpen meg kellett tenni, mert a korábbi verzió több felfedezett sérülékenységet is tartalmazott, valamint egy új mobilbarát fórum sablon telepítése történt. (A régi fórum nem volt mobilbarát, ami ma már szintén elengedhetetlen követelmény.)

Valószínűleg a frissítés során megváltozott valami beállítás, ami elkerülte a figyelmünket. A probléma kivizsgálását haladéktalanul megkezdtük és dolgozunk a megoldáson. Addig is szíves türelmüket kérjük!

Minden építő jellegű észrevételt szívesen veszünk és köszönünk!

(A bemutatkozást is hamarosan pótoljuk.)

foadmin19
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: foadmin19 » 2018. július 20., péntek 13:17

Tisztelt Fórumozók!

A hiba kijavítása legjobb tudásunk szerint megtörtént, reméljük, már sehol nem jelentkezik hasonló probléma. Szeretnénk mindenkitől még egyszer elnézést kérni, természetesen nem szándékosan történt, fórum motor technikai frissítése okozta a problémát.

Arra kérünk minden kedves fórumozót, hogy jelezzék, ha bárhol a fórumban vagy a weboldalon problémát észlelnek, hogy haladéktalanul javíthassuk azt!

Segítségüket, megértésüket, együttműködésüket köszönjük!

Sura
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Sura » 2018. július 20., péntek 14:25

Sziasztok!

Én azért nem érzem ennyire happy-nek ezt a helyzetet.
Eddig egy közösségi fórum volt a kemencebence.hu, és volt hozzá, úgy mellékesen, egy honlap, aminek a "sarkában" felbukkant egy-egy hírdetés, aminek a bevételéből volt az oldal fenntartva. (Legalábbis az én fejemben ez a kép alakult ki.) Most ha belépek akkor egy webáruház a termékeit tolja az arcomba, és úgy mellékesen van csak a fórum. Ráadásul a főoldalon elkezdődött a tuti megmondása: "Veszélyes kemencék – Öntöttvas fürdőkád kemencék","Tanulmány a rossz kemencék javítási lehetőségeiről." stb. Már a címekből is hiányzik az az alázat, amivel a legtapasztaltabb kemencések szoktak válaszolni egy-egy kérdésre.
93.000 hozzászólás szól arról a fórumban, hogy hogyan építsünk jó kemencét, Aki türelemmel végigolvassa és kimazsolázza a szükséges információkat, ha valamit nem ért és megkérdezi, és mindig kap rá választ. Közben megismeri a fórum közösségét, szellemiségét is.
Ez a mostani, így már nagyon nem az a kemencebence, mint a mi volt akár csak egy hete is. Itt most már érezni, hogy jelen van a profi, aki tudja frankót, az amatőrök pedig csacsogjanak csak a fórumon.
Én továbbra is azt javaslom, hogy költözzünk át a fórummal máshová és vigyük a régi hozzászólásainkat, képeinket, számolótábláinkat és mindent ami a fórum közösségének szellemi terméke. Persze ebben nem az enyém a döntő szó a hatvanegynéhány hozzászólásommal, hanem azoké, akik több ezer hozzászólással építették ezt a fórumot és a benne rejlő tudást, amiből talán még az új tulajdonos is merített ahhoz, hogy profi lehessen.

Üdv: Sura

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 20., péntek 14:36

Robrt írta:
2018. július 20., péntek 12:20
Kedves Kemencebarátok!

Üdvözlök mindenkit és kérem legyetek kicsit toleránsak, senki nem akar semmi rosszat.

A honlap megújul, az ütemezéssel kapcsolatban sajnos én sem tudok többet, csak tapasztalom az új dolgokat.

Pár szót szeretnék nektek ezzel kapcsolatban mondani, kérlek fogadjátok szeretettel és megértéssel! :)

Pontosan 10 éve indult a Kemencebence.hu és az, hogy az ország kedvelt fóruma és kemencés oldala lett, ahhoz mindenki hozzájárult aki itt van és itt volt.

