2010. április 9-10. KemenceBence Találkozó

Minden érdekes ajánló jöhet ide: tájházak, kemencés udvarok, eszem-iszom, kiállítás, programok, helyszínek, könyvek, stb.
kkn
Kemence mester

Re: 2010. április 9-10. KemenceBence Találkozó

Hozzászólás Szerző: kkn » 2010. április 16., péntek 12:29

A pénteki napot én is sajnálom, de most már mindegy...

Szeretném jelezni építő jelleggel, hogy nem szabadna engedni azt, hogy a következő találkozókat egy ember szervezze. Közelben lakók összefoghatnának és így talán könnyebb lenne.

Már alig várjuk a következő találkozót! :hej :bol :bol :bol :bol
Kemence Baráti Üdvözlettel: Krisztián

"Adjon az Isten szerencsét, szerelmet, forró kemencét..."

csigaszeg
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2010. április 16., péntek 12:53

Részint aki majd a következőt bevállalja könnyebb helyzetbe lesz........mert bizton tudhatja ha valaki azt mondja ő ezt v. azt hoz az hétszentség hogy ott lesz ;) Másrészről viszont föl köll kötni az alsót, mert a léc magason van,oszt nem az alatta át bujás a cél :lol: :lol: :lol: No de ilyen csapattal............ :?: :?: :?: :?: :?: :?: No problemo :k :k :k :k

Egy kis örömzene.............Gabynak...........meg mindenkinek

http://videa.hu/videok/zene/madness-one ... hVmHwklb4u

http://www.youtube.com/watch?v=tFdYStQjFpE
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

HCs
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HCs » 2010. április 17., szombat 19:15

Tényleg nagyon nehéz lenne überelni az első találkozót, azt gondolom ebben nem is a versengés a cél, hanem hogy együtt tölthessük azt az egy-két napot és vidámak legyünk, mulassunk.
Apropó!
Elgondolkodtatok már azon, mikor legyen a következő?

Évente egyszer, vagy esetleg alkalomadtán többször?
Mostanában az motoszkál a fejemben, hogy a Szolnoki Nemzetközi Gulyásfesztivál társrendezvényeként kemence-találkozót is lehetne szervezni, hasonló gasztronómiai téma, rengeteg kulturális program és publicitás. A főszervező ismerősöm, illetve több dolgot én is bevállalnék.
Ez szeptember elején szokott lenni.
http://www.magyargulyas.hu/
Gabyék és a többiek szervezését látva viszont inamba szállt a bátorságom.
Ám esetleg segíthetnénk többen egymásnak a környékről (van szajoli, szandaszőllősi, zagyvarékasi kemencebence társunk is).

Ki mit gondol?

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2010. április 17., szombat 19:41

én aztat gondolom,hogy nem ártana váltogatni a tájegységet ,hogy aki a távolság végett nem tudott eljönni az legközelebb ott lehessen

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2010. április 17., szombat 19:52

HCs és mindenki!

Nekem az a tapasztalatom, túl sűrűn nem rendezném, mert elveszti a varázsát, meg lehet próbálni de nekem egy a 43 év utáni osztálytali ismétlése fél éven belül mert nagyon jó volt hááát! A kezdeti lelkesedés után alig voltunk egy páran.
Spontán összeverődésekre én is gondoltam, például a jászapáti aratónapon kakas pörköltöt
főzni jó lenne egy kemencés csapattal, ha van valakinek kedve, ilyesmihez, de ott meg az a probléma, hogy ha mind az ezren megjelennénk családostól lecsúszik az alföld a térképről. A szervezőkről meg nem is beszélve. Ha csak egy páran megyünk akkor meg nehogy sértődés legyen, hogy ő miért és én miért nem.
Beszéljük meg, ha beszélünk róla az a jó!
K.B.Ü. cibatapapa

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2010. április 17., szombat 20:30

szept 25 körül van ugye szisziéknél. Oda is megyünk páran. Én évi 1-et javaslok. Az időpontot pedig a mostani időjárásból tapasztalva későbbre tenném,bár láttam én már májusban havat :shock:

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2010. április 18., vasárnap 18:55

Csatlakoznék Tengelichez,hogy országos találkozónak elég évi egyet tartani,de a tájegység az változzon mindig,hogy minél több helyről tudjanak eljönni.
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

eletjel
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: eletjel » 2010. április 19., hétfő 17:17

Üdv Mindenki!

