VII. Nemzetkőzi Kemencebarátok Találkozója, Perbenyik

Minden érdekes ajánló jöhet ide: tájházak, kemencés udvarok, eszem-iszom, kiállítás, programok, helyszínek, könyvek, stb.
PyTom
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: VII. Nemzetkőzi Kemencebarátok Találkozója, Perbenyik

Hozzászólás Szerző: PyTom » 2016. január 29., péntek 20:48

danono írta:
DacaGaby írta:

Teljesen egyetértek veled és a hasonlóan gondolkodókkal akkor én is "Balhés kemencés"vagyok?

Ha már két jelentkező is van rá, én már is NEKTEK ajánlom :!: :!: :!: :!:

:D :D :D :j :j :j :))) :))) :))) :))) :)))

:cs
KEMENCEBARÁTI üdvözlet: ****** :shock: ********

PyTom

Hozzászólás Szerző: PyTom » 2016. január 29., péntek 20:51

Csirijó :!: :!: :!:

meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)

(Amúgy TE -Ti csináltál brindzás sztrapit :?: :?: :shock: :o :D :D :lol: )
KEMENCEBARÁTI üdvözlet: ****** :shock: ********

leando

Hozzászólás Szerző: leando » 2016. január 29., péntek 22:07

Gyerekek!
Vélemény lett kérve! Ez egy hozzászólás, egy vélemény! Mindenki irja le gondolatát és a szervező ebből összegezve csináljon egy jó találkozót!
Hellosziaszevasztok!

leando

teki

Hozzászólás Szerző: teki » 2016. január 29., péntek 22:32

Sziasztok!
Gondolom egy találkozó megrendezése után van valamennyi rálátásom a dolgokra. Először is az étel mennyiség ami egy találkozón elfogy az horribilis mennyiség. Nem hiszem, hogy ezt csapatonkénti főzéssel bírni lehet, tehát bázis konyha kel. Viszont a bázis konyha alapanyagai tekintélyes kiadásba verik a szervezőt. Tudom jó szponzorokat kel találni, de nem mindenkinek adatik meg, hogy több száz kiló húst tud szerezni. Ezért aki a báziskonyhán akarja a három nap étkezését letudni mélyebben kellene a zsebébe nyúlni a részvételi díjjal vagy hozott alapanyaggal hozzájárulni, amiről azért valahogy tudni kel, hogy a közösbe megy. És itt jön be a képbe a konyha üzemeltetése, Dinnyésen állandóan lekötött 8-10 embert mindhárom nap. Ez óriási lemondás részükről a szórakozásról, barátkozásról amiről szólna a találkozó. Változtatni csak körültekintően, senkit nem megsértve lehet, de kellllll!!!!! Ez a többlet fizetéssel megoldható, kuponra és a báziskonyha üzemeltetésére idegeneket bevonni. Komoly regisztrációra van szükség. Ezekről már Csirijóval értekeztem.
"A hagyomány nem a hamu őrzése,
hanem a láng továbbadása"

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2016. január 29., péntek 22:54

leando írta:Gyerekek!
Vélemény lett kérve! Ez egy hozzászólás, egy vélemény! Mindenki irja le gondolatát és a szervező ebből összegezve csináljon egy jó találkozót!
Leando Komám erről beszélek és erről kellene itt és most beszélnünk, hogy ne érezze senki hogy ki van rekesztve, a fő irányelveket végül is már vázoltuk, nyugodtan lehetne hozzászólni.
Üdv Csirijó
Inkább legyek egy kicsit tulsúlyosan boldog, mint soványan boldogtalan!

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2016. január 30., szombat 0:13

csirijo írta:
leando írta:Gyerekek!
Leando Komám erről beszélek és erről kellene itt és most beszélnünk, hogy ne érezze senki hogy ki van rekesztve, a fő irányelveket végül is már vázoltuk, nyugodtan lehetne hozzászólni.
Csirijó.

Eddig minden olyan talin amin résztvettem igyekeztem valamit tenni.Ezután is így lessz de azért azt sem ártana tudni, hogy mire lessz szükség.Illetve milyen segítséget lehet nyújtani(sörpad ? malacsűtő kütyű ?
vagy valami egyébb?) Én azért azt is megtartanám, itt is lehessen látni, hogy ki a bencés.Nem elkülőníteni csak a hagyományt megtartani.Kitűző vagy pohártartó a nyakban stb.
"Az élet szép, tenéked magyarázzam?"(Heltai Jenő)

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2016. január 30., szombat 9:00

Leando! Itt a válasz... Aki bevállal egy ilyen ceremóniát, annak muszáj vállalni ezt is.... és még sok minden mást is.... :)
csirijo írta:
leando írta:Gabikám!
Jó legyen!
De:Ki fog benne főzni, ki üzemelteti, ki tálal? (Mert aki ezt bevállalja az egész tali alatt ott fog dolgozni?
Ez mint ahogy eddig is volt, a szervező és annak segitői feladata lesz.
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

leando

Hozzászólás Szerző: leando » 2016. január 30., szombat 9:25

meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
Hellosziaszevasztok!

leando

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. január 30., szombat 15:50

Sziasztok!

Csirijó Barát! Köszönjök hogy megkérdeztél bennünket!

