Cikkek beküldése

Kemencebence.hu oldal használata, megjelenések, hibák jelzése
Robrt
Tiszteletbeli kemencebence tag

Cikkek beküldése

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. október 13., hétfő 10:30

A http://www.kemencebence.hu oldalon a Cikkek menün belül létrehoztam egy új almenüt: "Cikk beküldése". Ez arra szolgál, hogy ha valaki egy rendesen megírt cikket be szeretne küldeni abból a célból, hogy az oldalon megjelenjen, akkor itt meg tudja tenni.

Használata:

1. Szerzői jogosultságot kell kérni, melyet adott cikk írásához biztosítok. ("eletjel" már megkapta) Itt ebben a fórumban kérjétek.
2. Ha megvan a jogosultság és bejelentkeztek a felhasználói névvel és jelszóval, akkor a menüpont életre kel, megjelenik egy felület, ahol a cikket lehet szerkeszteni.
3. A cikk szerkesztését követően a "Mentés" gombbal lehet elküldeni a cikket. ezt a gombot csak a kjész cikket követően nyomjátok meg, mert a cikket ezt követően már nem lehet szerkeszteni, elküldésre kerül részemre.

A cikk kinézetének és minőségének igazodnia kell az oldalon lévőekhez.
Alapszabályok:

1. A cikk szövegét hagyni kell az eredeti formátumban (betűnagyság, betűtípus). Ha közvetlenül írod be, akkor ez automatikusan teljesül. Ha word-ből másolod ki, akkor lehetnek problémák. Ezért előtte át kell másolni formázatlan felületre (txt) pl. Wordpad, majd úgy ide.
2. Szekciónak az "Ajánló"-t kell kiválasztani. Kategóriának pedig a "Cikkajánló"-t.
3. Metaadatokhoz a leírásnál meg kell adni egy rövid leírást a cikkról (1-2 mondat). A kulcsszavaknál pedig a cikkre jellemző kulcsszavakat, ami keresésnél segít megtalálni a cikket, arra jellemző (pl.: kemence, kemenceépítés, hőmérő, bontott tégla, vásár, rendezvény, stb.).
4. Kép beillesztése cikkbe: A kép gombot alul meg kell nyomni, a megjelenő ablakban a feltöltés mezőben, a Tallózás gombot kell megnyomni, majd a kívánt képet (a kép méretét beállítani előtte) feltölteni. Ezután lehet beszúrni a cikkbe.

Ha bonyoltult akkor arra is van lehetőség, hogy a kész cikket a képekkel együtt elküldjétek email-ben az info kukac kemencebence pont hu -ra.
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

eletjel
Kemence mester

Re: Cikkek beküldése

Hozzászólás Szerző: eletjel » 2008. október 13., hétfő 12:30

Köszönöm a segítségedet, Robrt!
Lehet, hogy nem olvastam figyelmesen végig az instrukciókat. Ha nem megfelelő az anyag, kérlek jelezd, és mostmár pontosan odafigyelve fogom elküldeni!
Kemencére fel! Hej!

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. október 13., hétfő 14:26

Köszi, megkaptam!
Átnézem 1-2 napon belül, javítom, ha szükséges és közzé teszem.
Első ránézésre a képek kicsit nagyok, de majd átméretezem, hogy elférjenek.
Kösz még egyszer!
Robrt

eletjel
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: eletjel » 2008. október 13., hétfő 14:27

Részemről a köszönet!
Kemencére fel! Hej!

Manyus
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Manyus » 2008. december 8., hétfő 20:05

Szia Robrt. Segítségedet szeretném kérni,mert a hétvégén a fórumra írtam egy hozzászólást ,plussz a "p.ü"-n Szamónak egy levelet,de sehol nem látom viszont.Valamit bizonyára nem jól csináltam,mivel alapfokon értek a sz.géphez.Az ELKÜLD mezőre kattintva ,úgy gondoltam megjelenik majd,de az elküldöttek között sem található. Remélem ennyiből sikerül kihámozni a problémámat,és bocs a bénázásomért. Köszi előre is Manyus

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. december 9., kedd 14:39

Kedves Manyus!

A statisztika szerint ez a második hozzászólásod a fórumon. Az első november 22-én itt:viewtopic.php?f=2&t=36&p=811#p811

Az adott témában úgy tudsz hozzászólni, hogy alul megnyomod az új hozzászólás gombot, megírod a szöveget és utána az elküld gombra kattintasz. Elvileg jól csináltad. A privát üzenet ugyanaz. A privát üzeneteidet a felhasználói vezérlőpultban meg tudod nézni.
Robrt

Manyus
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Manyus » 2008. december 10., szerda 22:46

Szia Robrt. Megköszönöm a segítséget,innen már könnyű lesz. üdv Manyus

jkalocsa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: jkalocsa » 2009. szeptember 2., szerda 8:12

Szia Robrt,

2 pdf -et gondoltam feltenni a cikkek közé, amelyek az Ötletmozaikból származnak.
Az egyik cikk a 2002.februári számból "Búbos kemencét építünk" 530kB, a másik 2001.júliusi számból "Bioház vályogból" 885kB. Az utóbbi a vályogtéglavetést képekkel illusztrálva mutatja be.

Várom válaszod!

Üdv
Kalo

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. szeptember 2., szerda 8:32

Küld meg emailben nyugodtan, aztán megtekintem..

info kukac kemencebence.hu

Kösz.
Robrt

Válasz küldése