Kemenceépítési projektek

A korábban működő fórumon lévő hozzászólások vannak itt sok okossággal.
Lezárt
foadmin19
Adminisztrátor

Kemenceépítési projektek

Hozzászólás Szerző: foadmin19 » 2008. augusztus 12., kedd 15:34

© Robrt tegnap 12:59 | Válasz | #69

Samott téglát nem használtam, de homokot és agyagot kell tenni a tégla alá.

www.kemencebence.hu - Kemenceépítés amatőröknek

Válasz 'öregsas' üzenetére (#68)

© öregsas tegnap 07:50 | Válasz | #68

Sziasztok!

Kérdésem lenne az üveg tetejére egyből samott kerül ,vagy tegyek még közé téglát is.

© Robrt 2008. aug. 10. 21:48 | Válasz | #67

Sziasztok!

Két hét nyaralás után újra itthon. Bocs, hogy addig semmi reakció.

Szantozsnak örülök, hogy jó mintát választott :)
Szerintem nem baj, ha sok az üveg. Bár lehet már készen is vagy vele.

Azt hiszem már írtam, hogy a kemence sütőtér vastagságát meghagynám 30cm-nek és nem építeném körbe. Szerintem túl vastag lett és nem tud átmelegedni. Úgy gondolom, jobb ha teljes keresztmetszetben átmelegszk a fala. Et olvastam is valahol. Tehát előbb javaslom, hogy csak a dongát építsd meg és úgy próbáld ki.

Törött üveget pl. huladékgyűjtő udvarból is lehet szerezni, ahová a szelektíven gyűjtött üvegeket szállítják. Nekem is onnan lett.

Ballon,

milyen a sütőtér mérete, valamint a kémény keresztmetszete és magassága?

© zsole 2008. aug. 10. 11:18 | Válasz | #66

Szia ballon!
Elég gáz, ha nem a kéményen megy ki a füst, ha magasabb a kémény, nagyobb a huzat, neked valami nagyon el lehet cseszve!
Válasz 'ballon' üzenetére (#63)

© Tu-Ja 2008. aug. 09. 20:31 | Válasz | #65

Szia öregsas!

Próbálkozz valamelyik üveggyárban hátha sikerül.

Üdv.
Tu-Ja
Válasz 'öregsas' üzenetére (#64)

© öregsas 2008. aug. 09. 19:57 | Válasz | #64

Sziasztok kemencések kérdésem lenne honnat lehetne venni darált üveget.A tüztér aljáig vagyok készen felkéne töltenem homokkal és üveggel.Előre is köszönöm!

© ballon 2008. júl. 31. 07:41 | Válasz | #63

Még egyszer a lényeg ha becsukom az ajtót elalszik a tűz ha kinyitom akkor ömlik ki a füst az ajtón és természetesen vele a meleg is persze valamennyi a kéményen is de szerintem(nem láttam a képeken sehol ezt) nem így kell működnie.

© ballon 2008. júl. 30. 21:54 | Válasz | #62

sziaszok
Van egy problémám a kemence projektben én egy igazi kommersz kemencét építettem és már majdnem kész de problémám van. mégpedig:
a kéményem( ami nem tul magas) nem viszi ki a füstöt és elalszik a tűz. nekem hátsó kéményes kemencém van elöl pedig egy kemencés álltal melegen ajánlott szellőző néklüli kovácsolt vas ajtóm. Kérdés:
A kémény magassága vagy a keresztmetszete lehet a hiba?
köszi a segitséget:
ballon

© Tu-Ja 2008. júl. 25. 17:24 | Válasz | #61

Szia Rábai Zoltán!

A hely szűke miatt van rá mód, hogy hátra építsd a kéményt, de mégis elöl menjen ki a füst a tűztérből. Az én kemencém is ilyen módon épült fel. Képek a Tu-Ja név alatt.
Valóban sokkal rosszabb lehet a hatásfoka, mert a huzattal együtt rögtön távozik a meleg is.
Sok sikert!

Üdv.
Tu-Ja
Válasz 'Rábai Zoltán' üzenetére (#59)

© szantozs 2008. júl. 25. 17:18 | Válasz | #60

Hátsó kéményes ismerősöm panasza: nagy huzat, kitűnő égés, rengeteg fa. A falusi kemencék - amit én láttam - mind elülről fűtötték. Persze van akinek a pap tetszik :))

© Rábai Zoltán 2008. júl. 25. 13:39 | Válasz | #59

Üdv mindenkinek érdekelne hogy mit szoltok a hátso kéményes kemencéhez ugy jobban kijönne ahely miatt gyengébben lehet felfüteni? kösszi zozo !

