DISZNÓTOR, Disznóölés.

Mindenféle finomságok receptjei és elkészítési módjai
cibatapapa
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: DISZNÓTOR, Disznóölés.

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. január 4., vasárnap 11:57

Siógabi írta:Barátaim!

http://bollertalalkozo.hu/?page_id=19
Én úgy beneveznék Veletek.... :)
Ha volna kedvetek én leszervezném....
Minden eszközöm megvan hozzá, el is készítenék mindent, tehát vállalnám a csapatfőnök szerepét :) (nyilván a Ti segítségetekkel). Amiben segítség kellene elsősorban az a helyszínen való sütés-főzés.... lenne is rá pár ötletem, milyen különlegességeket készíthetnénk...

Üdv: Gábor
Gabikám nekem lenne kedvem hozzá, de el olvasva a felhívást anyagi okai vannak hogy ne menjünk el. Osztottam szoroztam nem részletezném miért,
A távolság a közlekedés, a szállás, a malac ára, stb, nekünk túl sok lenne, függetlenül attól ha többen is lennénk. Faterosz meg::)
K.B.Ü. cibatapapa

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. január 4., vasárnap 12:55

meg::) meg::) meg::) meg::)

Elfogadom!
Majd máskor! :)
Csak látogatóként megy valaki?
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. február 5., csütörtök 18:43

Nos!

Ennek a topicnak adósa vagyok egy bejegyzéssel! :)
Történt az elmúlt hétvégén, hogy Sukorón vállaltam böllérkedést.
A tulaj elmondta, hogy 5 mangalicát kell vágni mert felszámolja a telket költözés miatt, talán lesz segítség talán nem... Mindenképpen hozzak magammal egy fő segítséget. A helyszín tőlem 100 km-re volt Sukorón, külterületen. Mivel arra felé nem ismerek senkit csak kemencést így nem is kérdés, hogy Teki mestert hívtam segítségül! Amit ezúton is nagyon köszönök Neki! Sajnos csak az áldozatokról tudtunk képet készíteni, a végeredményről nem mert már este 9 óra volt mikorra mindennel végeztünk és nem volt energiám fotózni. Nagyon nagy élmény volt rideg tartású mangalicát vágni, illetve távol álljon tőlem, hogy magamat fényezzem de a tulaj köszönő levele nagyon jól esett! Mivel tudom, hogy köztünk marad ezt is közzé teszem ha nem bánjátok. :)

Kedves Gábor!

Sajnálom, hogy nem ismertem már előbb, ugyanis a disznóvágásnak így kellene lezajlania

mint ahogyan azt Ön csinálta.

Igen kicsit sok volt, főleg hogy a segítségünk nem jött el, de ettől rosszabb vágásom soha ne legyen, akkor

mi is és a világ is boldogabban fog ébredni a jövőben.

Sajnos eddig barbárokkal kellett dolgoznom, de Ön megmentette a Böllérek becsületét, mert már azt hittem soha többet nem fogok tartani haszonállatot a brutális elődök végett.

Még egyszer köszönöm s én is csak azt mondhatom önnek, SZÉP MUNKA MESTER, de én még hozzá teszem , embernek lenni minden körülmények között, azt nagyon kevesen tudják, de Ön bebizonyította, hogy ember tud lenni , mert amellett hogy humánusan végezte a munkáját, mindent becsületesen megcsinált amit elvállalt, ami nekünk nagyon fontos volt. Ezért külön köszönet jár önnek.

Határtalan tisztelettel, egy elégedett megrendelő, aki önt ha lehetne lovaggá ütnénk, a böllérek lovagja címet adományoznánk
önnek!
KÖSZÖNÖM SZÉPEN.
Zoltán,
Sukoróról.
Csatolmányok
Vágólap01.jpg
Vágólap01.jpg (48.51 KiB) Megtekintve 3757 alkalommal
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

janika1985

Hozzászólás Szerző: janika1985 » 2015. február 5., csütörtök 19:07

Siógabi írta:Még egyszer köszönöm s én is csak azt mondhatom önnek, SZÉP MUNKA MESTER, de én még hozzá teszem , embernek lenni minden körülmények között, azt nagyon kevesen tudják, de Ön bebizonyította, hogy ember tud lenni , mert amellett hogy humánusan végezte a munkáját, mindent becsületesen megcsinált amit elvállalt, ami nekünk nagyon fontos volt.
Ezt mindig is tudtuk Druszám! meg::) meg::) meg::) Azt azért el tudom képzelni,hogy kifáradtatok a nap végére. :D
Üdv.:janika(Gábor)
kemencém építése <--videóért katt ide
mobilkemence ése <--videóért katt ide
Kép Kép

zotya

Hozzászólás Szerző: zotya » 2015. február 5., csütörtök 19:19

Gabi!

