Pontos idő: 2018. január 19., péntek 3:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 12., kedd 15:31 
Adminisztrátor

Adott Köszönöm: 0 alkalom
Kapott Köszönöm: 0 alkalom
© Tu-Ja 2007. szept. 30. 19:59 | Válasz | #49

Szevasz Robrt!

Bocs egy kicsit nagyok lettek a képek.
Remélem nem okoztam vele valami fennakadást a fórumon.
Ha igen nyugodtan töröld ki őket ha lehetséges.

Üdv.

Tu-Ja

© Tu-Ja 2007. szept. 28. 20:39 | Válasz | #48

Szóval a balfékeknek is vannak ötleteik.
Ezt szeretném majd a végén

© Tu-Ja 2007. szept. 28. 20:12 | Válasz | #47

Mondtam, hogy nem vagyok olyan balf...!
Illetve a fiam nem az mert ő segített!!

© Tu-Ja 2007. szept. 28. 20:11 | Válasz | #46

© Tu-Ja 2007. szept. 28. 20:08 | Válasz | #45

© kvardlipi 2007. szept. 28. 18:50 | Válasz | #44

Hali mindenkinek!

Az agyaggal kapcsolatosan egy kis segítség.Miskolc és környéke , pontosabban állítólag Onga mellett és Bükkszentkereszt felé van olyan terület az út szélén ahonnan szoktak agyagot szedni ilyen jellegű munkákhoz.Én is csak hallomásból tudom ,egy ismerősöm viszont ismeri a bükkszentkereszti lelőhelyet.

© Tu-Ja 2007. szept. 28. 18:34 | Válasz | #43

Sziasztok!

Robrt kössz a kitartást, tényleg nem adom fel és azért nem kűldtem el neked E-mail-ben a képeimet, mert egyrészt nem akarlak terhelni vele, másrészt csak nem vagyok olyan balf.., hogy ne tudjam megoldani.
Aztán meg amúgy sincs még kész a kemence. Ezek csak részfotók lettek volna.
Én már építettem ezzel a porított anyaggal egy dupla bográcsozó tárcsán sütőt. Az volt a tapasztalatom, hogy amíg be nem gyújtottam a kályhába addig nagyon képlékeny maradt az anyag. Azt követően viszont kiégett és megkeményedett. Égetés előtt, száradás közben ( ami természetes száradás) erősen megrepedezett.
Én az agyagot Szekszárdon vettem és sikerült keramikus agyagot szerezni. Ott van egy ilyen kis üzem ami kimondottan ilyet gyárt. 15 kg-os kiszerelésben, fóliazsákba tekerve adják át.
Nem tudom mennyire laktok messze Szekszárdtól.
Ha érdekes a pontos cím átnézem a feljegyzéseimet és megírom. Én már odatalálok emlékezetből ezért nem jegyeztem meg. Előre le kell egyeztetni a mennyiséget, mert csak annyit gyártanak amennyit tuti elvisz a vevő.

Válasz 'Robrt' üzenetére (#42)

© Robrt 2007. szept. 26. 22:39 | Válasz | #42

Szia kvardlipi!
Ha van már pár képed, ide is fel tudod rakni, hogy lássuk a kemencédet.
Sajnos kész projektet egyenőre még lehet feltölteni kívülről, azt csak én tudom, ha megküldöd. Remélem a jövőben majd ez is változik.
A fórumba fel lehet tenni képet is, korábban megírtam, hogyan, nekem működött . Tu-Ja én kitartok melletted.