© szantozs 2008. júl. 25. 09:06 | Válasz | #58

Még pontosabban, nem baj ha túl vastag az üvegréteg????

© szantozs 2008. júl. 25. 08:53 | Válasz | #57

Robrt kemencéjét építem! 45 cm síküvegből törött üveg a tűztér alá nem sok???

© vaszil 2008. júl. 22. 22:09 | Válasz | #56

Üdv mindenkinek az oldalon!
Érdeklődnék, hogy tud-e valaki közületek a luczayestarsa.hu oldalon található kemencéről tapasztalatokat. Az ára 180.000+ szállítási költség.

vaszil

© Koresz 2008. júl. 22. 19:07 | Válasz | #55

szia

köszi az infot

© Robrt 2008. júl. 21. 22:34 | Válasz | #54

Szia!

Megtaláltam, itt írom:
http://www.kemenceepites.extra.hu/pg003.html

Olyan 1,3m3-t. Érdemes alá tenni nagy szeműs sódert, hogy elvezesse a vizet a beton alól, különben nagyobb az esély, hogy szétfagy télen.

Válasz 'Koresz' üzenetére (#53)

© Koresz 2008. júl. 21. 11:25 | Válasz | #53

szia

Az alaphoz mennyi betont használtál?

© Robrt 2008. júl. 18. 10:49 | Válasz | #52

Én zsákos habarcsot használtam. 30 Zsák körül.

Válasz 'Koresz' üzenetére (#51)

© Koresz 2008. júl. 16. 20:47 | Válasz | #51

Sziasztok
Kész van a tervrajz a kemencéhez és minden ki van számolva hozzá.
Robrt mennyi cementet használtál el?
üdv

© Robrt 2008. júl. 13. 22:15 | Válasz | #50

A tűztér előtt van ajtó, hiszen a tűzteret nem tudnád lezárni egyes ételek sütésekor. pl. én kenyérsütéskor nem hagyok bennt parazsat és zárt ajtó mögött sütök. Pizzát nyitott ajtónál parázs mellett.

© Robrt 2008. júl. 13. 22:15 | Válasz | #50

A tűztér előtt van ajtó, hiszen a tűzteret nem tudnád lezárni egyes ételek sütésekor. pl. én kenyérsütéskor nem hagyok bennt parazsat és zárt ajtó mögött sütök. Pizzát nyitott ajtónál parázs mellett.

© kovács kálmán 2008. júl. 13. 18:09 | Válasz | #49

naiv kérdésem : a "tűztér" elé nem kell ajtó?

© dorcsi22 2008. jún. 18. 21:12 | Válasz | #48

robi a kence ajtot használatárol kellene pár info..ha hagysz bent parazsat fel rakod sütéskor az ajtot??felütésnél? mely ételeknél hagyod bent a parazsat?pizza kenyér sütemélny húsok....köszi elöre is a választ!!

© Molnár Csaba 2008. jún. 16. 08:35 | Válasz | #47

Szia Robrt. Köszönöm a segitséget. Üdv.

© Robrt 2008. jún. 15. 21:08 | Válasz | #46

nem engedélyköteles elvileg, de ez önkormányzatonként eltérhet. A helyi építési szabályzat az irányadó, érdeklődni érdemes.

Válasz 'Molnár Csaba' üzenetére (#45)

© Molnár Csaba 2008. jún. 15. 19:42 | Válasz | #45

Sziasztok. A kemence épités engedélyhez kötött? Üdv.

© admin 2008. jún. 14. 12:57 | Válasz | #44

Szia Varpix
Örülök hogy tetszik a kemencém.Köszönöm néked hogy képeid által sok szép és jó ötletet merithettem a kemencémhez.
Most száritom naponta befűtök kis tüzekkel immár 12 napja. A kiégetés után jöhet az első kenyér , majd közlöm hogy vált be a Klinker tégla.
Üdv.