Le a kalappal előtted meg::) meg::) meg::) . Ez az elismerő levél mindent elárul a munkádról amit már valóban ismerünk. :bol :bol
A munka a kemencével mennyire fárasztó, de az eredmény utáni vágyakozás mindent legyőz. Ha kész a munka gyümölcse minden fáradozást kárpótol.

Kemencém építési folyamata.

https://plus.google.com/photos/10731869 ... 6069996881

Illés Ferenc

Hozzászólás Szerző: Illés Ferenc » 2015. február 5., csütörtök 19:31

Gabi! gratulálok!

Jana 49
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Jana 49 » 2015. február 5., csütörtök 19:41

Gabi!

Ez egy igazi kihívás volt Részedről,amit amit kiválóan megoldottál.
Gratulálok!

Üdv:Jana

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2015. február 5., csütörtök 20:51

Gabi!
meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
Minden elismerésem Neked is és Tekinek is.
Szép teljesítmény. meg::) meg::) meg::)

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. február 6., péntek 17:14

Gabi, Teki meg::) meg::) Nagyok vagytok, a levél minden jót el mond rólatok, amit mi eddig is tudtunk rólad, rólatok! Jó volt olvasni és :ty :ty :ty (Bátortalanúl :oops: de megemlítem, hogy csak négy Dezsőt látok a képen, de máshol már láttam, meg írod is tényleg öt volt :k )
K.B.Ü. cibatapapa

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2015. február 6., péntek 19:35

Gábor-Teki GRATULÁLOK meg::) meg::) meg::) meg::)
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. február 7., szombat 2:01

Gabi - Teki !

:bol
meg::) meg::) meg::)
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2015. február 7., szombat 12:37

Gabikám és teki ! Ha megengeded egy kicsit én is büszke vagyok rátok,mert ismerhetlek benneteket . meg::) Örülök,hogy a gazda szavakbe merte foglalni gondolatait érzéseit,ez kevesekről lehet elmondani. Azt szoktam mondani,ha szép és jó valami az mellett soha nem menjünk el szó nélkül. A dicséret a jó szó sokkal jobb mitiváció,mint bármi más. Néha többet ér a valódi fizetségnél,ezért senki ne fukarkodjon vele!

attil_a
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: attil_a » 2015. február 8., vasárnap 12:03

Gabi és Teki!!!

Gratulálok ez szép teljesitmény volt meg::)

Attil_a

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. február 8., vasárnap 16:56

Így szezon vége felé marad egy kis idő, hogy magamnak is készítsek egy két dolgot, szóval a hétvége képekben...
Csatolmányok
DSC_0235.jpg
DSC_0235.jpg (57.79 KiB) Megtekintve 3617 alkalommal
DSC_0237.jpg
DSC_0237.jpg (30.96 KiB) Megtekintve 3617 alkalommal
DSC_0238.jpg
DSC_0238.jpg (46.71 KiB) Megtekintve 3617 alkalommal
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. február 8., vasárnap 16:57

és...
Csatolmányok
DSC_0236.jpg
DSC_0236.jpg (45.92 KiB) Megtekintve 3621 alkalommal
20150208_073215.jpg
20150208_073215.jpg (45.34 KiB) Megtekintve 3621 alkalommal
20150208_141329.jpg
20150208_141329.jpg (46.57 KiB) Megtekintve 3621 alkalommal
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2015. február 8., vasárnap 17:16

[youtube][/youtube]
Siógabi írta:és...

Jaaaaj :nya :eh meg::) meg::)
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. február 8., vasárnap 18:37

Gratulálok Gabi,, :hej :hej :hej Most már alig merek megszólalni, de Gizdáék nálunk most mennek majd a füstre meg egy kis kolbász!
101_0587.JPG
101_0587.JPG (48.53 KiB) Megtekintve 3607 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2015. február 8., vasárnap 18:52

Ez nem is olyan KICSI meg::) :iiii :eh :eh

A láng legyen veletek!