A gulyásfesztivál már nekem is megfordult a fejemben, viszont én is amellett voksolok, hogy az Országos Kemencéstalálkozónak tartsuk meg a rangját, és évente egyszer tartsuk meg!
Emellett összeröffenéseket simán lehet tartani, akár hetente (de szép is lenne!) is, de a Nagy Találkozó az mégiscsak Nagy Találkozó!!!
De viszont, jövőre is lesz gulyásfesztivál, és még idő is lenne a megszervezéshez!
Kemencére fel! Hej!

kkn
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: kkn » 2010. április 19., hétfő 20:28

Sziasztok!

Szerény megítélésem szerint ne arra törekedjünk, hogy egy nagy rendezvény, kis "sarkában" húzódjunk meg, hanem próbáljunk barátként, baráti hangulatú, teljesen különálló rendezvényt megszervezni, magunknak!
Ha az előbbi hozzászólásokat, véleményeket figyelembe veszem, Talán a következő találkozó lehetne a Dunántúli régióban megrendezve...
Bár a szervezési feladatokat nem szeretném a Dunántúlon élő Kemencebarátok nyakába varrni, ez az én személyes véleményem.
Nagyon sok olyan egyén van, aki a Nádudvaron rendezett találkozón nem tudott részt venni, gondolhatnánk ezen honfitársainkra is!

További szép estét mindenkinek!
Kemence Baráti Üdvözlettel: Krisztián

"Adjon az Isten szerencsét, szerelmet, forró kemencét..."

szamo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szamo » 2010. április 19., hétfő 20:30

Én is amondó vagyok, hogy a Nagy Találkozót tartsuk egyszer egy évben, ha tudjuk, de alkalmanként találkozhatunk, majdnem spontán itt-ott. Rengeteg a rendezvény szerte az országban, és azon is túl. Én pl. sajnálom, hogy tavaly nyáron nem jutottam el a babfőző fesztiválra, ahol versenyezni is lehet babfőzésből, lehet lesni, hogy a profik hogyan csinálják. Mert egyébként "mindenki másképp csinálja..."

duzsimi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: duzsimi » 2010. április 19., hétfő 20:33

sziasztok
http://www.livestream.com/kabaonlinetv
itt a kaba tv videó

eletjel
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: eletjel » 2010. április 19., hétfő 21:02

kkn írta:Sziasztok!

Szerény megítélésem szerint ne arra törekedjünk, hogy egy nagy rendezvény, kis "sarkában" húzódjunk meg, hanem próbáljunk barátként, baráti hangulatú, teljesen különálló rendezvényt megszervezni, magunknak!
Ha az előbbi hozzászólásokat, véleményeket figyelembe veszem, Talán a következő találkozó lehetne a Dunántúli régióban megrendezve...
Bár a szervezési feladatokat nem szeretném a Dunántúlon élő Kemencebarátok nyakába varrni, ez az én személyes véleményem.
Nagyon sok olyan egyén van, aki a Nádudvaron rendezett találkozón nem tudott részt venni, gondolhatnánk ezen honfitársainkra is!

További szép estét mindenkinek!
Nem akarok elindítani egy vitát. Bár, miért, ne?
Vitatéma: Egy nagy rendezvény keretében rendezzük az Országos Találkozókat, vagy Külön rendezvényként?

A saját véleményem: Ne nehezítsük meg a saját életünket! Egy külön rendezvényhez területbérlés, teljes rezsi, stb. kell.
Egy témában közelálló rendezvény részeként örülni fognak nekünk, hogy színesítjük a bulit. Erősíts, vagy cáfolj meg Gaby!
Nekem más stílusú rendezvény szervezése kapcsán ez volt a tapasztalatom. Nem is beszélve a reklámozás megoldottságáról, a járulékos látnivalók megoldottságáról, stb.
Vélemény?
Kemencére fel! Hej!

