A búbos

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
cibatapapa
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: A búbos

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. február 25., hétfő 14:17

Cslaci írta:Köszönöm a választ,
Üvegszálas háló van a tapasztás alatt,akkor lehet, hogy elszúrtam, amikor kibontottam a repedést egészen a cserépig!
Ezek után csemperagasztós agyaggal fogom visszajavítani és utánna üveggyapottal szigetelem!
Abba tudnál segíteni,h mi a folyamata az üveggyapotozásnak !!
Köszönöm!
Minden jót!
Nem kell bocsánatot kérni, rövidítsél nyugodtan :lol:
http://kemencebence.hu/distribution/sea ... sf=msgonly
Szigetelés ügyben itt nézzél szét, párszor már le van írva. Az a lényeg, hogy min. 5 centis legyen és ne legyen sem túl kemény, (lépésálló) sem túl puha állagú, könnyű legyen a dongára ráfektetni. Gletteld át az egész búbot, ragasztós agyaggal, ha megszáradt tedd rá ahogy a QQCA kemencéjén is látod a gyapotot, Rögzíteni lehet szöggel és vékony drótokkal is. Utána jó minőségű flex ragasztó, dryvit háló, még egyszer ragasztó, simítás, amikor kezd meghúzni, vizes ecsettel egy simító felület kezelés, hogy eltűnjenek a gyürkék. Száradás után festés, kültéri lábazat festékkel, kétszer. :bo :bo :bo
üdv.: cibata

IMG_20121019_153141.jpg
IMG_20121019_153141.jpg (31.06 KiB) Megtekintve 2718 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

Cslaci
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Cslaci » 2013. február 25., hétfő 20:34

Köszönöm a jótanácsokat,megfogadom!!

Minden jót!
Cslaci

galgabriella
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: galgabriella » 2013. március 21., csütörtök 13:40

DacaGaby írta:Üdv. az az oldalon!

Egy igazi búbos cserépből készül, hódfarkú régi tömör cserépből. Az anyagszükséglet mérettől függően 350-400 darab.
Hogy hogyan lett rögzítve az a bot azt nem tudom, de az biztos, egy "mógla, egy szamárvezető" funkcióját tölti be. Ennek segítségével biztos, hogy kör formájú lesz a kemence. Mi nem használtunk ilyen segédeszközt, ilyen lett az alakja:
http://www.kemencebence.hu/foto/display ... =10&pos=11
Nagyon szép lett! :bo meg::) .Gabci.
Üdv.:Gabci! Mottó:Álmodozni szabad az ingyen van!

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2013. március 21., csütörtök 15:35

galgabriella írta:
DacaGaby írta:Üdv. az az oldalon!

Egy igazi búbos cserépből készül, hódfarkú régi tömör cserépből. Az anyagszükséglet mérettől függően 350-400 darab.
Hogy hogyan lett rögzítve az a bot azt nem tudom, de az biztos, egy "mógla, egy szamárvezető" funkcióját tölti be. Ennek segítségével biztos, hogy kör formájú lesz a kemence. Mi nem használtunk ilyen segédeszközt, ilyen lett az alakja:
http://www.kemencebence.hu/foto/display ... =10&pos=11
Nagyon szép lett! :bo meg::) .Gabci.
Köszönöm Gabci!
6 éve, hogy épült, akkor még nem volt ez a nacccerűű :D oldal, nem voltak ötleteim a környezeti kialakítását illetően, ha most csinálnám, akkor a grillező helyére egy csikós- (takarék) tűzhelyet építenék és fordítva építeném az egészet, hogy padkát lehessen köré építeni..... :idea:
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

jkalocsa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jkalocsa » 2013. augusztus 26., hétfő 14:05

Sziasztok,

rég jártam erre.
Üdvözlök minden régi és új Forumtársat!

A búbosom belsö tapasztásán lévö repedéseket szeretném eltüntetni, melyhez a véleményeteket szeretném kikérni.
Mit gondoltok ez így tartós lenne ???
A már bevált sár (agyag 1/3 - homok 2/3 arány) + 1 marék fürészpor, és mindez hígan meszelövel bedolgozva a repedésekbe.

