V. Országos és Nemzetközi Kemencebence találkozó 2014.

Minden érdekes ajánló jöhet ide: tájházak, kemencés udvarok, eszem-iszom, kiállítás, programok, helyszínek, könyvek, stb.
csácsó2
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: V. Országos és Nemzetközi Kemencebence találkozó 2014.

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2014. június 23., hétfő 18:55

Mi is nagyon szépen köszönjük, hogy ott lehettünk ezen a fantasztikus hétvégén!!!
Kérdem én lehet ezt még fokozni??? Minden évben van valami ami felejthetetlenné teszi
a bulit. Hála a szervezőknek /a régieknek is!!!/ a társaknak tehát az egész csapatnak
vagy némi szerénytelenséggel a CSALÁDNAK!!! Jó volt, kipihenjük és várjuk, hogy megint
egy évet öregedjünk minél hamarabb! Normálisak vagyunk? Azok hát, tehát hajrá Siógabi! :bo :bo :bo
:bol :ty :bol :ty :bol :ty :bol :ty
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

takijoci

Hozzászólás Szerző: takijoci » 2014. június 23., hétfő 19:23

Sziasztok!

Mi is nagyon köszönjük a szervezőknek ezt a szép hétvégét! :ty :ty :ty :ty :ty
És köszönjük azoknak az embereknek, akik eljöttek és ilyen fantasztikus bulit hoztak létre! :ty :ty :ty :ty
Kemence Baráti Üdvözlettel:
takijoci
A bort tisztán szeretem, a pálinkát pedig piszkosul!

Kemencém építése: https://plus.google.com/photos/10764661 ... JCT56PIuAE

janika1985

Hozzászólás Szerző: janika1985 » 2014. június 23., hétfő 20:38

Mi is nagyon szépen köszönjük a szervezőknek a rengeteg fáradozást,nagyon jól éreztük magunkat!Jó volt a régi ismerősöket újra látni és új arcokat személyesen is megismerni! meg::) meg::) meg::) :ty :ty :ty
Üdv.:janika(Gábor)
kemencém építése <--videóért katt ide
mobilkemence ése <--videóért katt ide
Kép Kép

SzKaresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: SzKaresz » 2014. június 23., hétfő 20:48

Köszönet a szervezőknek és minden résztvevőnek! :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty
Üdv SzKaresz http://szkaresz.blog.hu/
A kemencém: https://goo.gl/photos/ExNcubcuwdU71eox8
A kemence az élet sója, de mint minden só, annyit ér, amennyit használják.

Don Lui
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Don Lui » 2014. június 23., hétfő 21:03

Kedves Mindenki!

Csak egy szó, ami a találkozó után kimondható : KÖSZÖNÖM
A szervezőknek és a segítőiknek azt a hihetetlen sok munkát, amit a tali szervezésébe fektettetek.
És mindenkinek, aki ott volt, azért hogy vagytok és hogy ilyenek vagytok. Ez egy hihhhetetlen társaság.
Azt sajnálom, hogy a baráti társaságokban nem lehet ezt elmondani, visszaadni az érzést. Sem a képek, sem a videók nem írják le a tali élményét. EZT meg kell élni!

Köszönöm még egyszer, csók és pacsi mindenkinek. Písz!

Lui és családja
Semmi sem lehetetlen, csak matematikailag valószínűtlen.

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2014. június 23., hétfő 22:03

Sziasztok!
Aki nem volt ott a találkozón ,annak egy kis ízelítő,miről maradt le.

https://picasaweb.google.com/1061601985 ... sTalalkozo

Remélem műkszik.

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2014. június 23., hétfő 22:15