Szerintem a mindenkori szervező dönt a baráti találkozó menetéről, lebonyolítási módjáról, ezt nindannyiunknak tiszteletben kell tartanunk!
Nem titok, hogy csirijóval, és sok más meghatározó kemencéssel, sokat beszélgettünk a találkozók rendjének reformjáról.
Már a Sátói találkozó előtt is szorgalmaztam az egyenlőbb szerepvállalást, amit a réteskészítésnál alkalmaztunk is, és nagy sikert is aratott, többünk szerint.
Már több helyen leírtam az általam elképzelteket, de mivel itt van összefoglalva megteszem újra itt is.
Hansúlyozva, hogy ezek a saját elépzeléseim, esetleges vitára bocsájtva.

-valamilyen módon jelezném ki kemencebencés ( kitűző, karszalag) még is csak a mi kemencebaráti találkozónk.
-egy alap részvételi díjat határoznék meg, ami fedezi a találkozó megrendezésének költségeit ( rezsi, bérleti díjak, fellépők költségei, stb) tehát az alap költségeket.
- a találkozó csak a 6 éves kor alatt lenne ingyenes az alapdíj alól is, 6-12 évig 30%, 12-18 évig 60 % alap részvételi díj lenne fizetendő.
- mindenképpen csinálnék központi konyhát egy, a regiszráció előtt kihirdetett menüvel. Ebben lenne egy pénteki vacsora, a szombati háromszori étkezés, és egy vasárnapi reggeli. Ez öt étkezés, melyek közül az igénylőknek szabadon lehet választani. Minden étkezéshez külön jegyet, kupont adnék amit a kiosztáskor le kell adni.
- a központi konyhát teljes mértékben hozzáértő külsősre bíznám, természetesem a szervező felügyeletével
- a központi konyha költsége csak azokat terhelné, akik ezt igénylik szintén a fenti 30-60-100% arányban. A szponzorációból szerzett alapanyagok ezt a költséget csökkenthetik.
- aki nem válaszja az alap menüt, az úgy oldja meg a étkezését, ahogy gondolja, bográcsból, batyuból, stb...
- aki szeretne sütni főzni, annak is szabad a terep, a kostolójegyes gondolatot jónak tartom.
- ez a rendszer csak akkor kivitelezhető ha a regiszráció, és a levezénylés pontos.
- az italokkal kapcsolatban: szerintem is mindenki oldja meg maga, aki meg akarja kínálni a másikat, az úgy is meteszi.

Ha nem akarunk( már pedig nem ) senkit kirekeszteni a buliból, akkor szerintem csak hasonló módszerrel tuduk azt garantálni, hogy mindenki jól érezze magát és sok sértődés se essen.
Lehet hogy első felindulásból valamit kihagytam... akkor bepótolom. :)

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2016. január 30., szombat 19:15

Tinker! meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2016. január 30., szombat 19:16

Szívemből szóltatok előttem, minden benne van amit meg kell reformálni..................

:ty :ty :ty :ty :ty
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2016. január 31., vasárnap 15:45

meg::) meg::) Sziasztok Véreim meg::) meg::) meg::)

Elkészült a Perbenyiki találkozó lebonyolitási terve, kérem nézzétek át ha érdekel benneteket, február 7.-én estig még lehet véleményezni aztán azonban ha kell javitva de élesitem. Szerintem mindenki tudja mi és miért van, várom az ötleteket még hogyan tudjuk még gördülékenyebbé tenni a mostani és szerintem az elkövetkezendő találkozókat.
Én három év múlva egy olyan összetartó BARÁTI társasággal szeretnék együtt lenni Nádudvaron mint ahogy 6 évvel ezelőtt voltunk Gabynál. :ty

VII. NEMZETKÖZI KEMENCEBARÁTOK ÉS KEMENCEBENCÉSEK TALÁLKOZÓJA

Ti, akik imádjátok, ismeritek és alkalmazzátok a szabadtéri sütés főzés kemencézés rejtelmeit, ezennel szivélyesen meginvitállak benneteket a 7. találkozónkra Szlovákiába, Perbenyikbe, 2016.július 8.-9.-10.-én, melynek mottója:
EURÓPA AZ ASZTALON

Betekintést kapunk Európa és szűkebb hazánk, a Kárpát-medence szabadtűzön készült ételkülönlegességeibe valamint egyedi eszközeibe, technológiáiba.
Várjuk sütni, főzni szerető családok, baráti körök, valamint különleges sütő-főző szerkezetek tulajdonosainak jelentkezését, hogy bemutassák Európa étel- és gasztrotechnológiai különlegességeit.

Részvételi dij Önellátós rendszerben:
A báziskonyhán kóstolóként készülő tájjellegű különlegességekből ők sem maradnak ki.
3 napos: Felnőtt: 5000.-Ft/fő
Gyermek 6-12 év: 1500.-Ft/fő
Fiatalkorú 12-18 év: 3000.-Ft/fő
1 napos: Felnőtt: 3000.-Ft/fő
Gyermek 6-12 év: 900.-Ft/fő
Fiatalkorú 12-18 év: 1800.-ft/fő
6 éven aluli gyermekeknek dijmentes.

