Pontos idő: 2018. január 19., péntek 3:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Anyagok kemenceépítéshez
HozzászólásElküldve: 2008. augusztus 12., kedd 15:35 
Adminisztrátor

Adott Köszönöm: 0 alkalom
Kapott Köszönöm: 0 alkalom
© Robrt 2008. aug. 10. 21:40 | Válasz | #39

Tu-Ja,
nem gondolkodsz ajtó gyártáson?
A tiéd remekmű lett.

www.kemencebence.hu - Kemenceépítés amatőröknek

Válasz 'zsole' üzenetére (#38)

© zsole 2008. aug. 02. 22:00 | Válasz | #38

Sziasztok! Tudja valaki hol kaphatnék a kemencéhez íves kétfelé nyíló ajtót???
Valami szépet!!
Köszi elöre is aki segít ebben!
Lábazatig kész a kemencém :)

© Robrt 2008. júl. 18. 10:54 | Válasz | #37

1300 db körül.
Viszont én a kemence búbját, tehát a sütőtér tetejét nem építeném be újra. Meghagynám olyan szép dongának. Túl vastagnak érzem a falát. Szerintem jobb lenne ha csak 30 cm vastag lenne, akkor át tudna melegedni rendesen. Így csak egy része melegedik át. Szerintem ne burkold be. Próbáld ki úgy, és ha nem jön be akkor még mindig lehet folytatni. Egyébként én a nagyméretű téglából használtam ennyit: 15*30*6,5 méretű 100 éves.

Válasz 'Gubik Roland' üzenetére (#36)

© Gubik Roland 2008. júl. 17. 11:38 | Válasz | #36

Sziasztok

Robrt , mennyi téglát használtál fel a kemencédhez ?
Azért kérdezem , hogy mennyit vegyek.

© Gubik Roland 2008. júl. 16. 15:04 | Válasz | #35

Sziasztok

Roli vagyok.
Most csatlakoztam hozzátok, de már régen nézegetem-olvasom irásaitokat.
Most kezdenék hozzá egy kemencéhez ,Robi mintájára. NAGYMÉRETÜ BONTOTT téglát keresek. Ha tudtok ilyet jelezzetek már nekem.
Köszi előre is.

© Robrt 2008. júl. 06. 22:15 | Válasz | #34

www.futech.hu
ez nyíregyházán van, de biztos más kályhacsempe gyártó, illetve kályhaépítéssel foglalkozó cégnél lehet kapni

Válasz 'kila59' üzenetére (#33)

© kila59 2008. júl. 06. 22:12 | Válasz | #33

Üdv a kemencéseknek!
Kérdésem: hol lehet zsákos kályhásagyagot beszerezni?

© Steuer István 2008. jún. 25. 12:55 | Válasz | #32

Üdvözlet! Házi kemenceépítéshez búzapelyva eladó.
30-2419453

© bpeter 2008. jún. 18. 17:01 | Válasz | #31

Sziasztok!
Kvarchomok-téglából szerintetek lehet-e kemencét építeni? Kisméretű, szürke szinű, 3,57kg/db. Szeretném megtudni, hogy mire lehet használni?

© Robrt 2008. jún. 15. 21:06 | Válasz | #30

Asztalosmunkához nem nagyon akartam érteni, ezért azt szakemberre bíztam. Így maximum csak le tudom mérni őket. Bár most meg csónakot tervezek építeni :) Majd arról is lesz leírás, meg minden ha valaki kedvet kapna egy Tiszai ladikra...

Válasz 'dorcsi22' üzenetére (#29)

© dorcsi22 2008. jún. 12. 21:08 | Válasz | #29

szia robi!meg tudnád adni a tetö elkészitéséhez hogy milyen méretü fák kellenek..meg mennyi?!köszi

© zolle 2008. jún. 12. 08:49 | Válasz | #28

KÖszi! :D

© Robrt 2008. jún. 11. 21:38 | Válasz | #27

azt hiszem 3 zsák 40kg-os porított agyagot használtam fel.

Válasz 'zolle' üzenetére (#26)

© zolle 2008. jún. 11. 14:59 | Válasz | #26

Sziasztok,

Szerintetek kb. mennyi agyag kellhet a kemencéhez?
Körülbelül akkorát építek mint Robrt, a méretei nagyon hasonlóak.

köszi
Zolle

© Tu-Ja 2008. jún. 09. 20:49 | Válasz | #25

Bocsi elírtam: " cikkszámát"

© Tu-Ja 2008. jún. 09. 20:48 | Válasz | #24

Szia varpix!