Horváth Gyula email kérdésére:
Agyagot biztos sok helyen lehet kapni, bár igazából nem tudom ki honnan szerzi be, ez engem is érdekelne.
Én kályhaépítő porított agyagot használtam. Ezt kályhacsmpét gyártó és cserépkályhát építő cégnél szereztem be.( www.futech.hu )40 kg-os zsákban árulják. Kályhaépítő mesterektől lehet még érdeklődni, hogy honnan veszik. Esetleg tőlük is lehet venni agyagot. Másnak van tapasztalata ezzel a porított agyaggal.
Ha építenék én legközelebb normál agyagot használnék (kipróbálnám azt is).

www.kemencebence.hu - Kemenceépítés amatőröknek

Válasz 'kvardlipi' üzenetére (#41)

© kvardlipi 2007. szept. 26. 19:19 | Válasz | #41

Üdv. mindenkinek!
Lassan de biztosan haladok az építéssel , sajnos csak hétvégenként van időm építgetni(remélen sikerül befejezni amíg jó az ídőjárás).Már állnak a falak.Gyűjtöm a képeket , ha meglessz az összes , megpróbálom felrakni őket.

© kvardlipi 2007. szept. 26. 19:18 | Válasz | #40

Üdv. mindenkinek!
Lassan de biztosan haladok az építéssel , sajnos csak hétvégenként van időm építgetni(remélen sikerül befejezni amíg jó az ídőjárás).Már állnak a falak.Gyűjtöm a képeket , ha meglessz az összes , megpróbálom felrakni őket.

© Tu-Ja 2007. szept. 25. 19:56 | Válasz | #39

Sziasztok!

Csak próbáltam képet beszúrni az előbb de nem sikerült.
Nem adom fel!

Üdv.
Tu-Ja

© Tu-Ja 2007. szept. 25. 19:47 | Válasz | #38

© Robrt 2007. szept. 23. 22:20 | Válasz | #37

Nekem nincs a sütőtér aljában samott. Ha körülnézel a neten, nagyobb részt a sima tégla mellett vanak többen. Néhány samottos, tudom nem jól működik, ezért nem választottam. Ha kenyeret szépen süt a kemence, akkor mindent. Ez a mérce. A samottos kemence könnyebben égeti a kenyérféléket.
A kályhaépítő porított agyaghoz könnyebb hozzájutni. Nekem egyenlőre bevált.

Válasz 'jakabl' üzenetére (#36)

© jakabl 2007. szept. 23. 14:45 | Válasz | #36

Sziasztok!
Némi ellentmondást vélek felfedezni miszerint Hegyi S.Loránt szerint idézem:"a tüztér belsejét ajánlott samottéglával rakni" míg Robrt szerint "a legjobb eredményt akkor kapunk, ha a sütõtér építését régi (század eleji) nagy méretû téglából tervezzük.
A másik kérdésem, illetve jól értem hogy a hagyományos agyagot telses mértékben kitudom váltani kályhaépítő falazó anyaggal.Nekem úgyanis az agyag beszerzése látszik a leg megvalósíthatatlanak.Egyébként gratulálok a honlaphoz és köszönöm, hogy van aki ilyen kemenceépítő zsenikkel is folalkozik mint pl.én.

© Hegyi S. Lorant 2007. szept. 20. 21:08 | Válasz | #35

Sziasztok!
Ha fatarolot akarsz alulra akkor boltiv nelkul csinald a labak athidalasat a szajan kivul,mert a ho hatasara a fatarolo boltivja 95% megreped,sajat tapasztalat.
Ugy szoktam csinalni,h U alakban kezdek falazni kb.90cm magassagig es aztan boltivvel zarom az elejet,de csak az elejet,ezutan fedlapot ontok bevasalva ra szigetelesi anyagokat(porotherm teglat fekve a 11.5 cm+szilikathoszigeteles a RATH-tol 5-10cm vastagsag+ytong 10 cm+*** rostalt 3mm homok max 1cm+vastag samot(tuzter alja),jo ez allando mukodo tuzterre vonatkozik.

© kvardlipi 2007. szept. 20. 16:44 | Válasz | #34

Remélem az időjárás kedvező lessz a hétvégén és sikerül nekilátni a kemencéhez.Ma kaptam egy pár 100 éves bejáratott sütőlapátot.Ma azt csinosítom hogy használható legyen.
A képeket igyekszem összegyűjteni.Majd szóljatok ,hogy hova küldjem e-mail-ben.

