Egészséges-ebben.

Mindenféle finomságok receptjei és elkészítési módjai
tengelic
Tiszteletbeli kemencebence tag

Egészséges-ebben.

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 15., kedd 16:34

Ha megengeditek,mivel még úgy sem nyitottam új topikot, közkívánatra felkínálnám ezt javulásunkra. Ha megengeditek :oops: :) A kenyeres topikból át lehetne terelni a témát ide.

karádpisti

Re: Egészséges-ebben.

Hozzászólás Szerző: karádpisti » 2011. február 15., kedd 16:57

Tengelic Barátom!
Jól tetted,hogy nyitottál topikot! Tényleg sokunk érintett ebben!
Almuskának pedig nem osztom a véleményét,hogy csak is kizárólag sok mozgással ás kevés kajával lehet fogyni! Én vagyok az élő példa az ellenkezőjére! Nem nagyon tudok sportolni mert mind két térdemben porckopás van!Tehát maradt a másik variáció! Amit ajánlottam,az pedig nem tabletta,hanem italpor,amiben minden vitamin,ásványi anyag és fehérje meg található,ami a szervezetnek kell! Kimondottan erre a célra van ki fejlesztve! Én magamon tapasztaltam a jó hatást! 5 hónap alatt,16 kg,lazán! És kúúúva jól érzem magam a bőrömben! havonta 8,000,-ft.-ot költök rá!Igaz Én nem dohányzom és alkoholt is csak nagyon ritkán iszom! Hiszen az hízlal a leg jobban,a zsíros kaják mellett! Ne felejtsétek el,minden a fejetekben dől el! Akarjátok,vagy csak beszéltek róla!Ennyi az egész! :k
Üdvözlettel,karádpisti!

"Az ember döntésén múlik,hogy beteljesíti-e sorsát,ami által valóban ember lehet,vagy pedig a létezés misztériuma köré szőtt teóriáknak él."

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2011. február 15., kedd 17:03

Hm.Jó......Hát biztos.
Kinek a pap..kinek a papné!
A lányom kedvenc mondata:Nem tudom,nem emlékszem!
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 15., kedd 17:27

Mivel nincs két egyforma ember,ezért egyetlen metódussal nem érhető el a kívánt hatás. Pistinek üzenem,biztos olvassa :) , hogy a túlsúly utáni lefogyás olyan ,mint a rák tünetmentessége. Gyógyultnak csak 10 év után mondhatod magad. Ha csak addig tudod tartani a súlyod, amig a szereket szeded,szerintem nem megoldás. Ez nem azt jelenti,hogy nem jó módszer a súlycsökkentésre,de szerintem a normális az lenne,hogy normál táplálkozással tudjuk a súlyunkat megtartani úgy,hogy ne kerüljön havi ezrekbe. Sajnos a normális kemencés táplálkozás nem a normális táplálkozás. Nekem heti 4 edzésembe kerül,hogy a 95 körüli súlyomat tudjam tartani,igaz mellette zabálok. Ez sajnos nem megoldás. Erre kell majd gombot varjunk itt és persze nem csak a súlycsökkentésre, de bármilyen egészség javító dologra kérnék itt kommenteket ,amitől tovább élvezhetjük a közösségeteket. Pl-ul a kasvirág pálinka igen jó gyógyszer :lol: :lol: :lol: :lol: ,mondjuk van egy kis mellékhatása,mint más pálinkáknak is ;) :lol: :lol:

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2011. február 15., kedd 17:33

igazad van!

Takcsi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Takcsi » 2011. február 15., kedd 18:01

Tengelic!
Én jelentkeznék a kasvirág pálinka nem klinikai tesztelésére, ja és nem a kontroll csoportba! Mivel azt írod "igen jó gyógyszer :lol: :lol: :lol: :lol: ,mondjuk van egy kis mellékhatása,mint más pálinkáknak is ;) :lol: :lol:" én bátran feláldozom magam az egészség oltárán, és vállalom hogy beszámolok minden mellékhatásról. Hukkk! :k
Legjobb szakács az éhség.
A multunk valamikor a jelenünk volt! :)

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 15., kedd 20:20

A szádalmási akción résztvettek talán kóstolták a kasvirág páleszt. Az egyik barátomnak még van belőle aranytartalékja ez idáig megóvott minket a takonykórtól. HA megiszod az egész nyelved szád elzsibbad,olyan ,mintha kinyaltál volna egy timsóval öblögetett "nusit" :oops: :lol: :lol: :lol: Bocs a hasonlatét de az a vicc jutott eszembe mikor a fiatal menyecske panaszkodik az anyjának,hogy mivel már nem szűz,de a Pista gyereknek azt hazudta ,hogy az és nyakukon a nászéjszaka ,nem tudja mitévő legyen. Az anyja mondta neki.- Jányom vegyél jó meleg timsós alsó fürdőt. Az megoldja a bajod. Az még a legborzasztóbb harci sebet is összehúzza! Másnap a legény igen fura ábrázattal jön ki fiatalok szobájából. Apósa kérdi nagybüszkén.- Na fiam,milyen volt a nászéjszaka? Mire a fiu:- nadonjó :!: :lol: :lol: :lol:

Katona Csaba
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Katona Csaba » 2011. február 15., kedd 20:26

Sziasztok.