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2010. április 19., hétfő 21:15

Mindketőnek meg van az előnye hátránya. Gondolkodtam én is ezen,mert bevalom ,nekem is megfordult a fejembe egy kemencés rendezvény lebonyolítása.
Ha más rendezvényhez köti az embör,mindenkép jó előre kell a szálásokat foglalni,mert pl.-ul nálunk egy szüreti fesztivál 5-6000 vendéget csábít és ebből sok az itt alvó. Ha külön álló rendezvény akkor már leírták a hátrányát. Azért " mi" előnybe vagyunk,Gabyval szemben,hogy tőle rengeteget tanulhatunk és egy két dolgot már csak le kell utánozni. A pionirok munkája volt mindig a legnehezebb meg::)
Csak hangosan gondolkodok,bízva abban,hogy bárki is teszi meg az első lépést lassan el kell kezdeni,mert ha jól emlékszem Gaby is ,majd egy ével korábban kezdte a szervezést és nem volt hiába a munkája.

Zoli
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010. április 19., hétfő 22:19

Mit értetek önálló rendezvény alatt? Olyan önállót szeretnénk szervezni ahova bárki eljöhet és lennének nagyszabású programok mint a nádudvari napokon csak a fő helyen a Kemence Barátok találkozója szerepelne? vagy Önállóan saját magunknak szeretnénk baráti találkozót szervezni, ami lehet 2 napos de nem jöhet el csak kemencebarát és meghívottak? Számít az ,hogy ez nyilvánosságra kerülő X. kemencebarátok országos találkozója vagy nem? Nyilvános rendezvényből elég évi 1 szerintem is, de ilyenből önállót csinálni fölösleges. Én inkább az önálló baráti találkozók mellett szavaznék, amikhez szintén kell jó és nagy hely mert elég sokan vagyunk, de könnyebb megszervezni.
A KEMENCE MELEGE LEGYEN VELETEK !

K.B.Ü. ZOLI

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2010. április 20., kedd 8:18

Sziasztok!

Sajna ritkán tudok itt lenni, a találkozó előtti 3 hét és utána való egy hét a munkám rovására ment, most meg vissza nyal a fagyi! :lol:
Nem győzöm magam utolérni, annyi munkám van, hogy ki se látszok belőle. De azért olvasgatom a hozzászólásaitokat!
Szerintem mindegyikőtöknek igaza van. Annak is aki önálló rendezvényben gondolkozik, annak is aki társítaná a találkozót egy nagyobb rendezvényhez. Természetes, hogy meg vannak az egyiknek az előnyei és a másiknak a hátrányai.
Az én véleményem is az, hogy célszerű évente találkozót szervezni és a következőt jó lenne a nyugati országrészben megszervezni.
Viszont, ha még egyszer valaha alkalmam lesz megszervezni, akkor önálló rendezvényt szervezek. Részben önállót....
Ezt úgy értem, hogy "Nádudvari Kemencés-napok, II. Országos Kemencebence.hu-Kemencebarátok Találkozó"
Van itt egy autentikus terület a horgász tó környékén (Lóerős napokat szoktak szervezni itt) idecsábítanék lacipecsenyéseket, mobilkemencéseket, kürtőskalácsosokat, kézműveseket, egy kézműves utcát alakítanék ki, itt lehetőség lenne arra, hogy vállalkozó szellemű kemenceépítők előtte való hetekben összerakhassanak kemencéket, amiben sütögetnénk. A szomszédságban van a strand-gyógyfürdő itt este zárhatnánk a rendezvényt egy Sipos Peti által prezentált fürdőbállal.
Egy másik lehetőség a környéken GépészLaci barátunk által emlegetett hajdúböszörményi kemencés udvar helyszíne, illetve Bakonszegen a Morzsóka fesztivál színhelye. Mindkét helyszínen társulhatnánk egy évente megrendezett eseményhez.
Ha önálló eseményben gondolkozunk, akkor ezen a vidéken szóba jöhet még Tepertő barátunk által javasolt mezőtúri rendezvény is.
A nyugati vidéken eltudnám képzelni Orfűn és Bikalon ezt a találkozót, utóbbi helyszínről már tettem említést az élménybirtok üzemeltetőinek, akik szívesen vették a megkeresést és személyes találkozót kértek. :k
Szerintem le is fedhetjük 10 évre a helyszíneket nem! :lol: :lol: :lol:
No, ezek az én véleményeim! Tény, hogy kiwazzzott nagy meló van vele, eszébe ne jusson valakinek egyedül megszervezni :shock: :shock: :shock:
Vállalkozó szellemű, jó kapcsolatokkal rendelkező szervezők szerintem simán belevághatnak önálló rendezvénybe, úgy értem akiknek nem probléma helyszínt illetve engedélyeket beszerezni. :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