Büszke vagyok erre a társaságra és szeretném hogy mindenki továbbra is igazi Kemencebencés lenne úgy ahogy az utóbbi 10 évben.

Az én szerepem nem kicsi volt, amikor úgy döntöttem létrehozom ezt az oldalt, ami évek alatt egy remek oldal lett és ehhez Ti hozzájárrultatok a jóságotokkal, segítőkézségetekkel.

Az utóbbi időben csökkent a szerepem, és sajnálom, hogy egyre csökkenő mértékben tudtam részt venni a fórum és az oldal életében.

Ezért is döntöttem amellett hogy egy arra érdemes személynek ajánlom fel a honlap üzemeltetését, fejlesztését, mert ez a honlap sokkal jobb is lehetne, veletek.

Papp Loránd tapasztalt szakember, aki képviseli a szakmát és biztosan jó gazdája lesz az oldalnak. Fogadjátok a törekvéseit megértéssel, biztosan be fog mutatkozni nemsokára, csak kicsit fel lett paprikázva a helyzet, amiről ő nem is tehet, hiszen a honlap megújítását egy külső szakember végzi, még ha vannak is kezdeti hibák.

A megfelelő beállításokat biztosan hamarosan elvégzik, a javaslatokat kérem jelezzétek. Szerintem ide is be lehet írni.

Sajnos a kemencémet nem gyújtott be kb 3 éve, de szeretném átépíteni és újra kicsit visszacsöppenni a kemencés világba.

Szóval köszönöm a megértéseteket és kérem a fentiek fényében fogadjátok szeretettel az új, de még alakuló honlapot.

Robrt
Ezt én meg is érteném, ha ez a "felajánlás" nyilvánosan történt volna és először felénk lett volna felajánlva. Annyira ismerhetned ezt a közösséget hogy nem igazán hagyja a magáét és mindannyian ragaszkodunk - ragaszkodtunk - ehhez az oldalhoz. Szinte biztos vagyok benne hogy összedobtuk volna azt a pénzt (én 1-2 millió közé tippelem) amit kaptál az oldalert.
Ezúton szeretném megtudni kinek és hová kell írnom ha a teljes írásaim és fenykepeim valamint adataim törlése mellett döntök.
Robrt neked kívánok sok kellemes kemencézést.
Az új tulajdonosnak pedig sok üzleti sikert.
Üdv Csirijó

papa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: papa » 2018. július 20., péntek 21:21

Szia Robrt! Tisztelt foadmin19!
Elnézést a foadmin19 megszólításért, de még hivatalosan nem tudom, vagy tudjuk, hogy kit is tisztelhetünk ezen név mögött!
Olvasom hozzászólásukat, de azok nem nyugtattak meg! A levelek tartalma inkább hasonlít mentegetőzésre, mint egy őszinte nyilatkozatra! Szerintem nem ezt érdemeltük!
Köszönöm, hogy a személyes adatok már nem érhetők el bejelentkezés nélkül, de a magyarázat, hogy „Valószínűleg a frissítés során megváltozott valami beállítás, ami elkerülte a figyelmünket”, csak egy számítástechnikában laikus személynek elfogadható magyarázat. Ezen a honlapon nem csak ilyen emberek vannak! Egy beállítás magától nem változik meg, ahhoz emberi tényezők szükségesek!
Ennek ellenére, az adatainkkal történő visszaélések esetén továbbra is fenntartjuk a büntetőeljárás indítványozását!
Üdvözlettel,
papa

foadmin19
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: foadmin19 » 2018. július 21., szombat 8:39

Tisztelt Kemencebarátok!