Az én haverom az almaecetre esküszik. Sokat fogyott úgy, hogy azt mondja ugyan annyit evett
mint máskor, csak evés előtt mindig ivott egy kiskanál almaecetet egy pohár vízben elkeverve.
Lehet nem ez a tuti módszer, de neki bejött! Meg a lényeg kedves barátaim a kulcs szó, annyit evett mint előtte! :bo :bol
Azért, ha mégsem fogynátok ne szidjatok, mindig van kivétel, aki erősíti a szabályt!

üdv: Csaba

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 15., kedd 20:45

Ez nem hülyeség amit írsz,mert más forrásból is megerősítés látszik az almaecetes dolog. Ráadásul igen sok kálium van benne,ami jót tesz a szívizomnak. VAn itthon ,sőt ittam is egy két alkalommal csak,de mindig elfelejtem. Na most,hogy másnál bevált ,lehet, hogy kombinálom Pisti módszerével,Gaby módszerével ,talán még mondtok más okosat is. Ezek után ki-ki eldöntheti melyiket válassza. :)

karádpisti

Hozzászólás Szerző: karádpisti » 2011. február 15., kedd 20:48

Tibi!
A heti 4 edzés mellett nem zabálni kellene,hanem tudatosan étkezni!Nekem nem kell a tükörbe állnom,hogy lássam a nagyfőnököt! :lol: És az Én lefogyott állapotom,nem összehasonlítható a rákkal,mert teljesen egészséges vagyok,hála a szerinted szereknek,ami teljesen természetes anyagokból van ki nyerve,meg az akarat erőmnek! Tavaly október óta,amióta 84 kg. vagyok,már nem szerepel minden nap az étlapomon a szer! Rendes,emberi étkeket eszem mértékletesen, többnyire alkohol nélkül! Lehet az bár milyen pálinka,tele van szénhidráttal,ami ha jól tudom erősen hízlal és a többlet fogyasztása igen káros az egészségre!
A Csaba által említett almaecetet,csak nagyon jó gyomrú Ápolttársaimnak ajánlanám!Én is hallottam erről,ki is próbáltam,de nekem nagyon marta a gyomromat!

Mindenkinek jó egészséget kívánok...!
Üdvözlettel,karádpisti!

"Az ember döntésén múlik,hogy beteljesíti-e sorsát,ami által valóban ember lehet,vagy pedig a létezés misztériuma köré szőtt teóriáknak él."

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 15., kedd 21:35

Pisti! Tudom :( Mindenben igazat adok,én nem is mondtam,hogy a heti négy edzés ekkora tuljsúllyal egészséges. Kell változtassak. Egyenlőre mozogni szeretek,ezt nem adnám alább,a többit pedig,...igen önakarat kell.
Ahhoz is az kellene,hogy kaja helyett porokat és kapszulákat vegyek magamhoz.

Hetente két alkalommal táncolok, Zumba yeah!! Imádom! Mint Gaby is írta a tánctól ,ha intenzíven csinálja az ember lehet olvadni :) Szeretem mert a zene ritmusa végett nem érzem a fáradságot. A másik két nap pilates torna,a feleségem a torna vezető,így könnyű dolgom van,de edzésen nem vagyok kivételezett. Mind a két helyen én vagyok az egyedüli pasi,bocs a zumbán még van egy srác, ma jött,de negyven a csaj (van mit nézni ;) ) Sok időt töltöttem a küzdősportokban anno ,de a gerincsérvem és az állandósult idegbecsípődések miatt az orvos eltiltott tőle :( Na akkoriban nem is volt baj a súlyommal. Mikor abba kellett hagyjam ,szinte deszpressziós :) lettem és a legnagyobb öröm a zabálás lett. Sikerült felmennem 106 kilóra :( Azután a kemence tervezés évében azt hittem mivel a derekam már nem fáj meggyógyultam. MIndjárt vissza az edzőterembe és ujra kesztyűt huztam,ja és ,hogy megmutassam magamnak,hogy nem vagyok egy egy troty,mindjárt jelentkeztem is egy kempo bajnokságra seniorként :) Az felkészülés alatt fogytam kb 13 kilót,kibaxott jól éreztem magam a bőrömben. A végeredmény két törött borda a hazai oldalon és ujra a derekam kakukk. :( Be kellet lássam,hogy nekem nincs mit keressek a ringben. Mikor a kemence elkészült addigra a "soha nem is létező senior küzdősportos karierrem" is végett ért. Megverten jókat zabáltam, a Blankám meg ontotta a földi jókat . Mindjárt fe is ugrott plusz 10 kiló :( Ezek után karolt fel a párom és hosszas unszolásra sikerült elcsalnia egy pilatesz edzésre. Kb 5 éve volt egy motor balesetünk,ahol nekem a lábam,a feleségemnek meg a válla tört össze. A sok rehab után ajánlották neki gyógytorna helyett a piláteszt. Akkor ő elkezdte, szépen rendbe jött tőle . Ez motivált,hogy talán a rossz derekamnak jót tenne egy nyújtó -lazító mozgásokra alapuló torna. Azóta elvégezte az edzőit és átvette a csoport vezetését én meg tapasztalom,hogy nem volt hiába,valóban fele annyi gondom nincs a lumbágómmal,amióta ezt tornázom. A tánc pedig úgy jött,hogy kellett valami kardio tréning is,ami nem hátrány ha nem monoton,mint a futás vagy az úszás. Ha ennyi mozgás mellett mértéktartóan tudnék étkezni,az sokat jelentene centikben. Remélem ezzel a topik nyitással szimbolikusan is tudok szakítani a rossz szokásaimmal,mert milyen pap az aki bort iszik és vizet prédikál :?: Remélem ,hogy jó példával állhatok majd elétek. Azért írom le ezeket a sorokat,hogy magamnak is nyomatékosítsam, segget csinálok a számból ha az ellenkezőjét tenném. Remélem nem untattalak benneteket. Tudom mindnekinek meg van a maga baja,de hiszem,hogy egy ilyen remek közöségben még ezekre a bajokra is tudunk egymásnak gyógyírt ajánlani. Uff ...én beszéltem ;) :)

