Pontos idő: 2014. november 22., szombat 4:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kandalló
HozzászólásElküldve: 2010. január 7., csütörtök 21:26 
Kemencefűtő segéd

husqarna írta:
Szia richie32!

Osztom a kolléga véleményét. A csőtartályos cserépkályha a leggazdaságosabb, ha
már mindenképpen vízteresről van szó.

Egyéni véleményem az, de ezt már ismered, hogy kályhába nem való víztér.
Kandallóba OK! Ettől függetlenül ha kérik beépítem!

Tisztelt Kolléga!Miért nemvaló cserépkályhába csőtartály?Talán a szakirodalom irja,és a gyakorlat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 7., csütörtök 21:40 
Tiszteletbeli kemencebence tag

sziasztok
dobhatnátok fel képeket az építési folyamatokról
már csigátol kaptam egy nagyon szuper kész leírást képekkel
de az ötleteléshez minél több adat jól jön

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 7., csütörtök 22:45 
Kemencefűtő

[
Tisztelt Kolléga!Miért nemvaló cserépkályhába csőtartály?Talán a szakirodalom irja,és a gyakorlat?[/quote]

Tibi Úr!

és ha beüt a :"majdmeglássa"????

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 7., csütörtök 23:57 
Kemence mester

kályhás tibi írta:
husqarna írta:
Szia richie32!

Osztom a kolléga véleményét. A csőtartályos cserépkályha a leggazdaságosabb, ha
már mindenképpen vízteresről van szó.

Egyéni véleményem az, de ezt már ismered, hogy kályhába nem való víztér.
Kandallóba OK! Ettől függetlenül ha kérik beépítem!

Tisztelt Kolléga!Miért nemvaló cserépkályhába csőtartály?Talán a szakirodalom irja,és a gyakorlat?

Mert a cserépkályha eredeti funkciója, hogy felfűtés után tartsa a meleget.Szerintem!
De a radiátorokból visszaáramló víz, hűti a kályhát.Márpedig a radiátor az ugye fémből van,
ami elég jól leadja/vezeti/ a hőt. Ha kialszik a tűz, onnantól a víz a kályha ellen dolgozik!
Azaz, ha megraktál egy kályhát
mondjuk 75% hatásfokúra, a víz ezt leveszi kb. 50%-ra. Ezt megtapasztaltam!
A rokonságomban van egy családi ház, ahol van 2 db ugyanakkora kályha. Egyikben
csőkígyó! A két kályha télen folyamatosan üzemel. Egymás után begyújtottak bennük
ugyanannyi fával. Másnap elmentem és megvizsgáltam a 2 kályhát. A vízteres fele olyan
meleg sem volt kb. 12 óra elteltével, mint a szimpla. Tehát ez egy jó összehasonlítási
alap! A másik, hogy itt a környékünkön van egy-két mester akik 30 éve üzik a szakmát.
Egybehangzóan azt mondják "hülyeség cserépkályhába víztér, megöli a kályha lényegét".

A csőtartály talán annyira nem, mert nincs egyszerre akkora vízmennyiség a kályhában.
Lassabban hűti vissza!
A szakirodalom említi a általam vallottakat. Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a szak-
irodalom figyelmen kívül hagyása, egyre több gyenge kályhát eredményez. De a mai meg-
rendelőknek az a lényeg,hogy szép legyen!

Amit ma megehetsz, ne halaszd holnapra!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 0:18 

pont ilyesmik miatt gondolkoztam a vízteres kandalloban
kellemeset a hasznossal "a hangulat miatt"

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 1:30 
Kemencefűtő segéd

Attólfügg kinek mi a fontos?!A kandalló látvány,nem hátrányos ha fűtünk is vele légteret és még a radiátorokat is.A csőtartály nemhűti vissza a kályhát.Akinél inas voltam 43-ik éve kályhás és Ő is a kályha mellet szavaz.Amiket építettem jó refenciák.Az sem mindegy melyikkel mennyi fát fűtünk el.A kandaló zabálja akárcsak mint a kazánok.E röpke párévalatt nekem ez a tapasztalatom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 1:38 
Kemencefűtő segéd

hardika írta:
[

Tibi Úr!

