V. Országos és Nemzetközi Kemencebence találkozó 2014.

Minden érdekes ajánló jöhet ide: tájházak, kemencés udvarok, eszem-iszom, kiállítás, programok, helyszínek, könyvek, stb.
teki
Tiszteletbeli kemencebence tag

V. Országos és Nemzetközi Kemencebence találkozó 2014.

Hozzászólás Szerző: teki » 2013. június 30., vasárnap 18:52

Kedves Barátaink!
Eltelt egy hónap a Soltvadkerti találkozónk óta, amit nagyon köszönünk Tengelicnek. És akkor csapjunk bele a következő szervezésébe.Az V. Országos és Nemzetközi Kemencebence találkozó 2014., Dinnyési helyszínnel és 2014. junius 20-21-22 időpontban való megtartását ezennel bejelentjük. MINDENKIT szeretettel meghívunk és elvárunk egy fergeteges hétvégére. Minden ötletet, segítő szándékot szívesen fogadunk. Mint látjátok többes számban írunk majd mindent, mivel Lili, Csigaszeg, Ikerváritibi és az én szervezésünkben és több társunk aktív segítségével szeretnénk valóra váltani amit megálmodtunk. Részleteket majd mindig időben közlünk.
"A hagyomány nem a hamu őrzése,
hanem a láng továbbadása"

Siógabi

Re: V. Országos és Nemzetközi Kemencebence találkozó 2014.

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2013. június 30., vasárnap 19:25

Hajrá Dinnyés! :)
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

szőkenő
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szőkenő » 2013. június 30., vasárnap 19:45

énrészemről már nagyon várom! :hej :hej :ty :ty :ty
szőkenő

tepertő

Hozzászólás Szerző: tepertő » 2013. június 30., vasárnap 19:49

teki írta:Kedves Barátaink!
Eltelt egy hónap a Soltvadkerti találkozónk óta, amit nagyon köszönünk Tengelicnek. És akkor csapjunk bele a következő szervezésébe.Az V. Országos és Nemzetközi Kemencebence találkozó 2014., Dinnyési helyszínnel és 2014. junius 20-21-22 időpontban való megtartását ezennel bejelentjük. MINDENKIT szeretettel meghívunk és elvárunk egy fergeteges hétvégére. Minden ötletet, segítő szándékot szívesen fogadunk. Mint látjátok többes számban írunk majd mindent, mivel Lili, Csigaszeg, Ikerváritibi és az én szervezésünkben és több társunk aktív segítségével szeretnénk valóra váltani amit megálmodtunk. Részleteket majd mindig időben közlünk.
:hej :hej :hej :hej :hej

:bol :bol :bol :bol :bol
Kép

Kép
Üdv :t tepertő

szőkenő
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szőkenő » 2013. június 30., vasárnap 19:53

:j :j :j :j
szőkenő

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2013. június 30., vasárnap 20:05

Akkor :bo :bo :bo :bo

Ha tudunk segíteni, csak szólj.
(Ha nem szólsz, akkor ki kell találnunk valamit és akkor ártani fogok.) :twisted:
KBÜ: tolaci

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. június 30., vasárnap 20:59

Felajánlás ! tengelictől Mobilkemence,lehet,hogy 2 db,majd meglátjuk ! Lehet,hogy most nem halászlevet készítenék,hanem sütnék néktek valamit a kemiben. Van még pár nap,majd kitalálom,oszt kitálalom :)
Továbbá cserszegi fűszeres pálinka és párüveg Néró rosé. Tombolába is viszek valami szépet. Na,... fürge vótam ?? :P :lol: :lol: :bol :bol :bol :bol :bol :bol

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2013. június 30., vasárnap 21:15