2009. nyarán még csak a fejembe jártak a gondolatok, hogy jó lenne ezekkel a remek emberekkel, kemencebarátokkal személyesen találkozni és hogy szalad az idő, már az 5. nagy közös találkozáson vagyunk túl. Egy bolond már ötöt (vagyis kilencet) csinált! :-D
....de már biztos, hogy hatot is, sőt mint már említettem a tizedik bolond ismét én szeretnék lenni. :twisted:
Nagyszerű érzés volt sok mindenkit megöleli, köszönöm a szervezőknek, hogy lehetőséget adtak erre!!!
meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
Viszont nagyon sok valakivel alig, vagy nem is tudtam szót váltani a legközelebbi barátokkal is csak csupán néhány perces eszmecseréket sikerült összehozni, nagyon el volt foglalva mindenki a főzéssel.
Több okból kifolyólag én nem vállalok ezentúl nagy főzést találkozókon :cry: olyan lelki trauma ért szombaton, hogy még most se hevertem ki... elkészítettem életem első odaégett pörköltjét. Elnézést kérek azoktól, akik ettek belőle és a finom pörkölt íz helyett egy jókora kozma íz vágta képen. :oops: :oops: :oops: fal:)
Meg azért sem főzök, mert egy ilyen nagyszerű találkozón szeretnék minél többet együtt lenni a kemencebarátaimmal, jókat beszélgetni, koccintgatni stb. Ez a jellegű szinte "versengés" rengeteg energiát vesz el az embertől a találkozó előtt és közben is olyan kutyafáradt lesz az ember a végére, hogy ihaj! :() :() :()
Nagyszerű, hogy :s :sz de jobb lenne :ii :iii :iiii :i :j
Nem ettem mindenből, de amit kóstoltam azok nagyon finomak voltak és hogy a kedvenc sütimet is ehettem, hát az igazán nagyszerű volt: TúrbóIldi, a FERDINÁND TEKERCS fenomenális volt!!! :nya :ty :bol
Gyönyörűen pillekönnyűre meg volt kelve, jó kis szaftos volt.... ááááááááááááááá még mindig :nya :nya :nya
Nem volt pofám elkérni az egész sütőformát :lol: :lol: :lol: lebeszéltem a többieket, hogy ne egyék meg amit az asztalra kitettek mert nem olyan jó.... később meg megettem én. :oops: :lol: :bol
Szép volt, jó volt, köszönöm.... :D :D :D
DacaGabi
Kép

qqca
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: qqca » 2014. június 23., hétfő 22:22

Mi is annyira jol ereztuk magunkat, hogy nem tudtuk itt hagyni a Velencei tavat. :) Megtoldottuk a talalkozot egy nyaralassal itt Agardon.
Nagy elmeny volt szamunkra aktivan reszt venni, nem gondoltuk, hogy ilyen sikere lesz a mi kis egyszeru kalacsunknak. Kulon koszonet Tinkereknek a kozos sutest es a baratsagot. Eljenek a Sziki betyarok! ;)

Nagyon profi szervezes volt, magasra tettetek a mercet. Koszonjuk a csodas hetveget.
IX. KEMENCEBARÁTOK TALÁLKOZÓJA 2018 regisztráció:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Kemencém:
https://www.youtube.com/watch?v=xdDisk5JUrY

zotya

Hozzászólás Szerző: zotya » 2014. június 23., hétfő 23:21

Drága kemencés barátok!
Mi első bálozók voltunk és csak 1 napot töltöttünk veletek , fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) az viszont nagyon emlékezetes és élménydús volt. Olyanokkal találkoztunk és beszélhettünk akiket csak a netről ismertünk. Köszönet a szervezőknek a nagyszerű programért és a helyszínért, ami felejthetetlen volt. meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) Amit megkóstolhattunk az nagyon finom volt :nya :nya :nya :nya :nya . Az biztos, hogy a következőt nem hagyjuk ki és nem egy napra.
Egy pár kép az ottlétünkről.

https://plus.google.com/u/0/photos/1073 ... 3517663377
A munka a kemencével mennyire fárasztó, de az eredmény utáni vágyakozás mindent legyőz. Ha kész a munka gyümölcse minden fáradozást kárpótol.

Kemencém építési folyamata.

https://plus.google.com/photos/10731869 ... 6069996881

csifi
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: csifi » 2014. június 24., kedd 9:40

Sziasztok!

Mit lehetne még hozzáfüzni? Nagyon szuper volt minden.
Mégegyszer köszönet a szervezőknek a nem kis munkáért, a csapatoknak a sok finomságért!!!

üdv, Csifi

:() :i :e :s :pik :iii
Csifi
Csülök találta fel a kemencét...