SotJanos
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: SotJanos » 2015. február 13., péntek 20:49

Sziasztok Kemencések!

Nem szenvedélyem a sok beszéd, de most még én is beizgultam a disznótoros megjegyzésekre.

Én nagyon sajnálom, hogy ismét elment ez a nagyszerű ötlet a kedvezőtlen irányban. A hozzáértők
lehet, hogy jobban örültek volna annak, hogy "TI" azon a vidéken miként végzitek ezt a nemes és a családot is ellátó rendkívül fontos munkákat.

Még nem késő, írjátok le adjátok a KEMENCÉS KÖZÖSSÉGNEK "ha nem titkos családi recept" a kolbász, a hurka, a sajt, a kenőmájas receptjeit, esetleg más mester fogásokat, melyekkel feldolgozzátok tájegységeitekre egyébként is jellemző megoldásokkal. Bizony sokat tanulhatnánk belőle.

Bíztatok mindenkit és legyetek büszkék a már csatolt képek alapján is remekműveitekre, csak remélhetem, hogy mindenki úgy gondolja, hogy ezek a képek túl mutatnak a képen látottakon.

Üdvözlettel Jani bá.

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. február 14., szombat 11:35

Sziasztok..............
"
Az előttem szólónak ezt a megjegyzését nem tudom mire vélni, talán valaki majd fölhomályosít...........

Én nagyon sajnálom, hogy ismét elment ez a nagyszerű ötlet a kedvezőtlen irányban. A hozzáértők
lehet, hogy jobban örültek volna annak, hogy "TI" azon a vidéken miként végzitek ezt a nemes és a családot is ellátó rendkívül fontos munkákat."

Más....minálunk így ment egy ünnepi disznótor............

Amúgyan,felénk mikor gyermek voltam, már elég régen, a disznóölés egy "ünnepi" hét vége volt!! Ünnep, igen, mert összejött a család,apraja, nagyja.Reggel szépen nyugodtan nekiláttak a férfinépek a "szertartásank" és ez eltartott vagy másnap estig, nyugodtságosan! Nem kapkodtak, nem versenyeztek az idővel,nem virtuskodtak!!És, bizony ha kellett,pedig sokszor kellett ittak is,de az eszüknek gondját tudták viselni!!Mert egy családnak a minimum fél évi betevőjét csinálták ilyenkor!!!Folyt a munka, fogyott gyesznó, szépen darabajira lett szedve,közben jobbnál jobb történetekkel, sztorikkal szórakoztatták egymást! Dőltünk a röhögéstől!! Elkészült a a "resztelt máj" mer enélkül nálunk nem volt disznóvágás ez volt a reggeli.Ilyent csak e napon lehet enni,ennek a frissből készültnek nincsen párja!!Ezután volt kis szünet,míg a kövesztő megfőtt,mert nálunk a kolbász töltés mindig másnap volt,addig a kolbásznak való húsok egy vagy két új vesszőkosárban szikkadtak a kamarába.Mikor megfőtt a "kövesztő" kiszedték és akkor jött a nap fénypontja!! A frissen főtt húsikból, bőrkéből, friss zsemlével készült "tóros" szendvics!!Fokhagymával sóval,darált, üvegbe eltett,pritamin paprikával ízesítve!!Hát az mennyei volt!!!Amikor már senki nem bírt enni, szétválogatták az anyagokat,disznósajtnak,hurkának,kövesztett szalonnának.Betöltötték a töltelék árukat,lezsírozták a húsokat,lesózták a füstölni valókat,aznapra a férfiembereknek vége lett a munkának.Az asszonyok összevágták a zsírszalonnát kisütötték, kifőzték a töltelék árukat és utána jött a fő attrakció a hús lesütése!!!Nos aki evett már ilyent az tudja hogy annak a lesütött húsnak mikor elővették későbbiekben a zsír alól micsoda íze volt!!! Erre az időre megfőtt az orjaleves, a tóros káposzta,kisült a hurka, jöhetett a vacsora......másnap a szikkadt húsokból elkészitették a kolbászt, szalámit, ha készült,fellógatták a füstölőbe hadd szikkadjon ott legalább még egy napot, mielőtt nekiláttak volna a füstölésnek.....Hát így zaljott felénk anno egy disznótor...............sajnos nagyon kevés helyen van ez így!! Mindenki rohan, ebben az elmebajos világban............recepteket azért nem írok, mert ahány ház annyi fajta recept van mindenre.....Röviden ennyit......egyszer az életben mindenkinek ki kellenen próbálnia ezt a nyugis,ünnepi disznótort.............