Lehet hogy kicsit buta kérdést teszek fel,de még itt csipi a csőrömet:Most lesz elég szállás? Mert legutóbb a te szavaiddal élve:" Mindenki előtt nyitva vagyunk, de a létszám az a szállás befogadóképesség felső fokát érte most el".... :?: :?: :?:
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2013. június 30., vasárnap 23:10

almuska írta:
Lehet hogy kicsit buta kérdést teszek fel,de még itt csipi a csőrömet:Most lesz elég szállás? Mert legutóbb a te szavaiddal élve:" Mindenki előtt nyitva vagyunk, de a létszám az a szállás befogadóképesség felső fokát érte most el".... :?: :?: :?:

:bo :bo :bo Kedves Almuska!!!!!! :bo :bo :bo

Engedd meg, hogy Én válaszoljak Teki helyett a feltett kérdésedre. A találkozó helyszíne a Dinnyési Kulturális és Hagyományőrző központ.
Itt épületen belül az emeleten van néhány helység ahol aludni szoktunk vendégágyon és hozott matracon, hálózsákba. A földszinten van egy tea konyha, valamint 40-50 fő befogadására alkalmas összenyitható terem.
Bizunk benne, hogy a találkozóra nagyon sokan elfogtok jönni, így mindenképpen abban kell gondolkodni, hogy a helyszín közelébe lévő szállásokat kell igénybe venni. De mivel ez egy idegenforgalmi szempontból frekventált hely, így nem lesz gond szállást találni. Természetesen a helyszínem még lesz majd felállítva rendezvénysátor , mint Soltvadkerten is volt, valamint van ígéret arra, hogy a kemence fölé egy nagyobb fedett kiülő is épül.
Természetesen szállás címeket fogtok kapni, ugyan úgy mint az eddigi találkozókon is, így mindenki a találkozó helyszínéhez közel /akár pár száz méteren belül/ rendezhet magának szállást.
Bízunk benne, hogy minél többen eljöttök, és ugyan olyan jól érezzük magunkat mint az eddigi találkozókon.

Sok szeretettel várunk benneteket! Üdvözlettel. Lili
Mottó nélkül is forog a föld!

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2013. július 1., hétfő 6:40

Örülünk az indulásnak.Igaza van tolacinak, :) :) :) :) :) :) :) :) :)
A sörpadjaim meg vannak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2013. július 1., hétfő 9:23

Gondolkodtam, hogyan is lehet ennyi sörpadra szert tenni??????????????? :arrow: vagy a TSZ időkből származnak, vagy még a céllövölde jutott eszembe :lol:
"Látni, amit mindenki lát, és gondolni, amit még senki sem gondolt." Szent-Györgyi Albert
K.B.Ü. Peti

Kandallóm: https://lh6.googleusercontent.com/-Zqt0 ... G_0879.JPG

horaciopepiné Timi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: horaciopepiné Timi » 2013. július 1., hétfő 10:02

:hej :hej :hej :hej

:bol :bol :bol :bol :bol :bol
horációpepiné Timi

"A múltból érdemes elhozni a parazsat, a hamut pedig ott kell hagyni...''

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2013. július 1., hétfő 10:56

Azt ugye mondanom sem kell,hogy ha bármiben segítségre szorultok, örömmel állok rendelkezésetekre,ugyanúgy,ahogyan nékem álltak a korábbi szervezők. Pedig vót olyan,hogy éjfélkor hívtam őket vagy ép vasárnap délben :) :D :D

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. július 1., hétfő 13:39

:ty :bol :ty :bo :ty :bol :ty :bo :ty :() :bol :i :bol :e :bol :s :bol :t :bol :sz :bol :))) Már úgy aggódtam, hogy elmarad :!: :))) :idea: a hangulat keltés fal:)
K.B.Ü. cibatapapa

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2013. július 1., hétfő 15:01

Előre látásaim szerint én megint nem leszek ott mert elég messzi van,na de majd meglátjuk,de addig is a tombolába szeretnék majd valamit én is összedobni ha már nem leszek ott,de igaz az még egy év,addig sok víz folyik még le a Dunán,még bármi is lehet,de remélem már csak jobb lesz a mostani helyzetemnél !!!
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

horaciopepi

Hozzászólás Szerző: horaciopepi » 2013. július 1., hétfő 17:09

Dinnyésen lesz az 5. találkozó ???????????
:k

Teki(ék)
Tudod én mondtam ..... csak szólj
Üdv: horaciopepi

Ha azt hiszed, hogy a jó Istenek nincs humorérzéke.
Hát tervezz előre, majd meglátod.