Részvételi dij Báziskonyhás ellátással:
3 napos: Péntek: vacsora, Szombat: reggeli, ebéd, vacsora, Vasárnap reggeli az árban.
Felnőtt: 9000.-Ft/fő
Gyermek 6-12 év: 2700.-Ft/fő
Fiatalkorú 12-18 év: 5400.-Ft/fő
1 napos: Szombat: reggeli, ebéd, vacsora
Felnőtt: 5400.-Ft/fő
Gyermek 6-12 év: 1620.-Ft/fő
Fiatalkorú 12-18 év: 3240.-ft/fő

Ezen kivűl kóstolójegyeket lehet előrendelni 300.- Ft/db áron, melyeket a főzőcsapatoknál és a báziskonyhán is be lehet váltani. Ételtől és adagtól függően egy, két illetve három jeggyel lehet fizetni a készitőknek az adott ételért, mely jegyek értékét a csapatok visszakapják ezzel is elismerve az általuk készitett ételt, valamint kompenzálva a felhasznált alapanyagokat.

Aki csapatokkal érkezik vagy más okból nem veszi igénybe a teljes ellátást annak lehetősége van a kóstolójegyek báziskonyhán történő beváltására az alábbi szinten:
Péntek vacsora 2 kóstolójegy
Szombat reggelli 2 kóstolójegy
Szombat ebéd leves 1 kóstolójegy
Szombat ebéd főétel 2 kóstolójegy
Szombat ebéd desszert 1 kóstolójegy
Szombat vacsora 2 kóstolójegy
Vasárnap reggeli 2 kóstolójegy
Üditő, ásványviz 0,5l 1 kóstolójegy
Sör dobozos, csapolt 0,5l 1 kóstolójegy
Kérnék mindenkit a regisztrációnál jelezzétek mely szolgáltatásokra van igényetek és milyen mennyiségben.

Programok:
Július 8. Péntek 12.00 órától várjuk vendégeinket.
Ismerkedési és üdvözlési nap, sátor- és konyhaépitések, kenyérsütési bemutató.
Kisebb gyerekeknek az egész rendezvény ideje alatt dijmentesen ugráló vár,
felfújható csúszda és trambulin áll rendelkezésükre hogy békén hagyják az ősöket.
17.00-kor ünnepélyes megnyitó
18.00-tól vacsora
19.30-tól zenés táncos mulatság amig birja a nép.
Július 9. szombat
8.00-tól reggeli lehetőség
9.00-tól tánc- és énekegyüttesek fellépései, kastélylátogatás csoportokban
közben már megkezdik a csapatok a főzést a vendégek ismerkedhetnek a
különböző eljárásokkal és elkészitési módokkal.
13.00-tól ebéd a báziskonyhán
14.00-tól folyamatosan lehet kóstolni az azt engedélyező csapatoknál kóstolójegy
ellenében. További tánc- és énekegyüttesek fellépései.
Gyerekeknek póni lovaglás, állatsimogató.
Nemcsak nagyobb gyerekeknek kreativ programok, vetélkedők.
18.00-tól Emléklap-, ajándék- és zászlóátadás.
19.30-tól vacsora, közben tombola sorsolás.
21.30-tól zenés táncos mulatság
Július 10. vasárnap
9.00-tól még egy utolsó beszélgetés, felkészülés a sátorbontásra és ekkor jövünk rá,
hogy már megint el kell telnie egy évnek mire újra találkozhatunk.

A helyszinen sátorozásra lehetőség 1000.- Ft/fő/éjszaka. A helyszinen több mobil WC és mobil zuhanyzó lesz biztositva.
Szivesen veszünk a tombolába ajándék felajánlásokat.

Jelentkezési és a részvételi dij befizetési határideje 2016.május 15.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csirijo 2016. február 7., vasárnap 0:53-kor.
Üdv Csirijó

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. január 31., vasárnap 16:14

Csirijó Barátom !
Nehéz feladatra vállalkoztál a reformok keresztülvitelével...
de tudjuk, hogy másképpen nem működhet ez tovább!
Nem titok hogy sokat beszélgettünk eddig is róla.
Kérek mindenkit én is, hogy jelezze a javaslatait,
hogy mindenkinek tetsző találkozók legyenek a jövőben.

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2016. január 31., vasárnap 16:25

Csirijo.

Személy szerint az alap koncepcióval egyetértek várom, hogy hogyan tudjuk a reformokat keresztűl vinni.
Sokak szerint szükség van rá.Kellenek a következő találkozók.Nem csak a tizedik ;) ;) bár az egy mérfőldkő lenne.Hiszen Daca Gabi évek óta készűl rá :) :)

yoda52
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: yoda52 » 2016. január 31., vasárnap 16:38

Szerintem így jó ahogy van :!: meg::) előtted és :ty
üdvözlettel:yoda52

A láng legyen veletek!

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2016. január 31., vasárnap 17:00

Maximálisan csatlakozom az előttem szólókhoz........................

:ty :ty :ty :ty :ty :ty :ty Csirijó.................

Kép

szerintem is
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: szerintem is » 2016. január 31., vasárnap 18:07

Vége az ingyen élö potya lesök partízán akcioinak legaláb. Van aki tévedésbe van és aszt hiszi hogy ez aról szól hogy ide meg oda csapodik, ide is oda is be fészkeli magát és el van mint a befőt.
És Én érzem magam kelemetlenűl mert az hogy ot lóg fél napig az Én köreimbe még a pereputyát is oda hoza eni ini aztán ha már nincs mit akkor elegánsan továb megy másik társaság asztalához jó pofizni.
Hát eből Nekem is elegem let. De eszébe se jut hogy egy sőrt kínál vagy valamit. Tele a hó cipöm az ijen alakal. Tinkernek igaza van.

