Egészséges-ebben.

Mindenféle finomságok receptjei és elkészítési módjai
TIS
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Egészséges-ebben.

Hozzászólás Szerző: TIS » 2012. március 31., szombat 15:18

Egész jó kis témát találtál Panda, szerintem is indokolt volt, hogy cibatapapa áthozta ide, ha már így kiszélesedett! meg::)
cibatapapa írta:[TIS fijam :hej Nem tudom mennyi ideig voltál rabja egy pár forintos bűzrúdnak, meddig irányította naponta kb. 20 szor az életedet! (nekem már hatvanszor fal:) ) Mert én nem merem azt mondani nyolc év után sem, hogy leszoktam, én csak végleg abbahagytam.]
FaterOszi!
Egyetértek veled, szándékosan olyan anyagokat kevertek bele, és kevernek bele napjainkban is , amely miatt soha nem lehet "leszokni"róla, csak felfüggeszteni egy életre, megfelelő hozzáálással , önismerettel, önkontrollal.
25 évig szívattak a dohánygyárak, amihez én is kellettem ,de szerintem azon az oldalon van a nagyobb felelősség, a dohányadókat beszedő hatalommal együtt.
Napjainkban amikor már a közhangulat és a törvények is segítik a "leszokást", talán kicsit könnyebb!
Talán Banyus írta , hogy még néha álmodik vele,.... bizony engem is néha elfog az érzés, főleg amikor filmekben látom milyen élvezettel szívják, de már ellen tudok állni.
Nekem a leszokás akkor ment könnyebben amikor bulikon , rövid idő alatt akár több dobozzal elszívtam , és szinte nikotin mérgezést okoztam magamnak, amely után pár napig undorodtam tőle, és "csak " folytatni kellett a folyamatot.
Amikor pedig a gyarekeim sírva kértek , hogy ne gyújtsak rá, mert megfogok halni, na az volt az a pillanat ami mindíg eszembe jut amikor kicsit is meginognék, és ami miatt kimerem jelenteni, hogy soha többé nem fogok rágyújtani.
Panda!
A súlyfelesleg a másik , legalább akkora nehézségeket okozó probléma számomra is, mint a cigi. Amit írtál , hogy két óránként eszel keveset, a legtutibb módszer, nekem is bevált , heti 1 kg mínusz garantált.
Sajnos rohanó világunkban egyre nehezebb megvalósítani, ráadásul azt veszem észre , ahogy múlnak az évek egyre nehezebben mennek le a kilók, a heti 1 kg mínuszhoz, most már úszni, esetleg kocogni, szobabiciklizni kell, ráadásul a vacsorát illik másnap raggelire , ebédre elfogyasztani, különben megette az egészet a fene.
Kicsit hosszúra nyúlt, bocs mindenkitől!
meg::)
Kép
"Egy ismeretlen barát is barát."-Lessing
https://picasaweb.google.com/1077772856 ... directlink

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2012. március 31., szombat 15:50

Kedves TIS, ne kérj elnézést, jó volt olvasni, amit írtál, mert nehogy azt hidd, hogy csak Ti, fiatalok küzdötök a dohányzással és a túlsúllyal. fal:) fal:) Nagyon örülök,hogy a Paposzt, amióta (8 éve) megismertük egymást, még soha nem láttam dohányozni meg::) meg::) , pedig láncdohányos volt előtte elmondása szerint :o . Csak ugye közbejött náluk is a tragédia, tüdőrák a szegény feleségénél.., valószínűleg ez iis odahatott, hogy abbahagyta,,.Az én tizenkét éve elhunyt férjem is nagy dohányos volt, sajnos ő is eltávozott közülünk, hasnyálmirigy rákban...Ezek a testközeli tragédiák sarkalltak most arra, hogy mindenkit arra biztassak: tegye le a koporsószögeket....!
A túlsúly egy másik nehéz kérdés...Mert , ugye, enni nagyon szeretünk...sütni-főzni is. :lol: ., kemencés asszonyállat legyen a talpán, aki a Paposz által alkotott finomságokat például ne tenné magáévá,ha megérzi az illatát :oops: ...Úgyhogy én 8 éve gömbölyödök mellette :oops: ..., persze nagyon egészséges zöldféléket is eszünk :roll: , meg kemencében sült magos, csírás, stb kenyereket... :roll: de hát azt hiszem az a 2 órás szigorúan vett "Csipegetés" lenne a megoldás meg::) ...csak ne csúszna annyira jól a sör :sor minden evés után...igaz Paposz? :j
Bocs, hogy én is eleresztettem a sorokat... :oops:
Sziasztok:Mamóca :bo