© Robrt 2007. szept. 19. 20:34 | Válasz | #33

Tu-Ja!

Én azt csináltam, hogy a Pókzolkától kapott képeket a freemail-es címemen jobb egér gombbal rákattintva lementettem a freemail-es fotótárba. Ott átméreteztem, azt hiszem 300pixel szélesre, majd rákattintottam. Megjelent a kép, a linket kimásoltam, és megadtam a fórumba történő képbeszúrásnál megjelenő ablakba. Lényeg, hogy csak internetre feltöltött képet lehet beszúrni (lehet az a tar.hu-n, vagy akármilyen képgalériában, akinek van freemail-es címe, ott van automatikusan képgaléria.) Na szóval ennyi. A név helyett is lehet képet beszúrni és akkor a hozzászólásoknál az jelenik meg a nevetek helyett. Na ezt még nem próbáltam, a kép beszúrásra is csak most jöttem rá.

Kvardlipi! Ha lesznek képeid a megvalósításról és leírás, fel tudom tenni a honlapra is.

Pókzolka, kösz az ötletet, valami hasonlót be fogok tenni.

Robrt

© kvardlipi 2007. szept. 19. 20:08 | Válasz | #32

Üdvözlök mindenkit!

Most kezdem építeni a kemencémet az alapok már megvannak.Samott téglát és régi bontott téglát alkalmazok kötőanyag tűzálló habarcs - samott por +vízüveg.A tűztér mérete 80*150 cm. Hátulkéményes , alul fatároló.Ha sikerül , majd rakok fel képeket.
Nagyon örülök hogy létrejött ez az oldal.
Hali!

© pókzolka 2007. szept. 19. 19:53 | Válasz | #31

Szevasz TuJa!

Örülök, hogy segíthettem.Köszi a dícséretet.
CT vizsgálatot nem vállalok, mert már én sem férek bele.

pókzolka

© Tu-Ja 2007. szept. 19. 18:46 | Válasz | #30

Szevasz Robrt !

Lehet, hogy én vagyon béna de nem sikerül képet feltennem ide a fórumra.
Megkérlek írd meg miként megy ez!

Kössz, Tu-Ja

© Tu-Ja 2007. szept. 19. 18:26 | Válasz | #29

Szevasz pókzolka!

Kössz az infót. Én is szeretnék tenni a kemencémbe, de így már nyugodtabban veszem meg.
Egyébként jól néz ki a "CT" berendezésed.
Vállalsz vele maszekban is méréseket vagy csak családon belül?

Szóval jól néz ki a cucc.

Mégegyszer kössz.

Szevasz
Válasz 'pókzolka' üzenetére (#28)

© pókzolka 2007. szept. 18. 20:35 | Válasz | #28

Tu-Ja-nak.
A hőmérőt lehet közvetlenül magára az ajtóra is tenni, legfeljebb rövidebb benyúlóval.
pókzolka

© pókzolka 2007. szept. 18. 20:31 | Válasz | #27

Szevasztok!

A hőmérőnek van egy hüvelye,ami sárgarézből van.
Azt érheti a láng, legfeljebb egy kicsit kormos lesz.Ez a hüvely van becsavarva a 1/2"-os karmantyúba. Magát a hőmérőt ebbe a hüvelybe kell beletolni.Szükség esetén egy csavarral lehet rögzíteni, de tapasztalatom szerint nem szükséges. Ha esetleg 400C közelébe menne a mutató, akkor ki lehet húzni.A hőmérő árában a hüvely is benne van! Sajnos nem látszik a fényképen, de majd csinálok olyan képet is, amin látható.
Szerintem minél közelebb van a sütőtér középpontjához, annál jobb.Persze úgy,hogy ne legyen útban. Az enyém oldalt van kb.10 cm magasan a sütőtér aljától.
Bár sok tapasztalatom nincs,mégis tudom ajánlani mindenkinek. Már csak azért is,mert a kemence árának csupán 1-2%-a.

pókzolka

© Tu-Ja 2007. szept. 18. 20:13 | Válasz | #26

Lenne még egy kérdésem.
A kemence belső falához mennyire lehet közel az érzékelő?
Ugyanis nálam akkora a belső boltív mérete mint az ajtó kerete. Magyarul nincs hely az elején úgy mint Pókzolkának. Így csak nagyon közel tudnám tenni az oldalfalhoz hogyha valahova az ajtó környékére tenném a műszert.