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2016. január 31., vasárnap 18:54

szerintem is írta:Vége az ingyen élö potya lesök partízán akcioinak legaláb. Van aki tévedésbe van és aszt hiszi hogy ez aról szól hogy ide meg oda csapodik, ide is oda is be fészkeli magát és el van mint a befőt.
És Én érzem magam kelemetlenűl mert az hogy ot lóg fél napig az Én köreimbe még a pereputyát is oda hoza eni ini aztán ha már nincs mit akkor elegánsan továb megy másik társaság asztalához jó pofizni.
Hát eből Nekem is elegem let. De eszébe se jut hogy egy sőrt kínál vagy valamit. Tele a hó cipöm az ijen alakal. Tinkernek igaza van.
Elgondolkodtató amit írsz hiszen nem is tudjuk ki vagy és mikor lett eleged.Lehet,hogy csak uszítani akarsz?
Túlságosan sok a helyesírási hiba szerintem ez is szándékos.

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2016. január 31., vasárnap 19:12

danono írta:
szerintem is írta:Vége az ingyen élö potya lesök partízán akcioinak legaláb. Van aki tévedésbe van és aszt hiszi hogy ez aról szól hogy ide meg oda csapodik, ide is oda is be fészkeli magát és el van mint a befőt.
Elgondolkodtató amit írsz hiszen nem is tudjuk ki vagy és mikor lett eleged.Lehet,hogy csak uszítani akarsz?
Túlságosan sok a helyesírási hiba szerintem ez is szándékos.

szerintem is jobb lenne ha tudnánk ki vagy szerintem is
Üdv Csirijó

zotya

Hozzászólás Szerző: zotya » 2016. január 31., vasárnap 19:29

Csirió!

Nagyon várta már mindenki, hogy megtudjuk a programot és a reformokat. Szerintem a javaslatok alapján szerintem nagyon jól megoldottad, és egyet értek vele. meg::) meg::) meg::) meg::)

Szerintem azokkal az emberekkel akik képesek személyét elrejtve egy regisztrációval belépni, és bírál téged és mindenkit aki egyet ért veled nem szabad reagálni főjön meg a saját dühébe. :twisted: :twisted: :twisted:
A munka a kemencével mennyire fárasztó, de az eredmény utáni vágyakozás mindent legyőz. Ha kész a munka gyümölcse minden fáradozást kárpótol.

Kemencém építési folyamata.

https://plus.google.com/photos/10731869 ... 6069996881

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2016. január 31., vasárnap 19:35

Csirió ez jól hangzik csak nekem így nem lenne meg a családias hangulatom ami volt az elsőn. :( :( De ahogy olvasgattam kell a reform. Viszont sajnos erre a találkozóra nem tudok menni mivel akik ismerőseim a fb láthatták kismama a feleségem és a találkozón lesz 8 és fél hónapos , és így nem merünk elindulni mert bármi történhet. Meg nem igazán lenne kényelmes végigülni 5 órás utat. Sajnálom de csak lélekben leszek veletek. :cry: :cry: :cry:
Adjon az Isten szerencsét,szerelmet, forró kemencét. Üdv: icsengod
Nagy László - Adjon az Isten

https://plus.google.com/u/0/photos/1146 ... 8332812849

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2016. január 31., vasárnap 19:40

Ha jány vagy ha fijú tökmindegy, látjuk őszinte vagy. Nékem teccik, csak tudod nagyon jól, hogy kicsinálnak mint a sz@rt, ha inkognitóban vagy őszinte.

Kemencebarátok! De azért lássátok be, hogy van igazsága "szerintem is"-nek!!! Attól hogy finomkodtok, félig behunyjátok a szemeteket nem jutunk 5-ről a 6-ra.
DacaGabi
Kép

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. január 31., vasárnap 19:43

Ennyi embert sajnos már nem lehet családiasan koordinálni..
De hidd el családias lesz ! :)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. január 31., vasárnap 19:45

Gabibátyám! meg::) meg::)
Akkor is igazsága vóna, ha vállalná a kilétét... még tisztelnénk is !

savgerinc

Hozzászólás Szerző: savgerinc » 2016. január 31., vasárnap 19:51

Szia Pista !

Nem kell rögtön "hátraarcot " fújni ! :cry:
Többször meg kell állni út közben! Magasra tartott kezekkel sóhajtozni: mikor leszünk már ott szavakat mormolni! ;)
Szerintem lesz ott orvosi ügyelet. És ha Gera doki is ott lesz, akkor semmi baj sem lehet.
Ha ott történne a nagy esemény, szívesen vállalom a keresztapaságot. :oops:
Ha fiú lesz, Bence legyen ! :!:
Ennyi. ;)
Kész ! :k
:bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo
Baráti üdvözlettel: savgerinc
Ha tele a pince és füstöl a kemence, az se baj, ha vékony a szelence.

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2016. január 31., vasárnap 20:55

szerintem is,jolene valamit megtudni rolad,ha mar csaladias dologrol beszelunk,tudjuk is hogy ki a csalad tagja..............

szerintem.......................