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 15., kedd 22:34

Nem irigyellek komi! Sajna tudom milyen az amikor fáj az ember dereka. :(
10 évvel ezelőtt készült az alábbi kép, annak ellenére, hogy "fajtám" az e fajta testalkat (láthattátok tavaly a találkozón Fatert), mint mondtam sikerült nagyon sokáig "emberi kinézettel" megjelennem. Csakhogy huzamos ideig igen nagy megterhelésnek tettem ki gerincemet, aminek köszöngetően 3 csigolyám oly mértékben csúszott el, hogy az ortopéd azt mondta 3megoldás közül választhatok: 24 évesen rokkant nyugdíjas leszek, vagy munkakört váltok, vagy megoperál, de nem garantálja, hogy nem lesz rosszabb az állapotom. 9mm, 11mm, 14mm-es elcsúszásaim vannak, az idegszálak állandó feszülésben vannak és elég egy rossz mozdulat, hogy becsípődjenek az idegszálak. Na ilyenkor napokig kivonom magamat a forgalomból. fal:)
A 3 lehetséges megoldás közül a munkakör változtatás sikerült megoldani, 2001 óta végzek ülő munkát 2003-ba megnősültem, azóta kezdődött a kg-ok felkapkodása, ráadásul 2005-be kicsavarodott a térdem lett egy szalagszakadásom amit nem hozattam helyre. fal:) fal:) fal:)
Úgyhogy se térdem, se derekam, nemigazán birok sportolni, ha komolyabb fizikai munkát végzek (amit egyáltalán nem szabadna!) akkor napokig dögrováson vagyok.
Nnna, szóval ezééé qúúrva nehéz nekem fogyózni, mivel a mozgás számomra korlátozott, nem is nagyon próbálkoztam vele az elmúlt 10 évbe, ez az első alkalom.
Aztat mondogatom itten magamnak (beszélek ám magamba, egy értelmes ember mindig jó társaság önmagának :k ) hogy: :bo :bo :bo
Csatolmányok
IMG_0030.jpg
IMG_0030.jpg (45.58 KiB) Megtekintve 6631 alkalommal
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 16., szerda 10:19

Ej be sukár legény vótá Gabykám :)
A derékfájásodra ha megengeded ajánlanék valamit,sőt mindenkinek ajánlom,aki gerinc problémával küszködik. Van ez a szöges ágy : http://www.akupunktura.com/hu/product/k ... applicator ,nem drága ,de iszonyat jó!!!!
Igaz az első 3 percben azt is bevallanám,amit nem követtem el ,de 15 perces használat úgy rendbe hozza az izom görcsöket,mint a pinty. A cikben le van írva a hatásmechanizmusa,de tapasztalatból mondom,hogy még fejfájásra is jó! Először nagyon fáj,mert szúrnak a szögek,de ez a fájdalom lassan átmegy zsibbadásba,majd kellemes bizsergés lesz belőle. Volt,hogy simán elaludtam rajta. Oldja az izom blokkokat,amik kialakulnak a becsípődések mentén,ezáltal hamarabb tud az idegszál kiszabadulni. Na ,nem jártatom a pampullámat,nekem bevált.

csokiati

Hozzászólás Szerző: csokiati » 2011. február 16., szerda 14:59

Nem irigyellek benneteket fiúk!