© Koresz 2008. jún. 13. 12:41 | Válasz | #43

Szia M. Csaba

SZólj egy jó ismerös kömüvesnek avval együtt meg csináljátok.
Üdv

© Molnár Csaba 2008. jún. 13. 07:44 | Válasz | #42

Sziasztok.Csaba vagyok.Olyan kemencét szeretnék épitettni mint a Robrt-é.Biatorbágyon. Tudtok valakit ajánlani? Minden anyag megvan.Üdv.

© Robrt 2008. jún. 11. 21:37 | Válasz | #41

Nézd meg a fényképeket a www.kemenceepites.extra.hu oldalamon. Ott minden mozanat le van fotózva. Ha még utána is van nyitott kérdés, akkor megpróbálok választ adni.

Válasz 'Koresz' üzenetére (#40)

© Koresz 2008. jún. 11. 18:15 | Válasz | #40

Szia Robrt

A kemence hosszába kérdezem a sorokat?

© Robrt 2008. jún. 10. 21:20 | Válasz | #39

Koresz,

Itt a terv:
http://www.kemenceepites.extra.hu/pg002_pop0_012.html

Válasz 'Koresz' üzenetére (#37)

© Brenner Balázs 2008. jún. 09. 12:47 | Válasz | #38

Sziasztok!
Akinek szüksége van szárított agyagra kemenceépítéshez a balazs.brenner@citromail.hu e-amil címen jelezze. Az agyag ingyenes csak a fuvart kell fizetni.

© Koresz 2008. jún. 08. 15:58 | Válasz | #37

szia robrt

Hány sorból áll a sütötérnél lévő boltiv hány sorból áll?

© kergyik pál 2008. jún. 07. 08:52 | Válasz | #36

hőtartó anyagokra lennék klváncsi

© Robrt 2008. máj. 19. 15:58 | Válasz | #35

Küldhettél volna kóstolót ! .... :)

Válasz 'Gyuri' üzenetére (#34)

© Gyuri 2008. máj. 18. 21:34 | Válasz | #34

Kedves kemencés Barátaim!
A szombaton megsütöttem életem első kenyereit! Hihetetlen élmény volt. Feltettem a fotóalbumba, Gyuri kemencéje képei közé.
A honlapomon is megnézhetitek a kenyereimet: http://www.kemences. eoldal.hu
Kukkantsatok be hozzám is!

© zsu0626 2008. máj. 09. 16:51 | Válasz | #33

Ahhhaaa, mondjuk a 80×60 se kicsi.
Köszönöm a segítséget:-)
Válasz 'kolesz' üzenetére (#32)

© kolesz 2008. máj. 09. 09:05 | Válasz | #32

nem ez a teljes kemence mérete a kéménnyel
a sütőtér külső mérete 110x120 ehez jön a kémény 110x50 tényleges sütőtér belső mérete 80x60
Válasz 'zsu0626' üzenetére (#31)

© zsu0626 2008. máj. 08. 22:01 | Válasz | #31

köszike, aranyos vagy. :-) A 170×110 ugye a sütőtere?
© kolesz 2008. máj. 08. 20:14 | Válasz | #30

ezt most találtam egy kemence építési projekt fotó sorozata
http://www.patykanyar.hu/html/esemenyek.htm
talán segit a tervezgetésben

© kolesz 2008. máj. 08. 19:56 | Válasz | #29

én is most tartok a számolgatásnál nekem az anyag szügséglet egy 170x110 alapterületü kemencére
40eFt Mivel nem igazán értek a falazáshoz a kőmüves szakmunka 50 eFt
Nem kevés de megéri :)

© zsu0626 2008. máj. 08. 14:06 | Válasz | #28

Javítom: Gyuri. Elnézést

© zsu0626 2008. máj. 08. 14:05 | Válasz | #27

Köszönöm a válaszokat!
Megkérhetnélek Gyui, hogy lírd a kemencéd paramétereit? Kb mennyi téglát használtál, milyen mély az alap, sütőtér mérete stb... nagyon nagy segítség lenne.
Annyi rengeteg pénzt nem szeretnénk kiadni, de nagy váyunk már egy szép kemence.
A segítséget előre is köszönöm. :-)

© Robrt 2008. máj. 08. 12:56 | Válasz | #26

Helló Zsu!