Kép

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2016. január 31., vasárnap 21:11

savgerinc írta:Szia Pista !

Nem kell rögtön "hátraarcot " fújni ! :cry:
Többször meg kell állni út közben! Magasra tartott kezekkel sóhajtozni: mikor leszünk már ott szavakat mormolni! ;)
Szerintem lesz ott orvosi ügyelet. És ha Gera doki is ott lesz, akkor semmi baj sem lehet.
Ha ott történne a nagy esemény, szívesen vállalom a keresztapaságot. :oops:
Ha fiú lesz, Bence legyen ! :!:
Ennyi. ;)
Kész ! :k
:bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo :bo
Köszönöm a biztatást ,de fájó szívvel hoztuk meg ezt a döntést még így az elején..... Hidd el sokat fogok rátok gondolni.

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2016. január 31., vasárnap 21:15

csigaszeg írta:szerintem is,jolene valamit megtudni rolad,ha mar csaladias dologrol beszelunk,tudjuk is hogy ki a csalad tagja..............

szerintem.......................
Igen Csiga ebben igazad van. Nehéz ez a kérdés.

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2016. január 31., vasárnap 21:34

A negyedik találkozó melyet volt szerencsém szervezni, megmondom én őszintén, nem okozott ekkora fejtörést, melyet a reá következő találkozók létszámtöbbsége okozott és okoz. Van egy olyan érzésem, hogy ha ez így halad, a halandó kemencés nem lesz képes levezényelni egy ilyen rendezvényt egyszemélyben. Nosztalgiával tekintek vissza az elsőkre és bizakodó várakozással a következőkre. Minden fejlődik,épül,szebbül, és növekszik, ha olyan közöség táplálja a tüzet ahová mindenki tartozni szeretne. Egy idő után feltevődik a kérdés az ember fejében,meddig lehet ezt még fokozni? Amit Csirió felvállalt,az már nem emberi. meg::) Profi rendezvényszerevzőknek is feladná a leckét. Ha megengeditek jóslatokba bocsájtkoznék,de szigorúan megkérem a szervezőket,hogy ezen ne sértődjenek meg. A kemencés rendezvényünk,ha így marad profitorientáltá kell váljon és ezt higyjétek el,nem fogjátok tudni a baráti találkozók szellemében tovább működtetni. Már a sokadik tipusú rendezvényt figyelem ami a szemem előtt nőtte ki magát naggyá és nyúlta le az érdek. Nem,nem a kemencés fesztiválról beszélek (most még), de tuti,hogy a mi munkánk gyümölcsét már valahol valaki ép levédetni,bekebelezni készül saját érdekében.
Miért írom le ezeket? Azért mert ha a tisztelt kemencebencés társaság nem fog valamilyen formában az eseményre közös jogi igényt tartani úgy járunk vele,mint
............. :!: . (A pontpont pontra csak privátban vagyok hajlandó válaszolni,kicsit paranoiás vagyok.) Félek leírni ,hogy milyen rendezvénnyel jártak így ,de sajnos testközelből tapasztatam, családi szinten,hogy "Isteni" szintről képesek elronatni a baráti találkozókat.
A fent leírtak nem mennek szembe a következő találkozó logisztikájával,sőt támogatom a közteherviselés elvén alapuló ételszolgáltatást és remélem,hogy többen ragadnak majd "fakanalat" a kemencés társaságból,így több idő marad a barátkozásra is.

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2016. január 31., vasárnap 21:40

tengelic írta:A negyedik találkozó melyet volt szerencsém szervezni, megmondom én őszintén, nem okozott ekkora fejtörést, melyet a reá következő találkozók létszámtöbbsége okozott és okoz. Van egy olyan érzésem, hogy ha ez így halad, a halandó kemencés nem lesz képes levezényelni egy ilyen rendezvényt egyszemélyben. Nosztalgiával tekintek vissza az elsőkre és bizakodó várakozással a következőkre. Minden fejlődik,épül,szebbül, és növekszik, ha olyan közöség táplálja a tüzet ahová mindenki tartozni szeretne. Egy idő után feltevődik a kérdés az ember fejében,meddig lehet ezt még fokozni? Amit Csirió felvállalt,az már nem emberi. meg::) Profi rendezvényszerevzőknek is feladná a leckét. Ha megengeditek jóslatokba bocsájtkoznék,de szigorúan megkérem a szervezőket,hogy ezen ne sértődjenek meg. A kemencés rendezvényünk,ha így marad profitorientáltá kell váljon és ezt higyjétek el,nem fogjátok tudni a baráti találkozók szellemében tovább működtetni. Már a sokadik tipusú rendezvényt figyelem ami a szemem előtt nőtte ki magát naggyá és nyúlta le az érdek. Nem,nem a kemencés fesztiválról beszélek (most még), de tuti,hogy a mi munkánk gyümölcsét már valahol valaki ép levédetni,bekebelezni készül saját érdekében.
Miért írom le ezeket? Azért mert ha a tisztelt kemencebencés társaság nem fog valamilyen formában az eseményre közös jogi igényt tartani úgy járunk vele,mint
............. :!: . (A pontpont pontra csak privátban vagyok hajlandó válaszolni,kicsit paranoiás vagyok.) Félek leírni ,hogy milyen rendezvénnyel jártak így ,de sajnos testközelből tapasztatam, családi szinten,hogy "Isteni" szintről képesek elronatni a baráti találkozókat.
A fent leírtak nem mennek szembe a következő találkozó logisztikájával,sőt támogatom a közteherviselés elvén alapuló ételszolgáltatást és remélem,hogy többen ragadnak majd "fakanalat" a kemencés társaságból,így több idő marad a barátkozásra is.
Jól beszélsz Tibi... Vagy jól írsz :hej :hej :hej ??