Elöre is kösz!
Kalo

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. augusztus 26., hétfő 18:54

Szerintem a fűrészpor helyett a lótrágya célravezetőbb.

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. szeptember 30., hétfő 20:55

Sziasztok!

Hamarosan mi is megépítjük a második kemencénket, ami most búbos lesz. Néhány zsák pelyvára volna szükségünk a megépítéséhez. Maradt e ki közületek valakinek némi mennyiségű pelyvája?

Üdv. Gábor

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. október 11., péntek 20:22

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kikérni! Annak idején a konyhából volt fűtve a szobában lévő búbos kemence. Majd 1980-as évek leg elején ki lett hordva a kemence, be lett falazva a falban lévő üreg - ami 80 cm falvastagságot jelent! Most szeretnék a szobába ugyan oda építeni egy búbost. Van e értelme a berakott 80 cm vastag falat ismét megbontani, kikeresni a régi kemence elejét, kürtőt? Ezen keresztül fűteni ill. főzésre, sütésre kialakítani egy 90 cm tűztér nagyságú, 110 cm belső magasságú boglya kemencét. Vagy inkább csak kimondottan a lakás fűtésére kialakítani egy a linken látható kialakítású kemencét? http://www.kemencebence.hu/foto/display ... play_media Mit javasoltok, melyik verziót javasoljátok? Helyem a szobában van a kemence kialakítására. 5x5 m az alapterület. Belmagassága 250 cm.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. október 14., hétfő 9:07

Barat67 írta:Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kikérni! Annak idején a konyhából volt fűtve a szobában lévő búbos kemence. Majd 1980-as évek leg elején ki lett hordva a kemence, be lett falazva a falban lévő üreg - ami 80 cm falvastagságot jelent! Most szeretnék a szobába ugyan oda építeni egy búbost. Van e értelme a berakott 80 cm vastag falat ismét megbontani, kikeresni a régi kemence elejét, kürtőt? Ezen keresztül fűteni ill. főzésre, sütésre kialakítani egy 90 cm tűztér nagyságú, 110 cm belső magasságú boglya kemencét. Vagy inkább csak kimondottan a lakás fűtésére kialakítani egy a linken látható kialakítású kemencét? http://www.kemencebence.hu/foto/display ... play_media Mit javasoltok, melyik verziót javasoljátok? Helyem a szobában van a kemence kialakítására. 5x5 m az alapterület. Belmagassága 250 cm.
Szia Gábor :hej
Amennyiben megvan a falban a kémény és a helye akkor azt megkeresném, és kibontanám, de nem fosztanám meg magam és családomat a tűz látványától és hangulatától :idea: :idea: Vagyis a képen látható üvegajtós megoldást választanám, de ha megoldható akkor a fal felől fűteném persze a hamuzás, szemetelés miatt :idea: (Az üveg tisztítása miatt a szoba felől is ajtóval kellene megoldani :idea: ) :!: Egy-egy fát viszont a hideg téli estéken rá lehetne dobni ezen az ajtón keresztül is a tűzre. :bo :) Így egy igazi első kéményes boglyásod lenne! (Ami hátulról is fűthető és hangulat keltő!)
üdv.: cibatapaposz :bo :bo :bo
912.jpg
A forma most nem lényeges!!!!!!
912.jpg (11.45 KiB) Megtekintve 2420 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. október 15., kedd 15:54

Kedves Cibatapaposz!

Soraidat átolvasván, igen megkapott a bölcs mondanivalód lényege meg::) :ty Ez egy igen jó elképzelés, amit érdemes lesz megvalósítani. Nem szabad figyelmen kívül hagyni véleményedet! Amennyiben az időjárás engedi, akkor első lépésként a már több hete tervezett kémény bontást fogjuk eszközölni. Sajnos hozzá kell a kéményhez nyúljunk, mivel kisméretű téglából lett rakva és 15x15-ös a kémény belső része. Ez bizony kevés lesz egy nagy kemencéhez. Majd következik a már befalazott kemence száj, kürtő résznek a kibontása. Gyerek voltam, mikor ki lett hordva annak idején a kemence, nem emlékszem pontosan, hogy mi is lett a körtővel. Ha szerencsénk van, akkor ehhez kell kialakítani a leendő kemence első részét.