Szerintem akár ingyen is kihozható egy kis szervezéssel. Bár én soha nem voltam az a szerencsés típus akinek minden olcsón kijön. Ha kisebbet építessz, akkor szintén olcsóbb lehet. Nem számoltam össze mennyibe került összesen, de sok minden fizetős volt: tégla, napi díjas segítség, habarcs, tető, szóval olyan 100-200e között lehetett. De olvastam olyat, akit utánépítette ügyesen 50eFt körüli összegből saját maga.
Robrt

Válasz 'zsu0626' üzenetére (#23)

© Gyuri 2008. máj. 07. 22:51 | Válasz | #25

Ja, és készen van a drága, már sütöttünk is benne pogácsát. A képek között megtaláljátok!

© Gyuri 2008. máj. 07. 22:49 | Válasz | #24

Azt nem tudom, de az enyém kijött 30 000 Ft-ból.

© zsu0626 2008. máj. 05. 22:11 | Válasz | #23

Sziasztok!
Igazából engem az anyagiak érdekelnének.
Azt szeretném kérdezni, hogy az oldalon látható, Davida Róbert által épített kemence körülbelül mennyibe kerülhetett? Mennyire tippelnétek?
Várom válaszotok

© Gyuri 2008. ápr. 29. 21:58 | Válasz | #22

Én a lámpás helyét megtaláltam, a képek között megtalálod!
Üdv!
Válasz 'Robrt' üzenetére (#21)

© Robrt 2008. ápr. 29. 18:09 | Válasz | #21

Látod erre nem is gondoltam. A füst... Az tényleg bekormozhatja. Valami elhúzható dolgot elé rakni meg gondolom bonyolult. Lehet ezért nem épít ilyesmit senki bele...

Válasz 'Gyuri' üzenetére (#19)

© Gyuri 2008. ápr. 27. 22:52 | Válasz | #20

Dobtam fel tíz képet a majdnem kész kemencémről. Be is fűtöttem!!! Persze csak kicsit.
Viszlát!

© Gyuri 2008. ápr. 26. 21:23 | Válasz | #19

Érdekes a felvetés, megfogtad a csapatot, szerintem lázasan keresgélik a lámpás lehetőségét... Ha van jó ötleted, gyorsan szabadalmaztasd, mert a többiek is ezen dolgoznak. Csak egy felvetés: valahogy utólag kell behelyezni a lámpát, mert a füst elhomályosítja a napfényt is. A napfogyatkozást kormos üvegen keresztül néztük gyerekkorunkban. Szerintem valami hőálló cucc kell, de ezt gondolom te is tudod.

Más. Dobtam fel három képet a mai állapotról. A honlapomon is megtalálhatók.

http://www.kemences.eoldal.hu

Üdv!

Válasz 'Robrt' üzenetére (#18)

© Robrt 2008. ápr. 23. 16:58 | Válasz | #18

Gyuri!

Szépen halad a munka!

Kérdésem a többiekhez: valaki próbált már belső világítást építeni a kemencébe?

Sokszor éjszakába nyúlik a sütögetés, és nem látom a kaja készültségét a sötét kemencében. Ilyenkor mindig elemlámpázok. A sütőben is van világítás, lehetne éppen a kemencében is. Vélemény?

Válasz 'Gyuri' üzenetére (#17)

© Gyuri 2008. ápr. 23. 08:18 | Válasz | #17

Üdv mindenkinek!
A kemence projekthez is biztosítani kell a nyilvánosságot. Ezért készítettem egy honlapot, címe: http://www.kemences.eoldal.hu
Természetesen itt is feltöltöm a dolgaimat, de ott talán bővebben ki tudom fejteni másról is a gondolataimat. Meg Ti is.
Viszlát!

© Gyuri 2008. ápr. 22. 21:34 | Válasz | #16

Én is haladtam egy cseppet a hétvégén, Gyuri kemencéje albumban szemlélődhettek. Szerintem a Munka Ünnepére készen lesz! Sütni pedig nagysokára, ha majd kiégett a drága, akkor fogunk. Szerintem május közepe...

© Gyuri 2008. ápr. 22. 21:30 | Válasz | #15

Kedves Kolesz!
Biztos jó lesz, csak arra vigyázz, ha nagyon megkel a kenyered, be kell nyúlnod a melegbe, hogy megtörd, vagy hosszába kettévágd. Lehet, hogy a homlokodat is beütöd a boltív tetejébe. Ha rám hallgatsz, úgy lesz jó ahogy kitaláltad. Menet közben úgyis módosítani fogsz rajta!!!
Az én külső ajtóm monumentális méretű, legalább 55 cm magas a boltív csúcsáig. A magyar kemencéknek még nagyobb külső nyílásai is vannak, ráadásul ajtó nélkül.
Válasz 'kolesz' üzenetére (#14)

© kolesz 2008. ápr. 22. 20:58 | Válasz | #14

üdv mindenki
jól kalkulálok ha a sütötér belső magassága 45cm a belső ajtó magassága 35 cm a külső boltives ajtó legnagyobb magassága 30 cm Igy működő képes lessz?