teki

Hozzászólás Szerző: teki » 2013. július 1., hétfő 20:57

Siógabi, rajta vagyunk az ügyön.
Szőkenő, Mi is.
Tepikém, má majdnem ott vagyunk.
Tolaci, kösz és szólunk, biztos lesz olyan téma amiben tudsz segíteni.
Tengelic, fürge voltál, de Te még benne vagy az előzőben, tolod mintha nem egy év lenne a kettő között, de jól esett. A segítség meg nem kérdés, kihasználjuk.
Danono, a sörpadnak lesz helye.
Fater fal:) fal:) .
Gyuszi, sajnáljuk, de bízzunk
Pepi, má meg van a szereped..

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2013. július 2., kedd 0:13

:bol :bol :bol
:bo :bo :bo :bo :bo :bo
Amiben csak tudok, számíthattok a segítségemre !
:bo :bo :bo :bo :bo :bo
:bol :bol :bol
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

attil_a
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: attil_a » 2013. július 2., kedd 9:23

Ha bármibe tudok segiteni csak szóljatok a távolság nem nagy köztünk.

:bo :bo :bo :bo
atti_a

papa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: papa » 2013. július 3., szerda 11:11

Sziasztok!
Ha jól látom nem látom?????!!!!!!!!
Innen hiányzik egy almuska féle jogos hozzászólás!!!!!!!
Cenzúra a kemencebence.hu lapon????
Felháborító! Azt hittem idáig, hogy szólásszabadság van! Lehet, hogy tévhitben voltam eddig?
Mély szomorúság és döbbenet nyomja most szívemet!
Lehet, hogy az én bejegyzésem sem éri meg a holnapot? Innen lehet törölni, de a szívemből és a fejemből soha!! Minden esetre készítek róla egy fotót az utókornak!

Üdv,
papa
(addig, ameddig nem törölnek)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2013. július 3., szerda 11:51

papa írta:Sziasztok!
Ha jól látom nem látom?????!!!!!!!!
Innen hiányzik egy almuska féle jogos hozzászólás!!!!!!!
Cenzúra a kemencebence.hu lapon????
Felháborító! Azt hittem idáig, hogy szólásszabadság van! Lehet, hogy tévhitben voltam eddig?
Mély szomorúság és döbbenet nyomja most szívemet!
Lehet, hogy az én bejegyzésem sem éri meg a holnapot? Innen lehet törölni, de a szívemből és a fejemből soha!! Minden esetre készítek róla egy fotót az utókornak!

Üdv,
papa
(addig, ameddig nem törölnek)
Valamiről lemaradtam :?: :?: :shock: :?

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2013. július 3., szerda 12:05

:?: Ki az aki mit csinált :?:
KBÜ: tolaci

Miklósfa
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Miklósfa » 2013. július 3., szerda 15:59

Kedves Papa!
Igaz nem ismerjük még személyesen egymást,de azért engedd meg,hogy rákérdezzek:Mi ez ,mi van?Én 4 napja nem voltam számítógépem közelében,így kimaradtam a kedvenc időtöltésemből, a fórum olvasgatásából és esetenként a hozzászólásból.Amiket írtál /ma 11,11-kor/ az így számomra egy homály.Légyszíves írd le mi volt.Cenzura?Szerintem ilyen nincs.Minden rendszergazda megtartja a jogot a moderálásra,nagyon helyesen,vigyázva a szinvonalra,vigyázva a békességre,barátságra,szakmaiságra,stb.Valószínünek tartom ha valamit innen kivettek akkor annak oka lehetett.De mi?Te biztos tudod a titkot,mint régi tapasztalt kemencés,hogy ennyire felháborodtál.Mint régi kemencés ,élj a szólás szabadságoddal és tájékoztass légyszives miről van szó.Én csak viszonylag "fiatal"résztvevője vagyok a fórumnak a 67 évemmel.Véletlen tévedtem ide egy jó éve és szerencsére köszönhetően a kemencebence fórumnak,ma már egy boldog saját építésü kemence tulajdonos vagyok amit a sok-sok hasznos hozzászólás, önzetlen tanácsadásnak köszönhetek.Itt a fórumon sok értékes embert ismertem meg,amiért hálás vagyok.Szeretném ha a fórum hangulata továbbra is a barátságról,szellemisége pedig a közös örök szerelmünkről a kemiről szólna,mellőzve minden disszonanciát.Várom megtisztelő válaszodat.Mellékelek egy képet amit "nektek "köszönhetek.
Kemencebaráti üdvözlettel:Miklósfa/Gábor/
Csatolmányok
P1000494.jpg
P1000494.jpg (40.29 KiB) Megtekintve 6560 alkalommal