Én hálát adok a magasságosnak, hogy eddig nem voltak ilyen problémáim. Annyit ehettem és annyit ihattam, amennyi csak belém fért. Nem vagyok sovány alkat, a magam 85 kg-jával jól elvagyok. Fogyókúrázni is csak heccből fogyóztam 1-2 alkalommal, mikor a párom is fogyózott. Szolidaritásból mondtam Neki, hogy ne főzzön rám ezért külön és ne csorogjon a nyála, mikor én eszem előtte a finom falatokat.
Csakhogy az idő felettem is elszaladt. Egyre kevesebbet mozgok és bizony 1-1 komolyabb hétvégi kajázás után alig birok lehajolni.
Pedig nem vagyok pocakos. Gyorsan utána jártam, mennyi lenne az ideális testsúlyom. A koromhoz és a magasságomhoz 67 kg. jön ki. Nos, ennyi én nem is akarok lenni, mert ha néha a nyári kerti munkák után lemegy 4-5 kg. rólam, már mindenki azt firtatja, mi a baj, miért nézek ki ilyen "sz@rul" :lol:
De már látom, mindeki életében eljön az az idő, amikor több a táplálék bevitel, vagy kevesebb a mozgás, mint amennyi kell.
Jó ötlet volt Tengelic, hogy megnyitottad ezt az oldalt.
Remélem, olvasunk itt olyan fortélyokat, ami sokunknak hasznára fog válni.
Egyet én is megosztanék Veletek, bár erről Tallérék Ildikója (Makráné Földi Ildikó) tudna bővebben írni! Amikor nyáron náluk vendégeskedtem, a párja mesélte, hogy nemrég még 20 kg-mal nehezebb volt. Tibi ezt Te is láttad, hiszen pont elkerültük egymást Ildikóéknál. Az Ő titka abban állt, hogy egyszerűen életmódot váltott. Ne gondoljon senki semmi különlegesre. Csak annyit tett, hogy reggel és délben rengeteget evett, délután pedig megállta, hogy csak keveset.
Az én életformám is pont a fordítottja. Reggel semmi, délben bekepok pár falatot, este meg annyit, ami belém fér.
Itt az ideje, hogy én is változtassak valamit. Remélem, Ildikó olvassa ezt a fórumot és leírja tapasztalatait. Épp most jelentkezett be Skypon, szólok is Neki.
Hölgyeim és Uraim!
Mindenkinek jó egészséget! Azért a kemencézés rovására semmi ne menjen!!!
Üdv: Csoki

Akit a kemence füstje megcsapott!
----> Így készült a kemencém <----

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 16., szerda 15:14

......hát igen, azt veszem észre, hogy ennek a rohanó világnak a rendszertelen étkezése legtöbbünknek az átka!
DacaGabi
Kép

Takcsi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Takcsi » 2011. február 16., szerda 17:20

Gaby!
Tudom miről beszélsz. Én a ház építés alatt kiestem az ablakból, sajnos nem volt alattam csak egy lépcső.Mondanom se kell háttal ráestem. fal:) Na azóta nekem is be van csúszva a csigolyám, 1-1,5 cm-rel a röntgen szerint . Csak én még nem nézettem meg (kicsit gyáva vagyok :oops: ) ortopéd sebésszel. Mit mondjak maguknak vannak rossz napjaim :(, néha elég egy rossz mozdult és csak nehezen egyenesedek ki :) a reggelek is nehezen indulnak :). Na de ne panaszkodjak itt vagyok. A kilókkal én is hadilábon állok, még nem jött el a pillanat amikor azt mondom ELÉG! De úgy érzem közeleg az a nap :( Szuszogok mint egy gőzmozdony, elég felmenni az emeletre és egy percig lihegek :)
Választanom kell, vagy ledobok 10-15 kilót vagy átépítem a lakást és a földszintre csinálok hálószobát :) :roll:
Tudom a választ, csak hát még fejben gyúrnom kell rá. Ha eldöntöm onnan nincs gond, mert annak idején a cigit is így sikerült letennem. Egyik napról a másikra eldobtam ennek már 7 éve (27 évig napi 1 doboz!) azóta se gyújtottam rá, és nem is zavar ha mások a közelembe cigiznek.
Legjobb szakács az éhség.
A multunk valamikor a jelenünk volt! :)

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2011. február 16., szerda 19:14

Takcsi írta:Választanom kell, vagy ledobok 10-15 kilót vagy átépítem a lakást és a földszintre csinálok hálószobát :) :roll:
Tudom a választ, csak hát még fejben gyúrnom kell rá.
Szerintem is rá kell hangolódni az átépítésre! :j :j
KBÜ: tolaci

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2011. február 16., szerda 19:42

Kedves Fiúk!