Üdv.
Tu-Ja

© Tu-Ja 2007. szept. 18. 20:03 | Válasz | #25

Szevasztok!

Mi a tapasztalt, a hőmérő érzékelőjének milyen hosszúságban kell benyúlnia a kemence belső terébe?

Üdv.
Tu-Ja

© Robrt 2007. szept. 18. 15:17 | Válasz | #24

Kérdésem, hogy mikor fűtöd fel a kemencét, a lángok nem érik a hőmérőt? Nem probléma ez a nagy hőfok miatt, illetve mit mutat, hogy van beépítve (védelem belül, stb.), jól működik?

© Robrt 2007. szept. 18. 15:14 | Válasz | #23

Itt van Pókzolka hőmérője:

© pókzolka 2007. szept. 18. 12:58 | Válasz | #21

Robrtnak és a többieknek: A MIGÉRT ZRT-nél készíttettem egy bimetallos hőmérőt. Az enyém
63mm átmérőjű 0-400C-ig mér, és 500mm a benyúlójának a hossza. Sárgaréz hüvelybe lehet beledugni, de némi felárral készítenek rozsdamentes acélból is. 1/2" csatlakozása van a védőcsőnek. Nekem 3300Ft+Áfába került.
A Migért telefonszáma 06 1 3117090
mail@migert.hu
A kemence elejének bal oldalába, egy 1/2"-os
karmantyúba szoktuk beletekerni. Küldök néhány képet róla e-mailben.
Szerintem érdemes beszerezni egyet.
pókzolka

© Robrt 2007. szept. 13. 23:14 | Válasz | #20

Milyen hőmérőt használtok, és hová építitek be? Én még nem szereztem be, de úgy érzem hasznos lenne...
Spetinek kösz a bókot. Pókzolkának: örülök, hogy elégedett vagy.

© speti 2007. szept. 12. 16:06 | Válasz | #19

Régen keresem "ezt" az oldalt, és köszönöm hogy létrejött, és gratula hozzá!

© pókzolka 2007. szept. 09. 19:40 | Válasz | #18

Szervusz Robrt!
Itt a nagy nyilvánosság előtt szeretném Neked megköszönni, hogy kemencém építésének leírását közkinccsé tetted.

Üdv.:pókzolka

© Robrt 2007. szept. 07. 15:54 | Válasz | #17

Kope részére: a hátul kéményes szerintem is kedvezőtlenebb megoldás, akár hogy is tüzelsz benne (ahogy Lorant is írja, akinek külön köszönet a tapasztaltért). Azon kívül a kéménybe még egy pillangózárfélét is kell építeni, hiszen hiába zárod le sütéskor az ajtót, a kéményen távozik a hő. Biztonsági okok miatt ezt a zárat viszont nem szokták teljes keresztmetszetben záródónak készíteni. Tehát az előlkéményesnek jobb a hőtartása, egyenletesebb a felfűtése a körben járó láng miatt. Viszont ha nincs választásod, a hátsókéményest sem kell elvetni, mert létezik, használják, és az is működhet jól. A kémény keresztmetszetét meg kell tervezni, hogy jó huzatod legyen.

Kösz mindenkinek a dícsérő szavakat.
A kemence projektek menüben a Pangeás projekthez írok szöveges kiegészítést (megkaptam), valamint a hétvégén felteszek egy új projektet.

Ha valami nem működne, jelezzétek.

Jó építést, sütést, főzést!

Robrt

(Úgy látom a fórum első hozzászólásai nem látszanak, javítom.)