Uff........én beszéltem.......
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2015. február 14., szombat 12:18

Disznó vágásra fel !!!!

Fél öt, budi, mosdó, kávé. Kabát, bakancs, kutya, kapunyitás, térvilágítás, fogóemberek.
Malac. Ez baz' meg de *** nagy! Nem jön ki. Na vigyázzá' majd én! Hol a kötél? Öntsd le vízzel! Hol a kábító?
Na most szúrjad! Add a tálat! Még egyet! Na végre!
Palack, perzselő, kaszakés, lapát. Pepe, tegyük fel a rácsra! *** nehéz baz' meg! Jöhet a víz! Hol a kefe?
Majd én kaparom! Elég fehér már? Itt a füle.
Akkor igyunk egyet! Meg még egyet! Hasítod, vagy majd én? Hol a bárd? Hát a fűrész? Hol a malac?
Belét kimossátok? Nincs az a pénz! Kutyáké!
Akkor egészség! Mi ez, szilva? Barack, baz' meg! Akkor egészség! Bors merre van? Sajtot majd én!
Hol a ringa? Micsoda? Kétnyelű kés. Ja ez?
Kolbászt karikába, vagy szálba? Szalonnát ebbe sózzad, kolozsvárit ebbe! Szedjétek ki az abálót!
Májas hurka, véres hurka, tüdős hurka, sváb hurkába pirított zsemlét! Na baz' meg! Vastagbélbe!
Hogy néz má' ez ki? Ne törőggyé' vele!
Fiúk, kész a pecsenye! Csapassunk már előtte barackot! Hol a kenyér? Itt a savanyú! Egy kis bort?
Mikor lesz kész a káposzta? Rétes is lesz. Na baz' meg! Bangladesbe' meg éheznek! Eriggyé' má'.
Zsírt a bödönbe, kolbászt a rúdra, hurkát karéjba, sajtra téglákat! Kiszurkáltad? Ne taníccsá'! Kész vagyunk emberek! Egészségünkre!
Asztalhoz, emberek! Igyunk már előtte kicsit! Orjaleves, toroskáposzta, pecsenye, kis hurka, kis kolbász, almás rétes.
Kidurranok baz' meg! Én is! Csapassunk egy kis bort. Kóstolót nehogy itt hagyd! Haggyad má'! Mi ez? Leszakad a füle!

Bocs de nem tudtam ki hagyni a lehetőséget ! :j
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. február 14., szombat 15:20

SotJanos írta:Sziasztok Kemencések!

Nem szenvedélyem a sok beszéd, de most még én is beizgultam a disznótoros megjegyzésekre.

lehet, hogy jobban örültek volna annak, hogy "TI" azon a vidéken miként végzitek ezt a nemes és a családot is ellátó rendkívül fontos munkákat.

Még nem késő, írjátok le adjátok a KEMENCÉS KÖZÖSSÉGNEK "ha nem titkos családi recept" a kolbász, a hurka, a sajt, a kenőmájas receptjeit, esetleg más mester fogásokat, melyekkel feldolgozzátok tájegységeitekre egyébként is jellemző megoldásokkal. Bizony sokat tanulhatnánk belőle.

Bíztatok mindenkit és legyetek büszkék a már csatolt képek alapján is remekműveitekre, csak remélhetem, hogy mindenki úgy gondolja, hogy ezek a képek túl mutatnak a képen látottakon.

Üdvözlettel Jani bá.
Janibá kedves meg::) üdv a csapatban ha szétnézel itt egy kicsit és majd rájössz a lényegre, erről szól ez fórum! Nem mondtál ujjat, de nagyon köszönjük a tanácsokat! meg::) meg::) :ty :ty meg::) :ty
K.B.Ü. cibatapapa

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2015. február 15., vasárnap 14:25

Először is.

Csiga tesóm!