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2013. július 3., szerda 17:22

Kedves Teki Barátom !

Eddig csak szóban, de most már írásban is jelzem, hogy maximálisan támogatom az V. talákozót és a Te erőfeszítésed.
Természetesen a tettek mezején is, szabadságot fogok tartalékolni és tehetségemhez mérten segíteni fogok.
Szeretnék én is /meg a zasszony is / csatlakozni a segítő csapathoz.
:lol: Ha nem engeded meg, itt hagyom ezt a bagázst örökre és beállok politikusnak ! :lol:

:bol :bol :bol :bol :bol :bol :bol
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2013. július 3., szerda 17:32

Aggódással töltesz el!!!!!! Én eddig rendes embernek ismertelek!!!!!! Nem tudom mikor csúsztál ennyire félre!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Már mint a politikusi pályafutásra gondoltam. :-)

savgerinc írta:Kedves Teki Barátom !

Eddig csak szóban, de most már írásban is jelzem, hogy maximálisan támogatom az V. talákozót és a Te erőfeszítésed.
Természetesen a tettek mezején is, szabadságot fogok tartalékolni és tehetségemhez mérten segíteni fogok.
Szeretnék én is /meg a zasszony is / csatlakozni a segítő csapathoz.
:lol: Ha nem engeded meg, itt hagyom ezt a bagázst örökre és beállok politikusnak ! :lol:

:bol :bol :bol :bol :bol :bol :bol

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2013. július 3., szerda 19:01

Miklósfa írta:Kedves Papa!
Minden rendszergazda megtartja a jogot a moderálásra,nagyon helyesen,vigyázva a szinvonalra,vigyázva a békességre,barátságra,szakmaiságra,stb.Valószínünek tartom ha valamit innen kivettek akkor annak oka lehetett.
Kemencebaráti üdvözlettel:Miklósfa/Gábor/
Miklósfa igazat mond, minden benne van a moderálás okában. Én sem tudtam volna jobban megfogalmazni. :bo

Mindenki előtt jól ismert, hogy a fórum moderált (regisztrációkor a szabályzatban olvastátok és nyugtáztátok). Ennek ellenére nagyon ritkán élek ezzel az eszközzel. De ilyen esetben privát üzenetben, vagy a fórumon beírva értesülnek az érintettek a moderálás tényéről és okáról. Egy hozzászólás törlésre került itt is.

Kérem a világos szabályok miatt mindenki újra olvassa el a szabályzatot (amit a mai napon kicsit egyértelműsítettem és kiegészítettem) viewtopic.php?f=6&t=541 és annak értelmében jóindulattal használja a fórumot. Nem akarok továbbra is off topic hozzászólást fejtegetni, mert ezt is moderálnom kellene :hej

A fentiekkel kapcsolatban privátban, vagy email-ben várom a kérdéseket, ha van.

További kellemes fórumozást!
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2013. július 3., szerda 21:58

Kedves Mindenki.... :!: :!: :!:

Minekutána kellőképpen szét lett offolva ez a topic,megkérnék szépen minden hozzászólót,ezután hagyatkozzon a hozzászólásában a topic címében megfogalmazottakra..........