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2016. január 31., vasárnap 22:37

DacaGaby írta:
Ha jány vagy ha fijú tökmindegy, látjuk őszinte vagy. Nékem teccik, csak tudod nagyon jól, hogy kicsinálnak mint a sz@rt, ha inkognitóban vagy őszinte.

Kemencebarátok! De azért lássátok be, hogy van igazsága "szerintem is"-nek!!! Attól hogy finomkodtok, félig behunyjátok a szemeteket nem jutunk 5-ről a 6-ra.

Gabi :hej

Nem mondom, hogy nincs ígazság abban amit írt hiszen én is láttam a pazarlást,sőt találkoztam olyan kemencéssel aki azért hozta el a szomszéd gyerekeket"mert megígérte, hogy vígyáz rájuk és a találkozó ingyen volt" a gyerekeknek.De te is meg jó néhányan válaljuk a véleményünket ARCAL.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. február 1., hétfő 8:42

tengelic írta:A negyedik találkozó melyet volt szerencsém szervezni, megmondom én őszintén, nem okozott ekkora fejtörést, melyet a reá következő találkozók létszámtöbbsége okozott és okoz. Van egy olyan érzésem, hogy ha ez így halad, a halandó kemencés nem lesz képes levezényelni egy ilyen rendezvényt egyszemélyben. Nosztalgiával tekintek vissza az elsőkre és bizakodó várakozással a következőkre. Minden fejlődik,épül,szebbül, és növekszik, ha olyan közöség táplálja a tüzet ahová mindenki tartozni szeretne. Egy idő után feltevődik a kérdés az ember fejében,meddig lehet ezt még fokozni? Amit Csirió felvállalt,az már nem emberi. meg::) Profi rendezvényszerevzőknek is feladná a leckét. Ha megengeditek jóslatokba bocsájtkoznék,de szigorúan megkérem a szervezőket,hogy ezen ne sértődjenek meg. A kemencés rendezvényünk,ha így marad profitorientáltá kell váljon és ezt higyjétek el,nem fogjátok tudni a baráti találkozók szellemében tovább működtetni. Már a sokadik tipusú rendezvényt figyelem ami a szemem előtt nőtte ki magát naggyá és nyúlta le az érdek. Nem,nem a kemencés fesztiválról beszélek (most még), de tuti,hogy a mi munkánk gyümölcsét már valahol valaki ép levédetni,bekebelezni készül saját érdekében.
Tibi Barátom! :hej
Minden gondolatoddal egyetértek! meg::) meg::)
Mindannyian látjuk hogy más dimenzióba lépett a mi ki találkozónk... Dinnyés óta a létszám átlépte a számomra kezelhetőt.
De megértek mindenkit aki csatlakozni akar hozzánk, ilyan csapat nemigen van még egy .
Ekkora tömeget nem lehet baráti vendéglátással jóllakatni, ezt is beláttuk.
Mások a mostani találkozók, mint a hőskorban és ezt már nem igen tudja visszahozni senki.
Annak viszont örülhetünk, hogy részesei voltunk azoknak is...
nagyon jó emlékek jönnek elő ha régi találkozókra gondolok.
És lehethogy így minden régi barátomnak jut rétes :) :) :) :)

oxika
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: oxika » 2016. február 1., hétfő 9:20

csirijo írta:meg::) meg::) Sziasztok Véreim meg::) meg::) meg::)

Elkészült a Perbenyiki találkozó lebonyolitási terve, kérem nézzétek át ha érdekel benneteket, február 7.-én estig még lehet véleményezni aztán azonban ha kell javitva de élesitem. Szerintem mindenki tudja mi és miért van, várom az ötleteket még hogyan tudjuk még gördülékenyebbé tenni a mostani és szerintem az elkövetkezendő találkozókat.
Én három év múlva egy olyan összetartó BARÁTI társasággal szeretnék együtt lenni Nádudvaron mint ahogy 6 évvel ezelőtt voltunk Gabynál. :ty

VII. NEMZETKÖZI KEMENCEBARÁTOK ÉS KEMENCEBENCÉSEK TALÁLKOZÓJA

Ti, akik imádjátok, ismeritek és alkalmazzátok a szabadtéri sütés főzés kemencézés rejtelmeit, ezennel szivélyesen meginvitállak benneteket a 7. találkozónkra Szlovákiába, Perbenyikbe, 2016.július 8.-9.-10.-én, melynek mottója:
EURÓPA AZ ASZTALON

Betekintést kapunk Európa és szűkebb hazánk, a Kárpát-medence szabadtűzön készült ételkülönlegességeibe valamint egyedi eszközeibe, technológiáiba.
Várjuk sütni, főzni szerető családok, baráti körök, valamint különleges sütő-főző szerkezetek tulajdonosainak jelentkezését, hogy bemutassák Európa étel- és gasztrotechnológiai különlegességeit.

