Pontos idő: 2018. január 19., péntek 3:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kemence vályogból
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 12., kedd 15:43 
Adminisztrátor

Adott Köszönöm: 0 alkalom
Kapott Köszönöm: 0 alkalom
© Pólya Zoltán 2008. júl. 01. 08:55 | Válasz | #38

Kedves RObrt! és Tu-ja!

Örülök, ha tetszenek a képeim!
Majd jelentkezem, most meggyezek Szabolcsban.

Üdv mindenkinek: Zoli!

© Tu-Ja 2008. jún. 30. 15:56 | Válasz | #37

Oké, kössz!
Válasz 'Robrt' üzenetére (#36)

© Robrt 2008. jún. 30. 15:43 | Válasz | #36

Ok!
Ha van anyag, akkor szívesen veszem és felrakom a honlapra. Az is lehet, hogy valami cikk beküldési lehetőséget is felteszek, akinek van kedve megosztani a kemencézéshez kapcsolódó ötleteit, tapasztalatait egy-egy cikken keresztül. Még két hét és kész publikálom az új honlapot. Új fórum lesz, elképzelhető, hogy újra regisztrálni kell majd, de csak egy helyen. Az jó lesz a képtárba és a honlapon is.
Már alig várom, hogy készen legyen, oda könnyebb lesz majd sok okosat írni...
Robrt

www.kemencebence.hu - Kemenceépítés amatőröknek

Válasz 'Tu-Ja' üzenetére (#35)

© Tu-Ja 2008. jún. 26. 23:02 | Válasz | #35

Szia Robrt!

Kössz, hogy gondoltál rám én már el is felejtettem azt a kűrtöskalácsos dolgot. A házilagos kovácsolásról és az ehhez kapcsolódó dolgokról viszont összeállítok egy anyagot egyszercsak aztán arról is beszélhetünk, ahogy ezt pár szóval már korábban megtettük.
Most vettem egy köcsögöt amiben akár kemencében is lehet főzni vagy szabadtűz mellett köcsögbabot és más finomságokat. Most ez foglalkoztat. Már be is fontam dróttal. Így már szabad az út.

Majd írok róla milyen lett.

Üdv.

Tu-Ja
Válasz 'Robrt' üzenetére (#34)

© Robrt 2008. jún. 26. 22:22 | Válasz | #34

Zoli,

Nagyon tetszenek a képek! Látom már a feltöltés is megy. Aranyosak a gyerekek, ahogy Tu-Ja írta, látszik a szemükben a csillogás. Ők még igazán és önzetlenül tudnak örülni, sokan már erre nem vagyunk képesek. Én még csak 32 éves vagyok, de ebben az évben döbbenten rá, hogy mennyi mindennek lehet örülni. Néha az ember belefásul dolgokba, a munkába és késő veszi észre az élet apró örömet. Azt kívánom nektek, erre a pontra azért mindíg figyeljetek. Zoli képei mindíg bizonyítják, hogy a boldogság tulajdonképpen az apró örömök sokasága. Olyan jó végignézni ezeket a kis gyerkőcöket.
Na nem írok többet, mert az oldal is betellik lassan :)
További sok sikert!

Tu-ja, üdvözöllek téged is.
Nemsokára kész lesz az új oldal és a cikkedet is felteszem, amit a kürtőskalácsról írtál. Sajnos a régire nem tudtam feltenni technikai okok miatt, de még két hét és kész az új lap is.
Robrt

Válasz 'Pólya Zoltán' üzenetére (#32)

© Tu-Ja 2008. jún. 26. 21:32 | Válasz | #33

Szervusz Pólya Zoltán!

Kérlek szépen valószínű, hogy a gyerekek miatt van de én megint úgy vagyok a képeidel mint a múltkor. olyan jó nézni ezeknek a kis krapekoknak a csillogó szemeit és a természetességüket ,hogy nics ehhez fogható!
Megint csak gratulálok a munkádhoz és a személyes hozzáállásodhoz! Kívánom, hogy nagyon sokáig legyen benned annyi töltés a munkádhoz amannyire csak szükséged van. Tudom, hogy ehhez nagyon sok lemondás és energia kell.

Tisztelettel üdvözöllek!

Tu-Ja
Válasz 'Pólya Zoltán' üzenetére (#32)

© Pólya Zoltán 2008. jún. 26. 11:29 | Válasz | #32

Kedves Mindenki! Kedves Tu-ja!

Fenn vannak a legújabb képek. Jó és érdekes játék volt ez is egy csoport városi gyermekkel. Június elején hívtak meg a Szigetközbe. Sok, a képen látható kemencét láttam, bontás téglából készítik arra felé a kemencét.

Remélem ez is osztatlan sikert fog aratni a kemecézők körében.

Üdv mindenkinek! Zoli!

© Pólya Zoltán 2008. jún. 21. 16:13 | Válasz | #31

Türelem, most elmerültem gyermekotthonos munkáimban. Ezek a képek is jók lesznek remélem.
A SZigetközbe mentem el. Meglepő, hogy ott mennyire dív a kemence készítés, kemencézés.

Üdv: Zoli!

© Pólya Zoltán 2008. jún. 11. 08:26 | Válasz | #30

Kedves Robi és Tu-ja!

Köszönöm a tanácsolat, hamarosan
megleplek benneteket az újabb sorozattal.

Üdv: Z.

© Robrt 2008. jún. 10. 21:23 | Válasz | #29

Tu-Ja jól modja, csak ne felejts el bejelentkezni előtte:)

Válasz 'Pólya Zoltán' üzenetére (#27)

© Tu-Ja 2008. jún. 09. 11:00 | Válasz | #28

Szia Pólya Zoltán!