Megkérlek írd le nekem pontosan a KNAUF kőápoló viasz nevét, esetleg a termék cikkszát ami a flakonon van, mert próbáltam építóanyg kereskedésben venni ilyet de nem találtak még a katalógusban sem ilyen nevűt.
Vagy csak béna volt a fazon az üzletben. Ne adj isten még ha fotót is tudnál kűldeni a flakon cimkéjéről, betudnám mutatni és így azt vennék amit szeretnék!

Előre is köszönöm fáradozásod!

Üdv.
Tu-Ja

© Brenner Balázs 2008. jún. 09. 12:51 | Válasz | #23

Sziasztok!
Ha valakinek kell szárított agyag, a balazs.brenner@citromail.hu e-mail címre jelezze. Az agyag ingyenes, csak a fuvarért kell fizetni.

© Koresz 2008. máj. 27. 12:06 | Válasz | #22

Szia
A ág az nincs keserű füstje csak a levélnek

© szantozs 2008. máj. 27. 08:53 | Válasz | #21

Mégegyszer a diófámról! Törzs és a 25cm-nél nagyobb darabok eladva, A megmaradt nagy tömegű gally ha megszárad tüzelésre alkalmas, de értékesítésre nem. Tudom, hogy a diófa levelének füstje keserű, ez azonban nem biztos a száraz ágakra. Ha megszárad, kipróbálom, szalonnát fogok sütni vele. (Próba, kemence:) )
Üdv: szantozs

© Koresz 2008. máj. 25. 21:17 | Válasz | #20

Szia szantozs

Van egy jó tanácsom vágd ki a diófát és rakd be az újságba hogy eladó.
Nagyon jó árért ellehet adni.

© Koresz 2008. máj. 25. 21:17 | Válasz | #20

Szia szantozs

Van egy jó tanácsom vágd ki a diófát és rakd be az újságba hogy eladó.
Nagyon jó árért ellehet adni.

© Koresz 2008. máj. 25. 15:20 | Válasz | #19

Szia Szantozs
A diófát augtusba kell kivágni mert szét fog repedni akkor nem kell senkinek
Üdv:Koresz

© szantozs 2008. máj. 23. 08:57 | Válasz | #18

Hali!
Csak a diófa törzs szolgálja a fegyverkezést, árát más célokra kívánjuk felhasználni, több mázsa gallyazattal próbálkozok, végső esetben a kazánba fűtök vele.
További szép napot!
szantozs

© Szasza 2008. máj. 22. 18:41 | Válasz | #17

Üdv!
Ha az a diófa jó nagy add el inkább valakinek(fegyveragyazóknak,asztalosoknak,műbutorosoknak,stb)árából meg vehetsz 2-3 X annyi akácot meg bükköt tüzelni.
Ne vagyok benne biztos de mintha lenne valami időpont(tavasz,ősz,stb.),hogy mikor kell kivágni a diófát,hogy ne repedjen szanaszét.Szerintem kérdezz meg fához értő embert.
Szasza

© szantozs 2008. máj. 22. 08:31 | Válasz | #16

Kösz.. Robrt!
Magam is igy gondoltam, csak egy hatalmas diófát kell kivágnom, reménykedem, hátha valaki azt irja, hogy már fűtött vele és nem vehető észre a keserű iz....
További szép napot!
szantozs

© Robrt 2008. máj. 21. 21:54 | Válasz | #15

Szia szantozs!
- a feltöltésnek csak kitöltő szerepe van, más nem igazán. A lényeg, hogy legyen száraz, és ne essen össze később, tehát legyen jól tömörített. Így a száraz homok, vályog tökéletes. A szárazság fontos, mert belülről nem nedvesíti a téglát, így azon a sókristályok nem válnak ki, nem teszi tönkre, magyarul nem lesz salétromos.
-diófás kérdést passzolom. Nem keserű annak a füstje? Pizzához nem bírnám elképzelni. Az olaszok szeretik a bükkfát, nálunk inkább akác, hagyományosan pedig szőlővenyige, kis ágak, kukoricaszár, kukoricacsutka és minden hasonló.

Hát ez a minta szöveg nagyon szívmelengető volt számomra ... :)

Robrt

Válasz 'szantozs' üzenetére (#14)

© szantozs 2008. máj. 20. 10:39 | Válasz | #14

Eddig csak lelkes „kukkolója” voltam a kemencés oldalaknak, terveztem, anyagot szereztem, a nyáron külső kemencét építek! Régi bélyeges téglákat bontottam, sárnak ázik a sárga agyagvályog.
Dávida Róbert projekt a minta és példakép(galéria).
Kérdéseim:
- Feltölthető-e homok helyett a sütőtérig (üvegig) száraz vályoggal, száraz homokkal kitöltve a réseket a kemence alja?
- Fűthető-e a kemence diófával?
Üdv: szantozs