és ha beüt a :"majdmeglássa"????[/quote]
Szia Hardika!Még nem ütöttbe.Üzemelnek!:lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 10:59 
Adminisztrátor

kályhás tibi írta:
A kandaló zabálja akárcsak mint a kazánok.E röpke párévalatt nekem ez a tapasztalatom.

Többé kevésbé értek egyet ezzel az állásponttal, azért kicsit kiegészítésre szorul.

Ugye a kandallónak és a cserépkályhának nem összehasonlítható a működése, vagyis nem sok hasonló dolog van bennük.

Míg a kandalló konvekciós elven adja le a meleget, addig a cserépkályha sugárzással. Ezért is érezzük másképp a melegét a két fűtőberendezésnek. A kandalló zabálja a fát: alapvetően a kandallóból akkor jön a meleg, amikor ég benne a tűz, tehát a folyamatos meleghez, folyamatosan kell égni benne a tűznek. A hagyományos zárt tűzterű kandallók hatásfoka alulmarad egy jól megépített cserépkályhához képest, a benne rakott tűz is hamar leég, az első 1-2 órában leadja a teljesítménye nagy részét. Ezzel szemben a korszerű kandallók hatásfoka 80% fölötti, és egy farakás akár 10-12 órán át is biztosít folyamatos égést és egyenletes hőleadást. Ilyen az Én Supra Temporis betétem is. A hőleadása megnyújtott, egyenletes, kissé hasonlítható a cserépkályha hőleadásához. A kandallóba rakot tűz melegét 15 perc után lehet érezni, míg a cserépkályhába rakot tűz melegét 1-2 óra múlva. Viszont azt utána sokáig a hőtárolás miatt. Ezért szokták azt mondani, hogy hagyományos kandallóhoz képest a cserépkályha inkább való fűtésre, a kandalló csak kiegészítő fűtésre.

De a korszerű kandallókkal ugyanúgy lehet fűteni, én is ezt csinálom már a 2. télen. A fa fogyasztása pedig egy jó kandallónál és egy jó cserépkályhánál egyforma, ha ugyanazt a meleget akarom vele produkálni.

Egy profin megépített cserépkályha hatásfoka 70-80%, akár 85% is lehet. Egy korszerű kandalló hatásfoka szintén 80% feletti. Tehát a hőteljesítményük egyforma, ezért a felhasznált fa mennyisége is "elvileg". De a gyakorlatban akár túl meleget is tarthatunk egy cserépkályhával, hiszen nehezebb szabályozni. A kandallót meg nem optimális égésen üzemeltetjük, akkor szintén több fát fogyaszthat. A szüleimnek cserépkályha van. Kb. 70m2-t fűtenek vele. Nekem kandalló, én egy kétszinte házat fűtök vele, ami még nincs is leszigetelve. Igaz én sem minden szobát, de kb. 100 m2-t. Minden nap használjuk, tehát kiválóan alkalmas fűtésre.

Ezzel a sok írással azt akartam mondani, hogy mindkét készülékkel, hasonló hatásfokkal, ezért hasonló famennyiséggel ki lehet fűteni egy megfelelő légköbmétert, de teljesen más a működése mindkét berendezésnek. Egyik sem jobb az egyik, mint a másik, ez leszögezhető, csak más.

Nekem pl. abszolút nem lenne jó a cserépkályha: - nem tudom szabályozni a meleget, nem konvekciós, hanem sugárzó, ezért a felső szintekre a meleg nem áramlana, ezért nem tudnám olyan hatékonyan használni, mint a kandallómat, du. 6 órakkor megrakva, pont akkor adná a meleget, amikor már alszom, ezzel szemben a kandallóval felfűtök hamar, estére már csak egy-két rönköt teszek rá, amivel elpislákol kis tűzzel reggeli, jobban igazodik az életvitelemhez.