Ildikó

Hozzászólás Szerző: Ildikó » 2014. június 24., kedd 13:03

DacaGaby írta: Nem ettem mindenből, de amit kóstoltam azok nagyon finomak voltak és hogy a kedvenc sütimet is ehettem, hát az igazán nagyszerű volt: TúrbóIldi, a FERDINÁND TEKERCS fenomenális volt!!! :nya :ty :bol
Gyönyörűen pillekönnyűre meg volt kelve, jó kis szaftos volt.... ááááááááááááááá még mindig :nya :nya :nya
Nem volt pofám elkérni az egész sütőformát :lol: :lol: :lol: lebeszéltem a többieket, hogy ne egyék meg amit az asztalra kitettek mert nem olyan jó.... később meg megettem én. :oops: :lol: :bol
Szép volt, jó volt, köszönöm.... :D :D :D

Nagyon szépen köszönöm a dicséretet! :bol :ty
Örülök hogy a kedvedben tudtam járni és főképpen hogy ízlett is!
Remélem még lesz rá alkalom hogy megkínáljalak és repetáért is sorba tudj állni!

http://kepfeltoltes.hu/view/140624/ferd ... es.hu_.jpg

Fedinándi
0.5 liter tejben megfutatunk 4 dkg élesztőt pici só, cukorral
8 tojássárgája, 5 dkg vaj, összekavarjuk hozzáadunk 1 kg lisztet és még fél liter langyos tejet ezt fakanállal fánk szerűen jól kidolgozzuk hólyagosra a keménysége is hasonló lesz. kilisztezzük és kelni hagyjuk.
krém: 30 dkg porcukor , 30 dkg vaj, és 2 csomag vanília cukor. jó habosra kavarjuk.
A tésztát kinyújtjuk, megkenjük a krémmel, feltekerünk pár sodrást és elvágjuk, kb 4 cm tekercsekre szabdaljuk. A tálat egy kicsit bekrémezzük és erre ültetjük a tekercseket , olvasztott vajjal vagy olajjal kicsit közötte megkenjük hogy majd sülés után szét tudjuk szedni. tetejére is kenhetünk egy kis krémet. Ha megkelt 180 c fokon sütjük. sülés közben meglehet locsolni 1 dl langyos cukros tejjel.

Jó étvágyat!
Csatolmányok
ferdin_ndival_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ferdin_ndival_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (3.56 KiB) Megtekintve 2269 alkalommal
Baráti üdv:Ildikó Turbómenyecske

búboskemencém: https://picasaweb.google.com/116411959600431281788#
Kép

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2014. június 24., kedd 14:39

Felejthetetlen hétvége volt!!!!
Köszönet érte mindannyiótoknak akik ott voltatok !!! :ty :ty :ty
Köszönet a szervezőknek, és segítőiknek, rengeteget dolgoztak miattunk !!! :ty :ty :ty
Elmondhatatlan milyen érzés volt, a képek is csak felidézik milyen volt.... nem hiába aki egyszer részt vett egy talin, nem akar kihagyni egyet sem...

Gaby komához hasonlóan, nekem is csak a hosszabb baráti beszélgetések hiányoztak. Alig volt időm szót váltani Veletek fal:)
Nekem is sikerült odaégetnem egy bográcsnyi cuccot... :oops: :oops:
Ezt a főzés-dolgot át kell gondolnom....
Hullafáradtan, de rengeteg élménnyel tértünk haza.
Még egyszer köszönet mindenkinek :ty :ty :ty :ty :ty

Hajrá Sástó!!! :D :D

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2014. június 24., kedd 15:16

Köszönjük a szervezőknek ezt a feledhetetlen hétvégét , és azt is hogy részt vehettünk rajta meg tiszteltetés volt számunkra !
Nagyon jó volt az is hogy sok kemencéssel tudtunk egy kicsit személyesen is beszélgetni !

" Normális voltam míg nem találkoztam azokkal az idiótákkal , akiket ma a barátaimnak hívok !"
Csatolmányok
10384670_397110703761819_2527186684561571209_n.jpg
10384670_397110703761819_2527186684561571209_n.jpg (46.27 KiB) Megtekintve 2242 alkalommal
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. június 24., kedd 17:53

Na van egy szösszenetnyi időm! :)

Elpakoltam mindent és újra próbálok visszatérni a hétköznapokba... Nem könnyű, egyenlőre csak mindenkinek áradozok a hétvégéről, illetve a távolabbi ismerőseim azt gondolják, hogy valami új rokonságot kaptam mert tele van a face azzal, hogy számukra idegen embereket ölelgetek... :)

Kedves Lili, Teki, Csigabá, Tibi!