Olyan nagy élvezettel, melegséggel, barátsággal és nem kevés szentimentalizmussal írtad le a valamikor disznóvágást nálatok,
hogy -mivel igen vizuális alkat vagyok- komolyan szinte ott voltam. Még a finom és nem finom illatokat is érezni véltem.
Nagyon nagy kár bizony, hogy ez a mai időkben nem így zajlik. Még megközelítőleg sem. Pedig ez lenne az igazi.
Azok a régi sztorik, a sok röhögés az egymás ugratása!!
Hát az nem volt semmi! meg::) meg::)
Aztán tényleg azok a finom friss anyagból készült kaják! Hmmmmm.... meg::) :eh

Méghogy Michelin-csillagos séfek! Ugyan már. Ezek még nem ettek azoknak az asszonyoknak a ételeiből.

Köszönöm neked, hogy megosztottad velünk ezeket a nagyon kellemes emlékeket! meg::) meg::) :ty :ty

Panda!

Hát testvérem! Konkrétan betojtam soraidon. Simán. Komolyan mondom. SIMÁN! Elő lehetne adni egy kabaréban, IGEN nagy
sikerrel. Ilyet mostanában nem olvastam itt a fórumon!!!! meg::) meg::) :ty

Én már meg is szavazok neked rögtön egy mini Oscar-t, kabaré kategóriában.
Csatolmányok
Panda Oscar.jpg
Panda Oscar.jpg (6.13 KiB) Megtekintve 3493 alkalommal
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. február 15., vasárnap 19:27

:hej :hej :hej :hej Arany Jani komám.......... :bol :bol :bol

Örülök hogy kellemes,szép emlékeket ébresztett benned, az írásom.Igen, ez nálunk anno így zajlott és az lenne a jó, ha ebben az agyament világban minél többen rendeznék így ezt az ÜNNEPET!Igen ünnepet, mert bár nem voltunk gazdagok,de meg tudtuk becsülni azt amink van!!!Nekünk gyerekeknek legtöbbször a fa tüzelésű pörzsölőbe valósi száraz,kb 1 cm-re csíkozott ,akác fa előállítása volt a fő feladatunk....meg a katlanokhoz készíteni a felvágott, apró ágat.És ami még non plusz ultra volt ,ilyenkorra nekünk gyerkőcöknek az édesapánk mindig hozott egy EGÉSZ rekesz TRAUBISODÁT!!!!Az volt ám csak!!!! Tudom a mostani gyerekek legyintenek erre,nem baj,de nekünk nagyon jóóóóóóó volt!!
Ezt szerettem volna még a tegnapi irományomhoz hozzáfűzni!!

Valamikor, hajdanában-danában ez a fórum is ilyen volt..............valami eltört...........remélem nem véglegesen.....nagy kár lenne.....

Uff...........
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. február 26., csütörtök 21:00

Sertés snack!

Ezt legközelebb kipróbálom:
http://motoroskonyhaja.blog.hu/2014/03/ ... atekok_569
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

janika1985

Hozzászólás Szerző: janika1985 » 2015. február 26., csütörtök 21:43

Ez tök jó! :D Ha lesz alkalmam Én is kipróbálom! Azt viszont sajnos nem tudom,hogy az ecet miért kell hozzá. Mit csinál a bőrkével?
Üdv.:janika(Gábor)
kemencém építése <--videóért katt ide
mobilkemence ése <--videóért katt ide
Kép Kép

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. február 27., péntek 7:40

Azt èn sem, lehet kicsit oldja, lazítja.
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

zotya

Hozzászólás Szerző: zotya » 2015. február 27., péntek 8:52

Gabi!

Ez chips az én érdeklődésem is felkeltette! :eh :eh :eh :eh :nya :nya :nya :nya :ty :ty :ty :ty
A munka a kemencével mennyire fárasztó, de az eredmény utáni vágyakozás mindent legyőz. Ha kész a munka gyümölcse minden fáradozást kárpótol.