© Hegyi S. Lorant 2007. szept. 07. 06:51 | Válasz | #16

Hello!
Kope-nak;mindegy h hol van a kemeny,oldalt,hatul,mert fekve kemenyt alkalmazva barmerre vezetheted egybol a boltiv tetejen es utana jol leszigetelve,egy kemencemnel se esett elore,mert lehetetlen volt a kivitelezese.
Kolesz-nek;magyarorszagon nagyon ritka a jo minosegu agyagos fold,emlekszem Pesten mennyit kerestem es nem talaltam csak homokos agyagot.Az agyagot ugy tudod ellenorizni h bele teszed egy vederbe es ratoltesz vizet ugy h teljesen ellepje,hagyod 10 percig ezutan egy szivaccsal le veszed a plussz vizet es elkezded kavarni a kezeddel(nagyon egeszseges az agyagos fold,karbantartja a bort)az a jo agyag ami nem gorcsos,ha gorcsos akkor forro vizzel ontsd le,mert azt jelenti h a fold nincs megerve es ha eztan is gorcsos akkor az nem olyan jo.A jo fold kb 1 m-re a foldfelszine alatt van,dombos videkeken keressetek,nalunk piros az agyagos fold mig nalatok sargas.

A kemence kemenyenek min.20 cm atloju legyen es minnel alacsonyabb annal bovebb.Vigyazzatok h a kemeny tetejet ne fedjetek tul alacsonyan,min. 4 sor tegla legyen a kemeny es a fedlap kozt h legyen jo huzata.

© Vas Imre 2007. szept. 06. 22:02 | Válasz | #15

Szia Robrt!

Lenyűgözve olvasgatom a honlapodat, nagy-nagy gratula. Tervezgetem én is egy kemence építését, asszem ez most igazán elindít a lejtőn:)

© kolesz 2007. szept. 06. 20:45 | Válasz | #14

Sziasztok!
Felmerült bennem egy kérdés.Megfigyeltem ,hogy mifelénk a cserépkályhát építő szakemberek a téglagyárból beszerzett nem kiégetett téglát szokták összetörni és felhasználni agyagként Ezt szeretném én is használni szerintetek jó lessz a kinti kemencémhez ?
Válasz 'Hegyi S. Lorant' üzenetére (#13)

© Hegyi S. Lorant 2007. szept. 06. 19:10 | Válasz | #13

Sziasztok!
Robrt megkert h irjak par jo tanacsot nektek.
Ipari szinten rakom oket,24 orabol-24-et mennek a kemenceim(Nagyvaradon).
1.A kemence tuzteret,a boltivet mindig hatulrol kezdjuk rakni es nagyon fontos h kotesre(ha kotes nelkul rakod,akkor a ho nyomasara konnyen szet nyilik).Az egesz kemencet kotelezo kotesre rakni,beleertve a kemenyt is ha a szabadban van.
2.A kemnce merete mindig a kivant beltertol fug,a Te igenyeid utan,es ez utan szamitjuk ki a falak vastagsagat,stb.
3.A so!!!
Sajnos nagyon sokan tevhitben vannak,mert a sot nem a habarcsba kell bele keverni hanem az injektoros ipari kemencek belso samotozasanak a feluletet szoktak hig allapotaban fell kenni mielott azt be uzemeltetik.A kemencet lassan felhevitik egeszen kb.1100C-ig es ekkor a sos oldat megzomancosodik a samot feluleten,ezaltal kepezve egy nagyon eros vedo reteget.800C alatt a so a habarcsban allandoan dolgozni fog mert nincs az a nagy hofok mikor zomancretegge valna,emiatt tilos so adalekot hasznalni barmilyen tipusu tuzterekhez,beleertve a csempekalyhakat is.Ugyanigy van az uvegvizzel is,az uvegvizet csak 600C felett hasznalhato,az alatt nincs tulajdonsaga ertelmetlen a hasznalata.
4.Az uveg.Igen az uveget szoktak hasznalni hazi kemencekhez,mert felfutes utana sokaig melegentartja a tuzter aljat.Vigyazni kell ne legyen nagyon vastag a reteg,mert rendszeres hasznalat utan az alja megsujjed!!!(megjartam,2ev utan kb 3cm sujjedt a samot tegla,azota kemeny szilikat hoszigetelo lapokkal helyettesitem a RATH-tol)
5.A tuzter belsejet ajanlott samotteglaval rakni,az alja nehezebben kopik joval tovabb tartja a meleget es hosszabb eletuek.Termeszetesen az egesz belsejet a kemeny szajat is.
6. Ha agyaggal akarjuk felrakni gondolni kell arra h nem hosszu eletu,mindig tapasztani,javitani kell,mert az agyag elettartama kb 6-ev(evente kb 6 honapi hasznalattal,mindegy h mire hasznaljuk:kemence,cserepkalyha,stb.,ezutan az adott helyzettol fugg h mennyire volt kiteve a tulzott-hirtelen hoingadozasoknak,atrakast igenyelnek.
7.Ha a tuzter belsejet ki tapassztjuk anyaggal szamitsunk arra h egy ido utan beomlik,lehet pont a tesztara vagy pizzara,mert a tegla es a habarcs hotagulasi idopnontja kulombozik ezert elobb-utobb le valik.Epites utan mindig gondosan le kell takaritani a teglarol a folosleges anyagot.