Egy ilyen hétvégével feladtátok a leckét!!! :) Ugyanakkor el kell mondjam Nektek, hogy a baráti társaságom már a kapun kifelé azon gondolkodtak, hogy ki mit fog leszervezni! Nem gondoltam volna róluk, hogy ilyen hatással lesz rájuk ez a hétvége! Eddig csak meséltem neki rólatok, és próbáltam elmesélni, hogy mi zajlik itt ilyenkor, mondhatom teljesen átszellemültek! :) Többedszer köszönöm Nektek ezt a felejthetetlen hétvégét, frenetikus volt! :)

Gaby!

Remélem nem komoly amit írtál, én speciel egy óvatlan pillanatban körbe utaztam a sátrakat egy tányérral és végig kóstoltam mindent: Amikre még emlékszem, mennyei harcsa baconba, Slambuc, mismás, ázsiai nyúl, réteshegyek, kalácshegyek, kakaspörkölt, túróscsusza, pulyka sült, marhapörkölt, halászlé, húsleves, megint réteshegyek, megint kalácshegyek, Ferdinánd tekercs -egyémá, nemá, demá, najó még egy kis réteshegy, sztrapacska, juhtúrós kenyér, mákos guba, palacsinta... Tudom, hogy van amit kihagytam azoktól elnézést kérek. Amire még emlékszem, hogy a Laguna hotelbe járt a reggeli... A lelkes pincérhölgy hozta felém a két szelet kenyeret és kétszer ötdekás vaja és dzsemmet amiért én jól kiröhögtem, utólag is elnézést érte! Én nem emlékszem, hogy kozmált ételt ettem volna, hiába a megfelelési vágyad Gaby.... Nem hiszem, hogy bárki panasszal élne feléd mert nincs oka! Kérlek egy percig se legyen ellenérzésed, mert nem erről szólt ez a hétvége! Ha csak pár mondat erejéig találkoztunk is de ismét túl vagyunk egy baráti ölelésen!

Üdv: Gábor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Siógabi 2014. június 24., kedd 18:20-kor.
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

horaciopepiné Timi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: horaciopepiné Timi » 2014. június 24., kedd 18:13

Kedves Kemencés Barátaink !

Eljött a pillanat, hogy mi is köszönetet mondjunk ezért a fantasztikus V. Kemencés Találkozóért.
Szeretnénk megköszönni egy virtuális kalap emeléssel a szervezők és családjaik fáradhatatlan munkáját, odafigyelését és, hogy mindig elérhetőek voltak.
Külön köszönet a programokért és a programokban résztvevőknek: Iglice Népdalkörnek, Citerás zenekarnak, a Kákics zenekarnak, a néptáncosoknak, mazsoretteseknek, a Pirkompánia tűz zsonglőreinek, a helyi fotósnak Bazsának, a Torony animátorainak.
Azt hiszem, hogy minden családos nevében hálát mondhatunk, hogy a gyermek felvigyázás terhének nagy részét levettétek a vállunkról a gyerek programokkal. A lufi bohóc aranyat ért. :)
Akik részt vettek a kerékpártúrán, a tanösvény körbejárásán és a hajó kiránduláson maradandó élményekkel gazdagodtak.

Ne feledjük a szponzorokat, köszönet illeti
őket is. Valamint a helyi "erőket" akik a biztonságunkról gondoskodtak.

Szerintünk nagyon jókat ettünk, ittunk, buliztunk.
Jó volt új Bencésekkel találkozni, ismerkedni és a régiekkel is beszélgetni.

Egyszóval meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)

Márki család apraja és nagyja
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára horaciopepiné Timi 2014. június 24., kedd 18:50-kor.
horációpepiné Timi

"A múltból érdemes elhozni a parazsat, a hamut pedig ott kell hagyni...''