pappingatlan01
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: pappingatlan01 » 2010. április 20., kedd 18:45

lesz tovább.csak még dolgozunk rajta....
kis türelem.
hivatalosan is bárhol megjelenhetünk.....
én személy szerint évi 1 találkozóra gondolok,.de itt semmi nem muszály csak süssön a kemence...mindenkinek szíve rendje szerint.... :bo :hej :esz :e :ii
üdv kemencések:pappingatlan01

eletjel
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: eletjel » 2010. április 20., kedd 19:57

Szerintem, szedjük össze a helyszíneket, amik szóba jöhetnek, és aztán majd kisorsoljuk, melyik évben, hol rendezzük meg a KemiTalit!
Kemencére fel! Hej!

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2010. április 21., szerda 9:29

pappingatlan01 írta:lesz tovább.csak még dolgozunk rajta....
kis türelem......
:lol: :lol: :lol:
Én is ezt mondom!!! Készüljetek egy nagy, mondom NAGY dúrrranásra!!!!!!!!!!!!!!
:bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo
DacaGabi
Kép

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2010. április 21., szerda 10:09

...........egyébként tegnap megbirkóztam egy számomra igen nagy feladattal!
Tegnap volt a napja annak, hogy kezembe mertem venni azt az emlékkönyvet, amibe 31 kemencebarát és Tu-Ja barátom tett bejegyzést. Rendesen felkavartátok a lelkemet....
....de ennek ellenére KÖSZÖNÖM a kedves szavakat! Komolyan mondom olyan érzésem volt néha, mintha be lenne kamerázva a nappalink és abban a pillanatban írtátok volna a bejegyzéseket!
Büszke vagyok rátok KEMENCEBARÁTAIMRA, büszke vagyok, hogy megrendeztem ezt a találkozót, köszönöm Nektek azt a mértékegységgel nem mérhető szeretetet, köszönöm nektek azt a 2 feledhetetlen napot!!!
Amire nem vagyok büszke az az, hogy úgy bőgök mint egy taknyos kölyök és amit nem köszönök az az időjárás, ami szombat reggel kissé tompította a lelkesedésünket.......
:hej :hej :hej :hej :hej :hej :hej
DacaGabi
Kép

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2010. április 21., szerda 12:26

Gabykám meg::) meg::) meg::)

Ne sírj, hoz a papa békát...................

:j :j :j :j :j :j :j :j :j :j :j
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2010. április 21., szerda 21:45

Gabynk!

Nagyobb boldogság :bol :bol örömöt szerezni egy barátnak, hát még ennyinek, mint arra várni, hogy ők örvendeztessenek meg minket. Viszont ha ez sikerült nekünk is avval a pár sorral, ilyen csekélységgel, ahhoz képest amit te tettél értünk és ezért a jó kis csapatért, akkor sírj ha szükségét érzed, mert sohasem leszel boldog, ha nem hagyod kifejezésre jutni az érzéseidet.
És legyél büszke nyugodtan a könnyeidre, mert az öröm könnyei a boldogság :bol olyan formája, ami az akaratunkkal nem sokat törődik! meg::) meg::) meg::)
K.B.Ü. cibatapapa

HCs
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: HCs » 2010. április 23., péntek 20:50

Huhh!
Én nem találtam emlékkönyvet, csak Cibatapapa lapátjaira szignóztam...
Mea culpa, nem neveletlenségből nem írtam bele!

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2010. április 23., péntek 23:14

HCs-i szia!
HCs írta:Huhh!
Én nem találtam emlékkönyvet, csak Cibatapapa lapátjaira szignóztam...
Mea culpa, nem neveletlenségből nem írtam bele!
Én is csak véletlenül szaladtam bele. Nem "lapátjai", minek kellene nekem kettő. a rondábbik volt csak az enyém, A szebbik Vizipoc asztalos mesterünké volt. Az ötlet viszont külön, külön támadt, nem beszéltünk össze!!!!!!
K.B.Ü. cibatapapa

Vizipoc

Hozzászólás Szerző: Vizipoc » 2010. április 24., szombat 8:13

Enyemre par nev mar februarban irodott.
Tizenevekmulva remelem sokat er majd.
Csokiati elfelejtette elhozni ö is akart.
Akepet nemsikerül felrakni.
K.B üdvözlettel      Vizipoc

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2010. április 24., szombat 12:58

Hahó Kemencebarátaim!!!