A hatso kemenyes kemencek nem bevaltak,nem olyan jo kemencek,mert nem tudja jol tarolni a hot pont azert mert a tuz at megy rajta es nem csinal egy kort,remelem ertitek mire gondolok.
Azert irtam le ezeket,mert sok olyan hulyesegekkel talalkozom munkaim soran h hihetetlen.Barmilyen kerdesetekre szivesen valaszolok.
Hello!

© Tu-Ja 2007. szept. 04. 20:54 | Válasz | #12

Ja bocsi de valamit elfelejtettem!

Minden kalapomat megemelem édesapád előtt aki ha jól láttam igen profin építette fel veled a kemencédet.
Őt is üdvözlöm és add át megkérlek gratulációmat neki így ismeretlenül is!
Jó, hogy vannak ők még nekünk és remélem még sokáig lesznek is.

Üdv.
Tu-Ja

© Tu-Ja 2007. szept. 04. 20:44 | Válasz | #11

Szia Robrt!
Aztán meg természetesen szia mindenkinek aki ide is beregisztrált!
Ez már csak azért is fontos, mert tényleg jó, hogy vannak -ha magamat is beleértem akkor vagyunk-ilyen emberek még 2007-ben akiket pl.egy kemence éápítése is érdekel, nem csak mindig az a bizonyos aminek segítségével mindent meg lehet vennei a boltban.
Szóval én még most fogom elkezdeni a kemencémet, de ígérem, hogy fotókkal is dokumentálom. Addig is olvasok mindent amit itt és az index-esen is írtok ill. mutattok.
MINDENKINEK sok szerencsét és kitartást a kemencéjéhez. Tiszta szívemből drukkolok mindenkinek aki nemcsak okoskodik, de jó ötletekkel és tanácsokkal is segít a többieknek, mint pl. ezen lap létrehozója Robrt.

Gratulálok ezhhez az egyedülálló honlaphoz és nagyon jó,hogy vannak ilyen önzetlen palik mint te!

Üdv.
Tu-Ja

© kope 2007. szept. 04. 16:30 | Válasz | #10

persze én még szeretnék előre egy hamuzót és alulra egy boltívet fatároláshoz, de önmagában ez egy kiváló terv!

© kope 2007. szept. 04. 16:27 | Válasz | #9

Kolesz, nálad a 10 pont! Pontosan ilyet kerestem! :)

© kolesz 2007. szept. 04. 15:40 | Válasz | #8

Hello
én sem vagyok igazán profi de szerintem egyszerűen a meglévő kémény elé kellene építened
az index-es fórumon találtam ezt a linket
ez egy hátsó kéményes
" KTa " építette talán tudsz ötletet meríteni belőle hátsó kéményes kemence

© kope 2007. szept. 04. 11:43 | Válasz | #7

Kedves Robrt

Szuper az oldal, már egy hete ezzel kelek és fekszem és töröm a fejem, hogyan oldhatnám meg az én kemencém.