Kössz az elismerő sorokat, csak jó ez az internet is valamire, kicsit közelebb hozza egymáshoz az embereket. Na azért nem olyan jó mint a kemence de megteszi!

A fotók alatt pedig olymódon tudsz hozzászólni, hogy egyszerűen rákattintasz a képre és amikor kinagyította a program lefelé gördítve megtalálod a lap alján a hozzászólás ablakot.

Üdv.

Tu-Ja
Válasz 'Pólya Zoltán' üzenetére (#26)

© Pólya Zoltán 2008. jún. 08. 23:41 | Válasz | #27

Kedves Robrt!

Hogyan történik a hozzászólás a lapon? Nem tudok hozzászólni a képekhez!
Köszönettel: P.Zoli

© Pólya Zoltán 2008. jún. 08. 23:31 | Válasz | #26

Kedves TU-Ja!
és mindenki!

Nem tudok csak itt hozzászolni, a szemveges úr nem én vagyok, szerintem a hölgyhöz tartozik akit a képen látsz. Én nem vagyok rajta egyik képen se, a fotós nem szereti ha fotózzák, gyermekbetegség. Viszont megnéztem a kemence építésed, profi és szép munka, gratulálok hozzá!
Majd megkeresem hogy hogyan kell hozzá szólni a kép alatt és akkor ott is válaszolok rá.

Üzenem még mindenkinek hogy újabb sorozatot teszek föl. Ma volt szerencsém egy egész más helyszínen, más kemencével és más gyerekekkel sütni, ez is egy sorozat lesz. A legutóbbi nincs még sorba téve majd ha lesz időm, akkor sorab rakom azokat is.
Vigyázat a medárd napi esőkkel, a vályog ronggyá ázik, s akkor aztán fuccs, volt nincs kemence! Én már jártam így.

No üdv Mindnekinek! Zoli!

© Pecás 2008. jún. 07. 21:33 | Válasz | #25

Köszönöm a kiégetési tippet szépen sikerült.

© Pecás 2008. jún. 07. 21:30 | Válasz | #24

Sziasztok szeretném felrakni a kemencés képeimet csak nem tudom hogy hogyan kell légyszives segítsetek!

© Robrt 2008. jún. 07. 08:39 | Válasz | #23

Hello Pecás!

http://www.kemenceepites.extra.hu/pg008.html
4. pontban megtalálod a választ.

Robrt

Válasz 'Pecás' üzenetére (#22)

© Pecás 2008. jún. 05. 22:10 | Válasz | #22

Sziasztok! Végre felépült a kemencénk. Mostanra már kiszáradt. Sajnos nem tudjuk, hogyan és mivel kell szakszerűen kifűteni első alkalommal. Mindenkit kérek, hogy segítsetek! Köszi Pecás

© Koresz 2008. jún. 05. 16:38 | Válasz | #21

Tisztelt Pólya Zoltán

Nagyon jó ötlet a kemencézés gyerekkel hogy, jól érezék magukat a sok unalmas napok között ezt tetszek nekik a legjobban.

© Pólya Zoltán 2008. jún. 05. 06:08 | Válasz | #20

Kedves Tu-Ja!

Köszönöm szép soraidat. Jó volt olvasni. Persze végül is az a lényeg, hogy embereket hozzunk össze, hogy fontosak legyünk egymásnak, ne csak kényszerből, hanem igazán teljes átélésből. Szóval azért tetszett meg a kemencézés elejétől a végéig, mert ez egy jó program, projekt, ha úgy tetszik, melyben észrevétlenül résztvehetünk úgy, hogy minden tekintetben gazdagodunk, tanulhatnk. No jó, ez már pedagógia.
Elfelejtettem nektek mondani, hogy van egy profi hivatásos fotós Pólya Zoltán ő is, gyakran tévesztenek vele össze. Szóval én nem a fotós, mondjuk azt: a tanító-tanár P.Z. vagyok, bár időtle-idők óta én is fotózok, néhány könyvem is megjelent már, melyben fotóim is vannak.
Szóval, még egyszer köszönet az elismerő sorokért. Remélem, azért mások is megnézik még. Üdvözlet mindenkinek. P.Z.

© Tu-Ja 2008. jún. 04. 21:53 | Válasz | #19

TISZTELT Pólya Zoltán!

Először is a "TISZTELT" szó nem véletlenül íródott részemről nagybetűvel!

Bár nem látod, de feltettem egy kalapot és megemeltem előtted amikor képeidet végignéztem.
Nagyon sajnálom, hogy nincs ebben az országban nagyon sok ilyen ember mint te. Aki ennyire önzetlenül tud gyerekeknek és a velük együtt élő felnőtteknek örömet okozni az minden elismerét megérdemel!
Még te írtad, hogy nemtudod felteheted-e öregecske kemencéd képeit ide a többi új építmény közé? Hát én megmondom neked -és azt sem bánom ha valaki megharagszik érte- szerintem a te képeid a legnagyobbak itt az összes többi között!!! Ebben az esetben nem a kemence formája, kialakítása és összképe a lényeg, hanem az, hogy az a sok gyermekszem csillogott amikor nyújtották, sütötték aztán jóízűen ették a lángosukat! Na ezért érdemes élni és neked is érdemes volt kemencét építeni!
A körülöttetek sürgő-forgó gyerkőcök már kaptak valamit útravalóul az életre tőletek és teljesen biztos vagyok abban, hogy ennél jóval többet is!

MIndenféle politizálás nélkül mondom, ezt kellene látni országunk úgynevezett nagyjainak! Így is lehet emberekkel foglalkozni:

NAgyon köszönöm neked és segítőidnek ezeket a képeket, további kitartást és még nagyon sok örömet kívánok!!

Mély főhajtással üdvözöllek!

Tu-Ja

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]