Gratulálok kitartásotokhoz, és eredményeitekhez!!!
Most nézem a híradót, és azt hiszem csatlakoznom kell hozzátok, pártunk és kormányunk bevezeti a "hamburger adó"! Ezek után számíthatunk arra, hogy kemence adót is kiszabnak. Mivel vékonyka kemencés nem nagyon leledzik ebbe a lelkes kis csapatba. A kemencézés némi súlygyarapodással jár, ezért az elhízás miatt, egészségtelen életmódnak tekinthető e tevékenység. Szóval mindenki vegye elő a futó-ugró cipőjét, vagy húzzon gőrkorit és ürítse ki a füstölőjét! :lol: :lol: :lol: Nem akarok itt neveket említeni! Elég ha csak benéztek a füstölős topikba! :lol: :lol: :lol:
A fiuknak további kitartást és jó egészséget kívánok!!!! Üdv. Lili
Mottó nélkül is forog a föld!

Tallerek
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Tallerek » 2011. február 16., szerda 21:04

Kedves Tibor!!

Először is meg::) ,hogy ezt a topicot létrehoztad...... :!: Nos már korábban foglalkoztatott ez a dolog engem is (csak ugye tudjátok hosszú időn át az volt az érzésem :mi vagyunk a kemencések szégyenei,kemence mellett diétázni vagy fogyózni???)
Mint Attila barátunk fentebb már említést tett arról,hogy a párom Tibi mekkora változáson ment át....és akkor még nem is volt a végén!Tavaly ilyentájt még 108kg volt(182cm),és hát neki is gondot okozott minden téren.Persze ,hogy imádta a jó kajákat :e , ha arról volt szó képes volt egy este 3x vacsorázni,és ez most tényleg így volt ,nem túlzok.1-2 tányér leves,1-2 tányér pörkölt,töltött káposzta ,rakott krumpli,sorolhatnám,és utána még képes volt 1 l tejet jó kis fehér kenyérrel "lenyomatónak"még elfogyasztani.
Amikor már a szervezete is megállj parancsolt akkor nagy elhatározásra jutott,és egyik napról a másikra tett követte azt amit fejbe megalkotott.Ne gondoljatok itt most olyan dolgokra ,hogy csak saláta levelet rágott meg ilyesmik.Csupán elkezdett tudatosan enni.Fehér kenyeret ,lisztet száműzte az étrendjéből.Helyette teljes kiőrlésűre váltottunk.Azonkívül ettünk mindent reggelire ebédre amennyi csak jól esett.Ettünk szalonnát kolbászt ,sonkát.....csak salátával (van sok változata)nem lehet megunni,és teljes kiőrlésű pékárut.Vacsora semmi,hangsúlyozom SEMMI!!!!Na ez volt az igazán nehéz része számára ,mert előtte mint írtam 3x is bevacsizott.Az első hónap volt a "legnehezebb",de már akkor lement pár kiló.Nem az volt a cél,hogy minél előbb minél többet,hanem ha lassan is de tartósan.Amikor már 85 kg volt(akkor voltak itt Tengelicék és Csoki Attiék)akkor még kidolgozott magában egy edzés programot amit heti 3x 1 órát csinál.Ebbe torna ,súlyzózás ,felülések,fekvőtámasz ....tartozik.Hiába végzünk fizikai munkát neki az kevésnek bizonyult.
Nekem mivel pajzsmirigy problémáim vannak nehezebb volt ez a dolog annyiban ,hogy mint ismeretes ez a "betegség"hízással jár annak ellenére ,hogy alig eszel.Ekkor az egyik cikkben azt olvastam napi 2-3 alkalommal 2 ek almaecet 2 dl vízbe ,étkezés előtt.........nekem ez bejött ....semmi problémát nem okozott hacsak azt nem ,hogy augusztus óta -9 kg-nál tartok.Ezzel együtt tehát azt tudom tanácsolni mindenkinek ,hogy ezt el kell határozni ,és akár a cigiről való leszokást egyik napról a másikra véghez vinni!Persze ez nem jelenti azt ,hogy ez mindenkinél működni fog ,de én hiszem ,hogy a tartós súly csökkenéshez ÉLETMÓD VÁLTÁS szükséges.MOZGÁSSAL kiegészítve.Higgyétek el nekem mi egyetlen napot sem éheztünk,úgyan úgy megettük a jó pörköltet ,meg a rántott husit de csak du 2-ig!
És semmi E-t nem fogyasztunk!!!!
Lehet ,hogy most nem jutott eszembe minden ,de majd alakulgat még ez a téma .....akkor jelentkezem!Kitartást mindenkinek!!Képeket is fogok mellékelni (,de most szólítanak anyai teendőim)"ilyen volt és ilyen lett" címmel.......!
Még egyszer köszönet Tengelicnek amiért nyitotta ezt az oldalt ,Atinak pedig ,hogy mint jó példát bennünket említett!!
K.B.Ü.:TALLÉRÉK

takijoci

Hozzászólás Szerző: takijoci » 2011. február 16., szerda 21:39

Tengelic!
Mióta használod a szöges ágyat és milyen gyakran?
takijoci
A bort tisztán szeretem, a pálinkát pedig piszkosul!