Részvételi dij Önellátós rendszerben:
A báziskonyhán kóstolóként készülő tájjellegű különlegességekből ők sem maradnak ki.
3 napos: Felnőtt: 5000.-Ft/fő
Gyermek 6-12 év: 1500.-Ft/fő
Fiatalkorú 12-18 év: 3000.-Ft/fő
1 napos: Felnőtt: 3000.-Ft/fő
Gyermek 6-12 év: 900.-Ft/fő
Fiatalkorú 12-18 év: 1800.-ft/fő

Részvételi dij Báziskonyhás ellátással:
3 napos: Péntek: vacsora, Szombat: reggeli, ebéd, vacsora, Vasárnap reggeli az árban.
Felnőtt: 9000.-Ft/fő
Gyermek 6-12 év: 2700.-Ft/fő
Fiatalkorú 12-18 év: 5400.-Ft/fő
1 napos: Szombat: reggeli, ebéd, vacsora
Felnőtt: 5400.-Ft/fő
Gyermek 6-12 év: 1620.-Ft/fő
Fiatalkorú 12-18 év: 3240.-ft/fő

Ezen kivűl kóstolójegyeket lehet előrendelni 300.- Ft/db áron, melyeket a főzőcsapatoknál és a báziskonyhán is be lehet váltani. Ételtől és adagtól függően egy, két illetve három jeggyel lehet fizetni a készitőknek az adott ételért, mely jegyek értékét a csapatok visszakapják ezzel is elismerve az általuk készitett ételt, valamint kompenzálva a felhasznált alapanyagokat.

Aki csapatokkal érkezik vagy más okból nem veszi igénybe a teljes ellátást annak lehetősége van a kóstolójegyek báziskonyhán történő beváltására az alábbi szinten:
Péntek vacsora 2 kóstolójegy
Szombat reggelli 2 kóstolójegy
Szombat ebéd leves 1 kóstolójegy
Szombat ebéd főétel 2 kóstolójegy
Szombat ebéd desszert 1 kóstolójegy
Szombat vacsora 2 kóstolójegy
Vasárnap reggeli 2 kóstolójegy
Üditő, ásványviz 0,5l 1 kóstolójegy
Sör dobozos, csapolt 0,5l 1 kóstolójegy
Kérnék mindenkit a regisztrációnál jelezzétek mely szolgáltatásokra van igényetek és milyen mennyiségben.

Programok:
Július 8. Péntek 12.00 órától várjuk vendégeinket.
Ismerkedési és üdvözlési nap, sátor- és konyhaépitések, kenyérsütési bemutató.
Kisebb gyerekeknek az egész rendezvény ideje alatt dijmentesen ugráló vár,
felfújható csúszda és trambulin áll rendelkezésükre hogy békén hagyják az ősöket.
17.00-kor ünnepélyes megnyitó
18.00-tól vacsora
19.30-tól zenés táncos mulatság amig birja a nép.
Július 9. szombat
9.00-tól tánc- és énekegyüttesek fellépései, kastélylátogatás csoportokban
közben már megkezdik a csapatok a főzést a vendégek ismerkedhetnek a
különböző eljárásokkal és elkészitési módokkal.
13.00-tól ebéd a báziskonyhán
14.00-tól folyamatosan lehet kóstolni az azt engedélyező csapatoknál kóstolójegy
ellenében. További tánc- és énekegyüttesek fellépései.
Gyerekeknek póni lovaglás, állatsimogató.
Nemcsak nagyobb gyerekeknek kreativ programok, vetélkedők.
18.00-tól Emléklap-, ajándék- és zászlóátadás.
19.30-tól vacsora, közben tombola sorsolás.
21.30-tól zenés táncos mulatság
Július 10. vasárnap
9.00-tól még egy utolsó beszélgetés, felkészülés a sátorbontásra és ekkor jövünk rá,
hogy már megint el kell telnie egy évnek mire újra találkozhatunk.

A helyszinen sátorozásra és közösségi pihenőszobák (12-16fő/tanterem) igénybevételére van lehetőség 1000.- Ft/fő/éjszaka. A helyszinen több mobil WC és mobil zuhanyzó lesz biztositva.
Szivesen veszünk a tombolába ajándék felajánlásokat.

Jelentkezési és a részvételi dij befizetési határideje 2016.május 15.

A tavaly voltunk először és mi is a " potya " hibájába estünk amiért nem győztünk eleget szabadkozni :oops: , idén bogrács + tárcsa beizzítva :s . Mindenben egyetértek, számomra az a legfontosabb kérdés hogy mikor és hova fizessünk :D :D :D .
Megálmodod, rajzolgatod, megépíted, megútálod, megszereted, imádod.Kemence fázisok. ;)

Kemencém:

https://www.youtube.com/watch?v=UKhVxTF ... e=youtu.be

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2016. február 1., hétfő 10:37