A fejleményekről folyamatosan fogok beszámolni, szükség szerint segítséget, javaslatokat kérni Tőletek!

Üdv: Gábor

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. október 15., kedd 17:14

Barat67 írta:Kedves Cibatapaposz!

Soraidat átolvasván, igen megkapott a bölcs mondanivalód lényege meg::) :ty Ez egy igen jó elképzelés, amit érdemes lesz megvalósítani. Nem szabad figyelmen kívül hagyni véleményedet! Amennyiben az időjárás engedi, akkor első lépésként a már több hete tervezett kémény bontást fogjuk eszközölni. Sajnos hozzá kell a kéményhez nyúljunk, mivel kisméretű téglából lett rakva és 15x15-ös a kémény belső része. Ez bizony kevés lesz egy nagy kemencéhez. Majd következik a már befalazott kemence száj, kürtő résznek a kibontása. Gyerek voltam, mikor ki lett hordva annak idején a kemence, nem emlékszem pontosan, hogy mi is lett a kűrtővel. Ha szerencsénk van, akkor ehhez kell kialakítani a leendő kemence első részét.

A fejleményekről folyamatosan fogok beszámolni, szükség szerint segítséget, javaslatokat kérni Tőletek!

Üdv: Gábor
Kedves Gábor :hej
Örülök, hogy sikerült eldugni a bogyeszt, de az a tapasztalatom itt a fórumon, hogy azért kérdezünk másokat, hogy kizökkenjünk egy kicsit a saját elképzelésünkből, rögeszméinkből! A döntés mindig a kérdezőé! :bo A kémény mérete, tudod nekem a hangyám, de gondolom ezt a szépséget a lakás fűtésére használnátok, főleg télen, esetleg folyamatosan fűtenétek! Ezért nem fontos hirtelen felfűteni, nagy mennyiségű fával, hanem szépen folyamatosan kellene, lehetne fűteni, kevesebb mennyiségű fával. Ezért én nem bántanám a kéményt :idea: inkább a katlan fokozatos, szűkítését javasolnám, amit a kinti kemencédnél is javasoltam! Valamint a " macska ajtó tetejének a tévő nyílás alá, de jóval lejjebb ("két téglával!") építésével lehetne megoldani a kifüstölés ellen! Ezt a katlan aljának a sütőtér alá legalább két téglával építve lehet elérni! Le fogom majd rajzolni! Még valami :?: a szoba felőli üveg ajtóval jól lehet szabályozni a levegő ellátást az égést, kisebb kéménynél is!
üdv.: Paposz!
K.B.Ü. cibatapapa

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. október 15., kedd 19:17

Kedves Cibatapaposz! :hej

Hogy őszinte legyek, már kezdtem attól tartani, hogy egymagam maradok e kérdésemmel, mivel napokig nem reagált rá senki érdemben. Örülök neki, hogy foglalkoztat a búbos kemencém és adtál jelentős löketet a megindulásban. Amit ezúton is nagy nagy hálával :ty :bol :bol :bol

A hétvégén (szombaton) beszéltem az egyik barátommal, aki kéményseprőként dolgozott hosszú éveken keresztül itt a városban. Vázoltam neki a meglévő kéményemet. Ő is azon az állás ponton van, hogy építsek nagyobb kéményt. A kémény falazásakor a belső részbe rakjak egy 250 mm átmérőjű csövet és ahogy haladunk a kémény építésével, mindig húzzuk följebb, följebb. A cső és a kémény belső fala közti részbe pedig rakjunk habarcsot. Így a kémény belső része kör keresztmetszetű lesz. A füst pedig 2 részben fog kör körösen fölfele áramlani.