TIS

Hozzászólás Szerző: TIS » 2012. március 31., szombat 17:49

Mamóca írta: Csak ugye közbejött náluk is a tragédia, tüdőrák a szegény feleségénél.., valószínűleg ez iis odahatott, hogy abbahagyta,,.Az én tizenkét éve elhunyt férjem is nagy dohányos volt, sajnos ő is eltávozott közülünk, hasnyálmirigy rákban...Ezek a testközeli tragédiák sarkalltak most arra, hogy mindenkit arra biztassak: tegye le a koporsószögeket....!
Drága Mamóca!
Fogadjátok őszinte részvétemet elhunyt családtagjaitokért. meg::)
Sajnos 10 éve ( ...hogy szalad az idő, mintha ma lenne.) édesapám is elment gyomorvérzésben, :cry: de biztos vagyok benne , hogy ha 40 évig nem szívta volna azt a rohadt románcot, fal:) és hamarabb teszi le, akkor még köztünk lehetne.
Feleségem tüdőambulancián dolgozik, és nap mint nap szembesül ezekkel a szörnyűségekkel. Bár próbálja leplezni a munkájával kapcsolatos lelki hatásokat, néha látom rajta mennyire megviseli, az amikor életerős emberekről :shock: :shock: derül ki , a tüdőrákgyanú,(és sajnos gyakran beigazolódik, amit megkell mondani a betegnek) asztma, és más visszafordíthatatlan betegség , amelyet egyértelműen a dohányzás okoz, és kihat a beteg összes családtagjára, környezetére , megannyi tragédiát okozva.
Talán most valami megmozdult, és lesz eredménye a dohányzás elleni lépéseknek. :bol :bol :bol , 20-30-40 évvel ezelőtt természetes volt ha valaki rászokott, napjainkban talán fordul a tendencia. :)
Kép

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. március 31., szombat 20:03

Üdv

Én csak örülni tudok annak hogy másnak is van ehhez a témához hozzá fűzni valója :Azt azért nem gondoltam hogy ilyen sokan járunk ebben a cipőben ,de az jó hogy sokan túl vannak már azon amit most én ki állok .De még csak az elején járok .

De minden kinek ajánlom azt hogy tartson velem és ne a dohány gyárakat segítsük .

Hát ma meg mértem magam és két kilót sikerült felszednem .Az tény hogy most sokkal lassabban megy lefele a mérlegen a számláló .Na de majd arra is rágyúrok egy kicsit .
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2012. március 31., szombat 20:05

TIS kedves, köszönöm a kedves szavidat. Kis Feleséged nem könnyű pályán dolgozik, csodálom a lelkierejét... meg::) , és egyáltalán...aki ma az egészségügyben dolgozik meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
Én is reménykedni tudok csak,mert sajnos a fiam is dohányzik... :roll: ,nagyon nem vagyok boldog tőle...
Szia:Mamóca :bo

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. március 31., szombat 21:01

Mindenkinek a saját fantáziájára bízóm .
Csatolmányok
8572.jpg
8572.jpg (34.14 KiB) Megtekintve 1833 alkalommal

csiszi05
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: csiszi05 » 2012. március 31., szombat 21:59

Sziasztok!
Én Kb. 15 évi szívtam -ahogy mondani szokták-mint az öngyilkosok :) Aztán ahogy másoknál is,ilyen -olyan okokból kifolyólag megszületett a döntés , hogy nem kell ez nekem :roll: . De nagyon nehéz volt ,hetekig mint egy zombi úgy közlekedtem és nem igazán tudtam semmire koncentrálni. De azt gondoltam ,hogy nehogymá ne legyek ehhez elég erős. De az igazi trükk a pipa volt. Aki pipázik az tudja ,hogy az elég időigényes hobbi,meló közben nagy gyakorlatot igényel ,és mivel sem gyakorlatom sem idő nem volt akkor sem ,így hamarosan már az sem kellett, és szép lassan feledésbe merült a füstölés.8évig nem is szívtam, majd két éve visszaszoktam egy évre ,de egy éve már ismét nem . Ahogy olvasom a soraitokat, szinte mindenki élménye ismerős, Családi veszteségek , több éves mentőápolói tapasztalat, az apám aki szintén nem szívja 18 éve mai napig rágyújtana és úgy fogalmaz ,hogy csak szünetelteti. A lényeg az ami a cibatapapa írt ,-azt hiszem-hogy fejben dől el ,és a többi már csak az akaraton és a kitartáson múlik
Sok szerencsét és erőt a leszokóknak!! meg::)