Ugyanis van egy speciális, történelmi helyzet az én házamnál, volt egy kazánház, amit lebontottam, ebből pedig egy nagy kémény fut végig a fal mellett kívül. Ezt a kéményt nem bontottam el, már a kemencére gondolván. Szóval nekem nmem működik az elöl kémény, és tűztér, hátul sütőtér megoldás, ugyanis mindenképpen hátul kell lennie a kéménynek (kabátot a gombhoz). Ráadásul a kéményen egy kisméretű téglányi füstnyílás van, tehát mindenképpen speckót, valami alul a tűztér, felül a sütőtér, hátul a kémény jellegűt kell építenem. Ha van valami építő jellegű ötlet ehhez a szerencsétlen helyzethez, azt nagyon megköszönném...:)

© Robrt 2007. szept. 04. 08:21 | Válasz | #6

Szia!

Tételes anyaglistát még nem írtam, de hamarosan átgondolom (jegyzetek), mi is kellett hozzá, és felteszem a honlapra. A téglát bizony felhasználtam mindet. Amire emlékszem: kb. 3x40kg kályhaépítő agyagot, kb. 30 zsák falazóanyagot, kb. 120 liter tört üveget, 1,2m3 betont, 1 tekercs bitumenes szigetelőlemezt, 1,5 láda sör használtunk.

Robrt

Válasz 'kolesz' üzenetére (#5)

© kolesz 2007. szept. 02. 14:06 | Válasz | #5

Hello
gratulálok nagyon jó és hiánypótló honlap!
én is rég fontolgatom egy kemence építését de most óriási lendületet és segítséget kaptam hozzá ,megpróbálkozom a tiedhez hasonlót alkotni :)
jó lenne ha tudnál irni egy tételes anyag listát miből mennyit kellett hozzá beszerezni Ez nagy segítség lenne
(igaz le irtad hogy 1300 db téglát vettél hozzá de azt nem hogy elhasználtad e mindet ?)
elöre is köszi :kolesz

© sziszi 2007. aug. 27. 13:57 | Válasz | #4

Sziasztok,

Nagyon hasznos (annak aki kemenceépítésre adja a fejét) és izlésesen elkészített honlap. Minden amatőr kemenceépítő homepage-e lehetne!
Gratulálok, szép munka!
Üdv.

© Robrt 2007. aug. 26. 15:03 | Válasz | #3

Szia!
Köszönöm a gratulációt. Kályhaépítéssel foglalkozó cégektől, vállalkozótól lehet a legkönnyebben beszerezni az agyagot. A beszerzett agyag felhasználását illetően is a legegyszerűbb tőlük információt beszerezni, mivel az agyag minősége letérő lehet. Én Nyíregyházán lakom, és itt szereztem be a Fütech Kft.-nél. www.futech.hu
Téglát egy bontási munka során szereztem be. Ezt kb. 1920 készítették, 30cm*14,5cm*7cm-es. Egy régi iskola bontásából vettem 30Ft/db áron.

Robrt

Válasz 'Csosza' üzenetére (#2)

© Csosza 2007. aug. 25. 22:48 | Válasz | #2

Szia!

Kemence projekt előtt állok, végigolvastam a honlapodat, gratulálok.
lenne néhány kérdésem:
Hol lehet kályhaépítő agyagot beszerezni?
Milyen minőségű téglát használtál?
a válaszokat előre is köszi

Üdv, Csosza

© Robrt 2007. aug. 21. 09:16 | Válasz | #1

Egy kemence megfelelő működéséhez néhány nagyon fontos tényezőre kell figyelni. Hogy mire kell fokozottan ügyelni és mit nem szabad kihagyni, erre keressük a választ.

Robrt

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]