Off...........
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2013. július 5., péntek 9:28

Teki kománk! Kenyeret süthetek megint? Viszem a lisztet! :D meg az Annarit és a Zsombit! :D
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2013. július 5., péntek 21:08

:bo :bo :bo Kedves Jani!!!!!! :bo :bo :bo :bo

És a dagasztáshoz ki fogja húzni a talpalávalót!!!!!!!

Mert mi megfejtettük ám ott a Te titkodat, nem a dagasztáson múlnak azok a gyönyörű kenyerek, hanem zenére kelnek.

Üdv. Lili :bo :bo :bo :bo

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2013. július 6., szombat 13:02

Vettünk egy tetőbokszot a mazdára, főleg Dinnyés miatt ;)
Rám is számíthattok ;) Az eddigi találkozók is szuperek voltak meg::) , de Dinnyés egy fogalom :bol
MMMMMMMmmmmmmmmm a kemencebarátok kemencéje, a templomkert aki szereti a kislányomat, a velencei tóban való ökörködés,a termál stb nem is ragozom tovább :D :D :D :D :D :D Éljen Dinnyés :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo
"Látni, amit mindenki lát, és gondolni, amit még senki sem gondolt." Szent-Györgyi Albert
K.B.Ü. Peti

Kandallóm: https://lh6.googleusercontent.com/-Zqt0 ... G_0879.JPG

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2013. július 6., szombat 17:02

gera írta:Vettünk egy tetőbokszot a mazdára, főleg Dinnyés miatt ;)
Rám is számíthattok ;) Az eddigi találkozók is szuperek voltak meg::) , de Dinnyés egy fogalom :bol
MMMMMMMmmmmmmmmm a kemencebarátok kemencéje, a templomkert aki szereti a kislányomat, a velencei tóban való ökörködés,a termál stb nem is ragozom tovább :D :D :D :D :D :D Éljen Dinnyés :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo
Drága Mágusunk és mindenki meg::) meg::) meg::)

Nagyon szeretném én is ha el lenne ásva most már a csatabárd, Mint minden jobb családban itt is vannak néha összezördülések de a kemencebence csapata eddig arról volt nagyon híres, hogy a segíteni akarás, az egymásnak örülés, az egymás tisztelete, és szeretete jellemezte.

Nagyon bízom abban, hogy ez a farsangkor rögzített és az események miatt a fóromról és a Youtu-ról is már egyszer letörölt videóban elhangzott dal, majd ezen a szép színpadon,
DSCF1439 [kicsi].JPG
DSCF1439 [kicsi].JPG (40.49 KiB) Megtekintve 6225 alkalommal
jövőre az ötödik TALIN, több száz kemencés torkából, fogja hirdetni a barátságunkat és a megbékélést.
Isten áldjon minden kemencebarátot meg::)

Sipos zenekarunkra itt egy kicsit rá álltunk és ültünk hát azé nem látszik :!: :mrgreen:
K.B.Ü. cibatapapa

ikervaritibi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: ikervaritibi » 2013. július 6., szombat 20:35

Fater!!!!!!!!!!!!

ÚGY LEGYEN!!!!!!!!!!!!!!!! meg::) meg::) meg::) Nem, már tudom, fal:) fal:) fal:) ÚGY LESZ!!!!!!!!!!!!!! :k :k :k
K.B.Ü. Ikervaritibi

Tedd meg és bánd meg,mielőtt megbánnád,hogy nem tetted meg!