A szüleimnek meg pont a cserépkályha a megfelelő: anyukám de vagy du dolgozik, ezért napközben be tud gyűjtani és egyenletesen sugározza a meleget a cserépkályha.

Na, szóval én így látom, és tudom, hogy jól látom, mert mindkettővel van tapasztalatom. Akkor igyunk egyet, mert kiszáradtam a sok dumáben :cs :i

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 14:12 
Kemencefűtő

sziasztok!
engedtessék meg h én is beleszóljak:öcsémnek kandallója volt nekem cserépkályha volt/van.neki rá volt kötve a radiátor és tetőteres háza van nekem nem volt és nem is lesz kb 120 nm-t fűtünk mind2-n.ő mikor begyújtott a kályha közelében nem lehetett megmaradni és folyamatosan pakolta a fát bármiben fogadok h többet eltüzelt mint én.én naponta 1* gyújtok be az idő mind1 is mikor mert a cserepesem tartja a meleget 24 órán keresztül és a meleg az állandó van h jobban van h kevésbé. az h 1-2 óra múlva van meleg csak az 1ső felfűtésnél igaz.a kályhám nagy de ha ma délután 3kor begyújtok 1 tejesláda fával ami kb 25kg akkor hnap reggel még nem nagyon kell odasimúlni a cserepeshez mert nem lehet, olyan meleg .! bár vannak olyan részek az ülőpadkán ahol kellemes a meleg de a tűztér környékén még reggel is forró a csempe szóval én mindig a cserepesre szavazok!nem beszélve arról h kb 2 hetente kell salakolnom mig a kandallónál ez nem igy van.ha megfelelően van megtervezve 1 házikó ahol a cserepes vmi központi helyre kerül nem kell a radiátorokat rákötni mert minden helyiséget be bir fűteni. Tibi, mióta lekerült a falról a kályha sokkal melegebb van,jó hogy rábeszéltél!!!nyah tömören ennyi hajrá cserépkályhaaaaaa :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 15:12 
Kemence mester

Szia Robrt!

Annyit még a témához, hogy abban egyetértünk, hogy a két berendezés
teljesen más elven működik. Más a hőleadás módja. Minden házba más és
más a lehetőség.
Cserépkályha esetén 85%-os hatásfokról, csak a régi thermokoksz
cserépkályhák esetében beszélhetünk. Ezek esetenként a 90%-ot is elérték.
A szén, vagy ha úgy tetszik vegyestüzelésű tüzelésű csk. 80-85%-ot tud.
Fatüzelésűnél, ha 75%-os akkor az már egy nagyon jól megépített kályha.

Az, hogy a kandalló 80%-ot tud, ezt el ne hidd kedves Robrt senkinek. Egy dolog
mit ír a gyártó, másik dolog mi a valóság. A kandalló hatásfoka akkor is elmarad a
cserépkályháétól, ha űr vagy nanotechnológiával készül. Csak a kéményen távozó füst
hőmérsékletét figyelembe véve, a két aparát össze sem hasonlítható. A kandalló 2-2.5x
melegebb füsttel üzemel, mint a kályha. Ez drasztikus hőveszteség. Lehet a levegővel
trükközni, de az az optimális égés rovására mehet.

Továbbá gyenge a hőtartása. Lehet samott falazattal javítani a hatásfokán itt
nem a temporis-ra gondolok,de ez sem sokat javít a tényeken.Így is messze
elmarad a csk. teljesítményétől.