Kemencém építése: https://plus.google.com/photos/10764661 ... JCT56PIuAE

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 16., szerda 22:00

Így van Ildi,igaz én már csak a végeredményt ,vagyis mint írod a köztes eredményt láttam a párodon,de neki sikerült. Lehet róla példát venni :) Azt is igazolom,hogy nálatok kajában és kalóriában sincs hiány, pláne ha a kemence beindul :nya :)

Joci! Kb egy éve van nékem ilyen szöges micsodám. Járok egy remek csontkovácshoz,tényleg nagyon ért a szakmájához. Azt mondja nekem egy alkalommal: Tibor,te harcos vagy te bírod a fájdalmat biztos. MOndom,vágtak már párszor orba ,nem szoktam meglepődni,ha kapok ,bár nem tudtam mit akar ezzel nekem mondani. Na azt mondja, van itt neked valami. Ezen kellene heverészni első nekifutásra negyed órát. Kicsit hízelgő volt ,hogy a "nagy" :lol: harcos multamat emlegeti . Ráfeküdtem de egy perc mulva köny szökött a szemembe úgy fájt,de nem engedett felkelni róla. MAjd kis idő multán ez szünni kezdett ,a többit már meséltem . Oda adta azzal a tanáccsal,hogy esténként erről nézzem a tv-t. Hazaviszem a kisebbik lányom egyből kiszurta magának,simán ráheveredett ,egy muk nem hagyta el a száját. Imádja használni,pedig semilye sem fáj,azt mondja jobbat alszik tőle.A nejem és a nagylány még a látványától is fájdalmasan felnyög :mrgreen: Én meg szépen rászoktam. Ma is fogok rajta heverészni :) Úgy kell használni,hogy a szőnyegre leteríted és úgy helyezkedsz,hogy a derekadtól a nyakadig érjen. Mikor elfeküdtél rajta a lábaidat behajlítod,nemkínyujtod :!: ,így a lumbális rész is kap kontaktot rendesen. A gyakoriság csak rajtad múlik,mennyi időd van. Én heti 3 szor biztosan alkalmazom. Nem lehet túladagolni :)

elmes

Hozzászólás Szerző: elmes » 2011. február 16., szerda 22:54

tengelic írta:Ej be sukár legény vótá Gabykám :)
A derékfájásodra ha megengeded ajánlanék valamit,sőt mindenkinek ajánlom,aki gerinc problémával küszködik. Van ez a szöges ágy : http://www.akupunktura.com/hu/product/k ... applicator ,nem drága ,de iszonyat jó!!!!
Igaz az első 3 percben azt is bevallanám,amit nem követtem el ,de 15 perces használat úgy rendbe hozza az izom görcsöket,mint a pinty. A cikben le van írva a hatásmechanizmusa,de tapasztalatból mondom,hogy még fejfájásra is jó! Először nagyon fáj,mert szúrnak a szögek,de ez a fájdalom lassan átmegy zsibbadásba,majd kellemes bizsergés lesz belőle. Volt,hogy simán elaludtam rajta. Oldja az izom blokkokat,amik kialakulnak a becsípődések mentén,ezáltal hamarabb tud az idegszál kiszabadulni. Na ,nem jártatom a pampullámat,nekem bevált.
Te jókoma Tengelic ;)
Hát, erről már én is hallottam jó egynéhány évvel ezelőtt, nagyon pozitív tapasztalatokkal :!: Azóta meg semmi fal:) Na, talán én is szert teszek rá :bo
Melyik a jobb a sima vagy a felfújható? Tudod hasonlítani? Köszi a választ.

elmes

Sza-Zo

Hozzászólás Szerző: Sza-Zo » 2011. február 16., szerda 23:02

Igen Tibor!Jó ötlet volt ez a topic...természetesen én is..72-kg-voltam 20-évesen :lol: :lol: :lol: ...még akkor sokat is sportoltam..aztán ..honvédség...80-kg-körül szereltem...házasság....egy darabig :90kg!!nálam itt a törés:10-éve széttéptem a derekam...mindenféle spondylilysys+10-mm-es csigolyacsúszás..stb..stb,de így olvasva nemcsak nekem vannak ilyen gondjaim,hanem a plusz az,hogy 9.éve letettem a cigit!!+25-kg!!/Arra már nem akarok visszaszokni..2-doboz/nap.../Pedig nem eszem többet...csak nem jó időben..azaz este...ezt kéne nekem is megváltoztatni..most én is erre gyúrok..de sztem csak természetesen és lassan szabad fogyni,mert a fogyás többszörösét lehet visszaszedni amit mégnehezebben lehet legyűrni..ja és alkat,hajlam kérdése is az egész..én pl egy pohár víztől is tudok hízni tipus vagyok,erre mondják a okosok,hogy az tud csodaszerek nélkül fogyni aki megtanulja,hogyan működik a szervezete...uff!! remélem azért lesznek jó ötletek,amit tudunk hasznosra fordítani!!Szóval egy 30-as lemehetne rólam is ami nem kevés ám!!