.....természetesen nem az "első bálozókról" szól ez a mennydörgés, akik csupán virtulis tapasztalatot tudnak gyűjteni az elmúlt találkozókról, hanem azokról, akik rutinszerűen egy szál gatyába jönnek oda.
Egyébként meg lehet, hogy nekik van igazuk.... :lol: 2 nap felhőtlen szórakozás, kikapcsolódás, eszem iszom, dinom-dánom. Végül is én anno egy ilyet akartam létrehozni, de a nagy szíveteknek köszönhetően már az első sem pont így telt el...... de azért majdnem így.
Én viszonylag sok szponzort kajtattam össze, szinte az első tali került a legkevesebb Forintba, viszont ennek árra volt, utána sokat kellet tennem érte, még lehet, hogy többet is, mintha fizettünk volna érte. Na mindegy nem panasz hozzászólás akar ez lenni, hanem csak arra akarok kitérni, hogy mindennek ára van, ha bele gondoltok még a Csirijó által meghatározott összeg sem nevezhető irreálisnak ahhoz képest amennyibe kerülnek manapság a dolgok. Én befogom fizetni mindhármónkra eső 5×-i étkezős hozzájárulást annak ellenére, hogy az évek tapasztalata az, hogy önellátóak vagyunk, illetve a barátoktól akik szintén önellátóak annyi kaját kapunk, hogy tele a sejhajunk egész hétvégén. :D :lol:

Csirijó! A regisztráció mikor indul? A hozzájárulásokat hova utaljuk? Nincs véletlenül Magyarországon bankszámlád? :lol: :lol: :lol:
DacaGabi
Kép

danono

Hozzászólás Szerző: danono » 2016. február 1., hétfő 21:19

Ujfent csatlakozom DacaGabihoz. Megtoldanám néhány kérdéssel.A sátorozás hol lesz, illetve tisztálkodási lehetőség(zuhany ha sátrazol)?Annak mennyi a költsége?Esetleg lesznek -e felajánlási lehetőségek segítség a lebonyolításhoz(felajánlás)? :hej :hej :hej :hej

icsengod
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: icsengod » 2016. február 1., hétfő 21:31

Az a baj így utólag én is azt mondom , hogy tavaly potyaleső voltam valamilyen formában sajnos :oops: :oops:.

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2016. február 1., hétfő 21:52

Icsengod dehogy voltál te potyaleső,se a családod! Hisz te is főztél,kínáltad is,emlékszem! És mindenki azt sütött-főzött,amit akart,tudott.....illetve amit a pénztárca megengedett neki. Szerintem sokkal fontosabb,hogy amit kínálnak nekem,nekünk,azt jószívvel adják,ne azért mert odaállok nyálat csurgatni. Bár én mindenkit szívesen kínáltam a kenyerekből,nyúlhúsból :D
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. február 1., hétfő 22:07

icsengod írta:Az a baj így utólag én is azt mondom , hogy tavaly potyaleső voltam valamilyen formában sajnos :oops: :oops:.
Dehogy voltál.... első találkozóhoz képest nagyon is kitettél magadért ...
sajnos nem értünk oda egymás kajáihoz... de hátha másképpen lesz ezután :)

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. február 1., hétfő 22:35

Sziasztok!
csirijó barátom most küldte ezt nekem a fb-on.
azért én teszem fel mert neki nem sikerült a telefonjáról :)

Sziasztok vereim meg::)
A héten pénteken este érek haza, most éppen az idei kemenceepitő turnét csinálom - és hogy azoknak is kielegitsem a kíváncsiságat akik azon morfondiroznak hogyan is csinalhatom uzletszeruen a kemence építést:
Ma reggeltől péntek estig 38 munkát kell meg néznem Csehország és Szlovákia területén erre az évre összesen 3500kmt kell levezetnem (ez csak bokte az oldalamat néhány hozzaszolas végett.)
Ezért kértem hogy vasárnapig velemenyezzetek

Hétfőn atugrok Kisvárdara és nyitok egy magyar számlát így nektek könnyebb lesz a Bencések oda utalhatnak.

Sátorozás a kastély kertjében lesz a fák alatt hogy ne főjjetek meg benne.
Lesznek mobil meg mobil zuhanyzók már beszéltem egy céggel a létszám függvényében telepítenek amennyi kell valamint az iskolában is van néhány és a közösségi szobásoknak . Ezekért nem kellesz fizetni
A tombolara mint írtam szívesen veszem a felajánlásokat, egyéb esetben ha lesz igyekszem korrektül kompenzálni.
A regisztrációs formulár is elkészül remélem a hétvégére és akkor jövő héten minden mehet élesben.
A kitűző a Bencéseknek meghagyjuk az eddigi szín és forma világát a külföldiek számára készítünk országok szerint más félét hogy tudjuk ki honnan van.
Hirtelen ennyi a telefonom meg mindjárt kibaxom az automata írásával együtt nem győzök javítani és ezért hiányzik néhány ékezet is remélem azért értelmezhető. fal:)

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2016. február 1., hétfő 22:56

tinker írta:
icsengod írta:Az a baj így utólag én is azt mondom , hogy tavaly potyaleső voltam valamilyen formában sajnos :oops: :oops:.
Dehogy voltál.... első találkozóhoz képest nagyon is kitettél magadért ...
sajnos nem értünk oda egymás kajáihoz... de hátha másképpen lesz ezután :)
Pestám nee ostorozd már magad!!! A slambuccal úgy ki tettél magadért, hogy némelyik öreg találkozóra járó csak pisloghat... :lol:
DacaGabi
Kép

Válasz küldése