© zolle 2008. ápr. 22. 14:16 | Válasz | #13

Sziasztok,

Elkezdtem már a falazást is :D:D:D
Tettem fel képeket a képtárba, ha valaki szeretné figyelemmel követni, oda mindig fogok frisseket feltölteni.... :D

üdv
Zolle

© Robrt 2008. ápr. 15. 18:54 | Válasz | #12

Ha vannak képek, szívesen követnénk a folyamatot. A kemencebence képtárába fel tudod tölteni.
Tulajdonképpen csak a sütőtérhez kell tégla. Ha a sütőtérig betonozol, vagy más téglából, kőből falazod, az is jó. Téglára akkor van szükséged, ha tégla kinézetű kemencét akarsz.
Jön a jó idő, elkészül az lassan:)

Válasz 'zolle' üzenetére (#11)

© zolle 2008. ápr. 14. 09:34 | Válasz | #11

Sziasztok,

tegnap végre elkezdtem építeni a kemencémet! :D
Robrt kemenceépítése alapján kezdtem neki, remélem én is megtudom csinálni olyan szépen.
Na lényeg, hogy tegnap kiástam az alapot és ki is betonoztam. Sajnos még a kellő mennyiségű tégla beszerzés alatt van, csak kb. az 1/4-e van meg. Sajna csak hétvégén tudok foglakozni vele, meg a tégla beszerzéssel is úgyhogy lassan fog menni, de legalább készül...... :D

üdv
Zolle

© Tu-Ja 2008. ápr. 05. 15:24 | Válasz | #10

Én is azt mondom amit Robrt! A helyedben magam építeném! Sokkal nagyobb örömet szerzel magadnak és családfodnak mintha valaki készre csinálná neked. Ebben biztos vagyok és tényleg van itt nagyon sok segítség. Szerintem mindenki ad tanácsot ha szükséged lesz rá. Te pedig kiszűröd, hogy miket fogadsz meg belőlük.

Sok sikert és kitartást hozzá!! Várjuk soraidat aztán meg a képeket!!

Válasz 'speti' üzenetére (#8)

© Robrt 2008. ápr. 04. 21:13 | Válasz | #9

Vagy te olyan ügyes, hogy meg tudod építeni!
Ha mégis valami segítségre szükséged lenne, nézz körül a honlapon, elég sok anyag és tapasztalat van. A terveket gondolom te csinálnád. Akkor kövesd az én példám, ha végképp nem akarod egyedül: keress egy kőművest, aki szépen rakja a téglát, aztán majd te mondod neki, mit hová rakjon. Nálunk is így ment. Én voltam a beruházó, a tervező, a munkavezető, a segédmunkás, és a műszaki ellenőr. Én Nyíregyházi vagyok, ezért kissé körülményes lenne segíteni, de ha van Budapesti akkor fórumtárssal is megépítheted kalálkába. Ha kérdés van és tudom a választ, itt szívesen segítek.

Válasz 'speti' üzenetére (#8)

© speti 2008. ápr. 03. 18:37 | Válasz | #8

Sziasztok!
Ismertek valakit aki Bp-en tudna segíteni kemenceépítésben? Persze nem ingyen. Az anyagot megveszem, csak hát a szakmunka az szakmunka! Culágernek ott vagyok én, de jó lenne egy olyan valaki aki már látott közelről téglát! :)
Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet pesten kályhaépítő agyagot venni?
Köszi

© Robrt 2008. márc. 25. 08:35 | Válasz | #7

Kép alapján biztosan könnyebben lehetne látni mi a probléma. A belső magasság nem probléma, hiszen a búbos kemencék is magasabbak belülről. A hátsó kémény viszont könnyen kiviszi a meleget, ha nem lezárható. A felfűtésnél szintén probléma lehet a hátsó kéményes megoldás, ha nem megfelelő az elhelyezése. Ilyenkor a füst nem járja körbe a kemencét, hanem egyből kimegy, ezért rosszabb a hatásfoka. A kémy lezárhatóságán lehet segíteni egy beépíthető pillangó szeleppel (minimális nyílásnak lenni kell rajta), de ha konstrukciós hibáról van szó, akkor már csak az átépítés marad (esetleg elsőkéményesre?).