Abban az esetben, ha maradna a jelenlegi kémény, akkor az csak kimondottan fűtésre lenne alkalmas a kis keresztmetszetű kémény miatt. A párom meg szeretné télen is sütésre használni a kemencét, ezért gondolkoznánk a nagyobb kémény mellett. Inkább szívesebben használná a bentit télen sütésre, míg a kintit meg nyáron. Valamilyen szinten meg értem őt is.

A hozzászólásodban említett rajzot nagy szeretettel várom, már csak azért is, mert szerintem más is kedvet kaphat egy hasonló kemence építéséhez.

Gondolom mástól is kapunk majd hasznosítható gondolat meneteket, amivel jobbá, praktikusabbá tehetnénk majd ezt a kemencét :ty

Üdvözlettel.
Gábor

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. október 19., szombat 20:59

Szép estét Mindenkinek!

A mai napon vissza bontásra került a közel. 30 évvel ezelőtt épített kémény. Jó volt a megérzésem! A padlás szintig történő vissza bontást követően kettő luk látszódik a padlás szintjén. Az egyik egy kémény luk, amibe két oldalról egy egy kályha füstcsövét lehet bedugni (Az egyik a konyha felőli stucni, míg a másik a szobában lévő kályha stucnija látható). Hogy mi a másik luk? Elő került a kemence kürtője, ami srégen megy lefele a falban. Így ennek újbóli kialakítását nem kell megcsinálni :D Majd ezt követően a tetőzet vissza cserepezése és a törmelék anyag eltávolítása tette ki a mai napomat.
kémény és kürtő.jpg
kémény és kürtő.jpg (56.55 KiB) Megtekintve 2353 alkalommal

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. október 19., szombat 22:38

Szia Gábor :hej
A rajzot azért nem kezdtem el mert kellene egy két adat, vagy fénykép a kürtő és a kémény elhelyezkedéséről, a falhoz és a két helységhez képest! Az előző fényképtől és amit írtál, nem lettem sokkal okosabb sajnos, én két lukat látok apjó kis kövek között!
übv. cibatapapa
K.B.Ü. cibatapapa

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2013. október 19., szombat 23:12

cibatapapa írta: én két lukat látok !
übv. cibatapapa
Már megint azok a lukak fal:) fal:) fal:)

:lol: :lol: :lol:
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. október 20., vasárnap 8:19

cibatapapa írta:Szia Gábor :hej
A rajzot azért nem kezdtem el mert kellene egy két adat, vagy fénykép a kürtő és a kémény elhelyezkedéséről, a falhoz és a két helységhez képest! Az előző fényképtől és amit írtál, nem lettem sokkal okosabb sajnos, én két lukat látok apjó kis kövek között!
übv. cibatapapa
Kedves Cibatapapa!

Amit láttál fényképen, az a padláson készült. Azok a "kis kövek" nem kövek, hanem a malter maradványok. Az a kép közvetlenül a kémény vissza bontását követően készült, még mielőtt elkezdtem volna a törmelék eltakarítását. Hogy nem lett igazán jó a kép? fal:) Nem vitatom! Próbálok másikat majd ma készíteni. Készítek valami féle rajzot, amit be méretezek és ez alapján kérném majd a segítségedet! Annyit határozottan tudok mondani, hogy a kürtő a falban vagy 200 cm hosszan, srégen megy lefele. Ezt onnan tudom, hogy cseréplécet engedtem be a kürtő nyílásába. Mivel nem volt fent lámpám a padláson, így nem tudtam bele világítani a kürtőbe, hogy szélesedik e lefelé vagy sem.
Üdvözlettel, Gábor

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. november 11., hétfő 6:45

Szép jó reggelt minden búbos ápoltnak!