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. április 1., vasárnap 17:20

Üdv

Ma voltam a sonka fesztiválon és majd ki szedtem az emberek kezéből a cigit.Hát nem könnyű az biztos ,hogy meg tudja állni az ember hogy ne gyújtson rá És tényleg hogy igaz az hogy csak szünetelteti az ember .De aki erős az sokáig tudja szüneteltetni . Remélem hogy én is közéjük fogok tartozni .

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2012. április 1., vasárnap 18:03

panda965 írta:Üdv

Ma voltam a sonka fesztiválon és majd ki szedtem az emberek kezéből a cigit.Hát nem könnyű az biztos ,hogy meg tudja állni az ember hogy ne gyújtson rá És tényleg hogy igaz az hogy csak szünetelteti az ember .De aki erős az sokáig tudja szüneteltetni . Remélem hogy én is közéjük fogok tartozni .
Miért nem a sonkát :?: :idea: :mrgreen: :lol: Írtam már, hogy sokkal könnyebb lesz, ha megfordítod a dolgokat az agyadban, ha rádtör a vágy arra gondolj, hogy milyen rosz nekik, ne arra, hogy kérsz tőlük egy cigit. Te már nem vagy rabja három hete, ezért erős az akaratod, meg tudod állni, f a s z a gyerek vagy meg::) meg::) Még pár nap és észreveszed inkább büdös a dohányfüst mint kellemes, büdös állot füstszag fog áradni feléd minden dohányosból. A ruháimon a szekrényben még három négy hónap múlva is éreztem az akkor már kellemetlen szagokat. Ha olyan helyen jársz, szaglássz meg egy teli hamutartót. Nem fogsz vágyat érezni tőle :idea: :!: :bo :bo :bo
K.B.Ü. cibatapapa

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. április 2., hétfő 6:53

Üdv :cibatapapa

Hát kóstoltam sonkát meg szalámit , és kolbászt is .De minden szentnek maga felé hajlik a keze .Így azt tudom mondani hogy volt ami ízlett de sok volt ami pedig nem .
A cigivel kapcsolatban pedig már négy hétnél járok és erős vagyok mind a vídia .De különben köszönöm a tanácsaidat sokat segít

janika1985

Hozzászólás Szerző: janika1985 » 2012. április 3., kedd 14:37

Kitartást kívánok azoknak akiknek sikerült letenni a cigit,Én szerencsére soha nem is próbáltam,de a szüleimet sajnos nem tudom lebeszélni róla... fal:) fal:) fal:)

És akkor a mai egészséges étel...(ez volt az ebédem)
serpenyőben sült hús,fokhagymás-rozmaringos fűszerezéssel
barna rizs pirított káposztával
és párolt brokkoli
brokkoli rizs hús.jpg
brokkoli rizs hús.jpg (53.55 KiB) Megtekintve 1747 alkalommal
Egy kis információ a brokkoliról:
"Tartalmaz A-, C-, E- és B-vitaminokat, vasat, folsavat, kalciumot, foszfort, káliumot, glükozinolátokat, rostot és fehérjét. Kiemelendő továbbá a benne lévő tokoferol ( E vitamin), niacin, pantoténsav, B1- és B2-vitamin is. A brokkoli kitűnő C vitamin-, folsav- és béta-karotin-forrás. Gazdag növényi flavonoidokban, indolokban és izotiocianátokban. Nagy mennyiségben tartalmaz klorfilt. A brokkoliban található úgynevezett izoticianátoknak nevezett fitovegyületek gátolják a pajzsmirigy túlzott hormontermelését.A magas antioxidáns hatású glutation tartalmánál fogva jótékonyan hat az ízületi gyulladásban szenvedőkre is. Továbbá hatféle olyan vegyület található benne, amely csökkenti a vérnyomást. Jótékonyan hat a vérre, növeli az energiát. Segít a vérszegénység és a fáradékonyság leküzdésében, jót tesz a szívnek és a vérkeringésnek. Antioxidáns és rákmegelőző hatású. Kutatások bizonyítják, hogy a brokkolinak a többi káposztafélével együtt jelentős szerepe van a rákos megbetegedések kialakulását megakadályozó étrendben. Könnyű emészthetősége miatt érzékenyebb gyomrúak is nyugodtan fogyaszthatják."
Üdv.:janika(Gábor)
kemencém építése <--videóért katt ide
mobilkemence ése <--videóért katt ide
Kép Kép