Nagyon sajnálom, hogy ismeretlenül is ennyire rossz véleményt alakítottak ki rólunk

A szándékunk, hogy nem bántó, nem kioktató kapcsolatot szerettünk volna Önökkel kialakítani, egyértelmű. Segítő szándékkal döntöttünk a weblap megvásárlása mellett, annak ellenére, hogy teljesen elavult volt az egész rendszere és több mint kettő millió forintba kerül a korszerűsítéssel együtt az ára. Ezzel együtt sem a profit volt a mérvadó döntési szempont, hanem a kemencét építők és építtetők segítése. Ezt a tevékenységünket 25 éve gyakoroljuk, teljesen ingyen, nem szokványos módon, hanem rendezvények keretén belül, ahol csak az ellátásért kell fizetni önköltséges áron.

Nagyon sokan megfordultak a rendezvényeken is, de a bemutatóudvarunkban üzemelő cca. 50 db gasztró berendezést is rendszeresen látogatják, egész éves nyitva tartás keretében. Ebben a 25 évben több mint 2000 építményt építettünk az egész ország területén és a környező országokban. Tehát nem vagyunk kezdők a kemenceépítésben sem. Rosszul megépített kemencék átalakítása, javítása terén is nagy gyakorlatot szereztünk. Rendelésállományunk egész évre és jövő év elejére is biztosítja a folyamatos munkát. Nincs szükségünk a Kemencebence.hu oldalon jelentkező további igényekre, megrendelésekre.

A fentiek ismerete nélkül talán nem indokolt a különböző hozzászólásokban megfogalmazott gyalázkodó és csipkelődő minősítésünk.

Amikor felajánlotta Dávida úr a Kemencebence.hu weblap vételi lehetőségét, (sajnos ezt Önökkel nem egyeztette) az a cél vezérelt minket, hogy ne üzleti megfontolások alapján vásárolja meg egy a szakmától kívülálló személy. Akkor tényleg az a helyzet állt volna elő, amit most rólunk feltételeznek.

Nekünk az a véleményünk, hogy Önök azzal járnak jobban, ha továbbra is maradnak tagjai a fórumnak és aktivitásukkal tovább gazdagítják ezt a remek közösséget, tapasztalataikkal segítik az új (és régi) tagokat. Ehhez szeretnénk mi is nagyban hozzájárulni.

A nagyméretű átalakításba lehet, hogy itt-ott hiba csúszott, de semminemű szándékosság nem volt benne, csupán a sokrétű feladat és a feszített határidő, és ezért a megbízott Szakemberünknek nem volt lehetősége a szokásos tesztüzem futtatására.

Ami most Önöket sérti, azt kellene megváltoztatni, és mi erre hajlandók vagyunk. Mi nem a „frankót” akarjuk megmondani, hanem segíteni azoknak, akik szeretnék azt, és azt önzetlenül. Szeretnénk biztosítani, hogy az ország legjobb, legnagyobb kemencés fóruma tovább tudjon üzemelni, ahol bárki megfelelő útmutatást és tanácsot kaphat akár a kemencebarát közösségtől, akár tőlünk. Időnkhöz mérten a jövőben szeretnénk mi is minél többet aktívan részt venni a Fórum életében. Szeretnénk, ha a jövőben is, bárki megoszthatná tapasztalatait, fotóit, kemencés élményeit ebben a nagyszerű, közös érdeklődésű közösségben. A weboldalon, ahogyan korábban Dávida úr is, mi is örömmel megjelentetjük a közösség tagjainak kemenceépítési élményeit, fotóit, ha azokat email-ben elküldik nekünk.