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2013. július 7., vasárnap 17:21

Lili a Misiék is jönnek,már jeleztem neki az időpontot,úgy kell kérnie a szabit jövőre. Kamionos a lelkem,neki pontosan meg kell mondania mikor akar itthon lenni. A harmónikáját nem hagyhatja itthon!(úgyse tenné! Azt rakná be először az autóba....)
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2013. július 8., hétfő 10:19

Miért érzem úgy, hogy az elkövetkezendő találkozó lehet, hogy felülmúl mindenen?! :D
Elnézést, ezzel véletlenül sem becsmérelni akarom jómagam, Tu-Ja, PaPapik, Tengelic munkáját, NEM!!!
....csupán a szervezők személye és a lelkesedésük mértéke ami tükrözi ezt számomra. meg::) meg::) meg::)
Mi sem természetesebb, hogy kiccsaládom :-D és ezt a társadalmat nagyon szerető kemencetulajdonos (viszont nem fórumozó) barátaim ott lesznek Dinnyésen (ha mód és lehetőség van rá).
A kolbászokat, tombola felajánlásokat kipipálhatjátok a részemről.... ;-)
A továbbiakról még van idő (sajnos) gondolkozni...... :-( :-D
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

s@muk@
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2013. július 8., hétfő 11:03

Gaby!

Szerintem jól érzed te ezt!!!!
:bo :bo :bo

teki

Hozzászólás Szerző: teki » 2013. július 10., szerda 21:43

Laca, Attila a segítséget előre is köszönjük, élünk vele.
Miklósfa, bölcs vagy mint Pedróbá!
Csabi nem szeretnénk, hogy politikus legyél.
Robrt meg::) :ty
Jani kenyeret muszáj lesz sütnöd!
Peti :bol :bo :bo :bo
Fater várjuk a pillanatot mikor zeng az aréna.
Gaby! Zene füleinknek minden szavad.

teki

Hozzászólás Szerző: teki » 2013. augusztus 8., csütörtök 14:08

Szeretettel várunk az idén is mindenkit a Dinnyési Templomkert és Hagyományőrző Turisztikai Központ Kenyérünnepére, melyet a nemzeti ünnep előtti napon 19.-én tartanak meg. Az ünnep az új kenyér megáldásával veszi kezdetét, mely a kert kemencéjében a Kemencebarátok odaadásával készül. A nap során számos hagyományos, ízletes kemencés étkekkel kóstoltatjuk a látogatókat. Gyerekeknek közös perec hajtogatás, sütés lesz. Geri mesterünk fazekas kiállítása is látható. A kemencével kapcsolatban Pedróbácsi az aszalás rejtelmeiről tart előadást, kóstolóval, majd Ildikó a lekvár főzés fortélyairól lebbenti le a fátylat és kóstoltat. Megismerkedhetünk, csuhé és szalma életképekkel és címerekkel egy kiállítás keretében. A rovásírásról lesz előadás, egy borszakértő a Velence-tavi borok világába vezet be bennünket. Délután a színpadon hagyományőrző együttesek, népdalkörök lépnek fel, többek között a Tallabille Zenekar, muzsikájukból árad az erő és a jókedv.
http://www.youtube.com/watch?v=_u8hvZ34BZ8
Este a budapesti Vadrózsák néptáncegyüttes
http://www.youtube.com/watch?v=UFXFVeGW ... B3102DCB39
és a gyöngyösi Vidróczki néptáncegyüttes
http://www.youtube.com/watch?v=vg7NkWWrtwo
után a Pirkompánia Tűzszinház
http://www.youtube.com/watch?v=khTC7YQ4gsY
bemutatójával ér véget a buli.
Az V. találkozónk helyszínén.

teki

Hozzászólás Szerző: teki » 2013. október 26., szombat 20:19

Hali!
Egy örömhír, júniusra elkészül a szaletli a kemence elé, mely 50-60 főt tud befogadni.
http://kemencebence.hu/distribution/dow ... p?id=19863

Pedrobácsi

Hozzászólás Szerző: Pedrobácsi » 2013. október 26., szombat 22:54

Ez valóban egy nagy örömhír !!!! :hej :hej :hej :hej

Méltó korona fog kerülni Laca mesteri terveire. :k
Pedrobácsi

A boldog élethez szükség van egészségre, pénzre, szép családra, de egy jó kemence nélkülözhetetlen.

https://picasaweb.google.com/1147813610 ... directlink

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2013. október 29., kedd 12:26

:bol :bol
:bo :hej
:iii

Válasz küldése