© lángőr 2008. máj. 19. 11:16 | Válasz | #13

Kedves Kemencések !
Tettem fel néhány hőmérő képet a képtárba, ezeket meg lehet kapni szaküzletünkben, vagy megrendelhetők csomagküldéssel.
Érdekelne a véleményetek, hogy ezek közül melyik jó vagy nem jó, és milyen lenne az ideális hőmérő az egyes kemencetípusokhoz.
A meglévőkről bármely további információt szivesen adok (1)415-0469 telefonon, vagy langor@langor.hu e-mail címenLángőr Szaküzletkemencehőmérőhőmérő kapilláris 350°C

© Gyuri 2008. máj. 07. 22:47 | Válasz | #12

Teljesen jól gondolod Zolle. Az a vályog ugyan olyan kemény lesz, mint most. Használd fel!

Válasz 'Gyuri' üzenetére (#9)

© Player 2008. máj. 06. 18:34 | Válasz | #11

Köszi Gyuri.

© zolle 2008. máj. 06. 13:14 | Válasz | #10

Sziasztok,

Nekem van egy pár vájog téglám.
Szerintetek az megfelelő lehet erre a célra? Mármint úgy hogy újra feloldom és ezzel rakom fel a téglát!

köszi
Zolle

© Gyuri 2008. máj. 06. 00:12 | Válasz | #9

Amit először hoztam az szürke volt, a kertemben lévő meg vöröses-sárga. Szerintem tökmindegy, csak ragadjon. csinálj próbát. Először felesben keverd homokkal, aztán szárítsd meg, Ha kemény, és nem porlad akkor jó. Az enyém olyan mint a beton. Felesben kevertem homokkal.
Válasz 'Player' üzenetére (#8)

© Player 2008. máj. 05. 19:24 | Válasz | #8

Ez kérdés volt.

© Player 2008. máj. 05. 19:15 | Válasz | #7

Köszi Gyuri.Igazábol bármijen agyag jó hozzá.(szüke sárga)

© Gyuri 2008. máj. 04. 10:15 | Válasz | #6

Attól függ hol laksz. Kicsit kérdezősködsz a szomszédoktól, ismerősöktől, rokonoktól, a rengeteg jótanács mellett hasznos információkat is adnak. Én például a legjobb agyagot a gyümülcsösömben találtam.
Válasz 'Player' üzenetére (#5)

© Player 2008. máj. 02. 18:17 | Válasz | #5

Sziasztok!Nagyon kezdő vagyok.Épitéshez anyagokat(agyag habarcs stb)Ti hol szereztétek be.Előre is köszönöm az infót.

© speti 2008. ápr. 16. 18:42 | Válasz | #4

Sziasztok!
Asztalos vagyok, és péklapátot szeretnék csinálni. Van valami különleges követelmény, vagy csak egy egyszerű falap nyéllel? Mivel most kezdjük a kemencénk építését és még nincsenek meg a tartozékok, minden segítséget szívsen veszek.
Köszönöm!

© t-shirTom 2008. márc. 18. 19:21 | Válasz | #3

Üdv a kemencéseknek!
Ha ez segítség akkor két héttel ezelőtt a dabasi vásárban láttam péklapátot 4.000 Ft/db.
üdv

"tT"

© Tu-Ja 2008. márc. 07. 19:37 | Válasz | #2

Szia kapitány!

Tettem fel pár eszközömről képet a "tartozékok,eszközök" menűpontba.
Egyébként ezsközeinket apósommal együtt saját magunk készítettük.
Szerintem te is sok mindent megtudsz csinálni magad ha nekiállsz. Így biztos olyanok lesznek amit elképzeltél, és ami a legfontosabb MAGAD KÉSZÍTETTED!

A nekibuzdulás pedig fontos dolog, mert kell kitatás a kemence építéséhez, de nem fogod megbánni ha belevágsz és elkészíted!

Sok sikert a munkához!

Üdv

Tu-Ja

© kapitány 2008. márc. 07. 12:37 | Válasz | #1

Nagyméretű téglát, tévőt, péklapátot, lemeztepsit találni üzletben, ószeresnél is nehéz. Viszont, mi kemenceimádók és kemence után sóvárgók segíthetünk egymáson azzal, hogy közzétesszük, ha ilyen, vagy hasonló anyagokról, mesterekről, kellékekről vagy azok készítőiről van tudomásunk. Próba-cseresznye!
Mindenkit nagy szeretettel üdvözlök!
Örülök, hogy közétek tartozom eképpen. Nagy rajongó vagyok, csak a nekibuzdulás még várat a nyárra.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Lezárt fórum A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]