Tisztelettel: Pap Loránd és Pap Lajos István

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2018. július 21., szombat 11:32

Eddig csak olvasgatom a sorokat és ledöbbenek...
Még mindig nem értem, hogy számunkra egy külsős "profi, vagy amatőr" -nek miért van szüksége erre az oldalra?
Nekünk ez a saját gyerekünk, felmerült bennünk korábban is, hogy ha gazdájának ekkora teher miért nem dobja fel a témát nekünk? Azért némi kapcsolatunk volt...
Az eddig látottak sajnos szöges ellentétben vannak "csupaszív, nonprofit, önzetlen segítőkész " tulajdonos tekintetében.
Ebben a társaságban számos tag van aki üzletileg is profitál kemenceépítésből vagy ahhoz kötődő tevékenységből (fazekas, kályhás, stb). Soha egyikünknem sem jutott volna eszébe ezzel vissza élni.
Örültem volna ha megmarad független, nonprofit oldalnak! :(
Lehet alkalmozkodok a helyzethet, ha valaki ezek után megkérdezi melyik a jó hőmérő akkor megfelelő jutalékért ajánlani fogom az üzemeltető webshopját! :(
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 21., szombat 13:30

Tisztelt Pap Loránd és Pap Lajos István tulajdonos urak!
Szeretném kérni hogy hivatalosan is közöljék, mi a módja annak ha szeretném törölni a teljes írás és fotóanyagom, természetesen személyes adataimmal együtt az önök oldaláról?
Dávida Róbert úr figyelmébe pedig szeretném ajánlani a régi kemencebence.hu szabályzatát minthogy harmadik személynek egyeztetés előtt nem adja ki személyes adatainkat, amit sajnos figyelmen kívül hagyott az eladáskor.
Ez valóban egy nonprofit csoport volt eddig, és bár én is ebből a szakmából élek, soha egy gondolatot nem tettem azért hogy csak hatsolag is reklamfeluletnek használjam az oldalt.
Ez a hétvége óta megváltozott. Ezek után is örömmel vagyok segítő tagja a Kemence Barátoknak, örömmel szervezek számukra akár találkozót is újra a jövőben, hiszen ez az én családom is lett, de ehhez az oldalhoz ezek után nem vagyok hajlandó hozzájárulásom adni.
A jogi lépéseket pedig egyeztetem a magyarországi ügyvédemmel.
Tisztelettel Pásztor Imre aki ezen az oldalon csirijoként volt ismert a VII. Kemencebarátok Találkozójának szervezője . 2008. December óta tag több mint 600 hozzaszolással.
Üdv Csirijó

Sura
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Sura » 2018. július 21., szombat 22:34

Arra gondoltam, hogy lefoglalom a kemencebaratok.hu domain nevet, hogy legyen egy domain ahová elköltöztessük a fórumot, és aminek már van hagyománya, valamint van emblémája is TuJa jóvoltából.
Sajnos elkéstem vele mert a domain név 2 hónapja, 2018.05.23 óta foglalt. Tulajdonosa Pap Lóránd egyéni vállalkozó...
Ha nem hiszitek, nézzétek meg a a domain.hu oldalon!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. július 21., szombat 22:47

csirijo írta:
2018. július 21., szombat 13:30
Szeretném kérni hogy hivatalosan is közöljék, mi a módja annak ha szeretném törölni a teljes írás és fotóanyagom, természetesen személyes adataimmal együtt az önök oldaláról?
Dávida Róbert úr figyelmébe pedig szeretném ajánlani a régi kemencebence.hu szabályzatát minthogy harmadik személynek egyeztetés előtt nem adja ki személyes adatainkat, amit sajnos figyelmen kívül hagyott az eladáskor.
Ez valóban egy nonprofit csoport volt eddig, és bár én is ebből a szakmából élek, soha egy gondolatot nem tettem azért hogy csak hatsolag is reklamfeluletnek használjam az oldalt.
Ez a hétvége óta megváltozott. Ezek után is örömmel vagyok segítő tagja a Kemence Barátoknak, örömmel szervezek számukra akár találkozót is újra a jövőben, hiszen ez az én családom is lett, de ehhez az oldalhoz ezek után nem vagyok hajlandó hozzájárulásom adni.
Tisztelettel Pásztor Imre aki ezen az oldalon csirijoként volt ismert a VII. Kemencebarátok Találkozójának szervezője . 2008. December óta tag több mint 600 hozzaszolással.
Csatlakoznék az előttem szóló Barátomhoz ...
Kérdezném... mi a módja annak hogy a 2131 hozzászólásom ugyanerre a sorsra kerüljön...
Nagy fájdalommal... de ez már korántsem arról szól amiről én gondolom..
Gondoljanak bele... legalább 200 embernek segítettem , hogy mobil kemencéje legyen.. fórumon, telefonon, bármilyen úton..
Hogyha azt is beleszámolnám hogy ezek az emberek hány embernek építetek kemencét... a fenti kétmillió forint csak eperszemnek tűnne e mellett..
Mondjuk ezt nehenezen érti meg az, aki a pénzben számolja az információt... :(
Még egyszer nyomatékosan... szeretném törölni/töröltetni a 2131 hozzászólásomat...