Segítségre lenne szükségem! Eltudná nekem valaki küldeni mp3 -ba a Sipos Peti barátunk által komponált és felénekelt kemencés indulónkat? Kellene a videó film alá! :D
Köszi!!!
DacaGabi
Kép

Taita
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Taita » 2010. április 24., szombat 13:13

Szia Gaby! meg::) meg::) meg::)

E-mail címre átküldve remélem sikerült.

:i

Üdv:
Taita

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2010. április 24., szombat 13:17

meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
:ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty
DacaGabi
Kép

szamo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szamo » 2010. április 24., szombat 15:12

Szia Gaby!

Wellcome back! Már hiányoztál. Sajnálom, hogy nekem nem sikerült összetalálkoznom az emlékkönyvvel, mert olyat írtam volna bele, hogy magam is megbánom.

schubert
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: schubert » 2010. április 29., csütörtök 11:00

Üdv Gaby!

Sajnos én sem tudtam az emlékkönyvbe írni, volt infóm róla, hogy közkézem forog, de a gyerkőceim után sokat rohangáltam, így nem sikerült összetalálkozni vele.

Üdv. Schubert!
Józan parasztul próbálok gondolkodni.-csak kell hozzá egy kis józan paraszt ész!

Attila25
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Attila25 » 2010. május 4., kedd 11:19

Sziasztok!

A család kinyomozott egy cikket a találkozóról. :) A Hajdú-Bihari Hét nevű újságban találták meg a találkozó utáni héten jelent meg. Sajnos nem sikerült teljesen jó minőségben bescannelni, de hátha kivehetőek az írások.

Üdv mindenkinek!

Attila
Didergő kemencék kisebbb.JPG
Didergő kemencék kisebbb.JPG (48.9 KiB) Megtekintve 3197 alkalommal
KemenceBarátiÜdvözlettel!

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2010. május 4., kedd 21:27

Sziasztok!
Készen van a DVD film a találkozóról, így néz ki:
http://picasaweb.google.hu/DacaGaby/DVD ... directlink
Ha kíváncsiak vagytok rá, postán szívesen küldök, van belőle bőven, ugyanis egy félreértésnek köszönhetően 20 példány készült belőle, 2.000.-Ft/db áron.
Kicsit magamhoz nyúltam mikor kiderült, de muszáj voltam lenyelni a békát.
Dobjatok egy privátot és küldöm postán.
DacaGabi
Kép

DonGoo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: DonGoo » 2010. június 16., szerda 20:57

:!: :!: :!: Kukkkk .....ittt..... a .... baba!!! :!: :!:

Sziasztok kedvas kemencés régi barátok, és üdvözlet az új tagoknak(biztos sokan vannak)!!!!! :!: :!: :!: :!: :!:

Nem meghóttam, nem hűtlen lettem,...... csak egy kicsit elvesztem.... fal:) fal:)

Nagyon el voltam havazva.......... fal:) fal:) fal:) másfél hónap alatt 160 órát túlóráztam..... Nyomtuk reggel 6-tól este minimum hatig, de sokszor 7-ig, 8-ig, heti egy pihenővel.....tudjátok a leállás...
Utána,.... meló melett az anyósom házát festettük, álmennyezeteztük, lamináltoztuk, ez kb 1 hét volt.
Aztán meg a víz......... fal:) fal:) fal:) fal:) Nálam nem volt gond,.... de sok rokonomnál, barátomnál, ismerősömnél a környező településeken sajnos igen... fal:) fal:) éjszakákat homokzsákoztunk, vagy éppen az értékeket mentettük ki, persze ezt is úgy hogy közben jártam dolgozni.., volt hogy reggel csak egy zuhany volt és usgyi melóba.....

Megértheitek hogy benézni se időm esténként, se már kedvem nem volt!!