Egy gondolat végül: A cserépkályha kb. 300 éve változatlan technológiával készül.
Ezzel ellentétben a kandalló állandó alakítgatásokra szorul. Pedig öregebb találmány,
mint a cserépkályha. Gondolok itt a nyitott tűztérből, zárt tűztérre való áttérésre. Ilyen hőcserélő, olyan burkolat. Ez pedig azért van, mert a hatásfoka hagy némi kívánnivalót
maga után.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára husqarna 2010. január 8., péntek 15:16-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 15:15 
Kemence mester

Ja még valami :!:

Egy temporis betét+körítés árából kijön 2 cserépkályha! ;)
Amit hardika írt, az pedig a szörnyű valóság :!:
Egy kandallót nem lehet hatásfokra egy napon emlegetni
a cserépkályhával. Lehet az akármilyen!
A kandalló az a lakótérbe épített díszes kazán :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 16:13 
Adminisztrátor

Nem jó emberrel vitatkozol :lol:
Én kandallópárti vagyok, és nagyon jól ismerem mindkettő működését. A hatásfokról alkotott véleményednek sem vagyok hívője. Egy nemzetközi cég, mint a Supra, vagy akár több nevet is említhetnék, akik a műszaki adatokhoz odaírják, hogy >80%, akkor azt el kell hinnünk. Nem egy kisipari gyártásról van szó. A cserépkályhát viszont annál nehezebb megmérni. Minden építés más lesz. Egyik 60%, másik 70, vagy több. Ott csak a mester tudásán alapul az egész.
Ha márpedig a két berendezés hatásfoka ugyanaz, tehát mindkét berendezés lehet 60-70-80% hatásfokú, akkor a leadott teljesítmény is ugyanaz.

Nem 50eFt-os kandallóbetétről beszélek, amit össze kellene hasonlítani egy profi módon megépített cserépkályhával. A Temporis most 400eFt körül van. Beépítve legalább 600eFt. Egy komolyabb cserépkályha is van annyi. Persze lehet olcsón is. Bontott cserépkályha ingyen, vagy max 40eFt, van aki 60e-ért megrakja. Szóval megvannak a párok.

Én nem vagyok elvetemült hívő egyik berendezés tekintetében sem. A cél választja meg az eszközt. Igénytől függően lehet egyik vagy másik jobb választás. Azt olyat nem fogadom el, hogy a cserépkályha a jobb. Attól függ mi a cél.. Szerintem.

Minden megbántás nélkül írom. Melyik a jobb, az Opel vagy a VW, a Merci vagy a BMW, a fonott zsinór vagy a damil, a korszerű építőanyag vagy a hagyományos, a passzívház, vagy egy átgondolt vályogház, a Grundfos vagy a Wilo, sorolhatnám még... Nincsenek örök igazságok, és minden helyzetben jó választások. Az igények és a cél választja meg az eszközt.

Mindkettőből van olcsó és drága, jó és jobb, és rossz is van. Tudok olyat, hogy két választás közzül jobb a kandalló, de olyat is, hogy jobb a cserépkályha.

Én elfogadom mások döntését. Ezt régen megtanultam. De azt is, hogy nincs egyértelműen jobb sok dologban.

Remélem sok jót írtam :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 18:09 
Kemencefűtő segéd

Heló Robrt!Sok jót írtál,de azis kiderült,hogy mégsem ismered annyira a működési elvüket.Hány fokos füst távozik a kandalóból közvetlenűl a kéménybe és a cserépkályhából a füstjáratokon keresztül?A hatásfokról ennyit.Amit a gyártók leirnak......!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 18:19 

sziasztok
jó kis lavinát indítottam el
de a kérdés lényege ott van Robrtnél
"Nincsenek örök igazságok, és minden helyzetben jó választások. Az igények és a cél választja meg az eszközt."

na ennek eldöntésére tetem fel kérdésem
mivel nekem egy meglévő központi fűtésre lenne rásegítésnek,
hogy kevesebb gázt egyen mert ha jól tudom a vaiilant kazánom nézi a vissza jövő víz hőfokát és az alapján szabályozza a gázt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 18:57 
Kemence mester

Ez az én kályhám :!:

Csatolmány:
DSCF1183.jpg
DSCF1183.jpg [ 31.61 KiB | Megtekintve 1765 alkalommal. ]