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2018. július 21., szombat 23:01

tinker írta:
2018. július 21., szombat 22:47
csirijo írta:

Kérdezném... mi a módja annak hogy a 2131 hozzászólásom ugyanerre a sorsra kerüljön...
Gondoljanak bele... legalább 200 embernek segítettem , hogy mobil kemencéje legyen.. fórumon, telefonon, bármilyen úton..
Hogyha azt is beleszámolnám hogy ezek az emberek hány embernek építetek kemencét... a fenti kétmillió forint csak eperszemnek tűnne e mellett..
Még egyszer nyomatékosan... szeretném törölni/töröltetni a 2131 hozzászólásomat...
Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz
Én is 2008 dec27 óta voltam aktív tagja a fórumnak.
nehéz szívvel de ezúton kérném az összes (751) hozzászólásomat töröltetni szíveskedjenek .(ha nem teszik meg törlöm manuálisan.)
K.B.Ü.
RICHIE

Sura
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Sura » 2018. július 21., szombat 23:16

richie32 írta:
2018. július 21., szombat 23:01
tinker írta:
2018. július 21., szombat 22:47
csirijo írta:

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz
Én is 2008 dec27 óta voltam aktív tagja a fórumnak.
nehéz szívvel de ezúton kérném az összes (751) hozzászólásomat töröltetni szíveskedjenek .(ha nem teszik meg törlöm manuálisan.)
Csirijó, Tinker, Richie és minden Fórumtárs!

Ne hagyjuk elveszni ezt a szerintem egyedülálló tudásbázist!
Én úgy tudom, hogy a fórumon levő hozzászólások továbbra is a hozzászólók szellemi tulajdona, de ezt majd megerősíti (vagy megcáfolja) egy internetes joghoz értő fórumtárs. A honlap gazdája, köteles kiadni a szellemi tulajdonosoknak a saját hozzászólásait a kért formátumban. Le kell tiltani az itteni megjelenítést, és egy másik helyen építsük újjá a fórumot! Hajlandó vagyok az új fórum létrejöttét erőmhöz mérten anyagilag is támogatni.

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2018. július 22., vasárnap 7:14

Szerintem az lenne a tisztességes, hogy a kemencebarátok domaint átadják. Hiszen ha valami az az aztán tényleg Dacagabyékat illetné. Nem véletlen az előkészület....
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

PyTom

Hozzászólás Szerző: PyTom » 2018. július 22., vasárnap 7:29

fal:) fal:) fal:) fal:)
:( :( :( :( :(

Én igazából ROBRT-et nem értem. De őt, nagyon NEM :!: :!: :!: :!:
KEMENCEBARÁTI üdvözlet: ****** :shock: ********

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2018. július 22., vasárnap 15:20

Próbálom hideg fejjel...Lehet, hogy nem akar rosszat az új tulaj, s bár a mai világban nehezen elképzelhető, de elhiszem, hogy csupaszívből akarják üzemeltetni a fórumot! Az is jó ötlet, ha kicsit megújul és mobilon is kezelhetőbb. Ami nem szép, hogy a tulajdonosváltásról és a weboldal megújításáról nem tájékoztattak minket időben. Robrt ezt nagyon elcseszted! S már csak hab a tortán, hogy mindez a Találkozó idején történt..." furcsa véletlen".
Egyetértek Sura- val! Szerintem ne töröljük a hozzászólásokat, hátha át lehet vinni egy másik, oldalra. Amit akartak információkat már úgyis lementették.