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2014. június 24., kedd 18:17

A számos programon túl a gyermekfelügyelet is tényleg profi volt! Két napig nem is láttam a gyerkőcömet, ami azért probléma mert most döbbentem rá, hogy nem is hiányoztam neki... :)
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

sipospeti
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: sipospeti » 2014. június 24., kedd 21:03

Hahó! Kemencések!!! :hej :hej :hej

Sajnos csak rövid ideig voltam közöttetek, (a saját hibámból) de igy is nagyon jól éreztem magam.
Jó volt összeölelkezni a régi cimborákkal és egy két új Kemencebaráttal is sikerül beszélgetni!
Ismét fantasztikus volt a helyszín és a szervezés is, de a legfantasztikusabbak az EMBEREK voltak!!!

Köszönjük szépen az áldozatos munkát mindenkinek!!!

Köszönettel sp meg::) meg::) meg::)

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2014. június 24., kedd 21:33

Hahó Sipospetink!!!!!!

Mindent köszönünk! Jó, hogy velünk vagy!!!! meg::) meg::) meg::)
100_4394.JPG
100_4394.JPG (46.82 KiB) Megtekintve 2145 alkalommal
HPIM1997.JPG
HPIM1997.JPG (45.71 KiB) Megtekintve 2145 alkalommal

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2014. június 24., kedd 21:53

Hála ,köszönet....
VT765E~1.JPG
VT765E~1.JPG (37.68 KiB) Megtekintve 2135 alkalommal
VT775E~1.JPG
VT775E~1.JPG (21.75 KiB) Megtekintve 2135 alkalommal

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2014. június 24., kedd 22:06

sipospeti írta:Hahó! Kemencések!!! :hej :hej :hej

Sajnos csak rövid ideig voltam közöttetek, (a saját hibámból) de igy is nagyon jól éreztem magam.
Jó volt összeölelkezni a régi cimborákkal és egy két új Kemencebaráttal is sikerül beszélgetni!
Ismét fantasztikus volt a helyszín és a szervezés is, de a legfantasztikusabbak az EMBEREK voltak!!!

Köszönjük szépen az áldozatos munkát mindenkinek!!!

Köszönettel sp meg::) meg::) meg::)
Drága aranyos kisfiam meg::) Te is megint fantasztikus voltál, majdnem megölted fogadott apádat fal:) Legközelebb megesketlek, hogy 20 percenként szünetet tartasz, vagy kitagadlak :lol: :bo Nélküled amúgy a találkozókon rettenetesen elhíznánk :roll:
drága apád :mrgreen:
K.B.Ü. cibatapapa

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2014. június 24., kedd 22:11

Hála, köszönet...
100_4390.JPG
100_4390.JPG (45.96 KiB) Megtekintve 2127 alkalommal
100_4413.JPG
100_4413.JPG (38.61 KiB) Megtekintve 2127 alkalommal
100_4449.JPG
100_4449.JPG (52.52 KiB) Megtekintve 2127 alkalommal

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2014. június 24., kedd 22:18

Hála és köszönet...
VT67DE~1.JPG
VT67DE~1.JPG (45.25 KiB) Megtekintve 2122 alkalommal
VT7458~1.JPG
VT7458~1.JPG (36.63 KiB) Megtekintve 2122 alkalommal
VT6556~1.JPG
VT6556~1.JPG (34.34 KiB) Megtekintve 2122 alkalommal

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2014. június 24., kedd 22:24

Hála és köszönet...
VT71DB~1.JPG
VT71DB~1.JPG (31.22 KiB) Megtekintve 2120 alkalommal
VT745C~1.JPG
VT745C~1.JPG (44.22 KiB) Megtekintve 2120 alkalommal
VT7157~1.JPG
VT7157~1.JPG (31.96 KiB) Megtekintve 2120 alkalommal

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2014. június 24., kedd 22:36

Hála és köszönet...
Csatolmányok
VT6651~1.JPG
VT6651~1.JPG (30.84 KiB) Megtekintve 2114 alkalommal

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2014. június 24., kedd 22:43