Nemnagyon olvastalak benneteket a találkozó óta..... fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) .......sajna.... fal:) fal:) fal:) csak azért láttátok hogy időnként benézek mert a böngészőmnek ez a kezdő oldala, és ha valamit meg kelett néznem a neten, vagy valamit a bankszámlán kelett mahinálni már úgy látszottam hogy jártam bent............de sajna nem..... fal:) fal:) fal:)
Azért még a jövő hét eleje húzós lessz.......reggel 8-tól este 10-ig melózok, hétfőn, kedden, meg szerdán.......

De utána remélem minden visszatér a régi kerékvágásba. :!: :!: :!: :!:

DacaGaby!!
Megkaptam az ajándékot, már bocsánat, de annyi időm sem volt hogy megköszönjem... fal:) fal:) fal:) fal:)
És ennek az ajándékcsomagnak a tartalmát mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm akiknek ebben része volt!!!!!
Mégegyszer köszönöm mindannyiótoknak!!!

Mire átolvasom a két hónap termését............nem most lesz...... az tuti....

Üdv.: Dongoo
Kemence melege legyen veletek, emberek!!!!
Üdv:DonGoo

banya 1950

Hozzászólás Szerző: banya 1950 » 2010. június 16., szerda 21:27

Don Goo !

Örülök, hogy nem betegség tartott távol tőlünk! Amit az árvizeknél csináltál nagyon derék dolog! Kösz a helytállást.

Banya

Vizipoc

Hozzászólás Szerző: Vizipoc » 2010. június 16., szerda 21:42

DonGoo üdvözöllek ujra itt.
K.B üdvözlettel      Vizipoc

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2010. június 19., szombat 23:09

szia DonGoo

nem irigyellek nekem két hétig nem volt erőm benézni az oldalra
két éjszakám ráment mire mindent visszaolvastam
de megérte hisz így láttam a gyönyörű műveket amiket építettek
mindenkinek gratulálok
remélem a jövő héten én is el tudom kezdeni.
K.B.Ü.
RICHIE

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2010. június 20., vasárnap 14:53

Dongoo :hej :bol
"Látni, amit mindenki lát, és gondolni, amit még senki sem gondolt." Szent-Györgyi Albert
K.B.Ü. Peti

Kandallóm: https://lh6.googleusercontent.com/-Zqt0 ... G_0879.JPG

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2010. június 29., kedd 6:38

Barátaim! :hej
Még Nádudvaron megígértem Nektek, az ott többetek által kóstolt zölddió-pálinka receptjét!
Most ideális a dió az elkészítéséhez.
Íme, ahogy én csinálom:

Ötvenkét fokos, nem túl karakteres pálinkából vegyünk két litert, öntsük egy ötliteres széles szájú befőttesüvegbe, majd adjunk hozzá harmincöt deka egyenként négyfelé vágott zöld diót (amikor a zölddió még lágy). Kössük le az üveg tetejét és hagyjuk állni napon három hétig. Ezután tegyünk bele harmincöt deka kristálycukrot, „fél lat” (0,85 dkg) egész fahéjat, „negyed lat” szegfűszeget. Ezt újra hagyjuk három hétig állni, naponta rázzuk fel. Ha a cukor elolvadt papíron szűrjük át és tegyük jól ledugaszolt üvegekbe. A negyedbe vágott diókat kiválogatva tegyük befőttesüvegbe és engedjük fel diópálinkával. A vendégeket, egy-egy negyed diót a pálinkába téve kínáljuk.
Ez a két liter csak alapegység, érdemes többszörözve készíteni, mert nagyon gyorsan fogy! :lol:
Egészségetekre! :ii

pappingatlan01
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: pappingatlan01 » 2010. június 29., kedd 8:55

sziasztok véreim
ujra itt ismét ........ :bo :bol :hej
üdv kemencések:pappingatlan01

tepertő

Hozzászólás Szerző: tepertő » 2010. szeptember 20., hétfő 20:11

Tessék a kitűző:
Csatolmányok
img004.jpg
img004.jpg (19.65 KiB) Megtekintve 2299 alkalommal
Kép

Kép
Üdv :t tepertő

karádpisti

Hozzászólás Szerző: karádpisti » 2010. szeptember 20., hétfő 20:25

Köszi Tepertő!
szerintem jópofa dolog,emlék! :ty
Üdvözlettel,karádpisti!

"Az ember döntésén múlik,hogy beteljesíti-e sorsát,ami által valóban ember lehet,vagy pedig a létezés misztériuma köré szőtt teóriáknak él."

Válasz küldése