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2012. április 3., kedd 16:04

:ty
Köszönjük a brokkoli-ismertetőt, tanulságos! :bo
Guszta a mai ebéded :eh !

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2012. április 3., kedd 20:40

Kösz Janika! A Barnarizst a párom be akarta vezetni nálunk,de nem járt sikerrel ;)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2012. április 3., kedd 20:56

Nálunk a barna rizs és a gersli dívik, olyan szinten, hogy a múltkor fehér rizst vendégségben szokatlannak éreztem...

janika1985

Hozzászólás Szerző: janika1985 » 2012. április 3., kedd 21:14

tengelic írta:A Barnarizst a párom be akarta vezetni nálunk,de nem járt sikerrel
Próbáljátok ki keverve fehér rizzsel!Kicsit macerásabb elkészíteni a különböző főzési idő miatt,de talán így könnyebben megbarátkozol az ízével!
Kép Kép

TIS

Hozzászólás Szerző: TIS » 2012. április 3., kedd 22:22

Janika!
Nagyon gusztára sikeredett. meg::) :hej
Le sem tagadhatnád, hogy Te terítettél, nekem is mindiíg gondolkodnom kell, hogy a kés vagy a villa van jobb oldalon. :) :k :nya :ty
Kép

janika1985

Hozzászólás Szerző: janika1985 » 2012. április 3., kedd 22:38

TIS írta:Le sem tagadhatnád, hogy Te terítettél, nekem is mindiíg gondolkodnom kell, hogy a kés vagy a villa van jobb oldalon.
:))) :))) :))) Jobbkezes létemre,Én mégis csak ebben a felállásban tudom használni a kést-villát :D ha fordítva fogom meg,akkor általában több étel van az asztalon,mint a tányéron... :lol:
Kép Kép

s@muk@
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2012. április 4., szerda 15:14

akkor akinek igy jobban tetszik, utolagos engedelmeddel janika1985
:lol: :lol: :lol:

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2012. április 4., szerda 17:29

Nem az ízével van gondom,hanem az állagával. Olyan ,mintha nem lehetne megfőzni normálisan .

janika1985

Hozzászólás Szerző: janika1985 » 2012. április 4., szerda 17:36

s@muk@ írta:akkor akinek igy jobban tetszik, utolagos engedelmeddel janika1985
Köszi Samuka! :D De csak ránézek és máris látom lelki szemeim előtt,ahogy küszködök a kés és villa helyes használatával és a rizs csak úgy repül a tányérból minden felé! :))) :))) :)))
Kép Kép

baka5204

Hozzászólás Szerző: baka5204 » 2012. április 4., szerda 18:39

s@muk@!
Nem jó megfordítottat a tányér tartalmát is! :))) :))) :)))

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2012. április 4., szerda 19:24

:D :D :D :D :D :D :D :D :D Nekem akkó szokott illen szinű lenni a rizs amikor ebacom , oszt odakap... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. április 7., szombat 18:41

Már egy hónapja .
Csatolmányok
cigaretta-cigi-dohanyzas-smoking.jpg
cigaretta-cigi-dohanyzas-smoking.jpg (19.17 KiB) Megtekintve 1675 alkalommal

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2012. április 7., szombat 19:23

panda965 kedves!
:bo :bo :bo :bo meg::) meg::) meg::) meg::)
Csak így tovább!!!!
Gratulálok a kitartásodhoz, drukkolunk Neked!
Szeretettel: Mamóca :bo

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2012. április 7., szombat 22:13

panda965!
Csak így tovább! meg::) meg::) meg::) Én is három doboz szimfit hagytam el, igaz már vagy 25 éve,de nem bántam meg.Nekem harmadjára sikerült.Tartsál ki, elmúlik nemsoká az a beidegződés,hogy rá kell gyújtanod.Szerintem a nehezén már túl vagy. meg::) meg::) meg::)

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. április 8., vasárnap 15:27

Üdv :

Köszönöm a biztatásokat .Remélem hogy sokáig fogom bírni .