Ildikó írta: Nagyon szépen köszönöm a dicséretet! :bol :ty
Örülök hogy a kedvedben tudtam járni és főképpen hogy ízlett is!
Remélem még lesz rá alkalom hogy megkínáljalak és repetáért is sorba tudj állni!
Fedinándi
0.5 liter tejben megfutatunk 4 dkg élesztőt pici só, cukorral
8 tojássárgája, 5 dkg vaj, összekavarjuk hozzáadunk 1 kg lisztet és még fél liter langyos tejet ezt fakanállal fánk szerűen jól kidolgozzuk hólyagosra a keménysége is hasonló lesz. kilisztezzük és kelni hagyjuk.
krém: 30 dkg porcukor , 30 dkg vaj, és 2 csomag vanília cukor. jó habosra kavarjuk.
A tésztát kinyújtjuk, megkenjük a krémmel, feltekerünk pár sodrást és elvágjuk, kb 4 cm tekercsekre szabdaljuk. A tálat egy kicsit bekrémezzük és erre ültetjük a tekercseket , olvasztott vajjal vagy olajjal kicsit közötte megkenjük hogy majd sülés után szét tudjuk szedni. tetejére is kenhetünk egy kis krémet. Ha megkelt 180 c fokon sütjük. sülés közben meglehet locsolni 1 dl langyos cukros tejjel.

Jó étvágyat!
......én tej helyett cukrozott tejszínnel locsolom sütés közben 2×. Na, ettől még od@ß@szósabb a történet. ;) :D :nya :D
DacaGabi
Kép

tolaci

Hozzászólás Szerző: tolaci » 2014. június 25., szerda 5:46

KBÜ: tolaci

balooo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: balooo » 2014. június 25., szerda 20:06

Hát még mindig csak mesélünk itthon.... Jövőre szerdától szerdáig leszünk :)
felmerült pár kérdés bennem :
-Pepiék hambihusijának a receptje elérhető e ?
- ki követte el a vasárnap reggel szeletelésre került hálós sonkát?
" Mennyire vagy túsz :?: Sörhöz hozzá férsz ? "

http://www.kemencebence.hu/foto/index.php?cat=10923

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2014. június 25., szerda 23:26

balooo írta:Hát még mindig csak mesélünk itthon.... Jövőre szerdától szerdáig leszünk :)
A sonkáért Panda barátunk felelős!
Húsvétkor medve támadás áldozatai lettünk és a sok finomság közt amivel
elhalmozott bennünket egy egész ilyen sonka is volt :!: meg::) :ty
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2014. június 26., csütörtök 12:40

Időutazók,időugrók figyelem! Találkozunk Dinnyésen a mult hét csütörtökjén ! :D :bo :lol: :lol: :lol: :lol:

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2014. június 26., csütörtök 22:36

....már egy hete csak a Dinnyésre gondolok, mindig, meg-megállva....
:ty :ty :ty :ty :ty

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2014. június 27., péntek 7:16

balooo írta:Hát még mindig csak mesélünk itthon.... Jövőre szerdától szerdáig leszünk :)

Baloookám..............

A hambihusi ügyben hívjad föl, vagy írjál horáciopepenek,a sonka ügyében pedig Panda maci volt az elkövető................én is ettem belőle,@rva jóóó volt..............
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

balooo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: balooo » 2014. június 27., péntek 9:21

csigaszeg írta:

Baloookám..............

A hambihusi ügyben hívjad föl, vagy írjál horáciopepenek,a sonka ügyében pedig Panda maci volt az elkövető................én is ettem belőle,@rva jóóó volt..............
ez az én bajom hogy csak ettem belőle , és most már nem tudok enni belőle :)
" Mennyire vagy túsz :?: Sörhöz hozzá férsz ? "