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 17., csütörtök 8:45

Most csak gyorsan mondom elmes mesternek,hogy a natúrt vegye szerintem A felfújható,az a rugalmassága lévén fele akkora erővel sem stimulál. Ha csinálsz valamit azt nem fél erővel csináld :) Az biztos,hogy a natúr az jobban fog fájni az első pillanatokban,de erről is vannak kétségeim,mint a leányomon látom,ez is ember függő. Na rohanok arbajtolni :)

elmes

Egészséges-ebben.

Hozzászólás Szerző: elmes » 2011. február 17., csütörtök 9:22

Köszi Tengelic a felvilágosítást.

elmes

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2011. február 17., csütörtök 10:26

Tengelic! meg::)
Örülök, hogy megnyitottad ezt a topicot! Sokan vagyunk itt, akiket foglalkoztat ez a gondolat.
Ami engem illet születésem óta jó húsban vagyok, genetikailag így kódoltak.
Hál istennek eddig sok hátrányát ennek nem szenvedtem,de hát senki sem lesz fiatalabb és mostanában kezdtem érezni, hogy nehezebb vinni a plusz kilókat.
Én is az életmódváltás mellett döntöttem. Már egy jó ideje csak teljeskiőrlésű liszttel sütök-főzök és próbálom a fehércukrot is kiiktatni. Így lassan már lement 5kg (maradt még bőven).
A 25-30 kg mínuszt céloztam meg.
Most a zabpehelyliszttel kísérletezem, ami sokkal lassabb felszívódású, így a diétába jól beépíthető.Na és persze a zöldség-gyümölcs.
Mi is igyekszünk mindent itthon előállítani az adalékok-ízfokozók elkerülése végett.

Ami a Kuznyecov applikátort illeti, nálunk a párommal használjuk, nagyon bevált.
Személyesen ismerem a gyártót, ha valakinek segítség kell PÜ.
Sok barátnak, ismerősnek vettem már nagyker áron.

Pedrobácsi

Hozzászólás Szerző: Pedrobácsi » 2011. február 17., csütörtök 11:36

Fiatalok !

Ne nyavalyogjatok !
A baj akkor kezdődik, ha majd a reggeli merevedést a derekatokban érzitek.

:j
Pedrobácsi

A boldog élethez szükség van egészségre, pénzre, szép családra, de egy jó kemence nélkülözhetetlen.

https://picasaweb.google.com/1147813610 ... directlink

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 17., csütörtök 12:10

Ácsi Pedrobácsi! :lol: Nem az a célunk, ebbe a topicba, hogy megmérkőzzünk, kinek van nagyobb baja, már az eddig elhangzott hozzászólásokba is nem egy van, amivel szerintem tudtunk egymásnak segíteni. Nyilván poénként írtad a nyavajgást, hát sajnos ez van. Ha neked semmi hasonló problémád nincs, akkor oszd meg kérlek ennek a "nyavaja-társasággal" hogy hogyan érted ezt el. :lol: :lol: :lol:
Az általad felvetetett problémába nem hiszem, hogy tudunk segíteni akárkinek is, mert korunkból kiindulva nem jelentkeznek. Nekünk a reggelünk azzal kezdődik, hogy "sátrat bontunk" ha csak nem kérezkednek rá a sátorrúdra. :k :j
DacaGabi
Kép

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 17., csütörtök 14:20

Ezért nem is adtam a fogyókúra nevet a topiknak,mert Talléréknál is az életmódváltás hozott sikert. Rendszert kell vinnünk az étkezésbe a mozgásba. Semmikép nem szeretném ,ha kontrája lenne bármely jó kajás topiknak. Az olyan mintha a saját karomat vágnám le :) Nekem nagyon szimpi volt Ildi írása,hogy igenis esznek jó ízűeket és nagyokat,tehát nem nélkülöznek semmiben. A napszak és a mozgás a lényeg és a mértékletesség. Hogy megválaszoljam a hsz-eket,mert egyet kettőt nem hagyhatok szó nélkül ;) :lol:
Pedróbácsi! A merevedéssel nincs gond, úgy áll csak úgy csüng! MOndom is a nejemnek ,mikor este az új , bálba menős cipőmet próbáltam,hogy,nézze csak kend, ez a cipő olan szép,hogy még a farkam is azt nézi. Erre jött a válasz,hogy vettem volna inkább akkor kalapot . :lol: :lol: :lol:

tinker!
Örülök,hogy megerősítést kaptam tőled,hogy nálad is bevált a szöges ágy. Amit írtál a lassan felszívódó szénhidrátokról,osztom a véleményt. Azért nem szoktam kemencében kenyeret sütni,mert a nejem minden harmad nap süt itthon a kenyérsütő gépben ilyen teljes kiörlésű lisztekkel és magvakkal dagasztott kenyeret. MI ezt eszük. Az biztos,hogy rágni kell,nem lehet úgy nyelni,mint a fehérkenyeret. Ha viszont rág az ember,az emésztés már a szájban elkezdődik,mert a nyállal több emésztő enzim jut a gyomorba,tehát gyorsul az anyagcsere.