Néhány kép a mostani készülő félben lévő bubiról... A hamuzónak a kialakítását vályogtéglából oldottam meg, melyet agyagos sárral kentem ki elő lépcsőben.
Hamuzó falazása.jpg
Hamuzó falazása.jpg (36.32 KiB) Megtekintve 2270 alkalommal
Tapasztás közben.jpg
Tapasztás közben.jpg (32.42 KiB) Megtekintve 2270 alkalommal
Símító tapasztás.jpg
Símító tapasztás.jpg (33.85 KiB) Megtekintve 2270 alkalommal

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. november 11., hétfő 6:57

Tegnap elkezdődött az alapnak a kiásása, majd ma következik a betonozás, ha nem lesz eső...
Az alap ásás.jpg
Az alap ásás.jpg (26.62 KiB) Megtekintve 2279 alkalommal

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2013. november 11., hétfő 7:41

:hej Gábor :hej

Nagyon izgalmas "újraéleszteni" egy régi kemencét, még ha csak ilyen kevés is maradt fenn belőle!
Nagyon szépen alakul, úgyhogy :bo :bo :bo :bo :bo :bo

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. november 11., hétfő 21:46

Kedves Zoli!

Számomra is igazán meglepetés volt, hogy a belső ajtó, kürtő és a katlan is érintetlen állapotban maradt fönt. Legalább ezeknek a kialakításukkal most nem kell foglalatoskodnom. De viszont ezekhez a méretekhez kellett a kemence ajtót, tűztér magasságát, kemence méretét újra terveznem.

A mai napon sikerült a búbos helye és a patka alatti alaprészt kibetonozni, amihez 2 m3 sóder került felhasználásra. A következő napok, hetek feladata az alapnak a gondos locsolása míg mielőtt el nem kezdjük a búbos megrakását. De ez már a decemberi hónap feladata lesz... :D

Üdv. Gábor

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. november 20., szerda 15:22

Az elkészült, kiöntött alap - amire majd épül a boglyás kb 2 -3 hét múlva:
2013 december 11-13.jpg
2013 december 11-13.jpg (25.54 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal
illetve előkészületek a megrakáshoz:
2013 december 19-20.jpg
2013 december 19-20.jpg (41.45 KiB) Megtekintve 2217 alkalommal

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. november 20., szerda 20:30

Nem kell azzal 2-3 hetet várni,hacsak nem idő szűkében vagy. 1 hét után simán nyomhatod rá a bubit :)

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. november 20., szerda 21:05

Vizsgák előtt állok, így most az építkezést némileg hanyagolnom kell. Bármennyire is izgatja a fantáziámat a búbrakás.

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 12., csütörtök 20:17

Szép estét minden bubi rakónak :hej

Megtörténtek az első lépések, amelyet Lajossal közösen kezdtünk meg.
Első tégla lerakás.jpg
Első tégla lerakás.jpg (36.58 KiB) Megtekintve 2163 alkalommal
A munkálatok során van aki kifigyelt :lol:
Van aki szorgosan figyel.jpg
Van aki szorgosan figyel.jpg (30.18 KiB) Megtekintve 2163 alkalommal
Estére ennyi készült el:
Estére a sütőtérig a felfalazás.jpg
Estére a sütőtérig a felfalazás.jpg (34.13 KiB) Megtekintve 2163 alkalommal
Üdv.Gábor

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2013. december 13., péntek 21:30

Gábor!
Nagyon :k lesz!
:bo :bo

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 13., péntek 21:42

Köszönöm Zoli a biztatást :hej

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 19., csütörtök 17:49

Szép estét!

Télvíz idején tudom nem sok kemence épül, de ezek egyike a sajátom :!: Időközben bekerült a helyére egy sparhelt ajtó hamuzónak ill. a kemenceajtó valamint kialakításra került a falban egy új tisztító nyílás is.
Hamuzó+ kéményajtó.jpg
Hamuzó+ kéményajtó.jpg (40.06 KiB) Megtekintve 2126 alkalommal

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 19., csütörtök 17:55

Behelyezésre került ma az üvegtörmelék is... :D
Üvegtörmelék.jpg
Üvegtörmelék.jpg (36.03 KiB) Megtekintve 2139 alkalommal

*SirLancelot
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: *SirLancelot » 2013. december 19., csütörtök 20:12

Szia Barat67 !