http://www.kemencebence.hu/foto/index.php?cat=10923

teki

Hozzászólás Szerző: teki » 2014. június 27., péntek 14:19

Kemencés Barátaim!!!!
Meg szeretnénk köszönni a sok dicsérő szót :ty , jó volt látni a rengeteg mosolyt az arcokon :) . Ez a találkozó értetek jött létre, köszönjük, hogy megtiszteltetek jelenlétetekkel Bennünket. Köszönjük az étel :e :s és ital :ii :i felhozatalt :ty , köszönjük az ajándékokat :ty , köszönjük a sok képet amit megosztotok Velünk. Sajnos fényképezésre nem volt már energiánk. Köszönjük, hogy semmi amortizáció nem maradt utánunk a központban.
Köszönöm segítőimnek, Lilinek, Ikerváritibinek, Csigaszegnek azt az önzetlen segítséget amit leírni sem lehet, mindenki odatette magát, 200%-on pörgött :iii . Köszönöm a fiataloknak :ty azt a munkát amit levettek vállunkról, „beléptetés, kávéfőzés, fuvarozás,stb”, ÓRIÁSOK lettetek szemünkben. Köszönöm a központi sátorban és a kemencénél a nagy mennyiségű étel elkészítésében élenjárók munkáját, név nélkül :ty . Köszönet szponzorainknak :ty :ty :ty , nélkülük nehezebben jöhetett volna létre a találkozó. Köszönöm az „Ízek utcája” csapatainak a gasztronómiai bemutatót :s , a csapatok együvé tartozását kifejező öltözködést :esz . Majdnem ezt álmodtam meg, de egyszer véghez viszem biztosan. Ne vegyétek fenyegetésnek! :j A gyerekek remélem jól érezték magukat :k .
Már semmi keserűség nincs bennem, UNOKÁM már úgy néz ki mint hat napja :bol :bol :bol ! Remélem Schubert felesége is gyógyul :bo .
Még egyszer köszönök mindenkinek mindent. Örülök, hogy közétek tartozhatok.

És akkor a fényképalbumok itt is :!:

A megnyitóról készült videó:

Az első lépések a nagy sátor állítása (Edit képei):
https://plus.google.com/photos/11522171 ... 1126979617

Csigaszeg és Edit képei:
https://plus.google.com/photos/11522171 ... PKhoY7W7wE

Tengelic képei:
Ime az én képeim. Utólag már sajnálom,hogy keveset fotóztam ,de sütni főzni,innni, cimborázni, mulatni, meg enni-enni-enni ,csak a fényképezés rovására mehetett.
A teljesség igénye nélkül tessék rá tekinteni. Én inkább portrés vagyok ,így az album is ezt tükrözi :)
https://picasaweb.google.com/1089629835 ... ozoDinnyes

S@muk@ képei:
Kép

tolaci képei:
https://plus.google.com/photos/11082694 ... piJhrL6-wE

SzKaresz képei:
https://picasaweb.google.com/1084331771 ... directlink

Danono képei:
https://plus.google.com/photos/10901808 ... 6859154417?
authkey=CK7ii_in2PrJKQ

QQca képei:
https://www.dropbox.com/sh/a5sndr3g3d8q ... 0Talalkozo

Mamóca képei:

Katt a képre!Kép

Pici képei:
http://feol.hu/galeria/kemencebaratok_o ... /1903497/1

A tali egy vendég, szemével nézve, Katinak, Mamóca testvérének a képei:
https://plus.google.com/photos/10762194 ... _deu_9H8Og

Gabibá képei:
https://picasaweb.google.com/1061601985 ... sTalalkozo

zotya képei:
https://plus.google.com/u/0/photos/1073 ... 3517663377

Laca55 képei:
https://plus.google.com/photos/10342228 ... 7_yN87HlKg

Edit képei a sátor állítása:
https://plus.google.com/photos/11522171 ... 1126979617
"A hagyomány nem a hamu őrzése,
hanem a láng továbbadása"

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2014. június 28., szombat 8:37

Sziasztok!

Sajnálom de csak most volt időm feltenni a képeket .Néhány képen elcsúszott a dátum elnézést kérek érte.akku csere után nem módosítottam fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) .De remélem így is okoz néhány kellemes percet a vissza emlékezés ;) ;) ;) ;)

Minden kedves kemence barátnak köszönjük ezt remek néhány napot jó volt ott lenni.
Lili!Teki!Csiga!Tibi! meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
Felejthetetlen amit tettetek a sok dilis kemencésért :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Köszönjük.

https://plus.google.com/photos/10901808 ... i_in2PrJKQ
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

schubert
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: schubert » 2014. június 29., vasárnap 11:17

Köszönöm az érdeklődést nagyon szépen gyógyulunk!!!!!!- már egy párnap múlva mehet dolgozni.
ez úton is köszönjük Dr. Gera szakmai segítségét!!!!!!!!

Kedves Feleségemet nagyon meglepte, a kemencés társadalom együttérzése- mondtam neki akik szeretik egymást jóban -rosszban együtt vannak. és ez a kemencés csapat pont ilyen!!!!!!!!!!