Sza-Zo Mintha az én súlyképletemet írtad volna le:) Voltam 73 kiló a nősülésem napján és voltam már 106 kiló is. HA bele gondolunk ez olyan,mintha egész nap egy teli hátipermetezővel rohangálnánk fel ,s alá. :shock: :oops:

Gaby! Tavaj kellett a fakitermeléshez vegyek egy lánc fűrészt. MIt ad Isten ,pont ekkor tájt volt a párom szokásos születésnapja. Voltam olyan tahó,hogy azt mondtam neki,mikor hazaértem és a dobozt letettem az asztalra,hogy ez az ajándéka. Egy gyönyörű szép stihl. Na egy darabig hiába állt az a sátor,volt olyan sértődés :lol: :lol:

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. február 17., csütörtök 15:44

tengelic írta: Gaby! Tavaj kellett a fakitermeléshez vegyek egy lánc fűrészt. MIt ad Isten ,pont ekkor tájt volt a párom szokásos születésnapja. Voltam olyan tahó,hogy azt mondtam neki,mikor hazaértem és a dobozt letettem az asztalra,hogy ez az ajándéka. Egy gyönyörű szép stihl. Na egy darabig hiába állt az a sátor,volt olyan sértődés :lol: :lol:
:))) :))) :))) :k

Ha már szóba jött ez a férfiasság téma: tudja valaki, hogy a VIAGRA belül milyen színű? Mindenfele kék tablettaként ábrázolják, de ez csak egy külső bevonat rajta, vagy az egész tabletta kék színű?
DacaGabi
Kép

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. február 17., csütörtök 16:33

Egyben szokták azt lenyelni ? Nem ? Én azt sem tudtam ,hogy kék :) Színvak vagyok :lol: :lol: :lol:

lacaur

Hozzászólás Szerző: lacaur » 2011. február 17., csütörtök 16:49

Szerintem a dunakvics jobb !
Halihó !
A kemence az élet sója!: http://lacaur.xfree.hu

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2011. február 17., csütörtök 18:47

Be kell vele dörzsölni?Vagy nem jól tudom? :lol:

karádpisti

Hozzászólás Szerző: karádpisti » 2011. február 17., csütörtök 19:03

Tibikém!
Ha a gyíkot a homlokod felé mutatva akarod látni,gyakran kell kézen állnod? :lol: :mrgreen:
Ja!...Meg kell hozzá még egy tükör is! :k
Üdvözlettel,karádpisti!

Sza-Zo

Hozzászólás Szerző: Sza-Zo » 2011. február 17., csütörtök 22:20

:j :j :j :))) :))) :)))

Tallerek
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Tallerek » 2011. március 1., kedd 15:04

Kedves Barátaim!!

Az ígért képek....
Csatolmányok
HPIM2866 (400 x 298).jpg
HPIM2866 (400 x 298).jpg (33.7 KiB) Megtekintve 6291 alkalommal
Tifani rajza 048 (400 x 298).jpg
Tifani rajza 048 (400 x 298).jpg (25.93 KiB) Megtekintve 6291 alkalommal
Tifani rajza 081 (400 x 298).jpg
Tifani rajza 081 (400 x 298).jpg (27 KiB) Megtekintve 6291 alkalommal

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2011. március 1., kedd 15:58

Ej be szép ember ! :) Kitartó a Tibor meg::) ,én is ilyen Tibi szeretnék lenni :oops: :) VAn még mi tenni érte ,de jelentem a fórum kezdete óta azon vagyok. :arrow: A dél után nem eszünk semmit megoldást választottam, max gyümölcsöt.

Tallerek
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Tallerek » 2011. március 1., kedd 16:13

Hajrá Tibor!!! :bo Tudom ....sikerülni fog!!Nagyon helyesen döntöttél és ha ezt be tudod tartani ,hogy délutántól már csak gyümölcsöt eszel ,akkor hamarosan száguldanak rólad a kilók lefelé!Mert ne felejtsd el előtte ehetsz amit csak megkívánsz ,amennyi csak jól esik ,csak ugyibár tudatosan!!! :!: Sokan látnák azt a mennyiségű ételt vagy ételeket ami nálunk az asztalra kerül .....és mégis sikerült leadni a fölösleget ....mi több tartani is tudjuk.De hiszen Te tudod......!

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2011. március 1., kedd 19:12

meg::) meg::) meg::) Nem semmi teljesítmény!!!
Nálam idáig 3 hét -5kg-t eredményezett. :D
DacaGabi
Kép

karádpisti

Hozzászólás Szerző: karádpisti » 2011. március 1., kedd 19:47

Gaby!
Csak így tovább,ez nagyon szép eredmény! meg::) :k
Üdvözlettel,karádpisti!

Válasz küldése