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2018. július 22., vasárnap 17:13

SZIASZTOK KEMENCEBARÁTOK!!!!
Én bárhonnét is nézem nem látom a "jószándékot"
Ha lett volna akkor lejönnek a találkozóra és nyugodtan barátkozva átdumáltuk volna a dolgokat
nem hiszem hogy a találkozó "hatalmas" költsége földhöz vágta volna akár Robertet akár az uj tulajt (ez aprópénz ha már az egyik milliókat kapott és a másik milliókat költött az oldalra) szerintem illő lett volna ott bemutatni .
két polgármester is vette a fáradságot ,időt és tiszteletét tette nálunk.

ui. ne adj isten akár támogathatták volna a rendezvényt csak hozzáálláson múlik minden és nem itt tartanánk.
K.B.Ü.
RICHIE

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 22., vasárnap 17:35

richie32 írta:
2018. július 22., vasárnap 17:13
SZIASZTOK KEMENCEBARÁTOK!!!!
Én bárhonnét is nézem nem látom a "jószándékot"
Ha lett volna akkor lejönnek a találkozóra és nyugodtan barátkozva átdumáltuk volna a dolgokat
nem hiszem hogy a találkozó "hatalmas" költsége földhöz vágta volna akár Robertet akár az uj tulajt (ez aprópénz ha már az egyik milliókat kapott és a másik milliókat költött az oldalra) szerintem illő lett volna ott bemutatni .
két polgármester is vette a fáradságot ,időt és tiszteletét tette nálunk.

ui. ne adj isten akár támogathatták volna a rendezvényt csak hozzáálláson múlik minden és nem itt tartanánk.
Szerintem is az volt a legsunyibb húzás hogy mindezt az éves ünnepekünk idejére időzített. Mikor a keménymag és aki tehette fizikailag ápolta, személyesen a baráti kapcsolatokat, s ők ezidő alatt megoldottak egy megújulást, egy tulajdonos és nézőpont váltást azon az oldalon amit igaz hogy Robrt alakított, de mi tettük Magyarország legismertebb kemencés oldalává ahol bárki jöhetett, kérdezett és választ és több ötletet kapott önzetlenül.
Ez az oldal mindig a Kemencebarátok oldala volt és fájó szívvel veszem tudomásul, hogy a pénz és a sunyi viselkedés ezt is szét tudta robbantani.
Azonban továbbra is Robrtre neheztelek leginkább mivel az új tulajdonos csak élt a lehetőséggel de ugyanezt a lehetőséget jobb lett volna ha nekünk ajánlja fel, nem pedig sunyi aljas módon a hátunk mögött gátlástalan módon.
Nade isten és az igazságszolgáltatás útjai kifurkeszhetetlenek. Bízzon benne hogy elég pénzt kapott az oldalért.
Üdv Csirijó

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2018. július 22., vasárnap 18:17

Richie...nem hiszem, hogy jó ötlet lett volna a találkozón ezt megbeszélni. Nem tudtam odautazni sajnos, de el tudom képzelni, hogy talan a hangulatot is elrontotta, vagy megzavarta volna. De mindegy is elmult...

Csirijo...azert nem hiszem, hogy ezzel a húzással "szétrobbant" a fórum. Legalábbis ne hagyjuk, tartsuk meg (tartsunk ki) itt vagy mashol...szerintem.