-a kórházi kiruccanás ellenére nagyon jól érezte magát és már várja a következő találkozót!!!

Üdv. schubert!
Józan parasztul próbálok gondolkodni.-csak kell hozzá egy kis józan paraszt ész!

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2014. június 29., vasárnap 11:52

:bo :bo :bo Kedves Barátaim!!! :bo :bo :bo

Engedjétek meg, hogy tolmácsoljam a Büki Kristály Torony animátorainak köszönetét és dicséretét! Nagyon köszönik a meghívást, nagyon jól érezték magukat köreinkben, sajnos csak a pénteki napon tudtak ott lenni, és szórakoztatni a fiatalokat.
Nagyon nagy dicséretet érdemelnek a gyerekek, akik fegyelmezetten várták, hogy sorra kerülhessenek, pontosan betartották az utasításokat, és nem utolsósorban, nagyon ügyesen megmászták azt a 15 ládát amit kivittünk nekik. Ígérjük, hogy legközelebbi alkalommal ezt a 15 ládát még megtoldjuk párral. Nem gondoltuk hogy ennyire ügyesek vagytok és kevés lesz.
A tombolán akik nyerték a Kristály toronyba a családi belépőt őket szeretettel várják!!!!!! Ha esetlegesen pár napot ott is töltenétek a szállodába, akkor keresettek meg és megpróbálok valami kis kedvezményt kialkudni a szállásdíjból.

A magam nevében szeretném megköszönni hogy eljöttetek és aktívan részt vettetek a találkozón. Szeretném megköszönni a virágot és a csodálatos ajándékot amit kaptam tőletek.
Szeretném megköszönni Tekinek és családjának a lehetőséget, hogy bevontak a találkozó megszervezésébe. Köszönöm Ikerváritibinek és Julinak, Csigának és Babinak hogy mint mindig most is sikerült együtt megvalósítanunk azt amire vállalkoztunk. Nagy köszönetet érdemelnek azok a barátaink akik már szerdától segítettek az előkészületekbe: Pepi, Timi, Edit, Attila, Ildikó és a fiuk, Ícusmamy és Sanyibá', Pici és barátai, valamint családja, Savi és Terike, Zoli és Rita, Vizipoc, Évike, és Tepertő ...stb..... sorry ha valaki kimaradt.
Egy életre szóló élménnyel lettem gazdagabb, amit nagyon köszönök mindenkinek!!!!!!!!!!!!

Millió puszi mindenkinek: üdv. Lili

:ii :iii :iiii :ii :iii :iiii :ii :iiii :ii :iii :iiii :ii :iii :iiii :ii :iii :iiii
Mottó nélkül is forog a föld!

qqca
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: qqca » 2014. június 29., vasárnap 22:31

Vissza érkeztünk a nyaralásból a szép Dunántúlról a Viharsarokba. Feltettem a fotóimat én is.

https://www.dropbox.com/sh/a5sndr3g3d8q ... 0Talalkozo
IX. KEMENCEBARÁTOK TALÁLKOZÓJA 2018 regisztráció:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Kemencém:
https://www.youtube.com/watch?v=xdDisk5JUrY

s@muk@
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2014. június 30., hétfő 12:09

Sziasztok!

Szép volt, jó volt, sajna mar elmúlt, köszönet még egyszer mindenkinek érte meg::) ,
itt a fotók :arrow:
Kép

m-laci
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: m-laci » 2014. július 1., kedd 20:46

:ty
Sziasztok!
Megkésve bár, de törve nem- jelentkezünk. Nagyon jól éreztük magunkat Dinnyésen! Első bálozóként sem éreztük kívülállóknak magunkat.Nagyon köszönjük mindenkinek a munkáját, ígérjük aktívan részt veszünk a következő találkozókon.
Csatoljuk a fotókat, reméljük sikeresen.... Laci és Gyöngyi :hej

https://plus.google.com/photos/10280835 ... 8237975073

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2014. július 2., szerda 10:31

Üdvözlet :hej mindenkinek.Nagyon köszönjük azoknak akik segítettek minket abban,hogy részesei lehettünk és lehetünk ennek a nem mindennapi csapatnak :ty Sok élménnyel és ötlettel lettünk gazdagabbak :bol :bol
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

Válasz küldése