Kemencém építési folyamata.

https://plus.google.com/photos/10731869 ... 6069996881

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2015. február 27., péntek 20:07

Kérlek írjátok le milyen lett :?: :eh :eh :nya :nya

A láng legyen veletek!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. február 27., péntek 20:29

Szevasztok Hétvégén porkettát sütök lehet bekenem az ecetes sós fokhagymás lével, vagy bejön vagy nem, amennyiben nem lesz holyagosabb akkor sem dobgyuk ki!!! :idea: Próba szerecsen drágáim...
PORK2.JPG
PORK2.JPG (49.8 KiB) Megtekintve 3341 alkalommal
PORK3.JPG
PORK3.JPG (36.45 KiB) Megtekintve 3341 alkalommal
PÓRK4.JPG
PÓRK4.JPG (45.27 KiB) Megtekintve 3341 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. február 27., péntek 21:05

Fater!

Ez igen jól néz ki!
Mivel töltöd? Aszalt szilva és szalámi?
Szerintem a sót hagyd ki. Legutóbb besóztam és igen csak felhólyagosódott...
Utána olvastam, az ecet azért kell mert vizet von el.
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. február 27., péntek 21:12

Siógabi írta:Fater!

Ez igen jól néz ki!
Baccon szeletek, házi kolbász, aszalt szílva.. ott van a képen.. Az jó lenne ha felhólyagosodna az ecetes sót a bőrke csípsz ötletéből gondoltam, hadd ropogjon...ne legyen rágós csúzli a bűre.. :idea: ..akkor csak ecet de a csípsz pont attól ropogós, vagy nem???
:ty :ty :ty
K.B.Ü. cibatapapa

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. február 27., péntek 21:21

Igen, de előtte főzni is kell, illetve nekem is ropogós lett csak hólyagos.. a képen is a csipszen apró hólyagok vannak... amikor csak fagyos zsírral kenem be akkor ropogós és hólyag mentes.
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. február 27., péntek 22:52

FatErosz !

eddig látottak alapján .....

:bol
meg::) meg::) meg::)

:k :eh :nya :eh :k
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2015. március 7., szombat 0:06

cibatapapa írta:

Ez igen jól néz ki!
Baccon szeletek, házi kolbász, aszalt szílva.. ott van a képen.. Az jó lenne ha felhólyagosodna az ecetes sót a bőrke csípsz ötletéből gondoltam, hadd ropogjon...ne legyen rágós csúzli a bűre.. :idea: ..akkor csak ecet de a csípsz pont attól ropogós, vagy nem???
Paposz!

Mi lett a sorsa a gömböcnek?
Felhólyagosodott-e a bőre, ehető volt-e?
Kíváncsi vagyok mert a hétvégén én is megpróbálnám megcsinálni!
Jani :iii
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. március 7., szombat 1:03

csácsó2 írta:
cibatapapa írta:

Ez igen jól néz ki!
Paposz!

Mi lett a sorsa a gömböcnek?
Felhólyagosodott-e a bőre, ehető volt-e?
Kíváncsi vagyok mert a hétvégén én is megpróbálnám megcsinálni!
Jani :iii
Janikám szerintem jól sikerült! Ilyen lett!
101_1142.JPG
101_1142.JPG (45.59 KiB) Megtekintve 3290 alkalommal
101_1165.JPG[/attachment [attachment=0]101_1176.JPG
]
Csatolmányok
101_1176.JPG
101_1176.JPG (49.64 KiB) Megtekintve 3290 alkalommal
101_1165.JPG
101_1165.JPG (44.53 KiB) Megtekintve 3290 alkalommal
K.B.Ü. cibatapapa

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2015. március 7., szombat 17:33

Ezek a képek már a kínzás kategóriába tartoznak :!: :nya :nya :nya :nya

A láng legyen veletek!

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2015. március 7., szombat 19:23

Faterosz!
Naggggyon guszta!
:nya :nya :nya :nya :nya
meg::) meg::) meg::) meg::)

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. március 7., szombat 20:41

Ez a gyengém! :)
Kemencém:

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2015. március 23., hétfő 22:19

kemence 006.jpg
kemence 006.jpg (43.27 KiB) Megtekintve 3191 alkalommal
kemence 007.jpg
kemence 007.jpg (29.24 KiB) Megtekintve 3191 alkalommal
kemence 008.jpg
kemence 008.jpg (43.38 KiB) Megtekintve 3191 alkalommal
Paposz után szabadon megpróbáltam én is, igaz csak sima kolbászhússal mert maradt ki a töltéskor
szilvával szalonna ágyon egy fél malacka oldalába tekerve. Ilyen lett meg nagyon fincsi volt, volt, volt.
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

Válasz küldése