Válasz 'Bodó Péter' üzenetére (#6)

© Bodó Péter 2008. márc. 24. 15:40 | Válasz | #6

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Nálam a kemence ajtaja fölött 45 cm-rel feljebb van a tűztér teteje, és a kémény hátul van. Elöl a hamuzó csak az ajtó aljáig van építve, és az ajtó egyből nyílik a tűztérre. Alapterülete 90*90, amely megegyezik a belmagassággal. Kérdésem: Befolyásolja-e a kemence hatásfokát a nagy belsőtér? A belső magassággal lehet a gond? Nagyon sokára melegszik fel a kemence, és hamar hűl ki.

© aragorn 2008. márc. 22. 17:22 | Válasz | #5

Ha jól tudom már új dolgok vannak érvényben 37/2007. ÖTM rendelet -ben (2008 jan 1-től)részletek megtaljátok.
Több mindent lehet építeni bontani engedély nélkül, van viszont bejelentési kötelezettség pl.:
18. a pihenés célját szolgáló oldalt nyitott, oszloppal, pillérrel alátámasztott (lábon álló) kerti tető építése 20 m2-es alapterületet meghaladó méretben,
bejelentés és bármilyen engedély nélkül építhető:
21. kerti épített tűzrakóhely...

LÉNYEG TEHÁT:
Kemencékhez továbbra sem kell engedély.

Viszont:
"Azonban a helyi építési szabályzat (HÉSZ) lehet szigorúbb, ezért ha valaki biztos akar lenni a megfelelésnek, az a helyi önkormányzat műszaki irodályával vegye fel a kapcsolatot."
Ez igaz.
(Vidéken, kisvárosban ... valószínűleg fölösleges)

© Robrt 2007. aug. 27. 18:20 | Válasz | #4

Nemzeti jogszabályunk közül a 46/1997. (XII. 29.) KTM rendelet az egyes építményekkel, építési munkákkal és építési tevékenységekkel kapcsolatos építésügyi hatósági engedélyezési eljárásokról szóló rendelet mérvadó. Ezek szerint:

Építésügyi hatósági engedélyhez kötött építési tevékenységek:
9. § (1) A következő építési tevékenységek csak építési engedély alapján végezhetőek:
a) építmény építése, bővítése, elmozdítása, kivéve:
aa) a háztartási szilárd hulladékgyűjtőt, -tárolót,
ab) a kerti építményt (pl. hinta, csúszda, homokozó, szökőkút, pihenés és játék céljára szolgáló műtárgy, kerti napkollektor, épített tűzrakóhely, lugas stb.),
ac) a 10,0 m3-nél kisebb víz- és fürdőmedencét,
ad) a legfeljebb 6,0 m magas (építményen elhelyezve 3,0 m magas) szélkereket,
ae) a zászlórudat,
af) a kerti szabadlépcsőt (tereplépcsőt),
ag) a háztartási célú kemencét, húsfüstölőt, zöldségvermet.

Tehát rendelet szerint nem engedély köteles. Azonban a helyi építési szabályzat (HÉSZ) lehet szigorúbb, ezért ha valaki biztos akar lenni a megfelelésnek, az a helyi önkormányzat műszaki irodályával vegye fel a kapcsolatot.

© Robrt 2007. aug. 26. 15:15 | Válasz | #3

Helyi építésügyi szabályzat (HÉSZ), melyről az önkormányzatnál lehet információt kapni, illetve az OTÉK szabályozhatja. Fejből nem emlékszem, hogy egy kemence építéséhez kell e kérni engedélyt, általában nem szoktak. Ha érdekel pontos információ építési engedély tekintetében, holnap utánanézek, mert hasonlóban egyébként is benne vagyok a cégnél.

Válasz 'atibi' üzenetére (#2)

© atibi 2007. aug. 23. 19:19 | Válasz | #2

Az építés során szükség volt építési engedélyre?

© Robrt 2007. aug. 22. 07:47 | Válasz | #1

Itt lehet tanácskozni a munkafolyamatokról, az egyes projektek kapcsán felmerülő kérdésekről.

Lezárt