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2012. április 17., kedd 6:23

Sziasztok!
Ha esetleg más is megunta felvágottakon és keresgetni az E-betűket, és számolgatni az egyes készítmények hústartalmát.
Én ezt ötöltem ki:
Vettem egy szép darab pulykamellet, lehetőleg ellenőrzött helyről, hogy ne legyen tele antibiotikummal.
csm 004.jpg
csm 004.jpg (23.84 KiB) Megtekintve 1623 alkalommal
Egyszerű sós-borsos páccal kezeltem 3-4 napig.
2-3 órát füstöltem, csak az íze miatt
Majd 80 fokos sütőben 2 órát melegítettem pici babéros fokhagymás páclevet aláöntve fedő alatt
Ez lett belőle:
pm készen.jpg
pm készen.jpg (34.26 KiB) Megtekintve 1623 alkalommal
Vékonyra szeletelve szendvicsre, salátákhoz kiváló.
Ízlés szerint bármely húsból elkészíthető, az egész család nagyon szereti.

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2012. április 17., kedd 9:47

Szép, nagy füstölt hernyó :lol: :lol: :lol:
:k
:ty az ötletet, nagyon jó, és főleg egészségesebb és finomabb a sok E betűt tartalmazó felvágottaknál!
:bo :bo :bo

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. április 17., kedd 18:06

Üdv tinker
::e Csak úgy csorog a nyálam . :nya :nya :nya

TIS

Hozzászólás Szerző: TIS » 2012. április 17., kedd 22:54

Tinker koma!
Nagyon jól néz ki . meg::)
Panda!
Szerettem volna megkérdezni Tőled, bírod még a nikotin mentességet. :?: :hej
Kép

horaciopepiné Timi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: horaciopepiné Timi » 2012. április 18., szerda 7:44

Tinker !

Nagyon jól néz ki ! Az ötlet kiváló meg::) meg::) meg::)
horációpepiné Timi

"A múltból érdemes elhozni a parazsat, a hamut pedig ott kell hagyni...''

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. április 18., szerda 18:40

TIS írta:Tinker koma!
Nagyon jól néz ki . meg::)
Panda!
Szerettem volna megkérdezni Tőled, bírod még a nikotin mentességet. :?: :hej
Üdv
fal:) fal:) fal:) Kemény vagyok mint a vídia .De azért né ha meg meg ingok .De a lényeg hogy már március 8 óta nem volt cigi a számba .

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2012. április 18., szerda 23:17

panda965!
További kitartást és ne csábulj el! :hej :hej :hej :hej

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. április 19., csütörtök 21:28

Köszönöm a biztatást .
Küzdök magammal most eleget .Az biztos hogy nem olyan könnyű mind a hogy mondják egy páran .

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2012. április 20., péntek 19:28

panda965!
Majd meglátod milyen büszke leszel magadra( és mások is Rád),hogy volt lelkierőd megállni,hogy nem gyújtottál rá.ahogy telik az idő egyre könnyebb lesz.Nekem legalábbis úgy volt.
KITARTÁST!

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. április 20., péntek 20:58

Köszönöm Gabibá .

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. május 7., hétfő 20:08

Üdv mindenkinek

Csak dicsekedni szeretnék .
Ma már két hónapja hogy nem gyújtottam rá . :k :k :k :bol :bol :bol

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2012. május 7., hétfő 20:11

Gratulálok, nagy kitartást igénylő feladatra állalkoztál, le a kalappal! meg::)
Drukkolunk!
:bo Mamóca
:hej Cibatapapa

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2012. május 7., hétfő 20:21

Nagyra tartalak,igazán rossz szokás,legyen erőd végérvényesen kitartani. Kitartás !

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2012. május 7., hétfő 20:51

Bele adok mindent hogy sikerüljön de az biztos hogy nem egyszerű .Az is igaz hogy most jobban is vagyok és nem krehácsolok ,meg jobb a közérzetem is .Csak ajánlani tudom másnak is hogy próbálja ki cigi nélkül meg éri . :k :k :k

Válasz küldése