Ez tokkal-vonóval 180000 ft volt. Persze munkadíjat magamnak
nem számoltam fel. De tegyük fel durván 100000 ft. Még akkor is
csak 280 000ft-nál járunk. A csempe Nádasd kerámiás 1500ft/db.
Csempeár és csempeár között van ám különbség. Tehát kijön 2
kályha egy temporisból, hidd el nekem :lol: :lol: :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 19:08 

Richie :idea: :idea: :idea:

Én egy szuper Beretta Idra Exclusive kombi gázkazánt likvidáltam (csak jelképesen)az én "kályhám" végett, De nem bántam meg, az én kazánom is többek közt figyuzza a visszatérő víz meg a fene tudja mi hőmérsékletét, de akkor is csak Putyint gazdagítja.Az az igazság hogy 10 éve mióta az új házban lakunk 6 szorosára drágult a gáz. Ezt már nehéz elviselni egy fehér embernek.Most készül a boilerem is a rendszerbe,hadd nyomassa a meleg vizet.A fűtés utáni időkre meg egy vákumcsöves kollektorral szerelt, külső tartályos vízmelegitővel szemezek+ a200 literes boiler sorbakötve.

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 19:53 

de azért rásegít a beretta vagy lekötötted és csak a használati meleg vizet adja
mert az enyém is kombi ha jól emlékszem 100literes a külön álló víz tartálya
ja és két szintes családi ház sok helységgel
ezért nem nagyon gondolkodhatok különálló cserépkályhában
pedig még egy bontott cserépkályhám is van minden alkatrészével ajtókkal héra gázégővel stb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 20:36 

robrt! Szerintem az Opel jobb :))) :)))
Olyan sokat tanulok tőletek,hogy öröm olvasni az okfejtéseteket. Pont kandalló építés előtt vagyok , ezért iszom a szavaitokat.
Egyébként a gyári adatokról egy példázat. Amikor az autóknál ujabban megadják a fogyasztást,az a gyári teszteken kívűl mindig rosszabb. Szóval gondolom ez lehet a fűtőberendezéseknél. Olyan optimális körülmények között mérték ami csak az ő laboratóriumukban van.
Persze én nem akarok egyik pártjára sem állni,mert nem értek hozzá. Van egy fotóm egy cserépkélyha kandalló keresztezéséről. Mindjárt megkersem, beszkennelem,közre adom. Ez a cucc a nagynénéméknél üzemel .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 20:40 
Kemence mester

Belédkötök Tengelic :!:
Szerintem jobb a BMW, de csak azé mer nekem pözsóm van

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 20:53 

Nagynehezen megtaláltam,de nem a papírképek közt :)

Csatolmányok:
Markoldendorf 2008.jpg
Markoldendorf 2008.jpg [ 52.2 KiB | Megtekintve 2769 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 20:55 

csirijo
Nálunk a BMW- vel a barna emberek járnak. Nekem meg nissanyim van :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 20:56 

nagyon jól néz ki
valami hasonló jó lenne nekem is
csak nagyobb tűztér na meg víztér

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 20:57 

tengelic
de jó dolguk van felétek a barnáknak

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 21:00 

richie32
Há e van koma,a sok munka meg a hajtás meghozza ám a gyümölcsét. Én meg úgy vagyok ezzel,hogy jól alszom inkább. Teccik érteni? :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 21:03 

naná hogy értem

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 21:04 
Kemence mester

Felén is nadzson jómunkásemberek a barnák, de ők inkább merdzsóval járnak,
énis jobban szeretek a saját ágyamban aludni mint az államéban

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 21:17 
Kemencefűtő segéd

Heló Tengelic!Akárki épitette elismerésem!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 21:32 

Szia kályhás tibi!
Sajnos nem tudom ki csinálta, mert ez németországban van. A familiám ott él. Kb 25 éve működik ,de egyszer már volt szétbontva. Nekem is nagyon tetszik.
Találtam még egy képet róla.