Ezt hol csináljátok? Szentesen? Ha igen megnézném és összehozhatnánk egy eszmecserét is a témában :)

Lancelot

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2013. december 19., csütörtök 21:42

Gábor! :hej
:bo :bo :bo :bo :bo

*SirLancelot
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: *SirLancelot » 2013. december 19., csütörtök 21:45

most nézem , hogy összekevertelek sandro63-al :D ... bocsesz
feltevésem tárgytalan :)

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 20., péntek 21:54

*SirLancelot írta:Szia Barat67 !

Ezt hol csináljátok? Szentesen? Ha igen megnézném és összehozhatnánk egy eszmecserét is a témában :)

Lancelot
Szia!

Szentes "szomszédságában" - Békésen készül. A holnapi nap indul a tűztér és a búbrakás. Ha van kedved látogass át egy csomó sörkolis dobozzal :mrgreen:
Barat67

*SirLancelot
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: *SirLancelot » 2013. december 20., péntek 22:02

Hali !

Hááát az a szomszédság sacc/kb 100km asszem most ez kimarad...:( de ha ere jársz van itt vagy 1000 sörösdoboz, adok szívesen :)

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 20., péntek 22:10

Sziasztok!

Némi nemű gyors segítséget kérnék azoktól akik raktak már búbos kemencét vagy használnak. Kb. 110 -114 cm sütőtér belvilágú kemencéhez mekkora belmagasságot szabad tervezni :?: Sok e a 160 cm teljes magasság 87,5 m3 légtérhez? A kemence belső ajtaja 50 cm széles, 48 cm magas. E méreten nem tudok változtatni, mert ekkora az eredeti kemenceajtó méret, amit kibontás után találtunk a falban. Sütésre, főzésre ill. fűtésre van tervezve a kemence.

Üdv.Gábor

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 20., péntek 22:12

*SirLancelot írta:Hali !

Hááát az a szomszédság sacc/kb 100km asszem most ez kimarad...:( de ha ere jársz van itt vagy 1000 sörösdoboz, adok szívesen :)
Ma csak átutazóban jártam Szeged, Vásárhely, Oháza viszonylatában. Ha nem dolgozol a jövő héten, ellátogatnék Szentesre egy kis kollis ügy kapcsán is ;)

tinkertomi
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: tinkertomi » 2013. december 20., péntek 22:25

Némi nemű gyors segítséget kérnék azoktól akik raktak már búbos kemencét vagy használnak. Kb. 110 -114 cm sütőtér belvilágú kemencéhez mekkora belmagasságot szabad tervezni :?: Sok e a 160 cm teljes magasság 87,5 m3 légtérhez? A kemence belső ajtaja 50 cm széles, 48 cm magas. E méreten nem tudok változtatni, mert ekkora az eredeti kemenceajtó méret, amit kibontás után találtunk a falban. Sütésre, főzésre ill. fűtésre van tervezve a kemence.

Üdv.Gábor
Sütni főzni tudni fog... :)
A fűtésnél úgy számolj,hogy m2-enként kb 500 wattot fog leadni 8-12 óra hosszan....
Azért készültek anno azok a szép nagy öblös búbosok, mert nagy volt a felületük.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2013. december 20., péntek 22:31

tinkertomi írta:

Üdv.Gábor
A fűtésnél úgy számolj,hogy m2-enként kb 500 wattot fog leadni 8-12 óra hosszan....
Azért készültek anno azok a szép nagy öblös búbosok, mert nagy volt a felületük.
Na a gyerek bejelentkezve maradt... :)
Az előbb véletlenül Tomiéról küldtem el a hsz.-t de én írtam :oops:

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 20., péntek 22:41

tinkertomi írta:

Üdv.Gábor
Zoli meg::) a gyors válaszodat! Kisméretű téglát vágok ketté és lapjára rakva fogjuk rakni. Igaz lassabban melegszik majd föl, de tovább is sugározza majd a meleget.

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 24., kedd 21:36

dec 23.jpg
dec 23.jpg (59.55 KiB) Megtekintve 2086 alkalommal

Barat67

Hozzászólás Szerző: Barat67 » 2013. december 24., kedd 21:39

dec 23 1.jpg
dec 23 1.jpg (51.58 KiB) Megtekintve 2087 alkalommal