Pontos idő: 2018. január 19., péntek 3:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Adalékok
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 12., kedd 15:41 
Adminisztrátor

Adott Köszönöm: 0 alkalom
Kapott Köszönöm: 0 alkalom
© Robrt 2008. júl. 16. 09:42 | Válasz | #9

Nem kell azt kikenni samottporral. A téglát kell olyan szorosan illeszteni, hogy csak a felülete látszódjon. Kisebb réseket agyaggal be lehet tömni, de kikenni csak akkor kell, ha nagyon rossz lett az illesztés. A vékony anyag egyébként idővel lehullik. Szerintem a samottpor is, bár azzal nincs tapasztalatom.

www.kemencebence.hu - Kemenceépítés amatőröknek

Válasz 'Rábai Zoltán' üzenetére (#8)

© Rábai Zoltán 2008. júl. 14. 22:38 | Válasz | #8

Sziasztok! Én egy kisebb kemencét épitek kérdésem hogy samott port használjak? a belsö felület kikenésére ? üdv zozo

© Tu-Ja 2008. jún. 21. 17:36 | Válasz | #7

Kössz én kerestem, megnézem és remélem, hogy kapok!
Üdv.
Tu-Ja

© bpeter 2008. jún. 20. 18:22 | Válasz | #6

Sziasztok!
Valaki keresett a fórumon KNAUF Kőápoló viaszt. Megtaláltam a Tescoban.Az van ráírva, hogy: KNAUF STEINSIEGEL. A vonalkódja: 4006379021031
Remélem tudtam segíteni. Üdv. bpeter

© szantozs 2008. jún. 15. 21:42 | Válasz | #5

Régen öregeink biztosan nem a fejüket törték kemence építés előtt, hanem az üveget. A fenék hőszigetelése az üveg réteg miatt más mint a boltívben. Robrt nagyon finoman válaszoltál, más fórumokra ez sem jellemző! Jóccakát! Szép álmokat Cipóban sült csülökkel!!!! :))))

© Robrt 2008. jún. 15. 21:11 | Válasz | #4

lehet :))

www.kemencebence.hu - Kemenceépítés amatőröknek

Válasz 'kergyik pál' üzenetére (#3)

© kergyik pál 2008. jún. 13. 17:35 | Válasz | #3

Cső Fiúk! Ülök a fotelba és egyre jobban vágyok egy kemencére.....
Elmerengek. Olvasgatom amit írtatok.
Írtátok, hogy 15- 20kg fa kell kb. a felfűtéshez. Ami ugyebár 50-70kW energia. No akkor ezt az energiamannyiséget mekkora tömegü és milyen hőtároló anyag tudja eltárolni legalább 2-3 órahosszára. A kemence falának belülröl egyforma hőmérsékletünek kell lenni mindenütt. A kemence falazatának ugyanakkora mennyiségü hőt kell eltárolnia mint a kemence aljának. Tehát a két hőtároló tömeg egyforma kell hogy legyen. Ugyanis sütéskor nemhülhet valamelyik hamarabb mert elvonja a hőt a másiktól. Tehát ki kell számolni aránylag pontosan ,hogy a fal tömegéhez mekkora területü és milyen vastag kemencealjat kell csinálni. Modjuk ha a falazat 2 mázsa akkor az alja is 2 mázsa legyen. Mindez persze akkor igaz csak ha a kemence fala és alja egyformán van hőszigetelve. A hőszigetelésnek pedig olyannak kell lenie, hogy nehűljön le a kemence hamarabb mintahogy megsül benne mondjuk a csülök.
Tulajdonképpen azon elmélkedtem, hogy akor jó a kemence ha kivan egyesúlyozodva benne a hőmérséklet. A hővesztesége pedig a lehető legkissebb legyen. Hát igy elmélkedtem. Lehet, hogy az egéssz egy nagy baromság???

© speti 2007. szept. 12. 16:04 | Válasz | #2

A kemenceépítés trükkjei topikban van egy hozzászólás, hogy csak az ipari kemencékbe kell a só.
Válasz 'Gyenei Irén' üzenetére (#1)

© Gyenei Irén 2007. szept. 12. 09:15 | Válasz | #1

Mennyi só kell az agyaghoz? Ezt a sós agyagot kell használni a kemence aljához és a búb építésénél ?????

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]