Csatolmányok:
Markoldendorf 2008 .2.jpg
Markoldendorf 2008 .2.jpg [ 50.3 KiB | Megtekintve 2738 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 21:50 
Kemencefűtő segéd

Felteszek 1-2csötartályos kályhát

Csatolmányok:
Kalocsa Német L..jpg
Kalocsa Német L..jpg [ 20.96 KiB | Megtekintve 2728 alkalommal. ]
Kalocsa.jpg
Kalocsa.jpg [ 17.84 KiB | Megtekintve 2726 alkalommal. ]
Tartály.jpg
Tartály.jpg [ 30.75 KiB | Megtekintve 2728 alkalommal. ]

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 21:57 
Kemencefűtő segéd

Még van

Csatolmányok:
Kecskeméten.jpg
Kecskeméten.jpg [ 13.07 KiB | Megtekintve 2739 alkalommal. ]
Sükösdön.jpg
Sükösdön.jpg [ 13.01 KiB | Megtekintve 2738 alkalommal. ]
Rácalmáson.jpg
Rácalmáson.jpg [ 16.57 KiB | Megtekintve 2738 alkalommal. ]

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 22:22 

Ez a mi vízbetétesünk,nagyon meg vagyunk vele elégedve.

Csatolmány:
Hát ő lenne az.jpg
Hát ő lenne az.jpg [ 23.43 KiB | Megtekintve 2732 alkalommal. ]

Csatolmány:
Ez a betét.jpg
Ez a betét.jpg [ 40.18 KiB | Megtekintve 2742 alkalommal. ]

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 22:29 

szia tibi
az a sükösdi kályha elégé érdekesen lett beépítve
mi okból? végleges kép róla?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 22:30 

csiga nagyon jól néz ki a kályhád
de a köztes képek közül is tehetnél fel párat hisz azok is nagyon jók

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 22:46 

Richie és mindenki akit érdekel:

http://picasaweb.google.hu/csigaszeg/Ka ... directlink

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 22:55 
Kemence mester

Csigabigabá :!:
Én mindig tudtam hogy egy jómunkásember vagy, nagyon űberfaszagányosan összeraktad a házirőműved.
Mostmán Putyin emelhet neked amit akar
GRRRRRRRRRRRRRRATTTTTTTTUUUUUUUUUUUULLLA

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 23:07 

Köszi Csirijóbarát :!: :!: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 8., péntek 23:12 
Kemencefűtő segéd

richie32 írta:
szia tibi
az a sükösdi kályha elégé érdekesen lett beépítve
mi okból? végleges kép róla?

A közlekedőből fűtik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 9., szombat 17:12 

Izsákon láttam ezt a kályhát,amit egy helyi mester épített.

Csatolmányok:
izsák 1.jpg
izsák 1.jpg [ 38.32 KiB | Megtekintve 2713 alkalommal. ]
izsák.jpg
izsák.jpg [ 37.91 KiB | Megtekintve 2708 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 9., szombat 17:48 
Kemencefűtő

CsigaVezér!

Még mindig nagyon tetszik!!!!!! Gratulálok.

Kályhások ide, vagy oda de elkaptad a formáját is.

Gratulálok. meg::) meg::)
Maxigáz

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Maxigáz 2010. január 9., szombat 18:56-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. január 9., szombat 18:36 
Kemencefűtő

husqarna írta:
Ja még valami :!:

Egy kandallót nem lehet hatásfokra egy napon emlegetni
a cserépkályhával. Lehet az akármilyen!
A kandalló az a lakótérbe épített díszes kazán :)

szia Husq!
ebben 1t értünk husq!nem ismerem ezt a temporis bizét, sem a körités összegét de óvakodjatok a Költő András féle csempétől mert p i s z k o s u l drága a többi gyártóhoz képest és annyival nem jobb!ha megnézed az én kályhámat bőven 1 milla felett van.Igaz engem sem izgat mán Putyin úr vagy Tyimosenko úrhölgy egynémely cselekedete.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]