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 22., vasárnap 18:52

Mazsim1972 írta:
2018. július 22., vasárnap 18:17
Richie...nem hiszem, hogy jó ötlet lett volna a találkozón ezt megbeszélni. Nem tudtam odautazni sajnos, de el tudom képzelni, hogy talan a hangulatot is elrontotta, vagy megzavarta volna. De mindegy is elmult...

Csirijo...azert nem hiszem, hogy ezzel a húzással "szétrobbant" a fórum. Legalábbis ne hagyjuk, tartsuk meg (tartsunk ki) itt vagy mashol...szerintem.
MAZSI
A KEMENCEBARÁTOKat nem tudják szetrobbantani, de a kemencebence. hut sikerült szerintem nekik. A folytatás nem a sötétség lesz de biztosan nem itt.
Üdv Csirijó

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2018. július 22., vasárnap 19:18

Mazsim1972 írta:
2018. július 22., vasárnap 18:17

nem mindegy a tálalás és a hozzá állás csak be kelett volna mutatni vagy mutatkozni
K.B.Ü.
RICHIE

PyTom

Hozzászólás Szerző: PyTom » 2018. július 22., vasárnap 19:46

Védeni senkit sem akarok.
Azt gondolom, az új tulaj / üzemeltető élt egy üzleti lehetőséggel, mert kapott egy ajánlatot. Az időzítés persze pocsék, de nem hinném, hogy tudatos.
Viszont a TÁJÉKOZTATÁS ELMARADT. Na, eeez a nagygygygyon gáááááz!

....és én (azt hiszem, velem együtt még sokan), EZT nem értjük:

"Büszke vagyok erre a társaságra és szeretném hogy mindenki továbbra is igazi Kemencebencés lenne úgy ahogy az utóbbi 10 évben.
Ezért is döntöttem amellett hogy egy arra érdemes személynek ajánlom fel a honlap üzemeltetését, fejlesztését, mert ez a honlap sokkal jobb is lehetne, veletek."
(Robrt)

Ez a csapat nem lett volna arra érdemes :?: :?: :?: Ha ismerjük a szándékot, a célt, és az árat, mondhattuk volna: igen/nem. A hátunk mögött történt minden. Valóban, mint oldal, Robrt szellemi terméke volt. Tartalommal viszont nem ő / te töltötte / töltötted meg! Mert ez a lap a FÓRUMtól az, ami :!:
Mindenhol ez tapasztalható. Történik valami, aztán meg az utólagos magyarázkodás. :(

Hogyan lehet innen elköltözni, ahhoz nem értek, de ezek szabad nevek - még:
kemencebaratPONThu, kemencesekPONThu stb.
KEMENCEBARÁTI üdvözlet: ****** :shock: ********

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2018. július 22., vasárnap 20:01

Meg kell mondjam, hogy nagy öröm ez nekem. Még így is, hogy nem én vagyok a főszervező. Külön köszönek a főszervezőknek, főépítésznek, és minden jómunkásembernek, nameg a támogatóknak. Nem gondoltam volna, hogy ebben az önző világban, ebben az irigy országban ilyen kellemes, segítőkész, baráti társaságot sikerül majd valamikor is összekovácsolni ezen az oldalon. Erre vagyok én büszke!

Pont ma kérdezték, hogy nem akarom e eladni az oldalt, a www.kemencebence.hu oldalt, mert ennyi, meg annyi a piaci értéke. Azt mondtam, barátokat nem lehet eladni... és ezt komolyan mondom. Még ha virtuális is, bár pár kemencebaráttal már találkoztam, többel beszéltem már telefonon, de olyan kötődés alakult ki a kemencebarátok irányába, hogy ezt nem lehet pénzre váltani.

Erre vagyok büszke. Nem gondoltam volna, hogy ilyen megtörténik... Szóval örülök Vicipoc neked és a segítségnek!
Elnézés, hogy nem mentem, de innen szurkolok...

Hajrá fiúk!

Robert

NO KOMMENT
K.B.Ü.
RICHIE

Válasz küldése